Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Εγώ νομίζω τελικά το πρώτο τρίμηνο ήταν το πιο εύκολο για μένα.

Από τότε που μπήκα στο δεύτερο και σωματικά και ψυχικά ζοριζομαι..!

Το μόνο καλό είναι ότι μειώθηκε το άγχος!!

Εσύ που έχεις και παιδάκι έχεις κάθε δικαίωμα να έχεις και παραπάνω νεύρα και παραπάνω κούραση!!

Επλιζω να σου περάσει σιγά σιγά αυτό και να είσαι πιο καλά ψυχολογικά 

παντως είναι από τις ορμόνες να μην νιώθεις ασχημα αν η ψυχολογία σου δεν είναι και η καλύτερη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Ελπίζω να μην με βάλει να την ξανακάνω στο τρίτο τρίμηνο! 😂

Ίσως δεν έχεις κάποια ένδειξη για διαβήτη κύησης (κιλα, ζάχαρο νηστείας, αμνιακό υγρό) και στην έβαλε λίγο αργότερα! Μια χαρά θα είναι! Εγώ το φαντάζομουν πιο τραγικά αλλά παλευοταν!

Η αλήθεια είναι πως όχι. Μέχρι στιγμής έχω κάνει 3 εξετάσεις απλές ζαχάρου και ήταν μια χαρά. Τώρα για τα κιλά δεν ξέρω να σου πω γιατι στην τελευταία μέτρηση είχα πάρει 6. Γενικά όμως ανήκω στους φυσιολογικούς προς αδύνατους σωματότυπους. Το αμνιακό υγρό δείχνει φυσιολογικό. Το πρωτόκολλο λέει ότι η καμπύλη γίνεται απο 24η μέχρι 28η εβδομάδα. Ε, εμένα μ' έβαλε την 28η! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Εγώ νομίζω τελικά το πρώτο τρίμηνο ήταν το πιο εύκολο για μένα.

Από τότε που μπήκα στο δεύτερο και σωματικά και ψυχικά ζοριζομαι..!

Το μόνο καλό είναι ότι μειώθηκε το άγχος!!

Εσύ που έχεις και παιδάκι έχεις κάθε δικαίωμα να έχεις και παραπάνω νεύρα και παραπάνω κούραση!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω στην αρχή ήμουν έτσι κορίτσι μου ισως είχα και πολύ άγχος μέχρι να κάνω την αυχενική

τώρα ειμαι πιο καλά βέβαια λίγο τα νεύρα μου είναι πιο ευαίσθητα αλλά εντάξει λογικό είναι έχω και την μικρή που δεν βοηθάει και πολύ 😅

Απαπαπαπαπα.... με τόσους εμετούς και ναυτίες, ούτε καν. Άγχος δεν έχω ιδιαίτερα. Ούτε περισσότερα νεύρα έχω... Αλλά είμαι πολύ πιο ευαίσθητη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια, εσείς πώς είστε ψυχολογικά;

Εγώ είμαι πολύ ευαίσθητη τις τελευταίες εβδομάδες..και τις τελευταίες εβδομάδες με το παραμικρό κλαίω και στεναχωριέμαι. 

Καταλαβαίνω ότι είναι και οι ορμόνες αλλά δυσκολεύομαι να το ελέγξω ..! 🙄🙄

Κ εγώ στην αρχή ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά. Τώρα είμαι πολύ καλύτερα, βέβαια βλέπω ότι κάποιες φορές εκνευρίζομαι η κλαίω με πράγματα που στα κανονικά μου δεν υπήρχε περίπτωση να ενοχληθω.

Εντάξει έρχονται τα πάνω κάτω στην περίοδο της εγκυμοσύνης κ της λοχειας, οπότε το βρίσκω φυσιολογικό όλο αυτό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κ εγώ στην αρχή ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά. Τώρα είμαι πολύ καλύτερα, βέβαια βλέπω ότι κάποιες φορές εκνευρίζομαι η κλαίω με πράγματα που στα κανονικά μου δεν υπήρχε περίπτωση να ενοχληθω.

Εντάξει έρχονται τα πάνω κάτω στην περίοδο της εγκυμοσύνης κ της λοχειας, οπότε το βρίσκω φυσιολογικό όλο αυτό.

 

Και εμένα το πρώτο τρίμηνο είναι το πιο δύσκολο από ψυχολογία αλλά και σωματικά είναι από τις χειρότερες περιόδου μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Απαπαπαπαπα.... με τόσους εμετούς και ναυτίες, ούτε καν. Άγχος δεν έχω ιδιαίτερα. Ούτε περισσότερα νεύρα έχω... Αλλά είμαι πολύ πιο ευαίσθητη!!!

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κ εγώ στην αρχή ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά. Τώρα είμαι πολύ καλύτερα, βέβαια βλέπω ότι κάποιες φορές εκνευρίζομαι η κλαίω με πράγματα που στα κανονικά μου δεν υπήρχε περίπτωση να ενοχληθω.

Εντάξει έρχονται τα πάνω κάτω στην περίοδο της εγκυμοσύνης κ της λοχειας, οπότε το βρίσκω φυσιολογικό όλο αυτό.

 

Καλά εγώ κλασικά όλα ανάποδα τα κάνω 😅😅

Ναι θέλω να πιστεύω ότι σύντομα θα είμαι πιο ήρεμη!!

Το σημαντικό είναι να είναι καλά τα μωράκια μας! 

Ανυπομονώ να έρθει ο Αύγουστος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

 

Καλά εγώ κλασικά όλα ανάποδα τα κάνω 😅😅

Ναι θέλω να πιστεύω ότι σύντομα θα είμαι πιο ήρεμη!!

Το σημαντικό είναι να είναι καλά τα μωράκια μας! 

Ανυπομονώ να έρθει ο Αύγουστος!!!

Φάση είναι μωρέ θα περάσει σίγουρα καποια στιγμή είναι λογικό όλες λίγο πολύ κάτι έχουμε 😂

εισαι από εξαιρέσεις εσυ .. όλες λέμε πρώτο τρίμηνο χειρότερο εσυ λες δεύτερο 😂

και εγω ανυπομονώ για τον Αύγουστο να την παρω αγκαλιά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

 

Καλά εγώ κλασικά όλα ανάποδα τα κάνω 😅😅

Ναι θέλω να πιστεύω ότι σύντομα θα είμαι πιο ήρεμη!!

Το σημαντικό είναι να είναι καλά τα μωράκια μας! 

Ανυπομονώ να έρθει ο Αύγουστος!!!

Εγώ θα πω ότι συμπάσχω 🫶

Ότι και έχω μπει στον 7ο και η καούρα όπως και ο πόνος στα πλευρά με έχουν διαλύσει!!!Ελπίζω με τις μέρες να ηρεμήσω...επίσης νεύρα κορίτσια,πολλά νεύρα 😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

 

Καλά εγώ κλασικά όλα ανάποδα τα κάνω 😅😅

Ναι θέλω να πιστεύω ότι σύντομα θα είμαι πιο ήρεμη!!

Το σημαντικό είναι να είναι καλά τα μωράκια μας! 

Ανυπομονώ να έρθει ο Αύγουστος!!!

Αχαχαχαχα. Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική κορίτσι μου. Καμία δεν είναι ανάποδη. Εγώ δεν ανυπομονώ... απολαμβάνω την κάθε στιγμή! Απλά προσεύχομαι να είναι καλά και να έρθει στην ώρα της!!! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Φάση είναι μωρέ θα περάσει σίγουρα καποια στιγμή είναι λογικό όλες λίγο πολύ κάτι έχουμε 😂

εισαι από εξαιρέσεις εσυ .. όλες λέμε πρώτο τρίμηνο χειρότερο εσυ λες δεύτερο 😂

και εγω ανυπομονώ για τον Αύγουστο να την παρω αγκαλιά 🥰

Εγώ ακόμα νομίζω τα "χειρότερα" δεν τα έχω δει ακόμα! αχαχαχαχαχα!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Εγώ θα πω ότι συμπάσχω 🫶

Ότι και έχω μπει στον 7ο και η καούρα όπως και ο πόνος στα πλευρά με έχουν διαλύσει!!!Ελπίζω με τις μέρες να ηρεμήσω...επίσης νεύρα κορίτσια,πολλά νεύρα 😝😝

Ωχ κορίτσι μου... Οι καούρες δεν σταμάτησαν ποτέ ουσιαστικά... Όσο για τα πλευρά... 24+4 σημέρα... κι έχουν αρχίσει ήδη να με ψιλό ενοχλούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχαχαχαχα. Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική κορίτσι μου. Καμία δεν είναι ανάποδη. Εγώ δεν ανυπομονώ... απολαμβάνω την κάθε στιγμή! Απλά προσεύχομαι να είναι καλά και να έρθει στην ώρα της!!! 

Εγώ ακόμα νομίζω τα "χειρότερα" δεν τα έχω δει ακόμα! αχαχαχαχαχα!!!

Ωχ κορίτσι μου... Οι καούρες δεν σταμάτησαν ποτέ ουσιαστικά... Όσο για τα πλευρά... 24+4 σημέρα... κι έχουν αρχίσει ήδη να με ψιλό ενοχλούν!

Εγω να πω την αλήθεια 8ο-9ο ζορίστηκα αρκετά ειδικά τον 9ο που το εφαγα και όλο έλεγα άντε να βγει δεν μπορω άλλο κουραστικά 

Μακάρι να είσαι τυχερη και να μην ζοριστείς πιο μετά 😊

σήμερα κορίτσια έχω το ταξίδι της επιστροφής, ποτε πέρασαν οι μερες ούτε που το κατάλαβα ηθελα να καθίσω και άλλο 🙁

μακάρι να μην κάνει ξανά εμετό και να κοιμηθεί στο δρόμο να ταξιδέψουμε με ηρεμία 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Εγώ θα πω ότι συμπάσχω 🫶

Ότι και έχω μπει στον 7ο και η καούρα όπως και ο πόνος στα πλευρά με έχουν διαλύσει!!!Ελπίζω με τις μέρες να ηρεμήσω...επίσης νεύρα κορίτσια,πολλά νεύρα 😝😝

Συμπάσχω για τα νεύρα 😀😀

Με εκνευρίζουν πολλά άλλα από την αρχή της εγκυμοσύνης το είχα αυτό και πιο πολύ εκνευρίζομαι που δεν μπορώ να καθαρίσω το σπίτι όπως θέλω κι ο άντρας μου δεν τα κάνει καλά..κάθε μέρα τσακωνόμαστε για αυτό το θέμα.. εμένα με ενοχλεί η χλωρίνη και τα απορρυπαντικά κι εκείνος δεν καθαρίζει καλά το μπανιο.. ούτε τον νεροχύτη κάνει καλά με το βιακάλ, αχ τίποτα δεν κάνει όπως το θέλω, τα κάνω εγώ, κουράζομαι, αηδιάζω, εκνευρίζομαι 😤😤😤😤😭😭😭😭😭 και του λέω να πάει στην μαμά του 😶😶😟😟😟😟 μετά αγαπιόμαστε πολύ και άντε πάλι τα ίδια την άλλη μέρα 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Εγώ θα πω ότι συμπάσχω 🫶

Ότι και έχω μπει στον 7ο και η καούρα όπως και ο πόνος στα πλευρά με έχουν διαλύσει!!!Ελπίζω με τις μέρες να ηρεμήσω...επίσης νεύρα κορίτσια,πολλά νεύρα 😝😝

Όσον αφορά τους πόνους εμένα με ενοχλούν οι γοφοί και η μέση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω να πω την αλήθεια 8ο-9ο ζορίστηκα αρκετά ειδικά τον 9ο που το εφαγα και όλο έλεγα άντε να βγει δεν μπορω άλλο κουραστικά 

Μακάρι να είσαι τυχερη και να μην ζοριστείς πιο μετά 😊

σήμερα κορίτσια έχω το ταξίδι της επιστροφής, ποτε πέρασαν οι μερες ούτε που το κατάλαβα ηθελα να καθίσω και άλλο 🙁

μακάρι να μην κάνει ξανά εμετό και να κοιμηθεί στο δρόμο να ταξιδέψουμε με ηρεμία 🙏

Ωχ..όταν λες όλο; Μέχρι 41 εβδομάδες; 😮

Καλή επιστροφή να έχετε χωρίς εμετούς 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω να πω την αλήθεια 8ο-9ο ζορίστηκα αρκετά ειδικά τον 9ο που το εφαγα και όλο έλεγα άντε να βγει δεν μπορω άλλο κουραστικά 

Μακάρι να είσαι τυχερη και να μην ζοριστείς πιο μετά 😊

σήμερα κορίτσια έχω το ταξίδι της επιστροφής, ποτε πέρασαν οι μερες ούτε που το κατάλαβα ηθελα να καθίσω και άλλο 🙁

μακάρι να μην κάνει ξανά εμετό και να κοιμηθεί στο δρόμο να ταξιδέψουμε με ηρεμία 🙏

Καλή επιστροφή κορίτσι μου και με προσοχή! Μακάρι Ελκ μου αλλά δεν το βλέπω πιθανό απο τη στιγμή που έχω ήδη μικρό θεματάκια και σκέφτομαι το πόσο ζεστενόμουν πριν απο μόνη μου!!! 😂😱

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Όσον αφορά τους πόνους εμένα με ενοχλούν οι γοφοί και η μέση! 

Κι εμένα μ' ενοχλούν οι γοφοί πολύ αλλά πιστεύω πως είναι απο τον ύπνο στο πλάι. Μέτα το τροχαίο που είχα το 2020 δυσκολεύομαι πολύ τώρα που δεν μπορώ να κοιμηθώ ανάσκελα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ωχ..όταν λες όλο; Μέχρι 41 εβδομάδες; 😮

Καλή επιστροφή να έχετε χωρίς εμετούς 😊

Περίπου.. 40 εβδ & 2 μέρες και τα νερά δεν έσπασαν 

ευχαριστούμε άντε να δούμε πως θα πάει κατά της 21:00 θα ξεκινήσουμε για πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Συμπάσχω για τα νεύρα 😀😀

Με εκνευρίζουν πολλά άλλα από την αρχή της εγκυμοσύνης το είχα αυτό και πιο πολύ εκνευρίζομαι που δεν μπορώ να καθαρίσω το σπίτι όπως θέλω κι ο άντρας μου δεν τα κάνει καλά..κάθε μέρα τσακωνόμαστε για αυτό το θέμα.. εμένα με ενοχλεί η χλωρίνη και τα απορρυπαντικά κι εκείνος δεν καθαρίζει καλά το μπανιο.. ούτε τον νεροχύτη κάνει καλά με το βιακάλ, αχ τίποτα δεν κάνει όπως το θέλω, τα κάνω εγώ, κουράζομαι, αηδιάζω, εκνευρίζομαι 😤😤😤😤😭😭😭😭😭 και του λέω να πάει στην μαμά του 😶😶😟😟😟😟 μετά αγαπιόμαστε πολύ και άντε πάλι τα ίδια την άλλη μέρα 😔

Εγω να πω την αμαρτια μου το μπάνιο το καθαρίζω εγω μόνο ηλεκτρική σκούπα δεν βάζω τα υπόλοιπα τα κάνω όπως και όποτε μπορω 

Έλα μην τον μαλώνεις μωρέ τον αντρα σου λογικό είναι οι πιο πολλοί δεν το έχουν με τις δουλειές του σπιτιού και εμένα όταν κάνει το μπάνιο δεν το κάνει καλά, βέβαια δεν του ειπα τίποτα γιατί λέω τουλάχιστον προσπάθησε αλλά την επομενη φορα δεν του ξανά ειπα να το κάνει το αφήνω και το κάνω εγω όποτε μπορω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω να πω την αμαρτια μου το μπάνιο το καθαρίζω εγω μόνο ηλεκτρική σκούπα δεν βάζω τα υπόλοιπα τα κάνω όπως και όποτε μπορω 

Έλα μην τον μαλώνεις μωρέ τον αντρα σου λογικό είναι οι πιο πολλοί δεν το έχουν με τις δουλειές του σπιτιού και εμένα όταν κάνει το μπάνιο δεν το κάνει καλά, βέβαια δεν του ειπα τίποτα γιατί λέω τουλάχιστον προσπάθησε αλλά την επομενη φορα δεν του ξανά ειπα να το κάνει το αφήνω και το κάνω εγω όποτε μπορω 😂

Τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου που δεν τα κάνει καλά 😆

Αχ το ξέρω ότι προσπαθεί αλλά δεν μπορώ κι εγώ σκάω.. υπομονή μετά θα κάνω τις δουλειές μου όπως θέλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλή επιστροφή κορίτσι μου και με προσοχή! Μακάρι Ελκ μου αλλά δεν το βλέπω πιθανό απο τη στιγμή που έχω ήδη μικρό θεματάκια και σκέφτομαι το πόσο ζεστενόμουν πριν απο μόνη μου!!! 😂😱

Κι εμένα μ' ενοχλούν οι γοφοί πολύ αλλά πιστεύω πως είναι απο τον ύπνο στο πλάι. Μέτα το τροχαίο που είχα το 2020 δυσκολεύομαι πολύ τώρα που δεν μπορώ να κοιμηθώ ανάσκελα!

Αυτό πιστεύω κι εγώ από τον ύπνο είναι.. εγώ μπρούμυτα κοιμόμουν πάντα..

Ωχ ελπίζω να μην ήταν σοβαρό το τροχαίο.. πω πω τις προάλλες είδαμε ένα τροχαίο στην εθνική σοκ.. μακάρι να μη συνέβαιναν αυτά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Αυτό πιστεύω κι εγώ από τον ύπνο είναι.. εγώ μπρούμυτα κοιμόμουν πάντα..

Ωχ ελπίζω να μην ήταν σοβαρό το τροχαίο.. πω πω τις προάλλες είδαμε ένα τροχαίο στην εθνική σοκ.. μακάρι να μη συνέβαιναν αυτά..

Δυστυχώς είχα σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο και χρειάστηκα χειρουργείο. Κι έκανα 8 μήνες αποκατάσταση με φυσικοθεραπεία κι ασκήσεις... Αλλά απο τότε έχω θέμα στο αριστερό πόδι και δυσκολέυομαι πολύ όταν γυρνάω στο πλάι. 

Όταν λες τροχαίο σοκ; Θανατηφόρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, και εγώ τελευταία είμαι πολύ ευαίσθητη δεν το συζητώ κλαίω με το παραμικρό και φυσικά έχω και παραπάνω νεύρα…Αχχ και εγώ αργά θα την κάνω την καμπύλη ειμαι 27η τώρα…για να δούμε τι θα δούμε…το παγωτίνι πήγε σύννεφο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω αν ξεκινήσατε ψώνια για το μωρό…κυρίως για το καρότσι ενδιαφέρομαι…πήγαμε να δούμε αλλά προβληματίστηκα στο το να πάρω…θα πάρετε 3 σε 1;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω αν ξεκινήσατε ψώνια για το μωρό…κυρίως για το καρότσι ενδιαφέρομαι…πήγαμε να δούμε αλλά προβληματίστηκα στο το να πάρω…θα πάρετε 3 σε 1;

Έχω ακούσει από άλλες μανουλες ότι δε βολεύει καθόλου το 3 σε 1..Οπότε εγώ δε θα πάρω τέτοιο..Κ από ψώνια δεν έχω κάνει ακόμα απολύτως τπτ..Κάνω κάποιες έρευνες αλλά δεν αγόρασα..επίσης δεν έχω κάποιον να μου δώσει πράγματα,οπότε θα τα πάρουμε όλα από την αρχή..έχω ξεκινήσει να κοιτάζω τι θα χρειαστώ..ατελείωτα μου φαίνονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από ενοχλήσεις τώρα στο 2ο τρίμηνο δεν έχω τίποτα απολύτως..με ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα εντάξει νορμαλ..Με τις δουλειές έχω απελπιστει αλλά συμβιβάζομαι με ότι κάνει ο άντρας μου..το μπάνιο βέβαια το κάνω δεν μπορώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω αν ξεκινήσατε ψώνια για το μωρό…κυρίως για το καρότσι ενδιαφέρομαι…πήγαμε να δούμε αλλά προβληματίστηκα στο το να πάρω…θα πάρετε 3 σε 1;

Εγώ μάλλον ναι. Αλλά ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα! Μόνο λίγα φορμάκια μου έχουν φέρει και την κούνια. Δεν έχω τίποτα άλλο και σκέφτομαι ν' αρχίσω σιγά σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω αν ξεκινήσατε ψώνια για το μωρό…κυρίως για το καρότσι ενδιαφέρομαι…πήγαμε να δούμε αλλά προβληματίστηκα στο το να πάρω…θα πάρετε 3 σε 1;

Εμένα όλες μου οι φίλες που έχουν παιδιά μού είπαν ότι η καλαθουνα (έτσι τη λένε; ) δεν χρησιμεύει ιδιαίτερα γιατί είναι για πολύ λίγο καιρό όσο θα είναι μικρό το μωρό και πως καλύτερα να πάρω 2 σε 1 (καρότσι και αβγό). 

Εμένα έχουν να μου δώσουν το αβγό (cybex) οπότε λογικά θα πάρουμε το αντίστοιχο καρότσι (στο οποίο κουμπώνει και το αβγό).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...