Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα σε έβαλε νωρίς για β επιπέδου θα ξεμπερδεύεις μπαμ μπαμ μια χαρά εγω 1/4 έχω ραντεβού αλλά για β επιπέδου δεν έχω κλείσει ακόμα 

εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι μου όποτε τα έχω όλα τα πράγματα (κάτι λίγα ισως χρειαστώ) στην πρώτη εγκυμοσύνη άρχισα να ψωνίζω όταν έκλεισα τον 6o μήνα

εσυ όπως νιώθεις αφού θα κανείς και την β επιπέδου νωρίς μπορείς να αρχίσεις να αγοράζεις μερικά πράγματα 😊

Πηγα σημερα στην γυναικολόγο μ κι ολα καλα! Εγινε 200 γραμμάρια το μικρό μου🥹 ημουν μια χαρα κ μόλις σχόλασα άρχισα τους εμετούς, ενώ είχαν σταματήσει εδω και καιρο και αυτοί ηταν μονο πρωι. Δεν ξερω γιατί. Ίσως γιατί νιώθω και κουρασμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα…Εγώ έχω 9/4 Β επιπέδου…Για κλωτσιές δεν είμαι σίγουρη ακόμα αλλά αισθάνομαι που και που έτσι κίνηση…σήμερα κλείνω 20 εβδομάδων άλλο τόσο έμεινε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Τέλεια. Τώρα έχεις καμπύλη ζαχάρου μετά, σωστά;;; 

έχω την Πέμπτη ραντεβού με τον γιατρό μου που ναι θεωρώ ότι αυτό έχει σειρά τώρα 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου... Λοιπόν @Elkβγήκες αληθινή!!! Περιμένω κοριτσάκι κι εγώ!!! Πετάω κοπέλες μου!!!

Με το καλό!! Έλα να μεγαλώνει το team girl 👧🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου... Λοιπόν @Elkβγήκες αληθινή!!! Περιμένω κοριτσάκι κι εγώ!!! Πετάω κοπέλες μου!!!

Με το καλό κορίτσι μου ! 🩷🥰
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk    ΠΗΤ 23/8   Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987   ΠΗΤ 23/8  Κοριτσάκι 🩷

@Christine PilatesΠΗΤ 20/8  Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8  Αγορακι 🩵 

@Fighter    ΠΗΤ  6/8  Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee   ΠΗΤ 27/8  Αγορακι 🩵

@Demy93   ΠΗΤ 3/8  Αγορακι 🩵 

@Χρύσακι   ΠΗΤ 22/8 

@katerinayia  ΠΗΤ 28/8 

@Benar  ΠΗΤ 1/8

@Magda zi  ΠΗΤ 31/8  Αγορακι 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2024 at 5:48 ΜΜ, ο/η Χρύσακι είπε:

Πηγα σημερα στην γυναικολόγο μ κι ολα καλα! Εγινε 200 γραμμάρια το μικρό μου🥹 ημουν μια χαρα κ μόλις σχόλασα άρχισα τους εμετούς, ενώ είχαν σταματήσει εδω και καιρο και αυτοί ηταν μονο πρωι. Δεν ξερω γιατί. Ίσως γιατί νιώθω και κουρασμενη. 

Μπράβο μεγαλώνει το μωρακι σου το φύλο το είδατε ;🥰

Η αλήθεια είναι πως και εμένα ακόμα το στομάχι μου πιάνει μεσημεράκι προς απόγευμα μια ναυτία 🤷‍♀️ εμετό δεν κάνω αλλά μου παίρνει λίγη ώρα για να περάσει 

αλλά σίγουρα αν κουράζεσαι εεε δεν βοηθάει και πολύ σου φέρνει εμετό όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι καλά και τι να πω πιστεύω σιγά σιγά να μας αφήσουν αυτά.. γιατί μόλις μπούμε στο τρίτο τρίμηνο θα έχουμε αλλά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2024 at 5:48 ΜΜ, ο/η Χρύσακι είπε:

Πηγα σημερα στην γυναικολόγο μ κι ολα καλα! Εγινε 200 γραμμάρια το μικρό μου🥹 ημουν μια χαρα κ μόλις σχόλασα άρχισα τους εμετούς, ενώ είχαν σταματήσει εδω και καιρο και αυτοί ηταν μονο πρωι. Δεν ξερω γιατί. Ίσως γιατί νιώθω και κουρασμενη. 

Εμένα είναι 191γρ το κοριτσάκι μου!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου. Όπως έχω ξανά πει τελικά δεν έχει και πολύ σημασία σε ποιο μήνα είμαστε... Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν οπότε αυτά θέλουν απ' ότι έχω καταλάβει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις αίματος πάλι με το ζαχαρο έχω θεματάκι το όριο είναι 100 και έχω 99 και φαίνεται και στα ουρά ότι είναι τσιμπημένο 

θυροειδης καλός 1,84 αλλά δεν είχα και ποτε θέμα με αυτό..στο ζαχαρο με χτυπάει όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη 

εστειλα τα αποτελέσματα στο γιατρό και περιμένω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααααα ας ξανά μαζευτούμε 🤗🤗😂

Τι κάνετε???πως τα πάτε αυτές τις μέρες που έχουμε να τα πούμε???Εμείς έχουμε ένα θεματακι με την β' επιπέδου αλλά αποφάσισα ότι δε θα το αφήσω να με αγχώσει 🤗

Όλα θα πάνε μια χαρά 🤗🧿🤗🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κοριτσιααααααα ας ξανά μαζευτούμε 🤗🤗😂

Τι κάνετε???πως τα πάτε αυτές τις μέρες που έχουμε να τα πούμε???Εμείς έχουμε ένα θεματακι με την β' επιπέδου αλλά αποφάσισα ότι δε θα το αφήσω να με αγχώσει 🤗

Όλα θα πάνε μια χαρά 🤗🧿🤗🧿

Γεια σας βρε κορίτσια χαθήκαμε αλλά θα μαζευτούμε πάλι σιγά σιγά 😊

 

εγω γιατρό έχω σε μια βδομαδα ακόμα β επιπέδου δεν έχω κάνει μέσα Απριλίου λογικά θα πάω με το καλό.. για την ώρα λίγο το ζαχαρο φαίνεται τσιμπημένο αλλά δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό μάλλον λείπει σε συνέδριο δεν με έχουν πάρει και τηλ  🤷‍♀️

Θα παρω αύριο να γράψω φιλικό και να δω αν έχουν πάρει το email μου με τις αιματολογικές εξετάσεις 

Η ψυχολογία είναι το παν ολα θα πάνε καλά σου ειπαν να κανείς καποια έξτρα εξέταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Γεια σας βρε κορίτσια χαθήκαμε αλλά θα μαζευτούμε πάλι σιγά σιγά 😊

 

εγω γιατρό έχω σε μια βδομαδα ακόμα β επιπέδου δεν έχω κάνει μέσα Απριλίου λογικά θα πάω με το καλό.. για την ώρα λίγο το ζαχαρο φαίνεται τσιμπημένο αλλά δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό μάλλον λείπει σε συνέδριο δεν με έχουν πάρει και τηλ  🤷‍♀️

Θα παρω αύριο να γράψω φιλικό και να δω αν έχουν πάρει το email μου με τις αιματολογικές εξετάσεις 

Η ψυχολογία είναι το παν ολα θα πάνε καλά σου ειπαν να κανείς καποια έξτρα εξέταση; 

Όχι ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Όχι ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!!

Τέλεια όποτε μην το σκέφτεσαι καθόλου κορίτσι μου αφού είπε και ο γιατρός έτσι ξέχασε το τελείως 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου..εύχομαι όλες να είστε καλά.. @Demy93 μην αγχώνεσαι για κανένα λόγο αν ο γιατρός σου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.. θυμάμαι απ την αδερφή μου υπήρχαν θεματακια στην αυχενικη αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα..

Εγω αναμένω για το επόμενο μ ραντεβού στη 1/4 και την β επιπέδου στις 9/4..μ έλειψε ο μικρός.. έχω να τον δω στον υπέρηχο 2 βδομάδες κ αναρωτιέμαι τι κάνει 😜

Πως πάτε από χτυπήματα? Νιώθετε τίποτα ή όχι ακόμη? Εγώ 20η εβδ κ 3η μέρα είχα κάτι περίεργα αλλά δεν μπορω με σιγουριά να προσδιορίσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια! Εγω κλείνω 19 εβδομάδων! Είχα μια μικρή ίωση Αλλα τωρα ολα καλα! Ουτε εγω άρχισα να νιώθω χτυπήματα κι ανυπομονώ! 🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/3/2024 at 9:48 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Μπράβο μεγαλώνει το μωρακι σου το φύλο το είδατε ;🥰

Η αλήθεια είναι πως και εμένα ακόμα το στομάχι μου πιάνει μεσημεράκι προς απόγευμα μια ναυτία 🤷‍♀️ εμετό δεν κάνω αλλά μου παίρνει λίγη ώρα για να περάσει 

αλλά σίγουρα αν κουράζεσαι εεε δεν βοηθάει και πολύ σου φέρνει εμετό όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι καλά και τι να πω πιστεύω σιγά σιγά να μας αφήσουν αυτά.. γιατί μόλις μπούμε στο τρίτο τρίμηνο θα έχουμε αλλά 😅

Οχι ακομα κορίτσι μου! Εχω την επόμενη βδομαδα β επιπέδου και το Σάββατο θα κανουμε το gender reveal για να μάθουμε! Εγω θελω κοριτσακιιι 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/3/2024 at 9:48 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Μπράβο μεγαλώνει το μωρακι σου το φύλο το είδατε ;🥰

Η αλήθεια είναι πως και εμένα ακόμα το στομάχι μου πιάνει μεσημεράκι προς απόγευμα μια ναυτία 🤷‍♀️ εμετό δεν κάνω αλλά μου παίρνει λίγη ώρα για να περάσει 

αλλά σίγουρα αν κουράζεσαι εεε δεν βοηθάει και πολύ σου φέρνει εμετό όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι καλά και τι να πω πιστεύω σιγά σιγά να μας αφήσουν αυτά.. γιατί μόλις μπούμε στο τρίτο τρίμηνο θα έχουμε αλλά 😅

Τελικα ηταν ίωση, δεν συνδεόταν με την εγκυμοσύνη. Πηγα πρώτες βοήθειες και μ έβαλαν ορούς! Τωρα ολα καλα ευτυχως 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

χάθηκα και εγωω!

δεν πρόλαβα να γίνω καλά (ειχα καμιά βδομάδα που ειχα ηρεμήσει) απο την ιωση που έπαιρνα αντιβίωση..και απο την Πέμπτη κάνω δέκατα και είμαι μπουκωμενη φουλ...με αποτέλεσμα να ειμαι τερμα άυπνη!

γενικά έχω αρρωστήσει 4 φορες απο Δεκέμβρη μέχρι τώρα...καθε μηνα..εχω εξαντληθεί!

θα βγω σε αναρρωτική αυτη τη βδομάδα ομως γιατι μ εχει ρίξει πολύ όλο αυτό και η γιατρός είπε οτι πρέπει να ξεκουραστώ!

εγώ νιώθω κάτι μικρά φτερουγίσματα στην κοιλιτσα και φαντάζομαι είναι ο μπεμπάκος μου!

18 εβδομάδων σήμερα!

Εσεις όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είμαι 18 εβδ και 4 μερες άρχισε κλωτσάει ελαφρυα ακόμα..  εγω το ψιλό κατάλαβα  σχετικά νωρις εμένα είναι και η δεύτερη εγκυμοσύνη όποτε λίγο πολύ ξέρω πως είναι τα χτυπήματα.. 

Την Δευτέρα θα κλεισω ένα μήνα που έχω να δω το μωρακι και ανυπομονώ να πάω  

@Barbiee περαστικα κορίτσι μου σε έριξε πολύ δηλαδή αυτό το διάστημα αρρωστησες αρκετές φορές πωπω ταλαιπωρήθηκες καλά θα κανείς να βγεις με αναρρωτική  να ξεκουραστείς το χρειάζεσαι 

@ΜΑΡΘΑΑ_61 με το καλό να κάνετε και την β επιπέδου κορίτσι μου .. το μωρακι σου θα είναι λογικά αυτό που νιώθεις 😊 σε λίγο καιρό θα γίνουν πιο δυνατές οι κλωτσιές όποτε θα το σιγουρέψεις 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω είμαι 18 εβδ και 4 μερες άρχισε κλωτσάει ελαφρυα ακόμα..  εγω το ψιλό κατάλαβα  σχετικά νωρις εμένα είναι και η δεύτερη εγκυμοσύνη όποτε λίγο πολύ ξέρω πως είναι τα χτυπήματα.. 

Την Δευτέρα θα κλεισω ένα μήνα που έχω να δω το μωρακι και ανυπομονώ να πάω  

@Barbiee περαστικα κορίτσι μου σε έριξε πολύ δηλαδή αυτό το διάστημα αρρωστησες αρκετές φορές πωπω ταλαιπωρήθηκες καλά θα κανείς να βγεις με αναρρωτική  να ξεκουραστείς το χρειάζεσαι 

@ΜΑΡΘΑΑ_61 με το καλό να κάνετε και την β επιπέδου κορίτσι μου .. το μωρακι σου θα είναι λογικά αυτό που νιώθεις 😊 σε λίγο καιρό θα γίνουν πιο δυνατές οι κλωτσιές όποτε θα το σιγουρέψεις 😊 

ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

εγώ έχω β επιπέδου 17/4.

Μετά τη β επιπέδου ακολουθεί η καμπύλη σακχάρου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο μου λείψατε κορίτσια μου... @Demy93αφού ο γιατρός λέει να μην ανησυχείς... δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι!!! Εγώ ευτυχώς έχω ηρεμήσει αρκετά με τους εμετούς. Τις τελευταίες 10 μέρες έχω κάνει 3 κι έχω πάρει άλλες 3 μέρες μόνο το φάρμακο. 23/4 μου έκλεισε για β' επιπέδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ξαναβρεθούμε! Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Εγώ έκλεισα την β επιπέδου στις 19 Απριλίου! Επιτέλους να μάθουμε κ το φύλο! Αφού βέβαια είναι όλα τα άλλα καλά πρώτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

εγώ έχω β επιπέδου 17/4.

Μετά τη β επιπέδου ακολουθεί η καμπύλη σακχάρου;

Καλημέρα κορίτσια ναι είναι μετά την β επιπέδου κουραστική εξέταση η καμπύλη πρέπει να κάτσεις στο μικροβιολογικό 1,5 ώρα 😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Πόσο μου λείψατε κορίτσια μου... @Demy93αφού ο γιατρός λέει να μην ανησυχείς... δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι!!! Εγώ ευτυχώς έχω ηρεμήσει αρκετά με τους εμετούς. Τις τελευταίες 10 μέρες έχω κάνει 3 κι έχω πάρει άλλες 3 μέρες μόνο το φάρμακο. 23/4 μου έκλεισε για β' επιπέδου. 

Καλε μόνο εγω δεν έχω κλείσει για β επιπέδου; 😂

Ωραία ημερομηνια έκλεισες για β επιπέδου στα γενέθλια μου 😊

Ααα μειώθηκαν αρκετά οι εμετοί ωραία να ηρεμήσεις θα σταματήσουν όπου ναναι, να είσαι πιο άνετη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...