Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προγεννητικα μαθήματα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ! 
ήθελα να ρωτήσω ποιες από εσας κάνατε προγεννητικα μαθήματα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης;
Όχι μόνο ότι αφορά τον τοκετό αλλά και τη λοχεία,  θηλασμό , φροντίδα νεογέννητου και αν τελικά σας βοήθησαν γιατί δεν ξέρω τι να κάνω..

 

θα ήθελα να ακούσω δικές σας εμπειριες και αν τελικά σας βοήθησαν όσες κάνατε.

ευχαριστώ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/10/2023 at 12:08 ΜΜ, ο/η Elena_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! 
ήθελα να ρωτήσω ποιες από εσας κάνατε προγεννητικα μαθήματα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης;
Όχι μόνο ότι αφορά τον τοκετό αλλά και τη λοχεία,  θηλασμό , φροντίδα νεογέννητου και αν τελικά σας βοήθησαν γιατί δεν ξέρω τι να κάνω..

 

θα ήθελα να ακούσω δικές σας εμπειριες και αν τελικά σας βοήθησαν όσες κάνατε.

ευχαριστώ❤️ 

Καλησπέρα εγω δεν έκανα τίποτα από όλα αυτά γιατί μου προκαλούσαν ένα άγχος δεν ξέρω γιατί 🤷‍♀️

το μόνο που έκανα ήταν όταν μπήκα στο μήνα μου να που πει καποια πράγματα η μαία που είχα του γιατρού μου κάναμε 2 συναντήσεις 

Και για τον θηλασμό ειδα βίντεο στο YouTube που με βοήθησαν πολύ.. 

Με το καλο να έρθει το μωρακι σου 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/10/2023 at 12:08 ΜΜ, ο/η Elena_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! 
ήθελα να ρωτήσω ποιες από εσας κάνατε προγεννητικα μαθήματα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης;
Όχι μόνο ότι αφορά τον τοκετό αλλά και τη λοχεία,  θηλασμό , φροντίδα νεογέννητου και αν τελικά σας βοήθησαν γιατί δεν ξέρω τι να κάνω..

 

θα ήθελα να ακούσω δικές σας εμπειριες και αν τελικά σας βοήθησαν όσες κάνατε.

ευχαριστώ❤️ 

Εγω ειχα κανει (δωρεαν) on-line σεμιναριο στις "Μαιες νεας ιωνιας". Τοτε ηταν On-line λόγω καραντίνας, από όσο ξέρω τώρα και δια ζώσης μαθήματα για τη φροντίδα του μωρού, το θηλασμό κλπ. Τα βρηκα πολύ χρήσιμα γιατί ήταν το πρώτο μου παιδάκι κ ειλικρινά δεν ήξερα πως να το πιασω! Οποτε ηταν σημαντικη πρακτικη βοηθεια. Για το θηλασμό επίσης χρειάστηκα βοηθεια που ομολογω το on-line δεν ήταν αρκετό! Αν είσαι Αθήνα κια ειδικά κάπου κοντά στη νέα ιωνία, δες το. Ειναι μεσω πεδυ, οπως ειπα εντελως δωρεαν και οι μαιες ειναι εξαιρετικες και πολυ καταρτισμένες! Στειλε μνμ αν θες, απαντανε αμεσα.

Με το καλό! 

https://www.facebook.com/maiespedynionias

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/10/2023 at 12:08 ΜΜ, ο/η Elena_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! 
ήθελα να ρωτήσω ποιες από εσας κάνατε προγεννητικα μαθήματα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης;
Όχι μόνο ότι αφορά τον τοκετό αλλά και τη λοχεία,  θηλασμό , φροντίδα νεογέννητου και αν τελικά σας βοήθησαν γιατί δεν ξέρω τι να κάνω..

 

θα ήθελα να ακούσω δικές σας εμπειριες και αν τελικά σας βοήθησαν όσες κάνατε.

ευχαριστώ❤️ 

Καλησπέρα και με το καλό το μωρο σου! Εγώ έκανα μαθήματα με τη μαία του γιατρού, για τον τοκετό, το θηλασμό, τη φροντίδα του βρέφους. Ομολογώ ότι με βοήθησαν όλα πάρα πολύ,αν και ο θηλασμος είναι ένα κεφάλαιο από μόνο του και ευτυχώς στο νοσοκομείο που γέννησα είχα πάρα πολλη βοήθεια από τις μαίες. Παίρνεις μια πολύ καλή ιδέα του τι θα ακολουθήσει με τα μαθήματα. Εμένα με βοήθησαν ακόμα και στο κομμάτι των εξωθησεων την ώρα του τοκετού όπου ήξερα ακριβώς πώς να σπρώξω και πότε. 

Με το καλό και πάλι ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Εγώ παρακολούθησα τα σεμινάρια από τη φαιναρετη και κάποια από το mnb center! Όλα δωρεάν.. Με βοήθησαν πάρα πολύ και ήμουν προετοιμασμενη για τα πάντα, τοκετό, λοχεια, θηλασμό, κτλ! Να παρακολουθήσεις σίγουρα, θα σε βοηθήσουν πολύ! Με το καλό το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 29/10/2023 at 12:08 ΜΜ, ο/η Elena_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! 
ήθελα να ρωτήσω ποιες από εσας κάνατε προγεννητικα μαθήματα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης;
Όχι μόνο ότι αφορά τον τοκετό αλλά και τη λοχεία,  θηλασμό , φροντίδα νεογέννητου και αν τελικά σας βοήθησαν γιατί δεν ξέρω τι να κάνω..

 

θα ήθελα να ακούσω δικές σας εμπειριες και αν τελικά σας βοήθησαν όσες κάνατε.

ευχαριστώ❤️ 

Γεια σου κορίτσι! Εγώ παρακολούθησα με τον άντρα μου μαθήματα στη Φαιναρετη δωρεάν. Κάναμε για την εγκυμοσύνη, τον τοκετό, λοχεία, θηλασμό, πρώτες βοήθειες κα. Σούπερ βοηθητικά! Τωρα τα κάνουν δια ζώσης εκτός και μένεις σε νησί νομίζω. Ψαξτο γιατί έχουν και γραμμή υποστήριξης για ότι χρειαστείς!

Γενικά πιστεύω είναι καλό να κάνεις κάποια μαθήματα/ σεμινάρια για να ξέρεις τι έχεις να αντιμετωπίσεις και να εισαι πιο προετοιμασμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...