Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

@cat12 @marinamanoulitsa @Κατερίνα!!! Μίλησα με το γυναικολόγο μου ο οποίος λέει πως το ενδομήτριο μου είναι αυτό που θα έπρεπε να είναι για τη μέρα που βρίσκομαι. Θετική χοριακη σχεδόν αδύνατο να πάρω από τώρα κ να προχωρήσουν κανονικά οι γιατροί στη διερεύνηση που θέλουν να κάνουν. Το φούσκωμα παραμένει δεν έχει μειωθεί. Είμαι σαν 6 μηνών έγκυος 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

να ρωτήσω κατι βρε κορίτσια ; 
έκανα την αποξεση 5 Οκτωβρίου είχα καποιες μερες αίμα μετά έγιναν καφέ σταμάτησαν μετά ξανά είχα τέλος πάντων τράβηξε αρκετα αυτό με τα καφέ 

Σήμερα έχω αίμα ξανά! Είναι περιοδος τώρα αυτό ; Νωρίς δεν είναι ; Έχω 3 βδομαδες που έκανα αποξεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@cat12 @marinamanoulitsa @Κατερίνα!!! Μίλησα με το γυναικολόγο μου ο οποίος λέει πως το ενδομήτριο μου είναι αυτό που θα έπρεπε να είναι για τη μέρα που βρίσκομαι. Θετική χοριακη σχεδόν αδύνατο να πάρω από τώρα κ να προχωρήσουν κανονικά οι γιατροί στη διερεύνηση που θέλουν να κάνουν. Το φούσκωμα παραμένει δεν έχει μειωθεί. Είμαι σαν 6 μηνών έγκυος 🤣🤣🤣

Περαστικά κορίτσι μου αφού έχεις πάρει το οκ από το γιατρό σου κανε τις εξετάσεις που θέλουν οι γιατροί να δουν τι είναι 😊 περαστικα και πάλι να μας στέλνεις νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Περαστικά κορίτσι μου αφού έχεις πάρει το οκ από το γιατρό σου κανε τις εξετάσεις που θέλουν οι γιατροί να δουν τι είναι 😊 περαστικα και πάλι να μας στέλνεις νέα σου 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Δεν ξέρω τι γίνεται μετά την απόξεση αλλά έχω την εντύπωση ότι επηρεάζεται ο κύκλος. Πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου για σιγουριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

να ρωτήσω κατι βρε κορίτσια ; 
έκανα την αποξεση 5 Οκτωβρίου είχα καποιες μερες αίμα μετά έγιναν καφέ σταμάτησαν μετά ξανά είχα τέλος πάντων τράβηξε αρκετα αυτό με τα καφέ 

Σήμερα έχω αίμα ξανά! Είναι περιοδος τώρα αυτό ; Νωρίς δεν είναι ; Έχω 3 βδομαδες που έκανα αποξεση 

Εγώ δεν θέλω να σε τρομάξω...αλλά την δεύτερη φορά που δεν με καθάρισε ο άσχετος γιατρός που είχα βρει,γιατί είχα αλλάξει γιατρό...επί 1,5 μήνα είχα μια λίγο αίμα μια πολύ μέχρι που έφτασα να τρέχω με αιμορραγία σε εφημερευον κλινική και με καθάρισε καλά και ηρέμησα...

Την πρώτη φορά με τον δικό μου γιατρό που με είχε ξεγεννησει στα παιδιά ...είχα αίμα το πολύ μία εβδομάδα...και τέλος!!!

Αν συνεχιστεί πάνε να σε δούμε με υπέρηχο... Εμένα με άφησε υπολείμματα και ήταν παχύ το ενδομήτριο γι'αυτό είχα τόσο πολύ αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

να ρωτήσω κατι βρε κορίτσια ; 
έκανα την αποξεση 5 Οκτωβρίου είχα καποιες μερες αίμα μετά έγιναν καφέ σταμάτησαν μετά ξανά είχα τέλος πάντων τράβηξε αρκετα αυτό με τα καφέ 

Σήμερα έχω αίμα ξανά! Είναι περιοδος τώρα αυτό ; Νωρίς δεν είναι ; Έχω 3 βδομαδες που έκανα αποξεση 

Καλημέρα κορίτσι μου...εγώ θα σου πω να μην αγχώνεσαι και ότι αυτό ναι θεωρείται περίοδος...τα ίδια είχα και εγώ σχεδόν αλλά με πιο μεγάλο κενό.Εγω δλδ έκανα αποξεση 16 Ιουνίου μου κράτησαν τα καφέ 3 4 μέρες και στις 28 μέρες μου ήρθε ξανά αίμα που θεωρήθηκε περίοδος κανονικά...Να μην αγχώνεσαι,αυτό δείχνει ότι δεν έχει επηρεαστεί πολύ το όλο σύστημα..Αν δεν είχες μείνει έγκυος ποτε θα περίμενες την περίοδο του Οκτώβρη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Δεν ξέρω τι γίνεται μετά την απόξεση αλλά έχω την εντύπωση ότι επηρεάζεται ο κύκλος. Πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου για σιγουριά.

Μμμ ειμαι σε φάση που δεν ξέρω τι θα κάνω με γιατρό ψάχνομαι

ο γιατρός που είχα ο ιδιώτης δεν μου έκανε την αποξεση ζητούσε πολλά λεφτά 

Πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο όπου το έκανα εκεί τώρα δεν ξέρω αν μπορεσω να μιλήσω με το γιατρό θα πρέπει να παρω τηλ στο νοσοκομείο να τον ψαξω γιατί δεν είναι κάθε μερα εκεί θα δω πως θα πάει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ δεν θέλω να σε τρομάξω...αλλά την δεύτερη φορά που δεν με καθάρισε ο άσχετος γιατρός που είχα βρει,γιατί είχα αλλάξει γιατρό...επί 1,5 μήνα είχα μια λίγο αίμα μια πολύ μέχρι που έφτασα να τρέχω με αιμορραγία σε εφημερευον κλινική και με καθάρισε καλά και ηρέμησα...

Την πρώτη φορά με τον δικό μου γιατρό που με είχε ξεγεννησει στα παιδιά ...είχα αίμα το πολύ μία εβδομάδα...και τέλος!!!

Αν συνεχιστεί πάνε να σε δούμε με υπέρηχο... Εμένα με άφησε υπολείμματα και ήταν παχύ το ενδομήτριο γι'αυτό είχα τόσο πολύ αίμα 

Όχι εντάξει δεν έχω τόσο πολύ καιρό αίμα άσε που πριν μια βδομαδα πήγα με είδε ο γιατρός που μου την έκανε την αποξεση και είπε ότι είμαι οκ 

ειδε λίγο αιμα στην μυτρα και που είπε θα φύγει με την περίοδο τα καφέ που είχα ειναι ελαχιστα  δεν είναι πρόβλημα μου είπε αυτά θα καθαρίσουν… έκανα υπέρηχο πριν μια βδομαδα αν δεν είναι κάτι οκ δεν θα το έβλεπε;

Και μετά από μια βδομαδα που με είδε μου ήρθε αίμα 

Απλά μου έκανε εντύπωση πίστευα θα ερχόταν πιο μετά η περιοδος 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι γίνεται η @Elli13 μας? Γεννησες κορίτσι μου? Σας έχω χάσει από χθες ήμουν σε γάμο από το απόγευμα και δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μνμ! @Elk μου εγώ δεν έχω εμπειρία στο θέμα καθόλου..εύχομαι όμως να είναι όλα όπως πρέπει να είναι και απλά να έχει απορυθμιστει ο κύκλος σου.

Εγώ κορίτσια μου δεν χρειάζεται να κάνω άλλο τεστ. 14 μέρες μετά τη μέρα που πιστεύω ότι έγινε η ωορηξια μου ήρθε περίοδος. Έχω ροζ από το πρωί που σηκώθηκα και η μέση με έχει πεθάνει . Οπότε πάμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο με την σπερματεγχυση! Εύχομαι αυτή τη φορά να το πετύχουμε! Πρώτη φορά με τέτοια διαδικασία! Και από τώρα έχω μεγάλη ανυπομονησία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου...εγώ θα σου πω να μην αγχώνεσαι και ότι αυτό ναι θεωρείται περίοδος...τα ίδια είχα και εγώ σχεδόν αλλά με πιο μεγάλο κενό.Εγω δλδ έκανα αποξεση 16 Ιουνίου μου κράτησαν τα καφέ 3 4 μέρες και στις 28 μέρες μου ήρθε ξανά αίμα που θεωρήθηκε περίοδος κανονικά...Να μην αγχώνεσαι,αυτό δείχνει ότι δεν έχει επηρεαστεί πολύ το όλο σύστημα..Αν δεν είχες μείνει έγκυος ποτε θα περίμενες την περίοδο του Οκτώβρη???

Ναι πιστεύω και εγω περιοδος θα είναι μάλλον θα δω πως θα εξελιχθεί και αν χρειαστεί θα προσπαθήσω να ψαξω να τον βρω τον γιατρό  γιατί είναι σε δημόσιο νοσοκομείοκαι δεν έχω τηλέφωνο 

πριν μια βδομαδα πήγα έκανα υπέρηχο με είδε μου είπε ότι είμαι οκ είδε λιγο αιμα στη μυτρα αλλά μου είπε θα φύγει με την περίοδο τα καφέ δεν είναι κάτι μου είπε 

Τελευταία περίοδο είχα 31 Ιουλίου δεν είχα σταθερό κύκλο γιατί θήλαζα τότε και δεν ξέρω να υπολογίσω 

Αχ μακάρι να είναι περιοδος γιατί τώρα θα μπω σε μια σειρά με τον κύκλο μου που σταμάτησα να θηλάζω άρχισα και τα inofert plus μήπως βοηθήσουν και αυτά να στρώσει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι πιστεύω και εγω περιοδος θα είναι μάλλον θα δω πως θα εξελιχθεί και αν χρειαστεί θα προσπαθήσω να ψαξω να τον βρω τον γιατρό  γιατί είναι σε δημόσιο νοσοκομείοκαι δεν έχω τηλέφωνο 

πριν μια βδομαδα πήγα έκανα υπέρηχο με είδε μου είπε ότι είμαι οκ είδε λιγο αιμα στη μυτρα αλλά μου είπε θα φύγει με την περίοδο τα καφέ δεν είναι κάτι μου είπε 

Τελευταία περίοδο είχα 31 Ιουλίου δεν είχα σταθερό κύκλο γιατί θήλαζα τότε και δεν ξέρω να υπολογίσω 

Αχ μακάρι να είναι περιοδος γιατί τώρα θα μπω σε μια σειρά με τον κύκλο μου που σταμάτησα να θηλάζω άρχισα και τα inifert plus μήπως βοηθήσουν και αυτά να στρώσει 😊

Να μην αγχώνεσαι,αφού σε έχει ελέγξει κιόλας δεν υπάρχει λόγος...😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι γίνεται η @Elli13 μας? Γεννησες κορίτσι μου? Σας έχω χάσει από χθες ήμουν σε γάμο από το απόγευμα και δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μνμ! @Elk μου εγώ δεν έχω εμπειρία στο θέμα καθόλου..εύχομαι όμως να είναι όλα όπως πρέπει να είναι και απλά να έχει απορυθμιστει ο κύκλος σου.

Εγώ κορίτσια μου δεν χρειάζεται να κάνω άλλο τεστ. 14 μέρες μετά τη μέρα που πιστεύω ότι έγινε η ωορηξια μου ήρθε περίοδος. Έχω ροζ από το πρωί που σηκώθηκα και η μέση με έχει πεθάνει . Οπότε πάμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο με την σπερματεγχυση! Εύχομαι αυτή τη φορά να το πετύχουμε! Πρώτη φορά με τέτοια διαδικασία! Και από τώρα έχω μεγάλη ανυπομονησία!

Α θα πάτε με σπερματεγχυση;;; άντε καλη επιτυχία κορίτσι μου!!!!θα μείνεις σίγουρα με αυτή τη διαδικασία...έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Α θα πάτε με σπερματεγχυση;;; άντε καλη επιτυχία κορίτσι μου!!!!θα μείνεις σίγουρα με αυτή τη διαδικασία...έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες!!!

Ναι!! Είχαμε μιλήσει με τον γυναικολόγο μου και είπαμε αν και αυτόν τον μήνα δεν έχουμε εγκυμοσύνη τον επόμενο να κάνουμε σπερματεγχυση. Αύριο θα τον πάρω τηλέφωνο να μου πει τι εξετάσεις χρειάζονται. Μου είπε κάποιες εξετάσεις αίματος βάσει πρωτοκόλλου και επειδή κάνω νωρίς ωορηξια να με κατευθύνει λιγάκι στο πώς και τι γιατί δεν ξέρω . Φαντάζομαι την άλλη βδομάδα με το που τελειώσει η περίοδος μου θα ξεκινήσουμε να κάνουμε κανέναν υπέρηχο ώστε να ορίσουμε την μέρα που θα πάμε στο κέντρο να γίνει η σπερματεγχυση. Σε φυσικό κυκλο θα την κάνω και εύχομαι να πετύχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ναι!! Είχαμε μιλήσει με τον γυναικολόγο μου και είπαμε αν και αυτόν τον μήνα δεν έχουμε εγκυμοσύνη τον επόμενο να κάνουμε σπερματεγχυση. Αύριο θα τον πάρω τηλέφωνο να μου πει τι εξετάσεις χρειάζονται. Μου είπε κάποιες εξετάσεις αίματος βάσει πρωτοκόλλου και επειδή κάνω νωρίς ωορηξια να με κατευθύνει λιγάκι στο πώς και τι γιατί δεν ξέρω . Φαντάζομαι την άλλη βδομάδα με το που τελειώσει η περίοδος μου θα ξεκινήσουμε να κάνουμε κανέναν υπέρηχο ώστε να ορίσουμε την μέρα που θα πάμε στο κέντρο να γίνει η σπερματεγχυση. Σε φυσικό κυκλο θα την κάνω και εύχομαι να πετύχει!

Άντε κορίτσι μου εύχομαι καλή επιτυχία να είναι το τυχερό σας

Θα σου δώσει και καποια αγωγή ; Να βοηθήσει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε κορίτσι μου εύχομαι καλή επιτυχία να είναι το τυχερό σας

Θα σου δώσει και καποια αγωγή ; Να βοηθήσει ; 

Ευχαριστούμε πάρα πολύ! Το εύχομαι και εγώ!! Όχι δε μου είπε τίποτα για αγωγή. Μόνο να τον πάρω τηλ να μου πει τι εξετάσεις μας κάνουμε κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Όχι εντάξει δεν έχω τόσο πολύ καιρό αίμα άσε που πριν μια βδομαδα πήγα με είδε ο γιατρός που μου την έκανε την αποξεση και είπε ότι είμαι οκ 

ειδε λίγο αιμα στην μυτρα και που είπε θα φύγει με την περίοδο τα καφέ που είχα ειναι ελαχιστα  δεν είναι πρόβλημα μου είπε αυτά θα καθαρίσουν… έκανα υπέρηχο πριν μια βδομαδα αν δεν είναι κάτι οκ δεν θα το έβλεπε;

Και μετά από μια βδομαδα που με είδε μου ήρθε αίμα 

Απλά μου έκανε εντύπωση πίστευα θα ερχόταν πιο μετά η περιοδος 🤔 

Αφού σου έκανε υπέρηχο κ είδε ότι είσαι οκ νομίζω δεν χρειάζεται ανησυχία...κ εμένα στις 28 μέρες ήρθε η περίοδος... αν θες πάρτον τηλέφωνο αύριο να δεις κ πως θα πάει να του το πεις... 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Τι γίνεται η @Elli13 μας? Γεννησες κορίτσι μου? Σας έχω χάσει από χθες ήμουν σε γάμο από το απόγευμα και δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μνμ! @Elk μου εγώ δεν έχω εμπειρία στο θέμα καθόλου..εύχομαι όμως να είναι όλα όπως πρέπει να είναι και απλά να έχει απορυθμιστει ο κύκλος σου.

Εγώ κορίτσια μου δεν χρειάζεται να κάνω άλλο τεστ. 14 μέρες μετά τη μέρα που πιστεύω ότι έγινε η ωορηξια μου ήρθε περίοδος. Έχω ροζ από το πρωί που σηκώθηκα και η μέση με έχει πεθάνει . Οπότε πάμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο με την σπερματεγχυση! Εύχομαι αυτή τη φορά να το πετύχουμε! Πρώτη φορά με τέτοια διαδικασία! Και από τώρα έχω μεγάλη ανυπομονησία!

Πρώτη φορά κ μπορεί κ η τυχερή!!! Άντε με το καλό να πάνε όλα κ να περάσουν γρήγορα οι μέρες να την κάνεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Πρώτη φορά κ μπορεί κ η τυχερή!!! Άντε με το καλό να πάνε όλα κ να περάσουν γρήγορα οι μέρες να την κάνεις 😊

Σου ήρθε εσένα κορίτσι μου ή να ξεκινήσουν να μας μπαίνουν ψύλλοι στα αφτιά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αφού σου έκανε υπέρηχο κ είδε ότι είσαι οκ νομίζω δεν χρειάζεται ανησυχία...κ εμένα στις 28 μέρες ήρθε η περίοδος... αν θες πάρτον τηλέφωνο αύριο να δεις κ πως θα πάει να του το πεις... 🙂

Θα δω πως θα πάει και αν χρειαστεί θα ψαξω να βρω τον γιατρό 

εμενα μου ήρθε στις 17 μερες μετά την αποξεση και μου φάνηκε γρήγορα 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Σου ήρθε εσένα κορίτσι μου ή να ξεκινήσουν να μας μπαίνουν ψύλλοι στα αφτιά???

Όχι ακόμα αλλά θα έρθει 😞 έκανα τεστ σήμερα για να είμαι σίγουρη να πάω αύριο η μεθαύριο να πάρω τις ενέσεις για να αρχίσω... Κ φοβάμαι τις βελόνες 😬 αλλά το έχω πάρει απόφαση... Μου έδωσε κ εξετάσεις να κάνω. Κ αμη να δει αν έχω πέσει κ άλλο μετά από έναν χρόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα δω πως θα πάει και αν χρειαστεί θα ψαξω να βρω τον γιατρό 

εμενα μου ήρθε στις 17 μερες μετά την αποξεση και μου φάνηκε γρήγορα 🤔

Μπορεί να συμβαίνει κ αυτό. Γενικά λένε σε 4 με 6 εβδομάδες έρχεται. Όντως είναι νωρίς για περίοδο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Δεν είχαμε νέα από την @Elli13 μας ε? Λέτε να γέννησε?? @Elk μου ίσως λίγο ΣΠΩ και της ποξεσης να ήρθε πιο νωρίς από ότι συνήθως!! Πάντως όπως και να έχει είναι καλό να βρεις έναν γυναικολόγο μιας και ξεκινάς πάλι τις προσπάθειες! Όλο και κάποιος καλός θα υπάρχει εκεί στο νοσοκομείο!! @Girly αχ κορίτσι μου με καλό σπέρμα λένε ότι υπάρχουν πιθανότητες για σπερμματεγχηση!! Αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν θα πάρεις καθόλου αγωγή! Νόμιζα ότι ακόμα και σε φυσικό κύκλο όλο και κάτι παίρνουμε! Όπως και να έχει έχω μια γλυκιά αγωνία για σένα! Σαν καλό προαίσθημα ένα πράγμα! @cat12 εσένα σε παρακολουθώ στο άλλο θέμα.. μιας και εγώ αν μέχρι τον Ιανουάριο δεν μείνω έγκυος θα ξεκινήσω την εξωσωματική και είναι λες και είσαι εγώ 3 μήνες νωρίτερα 🤣🤣 ρωτάς αυτά που θα ρωτούσα και έγω !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Α θα πάτε με σπερματεγχυση;;; άντε καλη επιτυχία κορίτσι μου!!!!θα μείνεις σίγουρα με αυτή τη διαδικασία...έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες!!!

Κορίτσι μου εσύ τι κάνεις?? Έκανες τέστ ωορρηξίας? Ξεκίνησες επαφές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Δεν είχαμε νέα από την @Elli13 μας ε? Λέτε να γέννησε?? @Elk μου ίσως λίγο ΣΠΩ και της ποξεσης να ήρθε πιο νωρίς από ότι συνήθως!! Πάντως όπως και να έχει είναι καλό να βρεις έναν γυναικολόγο μιας και ξεκινάς πάλι τις προσπάθειες! Όλο και κάποιος καλός θα υπάρχει εκεί στο νοσοκομείο!! @Girly αχ κορίτσι μου με καλό σπέρμα λένε ότι υπάρχουν πιθανότητες για σπερμματεγχηση!! Αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν θα πάρεις καθόλου αγωγή! Νόμιζα ότι ακόμα και σε φυσικό κύκλο όλο και κάτι παίρνουμε! Όπως και να έχει έχω μια γλυκιά αγωνία για σένα! Σαν καλό προαίσθημα ένα πράγμα! @cat12 εσένα σε παρακολουθώ στο άλλο θέμα.. μιας και εγώ αν μέχρι τον Ιανουάριο δεν μείνω έγκυος θα ξεκινήσω την εξωσωματική και είναι λες και είσαι εγώ 3 μήνες νωρίτερα 🤣🤣 ρωτάς αυτά που θα ρωτούσα και έγω !! 

Το εύχομαι και το ελπίζω Αννίτα μου! Εύχομαι να ηρθε και η σειρά μας! Βρε κορίτσια δε μου είπε τίποτα ο γιατρός πέρα ότι θα πάμε σε φυσικό κυκλο και αν δεν δώσει εγκυμοσύνη τον επόμενο με χάπια κλπ. Μπας και δε κατάλαβα καλά? Αλλά και πάλι οποία αγωγή δεν έπρεπε να την ακολουθήσω από την αρχή της νέας περιόδου μου? Δλδ από σήμερα? Όταν τον ρώτησα τι πρέπει να έχω κατά νου να κάνω μου είπε "θα πρέπει να γίνουν κάποιες εξετάσεις για ηπατίτιδα κλπ γιατι είναι το πρωτόκολλο και δε θα χρειαστεί τίποτα άλλο από σένα πέραν του συζύγου που θα δώσει σπέρμα ".  Θα πρέπει λέτε πχ να ρωτήσω για βιταμίνες η κάτι άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...