Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

@μαμά12345 εύχομαι όλα να είναι τέλεια!! 

Εμείς γυρίσαμε από τον γιατρό!

Ο μικρούλης μας είναι μια χαρά! 1400 γραμμάρια έφτασε και είμαι 29 εβδομάδων! 

Τρόμαξα λίγο με την ανάπτυξη γιατί την προηγούμενη φορά ήταν 700 γραμμάρια! 😅

Ευτυχώς λίγο ανέβηκε και ο πλακούντας! Ακόμα λέει θεωρείται χαμηλός αλλά ανέβηκε από την προηγούμενη φορά οπότε πιστεύει ότι θα ανέβει κι άλλο!

Αυτά τα νέα μας!

Παραγγείλαμε και καρότσι χθες και αύριο θα πάμε να ξαναδούμε κρεβατάκια για να καταλήξουμε!!

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Πήγα κορίτσια όλα καλά ευτυχώς! Ο μπεμπακος 1800!!! Βγαινει και 7 μέρες μεγαλύτερος..απ' την αρχή δηλαδή...και όλα πάνε καλά...με το κεφάλι κάτω είναι ο μπόμπιρας...έτοιμος..μου έφυγε κιχενα άγχος γιατί δεν τον ακούω γενικά τόσο πολυ

Μπράβο κορίτσια!! Τώρα ίσως αρχίσουμε να μην τα νιώθουμε να κινούνται όσο πριν γτ λιγοστεύει και ο χώρος!! 

Κρίστι σγρ θα ανέβει κι άλλο ο πλακούντας, θα το δεις!

Έλα ντε πώς είναι κουλουριασμένα μέσα μας τα πλασματάκια! Απίστευτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

 

Μπράβο κορίτσια!! Τώρα ίσως αρχίσουμε να μην τα νιώθουμε να κινούνται όσο πριν γτ λιγοστεύει και ο χώρος!! 

Κρίστι σγρ θα ανέβει κι άλλο ο πλακούντας, θα το δεις!

Έλα ντε πώς είναι κουλουριασμένα μέσα μας τα πλασματάκια! Απίστευτο!

Ναι είναι απίστευτο που έχουν μεγαλώσει τόσο!.. και θα μεγαλώσουν κι άλλο!!

Πλησιάζει ο καιρός σιγά σιγά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Πήγα κορίτσια όλα καλά ευτυχώς! Ο μπεμπακος 1800!!! Βγαινει και 7 μέρες μεγαλύτερος..απ' την αρχή δηλαδή...και όλα πάνε καλά...με το κεφάλι κάτω είναι ο μπόμπιρας...έτοιμος..μου έφυγε κιχενα άγχος γιατί δεν τον ακούω γενικά τόσο πολυ

Πωπωπωπω... Μπράβο βρε κορίτσι μου! Όλα μια χαρά. Ελπίζω να μη σκάσει νωρίτερα ο μπόμπιρας και να μείνει εκεί που είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Ναι ναι έπαθα σοκ!!

Αλλά να πω την αλήθεια πλέον η κοιλιά μου μου φαίνεται βαριά!! 😅😅

Όταν αλλάζω πλευρό στο κρεβάτι την κρατάω γιατί αλλιώς πρώτα στρίβω εγώ και μετά η κοιλιά 

Σε ποια βδομάδα είσαι και πηγές για Doppler ; Εμένα μου είπε να πάω στις 32!

Αφού έκανες κι αυτό νομίζω μπαίνεις στην τελική ευθεία σιγά σιγά! 

32+ είμαι τώρα ..ε τώρα κοντευουμε όλες μας... Ιούλιο μπαίνω στο μήνα μου..και δεν ξέρω μου έχει κολλήσει ότι θα γεννήσω Ιούλιο😂😂επειδή και τον πρώτο τον γέννησα 37+5...τώρα θα δείξει δεν αποφασίζω εγώ😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Πωπωπωπω... Μπράβο βρε κορίτσι μου! Όλα μια χαρά. Ελπίζω να μη σκάσει νωρίτερα ο μπόμπιρας και να μείνει εκεί που είναι!!!

Το καλό που του θέλω..😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Πήγα κορίτσια όλα καλά ευτυχώς! Ο μπεμπακος 1800!!! Βγαινει και 7 μέρες μεγαλύτερος..απ' την αρχή δηλαδή...και όλα πάνε καλά...με το κεφάλι κάτω είναι ο μπόμπιρας...έτοιμος..μου έφυγε κιχενα άγχος γιατί δεν τον ακούω γενικά τόσο πολυ

Άντε μια χαρά είστε κορίτσι μου πάει καλά ο μπέμπης σου μεγαλώνει 😊

καλε με 1800 μωρακι ίσως είναι και λογικό να μην το νιώθεις και συνέχεια μετα από την 30 εβδ μειώνονται οι κινήσεις δεν καλό χωράνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Άντε μια χαρά είστε κορίτσι μου πάει καλά ο μπέμπης σου μεγαλώνει 😊

καλε με 1800 μωρακι ίσως είναι και λογικό να μην το νιώθεις και συνέχεια μέρα από την 30 εβδ μειώνονται οι κινήσεις δεν καλό χωράνε 

Κι εμένα έχει αρχίσει και στριμώχνεται η μπουμπού. Κάνει βέβαια ακόμα κωλοτούμπες αλλά με πονάει για να μπορέσει να γυρίσει. Ευτυχώς όμως που τη χαιδεύω και της μιλάω κι έτσι τη βοηθάω να γυρίσει λίγο πιο εύκολα και γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εμένα έχει αρχίσει και στριμώχνεται η μπουμπού. Κάνει βέβαια ακόμα κωλοτούμπες αλλά με πονάει για να μπορέσει να γυρίσει. Ευτυχώς όμως που τη χαιδεύω και της μιλάω κι έτσι τη βοηθάω να γυρίσει λίγο πιο εύκολα και γρήγορα!!!

Εγω το βράδυ ζορίζομαι να αλλαξω πλευρό πλέον πρέπει να κρατιέμαι από κάπου για να γυρίσω 😂

σημερα το βράδυ είχαν μουδιάζει και τα χέρια μου ξύπνησα να πάω τουαλέτα και ειδα ότι  είχαν πρηστει έβγαλα δαχτυλίδια με ζόρισαν λίγο να βγουν.. μακάρι μόνο μην με πιάσει πάλι το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω το βράδυ ζορίζομαι να αλλαξω πλευρό πλέον πρέπει να κρατιέμαι από κάπου για να γυρίσω 😂

σημερα το βράδυ είχαν μουδιάζει και τα χέρια μου ξύπνησα να πάω τουαλέτα και ειδα ότι  είχαν πρηστει έβγαλα δαχτυλίδια με ζόρισαν λίγο να βγουν.. μακάρι μόνο μην με πιάσει πάλι το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα 😕

Εγώ δεν μπορώ να πω πως ζορίζομαι ακόμα στο να γυρίσω. Έχω σχετικά μικρή κοιλιά για σχεδόν 8ο μήνα που μπαίνουμε την Παρασκευή! Δαχτυλίδια δε φόρεσα καθόλου. Το Πάσχα προσπάθησα να βάλω αλλά μετά απο 2 ώρες τα έβγαλα. Αφού δε σε έχει πιάσει μέχρι τώρα λες να έρθει τώρα;;; Στην 1η εγκυμοσύνη σου πότε σ' έπιασε κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ δεν μπορώ να πω πως ζορίζομαι ακόμα στο να γυρίσω. Έχω σχετικά μικρή κοιλιά για σχεδόν 8ο μήνα που μπαίνουμε την Παρασκευή! Δαχτυλίδια δε φόρεσα καθόλου. Το Πάσχα προσπάθησα να βάλω αλλά μετά απο 2 ώρες τα έβγαλα. Αφού δε σε έχει πιάσει μέχρι τώρα λες να έρθει τώρα;;; Στην 1η εγκυμοσύνη σου πότε σ' έπιασε κορίτσι μου;

Καλά είσαι ακόμα αφού βολεύεσαι να γυρίσεις 😂 Εγω βλέπω ότι έχω πιο μεγάλη κοιλιά από την πρώτη εγκυμοσύνη μου εντάξει ισως λογικό  

ναι την Παρασκευή μπαίνουμε στο 8ο μήνα φοβερό ε; Εμένα η εφαρμογή με βγάζει πως είμαι στο 8 μήνα από τώρα βέβαια αλλά λογικά Παρασκευή μπαίνουμε 

καλα και εγω μην νομίζεις την βέρα μου που φοράω και ένα άλλο αλλά τώρα τα εβαλα στο συρτάρι και αυτα

Στην πρώτη εγκυμοσύνη λίγο πριν μπω στο μήνα μου με έπιασε το σύνδρομο αυτό.. 

για Doppler έκλεισες ; Εγω αύριο πάω ενδοκρινολόγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εμένα έχει αρχίσει και στριμώχνεται η μπουμπού. Κάνει βέβαια ακόμα κωλοτούμπες αλλά με πονάει για να μπορέσει να γυρίσει. Ευτυχώς όμως που τη χαιδεύω και της μιλάω κι έτσι τη βοηθάω να γυρίσει λίγο πιο εύκολα και γρήγορα!!!

Καλημερα κορίτσια μου! χτες που ξύπνησα με επιασε ενας πόνος χαμηλά στην κοιλιά 2 λεπτά περίπου και φοβήθηκα! Μετα άρχισε να με κλωτσά η Μπέμπα και ηρέμησα. 
Είναι σύσπαση λέτε; Ή προσπαθεί να γυρίσει το μωρό; 

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εμένα έχει αρχίσει και στριμώχνεται η μπουμπού. Κάνει βέβαια ακόμα κωλοτούμπες αλλά με πονάει για να μπορέσει να γυρίσει. Ευτυχώς όμως που τη χαιδεύω και της μιλάω κι έτσι τη βοηθάω να γυρίσει λίγο πιο εύκολα και γρήγορα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...μα πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα μωρακια μας; απίστευτο!

ανυπομονώ για αύριο να δω τι θα μου πει και εμένα!

εγω σε μια βδομάδα μπαινω στον 8ο...και νιώθω οτι δεν έχω και πολύ μεγάλη κοιλιά...πλεον έχω ξεκινήσει να κοιμάμαι τα βράδια..καπως το συνήθισα.. ευτυχώς!

Κάποιες βλέπω μπαίνουν στην τελική ευθεία...με το κάλοο σας εύχομαι να κρατήσετε τα μωρακια σας στην αγκαλια σας😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλά είσαι ακόμα αφού βολεύεσαι να γυρίσεις 😂 Εγω βλέπω ότι έχω πιο μεγάλη κοιλιά από την πρώτη εγκυμοσύνη μου εντάξει ισως λογικό  

ναι την Παρασκευή μπαίνουμε στο 8ο μήνα φοβερό ε; Εμένα η εφαρμογή με βγάζει πως είμαι στο 8 μήνα από τώρα βέβαια αλλά λογικά Παρασκευή μπαίνουμε 

καλα και εγω μην νομίζεις την βέρα μου που φοράω και ένα άλλο αλλά τώρα τα εβαλα στο συρτάρι και αυτα

Στην πρώτη εγκυμοσύνη λίγο πριν μπω στο μήνα μου με έπιασε το σύνδρομο αυτό.. 

για Doppler έκλεισες ; Εγω αύριο πάω ενδοκρινολόγο 

Είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός. Έκλεισα στο γιατρό μου για Doppler στις 9 Ιουλίου το βράδυ. Μέχρι τις 10 /7 μου είπε η γιατρός στο Έλενα να το κάνω οπότε το έκλεισα στο τέλος της προθεσμίας για να καθυστερήσω κι άλλο την αναχώρηση μου για την Αθήνα. Τι ώρα έκλεισες αύριο; Θα περιμένουμε τα νέα σου. Μετά πότε θα πας για Doppler εσύ;;; Έκλεισες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! χτες που ξύπνησα με επιασε ενας πόνος χαμηλά στην κοιλιά 2 λεπτά περίπου και φοβήθηκα! Μετα άρχισε να με κλωτσά η Μπέμπα και ηρέμησα. 
Είναι σύσπαση λέτε; Ή προσπαθεί να γυρίσει το μωρό; 

 

 

Μπορεί και να γυρνάει κορίτσι μου ακόμα. Αν σ' έπιασε μόνο μια φορά, δε νομίζω να είναι σύσπαση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια...μα πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα μωρακια μας; απίστευτο!

ανυπομονώ για αύριο να δω τι θα μου πει και εμένα!

εγω σε μια βδομάδα μπαινω στον 8ο...και νιώθω οτι δεν έχω και πολύ μεγάλη κοιλιά...πλεον έχω ξεκινήσει να κοιμάμαι τα βράδια..καπως το συνήθισα.. ευτυχώς!

Κάποιες βλέπω μπαίνουν στην τελική ευθεία...με το κάλοο σας εύχομαι να κρατήσετε τα μωρακια σας στην αγκαλια σας😍

Τι ώρα έχεις αύριο το ραντεβού σου;;; Σιγά - σιγά όλες μετράμε αντίστροφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός. Έκλεισα στο γιατρό μου για Doppler στις 9 Ιουλίου το βράδυ. Μέχρι τις 10 /7 μου είπε η γιατρός στο Έλενα να το κάνω οπότε το έκλεισα στο τέλος της προθεσμίας για να καθυστερήσω κι άλλο την αναχώρηση μου για την Αθήνα. Τι ώρα έκλεισες αύριο; Θα περιμένουμε τα νέα σου. Μετά πότε θα πας για Doppler εσύ;;; Έκλεισες;

Αχ ναι μωρέ μας το ξανά είπες ποτε είχες το ραντεβού αλλά δεν το θυμόμουν 😅

εγω ενδοκρινολόγο έχω 12:15 ραντεβού τώρα δεν ξερω τι ώρα θα με μπω μέσα στην παλιά που πήγαινα ειχε 1 ώρα αναμονή στο ιατρείο της 

δεν έκλεισα ακόμα ραντεβού για Doppler δεν πήρα τηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! χτες που ξύπνησα με επιασε ενας πόνος χαμηλά στην κοιλιά 2 λεπτά περίπου και φοβήθηκα! Μετα άρχισε να με κλωτσά η Μπέμπα και ηρέμησα. 
Είναι σύσπαση λέτε; Ή προσπαθεί να γυρίσει το μωρό; 

 

 

Να πω την αμαρτια μου αν και δεύτερο μωρο πως είναι οι συσπάσεις δεν γνωριζω καθόλου 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια...μα πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα μωρακια μας; απίστευτο!

ανυπομονώ για αύριο να δω τι θα μου πει και εμένα!

εγω σε μια βδομάδα μπαινω στον 8ο...και νιώθω οτι δεν έχω και πολύ μεγάλη κοιλιά...πλεον έχω ξεκινήσει να κοιμάμαι τα βράδια..καπως το συνήθισα.. ευτυχώς!

Κάποιες βλέπω μπαίνουν στην τελική ευθεία...με το κάλοο σας εύχομαι να κρατήσετε τα μωρακια σας στην αγκαλια σας😍

Θα περιμένουμε νέα σου αύριο από τον γιατρό κορίτσι μου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα!!! Ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα στα doppler σας..Εμεις το καναμε και ητανε ευτυχως πολυ καλο και πηρα τα πανω μου. Μπαινω αισιως στην 34η εβδομαδα!! Το πιο ενοχλητικο που εχω τωρα ειναι ο εντονος πονος στα πλευρα απο τη μεγαλη κοιλια και το βαρος. Νιωθω οτι θα μου ξεκολλησουν😜 Για πειτε κανενα καλο βιβλιο για τον πρωτο καιρο με μωρο... Εχετε καμια προταση??☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μια φορά με επιασε! Θα μ πει την επόμενη βδομαδα που θα παω για Doppler η γιατρός αν γύρισε :) 

εγω την Πέμπτη  εχω παιδίατρο! 😊

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπορεί και να γυρνάει κορίτσι μου ακόμα. Αν σ' έπιασε μόνο μια φορά, δε νομίζω να είναι σύσπαση. 

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Να πω την αμαρτια μου αν και δεύτερο μωρο πως είναι οι συσπάσεις δεν γνωριζω καθόλου 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Τι ώρα έχεις αύριο το ραντεβού σου;;; Σιγά - σιγά όλες μετράμε αντίστροφα!

αύριο εχω στις 20.30 το ραντεβού.. έβαλα απόγευμα γιατί το πρωί με τη ζέστη δεν την παλεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Να πω την αμαρτια μου αν και δεύτερο μωρο πως είναι οι συσπάσεις δεν γνωριζω καθόλου 🤷‍♀️

Αυτό το έχω απορία κ εγώ..συσπάσεις ακούω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι..Με πιάνουν καμιά φορά τπτ περίεργα κ λέω λες να είναι;;;🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gioher είπε:

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα!!! Ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα στα doppler σας..Εμεις το καναμε και ητανε ευτυχως πολυ καλο και πηρα τα πανω μου. Μπαινω αισιως στην 34η εβδομαδα!! Το πιο ενοχλητικο που εχω τωρα ειναι ο εντονος πονος στα πλευρα απο τη μεγαλη κοιλια και το βαρος. Νιωθω οτι θα μου ξεκολλησουν😜 Για πειτε κανενα καλο βιβλιο για τον πρωτο καιρο με μωρο... Εχετε καμια προταση??☺

Εγω έχω πάρει ένα που λέγεται "Η βίβλος της φροντίδας του μωρού"..Καλό είναι,πιάνει αρκετά θέματα και για την αρχή κ αργότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Να πω την αμαρτια μου αν και δεύτερο μωρο πως είναι οι συσπάσεις δεν γνωριζω καθόλου 🤷‍♀️

Χεχε τυχερούλα..οκ εντάξει δεν είναι και κάτι τρομερό αλλά ούτε και ευχάριστο.. @Χρύσακι στη σύσπαση θα νιώσεις ότι η κοιλιά σου γίνεται πολύ σκληρή σε εκείνο το σημείο σαν πέτρα και ότι σε πιέζει και μπορεί να νιώσεις σα να σου κόβεται η αναπνοή.. δε νομίζω ότι η σύσπαση braxton hick συνοδεύεται με πόνο... Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ τις συσπάσεις.. πλέον τις έχω συνηθίσει και αφού είναι ακανόνιστες και λίγες είναι φυσιολογικό..όταν γίνουν τακτικές και αρχίζει να αυξάνει η συχνότητά τους λογικά είναι συσπάσεις τοκετού και εκεί θα υπάρχει έντονη δυσφορία και πόνος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Χεχε τυχερούλα..οκ εντάξει δεν είναι και κάτι τρομερό αλλά ούτε και ευχάριστο.. @Χρύσακι στη σύσπαση θα νιώσεις ότι η κοιλιά σου γίνεται πολύ σκληρή σε εκείνο το σημείο σαν πέτρα και ότι σε πιέζει και μπορεί να νιώσεις σα να σου κόβεται η αναπνοή.. δε νομίζω ότι η σύσπαση braxton hick συνοδεύεται με πόνο... Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ τις συσπάσεις.. πλέον τις έχω συνηθίσει και αφού είναι ακανόνιστες και λίγες είναι φυσιολογικό..όταν γίνουν τακτικές και αρχίζει να αυξάνει η συχνότητά τους λογικά είναι συσπάσεις τοκετού και εκεί θα υπάρχει έντονη δυσφορία και πόνος..

Ααα αυτό που σε κόβετε η αναπνοή και μία δυσφορία 2-3 δευτερόλεπτα το έχω νιώσει και εγω αρα λογικά αυτό θα είναι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...