Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουνίου 2024 🤰🏽💞🌷


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Στην 8η εβδομαδα ημουν τη προηγουμενη Πεμπτη που το ακουσαμε. Ειδομεν χαχα Δεν βαριεσαι ! Υγεια να εχει κ ας ειναι οτι θελει ο Θεος .

 

Σου παραθετω το site που το διαβασα

 https://obstetric.gr/index.php/maieftiki/egkymosyni/kardiaki-syxnotita-kai-fylo-tou-emvryou

Εμεις αυχενικη κλεισαμε 27/11 ❤️

Κορίτσια συγγνώμη που επεμβαίνω😊 διάβασα τυχαία την συζήτηση σας, κ εγώ όταν ακούσαμε πρώτη φορά παλμούς σχεδόν 8 εβδομάδων είχε 120! Εχθές που είχα ραντεβού στον γιατρό μας είπε ότι μάλλον είναι αγοράκι, τώρα είμαι στην 15η εβδομάδα! Δεν ξέρω κ εγώ αν ισχύει με τους παλμούς αλλά αν έχουμε εν τέλει αγόρι μάλλον ισχύει😅 αλλά εννοείται να έχουν πάνω απ όλα την υγεία τους και το φύλλο δεν έχει σημασία🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε  κορίτσια εμένα δε μου είπε παλμούς! Μου είπε πάνε όλα τέλεια! Ή λέτε να μην άκουσα επειδή ήμουν τρελά αγχωμένη;; Πρέπει να ρωτήσω στον επόμενο υπέρηχο; Και πήγαινε τρελά γρήγορα και λέω πωπω τι συμβαίνει..

Αχ την επόμενη που θα πάω θα ρωτήσω να μου φύγει η απορία. 

Στους κοντινούς το έχετε πει εσείς; Εμείς όχι ακόμα, ο άντρας μου λέει μετά την αυχενική, εγώ λέω μετά τη β’ επιπέδου. Μωρέ λες να είμαι υπερβολική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Είμαι η Άννα, 36 ετών από Βοιωτία! Έχω 2 γιους, 13 και 2 χρονών. Τον Απρίλιο έχασα και τον τρίτο μου γιο στις 16 εβδομάδες... 😔😔😔Και τώρα περιμένω το ουράνιο τόξο μου!!! ΠΗΤ 07/06 . Στις 28 έχω κλείσει για αυχενική και ελπίζω αυτή τη φορά όλα να πάνε καλά!!! Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι να χαρώ μετά από αυτό που πέρασα... Σήμερα μάλιστα πήγα στο νοσοκομείο για υπέρηχο γιατί ήδη έχει περάσει ένας μήνας από τον τελευταίο υπέρηχο στην γιατρό και δεν είχε σκοπό να με δει πριν την αυχενική, οπότε αγχώθηκα λίγο. Ευτυχώς, όλα δείχνουν πολύ καλά!!! Από συμπτώματα έχω πολλή πείνα, καούρες,τυμπανισμό  και εννοείται συχνοουρια!!! Το στήθος δεν με ενοχλεί, ίσως επειδή θήλαζα τον μικρό μου γιο μέχρι πριν έναν μήνα. Εύχομαι σε όλες μας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Ρε  κορίτσια εμένα δε μου είπε παλμούς! Μου είπε πάνε όλα τέλεια! Ή λέτε να μην άκουσα επειδή ήμουν τρελά αγχωμένη;; Πρέπει να ρωτήσω στον επόμενο υπέρηχο; Και πήγαινε τρελά γρήγορα και λέω πωπω τι συμβαίνει..

Αχ την επόμενη που θα πάω θα ρωτήσω να μου φύγει η απορία. 

Στους κοντινούς το έχετε πει εσείς; Εμείς όχι ακόμα, ο άντρας μου λέει μετά την αυχενική, εγώ λέω μετά τη β’ επιπέδου. Μωρέ λες να είμαι υπερβολική; 

Μετά την αυχενική συνήθως το λένε όσοι θέλουν να περιμένουν. Δεν ξέρω μήπως στη β επιπέδου εχει αρχίσει και φαίνεται και η κοιλιά!

Εγώ που γενικά δεν κρατιεμαι να μην τα λεω το εχω πει στους κοντινούς και πριν την αυχενική.

Εγώ που πήγα στον γιατρό στις 9 εβδομάδες και 4 ημέρες είχε 170 παλμούς. Και είχα διαβασει ότι κάπου εκεί στην 10η εβδομάδα φτάνει τους περισσότερους παλμούς, φτάνει μεχρι και 180. Μετά πέφτει. Στις 6 εβδομάδες και 5 ημέρες που είχα πάει κι είχαμε ακούσει 1η φορά καρδούλα είχε 108 παλμούς αν θυμάμαι καλά. 

Δεν κατάλαβα να σχετίζεται με το φύλο το πόσους παλμούς θα έχει το μωρό αλλά με την εβδομάδα που είσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Ρε  κορίτσια εμένα δε μου είπε παλμούς! Μου είπε πάνε όλα τέλεια! Ή λέτε να μην άκουσα επειδή ήμουν τρελά αγχωμένη;; Πρέπει να ρωτήσω στον επόμενο υπέρηχο; Και πήγαινε τρελά γρήγορα και λέω πωπω τι συμβαίνει..

Αχ την επόμενη που θα πάω θα ρωτήσω να μου φύγει η απορία. 

Στους κοντινούς το έχετε πει εσείς; Εμείς όχι ακόμα, ο άντρας μου λέει μετά την αυχενική, εγώ λέω μετά τη β’ επιπέδου. Μωρέ λες να είμαι υπερβολική; 

Δεν λένε όλοι τους παλμούς. Πρέπει να ρωτήσεις ή δες αν αναγράφει κάτι στον υπέρηχο, αν σου έδωσε αντίγραφο. Εγώ στα πρώτα δύο παιδιά το είπα από την αρχή αλλά στο τρίτο το χάσαμε 16 εβδομάδων, ενώ η αυχενική βγήκε σούπερ, οπότε,όχι δεν σε βρίσκω υπερβολική...ήταν πολύ οδυνηρή η διαδικασία να με ρωτάνε όλοι για την εγκυμοσύνη που δεν υπήρχε πια..😔😔😔 πείτε το σε κοντινούς αλλά ζητήστε να μην το μεταφέρουν σε άλλους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annoula1987 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Είμαι η Άννα, 36 ετών από Βοιωτία! Έχω 2 γιους, 13 και 2 χρονών. Τον Απρίλιο έχασα και τον τρίτο μου γιο στις 16 εβδομάδες... 😔😔😔Και τώρα περιμένω το ουράνιο τόξο μου!!! ΠΗΤ 07/06 . Στις 28 έχω κλείσει για αυχενική και ελπίζω αυτή τη φορά όλα να πάνε καλά!!! Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι να χαρώ μετά από αυτό που πέρασα... Σήμερα μάλιστα πήγα στο νοσοκομείο για υπέρηχο γιατί ήδη έχει περάσει ένας μήνας από τον τελευταίο υπέρηχο στην γιατρό και δεν είχε σκοπό να με δει πριν την αυχενική, οπότε αγχώθηκα λίγο. Ευτυχώς, όλα δείχνουν πολύ καλά!!! Από συμπτώματα έχω πολλή πείνα, καούρες,τυμπανισμό  και εννοείται συχνοουρια!!! Το στήθος δεν με ενοχλεί, ίσως επειδή θήλαζα τον μικρό μου γιο μέχρι πριν έναν μήνα. Εύχομαι σε όλες μας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Καλώς την!

Έχουμε την ίδια ημερομηνία ΠΗΤ και θα κάνουμε την ίδια ημερομηνία την αυχενική!

Όλα καλά να μας πάνε! Με το καλό και το 3ο σου παιδάκι!

Εμένα ο γυναικολόγος με βλέπει κάθε 3 εβδομάδες προς το παρόν. Αρχικά μου χε φανεί μεγάλο διάστημα αλλά τελικά εντάξει περνάει κάπως ο καιρός. Με καθησυχάζει ο σύντροφός μου όταν αγχώνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σήμερα πήγα στην Υπερηχογραφιστρια που είχα πάει στα προηγούμενα  παιδια μου είχα κλείσει  ραντεβού και δεν το ακύρωσα!!! Για να δω πως εξελίσσεται μιας και θεωρούμε  κυηση υψηλου  κινδυνου  λόγω ηλικίας και προβλημάτων!!! Είδα εμβρυακή και καρδιακους παλμούς εύχομαι να συνεχίσει!! Και έχω και ένα αρκετά μεγάλο ινομύωμα  που εύχομαι να μην δημιουργήσει πρόβλημα αυτά προς το παρόν αύριο θα πάω στον γιατρό μου και βλέπουμε!!! Δεν έχω σκοπό να το πω σε συγγενείς  και φιλους όταν με το καλό δω ότι όλα πάνε καλά θα το δουν από μόνοι τους!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ValentinaGiannis @annoula1987Κορίτσια να πάνε όλα καλά και στις δυο εύχομαι!! Σημασία έχει κάθε βήμα που προχωράει καλά και μας δίνει δύναμη! 
Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία αλλά επειδή έχει τύχει σε γνωστές μου είμαι επιφυλακτική και δε θέλω να κάνω ανακοινώσεις.

Ναι έχω το αντίγραφο του υπερήχου που έχει κάτω το καρδιογράφημα αλλά δεν καταλαβαίνω.. δεν γράφει κπα τιμή ξεκάθαρα. Θα ρωτήσω την επόμενη έτσι για την απορία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εχτές στις 7εβδ και 6ημ ακούσαμε καρδούλα ❤️ δόξα το θεό όλα καλά. Μόνο το βάρος είπε να προσέξω διότι ανέβηκα 1 κιλό 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου . Ταλαιπωρουμαι εδω και λιγες μερες με ενα κρυωμα :( Εχει καποια εμπειρια για καποια φυσικη λυση χωρις φαρμακα ωστε να νιωσω λιγο καλυτερα απο το μπουκωμα και τα φλεματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/10/2023 at 8:31 ΜΜ, ο/η Angeliki1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα και εγώ από το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό μου !! Είδαμε έναν όμορφο σάκο με ένα σπορακι μέσα και μου είπε ότι η εμφύτευση είναι ενδομήτρια και πολύ καλή ! Μου έδωσε να κάνω αυτές τις πολλές εξετάσεις είπαμε κάποια πράγματα που δεν πρέπει να κάνω και μου έδωσε τον φάκελο μου 🥰🥰🥰🥰 

Τώρα αναμονή 13 Νοεμβρίου για το επόμενο ραντεβού που θα ακούσουμε και καρδούλα ❤️

Γειά σας κορίτσια!!! Μπήκα και γω στην παρέα σας , πήγα στη γιατρό εχθές,  είμαι στις 5 εβδομάδες, είδαμε τον σάκο ενδομητρια όλα καλά, τώρα έχω μια σειρά πολλών εξετάσεων και ξανά ραντεβού σε λιγότερο από 2 εβδομάδες,  θα ακούσουμε και καρδούλα!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Από συμπτώματα, με ενοχλεί το στήθος έχω πονακια χαμηλά,  η προγεστερονη μου είναι χαμηλή και ξεκίνησα χαπάκι!!!

Αυτά προς το παρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου . Ταλαιπωρουμαι εδω και λιγες μερες με ενα κρυωμα :( Εχει καποια εμπειρια για καποια φυσικη λυση χωρις φαρμακα ωστε να νιωσω λιγο καλυτερα απο το μπουκωμα και τα φλεματα ?

Καλημέρα! (δεν ξέρω βέβαια πόοοτε θα εγκριθεί η απάντηση μου)
Ο πιο φυσικός τρόπος που ξέρω για το μπούκωμα είναι οι πλύσεις με φυσιολογικό ορό!

Περαστικούλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου . Ταλαιπωρουμαι εδω και λιγες μερες με ενα κρυωμα :( Εχει καποια εμπειρια για καποια φυσικη λυση χωρις φαρμακα ωστε να νιωσω λιγο καλυτερα απο το μπουκωμα και τα φλεματα ?

Εγώ βάζω vicks, ήταν το μόνο που βάζω και στην εγκυμοσύνη λίγο κάτω από τη μύτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η dimand είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου . Ταλαιπωρουμαι εδω και λιγες μερες με ενα κρυωμα :( Εχει καποια εμπειρια για καποια φυσικη λυση χωρις φαρμακα ωστε να νιωσω λιγο καλυτερα απο το μπουκωμα και τα φλεματα ?

Τη νύχτα μπορείς να κόβεις ένα κρεμμύδι στα 4, να το έχεις δίπλα σου σε ένα πιατάκι, βοηθάει πολύ με μπούκωμα αν και το δωμάτιο μυρίζει σαν σουβλατζίδικο!!🤣🤣🤣 Επίσης βοηθάνε οι ταινίες που βάζεις πάνω στη μύτη, έχει στα φαρμακεία. Είναι χωρίς φάρμακα, απλά ανοίγουν τους αερογωγους. Πολλά χαμομήλια με μέλι και γενικά υγρά και μπορείς να βράσεις νερό σε μπρίκι με λίγες σταγόνες αιθέριο έλαιο ευκαλύπτου και να αναπνέεις. Περαστικά!!! Εγώ χειμώνα είμαι μονίμως έτσι! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Kαλημέρα κοριτσια μου , ευχαριστω ❤️ 

Απο συμπτωματα πως πατε ?

Καλημέρα! Η αλήθεια είναι ότι πλέον μπήκα στην 12η εβδομάδα και δεν έχω πολλά συμπτώματα, αυτό είναι και κάτι που με αγχώνει. Νιώθω λίγο βαρύ το στήθος, πεινάω συχνά και πολύ και κάποιες φορές έχω καούρες. Α και συχνοουρία βεβαιως βεβαίως!Ανυπομονώ για τις 28 του μήνα που έχω την αυχενική, να είναι κι εκεί όλα καλά, να πάρω μια πρώτη ανάσα... Αν και μετά από αυτό που πέρασα, δεν θα ησυχάσω μέχρι να πάρω αγκαλιά το μωράκι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/11/2023 at 9:43 ΜΜ, ο/η marmaki είπε:

Καλώς την!

Έχουμε την ίδια ημερομηνία ΠΗΤ και θα κάνουμε την ίδια ημερομηνία την αυχενική!

Όλα καλά να μας πάνε! Με το καλό και το 3ο σου παιδάκι!

Εμένα ο γυναικολόγος με βλέπει κάθε 3 εβδομάδες προς το παρόν. Αρχικά μου χε φανεί μεγάλο διάστημα αλλά τελικά εντάξει περνάει κάπως ο καιρός. Με καθησυχάζει ο σύντροφός μου όταν αγχώνομαι

Εγώ αγχώνομαι γιατί ενώ όλα πήγαιναν καλά μέχρι και την αυχενική, μου έκλεισε επόμενο ραντεβού μετά από 6 εβδομάδες ... Κοντά στις 3 εβδομάδες, είχα αρχίσει να νιώθω περίεργα...μια ανησυχία να το πω και δεν είχα άδικο... 10 μέρες μετά,είδα καφέ υγρά. Μίλησα με την γιατρό και μου είπε ότι επειδή είχα λίγο χαμηλό πλακούντα, τώρα ανεβαίνει και είναι οκ . Εγώ βέβαια δεν ησύχασα... Το ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά.... 2 μέρες μετά είδα αίμα πολύ, όπως η περίοδος. Τότε σιγουρευτηκα ότι τελειωσε...16+2. Πήγαμε για υπέρηχο, δεν χρειάστηκε να πει κάτι...είχε σταματήσει η καρδούλα..και είχε πολύ καιρό.  Λίγο μετά την αυχενική. Ευτυχώς δηλαδή που δεν έπαθα κι εγώ ζημιά!  Την επόμενη τα ξημερώματα πήγα για απόξεση αλλά δεν πρόλαβα να μπω χειρουργείο, το γέννησα το μικρουλακι... Ένα τόσο δα μικρούλι μωράκι..  άντε τώρα να ησυχάσω..  τουλάχιστον μέχρι να αρχίσω να το αισθάνομαι, θέλω να με βλέπει μια φορά στις 3 εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Εγώ αγχώνομαι γιατί ενώ όλα πήγαιναν καλά μέχρι και την αυχενική, μου έκλεισε επόμενο ραντεβού μετά από 6 εβδομάδες ... Κοντά στις 3 εβδομάδες, είχα αρχίσει να νιώθω περίεργα...μια ανησυχία να το πω και δεν είχα άδικο... 10 μέρες μετά,είδα καφέ υγρά. Μίλησα με την γιατρό και μου είπε ότι επειδή είχα λίγο χαμηλό πλακούντα, τώρα ανεβαίνει και είναι οκ . Εγώ βέβαια δεν ησύχασα... Το ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά.... 2 μέρες μετά είδα αίμα πολύ, όπως η περίοδος. Τότε σιγουρευτηκα ότι τελειωσε...16+2. Πήγαμε για υπέρηχο, δεν χρειάστηκε να πει κάτι...είχε σταματήσει η καρδούλα..και είχε πολύ καιρό.  Λίγο μετά την αυχενική. Ευτυχώς δηλαδή που δεν έπαθα κι εγώ ζημιά!  Την επόμενη τα ξημερώματα πήγα για απόξεση αλλά δεν πρόλαβα να μπω χειρουργείο, το γέννησα το μικρουλακι... Ένα τόσο δα μικρούλι μωράκι..  άντε τώρα να ησυχάσω..  τουλάχιστον μέχρι να αρχίσω να το αισθάνομαι, θέλω να με βλέπει μια φορά στις 3 εβδομάδες.

Πολύ λογική η ανησυχία σου μετά από αυτό που πέρασες. Ευτυχώς δεν έπαθες τίποτα εσύ και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!
Φυσικά να σε βλέπει κάθε 3 εβδομάδες και αν θες πιο συχνά και σου πουν ότι δεν χρειάζεται να πήγαινες σε κανένα νοσοκομείο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Εγώ αγχώνομαι γιατί ενώ όλα πήγαιναν καλά μέχρι και την αυχενική, μου έκλεισε επόμενο ραντεβού μετά από 6 εβδομάδες ... Κοντά στις 3 εβδομάδες, είχα αρχίσει να νιώθω περίεργα...μια ανησυχία να το πω και δεν είχα άδικο... 10 μέρες μετά,είδα καφέ υγρά. Μίλησα με την γιατρό και μου είπε ότι επειδή είχα λίγο χαμηλό πλακούντα, τώρα ανεβαίνει και είναι οκ . Εγώ βέβαια δεν ησύχασα... Το ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά.... 2 μέρες μετά είδα αίμα πολύ, όπως η περίοδος. Τότε σιγουρευτηκα ότι τελειωσε...16+2. Πήγαμε για υπέρηχο, δεν χρειάστηκε να πει κάτι...είχε σταματήσει η καρδούλα..και είχε πολύ καιρό.  Λίγο μετά την αυχενική. Ευτυχώς δηλαδή που δεν έπαθα κι εγώ ζημιά!  Την επόμενη τα ξημερώματα πήγα για απόξεση αλλά δεν πρόλαβα να μπω χειρουργείο, το γέννησα το μικρουλακι... Ένα τόσο δα μικρούλι μωράκι..  άντε τώρα να ησυχάσω..  τουλάχιστον μέχρι να αρχίσω να το αισθάνομαι, θέλω να με βλέπει μια φορά στις 3 εβδομάδες.

Εμένα μέχρι την αυχενική θα με βλέπει κάθε εβδομάδα είναι λίγο επιφυλακτικος ότι θα εξελιχθεί σωστα δεν πιστεύουν ότι φυσιολογική συλληψη στα 43 θα εξελιχθει σωστα !!! Εγώ σκέφτομαι θετικά τι φταίω εγώ που αισθάνομαι πιπινη πάντως τα κορίτσια μου μου φυλάνε συνέχεια την κοιλίτσα δίνουν vibes ότι όλα θα πάνε τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ValentinaGiannis είπε:

Εμένα μέχρι την αυχενική θα με βλέπει κάθε εβδομάδα είναι λίγο επιφυλακτικος ότι θα εξελιχθεί σωστα δεν πιστεύουν ότι φυσιολογική συλληψη στα 43 θα εξελιχθει σωστα !!! Εγώ σκέφτομαι θετικά τι φταίω εγώ που αισθάνομαι πιπινη πάντως τα κορίτσια μου μου φυλάνε συνέχεια την κοιλίτσα δίνουν vibes ότι όλα θα πάνε τελεια

Έχω συνάδερφο που επίσης έμεινε φυσιολογικά στα 43 και ο γυναικολόγος της πίστευε ότι έκανε κρυφά εξωσωματική. Μια χαρά γέννησε η κοπέλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ValentinaGiannis είπε:

Εμένα μέχρι την αυχενική θα με βλέπει κάθε εβδομάδα είναι λίγο επιφυλακτικος ότι θα εξελιχθεί σωστα δεν πιστεύουν ότι φυσιολογική συλληψη στα 43 θα εξελιχθει σωστα !!! Εγώ σκέφτομαι θετικά τι φταίω εγώ που αισθάνομαι πιπινη πάντως τα κορίτσια μου μου φυλάνε συνέχεια την κοιλίτσα δίνουν vibes ότι όλα θα πάνε τελεια

Πολύ οπισθοδρομικό τον βρίσκω! Πλέον οι γυναίκες κάνουν άνετα παιδιά μέχρι τα 45!! Εύχομαι να εξελιχθούν όλα πολύ όμορφα για όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2023 at 10:46 ΠΜ, ο/η marmaki είπε:

Πολύ λογική η ανησυχία σου μετά από αυτό που πέρασες. Ευτυχώς δεν έπαθες τίποτα εσύ και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!
Φυσικά να σε βλέπει κάθε 3 εβδομάδες και αν θες πιο συχνά και σου πουν ότι δεν χρειάζεται να πήγαινες σε κανένα νοσοκομείο; 

Αυτό ακριβώς κάνω. Ανάμεσα στις επισκέψεις της γυναικολόγου, πάω και στο νοσοκομείο για υπέρηχο για να είμαι ήσυχη. Έκανα και την ανοησία να μην το ψάξω, δεν ήμουν καθόλου σε φάση είναι η αλήθεια...σοκαριστήκαμε και απλά ήθελα να τελειώνει... Τώρα το μετανιώνω...γιατί αν ήξερα γιατί σταμάτησε η καρδούλα,θα μπορούσα ίσως να είμαι πιο ήσυχη αν π.χ ήταν σύνδρομο, δεν είναι μεγάλες οι πιθανότητες να ξανασυμβεί. Βέβαια αυτή τη φορά παίρνω σαλοσπιρ προληπτικά αν και οι εξετάσεις μου δεν έδειξαν θρομβοφιλία. Θέλω να είμαι αισιόδοξη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω έκανα χθες! Πηγανε ολα καλα ευτυχώς. Ο εμβρυολόγος τα είδε ολα μια χαρά. Τώρα περιμένω και τις αιματολογικές να έχουμε πλήρη εικόνα. Ακόμα το άγχος δεν εχει φύγει αν δεν βγουν και οι αιματολογικές 😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...