Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶

Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω καιρό κι αποφάσισα  να γράψω.. Περιμένω κι εγώ το πρώτο μου μωράκι, με ΠΗΤ 29/8 και είναι αγοράκι. Μεθαύριο πάω για β επιπέδου. Εύχομαι σε όλες με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!

Μπράβο κορίτσι μου ωραία τα νέα σου με το καλό το μωρακι σου 🥰 

Εμένα δεν με ζύγισε ο εμβρυολογος στον γυναικολόγο μετά το Πάσχα ααα 4/6 σε έβαλε καμπύλη πιο αργά εσενα εγω μετά το Πάσχα θα πάω τώρα ποτε ακριβώς δεν ξέρω ακόμα 

Εκανες κουβέντα με την μαία για το δημόσιο να βρεις γιατρό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nanouko στην πρώτη εγκυμοσύνη που με περίμενε ο γιατρός για γεννά να σπάσουν τα νερά για να πάω Αθήνα μου είπε πως περίμενε  εμένα και αλλεσ δυο κοπέλες και ότι θα είναι διακοπές αλλά θα είναι σε ένα ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα ώστε αν σπάσουν τα νερά θα έρθει Αθήνα για την γεννά..

βέβαια τα νερά δεν έσπασαν και με πήρε τηλ να δει πως ημερα Τρίτη ήταν και μου είπε αν δεν σπάσουν μέχρι το Σάββατο πρέπει να πάω με πρόκληση τοκετού γιατί είχα ξεπεράσει την ημέρα ΠΗΤ που είχα και δεν μπορούσε να με αφήσει άλλο 

όποτε μην σε ανήσυχη θα είναι ο γιατρός μπορεί να περιμένει και άλλες κοπέλες με την ΠΗΤ σαν την δίκη σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου ωραία τα νέα σου με το καλό το μωρακι σου 🥰 

Εμένα δεν με ζύγισε ο εμβρυολογος στον γυναικολόγο μετά το Πάσχα ααα 4/6 σε έβαλε καμπύλη πιο αργά εσενα εγω μετά το Πάσχα θα πάω τώρα ποτε ακριβώς δεν ξέρω ακόμα 

Εκανες κουβέντα με την μαία για το δημόσιο να βρεις γιατρό ; 

Μάλλον επειδή μέχρι τώρα το "απλό" ζάχαρο είναι μια χαρά, μου το έβαλε στην τελευταία εβδομάδα που πρέπει να γίνει η εξέταση. Τους ρώτησα, ναι. Αλλά δυστυχώς υπήρχε μια δυσάρεστη οικογενειακή εξέλιξη εχθές το βράδυ και σκέφτομαι να γεννήσω στη Λευκάδα. Να είμαι μακριά απο τους δικούς μου για να έχω την ηρεμία μου. Οπότε μόλις ανέβω πάνω θα ψάξω και πάνω για γιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μάλλον επειδή μέχρι τώρα το "απλό" ζάχαρο είναι μια χαρά, μου το έβαλε στην τελευταία εβδομάδα που πρέπει να γίνει η εξέταση. Τους ρώτησα, ναι. Αλλά δυστυχώς υπήρχε μια δυσάρεστη οικογενειακή εξέλιξη εχθές το βράδυ και σκέφτομαι να γεννήσω στη Λευκάδα. Να είμαι μακριά απο τους δικούς μου για να έχω την ηρεμία μου. Οπότε μόλις ανέβω πάνω θα ψάξω και πάνω για γιατρό! 

Ναι μάλλον για αυτό στο έβαλε προς το τέλος εμένα ξέρουμε ότι θα βγει κακή η καμπύλη θα την έκανα νωρίτερα αλλά μου έβαλε πολλές εξετάσεις και δεν μπορούσε να μου την γράψει και αυτήν 

ααα λυπάμαι κορίτσι μου για αυτήν εξέλιξη να κανείς ότι ειναι καλύτερο για εσενα και το παιδί βρες εκεί έναν γιατρό μην σε τρώνε και οι δρόμοι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι μάλλον για αυτό στο έβαλε προς το τέλος εμένα ξέρουμε ότι θα βγει κακή η καμπύλη θα την έκανα νωρίτερα αλλά μου έβαλε πολλές εξετάσεις και δεν μπορούσε να μου την γράψει και αυτήν 

ααα λυπάμαι κορίτσι μου για αυτήν εξέλιξη να κανείς ότι ειναι καλύτερο για εσενα και το παιδί βρες εκεί έναν γιατρό μην σε τρώνε και οι δρόμοι 

Δε θέλω να σας νταουνιάσω κι εσάς αλλά νιώθω πως αν δεν τα πω θα σκάσω. 

Καλημέρα σε όλες μας κορίτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου ωραία τα νέα σου με το καλό το μωρακι σου 🥰 

Εμένα δεν με ζύγισε ο εμβρυολογος στον γυναικολόγο μετά το Πάσχα ααα 4/6 σε έβαλε καμπύλη πιο αργά εσενα εγω μετά το Πάσχα θα πάω τώρα ποτε ακριβώς δεν ξέρω ακόμα 

Εκανες κουβέντα με την μαία για το δημόσιο να βρεις γιατρό ; 

Καλημερα κορίτσι μου! Κι εγω μετα το Πάσχα θα παω για την καμπύλη Ζαχαρου στις 9/5. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δε θέλω να σας νταουνιάσω κι εσάς αλλά νιώθω πως αν δεν τα πω θα σκάσω. 

Καλημέρα σε όλες μας κορίτσια μου!

Κορίτσι μου ότι θέλεις να πας πεις εμεις είμαστε εδώ για να τα συζητάμε όλα να τα βγάζουμε από μέσα μας.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Κι εγω μετα το Πάσχα θα παω για την καμπύλη Ζαχαρου στις 9/5. 

Καλά αποτελέσματα να έχεις με την εξέταση 😊

εγω σκέφτομαι λίγο σε πιο μικροβιολογικό να πάω φοβαμαι αυτό εδώ που έχουμε στο χωριό δεν βγάζει και πολύ καλά αποτελέσματα και λέω μήπως πάω αλλου αλλά θα είναι ταλαιπωρία να κάνω ταξίδι για να πάω στο μικροβιολογικό να κάτσω δυο ώρες εκεί και άντε ξανά πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk @Katiana1987 τέλεια τα νέα σας με την β επιπέδου. 

Να πάνε όλα καλά τώρα για όλες μας μέχρι το τέλος εύχομαι.

Εγώ κοριτσια θα έλεγα να μην αγχωνομαστε για τίποτα άλλο παρά μόνο να είμαστε καλά κ εμείς κ τα παιδάκια μας την ώρα της γέννας κ μετά φυσικά! Όλα τα υπόλοιπα όπως κ να γίνουν χαλάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις με την εξέταση 😊

εγω σκέφτομαι λίγο σε πιο μικροβιολογικό να πάω φοβαμαι αυτό εδώ που έχουμε στο χωριό δεν βγάζει και πολύ καλά αποτελέσματα και λέω μήπως πάω αλλου αλλά θα είναι ταλαιπωρία να κάνω ταξίδι για να πάω στο μικροβιολογικό να κάτσω δυο ώρες εκεί και άντε ξανά πίσω 

Ε δεν νομίζω να μην είναι αξιόπιστο. Βέβαια αν νιώθεις καλύτερα να πας κάπου αλλού, να το κάνεις. Κ συνδύασε το κ λίγο σαν εκδρομή, αν βέβαια έχεις το κουραγιο😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου ότι θέλεις να πας πεις εμεις είμαστε εδώ για να τα συζητάμε όλα να τα βγάζουμε από μέσα μας.. 😊

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

@Elk @Katiana1987 τέλεια τα νέα σας με την β επιπέδου. 

Να πάνε όλα καλά τώρα για όλες μας μέχρι το τέλος εύχομαι.

Εγώ κοριτσια θα έλεγα να μην αγχωνομαστε για τίποτα άλλο παρά μόνο να είμαστε καλά κ εμείς κ τα παιδάκια μας την ώρα της γέννας κ μετά φυσικά! Όλα τα υπόλοιπα όπως κ να γίνουν χαλάλι! 

Δίκιο έχετε και οι 2. Γι' αυτό και μόλις σταματήσω το κλάμα θα σας τα γράψω για να ξαλαφρώσω!!! Το μόνο που θέλω είναι να φύγω να παώ σπίτι μου για να περάσω και το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου ήρεμη. ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΌ ΤΗΣ ΜΠΈΜΠΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Δίκιο έχετε και οι 2. Γι' αυτό και μόλις σταματήσω το κλάμα θα σας τα γράψω για να ξαλαφρώσω!!! Το μόνο που θέλω είναι να φύγω να παώ σπίτι μου για να περάσω και το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου ήρεμη. ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΌ ΤΗΣ ΜΠΈΜΠΑΣ!!!

Σιγουρα! Πανω απο ολα το μωράκι σου! Τους άλλους αστούς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Δίκιο έχετε και οι 2. Γι' αυτό και μόλις σταματήσω το κλάμα θα σας τα γράψω για να ξαλαφρώσω!!! Το μόνο που θέλω είναι να φύγω να παώ σπίτι μου για να περάσω και το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου ήρεμη. ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΌ ΤΗΣ ΜΠΈΜΠΑΣ!!!

Στην παρούσα φάση προέχει όλων το καλό της μπέμπας! Αυτό να σκέφτεσαι και μόνο και μην τυχόν νιώθεις τύψεις για ότι κάνεις! Αυτό επαναλαμβάνω κι εγώ καθημερινά στον εαυτό μου για τον μπέμπη μου για να καλμάρω από τα διάφορα! Βάλε λίγη χαλαρωτική μουσική (διάβασα ότι στα μωρά αρέσει ο mozart), χάιδεψε την κοιλίτσα σου και μίλα με γλυκιά φωνή στην μπουμπού σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις με την εξέταση 😊

εγω σκέφτομαι λίγο σε πιο μικροβιολογικό να πάω φοβαμαι αυτό εδώ που έχουμε στο χωριό δεν βγάζει και πολύ καλά αποτελέσματα και λέω μήπως πάω αλλου αλλά θα είναι ταλαιπωρία να κάνω ταξίδι για να πάω στο μικροβιολογικό να κάτσω δυο ώρες εκεί και άντε ξανά πίσω 

Ναιι οπως ειπε και η @Katiana1987 συνδύασε το σαν εκδρομή! Εγω θα το κανω εκεί στην κλινική που είναι η γιατρός μου. Εχει μικροβιολογικό και θα μ κάνουν εκεί. Με αγχωνει αυτή η εξέταση. Ελπιζω να πανε ολα καλα για όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ κάθε μέρα μετράω το σάκχαρο με το μηχανάκι..ώρες ώρες λαχταρώ να φάω όλο το ψυγείο αλλά κάνω υπομονή..είμαι στο όριο κι αν δε φάω σωστά μου ανεβαίνει..χθες δεν μπόρεσα να κρατηθώ κι έφαγα τρεις κομματάρες πίτσα.. βράδυ κιόλας..μου τρέχαμε τα σάλια και είπα στον άντρα μου να μου πάρει..μετράω στην μία ώρα 143.. σήμερα δίαιτα πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Δίκιο έχετε και οι 2. Γι' αυτό και μόλις σταματήσω το κλάμα θα σας τα γράψω για να ξαλαφρώσω!!! Το μόνο που θέλω είναι να φύγω να παώ σπίτι μου για να περάσω και το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου ήρεμη. ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΌ ΤΗΣ ΜΠΈΜΠΑΣ!!!

Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις

και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Ε δεν νομίζω να μην είναι αξιόπιστο. Βέβαια αν νιώθεις καλύτερα να πας κάπου αλλού, να το κάνεις. Κ συνδύασε το κ λίγο σαν εκδρομή, αν βέβαια έχεις το κουραγιο😁

Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις

και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 

Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!

Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα

τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Σιγουρα! Πανω απο ολα το μωράκι σου! Τους άλλους αστούς! 

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Στην παρούσα φάση προέχει όλων το καλό της μπέμπας! Αυτό να σκέφτεσαι και μόνο και μην τυχόν νιώθεις τύψεις για ότι κάνεις! Αυτό επαναλαμβάνω κι εγώ καθημερινά στον εαυτό μου για τον μπέμπη μου για να καλμάρω από τα διάφορα! Βάλε λίγη χαλαρωτική μουσική (διάβασα ότι στα μωρά αρέσει ο mozart), χάιδεψε την κοιλίτσα σου και μίλα με γλυκιά φωνή στην μπουμπού σου!

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις

και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 

Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"! 

Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω!

Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

 

 

Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"! 

Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω!

Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!

Ωχ δύσκολο με τον πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού 

ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες 

Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...