Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Το εύχομαι και το ελπίζω Αννίτα μου! Εύχομαι να ηρθε και η σειρά μας! Βρε κορίτσια δε μου είπε τίποτα ο γιατρός πέρα ότι θα πάμε σε φυσικό κυκλο και αν δεν δώσει εγκυμοσύνη τον επόμενο με χάπια κλπ. Μπας και δε κατάλαβα καλά? Αλλά και πάλι οποία αγωγή δεν έπρεπε να την ακολουθήσω από την αρχή της νέας περιόδου μου? Δλδ από σήμερα? Όταν τον ρώτησα τι πρέπει να έχω κατά νου να κάνω μου είπε "θα πρέπει να γίνουν κάποιες εξετάσεις για ηπατίτιδα κλπ γιατι είναι το πρωτόκολλο και δε θα χρειαστεί τίποτα άλλο από σένα πέραν του συζύγου που θα δώσει σπέρμα ".  Θα πρέπει λέτε πχ να ρωτήσω για βιταμίνες η κάτι άλλο?

Αααα σου είπε ότι τώρα θα πάτε έτσι χωρίς αγωγή και στο επόμενο με χάπια.. εντάξει τώρα ναι κατάλαβα! Τώρα βγάζει νόημα! Απλά ότι ποστ έχω διαβάσει ειδικά αυτές τις μέρες με σπερμματεγχηση όλες πήραν κάποια αγωγή! Αυτό φυσικά δεν είναι κανόνας! Σίγουρα όταν έκανες την παρακολούθηση είδε το αυγό σου και προφανώς επειδή κάνεις καλής ποιότητας ωάριο όντως θα σε πάει σε φυσικό κύκλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Αααα σου είπε ότι τώρα θα πάτε έτσι χωρίς αγωγή και στο επόμενο με χάπια.. εντάξει τώρα ναι κατάλαβα! Τώρα βγάζει νόημα! Απλά ότι ποστ έχω διαβάσει ειδικά αυτές τις μέρες με σπερμματεγχηση όλες πήραν κάποια αγωγή! Αυτό φυσικά δεν είναι κανόνας! Σίγουρα όταν έκανες την παρακολούθηση είδε το αυγό σου και προφανώς επειδή κάνεις καλής ποιότητας ωάριο όντως θα σε πάει σε φυσικό κύκλο!! 

Είδε και τις ορμονικές εξετάσεις μου και την ΑΜΗ και την μέρα που πήγα και κάνα έλεγχο ωορηξιας και του είπα ότι αν δεν πετύχουμε σύλληψη αυτόν τον μήνα θέλουμε να κάνουμε σπερματεγχυση μου είπε αυτά που σου είπα παραπάνω. Ίσως και να είδε ότι θα γίνει καλή ωορηξια , δε ξέρω καθόλου γιατί δεν έκατσα να το συζητήσω παραπάνω.  Τώρα αύριο θα καλέσω στο ιατρείο να τους πω ότι μου ήρθε περίοδος και ότι αυτόν μήνα έχω κανονίσει να κάνω σπερματεγχυση να δούμε τι θα μας πουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Είδε και τις ορμονικές εξετάσεις μου και την ΑΜΗ και την μέρα που πήγα και κάνα έλεγχο ωορηξιας και του είπα ότι αν δεν πετύχουμε σύλληψη αυτόν τον μήνα θέλουμε να κάνουμε σπερματεγχυση μου είπε αυτά που σου είπα παραπάνω. Ίσως και να είδε ότι θα γίνει καλή ωορηξια , δε ξέρω καθόλου γιατί δεν έκατσα να το συζητήσω παραπάνω.  Τώρα αύριο θα καλέσω στο ιατρείο να τους πω ότι μου ήρθε περίοδος και ότι αυτόν μήνα έχω κανονίσει να κάνω σπερματεγχυση να δούμε τι θα μας πουν. 

Εντάξει αύριο θα σου πουν ακριβώς το πώς θα κινηθείς!! Πέρα από την σπερμματεγχηση που θα κάνεις μετά μπορείς να προσπαθήσεις και μόνη σου η απαγορεύετε? Θέλω να πω ότι ας πουμε πας το πρωί και κάνουν την διαδικασία όλη! Το βράδυ μπορείς να προσπαθήσεις και εσύ με κανονική επαφή? Για να αυξήσεις τις πιθανότητες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Δεν είχαμε νέα από την @Elli13 μας ε? Λέτε να γέννησε?? @Elk μου ίσως λίγο ΣΠΩ και της ποξεσης να ήρθε πιο νωρίς από ότι συνήθως!! Πάντως όπως και να έχει είναι καλό να βρεις έναν γυναικολόγο μιας και ξεκινάς πάλι τις προσπάθειες! Όλο και κάποιος καλός θα υπάρχει εκεί στο νοσοκομείο!! @Girly αχ κορίτσι μου με καλό σπέρμα λένε ότι υπάρχουν πιθανότητες για σπερμματεγχηση!! Αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν θα πάρεις καθόλου αγωγή! Νόμιζα ότι ακόμα και σε φυσικό κύκλο όλο και κάτι παίρνουμε! Όπως και να έχει έχω μια γλυκιά αγωνία για σένα! Σαν καλό προαίσθημα ένα πράγμα! @cat12 εσένα σε παρακολουθώ στο άλλο θέμα.. μιας και εγώ αν μέχρι τον Ιανουάριο δεν μείνω έγκυος θα ξεκινήσω την εξωσωματική και είναι λες και είσαι εγώ 3 μήνες νωρίτερα 🤣🤣 ρωτάς αυτά που θα ρωτούσα και έγω !! 

Ναι θα δω πως θα πάει αν έχω ροη και βλέπω τι θα κάνω 

Καλά ναι γιατρό θα πρέπει να βρω αυτός στο νοσοκομείο μου φάνηκε οκ αλλά δεν είναι εφικτό να πηγαίνω νοσοκομείο την προηγούμενη φορά πήγα να με δει από την αποξεση και περίμενα στην ουρά 2 ώρες είχα και το παιδί στο αμαξι να περιμενει με τον αντρα μου και είχε τόσες κοπέλες που οταν μπήκα μέσα τα είπαμε κυριολεκτικά στο πόδι για να μπει η επομενη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εντάξει αύριο θα σου πουν ακριβώς το πώς θα κινηθείς!! Πέρα από την σπερμματεγχηση που θα κάνεις μετά μπορείς να προσπαθήσεις και μόνη σου η απαγορεύετε? Θέλω να πω ότι ας πουμε πας το πρωί και κάνουν την διαδικασία όλη! Το βράδυ μπορείς να προσπαθήσεις και εσύ με κανονική επαφή? Για να αυξήσεις τις πιθανότητες 

Μέσα στο μυαλό μου είσαι! Βγες καλέ ;πο εκεί μπορεί να χαζεψεις! Χαχαχαχα ακριβώς αυτή θα είναι η πρώτη μου ερώτηση στον γιατρό! Αν μπορώ μετά τη διαδικασία να έχω επαφές. Πριν ειδικά μια μέρα πριν σίγουρα όχι γιατί δε θέλουν για το σπέρμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε κύκλο 29 ημερών 1 χοριακη με 1 μέρα καθυστέρηση 30 και δεύτερη χοριακη μετά από 2 μέρες 118! Ο γιατρός μου είπε όλα καλά! Έχει κάποια αλλη παρόμοια εμπειρία;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nancy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Το βλέπει κανείς ή μονο εγω και η ελπίδα μου;;;

IMG_0594.jpeg

IMG_0593.jpeg

IMG_0592.jpeg

Κορίτσι μου εγώ την βλέπω την δεύτερη γραμμή και εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είναι αυτό που λαχταράς!! Σε ποια μέρα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω 5 μερες καθυστέρηση αλλα και στον γιο μου δεν φαινοταν πριν την 40 μερα..

Μακάρι!!!!  Τουλαχιστον δεν το βλέπω μονο εγώ..   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εσύ τι κάνεις?? Έκανες τέστ ωορρηξίας? Ξεκίνησες επαφές?

Έως σήμερα το πρωί αρνητικά.

 

Τώρα θα ξανακάνω βραδάκι μπας και έγινε θετικό...αργεί η ωορρηξία μου συνήθως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Nancy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Το βλέπει κανείς ή μονο εγω και η ελπίδα μου;;;

IMG_0594.jpeg

IMG_0593.jpeg

IMG_0592.jpeg

Κάτι βλέπω κι εγωωωω 🩷🩷🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annie! είπε:

@cat12 @marinamanoulitsa @Κατερίνα!!! Μίλησα με το γυναικολόγο μου ο οποίος λέει πως το ενδομήτριο μου είναι αυτό που θα έπρεπε να είναι για τη μέρα που βρίσκομαι. Θετική χοριακη σχεδόν αδύνατο να πάρω από τώρα κ να προχωρήσουν κανονικά οι γιατροί στη διερεύνηση που θέλουν να κάνουν. Το φούσκωμα παραμένει δεν έχει μειωθεί. Είμαι σαν 6 μηνών έγκυος 🤣🤣🤣

Εφόσον το είπε ο γιατρός ας κάνουν την διερεύνηση και βλεπεις😜 πάντως εγώ λίγο πριν μάθω την πρώτη φορά ότι ήμουν έγκυος έπαιρνα διπλή αντιβίωση για ιγμοριτιδα και είχα κάνει κ ακτινογραφία ιγμοριων😅 δεν είχε επηρεάσει κάπου δόξα το θεό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nancy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Το βλέπει κανείς ή μονο εγω και η ελπίδα μου;;;

IMG_0594.jpeg

IMG_0593.jpeg

IMG_0592.jpeg

Ναι την βλέπω την γραμμή. Απλά αν μου πεις ότι είναι one step θα σου πω να ξανακάνεις αύριο ένα ηλεκτρονικό η ένα οποιοδήποτε άλλο ..σου παραθέτω παρακάτω φωτογραφίες χωρίς επεξεργασία και μια αρνητική για να δεις το τελευταίο τεστ της συγκεκριμένης εταιρείας που ήταν θετικό αλλά είχα αρνητική χοριακη ..δε θέλω να σε στεναχωρήσω απλά δεν θέλω να περάσει κανείς την λαχτάρα τη δική μου...εύχομαι ολόψυχα να είναι η πρώτη σου θετική γραμμή και αύριο να επιβεβαιωθεί και με άλλο τεστ🙏🙏🤞🤞🤞🤞.(όπως θα δεις είναι ορατή και τα πρώτα δευτερόλεπτα ,φαίνεται ότι το τεστ δεν είχε καθαρίσει καν ακόμη)

IMG_20230925_093308.jpg

IMG_20230925_093847.jpg

IMG_20230925_130642.jpg

IMG_20230925_151228.jpg

IMG_20230925_151305.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Η φατσούλα μόλις μου χαμογέλασε...😁 Πάμε ξανά στην προσπάθεια....!

Επιθεσηηηηηηη ❤️🥰❤️❤️ εύχομαι να είναι η τυχερή σου Μαρίνα μου! Για τις επόμενες μέρες μην τον αφήσεις να πάρει ανάσα! Εμπρός στο δρόμο που χάραξαν οι elk και η dimand μας! Αξίζει να τον δοκιμάσουν όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Επιθεσηηηηηηη ❤️🥰❤️❤️ εύχομαι να είναι η τυχερή σου Μαρίνα μου! Για τις επόμενες μέρες μην τον αφήσεις να πάρει ανάσα! Εμπρός στο δρόμο που χάραξαν οι elk και η dimand μας! Αξίζει να τον δοκιμάσουν όλες!!!

Ευχαριστώ πολύ 😘😘 αμήν να γίνει το θαύμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ναι την βλέπω την γραμμή. Απλά αν μου πεις ότι είναι one step θα σου πω να ξανακάνεις αύριο ένα ηλεκτρονικό η ένα οποιοδήποτε άλλο ..σου παραθέτω παρακάτω φωτογραφίες χωρίς επεξεργασία και μια αρνητική για να δεις το τελευταίο τεστ της συγκεκριμένης εταιρείας που ήταν θετικό αλλά είχα αρνητική χοριακη ..δε θέλω να σε στεναχωρήσω απλά δεν θέλω να περάσει κανείς την λαχτάρα τη δική μου...εύχομαι ολόψυχα να είναι η πρώτη σου θετική γραμμή και αύριο να επιβεβαιωθεί και με άλλο τεστ🙏🙏🤞🤞🤞🤞.(όπως θα δεις είναι ορατή και τα πρώτα δευτερόλεπτα ,φαίνεται ότι το τεστ δεν είχε καθαρίσει καν ακόμη)

IMG_20230925_093308.jpg

IMG_20230925_093847.jpg

IMG_20230925_130642.jpg

IMG_20230925_151228.jpg

IMG_20230925_151305.jpg

Ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω αυτό με τα τεστ σας, ήταν ξεκαθαρα κόκκινες οι γραμμές! Τι να πούμε, ας το αφήσουμε πίσω απλώς όσες κάνετε κορίτσια να το έχετε στο μυαλό σας γτ πραγματικά είναι σκοτσέζικο ντουζ αυτό🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ναι την βλέπω την γραμμή. Απλά αν μου πεις ότι είναι one step θα σου πω να ξανακάνεις αύριο ένα ηλεκτρονικό η ένα οποιοδήποτε άλλο ..σου παραθέτω παρακάτω φωτογραφίες χωρίς επεξεργασία και μια αρνητική για να δεις το τελευταίο τεστ της συγκεκριμένης εταιρείας που ήταν θετικό αλλά είχα αρνητική χοριακη ..δε θέλω να σε στεναχωρήσω απλά δεν θέλω να περάσει κανείς την λαχτάρα τη δική μου...εύχομαι ολόψυχα να είναι η πρώτη σου θετική γραμμή και αύριο να επιβεβαιωθεί και με άλλο τεστ🙏🙏🤞🤞🤞🤞.(όπως θα δεις είναι ορατή και τα πρώτα δευτερόλεπτα ,φαίνεται ότι το τεστ δεν είχε καθαρίσει καν ακόμη)

IMG_20230925_093308.jpg

IMG_20230925_093847.jpg

IMG_20230925_130642.jpg

IMG_20230925_151228.jpg

IMG_20230925_151305.jpg

Είχες καθυστέρηση οταν τα είχες κάνει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nancy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Το βλέπει κανείς ή μονο εγω και η ελπίδα μου;;;

IMG_0594.jpeg

IMG_0593.jpeg

IMG_0592.jpeg

Κάτι αχνοφενεται αλλά δεν βλέπω χρώμα... Και σαν μισή μου φαίνεται. Κάνε πάλι αύριο. Ποια εταιρεία είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Κάτι αχνοφενεται αλλά δεν βλέπω χρώμα... Και σαν μισή μου φαίνεται. Κάνε πάλι αύριο. Ποια εταιρεία είναι; 

Ηometest είναι , βγηκε ετσι τώρα το απόγευμα έχω ενα ηλεκτρονικο θα το κάνω αυριο το πρωί και λέω οτι και να δείξει να πάω το πρώι πριν την δουλειά για μια χοριακη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nancy είπε:

Ηometest είναι , βγηκε ετσι τώρα το απόγευμα έχω ενα ηλεκτρονικο θα το κάνω αυριο το πρωί και λέω οτι και να δείξει να πάω το πρώι πριν την δουλειά για μια χοριακη.. 

Αν είναι home test κρατώ την ανάσα μου για σένα!! Ελπίζω να μην μας απογοητεύσουν και αυτά!! Αναμένουμε αύριο πρωί πρωί να μάθουμε τα νέα σου! Εύχομαι ολόψυχα να ήταν ο τυχερός σας μήνας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Δεν είχαμε νέα από την @Elli13 μας ε? Λέτε να γέννησε?? @Elk μου ίσως λίγο ΣΠΩ και της ποξεσης να ήρθε πιο νωρίς από ότι συνήθως!! Πάντως όπως και να έχει είναι καλό να βρεις έναν γυναικολόγο μιας και ξεκινάς πάλι τις προσπάθειες! Όλο και κάποιος καλός θα υπάρχει εκεί στο νοσοκομείο!! @Girly αχ κορίτσι μου με καλό σπέρμα λένε ότι υπάρχουν πιθανότητες για σπερμματεγχηση!! Αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν θα πάρεις καθόλου αγωγή! Νόμιζα ότι ακόμα και σε φυσικό κύκλο όλο και κάτι παίρνουμε! Όπως και να έχει έχω μια γλυκιά αγωνία για σένα! Σαν καλό προαίσθημα ένα πράγμα! @cat12 εσένα σε παρακολουθώ στο άλλο θέμα.. μιας και εγώ αν μέχρι τον Ιανουάριο δεν μείνω έγκυος θα ξεκινήσω την εξωσωματική και είναι λες και είσαι εγώ 3 μήνες νωρίτερα 🤣🤣 ρωτάς αυτά που θα ρωτούσα και έγω !! 

Χαχαχα άστα κάθε μέρα που περνάει μου έρχονται κ άλλες απορίες 🤣 εύχομαι να μην χρειαστεί να μπεις σε αυτήν την διαδικασία κ να έχει έρθει μέχρι τότε το θετικό σου τεστ!!! Πρώτη φορά περιμένω να έρθει γρήγορα η περίοδος 😜... Έχω αγχωθει πως θα πάει όλο αυτό... Για να δούμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...