Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου εγώ λάτρης των γλυκών, μετά το πρώτο τρίμηνο φοβήθηκα τα κιλά κ την καμπύλη και άρχισα να φτιάχνω υγιεινές εκδοχές! Τρώω 2 φορές τη μέρα γλυκό αλλά χωρίς ζάχαρη κ αλεύρι κλπ κ δεν πήρα κιλά.. αν έχεις όρεξη να φτιάχνεις, μπορώ να σου προτείνω λογαριασμούς στο ινσταγκραμ από διατροφολόγους που ανεβάζουν πολύ ωραίες συνταγές και τις «πειράζεις» εσύ όπως θες. 

Καλησπέρα! Θα μπορούσες να μας πεις τους λογαριασμούς αυτούς που λες αφού τα έχεις δοκιμάσει; 
Γιατί κι εγώ πήγα χθες ενδοκρινολόγο και μπορεί οι εξετάσεις μου να είναι καλές αλλά μου είπε γλυκό 2 φορές την εβδομάδα, κομμένα μπισκότα, ούτε πχ ψωμί με μέλι για πρωινό. Να προτιμώ φρούτα κ ξηρούς καρπούς και να αποφεύγω είδη αρτοποιείου. Όλα μου είπε να τα παίρνω ολικής. Και όχι χυμούς, ούτε φυσικούς, γιατί ανεβάζουν τα σάκχαρα. Και το ίδιο μου είπε κ για τα υποκατάστατα ζάχαρης. Μόνο εάν φτιάχνω λέει μόνη μου προϊόντα με βρώμη. 
Μου φάνηκε κι εμένα αυστηρή γιατί δεν τρώω πολλά γλυκά, 2 μπισκότα το πρωί και μετά 1 σοκολάτα κανονική που κρατάω κ τρώω από λίγο όλη την εβδομάδα. Αλλά βάλε και 1 κουτ ζάχαρη  στον καφέ κ ίσως κ άλλου που δεν ξέρουμε.. φοβήθηκα και σκέφτηκα κάποιο λόγο θα έχει κ θα προσπαθήσω να αρχίσω να τα εφαρμόζω για να μην έχω θέμα όταν θα κάνω καμπύλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Καλησπέρα! Θα μπορούσες να μας πεις τους λογαριασμούς αυτούς που λες αφού τα έχεις δοκιμάσει; 
Γιατί κι εγώ πήγα χθες ενδοκρινολόγο και μπορεί οι εξετάσεις μου να είναι καλές αλλά μου είπε γλυκό 2 φορές την εβδομάδα, κομμένα μπισκότα, ούτε πχ ψωμί με μέλι για πρωινό. Να προτιμώ φρούτα κ ξηρούς καρπούς και να αποφεύγω είδη αρτοποιείου. Όλα μου είπε να τα παίρνω ολικής. Και όχι χυμούς, ούτε φυσικούς, γιατί ανεβάζουν τα σάκχαρα. Και το ίδιο μου είπε κ για τα υποκατάστατα ζάχαρης. Μόνο εάν φτιάχνω λέει μόνη μου προϊόντα με βρώμη. 
Μου φάνηκε κι εμένα αυστηρή γιατί δεν τρώω πολλά γλυκά, 2 μπισκότα το πρωί και μετά 1 σοκολάτα κανονική που κρατάω κ τρώω από λίγο όλη την εβδομάδα. Αλλά βάλε και 1 κουτ ζάχαρη  στον καφέ κ ίσως κ άλλου που δεν ξέρουμε.. φοβήθηκα και σκέφτηκα κάποιο λόγο θα έχει κ θα προσπαθήσω να αρχίσω να τα εφαρμόζω για να μην έχω θέμα όταν θα κάνω καμπύλη. 

Κ εμένα στις αρχές 4ου μήνα ο ενδοκρινολόγος μου είπε αυτά ακριβώς γιατί είχα γλυκόζη λίγο κάτω απ το όριο. Έτσι και εγώ πείσμωσα και τα έκοψα όλα, αλλά έφτιαχνα συνεχώς δικά μου γλυκά και δεν ένιωσα καθόλου στέρηση. Και οτιδήποτε άλλο ήταν ολικής, μαύρο ρύζι κλπ. Και έτσι έριξα και το νηστείας από 95 σε 85, αλλά και η καμπύλη βγήκε σούπερ! Σου βάζω παρακάτω τους δυο λογαριασμούς που ακολουθώ και κάνω κάποιες συνταγές, απλά τις τροποποιώ γιατί κάποια υλικά δεν τα έχω ή δεν τα θέλω. Επίσης, βάζω παραπάνω μέλι από όσο λένε, γιατί διαφορετικά μου βγαίνουν κάπως άνοστα. 
https://instagram.com/efi_koloverou_dietitian?igshid=MzMyNGUyNmU2YQ==
 

https://instagram.com/dkhealthylife?igshid=MzMyNGUyNmU2YQ==

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κ εμένα στις αρχές 4ου μήνα ο ενδοκρινολόγος μου είπε αυτά ακριβώς γιατί είχα γλυκόζη λίγο κάτω απ το όριο. Έτσι και εγώ πείσμωσα και τα έκοψα όλα, αλλά έφτιαχνα συνεχώς δικά μου γλυκά και δεν ένιωσα καθόλου στέρηση. Και οτιδήποτε άλλο ήταν ολικής, μαύρο ρύζι κλπ. Και έτσι έριξα και το νηστείας από 95 σε 85, αλλά και η καμπύλη βγήκε σούπερ! Σου βάζω παρακάτω τους δυο λογαριασμούς που ακολουθώ και κάνω κάποιες συνταγές, απλά τις τροποποιώ γιατί κάποια υλικά δεν τα έχω ή δεν τα θέλω. Επίσης, βάζω παραπάνω μέλι από όσο λένε, γιατί διαφορετικά μου βγαίνουν κάπως άνοστα. 
https://instagram.com/efi_koloverou_dietitian?igshid=MzMyNGUyNmU2YQ==
 

https://instagram.com/dkhealthylife?igshid=MzMyNGUyNmU2YQ==

Σ ευχαριστώ πολύ!!! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τεστακια ωορρηξίας δεν έχω ...αλλά με έχει πιάσει φοβερό τσιμπήμα και πόνος από αριστερά σήμερα...εχθές ήταν πιο ήπιο...άρα κάνω ωορρηξία σήμερα...νωρίς είναι 12η ημέρα..αλλά δεν παίζει κατι άλλο...που και που μου πετάει κανένα 26η κύκλο....και την άλλη εβδομάδα λόγω του ότι θα λείπει ο άντρας μου έλεγα θα χάσω την ωορρηξία...και να που ο Θεός τα έφερε έτσι και γίνεται σήμερα...🙏🙏🙏 Μακάρι να σημαίνει κάτι αυτό....φυσικά θα έχω επαφή σήμερα και αύριο...και δεν παίρνω τεστακια τώρα..ότι γίνει...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια τεστακια ωορρηξίας δεν έχω ...αλλά με έχει πιάσει φοβερό τσιμπήμα και πόνος από αριστερά σήμερα...εχθές ήταν πιο ήπιο...άρα κάνω ωορρηξία σήμερα...νωρίς είναι 12η ημέρα..αλλά δεν παίζει κατι άλλο...που και που μου πετάει κανένα 26η κύκλο....και την άλλη εβδομάδα λόγω του ότι θα λείπει ο άντρας μου έλεγα θα χάσω την ωορρηξία...και να που ο Θεός τα έφερε έτσι και γίνεται σήμερα...🙏🙏🙏 Μακάρι να σημαίνει κάτι αυτό....φυσικά θα έχω επαφή σήμερα και αύριο...και δεν παίρνω τεστακια τώρα..ότι γίνει...

 

Κορίτσι μου βουρρρ στο ψητοοοοοοο❤️❤️❤️ σημείωσε τις μέρες για να θυμασαι και μην περνεις τεστακια 🙏🙏🙏 καλή επιτυχιαααααα🫶🫶🫶🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!! Σήμερα είναι η μεγάλη μέρα που περιμέναμε για τις χοριακή σας κορίτσια μου @Girly @marinaP.. είμαι σίγουρη ότι θα έχετε τον τέλειο αριθμό!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!! Σήμερα είναι η μεγάλη μέρα που περιμέναμε για τις χοριακή σας κορίτσια μου @Girly @marinaP.. είμαι σίγουρη ότι θα έχετε τον τέλειο αριθμό!! 🥰🥰

Καλημέρα!!🥰 Ευχαριστούμε κορίτσι μου. Εγώ θα παω σε λίγο και ελπίζω μέχρι το μεσημέρι να έχω τα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου να έχετε ένα όμορφο ΣΚ ! 

@Girly @marinaP κοριτσια μου περιμένουμε χοριακες εύχομαι μεγάλα νούμερα και καλούς διπλασιασμούς 🥰🙏

@Mpourmpoulo θα κανείς τεστ σήμερα ; 
@marinamanoulitsa κορίτσι μου μπορεί να γίνετε νωρίτερα σε αυτόν τον κύκλο κανε επαφες εσυ κανονικά αφού έχεις πονακια.. βουρ😊

Εγω σήμερα  το πρωί μόλις βγηκα στην αυλη ειδα αυτό το όμορφο ουράνιο τόξο!IMG_5710.thumb.jpeg.944f8ce0f12e42fd93ac19fdf9d5a31e.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου να έχετε ένα όμορφο ΣΚ ! 

@Girly @marinaP κοριτσια μου περιμένουμε χοριακες εύχομαι μεγάλα νούμερα και καλούς διπλασιασμούς 🥰🙏

@Mpourmpoulo θα κανείς τεστ σήμερα ; 
@marinamanoulitsa κορίτσι μου μπορεί να γίνετε νωρίτερα σε αυτόν τον κύκλο κανε επαφες εσυ κανονικά αφού έχεις πονακια.. βουρ😊

Εγω σήμερα  το πρωί μόλις βγηκα στην αυλη ειδα αυτό το όμορφο ουράνιο τόξο!IMG_5710.thumb.jpeg.944f8ce0f12e42fd93ac19fdf9d5a31e.jpeg

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! 

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!!! @marinaP έτοιμη συνοδοιπορε μου??? Τίναξε το μηχάνημα στον αέρα με το νούμερο σου!! Για μένα εύχομαι ένα κακό διπλασιασμό!! Αν και χθες μου κόπηκαν τα πόδια ..άρχισε να με πονάει έντονα το κεφάλι μου για ώρες και είχαμε έναν πολύ έντονο καβγά με τον μικρό μου και είχα κόσμο σπίτι και έγινε χαμός με τα άλλα παιδάκια και φώναζα,ήρθα στα όρια μου ,γενικά πέρασα πολυ μεγάλη ενταση και από εκείνη τη στιγμή σταμάτησε ο πονοκέφαλος μέσα σε λίγη ώρα και φοβήθηκα μήπως έγινε τίποτα κακό....και το στήθος μου νιώθω ότι δε με πονάει τόσο απλά είναι λίγο βαρύ...έκανα ένα τεστ clear blue  το πρωί που είχα πει θα το έκανα σήμερα για να το έχω γιατί το ηλεκτρονικό σβήνει,βγήκε ικανοποιητική η γραμμή εμφανής..αλλά μέχρι τη Δευτέρα που θα ξανακάνω νομίζω θα έχω άγχος...εγώ θα πάω δε λίγο για την χοριακη γιατί μετά θα πάμε όλοι μαζί για ψώνια μιας και δεν έχει μείνει τίποτα στο ψυγείο..

Είπα πάντως ότι από δω και πέρα δεν πρόκειται να ξεσπάσω έτσι και να φωνάξω ξανά,δεν το έχω ξανακάνει,εξεπλάγην με τον εαυτό μου..πρέπει να είμαι ήρεμη...ελπίζω να μην έγινε κάτι κακό...😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! 

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!!! @marinaP έτοιμη συνοδοιπορε μου??? Τίναξε το μηχάνημα στον αέρα με το νούμερο σου!! Για μένα εύχομαι ένα κακό διπλασιασμό!! Αν και χθες μου κόπηκαν τα πόδια ..άρχισε να με πονάει έντονα το κεφάλι μου για ώρες και είχαμε έναν πολύ έντονο καβγά με τον μικρό μου και είχα κόσμο σπίτι και έγινε χαμός με τα άλλα παιδάκια και φώναζα,ήρθα στα όρια μου ,γενικά πέρασα πολυ μεγάλη ενταση και από εκείνη τη στιγμή σταμάτησε ο πονοκέφαλος μέσα σε λίγη ώρα και φοβήθηκα μήπως έγινε τίποτα κακό....και το στήθος μου νιώθω ότι δε με πονάει τόσο απλά είναι λίγο βαρύ...έκανα ένα τεστ clear blue  το πρωί που είχα πει θα το έκανα σήμερα για να το έχω γιατί το ηλεκτρονικό σβήνει,βγήκε ικανοποιητική η γραμμή εμφανής..αλλά μέχρι τη Δευτέρα που θα ξανακάνω νομίζω θα έχω άγχος...εγώ θα πάω δε λίγο για την χοριακη γιατί μετά θα πάμε όλοι μαζί για ψώνια μιας και δεν έχει μείνει τίποτα στο ψυγείο..

Είπα πάντως ότι από δω και πέρα δεν πρόκειται να ξεσπάσω έτσι και να φωνάξω ξανά,δεν το έχω ξανακάνει,εξεπλάγην με τον εαυτό μου..πρέπει να είμαι ήρεμη...ελπίζω να μην έγινε κάτι κακό...😞

Κορίτσι μου το είχα πάθει και εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Καταλαβαίνω το άγχος σου. Ηρέμησε τώρα είναι μια καινούργια μέρα! Εγώ πήγα για χοριακη μου είπαν μέχρι τις 12 θα έχω αποτέλεσμα. Αγχωθηκα παρα πολύ για τον διπλασιασμό τη Δευτέρα! 

Ούτε εγώ έχω στήθος με ποναει πολύ λίγο, το μόνο που έχω είναι πόνους περιόδου... Για να δούμε τι θα δούμε σήμερα. Έχουμε και παιδικά γενέθλια σήμερα, θα είναι ολη η οικογένεια του άντρα μου.. αντε τώρα να βρίσκεις δικαιολογίες που δεν θα κουνιέσαι από την καρέκλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! 

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!!! @marinaP έτοιμη συνοδοιπορε μου??? Τίναξε το μηχάνημα στον αέρα με το νούμερο σου!! Για μένα εύχομαι ένα κακό διπλασιασμό!! Αν και χθες μου κόπηκαν τα πόδια ..άρχισε να με πονάει έντονα το κεφάλι μου για ώρες και είχαμε έναν πολύ έντονο καβγά με τον μικρό μου και είχα κόσμο σπίτι και έγινε χαμός με τα άλλα παιδάκια και φώναζα,ήρθα στα όρια μου ,γενικά πέρασα πολυ μεγάλη ενταση και από εκείνη τη στιγμή σταμάτησε ο πονοκέφαλος μέσα σε λίγη ώρα και φοβήθηκα μήπως έγινε τίποτα κακό....και το στήθος μου νιώθω ότι δε με πονάει τόσο απλά είναι λίγο βαρύ...έκανα ένα τεστ clear blue  το πρωί που είχα πει θα το έκανα σήμερα για να το έχω γιατί το ηλεκτρονικό σβήνει,βγήκε ικανοποιητική η γραμμή εμφανής..αλλά μέχρι τη Δευτέρα που θα ξανακάνω νομίζω θα έχω άγχος...εγώ θα πάω δε λίγο για την χοριακη γιατί μετά θα πάμε όλοι μαζί για ψώνια μιας και δεν έχει μείνει τίποτα στο ψυγείο..

Είπα πάντως ότι από δω και πέρα δεν πρόκειται να ξεσπάσω έτσι και να φωνάξω ξανά,δεν το έχω ξανακάνει,εξεπλάγην με τον εαυτό μου..πρέπει να είμαι ήρεμη...ελπίζω να μην έγινε κάτι κακό...😞

Αγαπημένη μου είναι τα νεύρα.  Των ορμονών.. τωραωπου το λες λίγο πριν μάθω ότι είμαι έγκυος.. είχα νευριάσει με τον μεγάλο χωρίς λόγο και λέει ο άντρας μου καλά τι έχεις πάθει και έχεις τόσα νεύρα μήπως σου λείπει το -και κλείνει το μάτι 😅😅😅 μπα λέω περιμένω περίοδο για αυτό- αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω πολλά νεύρα στην περίοδο..  ήταν τελικά από το σπορακι. 

Και θυμάσαι όλα τα συμπτώματα είναι ίδια περίοδος αρχές εγκυμοσύνης σημειώσατε Χ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!! Εγώ είχα χθες επαφή...σήμερα είναι πιο ήπιος ο πόνος κάτω αριστερά...άρα τώρα ή έσκασε εχθές που πόνουσα τρομερά.. ή σήμερα 🙄 εσείς τι λέτε;εγώ δεν έχω καταλάβει αν γίνεται στον έντονο πόνο ή μετά η ωορρηξία....

Καλά αποτελέσματα κορίτσια μου μέσα από την ψυχή μου 🙏🙏🙏 @Girly και @marinaP!!!!!!

@Girly γνώμη μου μην μαζεύεις παιδια στο σπίτι τώρα που είσαι έγκυος... υπάρχουν τόσες ιώσεις... γρίπες...κορονοιος... πρόσεχε!!!! Επίσης θέλουμε να τα βλέπουμε αυτά τα όμορφα θετικά τεστακια!!!ανέβασε τα να τα δούμε 😁😁😁😁😁🩷🩷🩷

@Elk τι όμορφο ουράνιο τόξο... εύχομαι αυτό τον μήνα να έρθουν τα ουράνια τόξα μας,εδώ σε εμάς έχει 9 μποφόρ γίνεται χαμός από αέρα 💝💝🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! 

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!!! @marinaP έτοιμη συνοδοιπορε μου??? Τίναξε το μηχάνημα στον αέρα με το νούμερο σου!! Για μένα εύχομαι ένα κακό διπλασιασμό!! Αν και χθες μου κόπηκαν τα πόδια ..άρχισε να με πονάει έντονα το κεφάλι μου για ώρες και είχαμε έναν πολύ έντονο καβγά με τον μικρό μου και είχα κόσμο σπίτι και έγινε χαμός με τα άλλα παιδάκια και φώναζα,ήρθα στα όρια μου ,γενικά πέρασα πολυ μεγάλη ενταση και από εκείνη τη στιγμή σταμάτησε ο πονοκέφαλος μέσα σε λίγη ώρα και φοβήθηκα μήπως έγινε τίποτα κακό....και το στήθος μου νιώθω ότι δε με πονάει τόσο απλά είναι λίγο βαρύ...έκανα ένα τεστ clear blue  το πρωί που είχα πει θα το έκανα σήμερα για να το έχω γιατί το ηλεκτρονικό σβήνει,βγήκε ικανοποιητική η γραμμή εμφανής..αλλά μέχρι τη Δευτέρα που θα ξανακάνω νομίζω θα έχω άγχος...εγώ θα πάω δε λίγο για την χοριακη γιατί μετά θα πάμε όλοι μαζί για ψώνια μιας και δεν έχει μείνει τίποτα στο ψυγείο..

Είπα πάντως ότι από δω και πέρα δεν πρόκειται να ξεσπάσω έτσι και να φωνάξω ξανά,δεν το έχω ξανακάνει,εξεπλάγην με τον εαυτό μου..πρέπει να είμαι ήρεμη...ελπίζω να μην έγινε κάτι κακό...😞

Καλημεραα, μην αγχώνεσαι κορίτσι μου δεν πιστεύω να έχει γίνει τπτ, θυμάμαι στη μικρή μου την προηγούμενη μέρα πριν μάθω ότι είμαι έγκυος είχαμε τσακωθεί πολύ με τον άντρα μου που από τις φωνές με είχε πιάσει η κοιλιά μου έναν ψιλό πόνο, βέβαια δεν ήξερα ακόμα τπτ κ δεν το είχα συνδέσει! Όλα καλά όμως!! Περιμένουμε τις χοριακες σας💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!! ❤️❤️ νσ εχουμε ενα ομορφο κ χουχουλιαρικο σκ!!!🥰

@marinaP @Girlyκοριτσια μουυυυ!!!! Ανυπομονω γ τις χοριακες σας!!! Ειμαι σιγουρη οτι ολα θ ειναι τελεια!!!!🙏😁😁😁🤰🤰💌💌🎈🎈🥳🥳🥳🥳🥳 κ πολυ πολυ συντομα θα ερθει η Δευτερα κ η χοριακη θα 2πλασιαστει!!! Θα το δειτε!!! 

@Elk τι φανταστικη φωτο!!! Με ταξιδεψες!!! Κ ποσο αγαπω τη φυση κ τα χωρια!!!🥰🥰🥰🥰 ξαφνικα μου λεπει το χωριο μου!!!🫣 εσυ κοριτσι κου εισαι στις γονιμες;;;

@marinaP με το κσλο οι επαφες σας!!! Να ερθει ο αγιος βασιλης νωριτερα γ εσας μ θετικο τεστακι!!!!🎄🎁🙏🎉🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!! ❤️❤️ νσ εχουμε ενα ομορφο κ χουχουλιαρικο σκ!!!🥰

@marinaP @Girlyκοριτσια μουυυυ!!!! Ανυπομονω γ τις χοριακες σας!!! Ειμαι σιγουρη οτι ολα θ ειναι τελεια!!!!🙏😁😁😁🤰🤰💌💌🎈🎈🥳🥳🥳🥳🥳 κ πολυ πολυ συντομα θα ερθει η Δευτερα κ η χοριακη θα 2πλασιαστει!!! Θα το δειτε!!! 

@Elk τι φανταστικη φωτο!!! Με ταξιδεψες!!! Κ ποσο αγαπω τη φυση κ τα χωρια!!!🥰🥰🥰🥰 ξαφνικα μου λεπει το χωριο μου!!!🫣 εσυ κοριτσι κου εισαι στις γονιμες;;;

@marinaP με το κσλο οι επαφες σας!!! Να ερθει ο αγιος βασιλης νωριτερα γ εσας μ θετικο τεστακι!!!!🎄🎁🙏🎉🎉🎉🎉

Εγω είμαι στην 8 ημέρα του κύκλου τώρα γόνιμες δεν ξέρω ποτε θα είναι Δευτέρα θα αρχίσω τα τεστ ωορρηξιας άρχισα και βιταμίνες inofert plus συνήθως  ωορρηξία έχω 19 ημέρα του κύκλου επλιζω με τα ινοφερτ να την έχω ρίξει λίγο θα δείξει 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω είμαι στην 8 ημέρα του κύκλου τώρα γόνιμες δεν ξέρω ποτε θα είναι Δευτέρα θα αρχίσω τα τεστ ωορρηξιας άρχισα και βιταμίνες inofert plus συνήθως  ωορρηξία έχω 19 ημέρα του κύκλου επλιζω με τα ινοφερτ να την έχω ρίξει λίγο θα δείξει 🤷‍♀️

Ναι μαζι μας ηρθε η περιοδος!!!! Τωρα το θυμηθηκα!!! Κι εσυ νομιζω εχεις πιο μεγαλο κυκλο, οποτε καλα λες.. το αλλο σκ λογικα θ εισαι κοντα στις γονιμες!!!! Με το καλο!!!😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι μαζι μας ηρθε η περιοδος!!!! Τωρα το θυμηθηκα!!! Κι εσυ νομιζω εχεις πιο μεγαλο κυκλο, οποτε καλα λες.. το αλλο σκ λογικα θ εισαι κοντα στις γονιμες!!!! Με το καλο!!!😁😁😁

Ααα ναι μπράβο μαζί είμαστε εσυ κανείς νωρίς ωορρηξία ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! 

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!!! @marinaP έτοιμη συνοδοιπορε μου??? Τίναξε το μηχάνημα στον αέρα με το νούμερο σου!! Για μένα εύχομαι ένα κακό διπλασιασμό!! Αν και χθες μου κόπηκαν τα πόδια ..άρχισε να με πονάει έντονα το κεφάλι μου για ώρες και είχαμε έναν πολύ έντονο καβγά με τον μικρό μου και είχα κόσμο σπίτι και έγινε χαμός με τα άλλα παιδάκια και φώναζα,ήρθα στα όρια μου ,γενικά πέρασα πολυ μεγάλη ενταση και από εκείνη τη στιγμή σταμάτησε ο πονοκέφαλος μέσα σε λίγη ώρα και φοβήθηκα μήπως έγινε τίποτα κακό....και το στήθος μου νιώθω ότι δε με πονάει τόσο απλά είναι λίγο βαρύ...έκανα ένα τεστ clear blue  το πρωί που είχα πει θα το έκανα σήμερα για να το έχω γιατί το ηλεκτρονικό σβήνει,βγήκε ικανοποιητική η γραμμή εμφανής..αλλά μέχρι τη Δευτέρα που θα ξανακάνω νομίζω θα έχω άγχος...εγώ θα πάω δε λίγο για την χοριακη γιατί μετά θα πάμε όλοι μαζί για ψώνια μιας και δεν έχει μείνει τίποτα στο ψυγείο..

Είπα πάντως ότι από δω και πέρα δεν πρόκειται να ξεσπάσω έτσι και να φωνάξω ξανά,δεν το έχω ξανακάνει,εξεπλάγην με τον εαυτό μου..πρέπει να είμαι ήρεμη...ελπίζω να μην έγινε κάτι κακό...😞

Είναι και το άγχος σου είναι και ορμόνες λογικό είναι να υπάρχουν καποια παρά πάνω νεύρα όσο μπορεις προσπάθησε να μην ταραζεσαι το μωρακι δεν παθαίνει κάτι με λίγα νεύρα παρά πάνω .. εσενα επηρεάζουν πιο πολύ στην ψυχολογία σου τα νεύρα και αυξάνουν περισσότερο το άγχος σου 

ολα καλά θα είναι θα πάρεις και τον διπλασιασμό σήμερα και με το καλό θα πας σε μερικές μερες για τον πρώτο υπέρηχο 🥰

η έκπληξη που εκανες στο αντρα σου με το τεστ υπέροχη.. ήταν μαγική στιγμή εύχομαι στην ζωή σας να είστε πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι και με το καλό θα πω να μεγαλώσετε την οικογένεια σας με μια κορούλα ή και δυο 😂😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

228  η χοριακη μου κορίτσια... Περιμένουμε μέχρι τη Δευτέρα τώρα... 

καλούς διπλασιασμούς κορίτσι μου!
Εύχομαι αυτό το μωρό να ήρθε για να μείνει και του χρόνου τα Χριστούγεννα να ανάψετε όλοι μαζί τα λαμπάκια στο δέντρο σας!!!
@Girly πότε θα βγει η δική σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

228  η χοριακη μου κορίτσια... Περιμένουμε μέχρι τη Δευτέρα τώρα... 

Καλούς διπλασιασμους! Μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερό/α παιδί/ια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

228  η χοριακη μου κορίτσια... Περιμένουμε μέχρι τη Δευτέρα τώρα... 

Μπραβοοοοοοο!!!τι όμορφο νουμεροοοοο!!! Εγώ μόλις γύρισα κορίτσια μου σε καμιά ώρα είπαν θα είναι έτοιμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...