Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Έλααα ρε συ, πόσα κοινά! Κρατάω την πρόβλεψη, τέλος 🤞🤞

Την πρώτη φορά μου έδωσε Cytotec και δεν πέτυχε η αποβολή - είχα αιμοραγία αλλά δεν κουνήθηκε τίποτα...
Τη δεύτερη φορά μου έδωσε 1 Misoprostol και μετά από 24 ώρες έπαιρνα Arthrotec - με αυτό το συνδυασμό η αποβολή ολοκληρώθηκε σε 1-2 μέρες και έπειτα κάναμε υπέρηχο όπου και το επιβεβαιώσαμε.

Εμένα μου είπε να περιμένω 2 κύκλους και μετά επανέλεγχο πριν παρουμε το ΟΚ για να ξαναπροσπαθήσουμε. Επαφή κατα τη διάρκεια αυτού του 2μηνου επιτρεπόταν μόνο με προφύλαξη εφόσον το θέλαμε, διότι εάν έμενα έγκυος ο κίνδυνος αποβολής ήταν αρκετά υψηλός λόγω του ότι ο οργανισμός μου δε θα είχε προλάβει να μεταβολίσει τα χάπια της αποβολής.

Μάλιστα. Μπα δεν είναι αυτό που είπαν σε εμένα. Κάτι με μεθροδοξ κάπως έτσι. Τελικά δεν την έκανε ητ διάβαζα τι είναι κ είπα θα δω πως πάει.  Στην ουσία μετά την απόξεση καθάρισα στο ένα έμβρυο κ μετά απ' 14, μέρες. Μου ήρθε λίγο αίμα κ άρχισε αυτόματη αποβολή στο άλλο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλες! Είμαι καινούρια στο forum όπως και στην προσπάθεια για παιδάκι. Ανακάλυψα τυχαία την όμορφη παρέα σας που είναι σίγουρα πολύ βοηθητική σε όλη αυτή την διαδικασία και θα ήθελα να μπω κι εγώ σε αυτήν, αν δέχεστε νέες εισόδους. Να ευχηθώ σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν, ο νέος χρόνος να τους φέρει σύντομα αυτό που τόσο πολύ επιθυμούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γλεντα μμ γτ ξέρω ξέρω τι θα δω σε λίγες μέρες... πωπω μετά θα πάρεις κατευθείαν μπλε δεν θα ρωτήσεις καν το φύλο χαχαχα 

Ακομηηηη το πιστεύεις για αυτόν τον μηνα; 😂 Χαχχαχαχ μακαριιιιιιιιιιιιιιιιιιι ζαηρα μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γλεντα μμ γτ ξέρω ξέρω τι θα δω σε λίγες μέρες... πωπω μετά θα πάρεις κατευθείαν μπλε δεν θα ρωτήσεις καν το φύλο χαχαχα 

Ετοίμασε πίνακα παρακαλω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και Χρόνια πολλά ♥️.Ήθελα να σας γράψω τον προβληματισμό μου μήπως καποια μπορεί να βοηθήσει.Δεν μπορώ να κάθομαι...τι εννοώ τώρα θα μου πείτε.Και χθες στην δουλειά και σήμερα στην ταβέρνα δεν μπορώ πολύ ώρα καθιστή.Νιωθω ότι έχω κάτι και μου πιέζει την κοιλιά μου προς τα πάνω στο στήθος,δεν μπορώ να καμπουριασω ούτε για αστείο.Πρεπει μονίμως να έχω όρθια πλάτη η' να γέρνω με κάποιο τρόπο προς τα πίσω.Και καλά στη δουλειά λίγο σηκώνομαι κάνω μια βόλτα τεντώνομαι.Αλλα έξω...όλο άλλαζα στάση.Ζοριστηκα γιατί δεν θέλω ακόμα να το ανακοινώσω είναι νωρίς...και δεν μπορώ να πω ότι πέρασε η ώρα μου.Θα αλλάξει αυτό το συναίσθημα στις επόμενες εβδομάδες η' έτσι θα είναι από δω και πέρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και Χρόνια πολλά ♥️.Ήθελα να σας γράψω τον προβληματισμό μου μήπως καποια μπορεί να βοηθήσει.Δεν μπορώ να κάθομαι...τι εννοώ τώρα θα μου πείτε.Και χθες στην δουλειά και σήμερα στην ταβέρνα δεν μπορώ πολύ ώρα καθιστή.Νιωθω ότι έχω κάτι και μου πιέζει την κοιλιά μου προς τα πάνω στο στήθος,δεν μπορώ να καμπουριασω ούτε για αστείο.Πρεπει μονίμως να έχω όρθια πλάτη η' να γέρνω με κάποιο τρόπο προς τα πίσω.Και καλά στη δουλειά λίγο σηκώνομαι κάνω μια βόλτα τεντώνομαι.Αλλα έξω...όλο άλλαζα στάση.Ζοριστηκα γιατί δεν θέλω ακόμα να το ανακοινώσω είναι νωρίς...και δεν μπορώ να πω ότι πέρασε η ώρα μου.Θα αλλάξει αυτό το συναίσθημα στις επόμενες εβδομάδες η' έτσι θα είναι από δω και πέρα ;

Πόσο είσαι κορίτσι; Συνήθως πάντως όσο προχωράει η εγκυμοσύνη και μεγαλώνει η κοιλιά αυτά νιώθεις και χειρότερα 😅 Ελπίζω να μην σε τρομάζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eliza Kats είπε:

Πόσο είσαι κορίτσι; Συνήθως πάντως όσο προχωράει η εγκυμοσύνη και μεγαλώνει η κοιλιά αυτά νιώθεις και χειρότερα 😅 Ελπίζω να μην σε τρομάζω 

Αααααα είμαι στην αρχή ακόμα😂Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα.Αυτο το νιώθω δύο τρείς μέρες τώρα όταν κάθομαι.Δεν με τρομάζεις.Ψαχνω τρόπους να βολεύομαι αλλά δεν το καταφέρνω πάντα.Νιωθω ότι έχω κάτι ακριβώς κάτω από το στήθος και μου λέει επ...κάτσε σε όρθια θέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εμείς μετά το φιάσκο της Πρωτοχρονιάς ήρθαμε ένα τριήμερο εκεί όπου μου έκανε πρόταση γάμου ο άντρας μου. Να δει η μπέμπα που ξεκίνησαν όλα 😂 

Συγγνώμη για το άσχετο, αλλά θα το εκτιμούσα απεριόριστα αν θα μπορούσατε να αφιερώσετε 5 λεπτά για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο για την διπλωματική μου εργασία στο ψηφιακό μάρκετινγκ. Το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και μπορείτε να αποχωρησετε οποιαδήποτε στιγμή.

Σύνδεσμος Ερωτηματολογίου: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7TVpp4gYIZbLH6IHbNGOiutvl_Y39FEHPxZ4RpJZbanyayg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εμείς μετά το φιάσκο της Πρωτοχρονιάς ήρθαμε ένα τριήμερο εκεί όπου μου έκανε πρόταση γάμου ο άντρας μου. Να δει η μπέμπα που ξεκίνησαν όλα 😂 

Συγγνώμη για το άσχετο, αλλά θα το εκτιμούσα απεριόριστα αν θα μπορούσατε να αφιερώσετε 5 λεπτά για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο για την διπλωματική μου εργασία στο ψηφιακό μάρκετινγκ. Το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και μπορείτε να αποχωρησετε οποιαδήποτε στιγμή.

Σύνδεσμος Ερωτηματολογίου: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7TVpp4gYIZbLH6IHbNGOiutvl_Y39FEHPxZ4RpJZbanyayg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ♥️♥️

Τι ωραια κορίτσι μου❤️ να νοσταλγήσεις την ημέρα εκείνη❤️ να περάσετε τελειααααα❤️ εγώ το συμπλήρωσα καλή επιτυχια κορίτσι μου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εμείς μετά το φιάσκο της Πρωτοχρονιάς ήρθαμε ένα τριήμερο εκεί όπου μου έκανε πρόταση γάμου ο άντρας μου. Να δει η μπέμπα που ξεκίνησαν όλα 😂 

Συγγνώμη για το άσχετο, αλλά θα το εκτιμούσα απεριόριστα αν θα μπορούσατε να αφιερώσετε 5 λεπτά για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο για την διπλωματική μου εργασία στο ψηφιακό μάρκετινγκ. Το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και μπορείτε να αποχωρησετε οποιαδήποτε στιγμή.

Σύνδεσμος Ερωτηματολογίου: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7TVpp4gYIZbLH6IHbNGOiutvl_Y39FEHPxZ4RpJZbanyayg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ♥️♥️

Το συμπλήρωσα, πολύ ενδιαφέρον 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εμείς μετά το φιάσκο της Πρωτοχρονιάς ήρθαμε ένα τριήμερο εκεί όπου μου έκανε πρόταση γάμου ο άντρας μου. Να δει η μπέμπα που ξεκίνησαν όλα 😂 

Συγγνώμη για το άσχετο, αλλά θα το εκτιμούσα απεριόριστα αν θα μπορούσατε να αφιερώσετε 5 λεπτά για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο για την διπλωματική μου εργασία στο ψηφιακό μάρκετινγκ. Το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και μπορείτε να αποχωρησετε οποιαδήποτε στιγμή.

Σύνδεσμος Ερωτηματολογίου: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7TVpp4gYIZbLH6IHbNGOiutvl_Y39FEHPxZ4RpJZbanyayg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ♥️♥️

Το συμπλήρωσα! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

στο εξωτερικό παίζει πολύ το χάπι για αποβολή 

εδω πάλι Ελλάδα δεν το δίνουν εύκολα και εγω που το ζήτησα μου είπαν ότι φοβούνται για μεγάλη αιμορραγία και τα δίνουν μόνο εντός του νοσοκομείου🤷‍♀️

εγω είμαι και μακριά από νοσοκομεία μενω σε χωριό και η πρόσβαση μου στο νοσοκομείο είναι λίγο δύσκολη 

Ή θα το άφηνα έτσι από μόνο του χωρις χάπι να γίνει ή αποξεση, οποτε τελικά κατέληξα σε αποξεση 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!

και μένα η γυναικολόγος υποστήριξε την αποξεση που είναι πιο άμεση διαδικασία. Μπορεί να είναι επεμβατικη αλλά εγώ δεν θα επέλεγα το χάπι και για ψυχολογικούς λόγους. Ήθελα να φύγει από το μυαλό μου ότι συνέβη και ότι υπήρχε μέσα μου για να επανέλθω όσο πιο γρήγορα μπορούσα, σίγουρα υπάρχει και η πιθανότητα επιπλοκών στην αποξεση αλλά δε ξέρω αν θα το άντεχα. 

στις πριν 8 ώρες, ο/η mariza85 είπε:

Εξαρταται απο την γιατρο.

Εγω που ειχα 2 αποβολες 1ου τριμηνου με πηγε με cytotec αλλα ηταν πολυ επωδυνο μεχρι να ολοκληρωθει η αποβολη ...μετα το παιρνεις μερικες μερες για να καθαρισεις αλλα απαξ και βγει ο σακος μετα δεν πονας. Αλλα θυμαμαι ειχα περασει ενα 10 ωρο φρικτο. Μεχρι και εμετο εκανα που εχω κανει 2 φορες στη ζωη μου δεν κανω ευκολα. Αλλα σιγουρα ειναι πιο οικονομικο απο το να πας σε κλινικη. Εκτος αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο. Επισης πιθανα να παιζει ρολο εαν εχει προηγηθει τελειομηνη εγκυμοσυνη. Γιατι ακουω περιπτωσεις που το δινουν κυριως σε γυναικες που δεν εχουν κανει ακομα παιδι ενω αλλες που ειναι εχουν ηδη παιδι πχ 2η εγκυμοσυνη τις πανε για αποξεση δεν ξερω εαν ειναι τυχαιο ή εαν παιζει ρολο.

Χρόνια πολλά! Σήμερα των φώτων καλή φώτιση σε όλους μας!

Ναι, όπως λέει η @Elkστο εξωτερικό το δίνουν εύκολα το χάπι που προκαλεί την αποβολή. Δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερο να είχα κάνει απόξεση να σας πω την αλήθεια, σίγουρα θα ήταν λιγότερο επώδυνο και ψυχοφθόρο, αλλά εμπιστεύομαι τη γυναικολόγο μου που προτίμησε ν αποφύγω την απόξεση για να προστατεύσουμε τη μήτρα για το μέλλον - το εκτίμησα πολύ. Επίσης, όλα έγιναν στον σπίτι μου, μαζί με το σύντροφό μου να με φροντίζει και η γυναικολόγος ήταν διαθέσιμη 24/7 στο τηλέφωνο για το οτιδήποτε. Απλά το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι δε σε προετοιμάζουν ότι αυτό που θα γίνει είναι κανονικότατη γέννα, τλχ σε μένα που ήμουν σχεδόν στο τέλος του 1ου τριμήνου... Η μαία μου είπε ότι θα είναι σαν πολύ βαριά περίοδος, αλλά ήταν κανονική λοχεία που κράτησε 3-4 εβδομάδες... Τέλος πάντων, δε θέλω να τα θυμάμαι, @mariza85 λυπάμαι που το πέρασες κι εσύ αυτό κορίτσι μου, αλλά όπως είπες, όλα είναι πια παρελθόν, καλή φ΄ώτιση να χουμε 🙌

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

χαχαχχαχα ποσοοοο αισιοδοξια και τι χαρούμενη αύρα έχεις κορίτσι μου❤️ διαβαζω αυτά που γράφεις και χαμογελάω❤️ σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση σου αλλά και όλων των κοριτσιών🙏 

περασες πολλα όμως ανταμείφτηκες! 🥰

Εύχομαι συντομα να έρθει σε όλες μας το σπορακι🙏 

ξεκινησα επαφές από σήμερα τελικά ! Χθες ο σύντροφος δεν την πάλευε καθόλου γτ είχαμε κόσμο στο σπίτι και μας πήρε αργα ! Όποτε σήμερα πρωί πρωί ξεκινήσαμε🤪 την Δευτέρα θα βαζω και την γελη πριν την επαφή μπας και βοηθήσει και αυτή ! Δεν ξερω αν την γνωρίζει καμία λέγετε fertil U ! Βοηθάει το σπερμα να μην καταστρέφετε στην ουσια ! 

Έτσι κορίτσιιιιι!! Βουρ στον πατσά που λέμε 😉 Τα καλύτερα έρχονται 🤞 αυτή η γέλη που λες δε τη βρίσκω, ίσως επειδή είμαι εξωτερικό. Θα μπορούσες να μας πεις τη σύστασή του;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι, όπως λέει η @Elkστο εξωτερικό το δίνουν εύκολα το χάπι που προκαλεί την αποβολή. Δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερο να είχα κάνει απόξεση να σας πω την αλήθεια, σίγουρα θα ήταν λιγότερο επώδυνο και ψυχοφθόρο, αλλά εμπιστεύομαι τη γυναικολόγο μου που προτίμησε ν αποφύγω την απόξεση για να προστατεύσουμε τη μήτρα για το μέλλον - το εκτίμησα πολύ. Επίσης, όλα έγιναν στον σπίτι μου, μαζί με το σύντροφό μου να με φροντίζει και η γυναικολόγος ήταν διαθέσιμη 24/7 στο τηλέφωνο για το οτιδήποτε. Απλά το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι δε σε προετοιμάζουν ότι αυτό που θα γίνει είναι κανονικότατη γέννα, τλχ σε μένα που ήμουν σχεδόν στο τέλος του 1ου τριμήνου... Η μαία μου είπε ότι θα είναι σαν πολύ βαριά περίοδος, αλλά ήταν κανονική λοχεία που κράτησε 3-4 εβδομάδες... Τέλος πάντων, δε θέλω να τα θυμάμαι, @mariza85 λυπάμαι που το πέρασες κι εσύ αυτό κορίτσι μου, αλλά όπως είπες, όλα είναι πια παρελθόν, καλή φ΄ώτιση να χουμε 🙌

Έτσι κορίτσιιιιι!! Βουρ στον πατσά που λέμε 😉 Τα καλύτερα έρχονται 🤞 αυτή η γέλη που λες δε τη βρίσκω, ίσως επειδή είμαι εξωτερικό. Θα μπορούσες να μας πεις τη σύστασή του;

 

Cross Pharmaceuticals Fertil U 6τεμ x 5ml 

ετσι ονομάζεται και εγώ στο ιντερνετ δυσκολεύτηκα να την βρω και την παρηγγειλα σε φαρμακείο και θα μου την φέρουν! 
 η περιγραφή του είναι αυτή👇

Το Fertil U της Cross Pharmaceuticals είναι μια μοναδικά σχεδιασμένη κολπική γέλη για την αποτελεσματική λίπανση του κόλπου κατά την διάρκεια της προγραμματισμένης σεξουαλικής επαφής στην προσπάθεια για τεκνοποίηση, καθώς συμβάλει στη διαφύλαξη της ζωτικότητας των σπερματοζωαρίων και στην αύξηση των πιθανοτήτων της γονιμοποίησης του ωαρίου.

Το Fertil U δημιουργεί στον κόλπο φιλικό για τα σπερματοζωάρια περιβάλλον το οποίο διασφαλίζει τη βιωσιμότητά τους χάρη στα ειδικά επιλεγμένα συστατικά του ενώ φέρει την ίδια τιμή pH και την ίδια οσμωτικότητα με αυτή του σπέρματος, εξασφαλίζοντας με τον τρόπο αυτό την ακεραιότητα και αποτελεσματικότητά τους. Ιδιότητες:

  • Απόλυτα φυσικός τρόπος δράσης, με σύνθεση χωρίς φαρμακευτικές ουσίες ή ορμόνες.
  • Δημιουργεί βέλτιστο περιβάλλον για τα σπερματοζωάρια.
  • Συμβάλλει στην διατήρηση των επιπέδων pH που ευνοούν τη φυσική σύλληψη.).
  • Επιτυγχάνει οσμωτικότητα φιλική προς τη φυσιολογία του σπέρματος.
  • Για λίπανση του κόλπου κατά τη διάρκεια της προγραμματισμένης σεξουαλικής επαφής στην προσπάθεια για τεκνοποίηση και αύξηση της πιθανότητας γονιμοποίησης του ωαρίου και σύλληψης με τρόπο απόλυτα φυσικό.

    Χρήση: Εφαρμογή 1 κολπικού εφαρμοστή λίγο πριν την έναρξη της προγραμματισμένης σεξουαλικής επαφής κατά την προσπάθεια για τεκνοποίηση (5 λεπτά πριν). Το προιόν υα πρέπει να χρησιμοποιείται στη φάση της ωορρηξίας, ιδιαίτερα κατα τις γόνιμες ημέρες του κύκλου (13η-14η-15η ημέρα). 

 

IMG_7743.png

IMG_7741.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εννοείται είσαι η πρωτιά του πίνακα ... 

χαχαχχαχαχα ! Δεν μπορωωωω με την πάρτη σου τρελενομαι😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ετοίμασε πίνακα παρακαλω😂

Εννοείται είσαι η πρωτιά του πίνακα ... 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Αααααα είμαι στην αρχή ακόμα😂Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα.Αυτο το νιώθω δύο τρείς μέρες τώρα όταν κάθομαι.Δεν με τρομάζεις.Ψαχνω τρόπους να βολεύομαι αλλά δεν το καταφέρνω πάντα.Νιωθω ότι έχω κάτι ακριβώς κάτω από το στήθος και μου λέει επ...κάτσε σε όρθια θέση.

Δυστυχώς και εγώ τα ίδια θα σου πω . Ειδικά στο τέλος.. με μεγάλο μωρό έφαγα πολύ ζορι αλλά ωραίο ζόρι. Να πηγαίνεις τουαλέτα (έτσι έλεγα εγώ )  

στις πριν 5 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι, όπως λέει η @Elkστο εξωτερικό το δίνουν εύκολα το χάπι που προκαλεί την αποβολή. Δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερο να είχα κάνει απόξεση να σας πω την αλήθεια, σίγουρα θα ήταν λιγότερο επώδυνο και ψυχοφθόρο, αλλά εμπιστεύομαι τη γυναικολόγο μου που προτίμησε ν αποφύγω την απόξεση για να προστατεύσουμε τη μήτρα για το μέλλον - το εκτίμησα πολύ. Επίσης, όλα έγιναν στον σπίτι μου, μαζί με το σύντροφό μου να με φροντίζει και η γυναικολόγος ήταν διαθέσιμη 24/7 στο τηλέφωνο για το οτιδήποτε. Απλά το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι δε σε προετοιμάζουν ότι αυτό που θα γίνει είναι κανονικότατη γέννα, τλχ σε μένα που ήμουν σχεδόν στο τέλος του 1ου τριμήνου... Η μαία μου είπε ότι θα είναι σαν πολύ βαριά περίοδος, αλλά ήταν κανονική λοχεία που κράτησε 3-4 εβδομάδες... Τέλος πάντων, δε θέλω να τα θυμάμαι, @mariza85 λυπάμαι που το πέρασες κι εσύ αυτό κορίτσι μου, αλλά όπως είπες, όλα είναι πια παρελθόν, καλή φ΄ώτιση να χουμε 🙌

Έτσι κορίτσιιιιι!! Βουρ στον πατσά που λέμε 😉 Τα καλύτερα έρχονται 🤞 αυτή η γέλη που λες δε τη βρίσκω, ίσως επειδή είμαι εξωτερικό. Θα μπορούσες να μας πεις τη σύστασή του;

 

Στη Γερμανία έχει μια άλλη που την πήρα . Για το καλό όλα τα χω πάει.. τελικά.. χαχχαειναινκρεμα για να κρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ετοίμασε πίνακα παρακαλω😂

Εννοείται είσαι η πρωτιά του πίνακα ... 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Αααααα είμαι στην αρχή ακόμα😂Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα.Αυτο το νιώθω δύο τρείς μέρες τώρα όταν κάθομαι.Δεν με τρομάζεις.Ψαχνω τρόπους να βολεύομαι αλλά δεν το καταφέρνω πάντα.Νιωθω ότι έχω κάτι ακριβώς κάτω από το στήθος και μου λέει επ...κάτσε σε όρθια θέση.

Δυστυχώς και εγώ τα ίδια θα σου πω . Ειδικά στο τέλος.. με μεγάλο μωρό έφαγα πολύ ζορι αλλά ωραίο ζόρι. Να πηγαίνεις τουαλέτα (έτσι έλεγα εγώ )  

στις πριν 5 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι, όπως λέει η @Elkστο εξωτερικό το δίνουν εύκολα το χάπι που προκαλεί την αποβολή. Δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερο να είχα κάνει απόξεση να σας πω την αλήθεια, σίγουρα θα ήταν λιγότερο επώδυνο και ψυχοφθόρο, αλλά εμπιστεύομαι τη γυναικολόγο μου που προτίμησε ν αποφύγω την απόξεση για να προστατεύσουμε τη μήτρα για το μέλλον - το εκτίμησα πολύ. Επίσης, όλα έγιναν στον σπίτι μου, μαζί με το σύντροφό μου να με φροντίζει και η γυναικολόγος ήταν διαθέσιμη 24/7 στο τηλέφωνο για το οτιδήποτε. Απλά το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι δε σε προετοιμάζουν ότι αυτό που θα γίνει είναι κανονικότατη γέννα, τλχ σε μένα που ήμουν σχεδόν στο τέλος του 1ου τριμήνου... Η μαία μου είπε ότι θα είναι σαν πολύ βαριά περίοδος, αλλά ήταν κανονική λοχεία που κράτησε 3-4 εβδομάδες... Τέλος πάντων, δε θέλω να τα θυμάμαι, @mariza85 λυπάμαι που το πέρασες κι εσύ αυτό κορίτσι μου, αλλά όπως είπες, όλα είναι πια παρελθόν, καλή φ΄ώτιση να χουμε 🙌

Έτσι κορίτσιιιιι!! Βουρ στον πατσά που λέμε 😉 Τα καλύτερα έρχονται 🤞 αυτή η γέλη που λες δε τη βρίσκω, ίσως επειδή είμαι εξωτερικό. Θα μπορούσες να μας πεις τη σύστασή του;

 

Στη Γερμανία έχει μια άλλη που την πήρα . Για το καλό όλα τα χω πάει.. τελικά.. χαχχαειναινκρεμα για να κρατάει το σπέρμα πιο ζωντανό. Έγραφε χαχχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

χαχαχχαχαχα ! Δεν μπορωωωω με την πάρτη σου τρελενομαι😂

Στο έγραψα και τόσες φορές.. Εντ μεταξύ η κρέμα είναι μπλε χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στο έγραψα και τόσες φορές.. Εντ μεταξύ η κρέμα είναι μπλε χαχαχαχ

Για την γελη λες που θα παρω και εγώ;  Σε βοήθησε ή τζάμπα θα την παρω;😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Για την γελη λες που θα παρω και εγώ;  Σε βοήθησε ή τζάμπα θα την παρω;😂

Δεν πήρα την ίδια. Κάποια άλλη . Όχι μόνο περισσότερη όρεξη μου έφερε. Κάτι είναι και αυτό χαχαχαχαψ αφού είπαμε θέλουμε γλέντια . Η βέλη σου που έβαλες φωτό είναι γαλάζια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Αχ δεν σας προλαβαίνω! Μπαίνω αλλά για λίγο . Έχουμε πολλή δουλειά και πολλές υπερωρίες και με το παιδί στο σπίτι δεν υπάρχει ελεύθερος χρόνος! Σήμερα μου τελείωσε η περίοδος έχω να πάρω σήμερα τελευταία μέρα χάπια και αύριο πρωί άλλο ένα για να συμπληρωθεί σωστά ο κύκλος μιας και χθες με κάτι τρεξίματα ξέχασα να πάρω το πρωίνο χάπι.. αύριο θα πάρω τον γιατρό να κλείσουμε ραντεβού

@Elli13 done! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν πήρα την ίδια. Κάποια άλλη . Όχι μόνο περισσότερη όρεξη μου έφερε. Κάτι είναι και αυτό χαχαχαχαψ αφού είπαμε θέλουμε γλέντια . Η βέλη σου που έβαλες φωτό είναι γαλάζια..

Χαχαχαχα κάτι είναι και αυτό όπως λες😂 σημαδιακή και η γελη😂😂😂 για να δούμε θα το φέρει η γελη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, ελπίζω να είστε καλά! Όπως σας είπα πρόσφατα, ξεκινάω διαδικασίες εξωσωματικής, έχω επιτροπή σε ένα μήνα και μετά προχωράμε. Ο γιατρός μου επέμενε πάρα πολύ να κόψω το τσιγάρο, χαλάει λέει την ποιότητα των ωαρίων, λογικό. Και εγώ ζορίζομαι αρκετά να το κόψω είναι η αλήθεια. Καμία συμβουλή για το πώς να τα καταφέρω? Προς το παρόν το έχω ελαττώσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!μπήκα στις γόνιμες και άρχισε το πάρτυ!!!!άντε τον Γενάρη να έχουμε πολλά θετικά τεστακια!!!!τώρα που ξεβουλωσε και η σάλπιγγα μου ....θα έρθει είμαι σίγουρη 😁😁😁

@Mpourmpoulo εσύ;;;;; άρχισες;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...