Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Κορίτσια μου πως είστε σήμερα;;; Εγώ πήγα να δω 2 φίλες μου και κάτι συγγενείς σήμερα και επειδή ήμουν όλη μέρα έξω, τώρα νοιώθω ότι δεν μπορώ να κουνηθώ!!! 

Τα νέα μας!!! Επιτέλους "έπεσε" ο θυρεοειδής!!! 2,87!!! Συνεχίζουμε με την ίδια δόση και το ξανά τσεκάρουμε σε 6 εβδομάδες!

Επίσης είπα στον γιατρό μου το όνομα του γιατρού που μου συνέστησαν και μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού και μαζί του και να του πω μετά τι είπαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αδαμαντία και τη φωνάζουν Άντα αλλά εκτός που δεν μπορώ τις φαγωμάρες για το όνομα... δεν έχω πια καλή σχέση με τη μητέρα μου οπότε δε νοιώθω να της το οφείλω κιόλας!

Όπως νιώθεις εσυ να κανείς κορίτσι μου αν δεν έχετε και καλές σχέσεις δεν υπάρχει λόγος να το βάλεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε σήμερα;;; Εγώ πήγα να δω 2 φίλες μου και κάτι συγγενείς σήμερα και επειδή ήμουν όλη μέρα έξω, τώρα νοιώθω ότι δεν μπορώ να κουνηθώ!!! 

Τα νέα μας!!! Επιτέλους "έπεσε" ο θυρεοειδής!!! 2,87!!! Συνεχίζουμε με την ίδια δόση και το ξανά τσεκάρουμε σε 6 εβδομάδες!

Επίσης είπα στον γιατρό μου το όνομα του γιατρού που μου συνέστησαν και μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού και μαζί του και να του πω μετά τι είπαμε!

Ααα ωραία μπράβο αφού έπεσε και ο θυρεοειδής σου μια χαρά είσαι θα συνεχίσετε την αγωγή και θα είναι μια χαρα

ο γιατρός αυτός είναι Αθήνα που λες ; Σε δημόσιο ; 

εμενα μετά από όλη την μέρα αρχίζω και ζορίζομαι με πονάει λίγο η κοιλιά καποιες φορές από την κούραση της μέρας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία μπράβο αφού έπεσε και ο θυρεοειδής σου μια χαρά είσαι θα συνεχίσετε την αγωγή και θα είναι μια χαρα

ο γιατρός αυτός είναι Αθήνα που λες ; Σε δημόσιο ; 

εμενα μετά από όλη την μέρα αρχίζω και ζορίζομαι με πονάει λίγο η κοιλιά καποιες φορές από την κούραση της μέρας.. 

Ναι, ναι! Στο Αλεξάνδρα!

Κι εμένα αλλά μετά τρελλαίνεται η μπουμπού στις κωλοτούμπες και τα ξεχνάω ΌΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, ναι! Στο Αλεξάνδρα!

Κι εμένα αλλά μετά τρελλαίνεται η μπουμπού στις κωλοτούμπες και τα ξεχνάω ΌΛΑ!!!

Ααα τελικά Αθήνα θα γεννήσεις; Γιατί είπες ότι σκεφτόσουν και για το μερος που μένεις να βρεις γιατρό 

να πάρεις τηλ να κλεισεις ραντεβού σιγά σιγά σε εκείνον μην αργήσεις πολύ γιατί μετά βγάζουν και παραξενιές αν αργουμε να πάμε.. 

Αφού εγω μετά το ραντεβού σκεφτόμουν μήπως τελικά έπρεπε να πάω νωρίτερα και το άφησα πολύ 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα τελικά Αθήνα θα γεννήσεις; Γιατί είπες ότι σκεφτόσουν και για το μερος που μένεις να βρεις γιατρό 

να πάρεις τηλ να κλεισεις ραντεβού σιγά σιγά σε εκείνον μην αργήσεις πολύ γιατί μετά βγάζουν και παραξενιές αν αργουμε να πάμε.. 

Αφού εγω μετά το ραντεβού σκεφτόμουν μήπως τελικά έπρεπε να πάω νωρίτερα και το άφησα πολύ 🤔

Το σκέφτηκα όταν τσακώθηκα με τον πατέρα μου περισσότερο... Αλλά αφού είναι όλα καλά, θα έρθω εδώ για να γεννήσω και να έχω μαζί μου τη 2η "μητέρα" μου!!!

Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο κι εύχομαι να έχει λίγο χρόνο μέσα στη βδομάδα να προλάβω να τον δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Το σκέφτηκα όταν τσακώθηκα με τον πατέρα μου περισσότερο... Αλλά αφού είναι όλα καλά, θα έρθω εδώ για να γεννήσω και να έχω μαζί μου τη 2η "μητέρα" μου!!!

Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο κι εύχομαι να έχει λίγο χρόνο μέσα στη βδομάδα να προλάβω να τον δω!

Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια 

Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα εσύ περίμενες πιο πολύ απο εμένα  Δεν ηταν έτοιμα μωρέ τα μωρά μας έπρεπε να μας αφήσουν λίγο παρά πάνω αλλά δεν παίρνουν το ρίσκο εδώ οι γιατροί φοβούνται.. εμένα μου είπε η μαία ότι αν κλεισεις τις 40 εβδ πρέπει να στο πάρουν γιατί ο νόμος λέει δεν τους καλύπτει τους γιατρους και μπορούν να βρουν κανένα μπελά αν συμβεί κάτι μετά τις 40 εβδ και δεν σε έχει βάλει για γεννά 🤷‍♀️

Ναι σωστά! Βέβαια για να λέμε την αλήθεια κ εγώ δεν άντεχα άλλο. Ήθελα να γεννήσω επιτέλους, δεν μπορούσα να κουνήσω τόση που είχα γινει🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Ναι σωστά! Βέβαια για να λέμε την αλήθεια κ εγώ δεν άντεχα άλλο. Ήθελα να γεννήσω επιτέλους, δεν μπορούσα να κουνήσω τόση που είχα γινει🤣

Ναι και εγω κουραστικά πολύ είχα φαει όλο το καλοκαίρι αφού με έβλεπαν στον δρόμο και μου έλεγαν μα καλά εσυ ακόμα δεν γέννησες ; 😂 φαντάσου λέω εδω κουράστηκαν μέχρι και οι άλλοι  να με βλέπουν έτσι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις ήδη μανούλες κορίτσια μου! Εμένα δε μου λέει κανείς χρόνια πολλά ακόμα γιατί η μπουμπού μου δεν έχει γεννηθεί ακόμα κι ας με κλωτσάει σαν τρελλή!!! Του χρόνου θα γιορτάσω με δόξα και τιμή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 🌺

Χρόνια πολλά στις μανούλες και τις μέλλουσες μανούλες! Ίσως κι εμείς που τα έχουμε στην κοιλιά μας τώρα είμαστε ήδη μαμάδες!😀🤗🤗🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις ήδη μανούλες κορίτσια μου! Εμένα δε μου λέει κανείς χρόνια πολλά ακόμα γιατί η μπουμπού μου δεν έχει γεννηθεί ακόμα κι ας με κλωτσάει σαν τρελλή!!! Του χρόνου θα γιορτάσω με δόξα και τιμή!!! 

Δεν πειράζει του χρόνου θα σου εύχονται και χρόνια πολλά σίγουρα αν και θεωρώ πως είστε ηδη μανούλες οσες είστε εγκυουλες στο πρώτο σας παιδάκι  😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις ήδη μανούλες κορίτσια μου! Εμένα δε μου λέει κανείς χρόνια πολλά ακόμα γιατί η μπουμπού μου δεν έχει γεννηθεί ακόμα κι ας με κλωτσάει σαν τρελλή!!! Του χρόνου θα γιορτάσω με δόξα και τιμή!!! 

Ακριβώς έτσι!! Του χρόνου θα 'χουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά!! Ρε κορίτσια ώρες ώρες νομίζω ότι ζω σε όνειρο και θα με τσιμπήσει κάποιος! Δεν το 'χω συνειδητοποιήσει 100% ! Νομίζω όταν τον αντικρίσω θα σταματήσει ο χρόνος! Το νιώθετε κι εσείς; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ακριβώς έτσι!! Του χρόνου θα 'χουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά!! Ρε κορίτσια ώρες ώρες νομίζω ότι ζω σε όνειρο και θα με τσιμπήσει κάποιος! Δεν το 'χω συνειδητοποιήσει 100% ! Νομίζω όταν τον αντικρίσω θα σταματήσει ο χρόνος! Το νιώθετε κι εσείς; 😊

Εγώ 100%!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ακριβώς έτσι!! Του χρόνου θα 'χουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά!! Ρε κορίτσια ώρες ώρες νομίζω ότι ζω σε όνειρο και θα με τσιμπήσει κάποιος! Δεν το 'χω συνειδητοποιήσει 100% ! Νομίζω όταν τον αντικρίσω θα σταματήσει ο χρόνος! Το νιώθετε κι εσείς; 😊

Εγω το ένιωσα αυτό που λες στο πρώτο παιδάκι αλλά πίστεψε με πως ακριβώς το ίδιο νιωθω και τώρα 😅δεν έχω καταλαβει πως σε 3 μήνες θα έχω πάλι ένα μωρακι μια σταλιά ότι θα έχω δυο παιδάκια 🥰 αν δεν το παρω αγκαλιά δεν πιστεύω πως θα μπορεσω συνειδητοποιήσω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ 100%!!!

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω το ένιωσα αυτό που λες στο πρώτο παιδάκι αλλά πίστεψε με πως ακριβώς το ίδιο νιωθω και τώρα 😅δεν έχω καταλαβει πως σε 3 μήνες θα έχω πάλι ένα μωρακι μια σταλιά ότι θα έχω δυο παιδάκια 🥰 αν δεν το παρω αγκαλιά δεν πιστεύω πως θα μπορεσω συνειδητοποιήσω 😅

❤️❤️ Πόσο χαίρομαι που μοιραζόμαστε τα όσα νιώθουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2024 at 5:22 ΜΜ, ο/η Mommyel είπε:

Δεν είπαν κάτι κακό, είναι κατι που μπορεί να συμβεί και παλιοτερα δεν το γνώριζε κάποιος αν δεν του δημιουργουσε πρόβλημα. Μπορεί να ενοχλήσει αλλά μπορεί και όχι. Θα γεννηθεί και θα κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις. Απλά καταλαβαίνεις το αγχος μας 

Ναι σίγουρα και εγω θα είχα άγχος αν μου έλεγαν κάτι τέτοιο ελπίζω να μην είναι όντως τίποτα και να μην ενοχλήσει και να είναι όλα καλά στο τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2024 at 5:22 ΜΜ, ο/η Mommyel είπε:

Δεν είπαν κάτι κακό, είναι κατι που μπορεί να συμβεί και παλιοτερα δεν το γνώριζε κάποιος αν δεν του δημιουργουσε πρόβλημα. Μπορεί να ενοχλήσει αλλά μπορεί και όχι. Θα γεννηθεί και θα κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις. Απλά καταλαβαίνεις το αγχος μας 

Κοίτα δεν μπορώ να σου πω να μην αγχώνεσαι, γιατί σε νιώθω, αλλά αφού οι γιατροί είναι καθησυχαστικοι, θα κάνετε κ ότι χρειάζεται από εξετάσεις ώστε να το παρακολουθειτε, θεωρώ πως όλα θα είναι μια χαρά εντέλει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά, καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε όλες! Πως είμαστε σήμερα;;;

Εγώ επικοινώνησα σήμερα με 2 γιατρούς στο δημόσιο και η απάντηση του πρώτου ήταν ότι είναι κανονισμένες οι διακοπές του για Αύγουστο και ο δεύτερος ότι αναλαμβάνει εγκυμοσύνες κάτω των 10 εβδομάδων και επίσης θα λείπει κι εκείνος την ΠΗΤ μου! Η αναζήτηση συνεχίζεται... Έχω επικοινωνήσει με μια μαία και περιμένω να μιλήσουμε την Τετάρτη και θα δούμε τι θα μου πει κι εκείνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε όλες! Πως είμαστε σήμερα;;;

Εγώ επικοινώνησα σήμερα με 2 γιατρούς στο δημόσιο και η απάντηση του πρώτου ήταν ότι είναι κανονισμένες οι διακοπές του για Αύγουστο και ο δεύτερος ότι αναλαμβάνει εγκυμοσύνες κάτω των 10 εβδομάδων και επίσης θα λείπει κι εκείνος την ΠΗΤ μου! Η αναζήτηση συνεχίζεται... Έχω επικοινωνήσει με μια μαία και περιμένω να μιλήσουμε την Τετάρτη και θα δούμε τι θα μου πει κι εκείνη!

Το κατάλαβα και εγω ότι κάπως δυσανασχετούν είναι η αλήθεια και βγάζουν παραξενιές 

εμενα ο δικός μου δεν με είπε τίποτα βέβαια αλλά μόλις έφυγα λέω πως μάλλον έπρεπε να παω λίγο νωρίτερα σκέψου ο αντρας μου σκεφτόταν να πάμε μετά το Πάσχα  

σίγουρα κάποιον θα βρεις εννοεται που να σου κάνει και να βολεύουν και οι ημερομηνίες 

αλλη μαία βρήκες ε; Όχι αυτήν του ιδιώτη γιατρού που έχεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρούλη μας!!!Όλα καλά,ο μικρούλης μεγαλώνει φυσιολογικά και προχωράμε!!!28+2 σήμερα 🩵👣🧿🧿

7.6 έχουμε doopler και θα μας ξανά δει μέσα του Ιούνη 🥰🥰🥰

Η κοιλίτσα έχει πεταχτεί για τα καλά πια,ευτυχώς τα κιλάκια μου είναι καλά ακόμα 🤗..

Εσείς πώς τα πάτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2024 at 5:22 ΜΜ, ο/η Mommyel είπε:

Δεν είπαν κάτι κακό, είναι κατι που μπορεί να συμβεί και παλιοτερα δεν το γνώριζε κάποιος αν δεν του δημιουργουσε πρόβλημα. Μπορεί να ενοχλήσει αλλά μπορεί και όχι. Θα γεννηθεί και θα κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις. Απλά καταλαβαίνεις το αγχος μας 

Κορίτσι μου, εννοείται ότι οι γιατροί οφείλουν να σου πουν οτιδήποτε βλέπουν για να είναι καλυμμένοι! Το σημαντικό είναι ότι αυτό που είδαν δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι.

Προσπάθησε να μην το Googlαρεις γιατί μπορεί τζάμπα να αγχωθεις. Εγώ πχ έχω διπλό ουρητήρα από αριστερά και το ανακάλυψα τυχαία σε αξονική (στο ίντερνετ έλεγε ότι κάνει ενοχλήσεις και συνήθως χρειάζεται εγχείρηση) κι ο γιατρός είπε ότι αφου δεν έχω ενόχληση όλα καλά.

Εννοείται το άγχος θα υπάρχει! Είναι λογικό να αγχωνόμαστε για το αν είναι καλά τα μωράκια μας. 

Εύχομαι όλα πολύ καλά!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρούλη μας!!!Όλα καλά,ο μικρούλης μεγαλώνει φυσιολογικά και προχωράμε!!!28+2 σήμερα 🩵👣🧿🧿

7.6 έχουμε doopler και θα μας ξανά δει μέσα του Ιούνη 🥰🥰🥰

Η κοιλίτσα έχει πεταχτεί για τα καλά πια,ευτυχώς τα κιλάκια μου είναι καλά ακόμα 🤗..

Εσείς πώς τα πάτε??

🤗 Πολύ ωραία, κι έτσι θα συνεχίσετε!! 🧿🧿

Κι εμένα πλέον η κοιλίτσα είναι ξεπεταγμένη για τα καλά! Εγώ ρε κορίτσια μου λένε ότι αδυνάτισα κιόλας και ότι μόνο κοιλιά έχω 😀 ακόμη εκεί στα +4,5 κιλά είμαι περίπου.. εσείς έχετε πάρει παραπάνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Το κατάλαβα και εγω ότι κάπως δυσανασχετούν είναι η αλήθεια και βγάζουν παραξενιές 

εμενα ο δικός μου δεν με είπε τίποτα βέβαια αλλά μόλις έφυγα λέω πως μάλλον έπρεπε να παω λίγο νωρίτερα σκέψου ο αντρας μου σκεφτόταν να πάμε μετά το Πάσχα  

σίγουρα κάποιον θα βρεις εννοεται που να σου κάνει και να βολεύουν και οι ημερομηνίες 

αλλη μαία βρήκες ε; Όχι αυτήν του ιδιώτη γιατρού που έχεις ; 

Θα μιλήσω και με αυτήν αύριο το απόγευμα. Απλά ψάχνω απο πολλές πλευρές. Άρχισα να ψάχνω και για το Έλενα! Μέχρι τέλη Ιουνίου που θα κατέβω κανονικά Αθήνα, θα έχω βρει. Είμαι σίγουρη!

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρούλη μας!!!Όλα καλά,ο μικρούλης μεγαλώνει φυσιολογικά και προχωράμε!!!28+2 σήμερα 🩵👣🧿🧿

7.6 έχουμε doopler και θα μας ξανά δει μέσα του Ιούνη 🥰🥰🥰

Η κοιλίτσα έχει πεταχτεί για τα καλά πια,ευτυχώς τα κιλάκια μου είναι καλά ακόμα 🤗..

Εσείς πώς τα πάτε??

Μπράβο κορίτσι μου! Εγώ αργώ ακόμα. 25+3 σήμερα. Ε ναι πια φαίνεται ότι είμαι έγκυος κι όχι ότι απλά έχω παχύνει...😂

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

🤗 Πολύ ωραία, κι έτσι θα συνεχίσετε!! 🧿🧿

Κι εμένα πλέον η κοιλίτσα είναι ξεπεταγμένη για τα καλά! Εγώ ρε κορίτσια μου λένε ότι αδυνάτισα κιόλας και ότι μόνο κοιλιά έχω 😀 ακόμη εκεί στα +4,5 κιλά είμαι περίπου.. εσείς έχετε πάρει παραπάνω; 

Α εσύ είσαι πολύ καλά... Κάνεις διατροφή; Εγώ στις 23/4 ήμουν ήδη στα +6 κιλά. Τώρα φοβάμαι να ζυγιστώ να πω την αλήθεια μου μετά το φαί των γιορτών...😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...