Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μήπως να κανεις μια χοριακη ακόμη κορίτσι μου;;; 

Έκαναααα...αρνητικη και αυτή! Οπότε κάτι γίνεται με τον κύκλο μου αυτή τη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Για εγκυμοσύνη θέλει να είναι κάτω από 2,5 αν δεν κάνω λαθος για τις άλλες δεν ξέρω να σου πω.. η προλακτινη πάντως που ξέρω είναι οκ 😊

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

σίγουρα να ρωτήσεις ενδοκρινολόγο...εγώ έχω 2.67 και μου είπε ο ενδοκρινολόγος ότι μόνο αν μείνω έγκυος θα πρέπει να είναι χαμηλότερα απο 2..και αυτό θα γίνει με χαπάκι..

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Γύρω στο 2 νομίζω πρέπει να είναι τα υπόλοιπα δεν τα ξέρω να σε βοηθήσω... Κ εγώ αύριο θα πάω ενδοκρινολόγο να μάθω περισσότερα... 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι εγώ θεωρώ καλύτερα να ρωτήσεις τον ενδοκρινολόγο, αυτοί είναι οι υπεύθυνοι για τις ορμόνες οπότε για να είσαι σίγουρη κανε του ένα τηλέφωνο να δεις τι θα σου πει🙂

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από τη δουλειά! Σήμερα είναι δύσκολη μέρα!! @Girlyτρελό μου κορίτσι εσύ είδες το τέστ της  Μαρίνας και ξεσηκώθηκες αλλά να σου θυμηθώ ότι εσύ έκανες σπερμματεγχηση! Η Μαρίνα μετέφερε έμβρυα μερικών ημερών και έχει δίδυμα οπότε είναι λογικό να δείχνει το τέστ τόσο νωρίς ειδικά αν δεν είναι πρώιμης!!Κάνε υπομονή λίγες μέρες έμειναν ακόμα!

@ΜΑΡΘΑΑ_61 κορίτσι μου η σαλπιγγογραφια δεν είναι τίποτα! Ειδικά με αφρό δεν πονάει καθόλου και είσαι πιο γόνιμη για τους επόμενους 3 μήνες! Την κάνουμε μόλις τελειώσει η περίοδος γύρο στη 10η μέρα του κύκλου! Είναι μια εξέταση που μόνο καλό κάνει! 

@Antonia2 κορίτσι μου μια χαρά μου φαίνονται οι εξετάσεις γενικά! Τώρα για tsh καλύτερα με ενδοκρινολόγο μιλά! Οι γυναικολόγοι δεν είναι ειδικοί στις ορμόνες! Ίσως αυτό να είναι το θεματακι και τελικά τον άλλον μήνα να μας πεις τα ευχάριστα 🥰🥰

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η MyNa είπε:

@Antonia2 η TSH σου είναι λίγο υψηλή για εγκυμοσύνη (όχι γενικά), αλλά δεν εμποδίζει τη σύλληψη. Κατά τη διάρκεια της κύησης τη θέλουν κάτω από 2 (και γενικά όσο πιο κάτω) γιατί σχετίζεται με προβλήματα στο έμβρυο (νευρολογικής συνήθως φύσης) και πιθανά με αυξημένο κίνδυνο αποβολής. Η TSH όμως είναι έτσι κι αλλιώς από αυτά που αλλάζουν αρκετά από την αρχή της κύησης, οπότε και σωστή να ήταν τώρα δεν ξέρεις αν θα ανέβει ή θα πέσει όταν μείνεις έγκυος. Συνήθως, τη ρυθμίζουν αν είναι πάνω από 2,5 κατά την προσπάθεια ή την έχουν υπό παρακολούθηση (σε εξωσωματική ε΄χω ακούσει γιατρό να μην ασχολείται και όταν άλλαξε γιατρό η κοπέλα να της πει ο νέος πού πας με τέτοια TSH και να της δώσει αγωγή). Εγώ πχ έκανα εξετάσεις το μήνα πριν μείνω έγκυος και είχα 1,4 και με το που έμεινα έγκυος ξαναέκανα και είχε πάει ήδη 0,2 που είναι οριακά κάτω από το φυσιολογικό, αλλά για 1ο τρίμηνο εγκυμοσύνης οκ. Της ξαδέλφης μου δε, είχε φτάσει 0,01 αλλά κι αυτό το άφησαν χωρίς αγωγή. Ξέρω και περιπτώσεις που τους ανέβηκε αφού έμειναν έγκυοι από την άλλη και έπρεπε οπωσδήποτε να πάρουν αγωγή. Μίλα με τον ενδοκρινολόγο σου με τη λογική ότι πάτε για εξωσωματική και θα σε συμβουλέψει αυτός. Σίγουρα δεν είναι θέμα που να απαιτεί άγχος πάντως.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nicol🦩 είπε:

Αντωνία μ ναι να τον πάρεις κ να τον ενημερώσεις. Δεν θυμαμαι σε τι φαση είσαι, θα ξεκινήσεις εξωσωματική; Αχ συγνώμη κοριτσι μ. Αν πας για εξωσωματική πρεπει να την ρίξεις κ αλλο

Κοριτσια μου ειστε ολες υπεροχες!!!!! 🥰🥰🥰

Ευχαριστω τοσο πολυ γ τις απαντησεις κ το ενδιαφερον!!!🫶🫶🫶🫶🫶🫶 

Αυτες τις εξετασεις τις ζητησε ο εξωσωματιστης γτ με το καλο θ περασουμε επιτροπη αρχες του ετους.. τις θελουν μεν γ την επιτροπη αλλα μου ειπε οτι τις ζηταει σε καθε ζευγαρι (γτ εκανε αρκετες εξετασεις κ ο αντρας μου) που του λεει οτι ξεκιναει προσπαθειες γ παιδακι...

Θα παρω αυριο ενα τηλ τον ενδοκρινολογο μου ν δω τι θ μου πει.. αν κ νομιζω θ πει οτι ειναι οκ.... πιστευω θ μου πει οτι κ η @MyNaοτι δλδ δν εμποδιζει σε συλληψη αλλα ν το ελεγχουμε σε κυηση (γτ το φλεβαρη π ειχα συλληψη μου ειχε πει θ μου βαζει καθε μηνα εξετασεις...)

Θα του πω οτι παω γ εξωσωματικη ν δω τι θ μου πει...

κ παλι ευχαριστω!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Μπραβοοοοοο!!!4 χρονια είναι μεγάλη δουλειά!! Ελπιζω να μη το ξαναρχίσεις! Εγώ όλως περιέργως ενώ κάπνιζα πολύ μόλις είδα το θετικό τεστ δεν ξανακαπνισα ποτέ παρά μόνο μετά από 5 χρόνια! Δε το ζήτησα ούτε στιγμή ούτε στην εγκυμοσύνη ούτε μετά που μπορούσα..ο γιατρός τότε μου είχε πει αν καπνίζω να το ελαττωσω και να το κόψω σταδιακά γιατί το σοκ είναι μεγάλο στον οργανισμό και δε θέλουμε να έχουμε σύνδρομα στέρησης και να ταράξουμε το σύστημα που ήδη έχει πειραχτει λόγω εγκυμοσύνης. Αυτά τα λόγια του ήταν βάλσαμο. Επειδή λοιπόν δε με πίεσε κάνεις για να το κόψω και πήρα μόνη μου την απόφαση ,το έκοψα αμέσως και έλεγα πάντα " αν θελήσω θα κάνω ένα" όταν μου ερχόταν η επιθυμία τις πρώτες μέρες έλεγα " αν σε μια ώρα δεν αντέχω θα κάνω ένα μισό έστω" και τελικά δεν άναψα ποτέ! Μόνο μετά από 5 χρόνια που ζοριστηκα πολύ είπα η θα τρελλαθω η θα αρχίσω να καπνίζω πάλι! Και έτσι το άρχισα . Αλλά δεν αγχώνομαι. Όταν με το καλό έρθει(η αν είναι ήδη εδώ) πάλι με τον ίδιο τρόπο θα το κάνω.

Όχι τώρα πάει δεν το ξανά αρχίζω δεν το θέλω καθόλου τώρα ακόμα και άτομα που καπνίζουν δεν τους αφήνω μέσα στο σπίτι μου πλέον με ενοχλεί παρά πολύ η μυρωδιά..  😆

αυτο ήξερα και εγω ότι θέλει σιγά σιγά στην εγκυμοσύνη γιατιείναι λίγο σοκ αλλά αφού μπόρεσες μαχαίρι μπράβο.. κρίμα που το ξανά άρχισες 5 χρόνια χωρίς τσιγάρο ήταν παρά πολύ 

τωρα σιγά σιγά βάλτο μπροστά να το κόβεις πάλι… 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπήκα να δω ότι δε σε έριξε..  κανόνισε θα σε δαγκώσω τώρα είμαι και κοντά. 🙂🙃

Για δες εδώ ωορρηξία +11 !!! 

20220905_173347.jpg

Χαχαχα οχιιι δε με έριξε, ναι πρέπει να σε φοβάμαι εσένα τώρα που είσαι κ κοντά!! Χαχαχα αλλά να με συγχωρείτε ματμαζελ αλλά εγώ σε όλα αυτά τα τεστακια βλέπω γραμμή!! Από την 10η μέρα το απόγευμα! Τι να κάνω που έχω πια εκπαιδευμένο τσακιρικο μάτι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου

@Girly& @marinaPκοριτσαρες τα έχετε καταφέρει 🥰🥰🥰 λογικό να μη το πιστεύετε αλλά σε λίγες μέρες θα βεβαιωθείτε...

Να σας πω εγώ τον προβληματισμό μου είμαι στην 17η μέρα με ωορρηξία περίπου 12η-13η..Από χτες έχω πόνους χαμηλά τσιμπήματα τραβήγματα ενοχλήσεις τέλος πάντων και επίσης από χτες θέλω συνέχεια να κοιμάμαι (νιώθω κομμένη,κουρασμένη κτλ) και έχω τον άντρα μου να μου λέει να δεις έγκυος είσαι σίγουρα δε μου τα έκανες άλλη φορά αυτά εκτός από την προηγούμενη φορά που δε πήγε καλά!!Εγώ βέβαια γελάω αλλά είπα να το μοιραστώ μαζί σας 😁😁

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η elen. είπε:

Έκαναααα...αρνητικη και αυτή! Οπότε κάτι γίνεται με τον κύκλο μου αυτή τη φορά 

@Demy93 κορίτσι μου ευχομ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

 

@Demy93 κορίτσι μου ευχομ

Πάμε πάλι γιατί κόλλησε το κινητό κ ανέβασε ότι να ναι! @Demy93 κορίτσι μου εύχομαι ο άντρας σου να έχει μυρίστει κάτι που εσύ δεν έχεις καταλάβει ακόμη!!!!

@elen. Μου είχα μια τελευταία ελπίδα ότι πραγματικα κάτι τρέχει εδώ κ κάτι μαγειρεύεται...λυπάμαι πολύ που δεν είναι εγκυμοσύνη.. προφανώς κάτι συμβαίνει με τον κύκλο σου κ καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου γιατί μάλλον θα θελήσει να σου βάλει εξετάσεις. Εύχομαι όλα να πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elen. είπε:

Έκαναααα...αρνητικη και αυτή! Οπότε κάτι γίνεται με τον κύκλο μου αυτή τη φορά 

Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου🙄 κάποια ανωμαλία του κύκλου σου θα είναι όποτε μιλά με τον γιατρό σου μήπως σε βάλει να κανεις ορμονικές και εννοειται δεν πτοουμαστε και συνεχιζουμε για το στόχο μας🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια, όλα καλά θα πάνε!!! Αυτόν τον φόβο τον ξέρω καλά, έιχα 4 αποβολές μέχρι που στην 5η κύηση τα κατάφερα και έχω τη μπεμπούλα μου! Δύσκολη εγκυμοσύνη λόγω δίκερης μήτρας με είχε ο γιατρός σπίτι περιορισμένη να είμαι καναπέ- κρεβάτι. Βγήκα μόνο για εξετάσεις - γιατρό και μετά στο μαιευτήριο! Αλλά πήγαν όλα καλά τελικά και η μικρή είναι κοντά 8 μηνών τω΄ρα! Σου εύχομαι όλα κυλήσουν ήρεμα, όσο περνούν οι εβδομάδες θα ηρεμείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2023 at 5:21 ΜΜ, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου, μανούλα της καρδιάς μας🩷🩷🩷🩷 ποσο σε νιώθω και με νιώθεις 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 χαμογελάω και δακρύζω μαζι τώρα που βλέπω και τη φωτογραφία... Οτι πιο υπέροχο είδα σήμερα, σε ευχαριστώ τοσο πολύ που τη μοιράστηκες μαζι μας. 

Μακάρι να έρθει και το δικό μου ουράνιο τόξο! Το περιμένω πως και πως ♥️🌈🌈🌈 θα προσπαθήσω οσο μπορώ στο υπόσχομαι να χαλαρώσω και να το χαρώ. 🙏🏻🩷🩷

Αρχικά συγχαρητήρια και όλα θα πάνε καλά, θα δεις!!! Τον φόβο τον ξέρω καθώς μετά από 4 αποβολές κατάφερα να γίνω μητέρα την 5η φορά αλλά ήμουν σπίτι καναπέ κρεβάτι, λόγω ιστορικού και δίκερης μήτρας! Φοβόμουν το καθετί αλλά τελικά ευτυχώς πήγαν όλα καλα! Όσο περνούν οι εβδομάδες θα ηρεμείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Συγχαρητήρια, όλα καλά θα πάνε!!! Αυτόν τον φόβο τον ξέρω καλά, έιχα 4 αποβολές μέχρι που στην 5η κύηση τα κατάφερα και έχω τη μπεμπούλα μου! Δύσκολη εγκυμοσύνη λόγω δίκερης μήτρας με είχε ο γιατρός σπίτι περιορισμένη να είμαι καναπέ- κρεβάτι. Βγήκα μόνο για εξετάσεις - γιατρό και μετά στο μαιευτήριο! Αλλά πήγαν όλα καλά τελικά και η μικρή είναι κοντά 8 μηνών τω΄ρα! Σου εύχομαι όλα κυλήσουν ήρεμα, όσο περνούν οι εβδομάδες θα ηρεμείς!!!

Ρε κορίτσι μου ,εσένα και όλες όσες έχετε κάνει τέτοιες θυσίες και προσπάθειες ειλικρινά σας βγάζω το καπέλο. Τι ψυχικό σθένος απαιτείται να πας παρακάτω τόσες φορές...πάντα μου έρχεται στο μυαλό η υπέρ αγαπημένη μου φορεβερ Εντ εβερ @peacock που και αυτή και φαντάζομαι πολλές άλλες ακόμη που δεν γνωρίζω έκαναν το αδύνατο δυνατό! Με όποιον τρόπο,με οποία θυσία με κάθε μέσο ..υποκλίνομαι στο μεγαλείο της μητρότητας και σε εσάς που δε στάθηκε τίποτα εμπόδιο και τα μάτια κοιτούσαν μόνο τον στόχο...ο οποίος όπως για ακόμη μια φορά περίτρανα αποδεικνύεται, πετυχαίνει! 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Αρχικά συγχαρητήρια και όλα θα πάνε καλά, θα δεις!!! Τον φόβο τον ξέρω καθώς μετά από 4 αποβολές κατάφερα να γίνω μητέρα την 5η φορά αλλά ήμουν σπίτι καναπέ κρεβάτι, λόγω ιστορικού και δίκερης μήτρας! Φοβόμουν το καθετί αλλά τελικά ευτυχώς πήγαν όλα καλα! Όσο περνούν οι εβδομάδες θα ηρεμείς!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε εμένα αυτή τη φορά! 🙏🏻🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ρε κορίτσι μου ,εσένα και όλες όσες έχετε κάνει τέτοιες θυσίες και προσπάθειες ειλικρινά σας βγάζω το καπέλο. Τι ψυχικό σθένος απαιτείται να πας παρακάτω τόσες φορές...πάντα μου έρχεται στο μυαλό η υπέρ αγαπημένη μου φορεβερ Εντ εβερ @peacock που και αυτή και φαντάζομαι πολλές άλλες ακόμη που δεν γνωρίζω έκαναν το αδύνατο δυνατό! Με όποιον τρόπο,με οποία θυσία με κάθε μέσο ..υποκλίνομαι στο μεγαλείο της μητρότητας και σε εσάς που δε στάθηκε τίποτα εμπόδιο και τα μάτια κοιτούσαν μόνο τον στόχο...ο οποίος όπως για ακόμη μια φορά περίτρανα αποδεικνύεται, πετυχαίνει! 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪

Είναι δύσκολο να σηκωθείς σίγουρα! Τώρα αν με ρωτήσεις δεν ξέρω και εγώ που βρήκα τόσες αντοχές, γιατί τα έχανα και σε προχωρημένες εβδομάδες τα μωρά και ήταν απαίσιο συναίσθημα, κλάμα πολύ μέρες που δεν ήθελα ν απάω πουθενά και να ακούω σχόλια από τον περίγυρο απο πάνω! Ευχομαι και για σένα τα καλύτερα, έχει ο Θεός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Girly είπε:

Χαχαχα οχιιι δε με έριξε, ναι πρέπει να σε φοβάμαι εσένα τώρα που είσαι κ κοντά!! Χαχαχα αλλά να με συγχωρείτε ματμαζελ αλλά εγώ σε όλα αυτά τα τεστακια βλέπω γραμμή!! Από την 10η μέρα το απόγευμα! Τι να κάνω που έχω πια εκπαιδευμένο τσακιρικο μάτι? 

Από την 11 βλέπεις σε τεστ υψηλού δείκτη πράγματα τέτοια τεστ . ..  χοριακη έκανα στο τελευταίο και είχα 82 για μέτρα από 10 . 

Έλα πριβε για να κανονίσουμε 18 του μήνα μετά την χοριακη θα πάμε για καφέ. Δε σε αφήνω τώρα που είμαι εδώ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Είναι δύσκολο να σηκωθείς σίγουρα! Τώρα αν με ρωτήσεις δεν ξέρω και εγώ που βρήκα τόσες αντοχές, γιατί τα έχανα και σε προχωρημένες εβδομάδες τα μωρά και ήταν απαίσιο συναίσθημα, κλάμα πολύ μέρες που δεν ήθελα ν απάω πουθενά και να ακούω σχόλια από τον περίγυρο απο πάνω! Ευχομαι και για σένα τα καλύτερα, έχει ο Θεός!!!

Αρε κοριτσάκι μου δώσε τώρα πολλά πολλά φιλάκια στη μικρή σου. Πέρσι τέτοιες μέρες μαζί λέγαμε τα άγχη μας. Και να όμως που όλα πήγαν τέλεια 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Από χθες είμαι χάλια κλαίω συνέχεια.. με πήρε ο γιατρός κ μου είπε ότι επειδή πέφτουν γιορτές θα αργήσουμε κ άλλον μήνα οπότε θα πάει Φεβρουάριο... Όταν την ρώτησα πώς γίνεται από τα 10-12 να μείνουν 2 μου είπε ότι δεν έχω καλή ποιότητα ωαρίων. Με κατέστρεψε ψυχολογικά... Ο ίδιος κ άλλοι πόσοι γιατροί μου έλεγαν από τις εξετάσεις μου ότι είμαι πάρα πολύ καλά κ να κάνω εξωσωματική τώρα να έχω ποσότητα ωαρίων. Κ τώρα ξαφνικά μου λένε ότι έχω πρόβλημα κ μου είπε να κάνω κ δεύτερη διέγερση... Αρχίζω κ σκέφτομαι διάφορα ότι το κάνουν σύστημα για να πληρώνουμε κ άλλα η όντως έχω πρόβλημα. Γιατί όμως όλοι οι γιατροί πριν μου έλεγαν να προσπαθώ φυσιολογικά γιατί είναι όλα καλά κ θα μείνω σύντομα έγκυος? Δεν ξέρω τι να πιστέψω πια.. κ ο ενδοκρινολόγος μου τα είδε όλα τέλεια εκτός από τον θυροειδή... Κορίτσια δεν αντέχω άλλο δεν ξέρω τι να σκεφτώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Από χθες είμαι χάλια κλαίω συνέχεια.. με πήρε ο γιατρός κ μου είπε ότι επειδή πέφτουν γιορτές θα αργήσουμε κ άλλον μήνα οπότε θα πάει Φεβρουάριο... Όταν την ρώτησα πώς γίνεται από τα 10-12 να μείνουν 2 μου είπε ότι δεν έχω καλή ποιότητα ωαρίων. Με κατέστρεψε ψυχολογικά... Ο ίδιος κ άλλοι πόσοι γιατροί μου έλεγαν από τις εξετάσεις μου ότι είμαι πάρα πολύ καλά κ να κάνω εξωσωματική τώρα να έχω ποσότητα ωαρίων. Κ τώρα ξαφνικά μου λένε ότι έχω πρόβλημα κ μου είπε να κάνω κ δεύτερη διέγερση... Αρχίζω κ σκέφτομαι διάφορα ότι το κάνουν σύστημα για να πληρώνουμε κ άλλα η όντως έχω πρόβλημα. Γιατί όμως όλοι οι γιατροί πριν μου έλεγαν να προσπαθώ φυσιολογικά γιατί είναι όλα καλά κ θα μείνω σύντομα έγκυος? Δεν ξέρω τι να πιστέψω πια.. κ ο ενδοκρινολόγος μου τα είδε όλα τέλεια εκτός από τον θυροειδή... Κορίτσια δεν αντέχω άλλο δεν ξέρω τι να σκεφτώ... 

καλημέρα κοριτσάκι μου!!! μην αγχώνεσαι και μην απογοητεύεσαι...όλα γίνονται και με λίγα ωάρια...αρκεί να έρθει η κατάλληλη στιγμή..εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια δεύτερη γνώμη..πάρε τις εξετάσεις σου και ρώτησε έναν ακόμη γιατρό..δεν έχεις να χάσεις και τίποτα...μου κάνει εντύπωση βέβαια ότι ο ενδοκρινολόγος σου είπε ότι είσαι καλά ενώ ο γυναικολόγος όχι..στη θέση σου σίγουρα θα έπαιρνα 2η γνώμη..επιπλέον δώσε λίγη αισιοδοξία στον εαυτό σου...μπορεί αυτοί οι 2 μήνες να είναι οι τυχεροί σου..χαλάρωσε και απόλαυσε τις γιορτές με τον αντρούλη σου και ποτέ δεν ξέρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Άλλο ένα αρνητικό τεστακι σήμερα..άντε να φάω ότι είναι νωρίς ακόμη 😵💫 νομίζω όμως ότι σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι ότι μπορεί και να μου έρθει τελικά η κιουρία..δεν πτοουμαστε όμως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Άλλο ένα αρνητικό τεστακι σήμερα..άντε να φάω ότι είναι νωρίς ακόμη 😵💫 νομίζω όμως ότι σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι ότι μπορεί και να μου έρθει τελικά η κιουρία..δεν πτοουμαστε όμως!! 

καλημέρα κορίτσι!!!

εγώ θα ελπίζω μέχρι να σου έρθει...όλες οι μέρες πριν την περίοδο μου φαίνεται δύσκολο να βγάλουν θετικό..οπότε θα συνεχίσω να περιμένω το θετικό σου τεστάκι... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Άλλο ένα αρνητικό τεστακι σήμερα..άντε να φάω ότι είναι νωρίς ακόμη 😵💫 νομίζω όμως ότι σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι ότι μπορεί και να μου έρθει τελικά η κιουρία..δεν πτοουμαστε όμως!! 

Καλημέρα κορίτσι μου..... υπομονή!!!εγώ θα έλεγα να κάνεις και μια χοριακή την ημέρα που περιμένεις περίοδο... πότε είναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμένα χθες το απόγευμα μου ήρθε β περίοδος! Νταααν στην ώρα της και ξεκινάμε καινούρια προσπάθεια και εύχομαι και την τελευταία! @cat12 κορίτσι μου πολλά τα ερωτήματα σχετικά με αυτά που σου είπε ο γιατρός! Ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι να κάθεσαι και να περιμένεις οι μήνες δεν περνάνε όταν θέλεις κάτι τόσο πολύ και έχεις κάνει και θυσίες γι'αυτό! Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις την αγωγή για τον θυρεοειδή σου κανονικά και μέχρι τον Ιανουάριο θα έχεις φυσιολογική σύλληψη! Δεν ξέρω γιατί αλλά έτσι μου έχει κάτσει ότι θα τα καταφέρετε μέχρι τότε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Άλλο ένα αρνητικό τεστακι σήμερα..άντε να φάω ότι είναι νωρίς ακόμη 😵💫 νομίζω όμως ότι σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι ότι μπορεί και να μου έρθει τελικά η κιουρία..δεν πτοουμαστε όμως!! 

Καλημέρα γλυκιά μου!! Να σε ρωτήσω? Τι τέστ κάνεις τα home test? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Girly κορίτσι μου είσαι 3 μέρες πριν την ημέρα που σου είπε να κανεις την εξέταση! Λογικό να μην δείχνει ακόμα. Άσε με εμένα που έδειξε,εβαλα βλαστοκυστες λογικό αν επιαναν να έδειχνε. Κάνε υπομονή και μην πέφτεις!

@cat12 κορίτσι μου ίσως το οτι δεν έχεις καλής ποιότητας ωάρια αυτό δεν φαίνεται από εξετάσεις ή υπέρηχο. Ίσως για αυτό να φαίνονταν κι όλα καλά τόσο καιρό. Τι να πω, επίσης πολλές κοπέλες εκαναν πολλές διεγέρσεις για να μαζέψουν. Ξερω είναι πολύ δύσκολο κομμάτι η διέγερση, για μένα τουλάχιστον ηταν το πιο δύσκολο. Αν θα σε ηρεμήσει πάρε κι άλλη γνώμη δεν θα χάσεις κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Από χθες είμαι χάλια κλαίω συνέχεια.. με πήρε ο γιατρός κ μου είπε ότι επειδή πέφτουν γιορτές θα αργήσουμε κ άλλον μήνα οπότε θα πάει Φεβρουάριο... Όταν την ρώτησα πώς γίνεται από τα 10-12 να μείνουν 2 μου είπε ότι δεν έχω καλή ποιότητα ωαρίων. Με κατέστρεψε ψυχολογικά... Ο ίδιος κ άλλοι πόσοι γιατροί μου έλεγαν από τις εξετάσεις μου ότι είμαι πάρα πολύ καλά κ να κάνω εξωσωματική τώρα να έχω ποσότητα ωαρίων. Κ τώρα ξαφνικά μου λένε ότι έχω πρόβλημα κ μου είπε να κάνω κ δεύτερη διέγερση... Αρχίζω κ σκέφτομαι διάφορα ότι το κάνουν σύστημα για να πληρώνουμε κ άλλα η όντως έχω πρόβλημα. Γιατί όμως όλοι οι γιατροί πριν μου έλεγαν να προσπαθώ φυσιολογικά γιατί είναι όλα καλά κ θα μείνω σύντομα έγκυος? Δεν ξέρω τι να πιστέψω πια.. κ ο ενδοκρινολόγος μου τα είδε όλα τέλεια εκτός από τον θυροειδή... Κορίτσια δεν αντέχω άλλο δεν ξέρω τι να σκεφτώ... 

Cat μου , φαντάζομαι πως νιώθεις..φυσικά και να πάρεις μια ακόμη γνώμη. Γενικότερα δεύτερη γνώμη είναι καλό να παίρνουμε για οτιδήποτε. Όσο αφορά τα δύο γονιμοποιημένα..διάβασα τις προάλλες μια αληθινή ιστορία μιας κοπέλας η οποία είχε 48 !!!! Και δεν γονιμοποιηθηκε κανένα! Ούτε ένα! Και τραβούσε τα μαλλιά της. Θέλω να πω πως μπορεί όντως να μη γονιμοποιηθούν κάποια . Όμως αν πάμε να δούμε τη θετική πλευρά και αν υποθέσουμε ότι όντως δεν έχεις καλής ποιότητας βαριά τότε θα πρέπει να χαρούμε που αποφάσισες τόσο νωρίς να κανεις εξωσωματική γιατί τουλάχιστον το βρήκες νωρίς και όπως είδες δύο γονιμοποιηθηκαν τελικά!!! Άρα κερδισμένη θα βγεις ! Πάντως θα συμφωνήσω πως και εγώ πιστεύω πως αν φτιάξεις το θεματακι με τον ενδοκρινολόγο θα μείνεις έγκυος χωρίς εξωσωματική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..... υπομονή!!!εγώ θα έλεγα να κάνεις και μια χοριακή την ημέρα που περιμένεις περίοδο... πότε είναι;;;

Θα κάνω την χοριακη γιατί ο γιατρός είχε πει πρέπει να την κάνω. Το Σάββατο θα την κάνω στις 18 Νοεμβρίου. Τι να πω βρε κορίτσια, το μόνο που κρατάει τις ελπίδες μου είναι το στήθος μου που άρχισε να πονάει πριν 4 μέρες .μέχρι τότε είχα μόνο τις θηλές που πονούσαν και ήταν τεντωμένες. Τώρα ηρέμησαν αυτές και έχω το κλασικό φούσκωμα ,διάφορα πονακια και τραβήγματα εδώ και 3 μέρες και το στήθος. Συνήθως το στήθος μου τέτοιες μέρες ούτε πονάει ούτε τίποτα αλλά και πάλι ναα βασιστείς σε αυτό δεν γίνεται! Κάθε μήνα μπορεί να έχω και κάτι άλλο και έτσι εμπλουτίζω το "καρνέ νέων συμπτωμάτων περιοδου μου"!!!Κρατάω μια ακόμη μικρή ελπίδα ότι ίσως έγινε καθυστερημένη σύλληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Συγχαρητήρια, όλα καλά θα πάνε!!! Αυτόν τον φόβο τον ξέρω καλά, έιχα 4 αποβολές μέχρι που στην 5η κύηση τα κατάφερα και έχω τη μπεμπούλα μου! Δύσκολη εγκυμοσύνη λόγω δίκερης μήτρας με είχε ο γιατρός σπίτι περιορισμένη να είμαι καναπέ- κρεβάτι. Βγήκα μόνο για εξετάσεις - γιατρό και μετά στο μαιευτήριο! Αλλά πήγαν όλα καλά τελικά και η μικρή είναι κοντά 8 μηνών τω΄ρα! Σου εύχομαι όλα κυλήσουν ήρεμα, όσο περνούν οι εβδομάδες θα ηρεμείς!!!

Να σας ζήσει η μπουμπούκα σας ❤️🥰😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...