Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

8:30 μ.μ. έχω ραντεβού... Ρώτησα τη μαμά του ανηψιού μου που γέννησε εκεί το Δεκέμβριο του '19. Θα ρωτήσω βέβαια και την Τετάρτη που θα πάω για σιγουριά!

Ναι ρώτησε μην έχει αλλάξει τίποτα από τότε 

Θα περιμένουμε νέα σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια το έγραψα και σε άλλη ομαδική..αν θέλετε να δείτε για πράγματα του μωρού τσεκάρετε το secondsmallhand στο instagram..είναι σε καλή κατάσταση, τα περισσότερα έχουν χρησιμοποιηθεί λίγο καιρό και είναι σε καλές τιμές! Με το καλό και με εναν πόνοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 πανέτοιμη σε βρίσκω! Μπράβο!!

@μαμά12345 θα το κοιτάξω αυτό που λες! 

Κορίτσια σας βλέπω σε πολύ καλή φάση με τις ετοιμασίες! Μπράβο! 

Εμένα εν τω μεταξύ ο σίδηρος μου ήταν στο 32και κάτι και ακόμα παίρνω ένα σίδηρο την ημέρα (omalin) . Δεν θα έπρεπε να το αυξήσει;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987 πανέτοιμη σε βρίσκω! Μπράβο!!

@μαμά12345 θα το κοιτάξω αυτό που λες! 

Κορίτσια σας βλέπω σε πολύ καλή φάση με τις ετοιμασίες! Μπράβο! 

Εμένα εν τω μεταξύ ο σίδηρος μου ήταν στο 32και κάτι και ακόμα παίρνω ένα σίδηρο την ημέρα (omalin) . Δεν θα έπρεπε να το αυξήσει;;

 

Κορίτσι μου νομίζω πάει και ανάλογα με το πόσο ξεκίνησες. Δηλαδή εγώ ξεκίνησα με 36 κι έπαιρνα ούτως ή άλλως σίδηρο. Αν εσύ έχεις χαμηλό χωρίς σίδηρο δεν τον ανησυχεί η μικρή πτώση σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη. ΠΑΝ έτοιμη όχι... Αλλά είμαι πολύ κοντά σίγουρα. 2-3 πραγματάκια ακόμα και είμαστε έτοιμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσια το έγραψα και σε άλλη ομαδική..αν θέλετε να δείτε για πράγματα του μωρού τσεκάρετε το secondsmallhand στο instagram..είναι σε καλή κατάσταση, τα περισσότερα έχουν χρησιμοποιηθεί λίγο καιρό και είναι σε καλές τιμές! Με το καλό και με εναν πόνοοοοο

Ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία Άννα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987 πανέτοιμη σε βρίσκω! Μπράβο!!

@μαμά12345 θα το κοιτάξω αυτό που λες! 

Κορίτσια σας βλέπω σε πολύ καλή φάση με τις ετοιμασίες! Μπράβο! 

Εμένα εν τω μεταξύ ο σίδηρος μου ήταν στο 32και κάτι και ακόμα παίρνω ένα σίδηρο την ημέρα (omalin) . Δεν θα έπρεπε να το αυξήσει;;

 

Εμένα όταν πήγε στο 31 μου το αύξησε από 2 σε 3 τη μέρα..Μετά πάλι δεν ανέβαινε κ μου είπε να πάρω βιταμίνη Β12 για να το βοηθήσω..Κ όντως στις τελευταίες εξετάσεις αυξήθηκε λιγάκι,πήγε στο 35..Εσύ είχες μήπως από την αρχή πολύ χαμηλό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα ο αιματολόγος μου είχε πει ότι το κρίσιμο σημείο για τον αιματοκρίτη είναι κάπου μέχρι τον 8ο μήνα αν θυμάμαι καλά, μετά συνήθως δεν πέφτει άλλο..και αν είναι σταθερός σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, έστω και λίγο χαμηλός, όπως είναι σε μένα, δεν ανησυχούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ με 36 ξεκίνησα 

Στο όριο δλδ και σιγά σιγά έπεφτε! 

Στο 35 ήταν γενικά.  προτελευταία φορά 34 και τώρα στην τελευταία 32 .

Απλά επειδή παίρνω ένα σίδηρο τη μέρα σκέφτηκα ότι ίσως έπαιρνε να πάρω και δεύτερο.. τώρα την Πέμπτη που θα μιλήσουμε μετά το Doppler για να κλείσουμε και το επόμενο ραντεβού,θα τον ρωτήσω !

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια εγώ με 36 ξεκίνησα 

Στο όριο δλδ και σιγά σιγά έπεφτε! 

Στο 35 ήταν γενικά.  προτελευταία φορά 34 και τώρα στην τελευταία 32 .

Απλά επειδή παίρνω ένα σίδηρο τη μέρα σκέφτηκα ότι ίσως έπαιρνε να πάρω και δεύτερο.. τώρα την Πέμπτη που θα μιλήσουμε μετά το Doppler για να κλείσουμε και το επόμενο ραντεβού,θα τον ρωτήσω !

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

Εμένα με ξεκίνησε από την αρχή με δυο χάπια είχα μια μικρή πτώση σε 35 αλλά μετά ξανά ανέβηκα στο 36 

η λογική λέει ότι θα πρέπει να στο αυξήσει σε 2 χάπια 

ρώτησε τον να δούμε τι θα σου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!

ειδατε προχτές που σας ειπα ημουν αρρωστη και δεν μπορουσα να κοιμηθω, χτες μ ειπε η γυναίκα του αδελφου μ οτι εχει Covid. Εγω δεν παω πουθενά, ειμαι συνέχεια σπιτι συνήθως, γιατί ολοι δουλεύουν. Κανω κι εγω το τεστ χτες το βράδυ, θετική. Μονο εχω λιγο συνάχι απο προχτές, κατά τα αλλα καλα. Να ανησυχήσω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια!

ειδατε προχτές που σας ειπα ημουν αρρωστη και δεν μπορουσα να κοιμηθω, χτες μ ειπε η γυναίκα του αδελφου μ οτι εχει Covid. Εγω δεν παω πουθενά, ειμαι συνέχεια σπιτι συνήθως, γιατί ολοι δουλεύουν. Κανω κι εγω το τεστ χτες το βράδυ, θετική. Μονο εχω λιγο συνάχι απο προχτές, κατά τα αλλα καλα. Να ανησυχήσω; 

Καλημέρα κ περαστικά!! Από τη στιγμή που δεν έχεις έντονα συμπτώματα,δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχήσεις..Συνήθως ο υψηλός πυρετός είναι θέμα κ πάλι νομίζω περισσότερο για την αρχή της εγκυμοσύνης..Για να μην έχεις ως τώρα τπτ λογικά θα το περάσεις έτσι ελαφριά κι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κ περαστικά!! Από τη στιγμή που δεν έχεις έντονα συμπτώματα,δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχήσεις..Συνήθως ο υψηλός πυρετός είναι θέμα κ πάλι νομίζω περισσότερο για την αρχή της εγκυμοσύνης..Για να μην έχεις ως τώρα τπτ λογικά θα το περάσεις έτσι ελαφριά κι όλα καλά!

Καλημερα κορίτσι μου! Ευχαριστω ☺️ ελπιζω να μην εχω αλλα συμπτώματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια!

ειδατε προχτές που σας ειπα ημουν αρρωστη και δεν μπορουσα να κοιμηθω, χτες μ ειπε η γυναίκα του αδελφου μ οτι εχει Covid. Εγω δεν παω πουθενά, ειμαι συνέχεια σπιτι συνήθως, γιατί ολοι δουλεύουν. Κανω κι εγω το τεστ χτες το βράδυ, θετική. Μονο εχω λιγο συνάχι απο προχτές, κατά τα αλλα καλα. Να ανησυχήσω; 

Καλημέρα κορίτσια 

αχ βρε κορίτσι μου περαστικα τώρα μέσα στην ζεστη να κολλήσεις κοβιτ υπομονή το καλό είναι ότι δεν έχει συμπτώματα πλέον δεν είναι τόσο ζόρικος όποτε δεν θα έχεις κάποιο θέμα ενημέρωσε βέβαια γιατρό ίσως χρειαστεί αν ανεβάσεις πυρετο να πάρεις κάτι 

Αλλά βλέπω έχει φουντώσει πάλι και με τοση ζεστη δεν παλεύεται 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια εγώ με 36 ξεκίνησα 

Στο όριο δλδ και σιγά σιγά έπεφτε! 

Στο 35 ήταν γενικά.  προτελευταία φορά 34 και τώρα στην τελευταία 32 .

Απλά επειδή παίρνω ένα σίδηρο τη μέρα σκέφτηκα ότι ίσως έπαιρνε να πάρω και δεύτερο.. τώρα την Πέμπτη που θα μιλήσουμε μετά το Doppler για να κλείσουμε και το επόμενο ραντεβού,θα τον ρωτήσω !

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

Κ εγώ κάπως έτσι. Ξεκίνησα με 36, για αρκετό καιρό είχα 34-35 αλλά στις τελευταίες εξετάσεις που ήταν 32 μου αύξησε το χάπι σε 2 την ημέρα.

Σήμερα πήγα πάλι για εξετάσεις οπότε θα δω πόσο είναι τώρα μεθαύριο που θα τις πάρω.

Ίσως χρειάζεται κ εσύ να πάρεις 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια!

ειδατε προχτές που σας ειπα ημουν αρρωστη και δεν μπορουσα να κοιμηθω, χτες μ ειπε η γυναίκα του αδελφου μ οτι εχει Covid. Εγω δεν παω πουθενά, ειμαι συνέχεια σπιτι συνήθως, γιατί ολοι δουλεύουν. Κανω κι εγω το τεστ χτες το βράδυ, θετική. Μονο εχω λιγο συνάχι απο προχτές, κατά τα αλλα καλα. Να ανησυχήσω; 

Ωχ περαστικα σου! Μπα αφού δεν έχεις έντονα συμπτωματα δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας. Κυρίως ο υψηλός πυρετός είναι πρόβλημα βασικά. 

Φυσικά ενημέρωσε τον γιατρό σου κ σου εύχομαι να περάσει γρήγορα κ εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατά τ'αλλα εγω σήμερα φεύγω διακοπές. Έχω πλύνει ότι είχα από την πρώτη αλλά δεν έχω κάνει τίποτα άλλο, ούτε ανέβασα καν ακόμα καροτσι, πορτ μπεμπέ κτλ. Για τσαντα μαιευτηριου δεν το συζητώ καν🤣🤣🤣 

Μετά με βλέπω να τρέχω κ να μην φτανω😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Ευχαριστω ☺️ ελπιζω να μην εχω αλλα συμπτώματα.. 

Καλημέρα! Περαστικά σου κορίτσι μου...! Δεν νομίζω να είναι ανησυχητικό..τον γιατρό σου τον ενημερώσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κατά τ'αλλα εγω σήμερα φεύγω διακοπές. Έχω πλύνει ότι είχα από την πρώτη αλλά δεν έχω κάνει τίποτα άλλο, ούτε ανέβασα καν ακόμα καροτσι, πορτ μπεμπέ κτλ. Για τσαντα μαιευτηριου δεν το συζητώ καν🤣🤣🤣 

Μετά με βλέπω να τρέχω κ να μην φτανω😅

 

Αα εσύ είσαι η καλύτερη...άστο..θεα τέλος..! Χαρά στο κουράγιο σου..εγω μια βόλτα πάω περπατάω λίγο και είμαι πτώμα μετα ...Καλά να περάσεις κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κατά τ'αλλα εγω σήμερα φεύγω διακοπές. Έχω πλύνει ότι είχα από την πρώτη αλλά δεν έχω κάνει τίποτα άλλο, ούτε ανέβασα καν ακόμα καροτσι, πορτ μπεμπέ κτλ. Για τσαντα μαιευτηριου δεν το συζητώ καν🤣🤣🤣 

Μετά με βλέπω να τρέχω κ να μην φτανω😅

 

Αχ τι ωραια να περάσετε καλά στις διακοπές σας να χαλαρώσετε μετά όταν γυρίσεις με το καλό θα τα κανείς μωρέ θα προλάβεις 😊

Και εγω ακόμα ετοιμασίες κάνω δεν έχω τελειώσει το καλό είναι ότι έχει τόσο ζεστη που στεγνώνουν αμέσως ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πήρα ενδοκρινολόγο να γράψει εξετάσεις γιατί την άλλη βδομαδα έχουμε ραντεβού τώρα τζάμπα θα πάω αλλά τέλος πάντων 

και εστειλα και τις εξετάσεις μου που είναι το FT4 λίγο πεσμένο μήπως θελησει να την ξανά κάνω  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κατά τ'αλλα εγω σήμερα φεύγω διακοπές. Έχω πλύνει ότι είχα από την πρώτη αλλά δεν έχω κάνει τίποτα άλλο, ούτε ανέβασα καν ακόμα καροτσι, πορτ μπεμπέ κτλ. Για τσαντα μαιευτηριου δεν το συζητώ καν🤣🤣🤣 

Μετά με βλέπω να τρέχω κ να μην φτανω😅

 

Να περάσεις όμορφα!! Όσο για τα πράγματα,μια χαρά θα τα προλάβεις κ μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Χρύσακι περαστικά σου κορίτσι μου! Γενικά συμφωνώ με @maroo8 ότι αυτό που γενικά δεν θέλουμε είναι ο πυρετός και όντως κυρίως στα δύο πρώτα τρίμηνα! Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι για ό,τι φάρμακο πάρεις θα πρέπει να έχεις ρωτήσει τον γυναικολόγο για να είναι κατάλληλο για την εγκυμοσύνη. Μίλα με τον γυναικολόγο σου εννοείται αλλά πιστεύω θα είναι πολύ καθησυχαστικος!! Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση!

@katerinayia ναι θα μιλήσω μαζί του αύριο, μήπως όντως χρειάζεται γιατί ζαλίζομαι και εύκολα γενικά! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου! Να περάσεις τέλεια στις διακοπές σου! 😊😊

@Elk να δούμε αν θα σου δώσει κάποια οδηγία αν και θέλω να πιστεύω ότι είσαι εντάξει με; τρεις τις τιμές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια!

ειδατε προχτές που σας ειπα ημουν αρρωστη και δεν μπορουσα να κοιμηθω, χτες μ ειπε η γυναίκα του αδελφου μ οτι εχει Covid. Εγω δεν παω πουθενά, ειμαι συνέχεια σπιτι συνήθως, γιατί ολοι δουλεύουν. Κανω κι εγω το τεστ χτες το βράδυ, θετική. Μονο εχω λιγο συνάχι απο προχτές, κατά τα αλλα καλα. Να ανησυχήσω; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, ενημερώνεις τον γιατρό σου και όλα καλά! Πολλά ροφήματα να είσαι ενυδατωμένη, δυναμωτικό φαγητό και υπομονή να περάσει🙂 Εύχομαι να περάσει γρήγορα και έτσι χαλαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Χρύσακι περαστικά σου κορίτσι μου! Γενικά συμφωνώ με @maroo8 ότι αυτό που γενικά δεν θέλουμε είναι ο πυρετός και όντως κυρίως στα δύο πρώτα τρίμηνα! Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι για ό,τι φάρμακο πάρεις θα πρέπει να έχεις ρωτήσει τον γυναικολόγο για να είναι κατάλληλο για την εγκυμοσύνη. Μίλα με τον γυναικολόγο σου εννοείται αλλά πιστεύω θα είναι πολύ καθησυχαστικος!! Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση!

@katerinayia ναι θα μιλήσω μαζί του αύριο, μήπως όντως χρειάζεται γιατί ζαλίζομαι και εύκολα γενικά! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου! Να περάσεις τέλεια στις διακοπές σου! 😊😊

@Elk να δούμε αν θα σου δώσει κάποια οδηγία αν και θέλω να πιστεύω ότι είσαι εντάξει με; τρεις τις τιμές!

Εεε και τι οδηγία να με δώσει τώρα θα πάω 17/7 και σε 3 βδομαδες θα γεννήσω 🤷‍♀️ τι θα προβάλω να αλλαξω τώρα μέρα σε 3 βδομαδες τέλος πάντων ας πάω να τελειώνει και αυτό 

Μετρήσεις ζαχαρου δεν κάνω δεν μου ζήτησε 

βλέπω την FT4 δεν μου την γράψει να την ξανά κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ξέρετε υπάρχει αυτήν η σελίδα https://www.e-lactancia.org που γράφετε το φάρμακο που θέλετε να πάρετε και σας λέει αν μπορείτε να το πάρετε στην εγκυμοσύνη ή στον θηλασμό 
Το μεγαλύτερο ποσοστό τον φαρμάκων υπάρχουν από παυσίπονα αντιβίωσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...