Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Καλε τι ειναι αυτα που λες? Λοιπον ακου τι πιστευω .Ο Θεος ξερει τι κανει. Θα φερει στη ζωη σας αυτο που πιστευει οτι ειναι καλυτερο για σας. Αφησε λοιπον τα πραγματα να εξελιχθουν ,ωστε να δεις τι σχεδια εχει για εσας ❤️ 

Συμφωνώ απόλυτα με την προλαλησασα !!! @Girly συνελθε κοριτσάρα μου ...εδώ αμάν κάνουμε να μείνουμε έγκυες σε ένα και εσύ σκέφτεσαι αν μια στο εκατομμύριο σας έρθουν δύο;;; ότι θέλει ο Θεός θα σας φέρει και είναι ευλογία...θα γίνεις τριτεκνη με την μια 😛😅 τι σκας;;;;😂😂😂 πέρα από την πλάκα το έκανε αυτό μια ξαδέρφη του σύζυγου με αυτά τα χάπια και έπιασε ένα ...να ξέρεις...σπάνια γίνονται δύο...οπότε ΜΗΝ αγχώνεσαι και για αυτό!!!! παρακαλα να πιασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly καλή επιτυχία με την σπερματεγχυση και θα συμφωνήσω με τα κορίτσια να συνεχίσεις την αγωγή! Πραγματικά αν πετύχει και κάνεις και δίδυμα παίξε κανένα τζόκερ! 

@marinaP ανυπομονώ για τη δεύτερη σας προσπάθεια! Είμαι πολύ σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα έρθει και θα μείνει το σπορακι σας 😊

@Rena92 @Cat96 κορίτσια μου εσείς πώς είστε; Πρέπει να είστε κοντά να γεννήσετε ε; Πότε έχετε ημερομηνία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κοριτσι μου με το καλο!!  Σε περιπου ενα μηνα θα μας εχεις χαρμοσυνα νεααααααα<3 ❤️ Ειμαι σιγουρη! 

Μακάρι κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!!!! Κ εσένα να πάνε όλα υπέροχα ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου υπέροχα σας ευχαριστώ τοοοοοοοοοσο πολυυυυ!!! Να ξέρατε μόνο πόσο με βοηθάει να σας μιλάω!! Πάρα πολύ! Ουφ ,έχετε δίκιο και εγώ ξέρω ότι σκεφτομαι προφανώς παράλογα...αλλά τι να κάνω μωρέ μου είμαι υπεραισιόδοξη! Χαχαχαχ . Που ακόμη και να μη πετύχει δε θα στεναχωρηθω! Θα πω δεν ήταν να γινει δε πειράζει συνεχίζουμε! Γενικά πάντα εύχομαι να γίνει ότι είναι καλύτερο να γίνει. Μόνο αυτό! Τέλος πάντων τώρα είμαι πιο ήρεμη. Πήρα και το χάπι το πρωί και ελπίζω να βρω χρόνο με τον γιατρό το μεσημέρι να μιλήσουμε αν και κολλάω πολύ και να τον πάρω γιατί ι άνθρωπος θα με πει τρελή και θα έχει και δίκιο! Θα δω ανάλογα τα κέφια αν θα πάρω ..πάντως η αλήθεια είναι αμφιταλαντευτηκα πολύ χθές με τους φόβους μου...είναι που πέρασα τόσο πολύ δύσκολα την πρώτη φορά και είχα που είχα τόσα χρόνια και τον φόβο μη ξαναπεράσω τα ίδια και έκανα πολύ δουλειάς μέσα μου να τον αφήσω πίσω ..και τώρα μου ήρθε και η φλασια για δύο και έπαθα ταρακουλο! Αυτός είναι ο λόγος που φαιρομαι έτσι ..ας είναι. Όλα να πάνε κατ ευχήν.

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου!!! Όλες αγχωνόμαστε! Κ μην ξαναπείς ότι σκέφτεσαι παράλογα!!!! Λογικό είναι να σκεφτόμαστε διάφορα άνθρωποι είμαστε!!! Εγώ ζω μόνιμα σε μια παράνοια κ σκέφτομαι τα πάντα λόγω του άγχους μου 😅.Να τον πάρεις τηλέφωνο οπότε νιώσεις ότι θες για να είσαι κ εσύ πιο ήρεμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Ήρθε η μέρα αυτή να πάω και σ ειδικό. Μάζεψα τις ορμονολογικες δικές μου και του συζύγου και το σπερματοδιαγραμμα. Από τη μια φοβάμαι το τι θα ακούσω από την άλλη σκέφτομαι θα μας ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα.

Πλέον με το θέμα των πολυκυστικων έχω αρχίσει και σκέφτομαι μέσα μου και την εξωσωματική αν και νωρίς, ενώ πριν ήμουν φουλ αρνητική. Εινια πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό που βιώνω τον έναν μήνα ωορρηξία και τον άλλον όχι.

Κορίτσι μου σίγουρα θα σας βρει μια λύση κ θα σας βοηθήσει ο γιατρός σου! Να σκέφτεσαι θετικά 😊 μπορεί να υπάρχει κάτι να κάνετε κ να το προσπαθήσετε χωρίς να φτάσετε στην εξωσωματική... Θα περιμένουμε νέα σου να μας πεις!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ημέρα πρώτης ένεσης τσεκ κορίτσια την έκανα με πολύ φόβο.. ήταν η μητέρα μου μαζί να μου την κάνει κ λέω να προσπαθήσω μόνη μου κ εάν όχι θα την έκανε εκείνη. Τα κατάφερα τελικά αλλά δεν ξέρω αν θα μπορώ πάλι να την κάνω εγώ 😅 να ενημερώσω ότι φοβάμαι πολύ τις βελόνες 😬. Έχω ακόμα καμιά δεκαριά μέρες ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

@Girly καλή επιτυχία με την σπερματεγχυση και θα συμφωνήσω με τα κορίτσια να συνεχίσεις την αγωγή! Πραγματικά αν πετύχει και κάνεις και δίδυμα παίξε κανένα τζόκερ! 

@marinaP ανυπομονώ για τη δεύτερη σας προσπάθεια! Είμαι πολύ σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα έρθει και θα μείνει το σπορακι σας 😊

@Rena92 @Cat96 κορίτσια μου εσείς πώς είστε; Πρέπει να είστε κοντά να γεννήσετε ε; Πότε έχετε ημερομηνία;

Καλά είμαστε δόξα τον θεό, φουσκώνουμε και πάμε ❤️ αύριο μπαίνω στην 33η εβδομάδα, έχουμε λίγο μέλλον ακόμα αλλά γενικά ναι έχουμε μπει στην τελική ευθεία πλέον. 

 

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου, πες μου τα νέα σου, δεν μπαίνω πλέον πολύ συχνά είτε γιατί δεν προλαβαίνω είτε γιατί μπαίνω στην διαδικασία και διαβάζω διάφορα και μετα με πιάνει άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12 μπράβο κορίτσι μου!! Μια χαρά θα τα πας! 11 θα κάνεις στο σύνολο? Και θα πηγαίνεις ενδιάμεσα για τον υπέρηχο?? Είμαι πολύ σίγουρη για την επιτυχία σου !! 

@Mary_piggy και @tooth.fairy κορίτσια μου περιμένω με ανυπομονησία τα νέα σας!! Μη μας ξεχάσετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@cat12 μπράβο κορίτσι μου!! Μια χαρά θα τα πας! 11 θα κάνεις στο σύνολο? Και θα πηγαίνεις ενδιάμεσα για τον υπέρηχο?? Είμαι πολύ σίγουρη για την επιτυχία σου !! 

@Mary_piggy και @tooth.fairy κορίτσια μου περιμένω με ανυπομονησία τα νέα σας!! Μη μας ξεχάσετε!!

Μου είπε ότι η ωοληψια θα γίνει 10 με 13 μέρες μετά την πρώτη ένεση... Υπέρηχο θα κάνω την Δευτέρα να δει πως πάει 😊  μου έχει δώσει κ κάτι άλλες ενέσεις αλλά δεν ξέρω για πότε είναι μου είπε θα μου πουν πότε να τις ξεκινήσω κ αυτές. Δλδ δύο την ημέρα 😬 μακάρι θέλω να σκέφτομαι θετικά κ ότι θα τα καταφέρουμε σύντομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Καλά είμαστε δόξα τον θεό, φουσκώνουμε και πάμε ❤️ αύριο μπαίνω στην 33η εβδομάδα, έχουμε λίγο μέλλον ακόμα αλλά γενικά ναι έχουμε μπει στην τελική ευθεία πλέον. 

 

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου, πες μου τα νέα σου, δεν μπαίνω πλέον πολύ συχνά είτε γιατί δεν προλαβαίνω είτε γιατί μπαίνω στην διαδικασία και διαβάζω διάφορα και μετα με πιάνει άγχος.

Πως πέρασε έτσι ο καιρός!!! Με το καλό κορίτσι μου κ μην αγχώνεσαι η κάθε μία έχει διαφορετική εμπειρία!!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κ ομαλά!!! Λίγο έμεινε να έχεις το μωράκι σου αγκαλιά ♥️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

@Girly καλή επιτυχία με την σπερματεγχυση και θα συμφωνήσω με τα κορίτσια να συνεχίσεις την αγωγή! Πραγματικά αν πετύχει και κάνεις και δίδυμα παίξε κανένα τζόκερ! 

@marinaP ανυπομονώ για τη δεύτερη σας προσπάθεια! Είμαι πολύ σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα έρθει και θα μείνει το σπορακι σας 😊

@Rena92 @Cat96 κορίτσια μου εσείς πώς είστε; Πρέπει να είστε κοντά να γεννήσετε ε; Πότε έχετε ημερομηνία;

Καλά κ εγώ κορίτσι μου!! Σήμερα έκλεισα την 34η και μου φαίνεται σαν ψέμα!! Πιστεύω θα γεννήσω νωρίτερα από τις 40 εβδομάδες γιατί έχω τις συσπάσεις από πολύ νωρίς, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!! Τώρα κάνω τα τελευταία διαδικαστικά με ετοιμασίες, έλεγχο οφθαλμίατρου κλπ και με έχει κατακλείσει το άγχος μήπως και δεν προλάβω, γιατί προχθές είχα κάτι 5 λεπτες που με τρόμαξαν! 
Εσύ με το μωράκι σου πως τα πάτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Απογοητευτηκα. Μας πρότεινε σπερματεγχυση για καλύτερα αποτελέσματα (λες και προσπαθούμε τόσο καιρό τζάμπα και άδικα). Εγώ με πολυκυστικες πολύ δύσκολες (ανωορρηκτικοι κύκλοι) πρέπει να πάρω αγωγή για πρόκληση, σαν αυτό που έκανα δηλαδή με τον απλό γυναικολόγο. Και ο σύζυγός μας είπε ότι στο σπερματοδιαγραμμα βλέπει ότι είναι λίγα σε ποσότητα (δεν ανέφερε κάτι για κινητικότητα) ενώ π ουρολόγος και ο βιολόγος από το κέντρο μας είπαν ότι είναι πολύ καλα. Είπαμε ότι παίρνει βιταμίνες αλλά μας είπε δεν θα κάνουν κάτι. Μόνο με αγωγή με Κλομιφαινη μπορεί να γίνει κατι. Τέλος πάντως μας είπε ότι χάνουμε μήνες και χρόνια από τη ζωή μας προσπαθώντας φυσιολογικα και πιστεύει μόνο με σπερματεγχυση μπορώ να μείνω έγκυος. Είπε θα κάνω πρόκληση ελεγχόμενα γιατί αν παραξω πολλά ωοθηλακια θα τα πάρει για εξωσωματική κι όχι για σπερματεγχυση. Δεν ξέρω γιατί το πρότεινε αυτό. Εγώ προς το παρόν δεν θέλω να κάνω ούτε εξωσωματικη ούτε σπερματεγχυση. Θέλω να διορθώσουμε για αρχή την ωορρηξία και να προσπαθήσω φυσιολογικά. Γενικά ένιωσα όταν βγήκα από το κέντρο λες κ είμαστε "άχρηστοι" και μόνο με σπερματεγχυση και εξωσωματικη μπορούμε να κάνουμε ένα παιδί.

Ώπα ώπα τι είναι αυτά που διαβάζω και δεν πιστεύω στα μάτια μου!! Για αρχή να πούμε ότι το σπέρμα αν το μοναδικό θέμα που έχει είναι ότι ο αριθμός είναι λίγο πεσμένος τότε δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα μιας και εμάς ο γιατρός ο δικός μας μας είπε ότι η ποσότητα πάει και λίγο με την όρεξη και το άγχος. Λογικό την ώρα εκείνη ένας άντρας να μην έχει όρεξη και να είναι να και αγχωμενος και γι'αυτό επηρεάζετε το δείγμα! 

Όσο αφορά την σπερμματεγχηση δεν καταλαβαίνω που βασίζεται ότι δεν γίνεται να μείνεις φυσιολογικά αλλά θα μείνεις με σπερμματεγχηση? Αφού τα ποσοστά της σπερμματεγχησης είναι πάνω κάτω τα ίδια με την φυσική σύλληψη! Γενικά έχω πάρα πολλές απορίες σχετικά με αυτά που σου είπε γιατί δεν βγάζουν νόημα! Και τι θα πει ότι αν κάνεις παραπάνω αυγά θα στα πάρει για εξωσωματική? Είμαστε με τα καλά μας?? Αχ νευρίασα βραδιάτικα!! Νομίζω ότι εδώ ξεκάθαρα ο άνθρωπος ήθελε να βγάλει  κανένα φράγκο παραπάνω και σου αραδιασε αρλουμπες!! Ελπίζω να έχεις βάλει μπροστά την λογική σου και να μην πήρες τόσο σοβαρά την  επιστημονική του άποψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση σου. Κάποιος συμφωνεί μαζί μας 🙏

Και γω συμφωνω. Τα ειπε ολα η κοπελα παραπανω.

Εγω κοριτσι μ οταν προσπαθουσα το σπερμα μας ηταν κ λιγο και χαμηλο αε κινητικότητα. Παρόλα αυτα επειδη ημουν μικρη και δεβ ειχα εγω κανενα προβλημα ο γιατρός μ επεμενε να περιμενουμε 2 χρόνια προσπαθειων πριν να παμε σε εξωσωματική. Τελικα εμεινα ακριβώς στα 2 χρόνια, στον κυκλο π περιμενα περιοδο για να παω σε εξωσωματική. Το δε 2ο ηρθε με μια μονο ελευθερη επαφη. 

Το θεμα σου απο οτι καταλαβαινω είναι κυριως ο κύκλος σου και η ωορηξια σου. Αν φτιαχνεται καλως. Αν δεις πως όχι ναι προχωρα σε εξωσωματική. Η σπερματεγχυση για μενα δ εχει νοημα. Σου δινει πιθανότητες ιδιες.με.τη φυσιολογικη σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Καλά είμαστε δόξα τον θεό, φουσκώνουμε και πάμε ❤️ αύριο μπαίνω στην 33η εβδομάδα, έχουμε λίγο μέλλον ακόμα αλλά γενικά ναι έχουμε μπει στην τελική ευθεία πλέον. 

 

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου, πες μου τα νέα σου, δεν μπαίνω πλέον πολύ συχνά είτε γιατί δεν προλαβαίνω είτε γιατί μπαίνω στην διαδικασία και διαβάζω διάφορα και μετα με πιάνει άγχος.

Τέλεια είσαι πολύ κοντά 😊 Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις;

Εγώ έχω γεννήσει από τον Ιούλιο και τώρα είμαι σπίτι καθημερινά με τη ζουζούνα μου 😅 Να ξέρεις οι πρώτες 40 μέρες είναι οι δύσκολες. Μετά στρώνει κάπως η κατάσταση 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλά κ εγώ κορίτσι μου!! Σήμερα έκλεισα την 34η και μου φαίνεται σαν ψέμα!! Πιστεύω θα γεννήσω νωρίτερα από τις 40 εβδομάδες γιατί έχω τις συσπάσεις από πολύ νωρίς, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!! Τώρα κάνω τα τελευταία διαδικαστικά με ετοιμασίες, έλεγχο οφθαλμίατρου κλπ και με έχει κατακλείσει το άγχος μήπως και δεν προλάβω, γιατί προχθές είχα κάτι 5 λεπτες που με τρόμαξαν! 
Εσύ με το μωράκι σου πως τα πάτε;;

Α μπορεί να είσαι κοντά τότε ναι! Σε νιώθω γιατί κι εγώ είχα στο νου μου ότι θα γεννήσω στις 40 εβδομάδες και ήμουν χαλαρή και τελικά έπρεπε να γεννήσω νωρίτερα και έτρεχα να φτιάξω πράγματα (36+5 γέννησα )😅 Κανε τα τώρα που προλαβαίνεις 😜

Με το καλό λοιπόν! Θα περιμένουμε νέα σου!

Μια χαρά τα πάμε με τη μικρή. Είναι καλοβολη γενικά δεν μας κουράζει πολύ 😊 Θα γίνει 4 μηνών σε λίγο και ξεκίνησε τώρα να κοιμάται και σερί τα βράδια και κάνουμε πάρτυ 😜 Κατά τα άλλα είμαστε χαζογονεις με τα όλα τους 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Α μπορεί να είσαι κοντά τότε ναι! Σε νιώθω γιατί κι εγώ είχα στο νου μου ότι θα γεννήσω στις 40 εβδομάδες και ήμουν χαλαρή και τελικά έπρεπε να γεννήσω νωρίτερα και έτρεχα να φτιάξω πράγματα (36+5 γέννησα )😅 Κανε τα τώρα που προλαβαίνεις 😜

Με το καλό λοιπόν! Θα περιμένουμε νέα σου!

Μια χαρά τα πάμε με τη μικρή. Είναι καλοβολη γενικά δεν μας κουράζει πολύ 😊 Θα γίνει 4 μηνών σε λίγο και ξεκίνησε τώρα να κοιμάται και σερί τα βράδια και κάνουμε πάρτυ 😜 Κατά τα άλλα είμαστε χαζογονεις με τα όλα τους 😅

Αχ τι καλά! Μου δίνεις ελπίδα, γιατί έχω διαβάσει ότι θηλάζεις αποκλειστικά και επειδή θέλω κ εγώ το ίδιο, πίστευα ο ύπνος είναι θέμα ξεχασμένο 😂 Να την χαίρεστε κορίτσι μου την μπουμπου σας! 
Ναι αυτό σκέφτομαι κ εγώ.. λίγα έμειναν αλλά πρέπει κ αυτά να γίνουν! Θα σας ενημερώσω ναι… ελπίζω να κρατηθεί 3 βδομαδες ακόμη και μετά ας κάνει ότι θέλει 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

@Antonia2 κορίτσι μου είσαι καλά? Έχουμε μέρες να μάθουμε τα νέα σου!!

Αννιτακι μου ευχαριστω για το ενδιαφερον!!❤️

Κι εγω σας σκεφτομαι κ μπαινω να διαβασω τα νεα σας αλλα ειναι τοοοοοοσα πολλα κ χαωνομαι.. δν ξερω σε ποια να πρωτοαπαντησω...

Αρχικα θελω πολυ να ευχηθω στην @Elli13να χαιρεται τη μπουμπουκα της!!!!!💖💖💖💖🎈🎈🎈🎈🩰🩰🩰🩰🩰🎀🎀🎀🎀 να ειναι γερη, καλοτυχη κι ευλογημενη στη ζωη της!!!!! Να ειστε κ οι δυο γερες, να γυρισετε σπιτι σας (ισως ειστε ηδη...) και παντα αχωριστες!!!!

@Girly ευχομαι απο καρδιας να ερθει το σπορακι σας με τη σπερματεγχυση!!!! Διαβασα τις αποριες σου αλλα ειμαι τελειως ασχετη... υπεραισιοδοξια π λες κι εσυ κ τα καλυτερα ερχονται!!!✌️❤️🤰

@cat12 και @singing in the rainσας διαβαζω κ στο αλλο θεματακι!!! @cat12 καλη αρχη μ τις ενεσεις κ να σκεφτεσαι οτι εισαι πολυ κοντα στο ονειρο!!!!❤️🙏🥰 Θα ξεκινησω κι εγω την ετοιμασια των δικαιολογητικων γ την επιτροπη σιγα σιγα γτ μ το νεο ετος βαζω μπροστα!!!

@marinaPεπισης καλη επιτυχια στην ετ σου!!!! Θετικη σκεψη κ ολα θ πανε τελεια!!!🙏❤️🤗

Στα δικα μου νεα, πηγα την περασμενη πεμπτη στο γιατρο κ μας ειδε αρκετη ωρα... σαστισε λιγο μ τις εξετασεις π εχουμε κανει .. τις βρηκε πολλες αλλα του εξηγησα οτι φταιει π επισκεφθηκα το τμημα αποβολων του Ελενα κ εκει μου κανανε 10 σελιδες εξετασεις... βεβαια πριν φυγουμε μας εγραψε κι αλλες εξετασεις να κανουμε 🤣🤣🤣 γ τοξοπλασμα, ερυθρα κλπ γτ λεει (κ λογικο το βρισκω) απ τη στιγμη π θελουμε παιδι καλυτερα να κανουμε αυτες τις εξετασεις πριν ξαναμεινω εγκυος...

Αφου τα ειδε ολα μας ειπε οτι ειμαστε στη ανεξηγητη υπογονιμοτητα (αφου δν υπαρχει προφανης λογος) κ μας προτεινει 1 απ τα εξης:

1. Λαπαροσκοπηση

2. Σπερματεγχυση

3. Εξωσωματικη

Η αποφαση δικια μας... η λαπαροσκοπηση θα κοστισει οσο ολη η εξωσωματικη (με φαρμακα απο επιτροπη) κ η σπερματεγχυση γυρω στα 550-600 ευρω... 

Ειπαμε ν κανουμε χαλαρα τις επαφες μας μεχρι το γεναρη (μεχρι να συγκεντρωσουμε τα δικαιολογητικα γ την επιτροπη) κ μετα να προχωρησουμε σε εξωσωματικη... 

Τον ρωτησα γ υστεροσκοπηση κ ηταν αρνητικος... μου ειπε δεν περιμενει να δει κατι π να μας εμποδιζει κ οτι θα μας παει πισω.. εγω ν σας πω την αληθεια θα ηθελα ν κανω υστεροσκοπηση ωστε να ηξερα αν οντως μας εμποδιζει κατι απο τη μητρα..

Επισης γ τα καφε π εχω πριν την περιοδο μου ειπε οτι ισως να εχω χαμηλη προγεστερονη.. νομιζω κ ο δικος σου γιατρος @Mary_piggy ειχε πει κατι σχετικο...

@Mary_piggyεκανες σμρ τη σαλπιγγογραφια τλκ;; ελπιζω ν μην πονεσες κ ολα ν ειναι καλα!!!❤️

Αυτα κοριτσι μου... ο γιατρος ηταν πολυ επεξηγηματικος κ οτι ελεγε ηταν εμπεριστατωμενο! Τα πηρα λιγο μαζι του γτ μας την ειπε μ τις εξετασεις (λες κ ειχαμε ορεξη ν τρεχουμε απ δω κι απο κει κ να τρυπιομαστε χωρις λογο...) κ τον αρπαξα κι εγω 😲😤 (δν φτανει π εχουμε τον πονο μας, θ μας κραζουν κ οι γιατροι;;) αλλα μου βγαζει μια ασφαλεια γ εξωσωματικη γτ ειναι ψειρας...😅 μακαρι ν μας βοηθησει ν νιωσουμε το μεγαλειο αυτου του θαυματος!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αννιτακι μου ευχαριστω για το ενδιαφερον!!❤️

Κι εγω σας σκεφτομαι κ μπαινω να διαβασω τα νεα σας αλλα ειναι τοοοοοοσα πολλα κ χαωνομαι.. δν ξερω σε ποια να πρωτοαπαντησω...

Αρχικα θελω πολυ να ευχηθω στην @Elli13να χαιρεται τη μπουμπουκα της!!!!!💖💖💖💖🎈🎈🎈🎈🩰🩰🩰🩰🩰🎀🎀🎀🎀 να ειναι γερη, καλοτυχη κι ευλογημενη στη ζωη της!!!!! Να ειστε κ οι δυο γερες, να γυρισετε σπιτι σας (ισως ειστε ηδη...) και παντα αχωριστες!!!!

@Girly ευχομαι απο καρδιας να ερθει το σπορακι σας με τη σπερματεγχυση!!!! Διαβασα τις αποριες σου αλλα ειμαι τελειως ασχετη... υπεραισιοδοξια π λες κι εσυ κ τα καλυτερα ερχονται!!!✌️❤️🤰

@cat12 και @singing in the rainσας διαβαζω κ στο αλλο θεματακι!!! @cat12 καλη αρχη μ τις ενεσεις κ να σκεφτεσαι οτι εισαι πολυ κοντα στο ονειρο!!!!❤️🙏🥰 Θα ξεκινησω κι εγω την ετοιμασια των δικαιολογητικων γ την επιτροπη σιγα σιγα γτ μ το νεο ετος βαζω μπροστα!!!

@marinaPεπισης καλη επιτυχια στην ετ σου!!!! Θετικη σκεψη κ ολα θ πανε τελεια!!!🙏❤️🤗

Στα δικα μου νεα, πηγα την περασμενη πεμπτη στο γιατρο κ μας ειδε αρκετη ωρα... σαστισε λιγο μ τις εξετασεις π εχουμε κανει .. τις βρηκε πολλες αλλα του εξηγησα οτι φταιει π επισκεφθηκα το τμημα αποβολων του Ελενα κ εκει μου κανανε 10 σελιδες εξετασεις... βεβαια πριν φυγουμε μας εγραψε κι αλλες εξετασεις να κανουμε 🤣🤣🤣 γ τοξοπλασμα, ερυθρα κλπ γτ λεει (κ λογικο το βρισκω) απ τη στιγμη π θελουμε παιδι καλυτερα να κανουμε αυτες τις εξετασεις πριν ξαναμεινω εγκυος...

Αφου τα ειδε ολα μας ειπε οτι ειμαστε στη ανεξηγητη υπογονιμοτητα (αφου δν υπαρχει προφανης λογος) κ μας προτεινει 1 απ τα εξης:

1. Λαπαροσκοπηση

2. Σπερματεγχυση

3. Εξωσωματικη

Η αποφαση δικια μας... η λαπαροσκοπηση θα κοστισει οσο ολη η εξωσωματικη (με φαρμακα απο επιτροπη) κ η σπερματεγχυση γυρω στα 550-600 ευρω... 

Ειπαμε ν κανουμε χαλαρα τις επαφες μας μεχρι το γεναρη (μεχρι να συγκεντρωσουμε τα δικαιολογητικα γ την επιτροπη) κ μετα να προχωρησουμε σε εξωσωματικη... 

Τον ρωτησα γ υστεροσκοπηση κ ηταν αρνητικος... μου ειπε δεν περιμενει να δει κατι π να μας εμποδιζει κ οτι θα μας παει πισω.. εγω ν σας πω την αληθεια θα ηθελα ν κανω υστεροσκοπηση ωστε να ηξερα αν οντως μας εμποδιζει κατι απο τη μητρα..

Επισης γ τα καφε π εχω πριν την περιοδο μου ειπε οτι ισως να εχω χαμηλη προγεστερονη.. νομιζω κ ο δικος σου γιατρος @Mary_piggy ειχε πει κατι σχετικο...

@Mary_piggyεκανες σμρ τη σαλπιγγογραφια τλκ;; ελπιζω ν μην πονεσες κ ολα ν ειναι καλα!!!❤️

Αυτα κοριτσι μου... ο γιατρος ηταν πολυ επεξηγηματικος κ οτι ελεγε ηταν εμπεριστατωμενο! Τα πηρα λιγο μαζι του γτ μας την ειπε μ τις εξετασεις (λες κ ειχαμε ορεξη ν τρεχουμε απ δω κι απο κει κ να τρυπιομαστε χωρις λογο...) κ τον αρπαξα κι εγω 😲😤 (δν φτανει π εχουμε τον πονο μας, θ μας κραζουν κ οι γιατροι;;) αλλα μου βγαζει μια ασφαλεια γ εξωσωματικη γτ ειναι ψειρας...😅 μακαρι ν μας βοηθησει ν νιωσουμε το μεγαλειο αυτου του θαυματος!!!🙏

Καλημέρα Αντωνία μου σε ευχαριστώ πολύ!!!! Εύχομαι να σου έχει έρθει το θαύμα μέχρι τον Ιανουάριο να μην χρειαστεί να κάνεις εξωσωματική 🙏 όσο για τις εξετάσεις θεωρώ ότι είναι καλό που τις έκανες για να πιάσεις όλα τα σημεία να δεις τι συμβαίνει... Κ εγώ χθες πήρα τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις κ τελικά έχω ανεβασμένο λίγο τον θυροειδή κ από ότι διάβασα δεν συλλαμβάνεις αν έχεις παραπάνω από αυτό που πρέπει. Ίσως για αυτό δεν τα έχουμε καταφέρει μέχρι σήμερα... Κ η αμη μου έπεσε λίγο κ έχω πάει στο χαμηλό αλλά ο γιατρός είπε όλα καλά προχωράμε... Τον θυροειδή θα μου πει από κοντά να τον φτιάξουμε... Οπότε καλό είναι να έχουμε κάθε λίγο εξετάσεις κ εάν το είχαμε δει νωρίτερα θα προσπαθούσαμε κ εμείς κανονικά... Αλλά τώρα που μπήκα στον χορό δεν βγαίνω έχω πάρει φόρα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Αρχικά να σας ευχαριστήσω όλες για τη στήριξη και το ενδιαφέρον ❤️

Λοιπόν εμπειρία σαλπιγγογραφίας:

Μετά τη διαδικασία που μου έκανε ο γυναικολόγος και έβαλε το μηχάνημα στη μήτρα μου και πήρε τυχόν υπολείμματα πήγα εχθές να την επαναλάβω. Ξεκινήσανε τη διαδικασία αλλά τις 2 πρώτες φορές δεν πέρασε και μετά μου βάλανε βεντούζα. Ουσιαστικά επειδή ο τράχηλός μου γέρνει ελαφρά προς μία μεριά αυτός ήταν ο λόγος που δεν περνούσε το υγρό. Βάλανε τη βεντούζα λοιπόν και λίιιιγο το μετακίνησαν και το υγρό πέρασε. Τη μία φορά πέρασε από τα δεξιά και μετά δοκιμάσανε ξανά και πέρασε και από την αριστερή. 

Για τον πόνο ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ από το υγρό. Αφού νόμιζα ότι δεν πέρασε και μου είπανε ψέματα για να μην κλάψω. Το μόνο που με ενόχλησε ήταν η βεντούζα που ο πόνος ήταν υποφερτός, μου λέγανε είσαι εντάξει; και έλεγα μπορώ κι άλλο πόνο εσείς κάντε ό,τι χρειάζεται.

Τα αποτελέσματα βγήκαν τέλεια δόξα το Θεό! Η μήτρα μου τέλεια, οι σάλπιγγες τέλειες.

Μου είπανε ότι ξεκινάμε αμέσως προσπάθειες (ίσα ίσα προλαβαίνω αυτό το μήνα, είμαι στην 11η ημέρα) και θα μου δώσει ο γυναικολόγος χάπι να μειώσουμε την προλακτίνη. 

Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα Αντωνία μου σε ευχαριστώ πολύ!!!! Εύχομαι να σου έχει έρθει το θαύμα μέχρι τον Ιανουάριο να μην χρειαστεί να κάνεις εξωσωματική 🙏 όσο για τις εξετάσεις θεωρώ ότι είναι καλό που τις έκανες για να πιάσεις όλα τα σημεία να δεις τι συμβαίνει... Κ εγώ χθες πήρα τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις κ τελικά έχω ανεβασμένο λίγο τον θυροειδή κ από ότι διάβασα δεν συλλαμβάνεις αν έχεις παραπάνω από αυτό που πρέπει. Ίσως για αυτό δεν τα έχουμε καταφέρει μέχρι σήμερα... Κ η αμη μου έπεσε λίγο κ έχω πάει στο χαμηλό αλλά ο γιατρός είπε όλα καλά προχωράμε... Τον θυροειδή θα μου πει από κοντά να τον φτιάξουμε... Οπότε καλό είναι να έχουμε κάθε λίγο εξετάσεις κ εάν το είχαμε δει νωρίτερα θα προσπαθούσαμε κ εμείς κανονικά... Αλλά τώρα που μπήκα στον χορό δεν βγαίνω έχω πάρει φόρα 🥰

Καλημέρα κορίτσια 

ναι ο θυροειδης εννοείτε ότι εμποδιζει στην σύλληψη 

ειχες πρόβλημα και παλιότερα ; Ποσο ήταν ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αρχικά να σας ευχαριστήσω όλες για τη στήριξη και το ενδιαφέρον ❤️

Λοιπόν εμπειρία σαλπιγγογραφίας:

Μετά τη διαδικασία που μου έκανε ο γυναικολόγος και έβαλε το μηχάνημα στη μήτρα μου και πήρε τυχόν υπολείμματα πήγα εχθές να την επαναλάβω. Ξεκινήσανε τη διαδικασία αλλά τις 2 πρώτες φορές δεν πέρασε και μετά μου βάλανε βεντούζα. Ουσιαστικά επειδή ο τράχηλός μου γέρνει ελαφρά προς μία μεριά αυτός ήταν ο λόγος που δεν περνούσε το υγρό. Βάλανε τη βεντούζα λοιπόν και λίιιιγο το μετακίνησαν και το υγρό πέρασε. Τη μία φορά πέρασε από τα δεξιά και μετά δοκιμάσανε ξανά και πέρασε και από την αριστερή. 

Για τον πόνο ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ από το υγρό. Αφού νόμιζα ότι δεν πέρασε και μου είπανε ψέματα για να μην κλάψω. Το μόνο που με ενόχλησε ήταν η βεντούζα που ο πόνος ήταν υποφερτός, μου λέγανε είσαι εντάξει; και έλεγα μπορώ κι άλλο πόνο εσείς κάντε ό,τι χρειάζεται.

Τα αποτελέσματα βγήκαν τέλεια δόξα το Θεό! Η μήτρα μου τέλεια, οι σάλπιγγες τέλειες.

Μου είπανε ότι ξεκινάμε αμέσως προσπάθειες (ίσα ίσα προλαβαίνω αυτό το μήνα, είμαι στην 11η ημέρα) και θα μου δώσει ο γυναικολόγος χάπι να μειώσουμε την προλακτίνη. 

Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία! 

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια πήγαν δηλαδή 😊 ούτε πόνεσες (πολύ) και τα αποτελέσματα σου είναι όλα μια χαρά  

Θα πάρεις και την αγωγή σου για την προλακτινη και πιστεύω θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα λένε και η σαλμπιγγογραφια βοηθάει στην και σύλληψη .. εύχομαι σε λίγο καιρό να μας στείλεις το θετικό σου τεστ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα!! Σήμερα βρέχει ασταμάτητα εδώ και έχει μια υπέροχη μουντηλα!! Γενικά έχω πολύ κέφι όταν είναι έτσι ο καιρός!! @cat12 μωρέ λες εξαετίας του θυροειδή να μην έπιανες τόσο καιρό?? Μήπως δεν χρειάζεται η εξωσωματική?? 

@Mary_piggy τέλεια τα πήγες κορίτσι μου! Μπράβο! Το σημαντικό είναι να πάρεις την αγωγή τώρα και αν όχι αυτόν τον μήνα τον επόμενο θα είσαι έγκυος!! Αφού βρέθηκε το προβληματακι τώρα όλα θα κυλήσουν ρολόι! 

@Antonia2 δηλαδή έμεινες ικανοποιημένη από τον γιατρό αν κατάλαβα καλά!!! Για μένα αυτό είναι το βασικό! Να σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια και να σου παίρνει και λίγο το άγχος! Πάντως βλέπω ότι πολλές είμαστε που σκεφτόμαστε την εξωσωματική και αυτό με στεναχωρεί αλλά πάλι καλά που υπάρχει και αυτή και θα μπορέσουμε να τα καταφέρουμε! Να σε ρωτήσω κάτι άσχετο? Είσαι Θεσσαλονίκη? Και εγώ σιγά σιγά αρχίζω την αναζήτηση γιατρού σε ιδιωτικό κέντρο μιας και στη Θεσσαλονίκη νομίζω μόνο το Παπαγεωργίου κάνει εξωσωματική και δεν έχω ακούσει καλά πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Απογοητευτηκα. Μας πρότεινε σπερματεγχυση για καλύτερα αποτελέσματα (λες και προσπαθούμε τόσο καιρό τζάμπα και άδικα). Εγώ με πολυκυστικες πολύ δύσκολες (ανωορρηκτικοι κύκλοι) πρέπει να πάρω αγωγή για πρόκληση, σαν αυτό που έκανα δηλαδή με τον απλό γυναικολόγο. Και ο σύζυγός μας είπε ότι στο σπερματοδιαγραμμα βλέπει ότι είναι λίγα σε ποσότητα (δεν ανέφερε κάτι για κινητικότητα) ενώ π ουρολόγος και ο βιολόγος από το κέντρο μας είπαν ότι είναι πολύ καλα. Είπαμε ότι παίρνει βιταμίνες αλλά μας είπε δεν θα κάνουν κάτι. Μόνο με αγωγή με Κλομιφαινη μπορεί να γίνει κατι. Τέλος πάντως μας είπε ότι χάνουμε μήνες και χρόνια από τη ζωή μας προσπαθώντας φυσιολογικα και πιστεύει μόνο με σπερματεγχυση μπορώ να μείνω έγκυος. Είπε θα κάνω πρόκληση ελεγχόμενα γιατί αν παραξω πολλά ωοθηλακια θα τα πάρει για εξωσωματική κι όχι για σπερματεγχυση. Δεν ξέρω γιατί το πρότεινε αυτό. Εγώ προς το παρόν δεν θέλω να κάνω ούτε εξωσωματικη ούτε σπερματεγχυση. Θέλω να διορθώσουμε για αρχή την ωορρηξία και να προσπαθήσω φυσιολογικά. Γενικά ένιωσα όταν βγήκα από το κέντρο λες κ είμαστε "άχρηστοι" και μόνο με σπερματεγχυση και εξωσωματικη μπορούμε να κάνουμε ένα παιδί.

καλημέρα κορίτσι! Βασικά αυτά που σου είπε δεν έχουν και πολλή λογική... Από πού προκύπτει ότι μόνο με σπερματέγχυση θα μείνεις έγκυος; Αυτό το λέμε όταν υπάρχει ένα συγκεκριμένο πρόβλημα κατά τη διάρκεια του ταξιδιού του ωαρίου προς τη μήτρα! Δυσλειτουργικές σάλπιγγες; Πολύ κακή κινητικότητα σπέρματος; Εγώ βλέπω ότι έχεις ανωορρηκτικούς κύκλους! Η σπερματέγχυση πού κολλάει; Εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι είχε ένα συγκεκριμένο προϊόν που ήθελε να πουλήσει και προώθησε αυτό και μόνο, χωρίς να συνυπολογίσει τις συνθήκες και τις απαιτήσεις του "πελάτη". Ένα πράγμα σαν να πας σε μαγαζί να πεις ότι έχεις ψυγείο αλλά θέλεις και ένα καταψύκτη για να αποθηκεύεις καιρό τρόφιμα και αντί να σου δείχνουν καταψύκτες, να σου δείχνουν χωράφια για να καλλιεργείς και να τρως φρέσκα λαχανικά, επειδή η κατάψυξη αλλοιώνει τα θρεπτικά συστατικά! Έτσι, επειδή απλά αυτοί θέλουν να δώσουν χωράφια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αρχικά να σας ευχαριστήσω όλες για τη στήριξη και το ενδιαφέρον ❤️

Λοιπόν εμπειρία σαλπιγγογραφίας:

Μετά τη διαδικασία που μου έκανε ο γυναικολόγος και έβαλε το μηχάνημα στη μήτρα μου και πήρε τυχόν υπολείμματα πήγα εχθές να την επαναλάβω. Ξεκινήσανε τη διαδικασία αλλά τις 2 πρώτες φορές δεν πέρασε και μετά μου βάλανε βεντούζα. Ουσιαστικά επειδή ο τράχηλός μου γέρνει ελαφρά προς μία μεριά αυτός ήταν ο λόγος που δεν περνούσε το υγρό. Βάλανε τη βεντούζα λοιπόν και λίιιιγο το μετακίνησαν και το υγρό πέρασε. Τη μία φορά πέρασε από τα δεξιά και μετά δοκιμάσανε ξανά και πέρασε και από την αριστερή. 

Για τον πόνο ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ από το υγρό. Αφού νόμιζα ότι δεν πέρασε και μου είπανε ψέματα για να μην κλάψω. Το μόνο που με ενόχλησε ήταν η βεντούζα που ο πόνος ήταν υποφερτός, μου λέγανε είσαι εντάξει; και έλεγα μπορώ κι άλλο πόνο εσείς κάντε ό,τι χρειάζεται.

Τα αποτελέσματα βγήκαν τέλεια δόξα το Θεό! Η μήτρα μου τέλεια, οι σάλπιγγες τέλειες.

Μου είπανε ότι ξεκινάμε αμέσως προσπάθειες (ίσα ίσα προλαβαίνω αυτό το μήνα, είμαι στην 11η ημέρα) και θα μου δώσει ο γυναικολόγος χάπι να μειώσουμε την προλακτίνη. 

Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία! 

Καλημέρα σε όλες. Μπράβο κορίτσι μου. Εύχομαι να είσαι έγκυος από αυτό το μήνα (άντε τον Νοέμβρη επειδή λες είσαι 11η μέρα)!! Όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...