Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ όπως ξέρεις ούτε τη μαμά μου θα έχω μαζί ούτε τον μπαμπά της μπουμπούς στο σπίτι... Ο μπαμπάς μου ξεκίνησε ήδη να με πιπιλάει για το ξένο!!! Εγώ θέλω τον αποκλειστικό. Μόλις επιστρέψω Λευκάδα θα πρέπει να ρωτήσω φίλες και γνωστές για παιδίατρο. Να έχω μια πρώτη ίδεα... Υπάρχουν και παιδίατροι σύμβουλοι θηλασμού;;; Νόμιζα πως μόνο οι μαίες έκαναν αυτήν τη δουλειά!

Εσύ θα αποφασίσεις τι θα κάνεις και μόνο! Κι εμένα όλοι έχουν γνώμη, που καλοδεχούμενες είναι οι συμβουλές αλλά μέχρι ένα σημείο και χωρίς να επιμένεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ωωω 18 έφτασε; Έλα μωρέ μπράβο παρά πολύ.. στην καλύτερη έχω ακούσει 14-15 χρόνια να πάνε.. εμένα είναι το ξανθό το χρώμα ειδικά τα λαμπραντορ με τα παιδεία τα πάνε πολύ καλα

Αυτός που έχω στην αυλη είναι 1,5 χρ ακόμα είναι μικρός δεν είναι καποια ράτσα ας πουμε τσοπανόσκυλο 😂

κοιτα εγω τις γάτες παράδειγμα που έχω στο κτημα επειδή γυρίζουν έξω δεν την αφήνω να της πιάνει η μικρή αλλά ούτε και εγω.. δεν είναι «καθαρές» γιατί της έχω για να κυνηγάνε ποντίκια φίδια σαύρες..

Τώρα αν τις γάτες της έχεις μέσα στο σπίτι είναι αλλιώς νομίζω αν κανείς τα βασικά είναι οκ δεν ξέρω και πολλά από γάτες γιατί δεν είχα ποτε μέσα στο σπίτι 

Ναι ναι... Ήταν γεννημένη Αύγουστο του 2004 και πέθανε Σεπτέμβρη του 2022!!! Σίγουρα είναι απο τις καλύτερες ράτσες για παιδιά! Εμένα πάντα οι γάτες που είχαμε και φυσικά ο γάτος που έχω τώρα είναι αποκλειστικά μέσα στο σπίτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Άρχισαν πέφτουν οι ρυθμοί σιγά σιγά λογικό είναι και όσο μεγαλώνει θα σε ρίχνει και άλλο εδώ είναι μισο κιλό και σε κουράζει που να φτάσει και 2 κιλά να δεις κούραση 😂 ..τουλάχιστον εγω δεν άντεχα και πολύ να περπατήσω

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το βάρος της μικρής ήτο δικό μου... Γιατί κακά τα ψέμματα δεν είχα ξεπεράσει ποτέ τα 60 κιλά και τώρα είμαι 66.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Εσύ θα αποφασίσεις τι θα κάνεις και μόνο! Κι εμένα όλοι έχουν γνώμη, που καλοδεχούμενες είναι οι συμβουλές αλλά μέχρι ένα σημείο και χωρίς να επιμένεις! 

Πρέπει να βρω έναν/μία καλό/ή παιδίατρο που να υποστηρίζει τον αποκλειστικό θηλασμό απλά και όμορφα! Έχω βαρεθεί να ακούω γύρω μου δε θηλάζω γιατί δεν έχω γάλα... ή δε χορταίνει το παιδί και όλες αυτές τις δικαιολογίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η κοιλιά μπορεί άλλες φορές να είναι πιο σκληρή και άλλες πιο μαλακή; Ή πιο μυτερή σε κάποιο σημείο; Παίζει αυτό κάποιο ρόλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια η κοιλιά μπορεί άλλες φορές να είναι πιο σκληρή και άλλες πιο μαλακή; Ή πιο μυτερή σε κάποιο σημείο; Παίζει αυτό κάποιο ρόλο;;

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Ανάλογα που έχει κάτσει το μωρό και πως. Εγώ συνήθως καταλαβαίνω που έχει το κεφάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια η κοιλιά μπορεί άλλες φορές να είναι πιο σκληρή και άλλες πιο μαλακή; Ή πιο μυτερή σε κάποιο σημείο; Παίζει αυτό κάποιο ρόλο;;

Κι εμένα μου συμβαίνει αυτό! Ο γιατρός μού είπε ότι είναι είτε όταν μεγαλώνει η μήτρα είτε λόγω θέσης του μωρού. Κάποιες φορές που σκληραίνει σε κάποιο σημείο καταλαβαίνω ότι έχει πάει εκεί.

Τον σκουνταω λίγο (γιατί με αγχωνει λίγο όταν είναι σκληρή η κοιλιά μου) και μετακινείται ο γλυκούλης 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Πρέπει να βρω έναν/μία καλό/ή παιδίατρο που να υποστηρίζει τον αποκλειστικό θηλασμό απλά και όμορφα! Έχω βαρεθεί να ακούω γύρω μου δε θηλάζω γιατί δεν έχω γάλα... ή δε χορταίνει το παιδί και όλες αυτές τις δικαιολογίες!

Αφού ξέρεις ότι αυτό θέλεις ψάξε έναν παιδίατρο που θα σε στηρίξει σε αυτό το κομμάτι και θα σε συμβουλέψει κατάλληλα.

Αν είναι και σχετικά κοντά σου από άποψη απόστασης ακόμα καλύτερα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Ανάλογα που έχει κάτσει το μωρό και πως. Εγώ συνήθως καταλαβαίνω που έχει το κεφάλι!

Α τέλεια γτ σκέφτηκα μήπως είναι κάτι που πρέπει να ρωτήσω στον γιατρό 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω κορίτσια τελικά εστειλα μνμ στον γιατρό για να του πω ότι θυρεοειδής είναι στο 3.09 αν χρειάζεται να κάνω κάτι .. για την ώρα δεν μου έχει απαντήσει.. 

και τελικά για να είμαι σίγουρη έκλεισα ραντεβού την Τετάρτη σε ενδοκρινολόγο να πάω τις εξετάσεις μου να δούμε τι θα μου πει.. υποτίθεται πάω για διακοπές στο πατρικο μου και τελικά σε γιατρους θα τρέχω πάλι😅  αλλά για να μου φύγει το άγχος πιο πολύ να μην το σκέφτομαι 

Κ πολύ καλά έκανες! Γιατί να σε τρώει το άγχος! Να περάσετε όμορφα τις γιορτές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ποια λες να πάρεις τώρα; Όντως κι εγώ δεν έχω ακούσει κάποια να ενθουσιαστεί με της frezyderm.. Αλλά και για τα βρεφικά σαπούνια μου είπαν καλύτερα της laroche..🤔

Δεν ξέρω καθόλου. Ίσως δοκιμάσω αυτή της pharmaceutical που λέει η @Katiana1987 κ είναι ευχαριστημενη. Απλά θα ήθελα κ μια για τις θηλες που άρχισαν να ξεφλουδιζουν κάπως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2024 at 10:47 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Βρε κορίτσια εγώ έχω αρχίσει και λαχανιάζω πολύ πιο εύκολα απ' ότι πριν. Είναι φυσιολογικό λέτε;

Εντάξει φυσικά ξέρουμε ποσα οφέλη προσφέρει ο θηλασμός, δεν το συζητάμε αυτό. Κ το λέω εγώ που δεν θήλασα το πρώτο μου παιδί. Εκτός από τα διατροφικά οφέλη είναι κ αυτή η σύνδεση μαμας-παιδιου που δημιουργείται. 

Εσύ βέβαια θα κάνεις αυτό που θέλεις κ αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλά. Δεν θα ακούς κανέναν, γιατί πολύ απλά κανένας δεν έχει λόγο πάνω σ'αυτο, είναι καθαρά δικό σου θέμα κ του παιδιού σου. 

Πάνω από όλα πρέπει να είσαι εσύ καλά κ χαρούμενη για να είναι κ το παιδάκι σου. Εγώ για παράδειγμα δεν το είχα καθόλου με τον θηλασμό, το πάλεψα 1 μήνα γιατί ένιωθα πως "επρεπε" να θηλασω κ ζοριζομουν πολύ είναι η αλήθεια, όμως όταν πήρα την απόφαση να σταματήσω ένιωσα ανακουφισμενη κ ήμουν πολύ καλύτερα από εκεί κ μετά. Δεν το μετάνιωσα να σου πω την αλήθεια.

Παρόλα αυτά βέβαια δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση ότι ο θηλασμός ειναι πολύ καλύτερος από το ξένο γαλα.

Τώρα στο 2ο είπα θα πάω βλέποντας. Θα προσπαθήσω πάλι να θηλασμός κ βλέποντας κ κανοντας😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Δεν ξέρω καθόλου. Ίσως δοκιμάσω αυτή της pharmaceutical που λέει η @Katiana1987 κ είναι ευχαριστημενη. Απλά θα ήθελα κ μια για τις θηλες που άρχισαν να ξεφλουδιζουν κάπως.

Της Pharmasept είπα εγώ κορίτσι μου και είναι και το στήθος κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης! Εγώ τη βάζω σε όλο το στήθος. Απλά δεν είναι για μετά που θα θηλάζουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Εντάξει φυσικά ξέρουμε ποσα οφέλη προσφέρει ο θηλασμός, δεν το συζητάμε αυτό. Κ το λέω εγώ που δεν θήλασα το πρώτο μου παιδί. Εκτός από τα διατροφικά οφέλη είναι κ αυτή η σύνδεση μαμας-παιδιου που δημιουργείται. 

Εσύ βέβαια θα κάνεις αυτό που θέλεις κ αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλά. Δεν θα ακούς κανέναν, γιατί πολύ απλά κανένας δεν έχει λόγο πάνω σ'αυτο, είναι καθαρά δικό σου θέμα κ του παιδιού σου. 

Πάνω από όλα πρέπει να είσαι εσύ καλά κ χαρούμενη για να είναι κ το παιδάκι σου. Εγώ για παράδειγμα δεν το είχα καθόλου με τον θηλασμό, το πάλεψα 1 μήνα γιατί ένιωθα πως "επρεπε" να θηλασω κ ζοριζομουν πολύ είναι η αλήθεια, όμως όταν πήρα την απόφαση να σταματήσω ένιωσα ανακουφισμενη κ ήμουν πολύ καλύτερα από εκεί κ μετά. Δεν το μετάνιωσα να σου πω την αλήθεια.

Παρόλα αυτά βέβαια δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση ότι ο θηλασμός ειναι πολύ καλύτερος από το ξένο γαλα.

Τώρα στο 2ο είπα θα πάω βλέποντας. Θα προσπαθήσω πάλι να θηλασμός κ βλέποντας κ κανοντας😉

 

Νομίζω το πιο σημαντικό είναι να κάνει η καθεμία ό,τι αισθάνεται σωστό και ταιριαστό για την ίδια.

Πάρα πολλά πρέπει και πάρα πολλές γνώμες από δεξιά και αριστερά, αλλά η καθεμία μας είναι μοναδική και θα βρει στην πορεία τι την βολεύει και τι είναι καλύτερο για την ίδια και το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ κορίτσια δεν ξέρω αν κόλλησε κάτι αλλά το μνμ μου ακόμα δεν φαίνονται όλα. Νομίζω έχω φτάσει τα 20 ή κοντά στα 20 αλλά φαίνονται μόνο καμιά δεκαριά.

Άντε να τελειώσει το δοκιμαστικό μέλος να γίνω μόνιμο😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εσείς νιώθετε συχνά τα μωράκια σας? Εγώ τον νιώθω αλλά όχι συνέχεια κάποιες φορές κάνει πάρα πολλές ώρες να εμφανιστεί ...η και κάποιες μέρες πάλι ακούγεται ελάχιστα ..μπορεί να αλλάζει και θέσεις δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2024 at 1:47 ΜΜ, ο/η nanouko είπε:

 

Εσύ Χρυσάκι τον έχεις μέσα; Θα πρέπει να τους προετοιμάσουμε κάπως λες; Εμένα είναι κολλημένο πάνω μου! Να δω τι θα κάνω με τις ζήλειες! 😀 Εσύ Ελκ δεν έχεις θέμα αφού είναι έξω στο κτήμα, ποιος τη χάρη τους!

ναιι τον εχω μεσα είναι λαμπραντορ 8 μηνών! Αλλα ο άντρας μου, μου λέει μόλις γεννηθεί το μωρό να τον βγάλω εξω και εγω δεν θελω 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

ναιι τον εχω μεσα είναι λαμπραντορ 8 μηνών! Αλλα ο άντρας μου, μου λέει μόλις γεννηθεί το μωρό να τον βγάλω εξω και εγω δεν θελω 😞

Άντε καλέ που θα το βγάλεις έξω το σκύλο!!! Να βγουν αυτοί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εσείς νιώθετε συχνά τα μωράκια σας? Εγώ τον νιώθω αλλά όχι συνέχεια κάποιες φορές κάνει πάρα πολλές ώρες να εμφανιστεί ...η και κάποιες μέρες πάλι ακούγεται ελάχιστα ..μπορεί να αλλάζει και θέσεις δεν ξερω

Κορίτσι μου εγώ προσωπικά... όχι απλά καθημερινά αλλά και πολύ συχνά μέσα στη μέρα ακόμα και μέσα στη νύχτα. Αλλά εγώ την αισθάνθηκα και πολύ νωρίς που σημαίνει ότι έχω μια κάποια ευαισθησία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εσείς νιώθετε συχνά τα μωράκια σας? Εγώ τον νιώθω αλλά όχι συνέχεια κάποιες φορές κάνει πάρα πολλές ώρες να εμφανιστεί ...η και κάποιες μέρες πάλι ακούγεται ελάχιστα ..μπορεί να αλλάζει και θέσεις δεν ξερω

Σε γενικές γραμμές κλωτσάει αρκετά μέσα στην μέρα… μπορω να πω πως στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πιο δραστήριο μωρο αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου γιατί τώρα με την μιρκη τρέχω όλη μέρα από πίσω με αποτέλεσμα και να κλωτσάει να μην δίνω καθόλου σημασία στις κλωτσιές 

Έγω παρατήρησα πως όταν έχω κουραστεί πολύ μπορεί να αργήσει λίγο να εμφανιστεί και καπως έχω και πονακια μπορεί να καθυστερήσει να δώσει για λίγο το παρών.. 

Τωρα αλλάζουν αρκετές στάσεις μέσα μας και μπορεί ενώ κουνιέται να μην το καταλαβαίνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Εν τω μεταξύ κορίτσια δεν ξέρω αν κόλλησε κάτι αλλά το μνμ μου ακόμα δεν φαίνονται όλα. Νομίζω έχω φτάσει τα 20 ή κοντά στα 20 αλλά φαίνονται μόνο καμιά δεκαριά.

Άντε να τελειώσει το δοκιμαστικό μέλος να γίνω μόνιμο😅

Βγήκες κορίτσι μου από δοκιμαστικό μέλος θα εμφανίζονται όλα τα μνν σου τώρα και αμέσως 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Κ πολύ καλά έκανες! Γιατί να σε τρώει το άγχος! Να περάσετε όμορφα τις γιορτές!

Ευχαριστώ πολύ αύριο θα σας στείλω τα νέα από ενδοκρινολόγο 

και εσεις καλά να περάσετε κορίτσια 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

ναιι τον εχω μεσα είναι λαμπραντορ 8 μηνών! Αλλα ο άντρας μου, μου λέει μόλις γεννηθεί το μωρό να τον βγάλω εξω και εγω δεν θελω 😞

Ααα και άλλη με λαμπραντορ 🥰 8 μηνών ;;; Αχ πραγματικά χαράς το κουράγιο σου με ένα κουτάβι μέσα στο σπίτι τώρα δεν θα το άντεχα 😅

βλέποντας και κάνοντας κορίτσι μου θα το δείτε πως θα πάει το πράγμα με ένα μωρο και με ένα σκύλο κουτάβι μέσα στο σπίτι.. συνήθως τα λαμπραντορ έχουν πολύ καλή συμπεριφορά και μαθαίνουν πολύ εύκολα λογικά δεν θα ζοριστείς πολύ αλλά δεν παύει να είναι κουτάβι ακόμα με ότι συνεπάγεται αυτό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ αύριο θα σας στείλω τα νέα από ενδοκρινολόγο 

και εσεις καλά να περάσετε κορίτσια 😊

Καλό ταξίδι κορίτσι μου. Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εσείς νιώθετε συχνά τα μωράκια σας? Εγώ τον νιώθω αλλά όχι συνέχεια κάποιες φορές κάνει πάρα πολλές ώρες να εμφανιστεί ...η και κάποιες μέρες πάλι ακούγεται ελάχιστα ..μπορεί να αλλάζει και θέσεις δεν ξερω

Εγώ τον αισθάνομαι πιο συχνά όταν κάθομαι.Στη δουλειά για παράδειγμα μπορεί να τον αισθανθώ ελάχιστα.

Να ξέρεις ίσως έχει σημασία και η θέση του πλακούντα. Αν είναι πρόσθιος δεν αισθάνεσαι τόσο έντονα τις κινήσεις γενικότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι σιγά σιγά ξεκίνησα γιατί λογικά σε κανένα μήνα θα θέλει να εχεις έτοιμη και την τζαντα μαιευτηρίου Από κούραση καποιες μερες ναι καποιες μερες όχι τόσο αλλά λαχανιαζω εύκολα όμως  τα βραδια σε γενικές γραμμές κοιμάμαι καλά απλά ακόμα στον ύπνο μου κοιμάμαι αρκετές φορές ανασκελα και ξυπναω με μια δυσφορία κάπως μια ενόχληση και γυριζω πλευρό  εσυ γιατί δεν κοιμάσαι καλά ; 
    • Ευχαριστώ πολύ 😃 Δεν είναι ότι το έχω προδικάσει απλά είναι αυτές οι μέρες σαν την σημερινή με σκέψεις σκέψεις που μου καίνε τον εγκέφαλο.Να τον χαίρεσαι τον μπέμπη σου.Παντα να είναι έτσι χαμογελαστός και υγιής φυσικά.❤️
    • Εγώ παίρνω φυλλικό, cyclacur, utrogestan και prolutex.Πονο όχι δεν έχω,κράμπες θα τις έλεγα.Το στήθος έχει πρηστεί και πονάει κάπως.Ξερω όμως ότι όλα αυτά είναι από τα φάρμακα.Και η κοιλιά από το απόγευμα και μετά έχει σαν πρήξιμο.Τουαλετα πάω συχνά αλλά πινω και αρκετό νερό οπότε δεν το θεωρώ κάπως.Πρεπει να οπλιστούμε με υπομονή έχουμε μέρες ακόμα ❤️🙏❤️🙏
    • έτσι λέω αρχες του μήνα να ξεκινήσω να παίρνω ότι μπορώ! εντωμεταξυ το κοιτάω και με τις μερες και κάπως με βοηθάει πιο πολύ 😂 αλήθεια μπερδευομαι! ενταξει 10 μέρες έμειναν ακόμα 🤷 γενικα κορίτσια κουράζεστε εσείς; εγώ πλέον πάρα πολύ! και συνεχίζω να μην κοιμάμαι καλά τα βράδια 🤦
    • * Τους χωρισα γι αυτο δεν εχω προβλημα στον υπνο... Αλλιως κλασσικη χορωδια διδυμων , τα ξερουν πολλες κοπελες εδω μεσα.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...