Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2024 🤰👶🏻


Recommended Posts

Κορίτσια δεν ξέρω πότε θα ανέβει το μνμ.. κ είναι πολύ σπαστικό να θελω να επικοινωνήσουμε κ να μην μπορεί να γίνει άμεσα.. τέλος πάντων .. πήγα στον γιατρό κ ακούσαμε καρδούλα!!  Είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!! Βέβαια είναι νωρίς ακόμα οπότε συγκρατημένα χαρούμενη .. σε δύο εβδομάδες πάλι ραντεβού κ εμείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η XanaT είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω πότε θα ανέβει το μνμ.. κ είναι πολύ σπαστικό να θελω να επικοινωνήσουμε κ να μην μπορεί να γίνει άμεσα.. τέλος πάντων .. πήγα στον γιατρό κ ακούσαμε καρδούλα!!  Είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!! Βέβαια είναι νωρίς ακόμα οπότε συγκρατημένα χαρούμενη .. σε δύο εβδομάδες πάλι ραντεβού κ εμείς!! 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Τι ωραία! Εμενα με έβαλε 20/12. Εξετάσεις οχι δεν μου μ έκανε😏 είδα και το μήνυμα σου για το πόνο στη μέση, και εγώ έχω αυτούς τους πόνους ο γιατρός λεει είναι που ανοίγει η μήτρα σιγά σιγά. 

Νομίζω από σήμερα θα είναι καλύτερα, έχεις γράψει αρκετά μηνύματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗

@XanaT και εμείς περιμένουμε πως και πως κορίτσι μου να επικοινωνούμε κανονικά!!

Εγώ κορίτσια μου έχω ραντεβού στις 11 του μήνα...Οι διάρροιες συνεχίζονται και επικοινώνησα με τον γιατρό ο οποίος μου είπε ότι είναι παρενέργεια της προγεστερόνης...Μου πρότεινε να την λαμβάνω κολπικά αλλά επειδή δε τα πάω καλά με αυτά θα συνεχίσω να την λαμβάνω κανονικά ελπίζοντας ότι θα υποχωρήσουν οι παρενέργειες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗

@XanaT και εμείς περιμένουμε πως και πως κορίτσι μου να επικοινωνούμε κανονικά!!

Εγώ κορίτσια μου έχω ραντεβού στις 11 του μήνα...Οι διάρροιες συνεχίζονται και επικοινώνησα με τον γιατρό ο οποίος μου είπε ότι είναι παρενέργεια της προγεστερόνης...Μου πρότεινε να την λαμβάνω κολπικά αλλά επειδή δε τα πάω καλά με αυτά θα συνεχίσω να την λαμβάνω κανονικά ελπίζοντας ότι θα υποχωρήσουν οι παρενέργειες!!!

Λίγες μέρες έμειναν κορίτσι μου να δεις το σπορακι σ😊🌈 

Εγώ από τη προγεστερόνη είχα δυσκοιλιότητα δυο βδομάδες και ξαφνικά εξαφανίστηκε, παίρνω κολπικά και ενέσιμη. Οπότε μην ανησυχείς να υποχωρήσει σιγά σιγά 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι @Demy93.. υπομονή μέχρι τη Δευτέρα που θα πας στον γιατρό! Μήπως πρέπει να σκεφτείς τα κολπικά για να γλιτώσεις από τις διάρροιες..

Εγώ κορίτσια έκανα γενική ούρων πριν μια εβδομάδα κ βγήκαν 18-20 πυοσφαιρια , νιτρικα θετικά κ αρκετοί μικροοργανισμοί.. από τηλ μου είπε η γραμματέας του γιατρού ότι είναι φυσιολογικές οι εξετάσεις. Εχθές που πήγαμε για υπέρηχο μου είπε ο γιατρός να επαναλάβω την εξέταση μαζί με καλλιέργεια ούρων για να είμαστε σίγουροι.. σήμερα λοιπόν που βγήκε η γενική είναι ακριβώς η ίδια .. χωρίς συμπτώματα .. η γραμματέας που μίλησα τηλεφωνικά επιμένει ότι είναι μια χαρά η εξέταση.. περιμένω αύριο κ την καλλιέργεια.. αλλά εμένα καλή δεν μου φαίνεται .. κ από όσα διαβάζω στο ίντερνετ λένε ότι η  ασυμπτωματική βακτηριουρια χρειάζεται θεραπεία..

Κάθε μέρα υπάρχει κάτι καινούργιο για να αγχώνομαι .. 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω, 7η βδομάδα και δεν παλεύεται η ναυτία, δεν έχω εμετούς, αλλά νιώθω ότι έρχονται όλα μέχρι τον λαιμό και απλά ζοριζομαι... Άλλη κοπέλα με παρόμοιο σύμπτωμα; τη Τετάρτη είπα στο γιατρό να μην μου γράψει ακόμη κάτι να δω αν μπορώ να το χειριστώ. Από σήμερα γίνεται ακόμη χειρότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ είμαι πολύ καλύτερα σήμερα,νομίζω υποχωρούν οι παρενέργειες! @marinaP μου δεν έχω κανένα τέτοιο σύμπτωμα ακόμα,υπομονή θα ευχηθώ και να ζητήσεις από τον γιατρό σου να σου δώσει φυτικό χαπακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ κορίτσια έχω ναυτίες.. ίσως λίγο καμία φορά το πρωί πριν φάω αλλά όχι κάτι που να μην μπορώ να αντέξω οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ είμαι πολύ καλύτερα σήμερα,νομίζω υποχωρούν οι παρενέργειες! @marinaP μου δεν έχω κανένα τέτοιο σύμπτωμα ακόμα,υπομονή θα ευχηθώ και να ζητήσεις από τον γιατρό σου να σου δώσει φυτικό χαπακι!!

Καλημέρα κορίτσι μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Και εγώ απο το πρωί πολύ καλύτερα με τις ναυτίες.. θα δείξει μέχρι το βράδυ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ ουρολοίμωξη τελικά .. ελπίζω να μην πειράζει μέχρι τη Δευτέρα που θα μιλήσω με τον γιατρό για την αντιβίωση. 

Εσείς πώς είστε ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η XanaT είπε:

Κορίτσια εγώ ουρολοίμωξη τελικά .. ελπίζω να μην πειράζει μέχρι τη Δευτέρα που θα μιλήσω με τον γιατρό για την αντιβίωση. 

Εσείς πώς είστε ?? 

Να του στείλεις ένα μηνυματακι και σήμερα αν μπορείς 😊...Εγώ είμαι μια χαρά σήμερα,λίγο ανακάτεμα στο στομάχι μόνο αλλά εντάξει κατα τα άλλα μια χαρά 🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η XanaT είπε:

Κορίτσια εγώ ουρολοίμωξη τελικά .. ελπίζω να μην πειράζει μέχρι τη Δευτέρα που θα μιλήσω με τον γιατρό για την αντιβίωση. 

Εσείς πώς είστε ?? 

Περαστικά κορίτσι μου! Να μιλήσεις μαζι του υπάρχουν αντιβιωσεις συμβατές με την εγκυμοσύνη!

Εγώ κορίτσια τελικά σήμερα δεν θα γλυτώσω τους εμετούς... Χάλια είμαι. Ελπίζω να μου δώσει κατι τη Δευτέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σκέφτομαι εγώ τώρα... Γενικά σαν άνθρωπος δεν κανω εμετούς, δυσκολεύομαι. Αν έχω κάνει δυο φορές στη ζωή όσο ήμουν πολύ μωρό... Μήπως για αυτό ζοριζομαι τόσο; νιωθω μια απαίσια αίσθηση οτι ανεβαίνει κάτι μέχρι το λαιμό.. συγγνώμη για τη περιγραφή 🙈🙈🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκίνησα αντιβίωση εγώ τελικά κορίτσια.. πολύ στεναχωρήθηκα .. ελπίζω να μην επηρεάσει κάπως αρνητικά το έμβρυο όλο αυτό .. κ πραγματικά έπινα πολλά υγρά, τηρούσα όλους τους κανόνες υγιεινής .. κρίμα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά είχα ευαισθησία από πριν σε αυτό το κομμάτι κ τώρα που έπεσε το ανοσοποιητικό λόγω εγκυμοσύνης με έπιασε ξανά. Έτσι μου είπε η φαρμακοποιός μου .. κ πριν έπινα συμπλήρωμα με βιταμίνες που βοηθάνε στις ουρολοιμώξεις κ τις σταμάτησα λόγω εγκυμοσύνης μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό κ δεν πρόλαβα .. στο  πρώτο ραντεβού ουρολοίμωξη..

ανυπομονώ να έρθει η επόμενη Τρίτη να πάμε για υπέρηχο να δούμε αν είναι όλα καλά .. έχω την αίσθηση ότι δεν περνάνε οι μέρες !! Συγγνώμη που σας ζαλίζω κ εσάς..

κορίτσια είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που κάνουμε κ μπράβο μας !! Έχουμε όλο το βάρος να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε για εμας και για τα εμβρυακια μας .. μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2023 at 7:03 ΜΜ, ο/η XanaT είπε:

Απλά είχα ευαισθησία από πριν σε αυτό το κομμάτι κ τώρα που έπεσε το ανοσοποιητικό λόγω εγκυμοσύνης με έπιασε ξανά. Έτσι μου είπε η φαρμακοποιός μου .. κ πριν έπινα συμπλήρωμα με βιταμίνες που βοηθάνε στις ουρολοιμώξεις κ τις σταμάτησα λόγω εγκυμοσύνης μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό κ δεν πρόλαβα .. στο  πρώτο ραντεβού ουρολοίμωξη..

ανυπομονώ να έρθει η επόμενη Τρίτη να πάμε για υπέρηχο να δούμε αν είναι όλα καλά .. έχω την αίσθηση ότι δεν περνάνε οι μέρες !! Συγγνώμη που σας ζαλίζω κ εσάς..

κορίτσια είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που κάνουμε κ μπράβο μας !! Έχουμε όλο το βάρος να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε για εμας και για τα εμβρυακια μας .. μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας !! 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, πολλές έγκυες παθαίνουν ουρολοίμωξη και παίρνουν αντιβίωση! Όλα καλά θα πάνε!! Και το εμβρυακό σου είναι εκεί και την τρίτη θα το δεις 😊😊🙏🏻🙏🏻

Εγώ κορίτσια χθές και σήμερα δεν έχω συμπτώματα και άρχισα και αγχώνομαι... 7+2 σήμερα... Μονο πρησμένο στήθος. Από τη μια λέω ευτυχώς έφυγαν οι ναυτίες από την άλλη αγχώνομαι μήπως σημαίνει κάτι αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, πολλές έγκυες παθαίνουν ουρολοίμωξη και παίρνουν αντιβίωση! Όλα καλά θα πάνε!! Και το εμβρυακό σου είναι εκεί και την τρίτη θα το δεις 😊😊🙏🏻🙏🏻

Εγώ κορίτσια χθές και σήμερα δεν έχω συμπτώματα και άρχισα και αγχώνομαι... 7+2 σήμερα... Μονο πρησμένο στήθος. Από τη μια λέω ευτυχώς έφυγαν οι ναυτίες από την άλλη αγχώνομαι μήπως σημαίνει κάτι αυτό 

Νομίζω κάπου είχα διαβάσει ότι κάπου τώρα συνηθίζει ο οργανισμός σιγά σιγά τις ορμόνες κ μπορεί να μειωθούν τα συμπτώματα. Μην αγχώνεσαι.. 

Μ αρέσει που λέμε η μία στην άλλη μην αγχώνεσαι.. χαχα .. 

Πόσο μέγεθος είχε το εμβρυακι σου στην εξέταση ? Εμένα 0.59 κ πητ 27/7. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🩷💙

Μόλις επέστρεψα από τον γιατρό...Υπερηχογραφικά είμαστε 6w+5d και ακούσαμε και καρδούλα 🤗🤗🤗🤗...Έχω λίγο ανεβασμένο σάκχαρο αλλά θα το δούμε στην πορεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🩷💙

Μόλις επέστρεψα από τον γιατρό...Υπερηχογραφικά είμαστε 6w+5d και ακούσαμε και καρδούλα 🤗🤗🤗🤗...Έχω λίγο ανεβασμένο σάκχαρο αλλά θα το δούμε στην πορεία...

Μπράβο !! Τι ωραία .. σε δύο εβδομάδες ξανά κ εσύ ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🩷💙

Μόλις επέστρεψα από τον γιατρό...Υπερηχογραφικά είμαστε 6w+5d και ακούσαμε και καρδούλα 🤗🤗🤗🤗...Έχω λίγο ανεβασμένο σάκχαρο αλλά θα το δούμε στην πορεία...

Μπράβο κορίτσι μου!!! Ακούσατε και καρδούλα ♥️ μια χαρά!! Πότε έχεις ξανα ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Ακούσατε και καρδούλα ♥️ μια χαρά!! Πότε έχεις ξανα ραντεβού;

Την Δευτέρα ξανά για να παρακολουθήσουμε λιγάκι το σάκχαρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Την Δευτέρα ξανά για να παρακολουθήσουμε λιγάκι το σάκχαρο!!

Σου έκανε δλδ εξετάσεις;; είναι αρκετά ανεβασμένο δλδ; είχες και από πριν θέμα;

Εμένα δεν μου έκανε καμία εξέταση.. μήπως θα έπρεπε να  ζητήσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Σου έκανε δλδ εξετάσεις;; είναι αρκετά ανεβασμένο δλδ; είχες και από πριν θέμα;

Εμένα δεν μου έκανε καμία εξέταση.. μήπως θα έπρεπε να  ζητήσω;

110 ήταν...αυτό που μας ανησυχεί είναι ότι εγώ ποτέ δεν είχα σάκχαρο πάνω από 90 οπότε θα το ξανά δούμε σύντομα...Βέβαια να σημειώσω εδώ ότι και εγώ δεν έχω κάτσει ήσυχη με τα γλυκα,ίσα ίσα το έχω παρακάνει μπορώ να πω...Δε ξέρω τι να σου πω κορίτσι μου,εγώ έκανα όλο το αρχικό πακέτο με τρανσαμινασες,θυρεοειδή,αντισώματα,ούρα,όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

110 ήταν...αυτό που μας ανησυχεί είναι ότι εγώ ποτέ δεν είχα σάκχαρο πάνω από 90 οπότε θα το ξανά δούμε σύντομα...Βέβαια να σημειώσω εδώ ότι και εγώ δεν έχω κάτσει ήσυχη με τα γλυκα,ίσα ίσα το έχω παρακάνει μπορώ να πω...Δε ξέρω τι να σου πω κορίτσι μου,εγώ έκανα όλο το αρχικό πακέτο με τρανσαμινασες,θυρεοειδή,αντισώματα,ούρα,όλα!!

Τίποτα δεν Μ έχει κάνει. Ίσως μου τα κάνει πιο μετά, και επειδή και εγώ το παρακανα με τα γλυκά του το είχα πει όταν πήγαμε την τελευταία φορά και μου είπε απλά ν προσέξω. 

Προσπαθώ να τα περιορίσω η αλήθεια τα γλυκά. Μπορεί να περάσει και μέρα που να μην φάω καθόλου. απλά την επόμενη θα φαω περισσότερα 😂  και δεν ήμουν και ποτέ του γλυκού 🤷

Σου έδωσε κάποιες οδηγίες για διατροφή ή θα τα πείτε τη Δευτέρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...