Μετάβαση σε περιεχόμενο

Pregnacare conseption βιταμίνες


joanna1983

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Είμαι 40 ετών και προσπαθούμε με τον σύντροφό μου να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι.Πριν ένα μήνα ο γιατρός μου πρότεινε τις βιταμίνες pregnacare conseption για να βοηθήσουμε τη σύλληψη.Ηθελα να μου πείτε αν τις έχετε δοκιμάσει,αν είχαν αποτέλεσμα και μετά από πόσο καιρό.Σας ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2023 at 3:22 ΜΜ, ο/η joanna1983 είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι 40 ετών και προσπαθούμε με τον σύντροφό μου να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι.Πριν ένα μήνα ο γιατρός μου πρότεινε τις βιταμίνες pregnacare conseption για να βοηθήσουμε τη σύλληψη.Ηθελα να μου πείτε αν τις έχετε δοκιμάσει,αν είχαν αποτέλεσμα και μετά από πόσο καιρό.Σας ευχαριστώ!

Εμείς τις παίρναμε αυτές τις βιταμίνες, τώρα τις σταματήσαμε. Ουσιαστικά δεν είναι οι βιταμίνες που θα δεις αποτέλεσμα, είναι απλά βιταμίνες που θα ενισχύσουν τον οργανισμό σου ώστε όταν με το καλό έρθει η εγκυμοσύνη να είναι όλα σε ισορροπία. Εγώ πάντως όσο τις έπαιρνα έβγαζα φύτρες στα μαλλιά είχα τρελαθεί 😆 μιλάμε για πολύ μαλλί... στον σύζυγο εκτός από μαλλί στην ποιότητα του σπέρματος δεν έκαναν τίποτα απολύτως. Βιταμίνες είναι δεν κάνουν κακό, ούτε είναι θεραπεία. Μέχρι τρίμηνο είναι οκ μετά καλό είναι να κάνεις ένα διάλλειμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2023 at 3:22 ΜΜ, ο/η joanna1983 είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι 40 ετών και προσπαθούμε με τον σύντροφό μου να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι.Πριν ένα μήνα ο γιατρός μου πρότεινε τις βιταμίνες pregnacare conseption για να βοηθήσουμε τη σύλληψη.Ηθελα να μου πείτε αν τις έχετε δοκιμάσει,αν είχαν αποτέλεσμα και μετά από πόσο καιρό.Σας ευχαριστώ!

Και εγώ τις έπαιρνα τόσο στην πρώτη εγκυμοσύνη όσο και τώρα στην προσπάθεια για δεύτερη. Οι εξετάσεις μου έβγαιναν άψογες όσο τις παίρνω. Για τη σύλληψη στην πρώτη ήρθε μετά από 3 μήνες κατανάλωσης των βιταμινών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς τις παίρνουμε με τον άντρα μου..θεωρώ ότι βοηθάνε..εντάξει,θαύματα δεν κάνουνε,αλλά όσο να πεις βιταμίνες είναι,κακό δεν κάνουνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Εμείς τις παίρναμε αυτές τις βιταμίνες, τώρα τις σταματήσαμε. Ουσιαστικά δεν είναι οι βιταμίνες που θα δεις αποτέλεσμα, είναι απλά βιταμίνες που θα ενισχύσουν τον οργανισμό σου ώστε όταν με το καλό έρθει η εγκυμοσύνη να είναι όλα σε ισορροπία. Εγώ πάντως όσο τις έπαιρνα έβγαζα φύτρες στα μαλλιά είχα τρελαθεί 😆 μιλάμε για πολύ μαλλί... στον σύζυγο εκτός από μαλλί στην ποιότητα του σπέρματος δεν έκαναν τίποτα απολύτως. Βιταμίνες είναι δεν κάνουν κακό, ούτε είναι θεραπεία. Μέχρι τρίμηνο είναι οκ μετά καλό είναι να κάνεις ένα διάλλειμα.

Πλάκα κάνεις!!! Εγώ που έχω θέμα με το μαλλί λες να τις πάρω μπας και βγάλω καμιά φυτρα; Σοβαρά τώρα λες; 

*Συγνώμη για το άσχετο του θέματος κορίτσια 😶😶

Εγώ παίρνω τις inofert plus! Μου φαίνεται ότι έχω δει αύξηση των υγρών στην ωορρηξία αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου γτ δεν τα πολύ παρατηρούσα πριν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Και εγώ τις έπαιρνα τόσο στην πρώτη εγκυμοσύνη όσο και τώρα στην προσπάθεια για δεύτερη. Οι εξετάσεις μου έβγαιναν άψογες όσο τις παίρνω. Για τη σύλληψη στην πρώτη ήρθε μετά από 3 μήνες κατανάλωσης των βιταμινών. 

Αλήθεια; Όταν λες εξετάσεις εννοείς στις βιταμίνες πχ Β12 κτλ ή στις ορμόνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Πλάκα κάνεις!!! Εγώ που έχω θέμα με το μαλλί λες να τις πάρω μπας και βγάλω καμιά φυτρα; Σοβαρά τώρα λες; 

*Συγνώμη για το άσχετο του θέματος κορίτσια 😶😶

Εγώ παίρνω τις inofert plus! Μου φαίνεται ότι έχω δει αύξηση των υγρών στην ωορρηξία αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου γτ δεν τα πολύ παρατηρούσα πριν!

Αν σου μπω οτι σκεφτόμουν να γράψω το ίδιο; για το μαλλί λέω 😂 τις πήρα και εγώ για ένα μήνα πριν την εξωσωματική. Δεν είδα όμως διάφορα στο μαλλί, έχω πολύ θέμα έχω δοκιμάσει τα πάντα. Λες να της ξεκινήσω πάλι για περισσοτέρους μήνες;😏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2023 at 3:22 ΜΜ, ο/η joanna1983 είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι 40 ετών και προσπαθούμε με τον σύντροφό μου να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι.Πριν ένα μήνα ο γιατρός μου πρότεινε τις βιταμίνες pregnacare conseption για να βοηθήσουμε τη σύλληψη.Ηθελα να μου πείτε αν τις έχετε δοκιμάσει,αν είχαν αποτέλεσμα και μετά από πόσο καιρό.Σας ευχαριστώ!

Κορίτσι μου εγώ έπαιρνα filicine  το πρωί και με κάθε γεύμα lamberts strong start. Σου εύχομαι να έρθει γρήγορα το θαυματακι σας 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Πλάκα κάνεις!!! Εγώ που έχω θέμα με το μαλλί λες να τις πάρω μπας και βγάλω καμιά φυτρα; Σοβαρά τώρα λες; 

*Συγνώμη για το άσχετο του θέματος κορίτσια 😶😶

Εγώ παίρνω τις inofert plus! Μου φαίνεται ότι έχω δει αύξηση των υγρών στην ωορρηξία αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου γτ δεν τα πολύ παρατηρούσα πριν!

Εγώ την αγωγή ένα τρίμηνο περίπου την έπαιρνα . Είδα αλλαγή στα μαλλιά μου . Θεωρώ ότι βοήθησαν οι πολυβιταμινες σε αυτό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγώ την αγωγή ένα τρίμηνο περίπου την έπαιρνα . Είδα αλλαγή στα μαλλιά μου . Θεωρώ ότι βοήθησαν οι πολυβιταμινες σε αυτό ..

Χαχα για άλλο θέμα είμαι στο φόρουμ, αλλά βλέπω τελικά θα μου λυθεί κι άλλο πρόβλημα! @marinaP πάμε να τις ξεκινήσουμε;; 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Χαχα για άλλο θέμα είμαι στο φόρουμ, αλλά βλέπω τελικά θα μου λυθεί κι άλλο πρόβλημα! @marinaP πάμε να τις ξεκινήσουμε;; 😁

Φυγαμεεεεε!!😁😁😁 τα λέμε σε 3 μήνες με περισσότερο μαλλι και ελπίζω με κοιλιά φουσκωμένη😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μετά τους 2-3 μήνες είδα αλλαγή στα μαλλιά μου που γενικά έχω λεπτή τρίχα. Είχα γίνει σαν αχινός πέταγαν φιτρες από παντού και μάλιστα μακραίναν γινόντουσαν μαλλιά κανονικά! Απέκτησα φράντζα χωρίς να τα κόψω! Το κορυφαίο βέβαια είναι που ο σύζυγος καραφλός από τα 25 και έβγαλε χνούδι στο κεφάλι. Τον κορόιδευαν οι συνάδελφοι στην δουλειά (επίσης καραφλοί) 😂

Βελτιωση σε αιματολογικές εξετάσεις φουλ. Μια ζωή αιματοκρίτης 36-37 με τις βιταμινες 41 παρακαλώ! Σοκ! Έγινα επιτέλους αιμοδότης! Όλες οι βιταμίνες άψογες. Ορμονολογικα δεν είδα καμία διαφορά δεν άλλαξε κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Αλήθεια; Όταν λες εξετάσεις εννοείς στις βιταμίνες πχ Β12 κτλ ή στις ορμόνες;

Εννοώ τις εξετάσεις στις βιταμίνες. Τις ορμόνες τις έλεγξα μια φορά πριν τα 35 και μια μετά όπου φυσικά είχαμε πτώση της ΑΜΗ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Κορίτσια μετά τους 2-3 μήνες είδα αλλαγή στα μαλλιά μου που γενικά έχω λεπτή τρίχα. Είχα γίνει σαν αχινός πέταγαν φιτρες από παντού και μάλιστα μακραίναν γινόντουσαν μαλλιά κανονικά! Απέκτησα φράντζα χωρίς να τα κόψω! Το κορυφαίο βέβαια είναι που ο σύζυγος καραφλός από τα 25 και έβγαλε χνούδι στο κεφάλι. Τον κορόιδευαν οι συνάδελφοι στην δουλειά (επίσης καραφλοί) 😂

Βελτιωση σε αιματολογικές εξετάσεις φουλ. Μια ζωή αιματοκρίτης 36-37 με τις βιταμινες 41 παρακαλώ! Σοκ! Έγινα επιτέλους αιμοδότης! Όλες οι βιταμίνες άψογες. Ορμονολογικα δεν είδα καμία διαφορά δεν άλλαξε κάτι. 

Τέλεια! Τις έχω ξανα ξεκινησει!!  Μακάρι να δω διάφορα έστω στο μαλλι γιατί αλλού δεν νομίζω 😂 παμε για ετ τον Νοέμβριο. Οπότε έχω ελπίδες για το μαλλί 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Κορίτσια μετά τους 2-3 μήνες είδα αλλαγή στα μαλλιά μου που γενικά έχω λεπτή τρίχα. Είχα γίνει σαν αχινός πέταγαν φιτρες από παντού και μάλιστα μακραίναν γινόντουσαν μαλλιά κανονικά! Απέκτησα φράντζα χωρίς να τα κόψω! Το κορυφαίο βέβαια είναι που ο σύζυγος καραφλός από τα 25 και έβγαλε χνούδι στο κεφάλι. Τον κορόιδευαν οι συνάδελφοι στην δουλειά (επίσης καραφλοί) 😂

Βελτιωση σε αιματολογικές εξετάσεις φουλ. Μια ζωή αιματοκρίτης 36-37 με τις βιταμινες 41 παρακαλώ! Σοκ! Έγινα επιτέλους αιμοδότης! Όλες οι βιταμίνες άψογες. Ορμονολογικα δεν είδα καμία διαφορά δεν άλλαξε κάτι. 

Αυτό ήταν ! Μπαίνω να παραγγείλω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...