Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

έτσι λέω αρχες του μήνα να ξεκινήσω να παίρνω ότι μπορώ!

εντωμεταξυ το κοιτάω και με τις μερες και κάπως με βοηθάει πιο πολύ 😂

αλήθεια μπερδευομαι!

ενταξει 10 μέρες έμειναν ακόμα 🤷

γενικα κορίτσια κουράζεστε εσείς; εγώ πλέον πάρα πολύ! και συνεχίζω να μην κοιμάμαι καλά τα βράδια 🤦

Εγώ τις τελευταίες μέρες δεν κοιμάμαι καλά τα βράδια,δεν ξέρω γιατί..Κ ξεκίνησαν και κάτι καούρες ενώ μέχρι τώρα ήμουν καλά..Χθες με έπιασε ένας δυνατός πόνος στη μέση από τη δεξιά πλευρά..κράτησε λίγο αλλά τα χρειάστηκα γτ πόνεσα πολύ..Δεν ξέρω αν σχετίζεται με την εγκυμοσύνη βέβαια..είπα να μην πάρω τη γιατρό αφού με είχε δει λίγες ώρες νωρίτερα αλλά αν με πιάσει ξανά θα την ενοχλήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

έτσι λέω αρχες του μήνα να ξεκινήσω να παίρνω ότι μπορώ!

εντωμεταξυ το κοιτάω και με τις μερες και κάπως με βοηθάει πιο πολύ 😂

αλήθεια μπερδευομαι!

ενταξει 10 μέρες έμειναν ακόμα 🤷

γενικα κορίτσια κουράζεστε εσείς; εγώ πλέον πάρα πολύ! και συνεχίζω να μην κοιμάμαι καλά τα βράδια 🤦

Έτσι κι εγώ.. λαχανιάζω..και ξυπνάω πολλές φορές..🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Εγώ τις τελευταίες μέρες δεν κοιμάμαι καλά τα βράδια,δεν ξέρω γιατί..Κ ξεκίνησαν και κάτι καούρες ενώ μέχρι τώρα ήμουν καλά..Χθες με έπιασε ένας δυνατός πόνος στη μέση από τη δεξιά πλευρά..κράτησε λίγο αλλά τα χρειάστηκα γτ πόνεσα πολύ..Δεν ξέρω αν σχετίζεται με την εγκυμοσύνη βέβαια..είπα να μην πάρω τη γιατρό αφού με είχε δει λίγες ώρες νωρίτερα αλλά αν με πιάσει ξανά θα την ενοχλήσω..

Να την ενοχλήσεις και βέβαια, μπορεί να σου δώσει κάποια οδηγία! Πχ εμένα μου είπε ο γιατρός να μην τρίβω πολύ την κοιλιά μου γτ είχα κάποιες συσπασούλες και όντως λειτούργησε μαζί και με το μαγνήσιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk που κοιτάς κι εσύ το σάκχαρο να σου πω.. μία ώρα μετά από ένα μπολάκι με μια μπάλα παγωτό στρατσιατέλα και ένα μικρό κομμάτι καρυδόπιτα μέτρησα 130..καλά δεν είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι σιγά σιγά άρχισε  γιατί λογικά σε κανένα μήνα θα θέλει να εχεις έτοιμη και την τζαντα μαιευτηρίου

Από κούραση καποιες μερες ναι καποιες μερες όχι τόσο αλλά λαχανιαζω εύκολα όμως 

τα βραδια σε γενικές γραμμές κοιμάμαι καλά απλά ακόμα στον ύπνο μου κοιμάμαι αρκετές φορές ανασκελα και ξυπναω με μια δυσφορία κάπως μια ενόχληση και γυριζω πλευρό 

εσυ γιατί δεν κοιμάσαι καλά ; 

δεν βολευομαι με τίποτα...επειδη κοιμόμουν μπρούμυτα...και δεν εχω βρει ακόμα σταση που να με βολεύει 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες!

χάθηκα εγώ τελείως...σας διαβάζω όμως τόσο καιρό 😍

εγώ όλα καλά προς το παρόν...απο βδομάδα θα κάνω καμπύλη και εξετάσεις αίματος για να δούμε τι γίνεται! εδω στην περιοχή μου ηταν κλειστά τα μικροβιολογικά αυτή τη βδομάδα..δεν ξέρω αν κρατήσει κ άλλο βέβαια!

Δευτέρα στις 19.00 εχω ραντεβού με την γιατρό μου!

εγω κορίτσια έξω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός..στο Ιασώ είναι η γιατρός μου...δεν ήθελα με τίποτα νοσοκομείο...εχω πολυ κακη εμπειρία απο τα νοσοκομεία γενικά και δεν υπήρχε καμια περίπτωση να πάω νοσοκομείο!

εντωμεταξυ δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω απο πράγματα τίποτα...μονο μια κουβερτουλα πήρα που έτυχε πάλι και την πήρα!

αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω... εσείς έχετε ψωνίσει;

εμένα μ εχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και κυρίως το βράδυ οταν πάω να ξαπλώσω 🤷

σήμερα είμαι 25+3...στον έβδομο μήνα πότε μπαίνουμε;

η γιατρός μου δεν μετράει με μηνες αλλα με εβδομάδες και εγω μπερδευομαι πολύ..

Κορίτσι μου όλα νοσοκομεία είναι. Το θέμα είναι αν διαθέτεις τα χρήματα για το ιδιωτικό ή όχι. Εγώ κι η @Elk26+0 σήμερα. Σε 7 μέρες μπαίνουμε στον 7ο! Κι εμένα μ' έχει τρελλάνει στις κλωτσιές η μικρή!!! 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι σιγά σιγά άρχισε  γιατί λογικά σε κανένα μήνα θα θέλει να εχεις έτοιμη και την τζαντα μαιευτηρίου

Από κούραση καποιες μερες ναι καποιες μερες όχι τόσο αλλά λαχανιαζω εύκολα όμως 

τα βραδια σε γενικές γραμμές κοιμάμαι καλά απλά ακόμα στον ύπνο μου κοιμάμαι αρκετές φορές ανασκελα και ξυπναω με μια δυσφορία κάπως μια ενόχληση και γυριζω πλευρό 

εσυ γιατί δεν κοιμάσαι καλά ; 

Κι εγώ λαχανιάζω πάρα πολύ εύκολα πια!!! Ούτε εγώ κοιμάμαι καλά. Εσύ πως και κοιμάσαι ανάσκελα αφού απαγορεύεται; Κι εγώ απο βδομάδα θα πάρω τις φίλες μου να μου φέρουν ότι έχουν μαζέψει απο τα δικά τους παιδιά για να δω μετά τι και πόσα θα χρειαστεί ν' αγοράσω. Για την ώρα έχω λίγα απο πολλά (φορμάκια, κουβερτούλα, σεντονάκια, σελτεδάκια, σαλιάρα, μπιμπερό, καλτσάκια, γαντάκια...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

@Elk που κοιτάς κι εσύ το σάκχαρο να σου πω.. μία ώρα μετά από ένα μπολάκι με μια μπάλα παγωτό στρατσιατέλα και ένα μικρό κομμάτι καρυδόπιτα μέτρησα 130..καλά δεν είναι; 

Ναι είναι παρά πολύ καλά 130 με γλυκό και ειδικά η καρυδόπιτα που έχει και σιρόπι ; Πολύ καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου όλα νοσοκομεία είναι. Το θέμα είναι αν διαθέτεις τα χρήματα για το ιδιωτικό ή όχι. Εγώ κι η @Elk26+0 σήμερα. Σε 7 μέρες μπαίνουμε στον 7ο! Κι εμένα μ' έχει τρελλάνει στις κλωτσιές η μικρή!!! 

Κι εγώ λαχανιάζω πάρα πολύ εύκολα πια!!! Ούτε εγώ κοιμάμαι καλά. Εσύ πως και κοιμάσαι ανάσκελα αφού απαγορεύεται; Κι εγώ απο βδομάδα θα πάρω τις φίλες μου να μου φέρουν ότι έχουν μαζέψει απο τα δικά τους παιδιά για να δω μετά τι και πόσα θα χρειαστεί ν' αγοράσω. Για την ώρα έχω λίγα απο πολλά (φορμάκια, κουβερτούλα, σεντονάκια, σελτεδάκια, σαλιάρα, μπιμπερό, καλτσάκια, γαντάκια...)

Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️

μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊

πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

δεν βολευομαι με τίποτα...επειδη κοιμόμουν μπρούμυτα...και δεν εχω βρει ακόμα σταση που να με βολεύει 🤷

Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅

ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️

μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊

πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 

Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες!

χάθηκα εγώ τελείως...σας διαβάζω όμως τόσο καιρό 😍

εγώ όλα καλά προς το παρόν...απο βδομάδα θα κάνω καμπύλη και εξετάσεις αίματος για να δούμε τι γίνεται! εδω στην περιοχή μου ηταν κλειστά τα μικροβιολογικά αυτή τη βδομάδα..δεν ξέρω αν κρατήσει κ άλλο βέβαια!

Δευτέρα στις 19.00 εχω ραντεβού με την γιατρό μου!

εγω κορίτσια έξω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός..στο Ιασώ είναι η γιατρός μου...δεν ήθελα με τίποτα νοσοκομείο...εχω πολυ κακη εμπειρία απο τα νοσοκομεία γενικά και δεν υπήρχε καμια περίπτωση να πάω νοσοκομείο!

εντωμεταξυ δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω απο πράγματα τίποτα...μονο μια κουβερτουλα πήρα που έτυχε πάλι και την πήρα!

αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω... εσείς έχετε ψωνίσει;

εμένα μ εχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και κυρίως το βράδυ οταν πάω να ξαπλώσω 🤷

σήμερα είμαι 25+3...στον έβδομο μήνα πότε μπαίνουμε;

η γιατρός μου δεν μετράει με μηνες αλλα με εβδομάδες και εγω μπερδευομαι πολύ..

Εγώ πάντως ξεκίνησα να ετοιμάζω σιγά σιγά το δωμάτιο της (βέβαια κούνια, συρταριερα κτλ τα ειχα) για να μπορώ να ξεθάψω τα ρούχα της πρώτης κ να αρχίσω να τα πλένω, σιδερωνω κτλ. 

Επειδή 10-25 Ιουλίου θα πάμε διακοπές θέλω μέχρι τον Ιούνιο να τα έχω έτοιμα αυτά, μην αφήσω πολλά για τον τελευταίο μήνα. Οπότε εγώ πιστεύω πως καλά είναι να ξεκινήσεις τα ψώνια σιγά σιγά.

Τους μήνες εγώ τους υπολογίζω με την ΠΗΤ κ όχι με τις εβδομάδες. Δηλαδή εγώ που έχω ΠΗΤ 28/8 κάθε 28 αλλάζω μήνα. 28 Μαΐου θα μπω στον 7ο. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️

μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊

πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 

Κ εγώ ακριβώς το ίδιο στον ύπνο! Πάντα ξεκινάω στο πλάι, από αριστερά μου είπε κυρίως ο γιατρός μου κ πάντα ξυπνάω ανάσκελα. Γυρνάω χωρίς να το καταλαβαίνω. Βέβαια εγώ ποτέ δεν ένιωσα ενόχληση στα ανάσκελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Εγώ πάντως ξεκίνησα να ετοιμάζω σιγά σιγά το δωμάτιο της (βέβαια κούνια, συρταριερα κτλ τα ειχα) για να μπορώ να ξεθάψω τα ρούχα της πρώτης κ να αρχίσω να τα πλένω, σιδερωνω κτλ. 

Επειδή 10-25 Ιουλίου θα πάμε διακοπές θέλω μέχρι τον Ιούνιο να τα έχω έτοιμα αυτά, μην αφήσω πολλά για τον τελευταίο μήνα. Οπότε εγώ πιστεύω πως καλά είναι να ξεκινήσεις τα ψώνια σιγά σιγά.

Τους μήνες εγώ τους υπολογίζω με την ΠΗΤ κ όχι με τις εβδομάδες. Δηλαδή εγώ που έχω ΠΗΤ 28/8 κάθε 28 αλλάζω μήνα. 28 Μαΐου θα μπω στον 7ο. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει έτσι.

Ναι σωστό και αυτό έτσι όπως το υπολογίζεις με την ΠΗΤ 

Αχ τι ωραία που θα πάτε διακοπές μπράβο να περάσετε καλά εμείς τίποτα εδώ θα κάτσουμε τουλάχιστον έχουμε θάλασσα αλλά εννοείται δεν είναι το ίδιο με το να πας διακοπές σε άλλο μερος..

Αχ εγω ακόμα δωμάτιο δεν έχω κάνει το πρώτο μου παιδί και να δω ποτε θα γίνει και αυτό 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κ εγώ ακριβώς το ίδιο στον ύπνο! Πάντα ξεκινάω στο πλάι, από αριστερά μου είπε κυρίως ο γιατρός μου κ πάντα ξυπνάω ανάσκελα. Γυρνάω χωρίς να το καταλαβαίνω. Βέβαια εγώ ποτέ δεν ένιωσα ενόχληση στα ανάσκελα.

Ααα τουλάχιστον δεν το κάνω μόνο εγω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Έχει κάνει καμία έρευνα για καρότσι;; Η εσείς που έχετε,τι πήρατε κ αν σας βόλεψε..Εγώ από αγορές ακόμα δεν έχω ξεκινήσει τπτ..Θα κάνουμε κ κάτι εργασίες στο σπίτι κ περιμένω να τελειώσουν πρώτα αυτά κ μετά σιγά σιγά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχει κάνει καμία έρευνα για καρότσι;; Η εσείς που έχετε,τι πήρατε κ αν σας βόλεψε..Εγώ από αγορές ακόμα δεν έχω ξεκινήσει τπτ..Θα κάνουμε κ κάτι εργασίες στο σπίτι κ περιμένω να τελειώσουν πρώτα αυτά κ μετά σιγά σιγά..

Εγω πήρα το dovati atta 3 σε 1 είναι ακριβό είναι αλήθεια ωραιο καρότσι στιβαρό με μεγάλες ρόδες για τα πεζοδρόμια  έχει αναρτήσεις άνετο για το παιδί και γενικα επειδή έχω αυλη με ανώμαλο έδαφος και πέτρες δεν έπαθε τίποτα 

Αρνητικά ειναι λίγο βαρει και δεν χωράει στο αμαξι για μεταφορά τώρα βέβαια εξαρτάται και το αμαξι που έχεις.. επισης εμένα το παιδί μου δεν ήταν πολύ του καροτσιου αλλά δεν έχει να κάνει με το καρότσι έχει να κάνει με το παιδί αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω πήρα το dovati atta 3 σε 1 είναι ακριβό είναι αλήθεια ωραιο καρότσι στιβαρό με μεγάλες ρόδες για τα πεζοδρόμια  έχει αναρτήσεις άνετο για το παιδί και γενικα επειδή έχω αυλη με ανώμαλο έδαφος και πέτρες δεν έπαθε τίποτα 

Αρνητικά ειναι λίγο βαρει και δεν χωράει στο αμαξι για μεταφορά τώρα βέβαια εξαρτάται και το αμαξι που έχεις.. επισης εμένα το παιδί μου δεν ήταν πολύ του καροτσιου αλλά δεν έχει να κάνει με το καρότσι έχει να κάνει με το παιδί αυτό 

Το είδα αυτό το καρότσι, φαίνεται τέλειο, τα έχει όλα και χωράει στο αμάξι μας, είναι όμως λίγο ακριβό, 800 €, εγώ έλεγα μαξ να δώσω μέχρι 600, δεν ξέρω θα το ψάξω λίγο ακόμη..πήρατε και βάση isofix? Νομίζω πάει κανένα 200άρι παραπάνω..αξίζει να πάρω αυτή τη βάση; Είναι πιο ασφαλές έτσι το μωρό; Γιατί πάνω απ' όλα είναι η ασφάλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχει κάνει καμία έρευνα για καρότσι;; Η εσείς που έχετε,τι πήρατε κ αν σας βόλεψε..Εγώ από αγορές ακόμα δεν έχω ξεκινήσει τπτ..Θα κάνουμε κ κάτι εργασίες στο σπίτι κ περιμένω να τελειώσουν πρώτα αυτά κ μετά σιγά σιγά..

Εγώ είμαι ανάμεσα στο bebe stars nammos και kangaroo macan 3 δε 1 είναι και ταν δύο. Θεωρώ είναι σε μια μέση καλή τιμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Το είδα αυτό το καρότσι, φαίνεται τέλειο, τα έχει όλα και χωράει στο αμάξι μας, είναι όμως λίγο ακριβό, 800 €, εγώ έλεγα μαξ να δώσω μέχρι 600, δεν ξέρω θα το ψάξω λίγο ακόμη..πήρατε και βάση isofix? Νομίζω πάει κανένα 200άρι παραπάνω..αξίζει να πάρω αυτή τη βάση; Είναι πιο ασφαλές έτσι το μωρό; Γιατί πάνω απ' όλα είναι η ασφάλεια..

Εμάς δυστηχως δεν χωράει στο αμαξι όσο είχα το καρότσι με το αβγό ήταν οκ αλλά μετά που μεγάλωσε το παιδί  και αλλαξα το αβγό με το πιο μεγάλο κάθισμα δεν χωρούσε 

εγω το καρότσι το πήρα το 2022 είχε 700 ευρώ και μου το άφησε 650 χωρίς αποδείξει.. τώρα ανέβηκε 

όχι δεν την πήρα αυτήν την βάση το δένω με τις ζώνες του αυτοκινήτου το αβγό.. μόλις μεγάλωσε λίγο πήρα κάθισμα αυτοκινήτου πάλι dovati που είναι έως 36 κιλά

πιστεύω δεν συμφέρει να δωσεις λεφτά για την βάση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Εγώ πάντως ξεκίνησα να ετοιμάζω σιγά σιγά το δωμάτιο της (βέβαια κούνια, συρταριερα κτλ τα ειχα) για να μπορώ να ξεθάψω τα ρούχα της πρώτης κ να αρχίσω να τα πλένω, σιδερωνω κτλ. 

Επειδή 10-25 Ιουλίου θα πάμε διακοπές θέλω μέχρι τον Ιούνιο να τα έχω έτοιμα αυτά, μην αφήσω πολλά για τον τελευταίο μήνα. Οπότε εγώ πιστεύω πως καλά είναι να ξεκινήσεις τα ψώνια σιγά σιγά.

Τους μήνες εγώ τους υπολογίζω με την ΠΗΤ κ όχι με τις εβδομάδες. Δηλαδή εγώ που έχω ΠΗΤ 28/8 κάθε 28 αλλάζω μήνα. 28 Μαΐου θα μπω στον 7ο. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει έτσι.

Αα ναι δεν το σκέφτηκα να το μετράω έτσι 🤷

βασικα πρέπει να ξεκινήσω σιγά σιγά...αλλα δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω... έχω τη λίστα αλλά κάπως μπερδευομαι 😂

εχω παραγγείλει συρταριέρα οπότε ισως όταν έρθει η συρταριέρα τότε να ξεκινήσω για να τα τοποθετώ κιολας εκει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Αα ναι δεν το σκέφτηκα να το μετράω έτσι 🤷

βασικα πρέπει να ξεκινήσω σιγά σιγά...αλλα δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω... έχω τη λίστα αλλά κάπως μπερδευομαι 😂

εχω παραγγείλει συρταριέρα οπότε ισως όταν έρθει η συρταριέρα τότε να ξεκινήσω για να τα τοποθετώ κιολας εκει!

Αχ εμένα την συρταριερα μου την έδωσαν
εχει τρόπο να κλειδώνουν τα συρτάρια της ; 
εμενα όχι.. δεν ξέρω κιολας αν υπάρχουν συρταριερα που να έχει ασφάλεια στα συρτάρια τους🤷‍♀️

αλλά κορίτσια το τι μπινελίκι έχω ρίξει σε αυτό θέμα δεν λέγετε καθαρά ρούχα σιδερωμένα και να αδειάζει τα συρτάρια σε χρόνο ντετε να τα πετάει στο πάτωμα όλα… έξαλλη εγω 😤 

Αν έχουν με ασφάλεια να τα προτιμήσετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ εμένα την συρταριερα μου την έδωσα
εχει τρόπο να κλειδώνουν τα συρτάρια της ; 
εμενα όχι.. δεν ξέρω κιολας αν υπάρχουν συρταριερα που να έχει ασφάλεια στα συρτάρια τους🤷‍♀️

αλλά κορίτσια το τι μπινελίκι έχω ρίξει σε αυτό θέμα δεν λέγετε καθαρά ρούχα σιδερωμένα και να αδειάζει τα συρτάρια σε χρόνο ντετε να τα πετάει στο πάτωμα όλα… έξαλλη εγω 😤 

Αν έχουν με ασφάλεια να τα προτιμήσετε 

Ωχχχ χαχαχα εγώ παρήγγειλα συρταριέρα, δεν είδα καμία η αλήθεια είναι που να να έχει ασφάλεια, τώρα κάποια μπορεί να έχει κλειδί, δεν το είχα σκεφτεί, έχω δει όμως κάπου στο ίντερνετ κάτι γκατζετ ασφάλειες για να μην ανοίγουν τα ντουλάπια! 

Πάντως κι εγώ έξαλλη θα γινόμουν γτ το σιδέρωμα είναι και το χειρότερό μου! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ωχχχ χαχαχα εγώ παρήγγειλα συρταριέρα, δεν είδα καμία η αλήθεια είναι που να να έχει ασφάλεια, τώρα κάποια μπορεί να έχει κλειδί, δεν το είχα σκεφτεί, έχω δει όμως κάπου στο ίντερνετ κάτι γκατζετ ασφάλειες για να μην ανοίγουν τα ντουλάπια! 

Πάντως κι εγώ έξαλλη θα γινόμουν γτ το σιδέρωμα είναι και το χειρότερό μου! 😀

Εδώ μιλάμε για νιντζα και αυτά τα ανοίγει πλεον.. είχα πάρει ασφάλειες για τα ντουλάπια της κουζινας εεε πάνε και αυτά 

Μονο οι κόλες έχουν μεινει απο τα αυτοκόλλητα στα ντουλάπια 🤨 να δω πως θα καθαρίσουν τώρα και αυτά 

ναι δεν ξέρω αν έχει με ασφάλειες δεν είχα κάνει καθόλου έρευνα αγοράς για αυτά επειδή τα πήρα έτοιμα.. για εμένα κακώς όμως δεν έχουν ασφάλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι σωστό και αυτό έτσι όπως το υπολογίζεις με την ΠΗΤ 

Αχ τι ωραία που θα πάτε διακοπές μπράβο να περάσετε καλά εμείς τίποτα εδώ θα κάτσουμε τουλάχιστον έχουμε θάλασσα αλλά εννοείται δεν είναι το ίδιο με το να πας διακοπές σε άλλο μερος..

Αχ εγω ακόμα δωμάτιο δεν έχω κάνει το πρώτο μου παιδί και να δω ποτε θα γίνει και αυτό 

Ααα τουλάχιστον δεν το κάνω μόνο εγω 😅

Αφού έχετε θάλασσα εκεί μια χαρά είστε. Θα κάνετε τα μπανακια σας! Εγώ δυστυχώς είμαι μακριά από τη θάλασσα. Επίσης η πεθερά μου είναι κρητικια κ έχει έχει σπίτι στην Κρήτη οπότε πάμε εκεί. Εκεί θα πάμε κ φέτος δηλαδή, ρώτησα κ τον γιατρό κ μου είπε οκ ευτυχώς 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχει κάνει καμία έρευνα για καρότσι;; Η εσείς που έχετε,τι πήρατε κ αν σας βόλεψε..Εγώ από αγορές ακόμα δεν έχω ξεκινήσει τπτ..Θα κάνουμε κ κάτι εργασίες στο σπίτι κ περιμένω να τελειώσουν πρώτα αυτά κ μετά σιγά σιγά..

Εγώ είχα πάρει το chicco trio love, βέβαια έχει κ 7 χρόνια, δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ακόμα. Ενώ το καρεκλάκι αυτοκινήτου κ η καλαθουνα μου άρεσαν αρκετά, το καροτσι δεν μου φάνηκε πολύ βολικό, λίγο σκληρές οι αναρτήσεις του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...