Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια θα τρελαθωωωωωωωωω!!! Με γελούν τα μάτια μου μήπως;;; Βγήκαν κατευθείαν οι γραμμές. Υπάρχει περίπτωση να είναι εξάτμισης;;; Δεν έχω δει ποτε θετικό τεστ ούρων. Μόνο θετική χοριακη μετά την εξωσωματική. Δεν το πιστεύω. Μου φαίνεται αλήθεια σαν ψέμα 

IMG_6003.jpeg

Κοριτσι μου συγχαρητηρια!!!! Ειχα μερες να μπω και τρελαθηκα με αυτο !!!  Μπραβο Μπραβο !!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ κορίτσια τι έγινε....baby boom στην κυριολεξία!!!

Ξεκάθαρα θετικά τα τεστ και της @annie! και της @Vasoula9...με το καλό!!!! 

Να πάνε όλα καλά και να μας λέτε μόνο ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σας στέλνω και update για μένα - τζιφος... Ήρθε η ακατονομαστη μόλις 

Το θέμα είναι ότι δεν με πειράζει που ήρθε, άλλωστε δεν είχα πολλές προσδοκίες αυτόν τον κύκλο αφού αρρώστησαμε άσχημα με γρίπη και πυρετούς. Απλά ρε κορίτσια ήρθε σχετικά νωρίς, 10η μέρα έπειτα απ' την ωορρηξία κι αυτό με ανησυχεί γενικά. Μετά την παλινδρόμη πέρυσι έχω παρατηρήσει ότι οι περίοδοι μου έρχονται στις 10 και στις 11 μέρες μετά την ωορρηξία και φοβάμαι πως αυτό δεν είναι καλό. Συν ότι στον υπέρηχο που έκανα 12η μέρα του κύκλου, σχεδόν μια βδομάδα αφότου είχε τελειώσει η περίοδος, το ενδομήτριο είχε πάχος μόλις 3mm. Κάτι δε Μ αρέσει σ όλο αυτό... 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. γνωμη μ να επισκεφτεις ενα γιατρο γονιμότητας. Να το τσεκαρεις στα σιγουρα. Ισως να μην κανεις καλη ωορηξια. Ξερω οτι κανονικα ερχεται 12 με 16 μερες μετα. Βεβαια δ ξερεις στις ποσες ωρες μετα τ τεστ κανεις ωορηξια. Αν κανεις πχ τ πρωτο 24ωρο είναι νωρις η 10η μερα. Αν κανεις 36 ωρες μετα ουσιαστικα εισαι 12 μετα την ωορηξια. Ισως να παρακολουθησεις σε εναν κυκλο την ωορηξια σου με υπερηχο για να εχεις καλύτερη άποψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σας στέλνω και update για μένα - τζιφος... Ήρθε η ακατονομαστη μόλις 

Το θέμα είναι ότι δεν με πειράζει που ήρθε, άλλωστε δεν είχα πολλές προσδοκίες αυτόν τον κύκλο αφού αρρώστησαμε άσχημα με γρίπη και πυρετούς. Απλά ρε κορίτσια ήρθε σχετικά νωρίς, 10η μέρα έπειτα απ' την ωορρηξία κι αυτό με ανησυχεί γενικά. Μετά την παλινδρόμη πέρυσι έχω παρατηρήσει ότι οι περίοδοι μου έρχονται στις 10 και στις 11 μέρες μετά την ωορρηξία και φοβάμαι πως αυτό δεν είναι καλό. Συν ότι στον υπέρηχο που έκανα 12η μέρα του κύκλου, σχεδόν μια βδομάδα αφότου είχε τελειώσει η περίοδος, το ενδομήτριο είχε πάχος μόλις 3mm. Κάτι δε Μ αρέσει σ όλο αυτό... 😢

Αχ κορίτσι μου εγω δεν γνωριζω καθόλου από αυτά 

το έχεις συζητήσει αυτό με τον γιατρό σου ; Ότι σε προβληματίζει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni @Elk μιλάω ήδη με μια ειδικό γονιμότητας, μας έβαλε μια σειρά ορμονικών εξετάσεων και υπέρηχο για μένα και σπερμοδιαγραμμα για το σύζυγο. Τώρα τις ορμονικές μου είπε να τις κάνω 2-3η μέρα περιόδου, οπότε θα πάω αύριο αφού μου ήρθε σήμερα. Πάντως το είχα επισημάνει και στη γυναικολόγο που με παρακολουθεί και στον κύκλο του Οκτωβρίου μου είχε γράψει εξεταση προγεστερόνης την 7η μέρα μέρα την ωορρηξία. Τότε είχε βγει 15ng/mL και μου είπε ότι αυτό επιβεβαιώνει την ωορρηξία και είναι σχετικά καλό για να συντηρηθεί μια επικείμενη εγκυμοσύνη. Παρόλα αυτά μου έγραψε να πάρω προγεστερόνη όταν δω θετικό τεστ για μεγαλύτερη ασφάλεια λόγω και του ιστορικού με την παλινδρόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σας στέλνω και update για μένα - τζιφος... Ήρθε η ακατονομαστη μόλις 

Το θέμα είναι ότι δεν με πειράζει που ήρθε, άλλωστε δεν είχα πολλές προσδοκίες αυτόν τον κύκλο αφού αρρώστησαμε άσχημα με γρίπη και πυρετούς. Απλά ρε κορίτσια ήρθε σχετικά νωρίς, 10η μέρα έπειτα απ' την ωορρηξία κι αυτό με ανησυχεί γενικά. Μετά την παλινδρόμη πέρυσι έχω παρατηρήσει ότι οι περίοδοι μου έρχονται στις 10 και στις 11 μέρες μετά την ωορρηξία και φοβάμαι πως αυτό δεν είναι καλό. Συν ότι στον υπέρηχο που έκανα 12η μέρα του κύκλου, σχεδόν μια βδομάδα αφότου είχε τελειώσει η περίοδος, το ενδομήτριο είχε πάχος μόλις 3mm. Κάτι δε Μ αρέσει σ όλο αυτό... 😢

Γνώμη μου....άκου το ένστικτό σου!

Αν κάτι δεν σου κάθεται καλά το ψάχνεις...εσύ ξέρεις το σώμα σου καλύτερα απ' όλους και ξέρεις πότε πρέπει να κινητοποιηθείς.

Μίλα με τον γυναικολόγο σου και παρακολούθησε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ditaki είπε:

Γνώμη μου....άκου το ένστικτό σου!

Αν κάτι δεν σου κάθεται καλά το ψάχνεις...εσύ ξέρεις το σώμα σου καλύτερα απ' όλους και ξέρεις πότε πρέπει να κινητοποιηθείς.

Μίλα με τον γυναικολόγο σου και παρακολούθησε το!

Ναι ναι σίγουρα θα το κυνηγήσω και με την ειδικό γονιμότητας. Μου φαίνεται πολύ περίεργο - δηλαδή έχω κύκλους 26-30 ημερών κάθε μήνα, η ωορρηξία κατά προσέγγιση πάντα με τα τεστ είναι 16η-20η μέρα που είναι πολύ αργά για το μέγεθος των κύκλων μου, άρα κάτι δεν κολλάει σ όλο αυτό. Ελπίζω να είναι κάτι ανεστρεψιμο μόνο 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι ναι σίγουρα θα το κυνηγήσω και με την ειδικό γονιμότητας. Μου φαίνεται πολύ περίεργο - δηλαδή έχω κύκλους 26-30 ημερών κάθε μήνα, η ωορρηξία κατά προσέγγιση πάντα με τα τεστ είναι 16η-20η μέρα που είναι πολύ αργά για το μέγεθος των κύκλων μου, άρα κάτι δεν κολλάει σ όλο αυτό. Ελπίζω να είναι κάτι ανεστρεψιμο μόνο 🙏

Εγω που έχω μεγάλο κύκλο η αλήθεια είναι μόλις βρω θετικό τεστ έρχεται 14-16 μερες μετά νωρίτερα δεν μου έχει έρθει όποτε καλά κανείς και αρχισες να το ψαχνεις ίσως να φταίει καποια ορμόνη εγω παράδειγμα είχα πρόβλημα με μια ορμόνη δεν έκανα καλή ωορρηξία πήρα χάπι και το διόρθωσα 😊 

τωρα θα μπείτε σε μια σειρά και θα είναι όλα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω που έχω μεγάλο κύκλο η αλήθεια είναι μόλις βρω θετικό τεστ έρχεται 14-16 μερες μετά νωρίτερα δεν μου έχει έρθει όποτε καλά κανείς και αρχισες να το ψαχνεις ίσως να φταίει καποια ορμόνη εγω παράδειγμα είχα πρόβλημα με μια ορμόνη δεν έκανα καλή ωορρηξία πήρα χάπι και το διόρθωσα 😊 

τωρα θα μπείτε σε μια σειρά και θα είναι όλα καλύτερα 

Αχ μ ανακουφίζουν τα λόγια σου κορίτσι μου, μακαρι να είναι κάτι αντιμετωπίσιμο 🙏🙏 περιμένω πως και πως τώρα να κάνω τις ορμονικές κι ο,τι άλλο προκύψει να δούμε τι γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. αφου εχεις βρει ηδη ειδικο ζητα να κανετε και μια παρακολουθηση οωρηξιας με υπερηχο.

Εγω σκέφτομαι στην επομενη περιοδο να τ ζητησω να μ γραψει ορμονολογικες μήπως αλλαξε κατι μετα τηβ αποξεση. Βασικα να σας πω τι επαθα. Την Πέμπτη ηταβ 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας, ξύπνησα τ πρωι κ λεω δ κανεις ενα τεστ? Μπερδεψα ομως κ εκανα τεστ ωορηξιας και βγηκε μια αχνη γραμμη. Δεν ηταβ θετικο κοκκινο αλλα δ ηταν κ άσπρο. Τ καταλαβα βεβαια την ιδια στιγμή κ εκανα κ εγκυμοσυνης π ηταν αρνητικο και οντως ξημερωματα Παρασκευής αδιαθετησα. Με προβληματισε ομως η γραμμη στο τεστ ωορηξιας. Δεν επρεπε να ειναι λευκό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Θέτις Κ. αφου εχεις βρει ηδη ειδικο ζητα να κανετε και μια παρακολουθηση οωρηξιας με υπερηχο.

Εγω σκέφτομαι στην επομενη περιοδο να τ ζητησω να μ γραψει ορμονολογικες μήπως αλλαξε κατι μετα τηβ αποξεση. Βασικα να σας πω τι επαθα. Την Πέμπτη ηταβ 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας, ξύπνησα τ πρωι κ λεω δ κανεις ενα τεστ? Μπερδεψα ομως κ εκανα τεστ ωορηξιας και βγηκε μια αχνη γραμμη. Δεν ηταβ θετικο κοκκινο αλλα δ ηταν κ άσπρο. Τ καταλαβα βεβαια την ιδια στιγμή κ εκανα κ εγκυμοσυνης π ηταν αρνητικο και οντως ξημερωματα Παρασκευής αδιαθετησα. Με προβληματισε ομως η γραμμη στο τεστ ωορηξιας. Δεν επρεπε να ειναι λευκό? 

Έχεις δίκιο, θα το συζητήσω κι αυτό για την παρακολούθηση της ωορρηξίας. 

Για τη δική σου περίπτωση, εγώ απ αυτά που διαβάζω η LH ορμόνη κυκλοφορεί ελεύθερη στα ούρα καθόλη τη διάρκεια του κύκλου, οπότε δε θα ήταν περίεργο να βγει αχνή γραμμή λίγο πριν αδιαθετήσεις. Υποψία για εγκυμοσύνη θα υπήρχε εάν η γραμμή ηταν το ίδιο κόκκινη ή σκουρότερη της δεύτερης, όπως δηλαδή συμβαίνει όταν είναι στα πικ της πριν την ωορρηξία, γιατί αυτά τα τεστ ωορρηξίας πιάνουν την β-HCG ως LH. Πιστεύω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας - σκέψου ότι κι εμένα μου έγραψε να δούμε τα επίπεδα της LH μεταξύ των 2η-4η μέρα περιόδου που θα κάνω αύριο. Κι εγώ απόρησα γιατί μου έγραψε αυτή την ορμόνη ενώ θα χω περίοδο, αλλά επιβεβαιώνει ότι κυκλοφορεί καθόλη τη διάρκεια του κύκλου στον οργανισμό. Επίσης έμαθα ότι κι οι άντρες έχουν LH και FSH 🤯 Τι μαθαίνουμε κι εμείς σ όλο αυτό το ταξίδι προς τη μητρότητα/γονεΪκότητα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Θέτις Κ. αφου εχεις βρει ηδη ειδικο ζητα να κανετε και μια παρακολουθηση οωρηξιας με υπερηχο.

Εγω σκέφτομαι στην επομενη περιοδο να τ ζητησω να μ γραψει ορμονολογικες μήπως αλλαξε κατι μετα τηβ αποξεση. Βασικα να σας πω τι επαθα. Την Πέμπτη ηταβ 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας, ξύπνησα τ πρωι κ λεω δ κανεις ενα τεστ? Μπερδεψα ομως κ εκανα τεστ ωορηξιας και βγηκε μια αχνη γραμμη. Δεν ηταβ θετικο κοκκινο αλλα δ ηταν κ άσπρο. Τ καταλαβα βεβαια την ιδια στιγμή κ εκανα κ εγκυμοσυνης π ηταν αρνητικο και οντως ξημερωματα Παρασκευής αδιαθετησα. Με προβληματισε ομως η γραμμη στο τεστ ωορηξιας. Δεν επρεπε να ειναι λευκό? 

Όχι δεν νομίζω ότι χρειαζόταν να είναι λευκό νομίζω πως έχεις δίκιο η Θέτις.κ 

κανε ορμονικές αφού θέλεις αλλά δεν νομίζω πως παίζει ρόλο το ωορρηξιας που έβγαλε γραμμή όλα καλά θα είναι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annie! είπε:

 

 

 

 

 

 

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου!! Βγήκε η χοριακη 450🥳🥳🥳!! Έκλαψα με την αντίδραση του άντρα μου.. Με ρωτάει τι είναι αυτά; Τεστ εγκυμοσύνης; Και είναι θετικά;; Έκανες 4 τεστ κ είναι κ τα 4 θετικά;;;🤣🤣🤣🤣 Τρελάθηκε!! Δεν το περιμέναμε με τίποτα όμως.. Τώρα πάμε για διπλασιασμό.. Εύχομαι σε όλες σύντομα γεμάτες κοιλίτσες!! Θαύματα γίνονται κ είμαι ζωντανό παράδειγμα κορίτσια μου!! Συνολικά πάνω από 3 χρόνια προσπαθειών με καμμία φυσιολογική κύηση κ με μια επαφή τσουπ το σποράκιιιιιι😍❤️💙😍🙏🏻💙❤️🙏🏻

Κορίτσι μου τελεια η χοριακη σου🥳🥳🥳 καλούς διπλασίασα μου εύχομαι και μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη💝🤰 τρελάθηκε ο καημένος και με το δίκιο του και με το δίκιο σου που σας φαινετε απίστευτο 🥰 έγινε ένα θαυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Κορίτσια άνοιξα συζήτηση αλλά από ότι βλέπω είστε ολες εδώ. Λοιπόν είμαι 9η ημέρα μετά την ωορρηξία και είπα να κάνω ένα τεστ. Έκανα predictor early καιιι είναι νομίζω θετικό….. 😋😋😋  θα κάνω άλλο ένα αύριο τη πρωί λέω δεν μοορω να το πιστέψω !!!!   Πείτε μου τη γνώμη σας… υπόψιν έπρεπε να περιμένω 3 λεπτά και η γραμμή εμφανίστηκε στο 1ο λεπτό 

IMG_6257.jpeg

IMG_6256.jpeg

Κορίτσι μου είναι θετικοοοοοοοοοοοοοοοο🥳🥳🥳 συγχαρητηριααααα🤰🤰🤰 το τεστακι είναι τελειο για 9η μέρα μετά την ωορρηξια καθώς είναι νωρίς 🥰 καλά αποτελέσματα στη χοριακη και καλούς διπλασιασμούς❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι ναι σίγουρα θα το κυνηγήσω και με την ειδικό γονιμότητας. Μου φαίνεται πολύ περίεργο - δηλαδή έχω κύκλους 26-30 ημερών κάθε μήνα, η ωορρηξία κατά προσέγγιση πάντα με τα τεστ είναι 16η-20η μέρα που είναι πολύ αργά για το μέγεθος των κύκλων μου, άρα κάτι δεν κολλάει σ όλο αυτό. Ελπίζω να είναι κάτι ανεστρεψιμο μόνο 🙏

Δεν γνωρίζω καθόλου για αυτό κορίτσι μου! Όμως αφού συμβουλεύεσαι ειδικό γονιμότητας θα σε καθοδηγήσει! Ίσως να είναι κάτι ορμονικό  ή ίσως να είναι έτσι ο κύκλος σου! Το συζητήσατε αυτό με τον γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Θέτις Κ. αφου εχεις βρει ηδη ειδικο ζητα να κανετε και μια παρακολουθηση οωρηξιας με υπερηχο.

Εγω σκέφτομαι στην επομενη περιοδο να τ ζητησω να μ γραψει ορμονολογικες μήπως αλλαξε κατι μετα τηβ αποξεση. Βασικα να σας πω τι επαθα. Την Πέμπτη ηταβ 14η μερα απο τ θετικο τεστ ωορηξιας, ξύπνησα τ πρωι κ λεω δ κανεις ενα τεστ? Μπερδεψα ομως κ εκανα τεστ ωορηξιας και βγηκε μια αχνη γραμμη. Δεν ηταβ θετικο κοκκινο αλλα δ ηταν κ άσπρο. Τ καταλαβα βεβαια την ιδια στιγμή κ εκανα κ εγκυμοσυνης π ηταν αρνητικο και οντως ξημερωματα Παρασκευής αδιαθετησα. Με προβληματισε ομως η γραμμη στο τεστ ωορηξιας. Δεν επρεπε να ειναι λευκό? 

Η ορμονη LH υπάρχει πάντα στον οργανισμό απλά όταν είναι να γίνει ωορρηξια κορυφώνεται όποτε δεν υπάρχει κανένας λογος ανησυχίας! Επίσης όταν έμεινα έγκυος έκανα και ένα τεστ ωορρηξιας έτσι από περιέργεια και είχε βγάλει γραμμουλα σχετικά έντονη! Όχι όπως είναι το θετικο σκούρα αλλά αρκετα έντονη ! Δες φωτό 👇

IMG_7641.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κ γω θετικό το βλέπω καθαρα. Κάνε μια χοριακη σήμερα να είσαι ήσυχη.

 

Για μένα όχι απλά ανατροπή.. Μεγάλο σοκ!!!! Φυσιολογική σύλληψη δεν είχα ποτε… Αυτό που λένε πως αν είναι να γίνει κάτι θα γίνει… Κατερινακι μου εσυ πως είσαι;; Πόσο είσαι τώρα; 

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου θα το δεις! Μίλησες με τον γιατρό σου; 

Εγώ είμαι 25η βδομάδα τώρα, όλα καλά πάνε δόξα το Θεό, μόνο η καμπύλη σακχάρου βγήκε αυξημένο το νηστείας κ θα πάω τώρα σε ενδοκρινολογο να δω πως θα συνεχίσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δεν γνωρίζω καθόλου για αυτό κορίτσι μου! Όμως αφού συμβουλεύεσαι ειδικό γονιμότητας θα σε καθοδηγήσει! Ίσως να είναι κάτι ορμονικό  ή ίσως να είναι έτσι ο κύκλος σου! Το συζητήσατε αυτό με τον γιατρό;

Ναι το είχα αναφέρει και στη γυναικολόγο αλλά και στην ειδικό γονιμότητας που πήγα πρώτη φορά αυτό το μήνα. Η γυναικολόγος μου είχε γράψει στον κύκλο του Οκτωβρίου εξετάσεις να ελέγξουμε την προγεστερόνη στην 7η μετά την ωορρηξία (μιας και η μικρή φάση μεταξύ ωορρηξίας και αρχής περιόδου μπορεί να σημαίνει ανεπάρκεια στην προγεστερόνη) και τότε είχε βγει 15ng/mL όπου και μου είχε πει ότι αυτό το αποτέλεσμα επιβεβαιώνει την ωορρηξία και είναι σχετικά καλό για να συντηρήσει μια επικείμενη εγκυμοσύνη. Παρόλα αυτά μου έγραψε και χάπια προγεστέρονης τότε τα οποία είπε να αρχίσω μόλις δω θετικό τεστ. Αυτά το Νοέμβριο. Τώρα αρχές Ιανουαρίου που πήγα στην ειδικό γονιμότητας μου είπε να τα δούμε όλα συλλογικά, ορμονολογικές 2η-4η μέρα περιόδου και κολπικό υπέρηχο (δεν υπέδειξε κάποια συγκεκριμένη μέρα, οπότε την έκανα τη 12η), και θα αποφανθούμε εκ τους αποτελέσματος πως θα κινηθούμε. Για να δούμε τι θα βγει απ όλο αυτό 🤷‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για την απάντηση σας κορίτσια. Ηξερα οτι υπαρχει στον οργανισμό και οτι ουσιαστικά τ τεστ ανιχνεύουν το πικ αλλα νομίζα πως μετα κατεβαινει αρκετα ωστε να μην την ανιχνευει.

@Mpourmpoulo ηταβ ελαχιστο πιο εντονη απο τη δικη σου. 

@Elk ναι λεω να κανω έναν ορμονολογικο βα δω που βρίσκομαι. Ούτως η αλλως ειπαμε οτι οτι κανουμε αυτο τον χρονο. Οπότε θελω να ξερω οτι ολα ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολύ ολες !! Κορίτσια όντως είμαι έγκυος 🤣🤣🤣 κατά τις 20.00 θα βγει η χοριακη αλλά έκανα άλλα 2 τεστ διαφορετικών εταιριών για σιγουριά.. Είμαι τρελή το ξέρω αλλά δε μπορώ να το πιστέψω με τίποτα!!! Προσπαθούσαμε 1.5 χρόνο πριν την εξωσωματική που μας χάρισε τα διδυμάκια μας κ τώρα άλλον έναν 1.5 χρόνο και τίποτα. Τον επόμενο μήνα θα ξεκινούσα διέγερση κ με μια μόνο επαφή αυτό το μήνα έμεινα έγκυος;!;!;; Απίστευτο μου φαίνεται 

IMG_6004.jpeg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, πολύ χάρηκα! Βουρ για πολύτεκνη😁😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας ευχαριστώ οοοολες τόσο πολύ για τις ευχές σας!!! ❤️❤️❤️ νόμιζα δεν θα τα καταφέρω !! Είχα κλείσει με το σύζυγο μου εξετάσεις τον Φλεβάρη! Φοβάμαι να χαρώ μήπως έχουμε πάλι σαν τα προηγούμενα βιοχημική δηλαδή  (ελπίζω οοοχι ). Έκανα και σήμερα το πρωί πολύ άχνη γραμμή αλλά βγηκε πάλι σε λιγότερο από 1 λεπτό.. πραγματικά επιτόπου. Για πείτε ;; Είναι βέβαια νωρίς όποτε πιστεύω είναι λογικό περίοδος ήταν να μου έρθει ( φτου φτου μην έρθει) την Πέμπτη Παρασκευή 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ soos να ρωτήσω να πάρω προγεστερονη (urtogestan) για ασφάλεια ή όχι; Τι λετε;; Δυστυχώς δεν έχω ακόμα γυναικολόγο έφυγα από την δίκη μου γιατί δεν μου άρεσαν καθόλου κάποια πράγματα όταν απέβαλα! Ούτε υπεροχο δεν μου είπε να κάνουμε. Και επειδή μένω επαρχία και ο γιατρός που είχα κλείσει πρώτο ραντεβού είναι Αθήνα  μου είναι λίγο κάπως να επικοινωνήσω ενώ δεν με ξέρει, ούτε εμένα ούτε το ιστορικό μου τίποτα.

 

IMG_6263.jpeg

Κορίτσι μου με το καλό να πάνε όλα!!! Τώρα για την προγεστερόνη φαντάζομαι θα πρέπει να σε δει για να σου δώσει αυτό που χρειάζεται ο οργανισμός σου!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά κ εδώ θα είμαστε να μας λες νεότερα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι το είχα αναφέρει και στη γυναικολόγο αλλά και στην ειδικό γονιμότητας που πήγα πρώτη φορά αυτό το μήνα. Η γυναικολόγος μου είχε γράψει στον κύκλο του Οκτωβρίου εξετάσεις να ελέγξουμε την προγεστερόνη στην 7η μετά την ωορρηξία (μιας και η μικρή φάση μεταξύ ωορρηξίας και αρχής περιόδου μπορεί να σημαίνει ανεπάρκεια στην προγεστερόνη) και τότε είχε βγει 15ng/mL όπου και μου είχε πει ότι αυτό το αποτέλεσμα επιβεβαιώνει την ωορρηξία και είναι σχετικά καλό για να συντηρήσει μια επικείμενη εγκυμοσύνη. Παρόλα αυτά μου έγραψε και χάπια προγεστέρονης τότε τα οποία είπε να αρχίσω μόλις δω θετικό τεστ. Αυτά το Νοέμβριο. Τώρα αρχές Ιανουαρίου που πήγα στην ειδικό γονιμότητας μου είπε να τα δούμε όλα συλλογικά, ορμονολογικές 2η-4η μέρα περιόδου και κολπικό υπέρηχο (δεν υπέδειξε κάποια συγκεκριμένη μέρα, οπότε την έκανα τη 12η), και θα αποφανθούμε εκ τους αποτελέσματος πως θα κινηθούμε. Για να δούμε τι θα βγει απ όλο αυτό 🤷‍♀️ 

Κάνε τις ορμονολογικές σου και εύχομαι να είναι όλα τελεια🙏 περιμενουμε νέα σου🙏 να μην αγχώνεσαι δεν νομίζω να είναι κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Σας ευχαριστώ για την απάντηση σας κορίτσια. Ηξερα οτι υπαρχει στον οργανισμό και οτι ουσιαστικά τ τεστ ανιχνεύουν το πικ αλλα νομίζα πως μετα κατεβαινει αρκετα ωστε να μην την ανιχνευει.

@Mpourmpoulo ηταβ ελαχιστο πιο εντονη απο τη δικη σου. 

@Elk ναι λεω να κανω έναν ορμονολογικο βα δω που βρίσκομαι. Ούτως η αλλως ειπαμε οτι οτι κανουμε αυτο τον χρονο. Οπότε θελω να ξερω οτι ολα ειναι καλα.

Σε κάθε οργανισμό είναι διαφορετικα! Μπορεί κάποιες μέρες του κύκλου να είναι τελείως αχνό κάποιες σχετικά έντονο! Από αυτό δεν υπάρχει λογος ανησυχίας! Κάνε και τις ορμονολογικές σου για να σου φύγει από το μυαλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κάνε τις ορμονολογικές σου και εύχομαι να είναι όλα τελεια🙏 περιμενουμε νέα σου🙏 να μην αγχώνεσαι δεν νομίζω να είναι κάτι!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κι εγώ το πιστεύω, όλα θα γίνουν, απλά είμαι λίγο παραπάνω γκρινιάρα σήμερα γιατί την περίμενα Τετάρτη-Πέμπτη κι ήρθε σήμερα - ούτε το κύπελλο περιόδου δεν είχα προλάβει να αποστειρώσω ξανά, μ ' έπιασε εξαπίνης 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
    • P.S έχεις δει και εσύ το ντοκιμαντέρ...; Επειδή αναφέρεις το "1 στις 4"... Ε ρε κλάμα που είχα ρίξει... Και έτυχε μάλιστα να το πετύχω τυχαία στην ΕΡΤ την επόμενη της αποξεσης.. 😫 Όμως τώρα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη, ένα άλλο μωράκι και θα πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
    • Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 🥰🥰   Ε να δούμε και με το αιμάτωμα τι θα γίνει.. θέλει πολύ προσοχή.. Την επόμενη Τρίτη έχω αυχενική στις 25.. 🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏
    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...