Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ποσο στον έβγαλε τον τράχηλο ; Υπομονή κορίτσι μου δεν έμεινε πολύ για να μπεις στο μήνα σου, ξεκούραση τώρα ξαπλωμένη να είσαι και ολα θα πάνε καλά.. δες ταινιες μην κανείς δουλειές καθόλου.. τώρα κάτσε να απολαύσεις περιποίηση 😊

εμένα στην Doppler δεν γραφει ποσο είναι ο τράχηλος 🤷‍♀️

Τώρα είναι 2,6..Πριν 10 μέρες στο doppler ήταν 2,8..Γενικά είπε δε θέλουμε να πάει κάτω από 2,5..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα! Εγώ είχα σήμερα γιατρό κ τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα..Από τη μία όλα καλά,ο μπέμπης μεγάλωσε κι άλλο, το doppler πολύ καλό,απ' την άλλη μου είπε ότι ο τράχηλος είναι οριακός.. Προγεστερόνη, ξάπλα κ προσοχή μέχρι να μπω στο μήνα μου κ την άλλη εβδομάδα θα ξαναπάω να μετρήσει πάλι τον τράχηλο.😔Καρδιοτοκογραφο στις 29 Ιουλίου..

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου! Αφού ο μπέμπης είναι μια χαρά... θα τα καταφέρετε. Πόσο είναι και σου είπε ότι είναι οριακός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Τώρα είναι 2,6..Πριν 10 μέρες στο doppler ήταν 2,8..Γενικά είπε δε θέλουμε να πάει κάτω από 2,5..

 

Εμένα πάλι αν θυμάμαι καλά μου είπε 33χιλ... Κι αγχώθηκα ότι δε μειώνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα πάλι αν θυμάμαι καλά μου είπε 33χιλ... Κι αγχώθηκα ότι δε μειώνεται. 

Δεν έχω ιδέα πόσο θα έπρεπε να είναι ιδανικά..Έχεις συγκρίνει καθόλου με προηγούμενες μετρήσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Δεν έχω ιδέα πόσο θα έπρεπε να είναι ιδανικά..Έχεις συγκρίνει καθόλου με προηγούμενες μετρήσεις;;

Η Β' επιπέδου ήταν η προηγούμενη μέτρηση και ήταν 38 χιλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Τώρα είναι 2,6..Πριν 10 μέρες στο doppler ήταν 2,8..Γενικά είπε δε θέλουμε να πάει κάτω από 2,5..

 

Όποτε ξεκούραση κορίτσι μου μπορεί να μην μειωθεί και άλλο να μείνει εκεί όλα καλά θα πάνε λίγο υπομονή να μπεις στο μήνα σου

λογικα όταν έχεις και μικρό τράχηλο θα μπορέσεις να γεννήσεις και ευκολα φυσιολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Η Β' επιπέδου ήταν η προηγούμενη μέτρηση και ήταν 38 χιλ.

Ωραία, μειώθηκε από τότε οπότε εντάξει θα είσαι!!Τώρα διάβασα ότι το φυσιολογικό για τις εβδομάδες 32-36 είναι 30 με 38 χιλιοστά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Όποτε ξεκούραση κορίτσι μου μπορεί να μην μειωθεί και άλλο να μείνει εκεί όλα καλά θα πάνε λίγο υπομονή να μπεις στο μήνα σου

λογικα όταν έχεις και μικρό τράχηλο θα μπορέσεις να γεννήσεις και ευκολα φυσιολογικά 

Μακάρι!! Θα προσπαθήσω να μην κάνω καθόλου δουλειές τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολύ κορίτσια μου για τις ευχές! 
Ναιι θα σας ενημερώσω αυριο!

Αντε λιγο μας έμεινε, πρεπει να ξεκουραζόμαστε όσο μπορούμε για να πανε ολα καλα! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με πήρε η Ενδοκρινολογος μου λέει τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αφού θα λείπει κιολας 

οποτε λέει να την κάνω από βδομαδα τις εξετασεις και 31/7 να τις πάω από κοντά να τα δει.. εγω μετά από μια βδομαδα θα γεννάω τώρα τι νοημα θα έχει να πάω στις 31/7 δεν ξέρω αλλά τέλος πάντων ντράπηκα να την πω κάτι είναι η αλήθεια 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα πριν μια βδομάδα ο τράχηλος ήταν 3,4.  Στη β επιπέδου απλά μου είχε πει είναι καλός, δεν ξέρω τιμή, αλλά είχα ξεκινήσει με πολύ μακρύ και στενό τράχηλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εμένα πριν μια βδομάδα ο τράχηλος ήταν 3,4.  Στη β επιπέδου απλά μου είχε πει είναι καλός, δεν ξέρω τιμή, αλλά είχα ξεκινήσει με πολύ μακρύ και στενό τράχηλο..

Στην Doppler γραφει ποσο είναι ο τράχηλος; Γιατί στην δικιά μου εγω δεν βρήκα τίποτα 

εμένα β επιπέδου πρέπει να ήταν 3,5 Νομίζω 🤔 δεν το θυμάμαι από έξω τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Ωραία, μειώθηκε από τότε οπότε εντάξει θα είσαι!!Τώρα διάβασα ότι το φυσιολογικό για τις εβδομάδες 32-36 είναι 30 με 38 χιλιοστά..

Άρα μια χαρά είμαι. Που το βρήκες και το διάβασες; Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εμένα πριν μια βδομάδα ο τράχηλος ήταν 3,4.  Στη β επιπέδου απλά μου είχε πει είναι καλός, δεν ξέρω τιμή, αλλά είχα ξεκινήσει με πολύ μακρύ και στενό τράχηλο..

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Στην Doppler γραφει ποσο είναι ο τράχηλος; Γιατί στην δικιά μου εγω δεν βρήκα τίποτα 

εμένα β επιπέδου πρέπει να ήταν 3,5 Νομίζω 🤔 δεν το θυμάμαι από έξω τώρα 

Εγώ του ζήτησα να μου τον μετρήσει για να σας πω την αλήθεια τώρα στο Doppler και μάλιστα το μέτρησε κι ενδοκολπικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα με πήρε η Ενδοκρινολογος μου λέει τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αφού θα λείπει κιολας 

οποτε λέει να την κάνω από βδομαδα τις εξετασεις και 31/7 να τις πάω από κοντά να τα δει.. εγω μετά από μια βδομαδα θα γεννάω τώρα τι νοημα θα έχει να πάω στις 31/7 δεν ξέρω αλλά τέλος πάντων ντράπηκα να την πω κάτι είναι η αλήθεια 🤷‍♀️

Γιατί ντράπηκες κορίτσι μου; Έπρεπε να της το πεις. Τεσπά. Τώρα δεν έχει και πολύ νόημα πια νομίζω. Εμένα ας πούμε μου έδωσε οδηγίες ο ενδοκρινόλογος μέχρι και να 40ήσω πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Γιατί ντράπηκες κορίτσι μου; Έπρεπε να της το πεις. Τεσπά. Τώρα δεν έχει και πολύ νόημα πια νομίζω. Εμένα ας πούμε μου έδωσε οδηγίες ο ενδοκρινόλογος μέχρι και να 40ήσω πια.

Εεε γιατί το έκλεισε το ραντεβού μόνη της μου λέει 31/7 ραντεβού 12 η ώρα είναι καλά η ώρα; Εεε τι να την πω και εγω εκείνη τώρα λέω καλά.. Εεε τώρα δεν κατάλαβες δεν ήθελε να χασει το 50 ευρώ 

αφού όταν πήρα τηλ για να ακυρώσω το ραντεβού μας την ειπα θα σας καλέσω μόλις μπορεσω και εκείνη όχι και πρέπει να δούμε τις εξετάσεις και θα μιλήσω με γιατρό και θα σε παρω εγω ξανά πίσω επέμενε πολυ🤷‍♀️ τέλος πάντων τώρα θα πετάξω έτσι 70 ευρώ επίσκεψη βενζίνη γιατί ντράπηκα να την αρνηθώ.. λες και με περισσεύουν τέλος πάντων 

ο τράχηλος μια χαρα είναι αν ήταν κάτι θα στο έλεγε εμένα κολπικά δεν με μετρησε πάντως ούτε ανέφερε νούμερο για τράχηλο δεν έχω ιδέα αλλά για να μην είπε τίποτα και αυτός φαντάζομαι θα ήταν οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Καλή εβδομάδα σε όλες!! Εύχομαι να είστε καλά! 

Διάβασα τα νέα των τελευταίων ημερών!

@Elkτέλεια που δεν κολλήσατε!! Ελπίζω και η πεθερά να αναρρώσει γρήγορα! Για την ενδοκρινολόγο μήπως να την έπαιρνες και να τις έλεγες ότι θα χρειαστεί να ακυρώσουμε το ραντεβού γιατί 9 μέρες μετά θα γεννήσω;

@maroo8 θα ξεκουραστείς και πιστεύω και εύχομαι όλα να πάνε καλά! Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά πλησιάζεις και στον μήνα σου, έχεις προχωρήσει αρκετά στην εγκυμοσύνη σου! Από 37 εβδομάδων από όσο ξέρω θεωρείται τελειομηνη η εγκυμοσύνη! Εσύ λίγο θέλεις ακόμα! Πιστεύω με ξεκούραση θα έρθει ο μικρούλης σου στην ώρα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Πήγε και ο Covid ευτυχως, το πέρασα πολύ ήπια! 
 

Παρασκευή είχα γενεθλια! Έκλεισα τα 33 ☺️

σημερα πηγα για αναλύσεις γενική αίματος, τοξόπλασμα κλπ. 

Αυριο θα παω για τον πρώτο καρδιοτοκογράφο, ευτυχως εκεί στην κλινική δουλεύει η κουμπαρά μου που είναι μαία και θα μ το κάνει αυτή.

Σάββατο εχω ραντεβού με την γιατρο μου! Εγω 34 κ 4 σημερα!🥹

@Χρύσακι χρόνια σου πολλά!! Του χρόνου θα τα γιορτάσεις με το μωράκι σου!! 🥰🥰🥰

Μπαίνεις σιγά σιγά στην τελική ευθεία κι εσύ!!

Ευτυχώς τον covid τον πέρασες ελαφριά! Πραγματικά απορώ πώς έχει τέτοια έξαρση καλικαιριατικα ιός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Καλή εβδομάδα σε όλες!! Εύχομαι να είστε καλά! 

Διάβασα τα νέα των τελευταίων ημερών!

@Elkτέλεια που δεν κολλήσατε!! Ελπίζω και η πεθερά να αναρρώσει γρήγορα! Για την ενδοκρινολόγο μήπως να την έπαιρνες και να τις έλεγες ότι θα χρειαστεί να ακυρώσουμε το ραντεβού γιατί 9 μέρες μετά θα γεννήσω;

@maroo8 θα ξεκουραστείς και πιστεύω και εύχομαι όλα να πάνε καλά! Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά πλησιάζεις και στον μήνα σου, έχεις προχωρήσει αρκετά στην εγκυμοσύνη σου! Από 37 εβδομάδων από όσο ξέρω θεωρείται τελειομηνη η εγκυμοσύνη! Εσύ λίγο θέλεις ακόμα! Πιστεύω με ξεκούραση θα έρθει ο μικρούλης σου στην ώρα του!

Πόσες μερες μετά κολλάει ο κοβιτ εγω τώρα είναι στην 5 μέρα να αρχίζω να πιστεύω πως την γλίτωσα ;

η πεθερά μου το παίρνει λίγο βαριά είναι η αλήθεια αλλά δεν ξέρω μήπως είναι και ο φόβος της που την ρίχνει πιο πολύ.. 

καλε ντρέπομαι τώρα αφού δεν το ειπα εκείνη την ώρα στο τηλ που με ρωτησε για την ώρα αν με βολεύει τι να παρω να πω τώρα ντρέπομαι θα νομίζει ότι την κοροϊδεύω… τώρα θα πάω να τελειώνω έτσι πως τα έκανα.. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Στην Doppler γραφει ποσο είναι ο τράχηλος; Γιατί στην δικιά μου εγω δεν βρήκα τίποτα 

εμένα β επιπέδου πρέπει να ήταν 3,5 Νομίζω 🤔 δεν το θυμάμαι από έξω τώρα 

Όχι δε γράφει στην Doppler..στο προηγούμενο ραντεβού για υπέρηχο το γράφει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Όχι δε γράφει στην Doppler..στο προηγούμενο ραντεβού για υπέρηχο το γράφει!

@ElkΒασικά δεν ξέρω, τα χω μπλέξει..χαχα πάντως από σχεδόν 5 τράχηλο στα μέσα της εγκυμοσύνης έχω πάει 3,4 ενδοκολπική πάντα μέτρηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Πόσες μερες μετά κολλάει ο κοβιτ εγω τώρα είναι στην 5 μέρα να αρχίζω να πιστεύω πως την γλίτωσα ;

η πεθερά μου το παίρνει λίγο βαριά είναι η αλήθεια αλλά δεν ξέρω μήπως είναι και ο φόβος της που την ρίχνει πιο πολύ.. 

καλε ντρέπομαι τώρα αφού δεν το ειπα εκείνη την ώρα στο τηλ που με ρωτησε για την ώρα αν με βολεύει τι να παρω να πω τώρα ντρέπομαι θα νομίζει ότι την κοροϊδεύω… τώρα θα πάω να τελειώνω έτσι πως τα έκανα.. 😕

Νομίζω μέχρι 5 μέρες μετά φαίνεται αν κόλλησες οπότε πιστεύω όντως ότι γλίτωσες με την κόρη σου! 

Πάντως δεν τον περνάνε τον κοβιντ ίδια όλοι. Εγώ σκέψου είχα κολλήσει από τον άντρα μου και τον πέρασα πολύ πιο ελαφριά από εκείνον (που είχαμε κι οι δύο την ίδια μετάλλαξη κτλ)

Εντάξει τώρα αφού έγινε έτσι με την ενδοκρινολόγο δεν πειράζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα όσον αφορά τον τράχηλο. Εμένα στη β επιπέδου μου τον είχε μετρήσει και τον έβγαλε 40mm. Τώρα στο Doppler 39mm. Και τις δύο φορές διακοιλιακα τον μέτρησε.Δεν έπρεπε να είχε μειωθεί κι άλλο;

Έχει σχέση που παίρνω και μαγνήσιο δύο φορές τη μέρα; Τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Όχι δε γράφει στην Doppler..στο προηγούμενο ραντεβού για υπέρηχο το γράφει!

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@ElkΒασικά δεν ξέρω, τα χω μπλέξει..χαχα πάντως από σχεδόν 5 τράχηλο στα μέσα της εγκυμοσύνης έχω πάει 3,4 ενδοκολπική πάντα μέτρηση..

Ααα ούτε εσενα γραφει ε; Εντάξει γιατί νόμιζα μόνο σε εμένα δεν λέει εντάξει καλό αυτό που έχει μειωθεί εγω νομίζω είχα φτάσει στην κόρη στο 3 και κάπου εκεί κόλλησα δεν μειωνόταν άλλο 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...