Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η μαμά12345 είπε:

Ααα ωραία κορίτσια ξεκινήσατε σιγά σιγά...κι εγώ αύριο θα πάω να ψωνίσω τίποτα να ξεκινήσω και τη βαλίτσα σιγά σιγά ...τελικά το άλλαξα τόσο doppler γιατί κάτι προέκυψε και θα πάω την άλλη Δευτέρα...αλλά την Τετάρτη έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο μου οπότε θα τον δω τον μπεμπακο

Εγώ αύριο θα κλείσω ραντεβού για το 2ο doppler... Θα περιμένουμε τα νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αρχές Ιουλίου...

Α έχει ακόμα..

Δεν ξέρω τι άλλο να προτείνω

Ελπίζω να είναι μια φάση και να ηρεμήσει κάπως πιο μετά. Τουλάχιστον να μην σε δυσκολεύει στον ύπνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christi.D. είπε:

Α έχει ακόμα..

Δεν ξέρω τι άλλο να προτείνω

Ελπίζω να είναι μια φάση και να ηρεμήσει κάπως πιο μετά. Τουλάχιστον να μην σε δυσκολεύει στον ύπνο..

Δύσκολο. Δεν πειράζει. Ας είναι καλά η μπουμπού κι όλα θα περάσουν σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια με παιδιατρο είχα ρωτήσει εδώ κάτι μαμάδες που πηγαίνουν και την πήρα τηλ όταν γέννησα και πήγα  σπιτι μετά το μαιευτήριο  κλείσαμε ραντεβού και πήγα στο ιατρείο της (δεν ήρθε σπίτι ) να την εξέταση αλλά εδώ στο χωριό είναι και πιο απλά τα πργαματα τώρα εκεί μπορεί να θέλεις να ρωτήσεις αν μπορεί να σε αναλάβει 🤷‍♀️ εγω έτσι και αλλιώς δεν είχα και πολλές επιλογές με παιδιατρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Εγώ είμαι λίγο χάλια απο προχθές... Έχω τρομερή ΓΟΠ και βασανίζομαι! Έχω καούρα ότι μα ότι και να φάω και ρεύομαι συνέχεια! Δεν πειράζει... Λίγο έμεινε! Υπομονή για το κοριτσάκι μου!!! 😍

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;;;

Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά 

Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά 

Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊

 

Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Πηγές δλδ να τη γνωρίσεις για να δεις ότι σου κάνει και σου αφήνει θετική εντύπωση ή έπρεπε κι αυτή να σου πει ότι μπορεί να σε αναλάβει;

Κοίτα δε νομίζω παιδίατρος να σου πει ότι δεν μπορεί να σε αναλάβει. Εγώ επειδή δεν ήμουν σίγουρη τι σχήμα ήθελα σχετικά με τη διατροφή δηλαδή αποκλειστικό θηλασμό, μεικτή ή ξένο, ήθελα έναν παιδίατρο που να μην είναι απόλυτος και κυρίως θα ήθελα να έχει κ αυτός παιδιά. Να έχουμε μιλήσει έστω μια φορά, ώστε όταν τον πάρω αφού γεννήσω να με ξέρει και να κανονίσουμε ραντεβού στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και θέλω να πω επίσης κάτι ακόμα αλλά αυτή είναι προσωπική άποψη και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Εμάς η παιδίατρος χρεώνει 30 ευρώ την επίσκεψη στο ιατρείο και 50 ευρώ όταν έρχεται στο σπίτι. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή τα ραντεβού είναι αρκετά συχνά και δεν είναι εύκολο να φεύγουν έτσι τα έξτρα 20ευρα αλλά ρε κορίτσια και τις φορές πιο μετά που πήγαμε στο ιατρείο περίμεναν ένα δύο παιδάκια με βήχα που τον άκουγες από το πάρκινγκ. Άρα διάλεγα να έρθει στο σπίτι προκειμένου να μην εκτεθεί το μωρό σε αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Και θέλω να πω επίσης κάτι ακόμα αλλά αυτή είναι προσωπική άποψη και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Εμάς η παιδίατρος χρεώνει 30 ευρώ την επίσκεψη στο ιατρείο και 50 ευρώ όταν έρχεται στο σπίτι. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή τα ραντεβού είναι αρκετά συχνά και δεν είναι εύκολο να φεύγουν έτσι τα έξτρα 20ευρα αλλά ρε κορίτσια και τις φορές πιο μετά που πήγαμε στο ιατρείο περίμεναν ένα δύο παιδάκια με βήχα που τον άκουγες από το πάρκινγκ. Άρα διάλεγα να έρθει στο σπίτι προκειμένου να μην εκτεθεί το μωρό σε αυτό.

Εμένα η παιδιατρος παίρνει 25 ευρώ επίσκεψη έρχεται κάθε Τρίτη στο χωριό που μενω αν χρειαστείς όμως άλλη μέρα πας εσυ στο χωριό  που είναι εκείνη.. 45 λεπτά από εδώ εκεί μας παίρνει 20 ευρώ επίσκεψη επειδή κάνουμε και το δρομολόγιο

σπιτι μας δεν χρειάστηκε να έρθει ποτε 

τωρα όταν ήταν νεογέννητο που θέλει μια προσοχή με έβαζε πάντα πρώτο ραντεβού όποτε όταν πήγαινα ήταν άδειο το ιατρείο της..  σε αυτά είναι προσεκτική ρυθμίζει τα ραντεβού της καλά συνήθως τα άρρωστα τα βάζει προς στο τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Κοίτα δε νομίζω παιδίατρος να σου πει ότι δεν μπορεί να σε αναλάβει. Εγώ επειδή δεν ήμουν σίγουρη τι σχήμα ήθελα σχετικά με τη διατροφή δηλαδή αποκλειστικό θηλασμό, μεικτή ή ξένο, ήθελα έναν παιδίατρο που να μην είναι απόλυτος και κυρίως θα ήθελα να έχει κ αυτός παιδιά. Να έχουμε μιλήσει έστω μια φορά, ώστε όταν τον πάρω αφού γεννήσω να με ξέρει και να κανονίσουμε ραντεβού στο σπίτι.

Κατάλαβα! Ναι έχει λογική αυτό που λες!

Ευχαριστώ πολύ!

Ίσως πρέπει κι εγώ να ψάξω μέσα στον Ιούλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ δεν έχω βρει ακόμη παιδίατρο! Αυτή τη βδομάδα λέω να ψάξω! Βέβαια δεν την παλεύω με τη ζέστη.. περιμένω να περάσει ο καύσωνας.. σέρνομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια κι εγώ δεν έχω βρει ακόμη παιδίατρο! Αυτή τη βδομάδα λέω να ψάξω! Βέβαια δεν την παλεύω με τη ζέστη.. περιμένω να περάσει ο καύσωνας.. σέρνομαι..

Αχ αυτήν η ζεστη είναι ανυπόφορη και αυριο λέει θα φτάσει  40 βαθμούς έχω και γιατρό αύριο ραντεβού να δω πως θα πάω τώρα μέσα στην ζεστη μακάρι να ξεμπέρδεψω γρήγορα τουλάχιστον 12 η ώρα να είμαι πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ δεν είναι να κυκλοφορείς 11:30π.μ. με 7:00μ.μ!!! Πολλή ζέστη κορίτσια μου... Κι είμαι +10 κιλά κι έναν άνθρωπο ακόμα πάνω μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ αυτήν η ζεστη είναι ανυπόφορη και αυριο λέει θα φτάσει  40 βαθμούς έχω και γιατρό αύριο ραντεβού να δω πως θα πάω τώρα μέσα στην ζεστη μακάρι να ξεμπέρδεψω γρήγορα τουλάχιστον 12 η ώρα να είμαι πίσω 

Ναι αύριο θα είναι χειρότερα! Να ξεμπερδέψεις να πας γρήγορα στο σπίτι!! Άντε αύριο θα μας πεις και τα νέα σου! 🤗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εδώ δεν είναι να κυκλοφορείς 11:30π.μ. με 7:00μ.μ!!! Πολλή ζέστη κορίτσια μου... Κι είμαι +10 κιλά κι έναν άνθρωπο ακόμα πάνω μου!!!

Θεωρούμαστε τώρα κι εμείς στις ευάλωτες ομάδες!! Εγώ+5,5! Δε βάζω! Άσε αν δεν πέσει ο ήλιος δε βγαίνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Θεωρούμαστε τώρα κι εμείς στις ευάλωτες ομάδες!! Εγώ+5,5! Δε βάζω! Άσε αν δεν πέσει ο ήλιος δε βγαίνω!!

Εγώ εδώ και 1 μήνα στάματησα να βάζω. Έχασα κι ένα κιλό. Μετά τη μασαμπούκα του Πάσχα ήμουν +11... Τεσπά... αγού για το γιατρό μου είμαι οκ... ΌΛΑ ΚΑΛΆ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα το αποτέλεσμα της γλυκοζυλιωμένης! 4,5! Από 3,8 μέχρι 5,6 γράφει άριστη ρύθμιση! Είμαι πολύ χαρούμενη! Άρα αυτό σημαίνει ότι ρυθμίζω καλά το σάκχαρό μου!! 😀🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα το αποτέλεσμα της γλυκοζυλιωμένης! 4,5! Από 3,8 μέχρι 5,6 γράφει άριστη ρύθμιση! Είμαι πολύ χαρούμενη! Άρα αυτό σημαίνει ότι ρυθμίζω καλά το σάκχαρό μου!! 😀🤗

Άντε ωραία μπράβο κορίτσι μου μια χαρά είσαι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα το αποτέλεσμα της γλυκοζυλιωμένης! 4,5! Από 3,8 μέχρι 5,6 γράφει άριστη ρύθμιση! Είμαι πολύ χαρούμενη! Άρα αυτό σημαίνει ότι ρυθμίζω καλά το σάκχαρό μου!! 😀🤗

Μπράβο κορίτσι μου. Εμένα μου είπαν ότι αφού η καμπύλη είναι άψογη, δε χρειάζεται να την κάνω αυτήν την εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Εμένα μου είπαν ότι αφού η καμπύλη είναι άψογη, δε χρειάζεται να την κάνω αυτήν την εξέταση.

Εμένα μου την έκανε και πριν την καμπύλη! Δε χρειάζεται όμως γενικά αν δεν έχεις θέμα..Τώρα πιο πολύ για μένα την έκανα γτ τον τελευταίο μήνα είχα υποπέσει σε κάποιες αμαρτίες 😀😀 και για ένα διάστημα είχε ξεμείνει και από εξαρτήματα μέτρησης και με είχε πιάσει μια ανησυχία! Όλο το βράδυ ελάχιστα κοιμήθηκα, περίμενα να δω τα αποτελέσματα, είχα αγωνία! Εμένα είχε βγει ψιλοοριακή η καμπύλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Εμένα μου την έκανε και πριν την καμπύλη! Δε χρειάζεται όμως γενικά αν δεν έχεις θέμα..Τώρα πιο πολύ για μένα την έκανα γτ τον τελευταίο μήνα είχα υποπέσει σε κάποιες αμαρτίες 😀😀 και για ένα διάστημα είχε ξεμείνει και από εξαρτήματα μέτρησης και με είχε πιάσει μια ανησυχία! Όλο το βράδυ ελάχιστα κοιμήθηκα, περίμενα να δω τα αποτελέσματα, είχα αγωνία! Εμένα είχε βγει ψιλοοριακή η καμπύλη! 

Καλημερες!!!τελεια!!κι εγω με οριακη καμπυλη σακχαρου!γλυκοζυλιωμενη καλη, μετραω 4 φορες τη μερα, αλλα τωρα τελευταια παρα τη διατροφη που κανω εχει αρχισει και τσιμπαει το νηστειας κ εχω αγχωθει λιγο...ελπιζω να γλιτωσω ινσουλινη...ποσο εχεις συνηθως νηστειας αν επιτρεπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Εμένα μου την έκανε και πριν την καμπύλη! Δε χρειάζεται όμως γενικά αν δεν έχεις θέμα..Τώρα πιο πολύ για μένα την έκανα γτ τον τελευταίο μήνα είχα υποπέσει σε κάποιες αμαρτίες 😀😀 και για ένα διάστημα είχε ξεμείνει και από εξαρτήματα μέτρησης και με είχε πιάσει μια ανησυχία! Όλο το βράδυ ελάχιστα κοιμήθηκα, περίμενα να δω τα αποτελέσματα, είχα αγωνία! Εμένα είχε βγει ψιλοοριακή η καμπύλη! 

Αααα οκ. Άρα δεν είναι υποχρεωτική κι αυτή. Νόμιζα πως είναι κι αυτή μέσα στο πρωτόκολλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

εγω μόλις γύρισα από γιατρό πήγα είδε και τις εξετάσεις μου την καμπύλη πιο πολύ που ήταν πάνω… είπε να πάω σε ενδοκρινολόγο μια επίσκεψη να με δει θα δούμε τι θα πει και εκείνη και αν χρειαστεί αργότερα ίσως μου δώσει ινσουλίνη θα το δούμε θα κλεισω ραντεβού να πάω σε μια και βλέπουμε πως προχωράμε..

Είμαι +11 κιλά με έβγαλε λίγο παρά πάνω η δικιά του η ζυγαριά από δίκη μου 

Doppler μου είπε να πάω να την κάνω από 25/6 έως 10/7 να την έχω κάνει 

Το μωρακι είναι καλά πήγε 1300γρ 

Σε ένα μήνα θα ξανά πάω να με δει μαζί με την Doppler και με τις εξετάσεις αίματος και να ενημερώσω τι είπε και η Ενδοκρινολογος.. αυτά τα νέα μας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

εγω μόλις γύρισα από γιατρό πήγα είδε και τις εξετάσεις μου την καμπύλη πιο πολύ που ήταν πάνω… είπε να πάω σε ενδοκρινολόγο μια επίσκεψη να με δει θα δούμε τι θα πει και εκείνη και αν χρειαστεί αργότερα ίσως μου δώσει ινσουλίνη θα το δούμε θα κλεισω ραντεβού να πάω σε μια και βλέπουμε πως προχωράμε..

Είμαι +11 κιλά με έβγαλε λίγο παρά πάνω η δικιά του η ζυγαριά από δίκη μου 

Doppler μου είπε να πάω να την κάνω από 25/6 έως 10/7 να την έχω κάνει 

Το μωρακι είναι καλά πήγε 1300γρ 

Σε ένα μήνα θα ξανά πάω να με δει μαζί με την Doppler και με τις εξετάσεις αίματος και να ενημερώσω τι είπε και η Ενδοκρινολογος.. αυτά τα νέα μας 😊

Κοντά είμαστε... Εγώ έκλεισα 9/7 για Doppler στον γιατρό μου... Θα είναι και η τελευταία φορά που θα βρεθούμε μέχρι τη γέννα...😢. Εμένα που ήταν την προηγούμενη Παρσκευή 1232γρ μου είπαν ότι είναι πίσω 5 μ΄΄ερες, εσένα σου είπαν τίποτα;;; Κι εγώ +11 ήμουν μετά το Πάσχα... χιχι Τώρα είμαι +10!

Θα περιμένουμε τα νέα και απο την ενδοκρινολόγο. Όλα καλά θα πάνε. Ρώτησες και για το εμβόλιο του κοκκύτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μίλησα με τον γιατρό γιατί δεν μπορώ να σταθώ στα πόδια μου από χτες και με έστειλε για αιματολογικές. Ίσως χρειαστεί να πάω στο νοσοκομείο γιατί από την περιγραφή μου μου είπε ότι ενδεχομένως να χρειαστώ αίμα ή ενδοφλέβιο σίδηρο. Εναλλακτικά μου είπε να πάω απευθείας στο νοσοκομείο, αλλά προτίμησα τις εξετάσεις αίματος πρώτα λόγω της μπέμπας που δεν μπορώ να την αφήσω πολλές ώρες αφού θηλάζει και δεν δέχεται μπιμπερο. Νιώθω ότι δεν έχει τέλος το μαρτύριο μου. Τουλάχιστον να έκλεινε άμεσα αυτό το κεφάλαιο να μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...