Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας ευχαριστώ οοοολες τόσο πολύ για τις ευχές σας!!! ❤️❤️❤️ νόμιζα δεν θα τα καταφέρω !! Είχα κλείσει με το σύζυγο μου εξετάσεις τον Φλεβάρη! Φοβάμαι να χαρώ μήπως έχουμε πάλι σαν τα προηγούμενα βιοχημική δηλαδή  (ελπίζω οοοχι ). Έκανα και σήμερα το πρωί πολύ άχνη γραμμή αλλά βγηκε πάλι σε λιγότερο από 1 λεπτό.. πραγματικά επιτόπου. Για πείτε ;; Είναι βέβαια νωρίς όποτε πιστεύω είναι λογικό περίοδος ήταν να μου έρθει ( φτου φτου μην έρθει) την Πέμπτη Παρασκευή 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ soos να ρωτήσω να πάρω προγεστερονη (urtogestan) για ασφάλεια ή όχι; Τι λετε;; Δυστυχώς δεν έχω ακόμα γυναικολόγο έφυγα από την δίκη μου γιατί δεν μου άρεσαν καθόλου κάποια πράγματα όταν απέβαλα! Ούτε υπεροχο δεν μου είπε να κάνουμε. Και επειδή μένω επαρχία και ο γιατρός που είχα κλείσει πρώτο ραντεβού είναι Αθήνα  μου είναι λίγο κάπως να επικοινωνήσω ενώ δεν με ξέρει, ούτε εμένα ούτε το ιστορικό μου τίποτα.

 

IMG_6263.jpeg

Δεν χρειάζεται να πάρεις προγεστερόνη όταν είσαι από φυσιολογικη σύλληψη και δεν έχεις πχ αίμα κτλ την προγεστερόνη την δίνουν συμπληρωματικα το αποτέλεσμα δεν αλλάζει. Οι περισσότερες βιοχημικές (μακριά από εσένα) γίνονται γτ έχουμε θέμα χρωμοσωμικα. 

Συγχαρητήρια εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ένα θα σου πω αν δεις παλιά μου ποστ θα πει τη ΚΟΤΑ είναι αυτή η παρασκευαιδου. Τις ενέσεις μου τις έκανε ο άντρας μου γυρνούσα απ' την άλλη δεν έπαιρνα ανάσα και τσουπ άκουγα έλα θα σκάσεις πάρε ανάσα 😅😅😅 μια φορά πήγα έξω απ' τη δουλειά του άντρα μου στο αμάξι να μου την κάνει 😅😅😅🫣🫣 και τελικά μια άλλη φορά έπρεπε να την κάνω μόνη μου μπήκα εδώ μέσα όλα τα κορίτσια συμπαράσταση... Και στο τέλος γράφω.. καλά αυτό ήταν ???δεν κατάλαβα τίποτα σε αυτές ούτε το φάρμακο δε νιώθεις. Οι χειρότερες είμαι η αντιπικτικες 

Χαχαχχαχα ! Πω πωωωωωω τι τράβηξες και εσυυυυυ! Εγώ φοβάμαι να μου την κάνει ο σύντροφος 😂 προτιμώ μονη μου😂😂😂 αφού δεν ποναει και το φάρμακο μια χαρααα τοτε❤️ θα τα καταφέρωωω🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας πήγα στη γυναικολόγο μου για το τεστ παπ μου όλα καλά αλλά εντάξει τα ωάρια μου δεν είναι πολλά όποτε πρέπει να μη το καθυστερώ για δεύτερο…εμεις αρχίσαμε όχι σοβαρά πράγματα αλλά είπα να τελειώνει μια υποχρέωση που πρέπει να γίνει κ μετά το Πάσχα να αρχισουμε  πιο σωστες προσπάθειες! Τελικά η ωορρηξία μου έγινε μάλλον ή χθες το βράδυ ή σήμερα το πρωί, έκανα ένα τεστ σήμερα κ ήταν αρνητικό όποτε έχασα λίγο το πιΚ της αλλά έγινε σε αυτό το διάστημα από χθες το μεσημέρι μέχρι σήμερα το μεσημέρι…λεω αν έχουμε αντοχές να γίνει κ σήμερα μια επαφή χθες δε τα καταφέραμε αλλά δε πειράζει…τουλάχιστον ξέρω ότι κάνω ωορρηξία συμβαδίζει με τον υπέρηχο το τεστ… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χαχαχχαχα ! Πω πωωωωωω τι τράβηξες και εσυυυυυ! Εγώ φοβάμαι να μου την κάνει ο σύντροφος 😂 προτιμώ μονη μου😂😂😂 αφού δεν ποναει και το φάρμακο μια χαρααα τοτε❤️ θα τα καταφέρωωω🙏

Nαι δεν πονάει καθόλου . Τίποτα δεν ένιωθα. Και το λέω εγώ η μεγαλύτερη ΚΟΤΑ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας πήγα στη γυναικολόγο μου για το τεστ παπ μου όλα καλά αλλά εντάξει τα ωάρια μου δεν είναι πολλά όποτε πρέπει να μη το καθυστερώ για δεύτερο…εμεις αρχίσαμε όχι σοβαρά πράγματα αλλά είπα να τελειώνει μια υποχρέωση που πρέπει να γίνει κ μετά το Πάσχα να αρχισουμε  πιο σωστες προσπάθειες! Τελικά η ωορρηξία μου έγινε μάλλον ή χθες το βράδυ ή σήμερα το πρωί, έκανα ένα τεστ σήμερα κ ήταν αρνητικό όποτε έχασα λίγο το πιΚ της αλλά έγινε σε αυτό το διάστημα από χθες το μεσημέρι μέχρι σήμερα το μεσημέρι…λεω αν έχουμε αντοχές να γίνει κ σήμερα μια επαφή χθες δε τα καταφέραμε αλλά δε πειράζει…τουλάχιστον ξέρω ότι κάνω ωορρηξία συμβαδίζει με τον υπέρηχο το τεστ… 

Θύμησε μου πότε είχες θετικό? Γτετα από 24-36 ώρες γίνεται η ωορρηξία. Αν πχ είχες θετικό 25.01 η ωορρηξία θα γίνει 26.01 ή 27.01 και θα μείνει ζωντανό το ωάριο για 24 ώρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η annie! είπε:

 

 

 

 

 

 

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου!! Βγήκε η χοριακη 450🥳🥳🥳!! Έκλαψα με την αντίδραση του άντρα μου.. Με ρωτάει τι είναι αυτά; Τεστ εγκυμοσύνης; Και είναι θετικά;; Έκανες 4 τεστ κ είναι κ τα 4 θετικά;;;🤣🤣🤣🤣 Τρελάθηκε!! Δεν το περιμέναμε με τίποτα όμως.. Τώρα πάμε για διπλασιασμό.. Εύχομαι σε όλες σύντομα γεμάτες κοιλίτσες!! Θαύματα γίνονται κ είμαι ζωντανό παράδειγμα κορίτσια μου!! Συνολικά πάνω από 3 χρόνια προσπαθειών με καμμία φυσιολογική κύηση κ με μια επαφή τσουπ το σποράκιιιιιι😍❤️💙😍🙏🏻💙❤️🙏🏻

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Πραγματικά είναι φοβερό αυτό! Όποτε θέλουν έρχονται τελικά 😜 Σου εύχομαι καλούς διπλασιασμούς και μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Με ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου 😊 Θα περιμένουμε την επόμενη χοριακη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Κορίτσια άνοιξα συζήτηση αλλά από ότι βλέπω είστε ολες εδώ. Λοιπόν είμαι 9η ημέρα μετά την ωορρηξία και είπα να κάνω ένα τεστ. Έκανα predictor early καιιι είναι νομίζω θετικό….. 😋😋😋  θα κάνω άλλο ένα αύριο τη πρωί λέω δεν μοορω να το πιστέψω !!!!   Πείτε μου τη γνώμη σας… υπόψιν έπρεπε να περιμένω 3 λεπτά και η γραμμή εμφανίστηκε στο 1ο λεπτό 

IMG_6257.jpeg

IMG_6256.jpeg

Σίγουρα θετικό! Έτσι ήταν και της αδερφής μου! Αν θες κάνε μια χοριακη τώρα και μια με την πρώτη μέρα καθυστέρησης! Γιατί θα σου βγει χαμηλή η χοριακη και από την μικρή μου εμπειρία οι γιατροί αγχώνονται με τις μικρές χοριακες 😅 Οπότε αν δεν συντρέχει κάποιος άλλος λόγος πάρε τον γιατρό σου μετά τη 2η χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου θα το δεις! Μίλησες με τον γιατρό σου; 

Εγώ είμαι 25η βδομάδα τώρα, όλα καλά πάνε δόξα το Θεό, μόνο η καμπύλη σακχάρου βγήκε αυξημένο το νηστείας κ θα πάω τώρα σε ενδοκρινολογο να δω πως θα συνεχίσουμε!

Ποπό πέρασε ο καιρός! Έκανες και τη Β επιπέδου; Τι περιμένεις; (συγνώμη δεν θυμάμαι αν το έχεις πει)

Άτιμο το ζάχαρο! Ελπίζω να μην είναι κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θύμησε μου πότε είχες θετικό? Γτετα από 24-36 ώρες γίνεται η ωορρηξία. Αν πχ είχες θετικό 25.01 η ωορρηξία θα γίνει 26.01 ή 27.01 και θα μείνει ζωντανό το ωάριο για 24 ώρες 

Χθες ήταν Τσακ στο να είναι θετικό ενώ την Κυριακή ήταν αρνητικό κ σήμερα π πήγα γιατρο μ είπε έγινε η ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σας διαβάζω σχεδόν καθημερινά αλλά με την μπέμπα δεν προλαβαίνω να γράψω 😅

Εμείς κλείνουμε σε 2 μέρες 7 μηνών! Δεν έχω καταλάβει πως περνάει ο καιρός! Στην εγκυμοσύνη δεν περνούσαν οι μέρες με τίποτα! 

Πολύ χαρά πήρα με τα τεστακια της τελευταίας στιγμής 😁 Μπράβο βρε κορίτσια! 

Άντε με το καλό να παίρνουν κι άλλες κοπέλες σειρά 😜 Καλό ξεζουμιγμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σας διαβάζω σχεδόν καθημερινά αλλά με την μπέμπα δεν προλαβαίνω να γράψω 😅

Εμείς κλείνουμε σε 2 μέρες 7 μηνών! Δεν έχω καταλάβει πως περνάει ο καιρός! Στην εγκυμοσύνη δεν περνούσαν οι μέρες με τίποτα! 

Πολύ χαρά πήρα με τα τεστακια της τελευταίας στιγμής 😁 Μπράβο βρε κορίτσια! 

Άντε με το καλό να παίρνουν κι άλλες κοπέλες σειρά 😜 Καλό ξεζουμιγμα!

7 μηνών;; Πώπω μεγάλωσε η ζουζούνα σου ♥️♥️ Πως τα πάτε με τις τροφές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Δεν μπορώ να περιγράψω το πόσο χαίρομαι για σένα και τον άντρα σου!!!!

Συγχαρητήρια, εύχομαι από εδώ και πέρα ο δρόμος να είναι στρωμένος με ροδοπέταλα, να έχεις την πιο ανέμελη και υπέροχη εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσεις αγκαλιά το μικρός σου θαύμα!!!!

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!! Ειχα μερες να μπω και τρελαθηκα με αυτο !!!  Μπραβο Μπραβο !!! ❤️ 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλέ κορίτσια τι έγινε....baby boom στην κυριολεξία!!!

Ξεκάθαρα θετικά τα τεστ και της @annie! και της @Vasoula9...με το καλό!!!! 

Να πάνε όλα καλά και να μας λέτε μόνο ευχάριστα!

Σας ευχαριστω παρα πολύ κορίτσια μου!! Εύχομαι γρήγορα κ στα δικά σας!! Αφού ήρθε σε μένα θα έρθει σε όλες !!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σας στέλνω και update για μένα - τζιφος... Ήρθε η ακατονομαστη μόλις 

Το θέμα είναι ότι δεν με πειράζει που ήρθε, άλλωστε δεν είχα πολλές προσδοκίες αυτόν τον κύκλο αφού αρρώστησαμε άσχημα με γρίπη και πυρετούς. Απλά ρε κορίτσια ήρθε σχετικά νωρίς, 10η μέρα έπειτα απ' την ωορρηξία κι αυτό με ανησυχεί γενικά. Μετά την παλινδρόμη πέρυσι έχω παρατηρήσει ότι οι περίοδοι μου έρχονται στις 10 και στις 11 μέρες μετά την ωορρηξία και φοβάμαι πως αυτό δεν είναι καλό. Συν ότι στον υπέρηχο που έκανα 12η μέρα του κύκλου, σχεδόν μια βδομάδα αφότου είχε τελειώσει η περίοδος, το ενδομήτριο είχε πάχος μόλις 3mm. Κάτι δε Μ αρέσει σ όλο αυτό... 😢

Καλό θα ήταν να σε δει ένας ειδικός γονιμότητας κ να κανεις εξετάσεις. Ίσως να μην παχαίνει το ενδομήτριο κ να λύνεται με μια απλή αγωγή..

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου τελεια η χοριακη σου🥳🥳🥳 καλούς διπλασίασα μου εύχομαι και μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη💝🤰 τρελάθηκε ο καημένος και με το δίκιο του και με το δίκιο σου που σας φαινετε απίστευτο 🥰 έγινε ένα θαυμα

Ευχαριστώωωωωωω!! Ακόμα παραμιλάει σήμερα ο καημένος 🤣🤣🤣 Ξεκάθαρα το πιστεύω ότι χάρηκε περισσότερο από εμένα.

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου θα το δεις! Μίλησες με τον γιατρό σου; 

Εγώ είμαι 25η βδομάδα τώρα, όλα καλά πάνε δόξα το Θεό, μόνο η καμπύλη σακχάρου βγήκε αυξημένο το νηστείας κ θα πάω τώρα σε ενδοκρινολογο να δω πως θα συνεχίσουμε!

Ναι μιλήσαμε το πρωί, όλα σούπερ λέει, δε μου ζήτησε 2η χοριακη άσχετα που εγώ θα κάνω🤣🤣🤣. Σε 10 μέρες περίπου θα πάω να με δει.

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, πολύ χάρηκα! Βουρ για πολύτεκνη😁😊

Χαχαχχααχαχ!!! Τρίτεκνη τρίτεκνη!!!!! Μετά νομίζω κλείνει το κατάστημα..

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια πλησιάζουν οι μέρες για την πρώτη ενεση και έχω αγχωθεί λιγακι😂 πρέπει να την φτιάξω και η διαδικασία ειναι πρωτόγνωρη για εμένα (επειδη πρέπει να κάνω 150 μονάδες και επειδη βρηκα ενέσεις με 75 μονάδες θα πρέπει να τις φτιάξω μονη μου και έχω λίγο αγχωθεί🤪) ρε τι τραβαμεεεεεε μέχρι τον ρόλο των νοσοκόμων αναλαμβάνουμε 👩🏻‍⚕️

Καλε τίποτα δεν είναι!!! Κ μένα τέτοιου είδους ενέσεις με περίμεναν στο ντουλάπι. Έχουν άπειρα βιντεάκια στο ιντερνετ για τον τρόπο που τις κανεις. Θα πάρεις το κολαι κ θα δεις ποσό εύκολο είναι 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Θέτις Κ. να το ανοιξει η @annie!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

ναι! να μας φέρει και γούρι μετά τα δικά της συναρπαστικά νέα 💖🤞

Ναι θα το ανοίξω κορίτσια μου αν κ δεν το χω με τα στιχάκια..

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Πραγματικά είναι φοβερό αυτό! Όποτε θέλουν έρχονται τελικά 😜 Σου εύχομαι καλούς διπλασιασμούς και μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Με ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου 😊 Θα περιμένουμε την επόμενη χοριακη σου!

Ευχαριστώ πολυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 

 

Σας ευχαριστω παρα πολύ κορίτσια μου!! Εύχομαι γρήγορα κ στα δικά σας!! Αφού ήρθε σε μένα θα έρθει σε όλες !!

Καλό θα ήταν να σε δει ένας ειδικός γονιμότητας κ να κανεις εξετάσεις. Ίσως να μην παχαίνει το ενδομήτριο κ να λύνεται με μια απλή αγωγή..

Ευχαριστώωωωωωω!! Ακόμα παραμιλάει σήμερα ο καημένος 🤣🤣🤣 Ξεκάθαρα το πιστεύω ότι χάρηκε περισσότερο από εμένα.

Ναι μιλήσαμε το πρωί, όλα σούπερ λέει, δε μου ζήτησε 2η χοριακη άσχετα που εγώ θα κάνω🤣🤣🤣. Σε 10 μέρες περίπου θα πάω να με δει.

Χαχαχχααχαχ!!! Τρίτεκνη τρίτεκνη!!!!! Μετά νομίζω κλείνει το κατάστημα..

Καλε τίποτα δεν είναι!!! Κ μένα τέτοιου είδους ενέσεις με περίμεναν στο ντουλάπι. Έχουν άπειρα βιντεάκια στο ιντερνετ για τον τρόπο που τις κανεις. Θα πάρεις το κολαι κ θα δεις ποσό εύκολο είναι 

 

Ναι θα το ανοίξω κορίτσια μου αν κ δεν το χω με τα στιχάκια..

Ευχαριστώ πολυυυυυυ

@annie! Μπορείς να βάλεις το κλασσικό "Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, φουσκωμένες κοιλίτσες θα γεμίσει" 🤣🤣

Υ.Γ. Σ ευχαριστώ κορίτσι μου, συμβουλεύομαι ήδη μία ειδικό γονιμότητας και θα πάω αύριο δεύτερη μέρα περιόδου και για τις ορμονολογικές - κι ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα την Παρασκευή 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@annie! Μπορείς να βάλεις το κλασσικό "Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, φουσκωμένες κοιλίτσες θα γεμίσει" 🤣🤣

Υ.Γ. Σ ευχαριστώ κορίτσι μου, συμβουλεύομαι ήδη μία ειδικό γονιμότητας και θα πάω αύριο δεύτερη μέρα περιόδου και για τις ορμονολογικές - κι ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα την Παρασκευή 🙏

Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν.. Πολύ καλά κάνετε!! Επειδη παθούσα εγώ θα σου πω ότι ιδανικά το σπερμοδιαγραμμα να γίνει σ εξιδανικευμένο κέντρο κ όχι σ ενα απλό μικροβιολογικό. Στα μικροβιολογικά δεν βγάζουν σωστά αποτελέσματα.. Τα περνάνε από μηχάνημα ενώ στα κέντρα τα βάζουν μικροσκόπιο βιολόγοι ή εμβρυολογοι ανάλογα που πας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Ποπό πέρασε ο καιρός! Έκανες και τη Β επιπέδου; Τι περιμένεις; (συγνώμη δεν θυμάμαι αν το έχεις πει)

Άτιμο το ζάχαρο! Ελπίζω να μην είναι κάτι!

Ναι κορίτσι μου έκανα κ τη Β, αγοράκι είναι😊 θα δείξει περιμένω κ εγώ να δω τι θα μου πει ο ενδοκρινολογος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν.. Πολύ καλά κάνετε!! Επειδη παθούσα εγώ θα σου πω ότι ιδανικά το σπερμοδιαγραμμα να γίνει σ εξιδανικευμένο κέντρο κ όχι σ ενα απλό μικροβιολογικό. Στα μικροβιολογικά δεν βγάζουν σωστά αποτελέσματα.. Τα περνάνε από μηχάνημα ενώ στα κέντρα τα βάζουν μικροσκόπιο βιολόγοι ή εμβρυολογοι ανάλογα που πας 

Ναι ναι μου το επισήμαναν κι άλλες κοπέλες αυτό και επιλέξαμε να το κάνουμε στην ιδιωτική κλινική που πηγαίνουμε. Θα δείξει - όταν βγουν τ αποτελέσματα με το καλό, εδώ θα μαστε, θα σας τα πω να τ αναλύσουμε 🤣  Τουλάχιστον να έχουμε κάποιο μπούσουλα να κινηθούμε αναλόγως 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας πήγα στη γυναικολόγο μου για το τεστ παπ μου όλα καλά αλλά εντάξει τα ωάρια μου δεν είναι πολλά όποτε πρέπει να μη το καθυστερώ για δεύτερο…εμεις αρχίσαμε όχι σοβαρά πράγματα αλλά είπα να τελειώνει μια υποχρέωση που πρέπει να γίνει κ μετά το Πάσχα να αρχισουμε  πιο σωστες προσπάθειες! Τελικά η ωορρηξία μου έγινε μάλλον ή χθες το βράδυ ή σήμερα το πρωί, έκανα ένα τεστ σήμερα κ ήταν αρνητικό όποτε έχασα λίγο το πιΚ της αλλά έγινε σε αυτό το διάστημα από χθες το μεσημέρι μέχρι σήμερα το μεσημέρι…λεω αν έχουμε αντοχές να γίνει κ σήμερα μια επαφή χθες δε τα καταφέραμε αλλά δε πειράζει…τουλάχιστον ξέρω ότι κάνω ωορρηξία συμβαδίζει με τον υπέρηχο το τεστ… 

Λογικά το πικ στο τεστ ωορρηξιας ήταν ή το απόγευμα ή το πρωί όποτε μια χαρά συμβαδίζουν τα τεστ με τον υπέρηχο σου 

Κανε την επαφή σου εσυ και ότι γίνει 😊έτσι και αλλιώς το πάτε πιο χαλαρά όποτε είστε μια χαρα

για την προλακτινη ρώτησες τίποτα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κορίτσι μου έκανα κ τη Β, αγοράκι είναι😊 θα δείξει περιμένω κ εγώ να δω τι θα μου πει ο ενδοκρινολογος!

Με το καλό 😊 ποτε σε έχει δώσει ΠΗΤ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Χθες ήταν Τσακ στο να είναι θετικό ενώ την Κυριακή ήταν αρνητικό κ σήμερα π πήγα γιατρο μ είπε έγινε η ωορρηξία 

Άρα σήμερα έγινε. Επαφή οπωσδήποτε σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ερώτηση???

Είναι δυνατόν να είμαι έγκυος και να έχει δείξει λάθος το τεστ???

Είμαι με 1 μέρα καθυστέρηση!

Το πρωί έκανα τεστ βγήκε αρνητικό!

Σκουπιζομσι έχω καφέ βλένες,λέω τελειωσε μου ήρθε πάλι! 

Και από εκείνη την ώρα δεν έχω τίποτα!

Δε μου έχει ξανά τύχει ποτε,πάντα με το που έβλεπα τα προεορτια 2 ώρες μετά είχα κανονική ροή.. τώρα τίποτα απολύτως  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια ερώτηση???

Είναι δυνατόν να είμαι έγκυος και να έχει δείξει λάθος το τεστ???

Είμαι με 1 μέρα καθυστέρηση!

Το πρωί έκανα τεστ βγήκε αρνητικό!

Σκουπιζομσι έχω καφέ βλένες,λέω τελειωσε μου ήρθε πάλι! 

Και από εκείνη την ώρα δεν έχω τίποτα!

Δε μου έχει ξανά τύχει ποτε,πάντα με το που έβλεπα τα προεορτια 2 ώρες μετά είχα κανονική ροή.. τώρα τίποτα απολύτως  

Εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις οπου το τεστ βγηκε αρνητικο και τελικα υπηρχε εγκυμοσυνη. Το πιο ασφαλες ειναι να κανεις μια χοριακη και μακαρι το τεστακι να εδειξε λαθος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια ερώτηση???

Είναι δυνατόν να είμαι έγκυος και να έχει δείξει λάθος το τεστ???

Είμαι με 1 μέρα καθυστέρηση!

Το πρωί έκανα τεστ βγήκε αρνητικό!

Σκουπιζομσι έχω καφέ βλένες,λέω τελειωσε μου ήρθε πάλι! 

Και από εκείνη την ώρα δεν έχω τίποτα!

Δε μου έχει ξανά τύχει ποτε,πάντα με το που έβλεπα τα προεορτια 2 ώρες μετά είχα κανονική ροή.. τώρα τίποτα απολύτως  

Αν δεν έρθει η ροή μέχρι και αύριο επανέλαβε το τεστ, κι αν δεν έχει έρθει μέχρι και Παρασκευή κάνε και μια χοριακή - μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη γι αυτό να μη δείχνει το τεστ. Μακάρι να γίνει η ανατροπή κορίτσι μου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αν δεν έρθει η ροή μέχρι και αύριο επανέλαβε το τεστ, κι αν δεν έχει έρθει μέχρι και Παρασκευή κάνε και μια χοριακή - μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη γι αυτό να μη δείχνει το τεστ. Μακάρι να γίνει η ανατροπή κορίτσι μου 🙏

Εντωμεταξύ έχω πόνους από το Σάββατο όλο τρέχω να δω και τιποτα! Λέω να αν δεν έρθει αύριο να παω για μια χοριακη τη Πέμπτη! Τι άγχος θεέ μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Λογικά το πικ στο τεστ ωορρηξιας ήταν ή το απόγευμα ή το πρωί όποτε μια χαρά συμβαδίζουν τα τεστ με τον υπέρηχο σου 

Κανε την επαφή σου εσυ και ότι γίνει 😊έτσι και αλλιώς το πάτε πιο χαλαρά όποτε είστε μια χαρα

για την προλακτινη ρώτησες τίποτα ;

Μου είπε όταν αρχίσουμε προσπάθειες να μου γράψει μια εξέταση να δούμε π βρίσκεται, Ε και λεω μετά το Πάσχα να μην αγχωθώ τώρα κ για αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
    • Ααα πχ εμείς το ευρηκα το βρεφικό δεν το έχει στο σούπερ 
    • σε μαλακτικό έχω δοκιμάσει το proderm και Αρκάδι.. το Αρκάδι μου αρέσει πιο πολύ αλλά μου θυμίζει πιο πολύ σαπούνι εμένα η μυρωδιά  και απορρυπαντικό δοκιμασα Αρκάδι σκόνη αλλά δεν λιώνει πολύ καλά στους 30-40 βαθμούς και το υγρό το planet αυτά τα δυο έχω πάρει γενικα δεν έχει μεγάλη ποικιλία στο σούπερ  Η πεθερά μου είχε πάρει υγρό Αρκάδι ωραιο είναι και αυτό έχει πλύνει μερικά ρούχα της μικρης εγω δεν το έχω αγοράσει  γενικα μην περιμένεις να μυρίζουν και πολύ όμως.. μυρίζουν τόσο όσο δηλαδή .. και σκέψου βάζω και πιο πολύ από αυτά που λένε στην δοσολογία εκτός αν τα συνήθισα και δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️
    • Όντως;; Αρα θα παρω κι εγω Ευρηκα να δοκιμασω! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...