Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@cat12μακαρι να σου ερθουν δυο! Ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφέρεις!

Μακάρι 🙏🙏❤️ περιμένω πολύ καιρό να ξαναδώ το θετικό μου τεστακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι 🙏🙏❤️ περιμένω πολύ καιρό να ξαναδώ το θετικό μου τεστακι!!!

Πότε θα κάνεις την εμβρυομεταφορά;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Πότε θα κάνεις την εμβρυομεταφορά;;;;

Περιμένω να αδιαθετησω γύρω στις 20 του μήνα οπότε πιστεύω αρχές Φεβρουαρίου θα την κάνω 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Περιμένω να αδιαθετησω γύρω στις 20 του μήνα οπότε πιστεύω αρχές Φεβρουαρίου θα την κάνω 🥰

Άντε με το καλό...εύχομαι τον άλλο μήνα να μας λες τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Αν πέσεις μέσα κ στο αγόρι γιατί το κορίτσι μας σίγουρα θα τα καταφέρει με τη δεύτερη προσπάθεια βάλε με κ μένα στη σειρά να μου έρθει κ μένα θετικό τεστακιιιιιιι🥰🥰🥰🥰

Θα δείτε ότι θα χρειαστεί να κάνουμε πίνακα για να σας λέω ποια να ετοιμάζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Λοιπόν, όπως κατέληξε και ο γιατρός μετά και την α επιπέδου, που ουσιαστικά εκεί γίνεται και ο ακριβέστερος προσδιορισμός της εβδομάδας κύησης, είχα καθυστερημένη σύλληψη. Η ωορρηξία μου έγινε σίγουρα μετά την 25 μέρα του κύκλου, γύρω στην 30 υπολογίσαμε τότε. Συμβαίνουν κι αυτά...

Να πω ότι την χοριακή την έκανα την 10 μέρα καθυστέρησης γι αυτό και ήταν αρνητική, για την ακρίβεια ήταν οριακά αρνητική.

Καλημέρα κορίτσια 

Ααα αργά αρκετά δηλαδή εγω έμεινα στην 24ημερα του κύκλου μου και πίστευα ότι όταν κανείς πολύ αργά ωορρηξία νόμιζα πως η ωορρηξία δεν ένα η ποιοτικά καλή και δεν μπορείς να μείνεις εγκυος αλλά βλέπω αφού λες και εσυ έτσι δεν ισχυει μπορεί να μείνεις και αρκετά αργότερα αρκεί να βρεις την κατάλληλη ημέρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Περιμένω να αδιαθετησω γύρω στις 20 του μήνα οπότε πιστεύω αρχές Φεβρουαρίου θα την κάνω 🥰

Άντε με το καλό ανυπομονούμε μαζί σου κορίτσι μου να πάνε όλα καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Έκανα την ωοληψια κ μετά από 5 μέρες με ενημέρωσαν ότι είχα δύο 🥰 είναι στην ψύξη από τον Νοέμβριο... Μου είπαν στην δεύτερη περίοδο μπορούμε να βάλουμε τα έμβρυα αλλά μου έκατσε ακριβώς τις μέρες που έκλεινε η κλινική λόγω γιορτών... Οπότε περιμένω λίγο ακόμα 😁😁😁❤️

Οπότε μια χαρά .. τώρα θα δει ο γιατρός την εξέλιξη του ενδομητρίου για να σου πει.κοκρα στο 9 το θέλουμε. Με το καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Καλή Χρονιά να έχουμε!! Με πολλά πολλά μωράκια!!! 

 

Την προηγούμενη Παρασκευή ακριβώς είχα θετικό τεστ ωορρηξίας καθώς και πόνο. Είχαμε επαφή και εκείνη την ημέρα και την επόμενη... Από χθές έχει πρηστεί το στήθος μου. Παντα πρήζεται,βεβαια,αλλά δεν θυμάμαι πότε ακριβώς... Μου φάνηκε νωρίς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Ααα αργά αρκετά δηλαδή εγω έμεινα στην 24ημερα του κύκλου μου και πίστευα ότι όταν κανείς πολύ αργά ωορρηξία νόμιζα πως η ωορρηξία δεν ένα η ποιοτικά καλή και δεν μπορείς να μείνεις εγκυος αλλά βλέπω αφού λες και εσυ έτσι δεν ισχυει μπορεί να μείνεις και αρκετά αργότερα αρκεί να βρεις την κατάλληλη ημέρα 😊

Εγώ επειδή πριν τις εγκυμοσύνες είχα πολ΄ύ άστατο κύκλο δεν έδεινα πολύ βάση στις μέρες γιατί ούτως ή άλλως δεν ήξερα ποτέ πότε έχω ωορρηξία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Εγώ επειδή πριν τις εγκυμοσύνες είχα πολ΄ύ άστατο κύκλο δεν έδεινα πολύ βάση στις μέρες γιατί ούτως ή άλλως δεν ήξερα ποτέ πότε έχω ωορρηξία!!!

Ναι και εγω δεν έχω σταθερό κύκλο και έχω Πολυκυστηκες δεν ήξερα ποτε κάνω ωορρηξία όποτε άρχισα να χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξιας στην αρχή δεν τα έκανα σωστά με πήρε λίγο χρόνο να τα καταλάβω

στην δεύτερη εγκυμοσύνη τα εκανα σωστά γιατί αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να μπορεσω να βρω την ωορρηξία ώστε να έχω στοχευμένες επαφες  με τέτοιο κύκλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα δείτε ότι θα χρειαστεί να κάνουμε πίνακα για να σας λέω ποια να ετοιμάζεται 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οπότε μια χαρά .. τώρα θα δει ο γιατρός την εξέλιξη του ενδομητρίου για να σου πει.κοκρα στο 9 το θέλουμε. Με το καλό. 

Φτιάξε πλάνο από τώρα για τον πίνακα ♥️🥰 ανυπομονώ να έρθει η περίοδος να ξεκινήσω κ εγώ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Περιμένω να αδιαθετησω γύρω στις 20 του μήνα οπότε πιστεύω αρχές Φεβρουαρίου θα την κάνω 🥰

Αχ και γω το ιδιο🙂🙂

Και ξεκινάω arvekap στις 14!

Καλή μας επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εύχομαι να γίνουν τα όνειρα σας πραγματικότητα..

FB_IMG_1704449552294.jpg

Να μας φωτίσει ο χριστουλης και η Παναγία 🙏 να είμαστε πρώτα απολα υγιής και έπειτα να μας φέρει τα μωράκια μας🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά σε όλες με υγεία, ευτυχία και δύναμη!! Είναι η πρώτη φορά που σας γράφω. Είμαστε κι εμείς στην προσπάθεια να αποκτήσουμε παιδάκι. Λόγω ινομυωμάτων, μου πρότεινε ο γιατρός την λύση της εξωσωματικής αφού μετά από 7 μήνες προσπαθειών δεν είχα μείνει έγκυος. Ξεκίνησα Νοέμβρη με τη διέγερση...πήραμε μόνο 2 ωάρια που τελικά ήταν πολύ καλής ποιότητας και γονιμοποιήθηκαν και τα 2. Τα βάλαμε κατάψυξη στην 3η μέρα για να τα μεταφέρουμε στον επόμενο κύκλο. Η περίοδος μου ήρθε αμέσως και πρόλαβα το κέντρο πριν κλείσει για γιορτές. Κάναμε την ετ στις 19/12 με ένα εμβρυάκι (δεν ήθελα και τα 2, φοβήθηκα ότι θα χαθούν και θα πρέπει να κάνω πάλι από την αρχή τη διαδικασία και δεν ήμουν έτοιμη). Το πίστεψα πολύ γιατί το εμβρυάκι μου ήταν ενεργό (είχε αρχίσει να διαιρείται τη μέρα της ετ), είχα όλα τα συμπτώματα μετά (λίγα πονάκια κλπ)... Την 9η μέρα από την ετ ξύπνησα με πόνους περιόδου σαν να μου κατεβαίνει το αίμα και πράγματι στο σκούπισμα είδα λίγο ανοιχτό ροζ και μετά τίποτα. Την επόμενη λίγο αχνό καφέ και πάλι τίποτα. Έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης πρωτομηνιά, αρνητικό. Την επόμενη μέρα χοριακή, αρνητική. Καταλαβαίνετε την απογοήτευση και τη στεναχώρια μας. 

Η περίοδος μου ήρθε αμέσως μόλις έκοψα τα χάπια. Ρώτησα πότε μπορούμε να κάνουμε την επόμενη ετ, μας είπαν άμεσα αν το θέλουμε. Ρώτησα αν χρειάζεται να κάνω κάποια εξέταση. Μου είπαν αφού δεν έχω ιστορικό αποβολών όχι. Διαβάζω κάποιες κοπέλες ότι έκαναν υστεροσκόπηση, εξέταση για θρομβοφιλία. Δεν ξέρω αν έπρεπε να έχω δει κάτι παραπάνω. Η εξωσωματική έγινε με εξετάσεις που είχα κάνει τον Ιούλιο (fsh 17, amh 4,4, όλες οι υπόλοιπες ορμόνες + θυροειδής σε φυσιολογικά επίπεδα, υστεροσαλπιγγογραφία καλή).

Το συζήτησα με τον άντρα μου και είπαμε να πάμε πάλι για ετ αυτόν τον μήνα. Το τελευταίο (και μακάρι και τυχερό). Οπότε έχω ξεκινήσει πάλι τα σικλακούρ (1-2-2) και ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά... 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki στα ιδια ειμαστε πανω κατω. Νομίζω σε θυμαμαι οταν ακομα προσπαθουσαμε για τα πρωτα μας. Τα δικα μ φέτος θα κλείσουν τα 7 και τα 5 και γω τα 36. Ειπαμε ακομα μια φορα να το δοκιμάσουμε και οτι βγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοίτα να δεις που φέτος θα σαι τον Φεβρουάριο έγκυος.. κάτι μας συνδέει.. 1.1 μου ήρθε και εμένα η περίοδος μετά από 7.5 μήνες που γέννησα ... Και θα γεννήσεις Νοεμβρίο ..  το πρώτο παιδάκι μου Νοεμβρίο το γέννησα . Ετοιμάσου .. 14.2 στο υπογράφω θα είσαι έγκυος .. 

Μακάρι κορίτσι μου 🙏 Σ ευχαριστώ πάρα πολύ, το περιμένουμε πώς και πώς 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου αν δεν γίνουν αυτά που λες όμως να ξέρεις σε απολύουμε 😂😂😂

Χρόνια πολλά κορίτσια!!!καλή φώτιση να έχουμε !!ο Θεός ξέρει πότε θα έρθει για καθεμία το μωράκι της!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμμονη να σου πω την αλήθεια είχα τους πρώτους μήνες προσπάθειας ! Τώρα είμαι εντάξει ! Δεν θα πω πως δεν το σκέφτομαι αλλά όχι όσο παλιότερα! Τον προηγούμενο μηνα που στην ουσια έμεινα έγκυος αλλά δεν προχώρησε στεναχωρέθηκα πολύ και έκλαψα και ας ήταν νωρίς αλλά όμως κράτησα  το θετικο ότι μπορώ να κάνω  συλληψη και ηρέμησα κάπως !  Έχω χαλαρώσει αρκετα και ελπιζω συντομα να έρθει σε όλες μας!

στις πριν 20 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Το ίδιο συνέβη κ με εμένα... τα έχουμε πει.... ήρθε αμέσως η σύλληψη σε 1 μήνα προσπαθειών αλλά δε κράτησε....κι εγώ έτσι αλλά κράτησα το θετικό ...τώρα βέβαια αν υπάρχει κάνα πιο βαθύ θέμα κ δε το κράτησα δλδ αν ξανά συμβεί κ γίνεται η σύλληψη αλλά κάτι το αποβάλλει δε ξέρω....μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός.το καλό είναι ότι κάνουμε σύλληψη...άλλοι δε μπορούν καν αυτό κι το ψάχνουν!!!!!

@Mpourmpoulo @marw90 κι εγώ επειδή έμεινα έγκυος στον πρώτο μήνα προσπαθειών (που ήταν και μόλις 3 επαφές, οπότε δε περίμενα καν) μετά την αποβολή που ξανα ξεκινήσαμε πίστευα θα γίνει ξαν΄α τόσο άμεσα, οπότε όσο δε γινόταν τόσο πιο πολύ μου γινόταν εμμονή. Τώρα που πέρασαν 6 μήνες προσπαθειών χωρίς αποτέλεσμα, ντάξει, απογοητεύομαι όταν έρχεται η περίοδος, αλλά το βλέπω σαν τη διαδρομή προς το όνειρο: περίοδος = δε φτάσαμε ακόμα στον προορισμό μας, αλλά είμαστε πιο κοντά από ποτέ! 🥰 Κρατάμε το ότι έγινε σύλληψη, άρα θα τα ξανακαταφέρουμε 

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Κορίτσια μου!!! Καλησπέρα!!!! Έχω μερες να μπω..είμαι λίγο ταλαιπώρημενη αυτή την εβδομάδα..κοιμάμαι συνέχεια και παλεύω να διατηρήσω το σάκχαρο μου φυσιολογικό γιατί με τόσο ύπνο ψιλοανεβαινει..ωστόσο τα καταφέρνω.. 

Σήμερα πήγα γυναικολόγο! Ακούσαμε καρδούλα...πόσο συγκινητικό! έπαθα σοκ!! Το καημενουλι έχει 170 παλμούς.. παλεύει να μεγαλώσει.. είναι 1.5 εκατοστό.. πόση ευτυχία μπορεί να έχω.. είχα λίγο άγχος μέχρι να το ακούσω.. 

@Elk μου είμαστε πολύ κοντά.. με το καλό περιμένω νέα σου τη Δευτέρα! 

Στις υπόλοιπες εύχομαι να γεμίσετε θετικα τεστάκια και να πάνε όλα τέλεια αυτό το μήνα!!!! Θα διαβάσω τα νέα σας!!💜💜💜💜

Με το καλό το μωρούλι σου @ΜΑΡΘΑΑ_61!! τι υπέροχα νέα 💖 Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@ditaki στα ιδια ειμαστε πανω κατω. Νομίζω σε θυμαμαι οταν ακομα προσπαθουσαμε για τα πρωτα μας. Τα δικα μ φέτος θα κλείσουν τα 7 και τα 5 και γω τα 36. Ειπαμε ακομα μια φορα να το δοκιμάσουμε και οτι βγει.

Και γω σε θυμάμαι...ίδιες ηλικίες ΄έχουν τα παιδιά μας!

Μακάρι να πάμε μαζί και στην 3η εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι και εγω δεν έχω σταθερό κύκλο και έχω Πολυκυστηκες δεν ήξερα ποτε κάνω ωορρηξία όποτε άρχισα να χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξιας στην αρχή δεν τα έκανα σωστά με πήρε λίγο χρόνο να τα καταλάβω

στην δεύτερη εγκυμοσύνη τα εκανα σωστά γιατί αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να μπορεσω να βρω την ωορρηξία ώστε να έχω στοχευμένες επαφες  με τέτοιο κύκλο 

Και γω είχα προσπαθήσει με τεστ ωορρηξίας στη πρώτη αλλά δεν έβγαλα ποτέ άκρη και το παράτησα!!!

Απολαμβάνω την διαδικασία λίγο περισσότερο έτσι....🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήγα που λέτε σήμερα στον γιατρό με την ΑΜΗ μου 0,95 και ο,τι άλλο μου είχε ζητήσει, περιμένοντας να μου πει προχωράμε σε εξωσωματική, και αυτό ακριβώς μου είπε.. Και δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω πέσει πάρα πολύ, το έχω πάρει πολύ βαριά. Επίσης, πώς να το πω.. δεν το πολυσυζητήσαμε, μου είπε προχωράμε σε αυτό και τέλος. Βέβαια όταν τον ρώτησα αν γίνεται κάτι άλλο μου εξήγησε ότι δεν αποκλείεται να μεινω έγκυος και μόνη μου, αλλά ο χρόνος μας πιέζει, και αν πάω πχ του χρόνου και του πω για εξωσωματική τα ωάρια μου θα έχουν πέσει και άλλο σε ποσότητα και ποιότητα και θα είναι δύσκολα και με την εξωσωματική.. Και το καταλαβαίνω, εννοείται, είμαι 40 και προσπαθώ πάνω από χρόνο, πολύ λογικά μου τα είπε, αλλά εγώ γιατί έχω πέσει τόσο πολύ? Ουφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...