Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ τι ωραία μπράβο να πας εσυ που μπορείς γιατί εμάς μας έχει φαει η κλεισούρα δεν μπορουμε να πάμε πουθενά ακόμα ο αντρας μου είναι θετικός και σημερα βγήκε και η πεθερά μου 

Εγω με το παιδί ακόμα είμαστε οκ τώρα ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι 🤷‍♀️

αυριο είχα και εξετάσεις αίματος που δεν μπορω να πάω και θα πρέπει να ακυρώσω και το ραντεβού με ενδοκρινολόγο τώρα 

Ωχ άλλαξε το πρόγραμμά σας.. μακάρι να μην κολλήσετε, τη γλιτώσατε ως τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ τι ωραία μπράβο να πας εσυ που μπορείς γιατί εμάς μας έχει φαει η κλεισούρα δεν μπορουμε να πάμε πουθενά ακόμα ο αντρας μου είναι θετικός και σημερα βγήκε και η πεθερά μου 

Εγω με το παιδί ακόμα είμαστε οκ τώρα ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι 🤷‍♀️

αυριο είχα και εξετάσεις αίματος που δεν μπορω να πάω και θα πρέπει να ακυρώσω και το ραντεβού με ενδοκρινολόγο τώρα 

Ε καλά. Κι εγώ στην Αθήνα πλέον δεν μπορώ να κάνω και πάρα πολλά... Απλά πάω κάθε μέρα μισή ωρίτσα για περπάτημα.

Γιατί να το ακυρώσεις κορίτσι μου; Πότε είναι το ραντεβού; Την Τετάρτη δεν το έχεις; Τετάρτη πρωί δεν μπορείς να πας για τις εξετάσεις αίματος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμείς κάνουμε δουλειές στο σπίτι! Τώρα ποπυ είμαστε παραπάνω χέρια... γίνονται όλα πιο γρήγορα.

Να περάσεις τέλεια κορίτσι μου!

Ευχαριστώ!! Αχ ποτέ δεν τελειώνουν οι δουλειές.. κι εγώ κάνω κάθε μέρα από λίγο, όσο μπορώ ..κουράγιο μας! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ε καλά. Κι εγώ στην Αθήνα πλέον δεν μπορώ να κάνω και πάρα πολλά... Απλά πάω κάθε μέρα μισή ωρίτσα για περπάτημα.

Γιατί να το ακυρώσεις κορίτσι μου; Πότε είναι το ραντεβού; Την Τετάρτη δεν το έχεις; Τετάρτη πρωί δεν μπορείς να πας για τις εξετάσεις αίματος;

Είναι πολλά τα θέματα που προκύπτουν τώρα 

Δεν είναι τόσο εύκολο δυστηχως γιατί λογικά δεν θα είναι έτοιμες οι εξετάσεις μέχρι εκείνη την ώρα που έχω ραντεβού όποτε τι θα δειξω στην γιατρό 

το άλλο είναι και να είναι έτοιμες οι εξετάσεις μου θα πρέπει να κάνω 4 δρομολόγια πάνε έλα τον 45 λεπτών σύνολο 3 ώρες δρόμο  αλλά και αυτό να κάνω κατά 90% η πεθερά μου δεν θα έχει βγει καν αρνητική μέχρι την Τετάρτη για να της αφήσω το παιδί😮💨😮💨

μαζί δεν μπορω να το παρω κάνει εμετό στον δρόμο από τις στροφές άσε που θα το έχω και μέσα στην ζεστη στο μικροβιολογικό πρέπει να πάω πρωί 7 η ώρα να δώσω αίμα  να περιμένω κιολας  1 ώρα γιατί έχω 2 λήψεις ζαχαρου 0’ και  60’  

και μετά να γυρίσω πίσω χωριό γιατί ραντεβου έχω 13:30 και άλλη μια ώρα που θα πρέπει να περιμενει τουλάχιστον για να κάνω το ραντεβοθ την γιατρό μέσα στο μεσημέρι όποτε θα το ακυρώσω αναγκαστικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είναι πολλά τα θέματα που προκύπτουν τώρα 

Δεν είναι τόσο εύκολο δυστηχως γιατί λογικά δεν θα είναι έτοιμες οι εξετάσεις μέχρι εκείνη την ώρα που έχω ραντεβού όποτε τι θα δειξω στην γιατρό 

το άλλο είναι και να είναι έτοιμες οι εξετάσεις μου θα πρέπει να κάνω 4 δρομολόγια πάνε έλα τον 45 λεπτών σύνολο 3 ώρες δρόμο  αλλά και αυτό να κάνω κατά 90% η πεθερά μου δεν θα έχει βγει καν αρνητική μέχρι την Τετάρτη για να της αφήσω το παιδί😮💨😮💨

μαζί δεν μπορω να το παρω κάνει εμετό στον δρόμο από τις στροφές άσε που θα το έχω και μέσα στην ζεστη στο μικροβιολογικό πρέπει να πάω πρωί 7 η ώρα να δώσω αίμα  να περιμένω κιολας  1 ώρα γιατί έχω 2 λήψεις ζαχαρου 0’ και  60’  

και μετά να γυρίσω πίσω χωριό γιατί ραντεβου έχω 13:30 και άλλη μια ώρα που θα πρέπει να περιμενει τουλάχιστον για να κάνω το ραντεβοθ την γιατρό μέσα στο μεσημέρι όποτε θα το ακυρώσω αναγκαστικά 

Μίλα με τη γιατρό κι εξήγησε της την κατάσταση... μήπως και μπορέσει να σε εξυπηρετήσει τηλεφωνικά!!! Εγώ δε θα τις άφηνα τις εξετάσεις πάντως στη θέση σου! Αλλά εσύ κάνε ότι νομίζεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μίλα με τη γιατρό κι εξήγησε της την κατάσταση... μήπως και μπορέσει να σε εξυπηρετήσει τηλεφωνικά!!! Εγώ δε θα τις άφηνα τις εξετάσεις πάντως στη θέση σου! Αλλά εσύ κάνε ότι νομίζεις...

Καλά εγω δεν αγχώνομαι κιολας για τις εξετάσεις θα τις κάνω μολις βγουν αρνητική ο αντρας και η πεθερά μου θα πάω, γιατί της θέλει και ο γυναικολογος.. τώρα για το ραντεβού μαζί της δεν ξέρω θα μιλήσουμε και βλέπουμε τι εναλλακτική υπάρχει γιατί αυτήν έρχεται μόνο κάθε Τετάρτη στο διπλανό χωριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλά εγω δεν αγχώνομαι κιολας για τις εξετάσεις θα τις κάνω μολις βγουν αρνητική ο αντρας και η πεθερά μου θα πάω, γιατί της θέλει και ο γυναικολογος.. τώρα για το ραντεβού μαζί της δεν ξέρω θα μιλήσουμε και βλέπουμε τι εναλλακτική υπάρχει γιατί αυτήν έρχεται μόνο κάθε Τετάρτη στο διπλανό χωριο.. 

A κατάλαβα... Άρα μήπως όντως τότε μπορεί να σε εξυπηρετήσει τηλεφωνικά; Σκέψου ότι εγώ τον ενδοκρινολόγο μου έχω χρόνια να τον δω απο κοντά! Αλλά του στέλνω τις εξετάσεις και με παίρνει τηλέφωνο και μου δίνει οδηγίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

A κατάλαβα... Άρα μήπως όντως τότε μπορεί να σε εξυπηρετήσει τηλεφωνικά; Σκέψου ότι εγώ τον ενδοκρινολόγο μου έχω χρόνια να τον δω απο κοντά! Αλλά του στέλνω τις εξετάσεις και με παίρνει τηλέφωνο και μου δίνει οδηγίες.

Η προηγούμενη που είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη ειχαμε επαφή μόνο τηλεφωνικά και δεν πήγε καλά ,  για αυτο τώρα πήγα σε άλλη γιατί ηθελα να βρισκόμαστε από κοντά και να συζητάμε 

Αλλά αν δεν βρεθούμε μεσα στις επόμενες 2 βδομαδες μετά δεν ξερω αν εχει και νοημα αφου θα πάω να γεννήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες σας. Είχα να μπω μέρες.....η καλύτερα μήνες. Πώς είστε; Βλέπω τα νέα τρέχουν και εξελίσσονται.

Περαστικά με τον covid. Έχει εξασθενίσει ο ιός. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Άσε που κάθε καλοκαίρι έχει έξαρση. Δεν μπορώ να λάβω πως ένας ιός έχει τέτοια έξαρση πάντα το καλοκαίρι..🤔

Κι εγώ δεν έστειλα τη μικρή βρεφικό όλη την περασμένη εβδομάδα γιατί είχαν έξαρση και δε θα άντεχα ψυχολογικά να περάσουμε κι άλλη ίωση. 

Όσο για τον μπέμπη... Αναπτύσεται γοργά και κουνιέται όλη την ωρα και κυρίως τη νύχτα 😴😵💫.

Είχα γιατρό πριν 2 εβδομάδες. Τώρα είμαι στην 35η εβδομάδα. Το μόνο που δεν έχει γυρίσει ακόμα και η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να αποφύγω την καισαρική. Θα το δούμε βέβαια πάλι σε μια εβδομαδα. Την κόρη μου τη γέννησα φυσιολογικά και θα ήταν κρίμα να πάει το δεύτερο καισαρική. Βέβαια ότι είναι πιο καλό και για τους δυο μας θα γίνει. Αλλά σκέφτομαι την ανάρρωση μετά . Είναι και η κόρη μου ακόμα μικρούλα και δεν ξέρω πως θα πάει αυτό. Τις μανούλες που έχουν κάνει καισαρική τις θεωρώ ηρωίδες🦸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Christine Pilates είπε:

Καλημέρα σε όλες σας. Είχα να μπω μέρες.....η καλύτερα μήνες. Πώς είστε; Βλέπω τα νέα τρέχουν και εξελίσσονται.

Περαστικά με τον covid. Έχει εξασθενίσει ο ιός. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Άσε που κάθε καλοκαίρι έχει έξαρση. Δεν μπορώ να λάβω πως ένας ιός έχει τέτοια έξαρση πάντα το καλοκαίρι..🤔

Κι εγώ δεν έστειλα τη μικρή βρεφικό όλη την περασμένη εβδομάδα γιατί είχαν έξαρση και δε θα άντεχα ψυχολογικά να περάσουμε κι άλλη ίωση. 

Όσο για τον μπέμπη... Αναπτύσεται γοργά και κουνιέται όλη την ωρα και κυρίως τη νύχτα 😴😵💫.

Είχα γιατρό πριν 2 εβδομάδες. Τώρα είμαι στην 35η εβδομάδα. Το μόνο που δεν έχει γυρίσει ακόμα και η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να αποφύγω την καισαρική. Θα το δούμε βέβαια πάλι σε μια εβδομαδα. Την κόρη μου τη γέννησα φυσιολογικά και θα ήταν κρίμα να πάει το δεύτερο καισαρική. Βέβαια ότι είναι πιο καλό και για τους δυο μας θα γίνει. Αλλά σκέφτομαι την ανάρρωση μετά . Είναι και η κόρη μου ακόμα μικρούλα και δεν ξέρω πως θα πάει αυτό. Τις μανούλες που έχουν κάνει καισαρική τις θεωρώ ηρωίδες🦸

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;;

ειχαμε καιρό να μας στείλεις νέα σου όλα πηγαίνουν καλα δηλαδή μπράβο σας!! 
και εγω δεν μπορω να καταλάβω με τοση ζεστη πως είναι σε έξαρση ο κοβιτ 🤷‍♀️ 

ναι θα ήταν κρίμα ενώ γέννησες φυσιολογικά να πας τωρα με καισαρική ο γιατρός σου είπε πως έχει πιθανότητες να γυρίσει ο μπέμπης ; 
κοντα είμαστε εγω 34+3 σήμερα 

εγω να πω την αλήθεια δεν είχα μεγάλο θεμα με την καισαρική είχα εύκολη ανάρρωση στην κλινική ούτε όλα τα παυσίπονα που μου εδιναν δεν επινα .. γενικα το περίμενε χειρότερο  στο 24ωρο σηκώθηκα πήγα τουαλέτα αφού βγήκα από το μαιευτήριο και έκανα 4 ωρες ταξίδι να πάω σπίτι μου

βέβαια διαβάζω άλλες κοπέλες ταλαιπωρήθηκαν με την καισαρική.. τώρα με την δεύτερη εύχομαι να είναι όπως και η πρώτη να μην έχω θέμα 🤷‍♀️

Σε είπε να κανείς τίποτα ασκήσεις για να το βοηθήσεις να γυρίσει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου! Πήγε και ο Covid ευτυχως, το πέρασα πολύ ήπια! 
 

Παρασκευή είχα γενεθλια! Έκλεισα τα 33 ☺️

σημερα πηγα για αναλύσεις γενική αίματος, τοξόπλασμα κλπ. 

Αυριο θα παω για τον πρώτο καρδιοτοκογράφο, ευτυχως εκεί στην κλινική δουλεύει η κουμπαρά μου που είναι μαία και θα μ το κάνει αυτή.

Σάββατο εχω ραντεβού με την γιατρο μου! Εγω 34 κ 4 σημερα!🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;;

ειχαμε καιρό να μας στείλεις νέα σου όλα πηγαίνουν καλα δηλαδή μπράβο σας!! 
και εγω δεν μπορω να καταλάβω με τοση ζεστη πως είναι σε έξαρση ο κοβιτ 🤷‍♀️ 

ναι θα ήταν κρίμα ενώ γέννησες φυσιολογικά να πας τωρα με καισαρική ο γιατρός σου είπε πως έχει πιθανότητες να γυρίσει ο μπέμπης ; 
κοντα είμαστε εγω 34+3 σήμερα 

εγω να πω την αλήθεια δεν είχα μεγάλο θεμα με την καισαρική είχα εύκολη ανάρρωση στην κλινική ούτε όλα τα παυσίπονα που μου εδιναν δεν επινα .. γενικα το περίμενε χειρότερο  στο 24ωρο σηκώθηκα πήγα τουαλέτα αφού βγήκα από το μαιευτήριο και έκανα 4 ωρες ταξίδι να πάω σπίτι μου

βέβαια διαβάζω άλλες κοπέλες ταλαιπωρήθηκαν με την καισαρική.. τώρα με την δεύτερη εύχομαι να είναι όπως και η πρώτη να μην έχω θέμα 🤷‍♀️

Σε είπε να κανείς τίποτα ασκήσεις για να το βοηθήσεις να γυρίσει ;

Γυμνάζομαι ήδη. Περπατάω , πηγαίνω κολυμβητήριο και κάνω ασκήσεις στο σπίτι. Ότι έκανα και στην κόρη μου, η οποία γύρισε νωρίς και βιαζόταν πολύ να βγει. Είμαι γυμνάστρια και ο γιατρός δεν μου έχει πει να κάνω κάτι περισσότερο από αυτό που κάνω. Και ο ίδιος δεν περίμενε ότι δεν θα έχει γυρίσει γιατί λόγω σωματότυπου έχω πολύ χώρο για να γυρίσει.

Ότι είναι να γίνει θα γίνει, για το καλό και των δυο μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Christine Pilates είπε:

Γυμνάζομαι ήδη. Περπατάω , πηγαίνω κολυμβητήριο και κάνω ασκήσεις στο σπίτι. Ότι έκανα και στην κόρη μου, η οποία γύρισε νωρίς και βιαζόταν πολύ να βγει. Είμαι γυμνάστρια και ο γιατρός δεν μου έχει πει να κάνω κάτι περισσότερο από αυτό που κάνω. Και ο ίδιος δεν περίμενε ότι δεν θα έχει γυρίσει γιατί λόγω σωματότυπου έχω πολύ χώρο για να γυρίσει.

Ότι είναι να γίνει θα γίνει, για το καλό και των δυο μας.

 

Κορίτσι μου μπράβο σας μεγαλώνει ο μπέμπης σας και είναι μια χαρά, αυτό έχει σημασία! Κι εμένα το ίδιο δεν έχει γυρίσει ακόμη, αλλά εγώ είμαι πολύ λεπτοκαμωμένη οπότε σκέφτομαι μήπως φταίει αυτό! Φοβάμαι πολύ το χειρουργείο, νομίζω αν δω όλα αυτά τα εργαλεία, τα φώτα κτλ θα λιποθυμήσω και δε θα έχω και μαζί μου κάποιον δικό μου να μου κρατά το χέρι..για τη μαία δεν το συζητώ, απαράδεκτη, με το ζόρι να της πάρω δύο κουβέντες.. αλλά όπως λες αν δε γυρίσει τελικά, θα τα καταφέρουμε!! Εξάλλου υπόθεση λίγης ώρας θα είναι! Μετά είναι θέμα οργανισμού πιστεύω, γτ ακούω άλλες πονάνε ενώ άλλες σηκώνονται αμέσως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Πήγε και ο Covid ευτυχως, το πέρασα πολύ ήπια! 
 

Παρασκευή είχα γενεθλια! Έκλεισα τα 33 ☺️

σημερα πηγα για αναλύσεις γενική αίματος, τοξόπλασμα κλπ. 

Αυριο θα παω για τον πρώτο καρδιοτοκογράφο, ευτυχως εκεί στην κλινική δουλεύει η κουμπαρά μου που είναι μαία και θα μ το κάνει αυτή.

Σάββατο εχω ραντεβού με την γιατρο μου! Εγω 34 κ 4 σημερα!🥹

Έλα μπράβο κορίτσι μου πάει και άτιμος κοβιτ περαστικα να είναι 😊

χρόνια σου πολλά ότι επιθυμείς με υγεία και με το καλό να πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά 🥰

ααα τι ωραία που έχεις και δικό σου άτομο μέσα θα νιώθεις πολύ πιο καλά και άνετα.. εμένα δεν μου είπαν κάτι για καρδιοτοκογραφημα μάλλον δεν βλέπω να με βάζουν 🤷‍♀️

εγω ακόμα δεν έκλεισα έλεγα για Δευτέρα να κανονίσω αλλά μπορεί να το βάλω Τετάρτη με πήγε πίσω τώρα ο κοβιτ του συζύγου 😕

Περιμένω τηλ από ενδοκρινολόγο το ακύρωσα το ραντεβού μας που είχαμε για Τετάρτη .. η γιατρός την άλλη βδομαδα θα λείπει ένα μπέρδεμα τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;;

ειχαμε καιρό να μας στείλεις νέα σου όλα πηγαίνουν καλα δηλαδή μπράβο σας!! 
και εγω δεν μπορω να καταλάβω με τοση ζεστη πως είναι σε έξαρση ο κοβιτ 🤷‍♀️ 

ναι θα ήταν κρίμα ενώ γέννησες φυσιολογικά να πας τωρα με καισαρική ο γιατρός σου είπε πως έχει πιθανότητες να γυρίσει ο μπέμπης ; 
κοντα είμαστε εγω 34+3 σήμερα 

εγω να πω την αλήθεια δεν είχα μεγάλο θεμα με την καισαρική είχα εύκολη ανάρρωση στην κλινική ούτε όλα τα παυσίπονα που μου εδιναν δεν επινα .. γενικα το περίμενε χειρότερο  στο 24ωρο σηκώθηκα πήγα τουαλέτα αφού βγήκα από το μαιευτήριο και έκανα 4 ωρες ταξίδι να πάω σπίτι μου

βέβαια διαβάζω άλλες κοπέλες ταλαιπωρήθηκαν με την καισαρική.. τώρα με την δεύτερη εύχομαι να είναι όπως και η πρώτη να μην έχω θέμα 🤷‍♀️

Σε είπε να κανείς τίποτα ασκήσεις για να το βοηθήσεις να γυρίσει ;

Εσύ είσαι από τις τυχερές!! Μακάρι κι εγώ αν κάνω κτ να το περάσω έτσι Παναγία μου!! Αλήθεια είναι περίεργο να μη νιώθεις τα πόδια σου στην επισκληρίδιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine Pilates είπε:

Γυμνάζομαι ήδη. Περπατάω , πηγαίνω κολυμβητήριο και κάνω ασκήσεις στο σπίτι. Ότι έκανα και στην κόρη μου, η οποία γύρισε νωρίς και βιαζόταν πολύ να βγει. Είμαι γυμνάστρια και ο γιατρός δεν μου έχει πει να κάνω κάτι περισσότερο από αυτό που κάνω. Και ο ίδιος δεν περίμενε ότι δεν θα έχει γυρίσει γιατί λόγω σωματότυπου έχω πολύ χώρο για να γυρίσει.

Ότι είναι να γίνει θα γίνει, για το καλό και των δυο μας.

 

Ααα πολύ ωραία μπράβο αφού είσαι και γυμναστήρια δεν χρειαζόταν να σου πει και κάτι ο γιατρός αφού κανείς ασκήσεις μετά είναι θεμα μωρού δεν μπορείς να κανείς και κάτι άλλο εύχομαι να γυρίσει το μωρακι να γεννήσεις φυσιολογικά είναι κρίμα τώρα που εκανες και μια γεννά θα είναι πιο εύκολο για εσενα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Πήγε και ο Covid ευτυχως, το πέρασα πολύ ήπια! 
 

Παρασκευή είχα γενεθλια! Έκλεισα τα 33 ☺️

σημερα πηγα για αναλύσεις γενική αίματος, τοξόπλασμα κλπ. 

Αυριο θα παω για τον πρώτο καρδιοτοκογράφο, ευτυχως εκεί στην κλινική δουλεύει η κουμπαρά μου που είναι μαία και θα μ το κάνει αυτή.

Σάββατο εχω ραντεβού με την γιατρο μου! Εγω 34 κ 4 σημερα!🥹

Χρόνια πολλά!!! Ό,τι επιθυμείς!! Διπλή τα γιόρτασες φέτος! 🤗🤗😀😀 Αναμένουμε τα νέα σου από τον καρδιοτοκογράφο αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Εσύ είσαι από τις τυχερές!! Μακάρι κι εγώ αν κάνω κτ να το περάσω έτσι Παναγία μου!! Αλήθεια είναι περίεργο να μη νιώθεις τα πόδια σου στην επισκληρίδιο;

Κορίτσι δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί εγω έκανα ολική ναρκωση στην καισαρική επισκληρίδειο δεν μπορούσα να κάνω έχω κάνει χειρουργείο στην μέση αφαίρεσα δησκοκηλη και εγω άλλη μια όποτε μου ειπα δεν μπορούν να με τρυπήσουν και έτσι με έβαλαν ολικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Πήγε και ο Covid ευτυχως, το πέρασα πολύ ήπια! 
 

Παρασκευή είχα γενεθλια! Έκλεισα τα 33 ☺️

σημερα πηγα για αναλύσεις γενική αίματος, τοξόπλασμα κλπ. 

Αυριο θα παω για τον πρώτο καρδιοτοκογράφο, ευτυχως εκεί στην κλινική δουλεύει η κουμπαρά μου που είναι μαία και θα μ το κάνει αυτή.

Σάββατο εχω ραντεβού με την γιατρο μου! Εγω 34 κ 4 σημερα!🥹

Καλημέρα και χρόνια πολλά κορίτσι μου!!! Μια μέρα διαφορά έχουμε μόνο... Καλά αποτελέσματα να έχετε! Εμένα μου έβαλα πάλι Doppler 37η εβδομάδα, οπότε μάλλον δε θα με βάλει για καρδιοτοκογράφημα. Θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine Pilates είπε:

Καλημέρα σε όλες σας. Είχα να μπω μέρες.....η καλύτερα μήνες. Πώς είστε; Βλέπω τα νέα τρέχουν και εξελίσσονται.

Περαστικά με τον covid. Έχει εξασθενίσει ο ιός. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Άσε που κάθε καλοκαίρι έχει έξαρση. Δεν μπορώ να λάβω πως ένας ιός έχει τέτοια έξαρση πάντα το καλοκαίρι..🤔

Κι εγώ δεν έστειλα τη μικρή βρεφικό όλη την περασμένη εβδομάδα γιατί είχαν έξαρση και δε θα άντεχα ψυχολογικά να περάσουμε κι άλλη ίωση. 

Όσο για τον μπέμπη... Αναπτύσεται γοργά και κουνιέται όλη την ωρα και κυρίως τη νύχτα 😴😵💫.

Είχα γιατρό πριν 2 εβδομάδες. Τώρα είμαι στην 35η εβδομάδα. Το μόνο που δεν έχει γυρίσει ακόμα και η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να αποφύγω την καισαρική. Θα το δούμε βέβαια πάλι σε μια εβδομαδα. Την κόρη μου τη γέννησα φυσιολογικά και θα ήταν κρίμα να πάει το δεύτερο καισαρική. Βέβαια ότι είναι πιο καλό και για τους δυο μας θα γίνει. Αλλά σκέφτομαι την ανάρρωση μετά . Είναι και η κόρη μου ακόμα μικρούλα και δεν ξέρω πως θα πάει αυτό. Τις μανούλες που έχουν κάνει καισαρική τις θεωρώ ηρωίδες🦸

Έχει χρόνο ακόμα... Εμένα 34+3 σήμερα ακόμα κωλοτούμπες κάνει! Είναι βέβαια λίγο πίσω στο βάρος της οπότε έχει ακόμα χώρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα! Εγώ είχα σήμερα γιατρό κ τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα..Από τη μία όλα καλά,ο μπέμπης μεγάλωσε κι άλλο, το doppler πολύ καλό,απ' την άλλη μου είπε ότι ο τράχηλος είναι οριακός.. Προγεστερόνη, ξάπλα κ προσοχή μέχρι να μπω στο μήνα μου κ την άλλη εβδομάδα θα ξαναπάω να μετρήσει πάλι τον τράχηλο.😔Καρδιοτοκογραφο στις 29 Ιουλίου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Πήγε και ο Covid ευτυχως, το πέρασα πολύ ήπια! 
 

Παρασκευή είχα γενεθλια! Έκλεισα τα 33 ☺️

σημερα πηγα για αναλύσεις γενική αίματος, τοξόπλασμα κλπ. 

Αυριο θα παω για τον πρώτο καρδιοτοκογράφο, ευτυχως εκεί στην κλινική δουλεύει η κουμπαρά μου που είναι μαία και θα μ το κάνει αυτή.

Σάββατο εχω ραντεβού με την γιατρο μου! Εγω 34 κ 4 σημερα!🥹

Πολύχρονη να είσαι!! Γερή κ τυχερή!!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα! Εγώ είχα σήμερα γιατρό κ τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα..Από τη μία όλα καλά,ο μπέμπης μεγάλωσε κι άλλο, το doppler πολύ καλό,απ' την άλλη μου είπε ότι ο τράχηλος είναι οριακός.. Προγεστερόνη, ξάπλα κ προσοχή μέχρι να μπω στο μήνα μου κ την άλλη εβδομάδα θα ξαναπάω να μετρήσει πάλι τον τράχηλο.😔Καρδιοτοκογραφο στις 29 Ιουλίου..

Μια χαρά ο μπεμπούλης!! Θα τα καταφέρεις κορίτσι, μην αγχώνεσαι! Υπόθετο σου έδωσε; 3 τη μέρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα! Εγώ είχα σήμερα γιατρό κ τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα..Από τη μία όλα καλά,ο μπέμπης μεγάλωσε κι άλλο, το doppler πολύ καλό,απ' την άλλη μου είπε ότι ο τράχηλος είναι οριακός.. Προγεστερόνη, ξάπλα κ προσοχή μέχρι να μπω στο μήνα μου κ την άλλη εβδομάδα θα ξαναπάω να μετρήσει πάλι τον τράχηλο.😔Καρδιοτοκογραφο στις 29 Ιουλίου..

Ποσο στον έβγαλε τον τράχηλο ; Υπομονή κορίτσι μου δεν έμεινε πολύ για να μπεις στο μήνα σου, ξεκούραση τώρα ξαπλωμένη να είσαι και ολα θα πάνε καλά.. δες ταινιες μην κανείς δουλειές καθόλου.. τώρα κάτσε να απολαύσεις περιποίηση 😊

εμένα στην Doppler δεν γραφει ποσο είναι ο τράχηλος 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Μια χαρά ο μπεμπούλης!! Θα τα καταφέρεις κορίτσι, μην αγχώνεσαι! Υπόθετο σου έδωσε; 3 τη μέρα; 

Ναι ναι..Κ μαγνήσιο αντί για 1 που έπαιρνα 2..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...