Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κορίτσια αν ξέρει κάποια να μου πει πώς τις βλέπει γιατί πραγματικά έχει κολλήσει ο εγκέφαλος 

IMG-7f398597c36b207d59c406fd0133162c-Vγ.jpg

Προλακτίνη αυτή η μάστιγα. Έχεις κι εσύ λίγο ανεβασμένη προλακτίνη, συνήθως δεν είναι παθολογικό η τόσο μικρή αύξηση αλλά από stress, ωστόσο αν δεν κατέβει από μόνη της ίσως ο γιατρός σου να σου δώσει ένα χαπάκι σε ένα σχήμα που θα την κατεβάσει. Κατά τα άλλα μια χαρά είναι οι εξετάσεις σου, υποθέτω τις έκανες κάπου 2-3 μέρα από την περίοδο; Μην σε πιάνει πανικός καλέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κορίτσια αν ξέρει κάποια να μου πει πώς τις βλέπει γιατί πραγματικά έχει κολλήσει ο εγκέφαλος 

IMG-7f398597c36b207d59c406fd0133162c-Vγ.jpg

Κορίτσι μου θα σου βάλω τις δικές μου που ήταν καλές να τις συγκρίνεις και να ηρεμήσεις! Η προλακτίνη σου είναι ανεβασμένη! Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πας καν για σαλπιγγογραφια! Είμαι 99% σίγουρη ότι σε 2 μήνες το πολύ θα είσαι έγκυος αν ξεκινήσεις τη θεραπεία για την προλακτίνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κορίτσια αν ξέρει κάποια να μου πει πώς τις βλέπει γιατί πραγματικά έχει κολλήσει ο εγκέφαλος 

IMG-7f398597c36b207d59c406fd0133162c-Vγ.jpg

IMG_20231020_113034.thumb.jpg.09da8b22751b504218821269e2c02659.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειχα παλι κι αυτη τη φορα λιγο πιο εντονο ροζ 😕 Μολις σχολασω θα παω στο νοσοκομειο που δουλευει ο γιατρος μου , ειπε να παω στα επειγοντα και να πω οτι ειμαι απο εκεινον 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια ειχα παλι κι αυτη τη φορα λιγο πιο εντονο ροζ 😕 Μολις σχολασω θα παω στο νοσοκομειο που δουλευει ο γιατρος μου , ειπε να παω στα επειγοντα και να πω οτι ειμαι απο εκεινον 😕

Να πας. Για να είσαι σίγουρη. Μπορεί να χρειάζεται να πάρεις κάτι

Να σου φύγει το άγχος και να ηρεμήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου θα σου βάλω τις δικές μου που ήταν καλές να τις συγκρίνεις και να ηρεμήσεις! Η προλακτίνη σου είναι ανεβασμένη! Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πας καν για σαλπιγγογραφια! Είμαι 99% σίγουρη ότι σε 2 μήνες το πολύ θα είσαι έγκυος αν ξεκινήσεις τη θεραπεία για την προλακτίνη 

Καλημέρα σε όλες. Έχει δίκιο η Αννίτα. Επειδή έχω κι εγώ ανεβασμένη προλακτίνη κάνε μια συζήτηση με τον γιατρό σου. Εμένα δεν μου δίνουν θεραπεία όσο συζήτηση να έχω κάνει. Η ενδοκρινολόγος κρίνει δεν χρειάζεται (θέλει η προλακτίνη να είναι 50 και πάνω) και ο γυναικολόγος μου λέει ότι αφού έχουμε παρακάμψει την προλακτίνη με πρόκληση ωορρηξία, άλλο θεωρεί είναι το θέμα. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σε συμβουλεψω. Εγώ ότι έχω μάθει είναι ψάχνοντας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια ειχα παλι κι αυτη τη φορα λιγο πιο εντονο ροζ 😕 Μολις σχολασω θα παω στο νοσοκομειο που δουλευει ο γιατρος μου , ειπε να παω στα επειγοντα και να πω οτι ειμαι απο εκεινον 😕

Φυσικά να πας...και να φύγεις τώρα!!! πες τους ότι δεν είσαι καλά....και φύγε..μην το ρισκάρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα σε όλες. Έχει δίκιο η Αννίτα. Επειδή έχω κι εγώ ανεβασμένη προλακτίνη κάνε μια συζήτηση με τον γιατρό σου. Εμένα δεν μου δίνουν θεραπεία όσο συζήτηση να έχω κάνει. Η ενδοκρινολόγος κρίνει δεν χρειάζεται (θέλει η προλακτίνη να είναι 50 και πάνω) και ο γυναικολόγος μου λέει ότι αφού έχουμε παρακάμψει την προλακτίνη με πρόκληση ωορρηξία, άλλο θεωρεί είναι το θέμα. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σε συμβουλεψω. Εγώ ότι έχω μάθει είναι ψάχνοντας.

Κορίτσι μου τα 50 μου φαίνεται πάρα πολυ!! Έως τρελό νούμερο! Νομίζω  και πάνω από 25 θεωρείται ανεβασμένη! Αλλά δεν ξέρω δεν είναι σίγουρη! Πάντως ξέρω ότι αν είναι υψηλή εμποδίζει την σύλληψη! Η @Elkνα μας πει που έχει εμπειρία πάνω στο θέμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια ειχα παλι κι αυτη τη φορα λιγο πιο εντονο ροζ 😕 Μολις σχολασω θα παω στο νοσοκομειο που δουλευει ο γιατρος μου , ειπε να παω στα επειγοντα και να πω οτι ειμαι απο εκεινον 😕

Κορίτσι μου να πας να σε δει! Και να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς! Όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια ειχα παλι κι αυτη τη φορα λιγο πιο εντονο ροζ 😕 Μολις σχολασω θα παω στο νοσοκομειο που δουλευει ο γιατρος μου , ειπε να παω στα επειγοντα και να πω οτι ειμαι απο εκεινον 😕

Εγώ θα είχα φύγει ήδη μην σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου τα 50 μου φαίνεται πάρα πολυ!! Έως τρελό νούμερο! Νομίζω  και πάνω από 25 θεωρείται ανεβασμένη! Αλλά δεν ξέρω δεν είναι σίγουρη! Πάντως ξέρω ότι αν είναι υψηλή εμποδίζει την σύλληψη! Η @Elkνα μας πει που έχει εμπειρία πάνω στο θέμα!!

Εγώ έχω 30 το πολύ 35 και δεν χρειάζεται θεραπεία!  Έχω ακούσει για αρκετες κοπέλες που έχουν θέμα με την προλακτίνη και τους δίνουν χαπι. Σε μένα λένε όχι! Γιατρός δεν είμαι δεν ξέρω. Ας κάνει  η @Mary_piggy κι έναν ρυθμό προλακτίνης να το δούνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια ειχα παλι κι αυτη τη φορα λιγο πιο εντονο ροζ 😕 Μολις σχολασω θα παω στο νοσοκομειο που δουλευει ο γιατρος μου , ειπε να παω στα επειγοντα και να πω οτι ειμαι απο εκεινον 😕

Αν μπορείς να φύγεις και νωρίτερα να φύγεις, να σε δει, να σου δώσει τι θα σου δώσει, να σου γράψει και μια αναρρωτική να κάτσεις να ξεκουραστείς. Αν θέλεις ενημέρωσε μας τι θα σου πούνε, μακάρι όλα να πάνε καλά! 🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Εγώ έχω 30 το πολύ 35 και δεν χρειάζεται θεραπεία!  Έχω ακούσει για αρκετες κοπέλες που έχουν θέμα με την προλακτίνη και τους δίνουν χαπι. Σε μένα λένε όχι! Γιατρός δεν είμαι δεν ξέρω. Ας κάνει  η @Mary_piggy κι έναν ρυθμό προλακτίνης να το δούνε.

Η προλακτίνη επηρεάζεται και από την διατροφή μας, μπορείς να προσθέσεις στην διατροφή σου περισσότερα τρόφιμα με ψευδάργυρο και βιταμίνη Β6 ή να πάρεις κάποιες βιταμίνες για ένα διάστημα, δεν σε επηρεάζουν σε κάτι. Έτσι για να την βοηθήσεις να ισορροπεί λίγο καλύτερα. Έχεις υποθυρεοειδισμό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Η προλακτίνη επηρεάζεται και από την διατροφή μας, μπορείς να προσθέσεις στην διατροφή σου περισσότερα τρόφιμα με ψευδάργυρο και βιταμίνη Β6 ή να πάρεις κάποιες βιταμίνες για ένα διάστημα, δεν σε επηρεάζουν σε κάτι. Έτσι για να την βοηθήσεις να ισορροπεί λίγο καλύτερα. Έχεις υποθυρεοειδισμό; 

Ναι. Είναι ρυθμιζόμενος με τ4. Προσπαθώ να είμαι σε διατροφή. Έχω χάσει 13 κιλά. Βέβαια έχω να χάσω αλλά 10 για να ισορροπήσω. Δυσκολεύομαι παρά πολυ να χάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Ναι. Είναι ρυθμιζόμενος με τ4. Προσπαθώ να είμαι σε διατροφή. Έχω χάσει 13 κιλά. Βέβαια έχω να χάσω αλλά 10 για να ισορροπήσω. Δυσκολεύομαι παρά πολυ να χάσω.

Κι εγώ μια από τα ίδια! Το χάσιμο είναι μαρτύριο, το να βάλω αντιθέτως μια χαρά το πάω 😂. Έβαλα 10 κιλά μετά την εξωμήτρια και ο ενδοκρινολόγος μόνο που δεν με πέταξε από τον δεύτερο! 

Μου είπε ο γυναικολόγος να βρω έναν διαιτολόγο με μαστίγιο 😂

Μπορείς πάντως να ζητήσεις στον διαιτολόγο σου αν έχεις κάποιον να σε παρακολουθεί να σε βοηθήσει σε αυτό με τροφές που θα σου ρυθμίσουν πολύ καλά την προλακτίνη, εμένα η διατροφή με βοήθησε πάρα πολύ στις ελαφρώς αυξημένη προλακτίνη μου. Τώρα έπεσε στο 13 από το 29 που ήταν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου απευθείας ανταπόκριση από νοσοκομείο. Ήρθαμε όπως σας είπα να με ετοιμάσουν για πρόκληση, και αύριο πρώτα ο Θεός να γεννήσω. Δεν έχω παράπονο, μέχρι τώρα όλοι είναι ευγενεστατοι. Και το παιδί που μου έβαλε την πεταλούδα τόσο γλυκό, χαλάλι ο πόνος και η σπασμένη φλέβα 😱😱. Να πω εδώ ότι αυτή η απαισια εξέταση για τη διαστολή ΠΟΝΑΕΙΙΙ τόσο πολύ, παρόλο που η κοπέλα προσπάθησε να με χαλαρώσει. Ο τράχηλος λέει ειναι ακόμα πίσω και σκληρος, καθόλου διαστολή, άρα δεν θα βλέπαμε σύντομα φως στο τούνελ 😂. Η μπέμπα μάλλον βαριέται να βγει!! Τώρα είμαι στο δωμάτιο αραχτη, λίγο αργότερα θα μου βάλουν το πρώτο υπόθετο και το βράδυ το δεύτερο. Σε περίπτωση έντονων πόνων θα κάνουμε εννοείται επισκληρηδιο.

Αυτά τα νέα μου, έχω απλεττο χρόνο ακόμα οπότε μπαίνω και σας διαβάζω να ξεχνιέμαι. Να πω εδώ ότι με συγκίνησαν πολύ τα προσωπικά μηνύματα που έλαβα καθώς και οι αναρτήσεις σας ( @Girly κορίτσι μου τι να πω για σένα, απλά αυτό ❤️❤️). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου απευθείας ανταπόκριση από νοσοκομείο. Ήρθαμε όπως σας είπα να με ετοιμάσουν για πρόκληση, και αύριο πρώτα ο Θεός να γεννήσω. Δεν έχω παράπονο, μέχρι τώρα όλοι είναι ευγενεστατοι. Και το παιδί που μου έβαλε την πεταλούδα τόσο γλυκό, χαλάλι ο πόνος και η σπασμένη φλέβα 😱😱. Να πω εδώ ότι αυτή η απαισια εξέταση για τη διαστολή ΠΟΝΑΕΙΙΙ τόσο πολύ, παρόλο που η κοπέλα προσπάθησε να με χαλαρώσει. Ο τράχηλος λέει ειναι ακόμα πίσω και σκληρος, καθόλου διαστολή, άρα δεν θα βλέπαμε σύντομα φως στο τούνελ 😂. Η μπέμπα μάλλον βαριέται να βγει!! Τώρα είμαι στο δωμάτιο αραχτη, λίγο αργότερα θα μου βάλουν το πρώτο υπόθετο και το βράδυ το δεύτερο. Σε περίπτωση έντονων πόνων θα κάνουμε εννοείται επισκληρηδιο.

Αυτά τα νέα μου, έχω απλεττο χρόνο ακόμα οπότε μπαίνω και σας διαβάζω να ξεχνιέμαι. Να πω εδώ ότι με συγκίνησαν πολύ τα προσωπικά μηνύματα που έλαβα καθώς και οι αναρτήσεις σας ( @Girly κορίτσι μου τι να πω για σένα, απλά αυτό ❤️❤️). 

Αχ μου θυμίζεις τον πρώτο μου τοκετό...39+3 με έβαλε με πρόκληση... το μωρό ψηλά...16 ώρες τοκετό είχα αλλά αξίζει 😁😁😁 με το καλό κορίτσι μου 🙏💓💓🙏 με το καλό να την κρατήσεις αγκαλιά σου και σε λίγο θα ακούσεις το πιο όμορφο κλαματακι του κόσμου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου απευθείας ανταπόκριση από νοσοκομείο. Ήρθαμε όπως σας είπα να με ετοιμάσουν για πρόκληση, και αύριο πρώτα ο Θεός να γεννήσω. Δεν έχω παράπονο, μέχρι τώρα όλοι είναι ευγενεστατοι. Και το παιδί που μου έβαλε την πεταλούδα τόσο γλυκό, χαλάλι ο πόνος και η σπασμένη φλέβα 😱😱. Να πω εδώ ότι αυτή η απαισια εξέταση για τη διαστολή ΠΟΝΑΕΙΙΙ τόσο πολύ, παρόλο που η κοπέλα προσπάθησε να με χαλαρώσει. Ο τράχηλος λέει ειναι ακόμα πίσω και σκληρος, καθόλου διαστολή, άρα δεν θα βλέπαμε σύντομα φως στο τούνελ 😂. Η μπέμπα μάλλον βαριέται να βγει!! Τώρα είμαι στο δωμάτιο αραχτη, λίγο αργότερα θα μου βάλουν το πρώτο υπόθετο και το βράδυ το δεύτερο. Σε περίπτωση έντονων πόνων θα κάνουμε εννοείται επισκληρηδιο.

Αυτά τα νέα μου, έχω απλεττο χρόνο ακόμα οπότε μπαίνω και σας διαβάζω να ξεχνιέμαι. Να πω εδώ ότι με συγκίνησαν πολύ τα προσωπικά μηνύματα που έλαβα καθώς και οι αναρτήσεις σας ( @Girly κορίτσι μου τι να πω για σένα, απλά αυτό ❤️❤️). 

Επιτέλους ήρθε η ώρα της μικρής να συναντήσει τους γονείς της 🥰🥰🥰 όλα να πάνε υπέροχα κορίτσι μου! Είσαι δυνατή και θα τα πας υπέροχα με την γέννα είμαι σίγουρη! Έρχεται το μωράκι σου ♥️

Και κάτι τελευταίο! Το θυμάσαι αυτό?? (Βάζω φώτο) πως περνάει ο καιρός!!

Screenshot_2023-10-20-14-29-06-02_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου απευθείας ανταπόκριση από νοσοκομείο. Ήρθαμε όπως σας είπα να με ετοιμάσουν για πρόκληση, και αύριο πρώτα ο Θεός να γεννήσω. Δεν έχω παράπονο, μέχρι τώρα όλοι είναι ευγενεστατοι. Και το παιδί που μου έβαλε την πεταλούδα τόσο γλυκό, χαλάλι ο πόνος και η σπασμένη φλέβα 😱😱. Να πω εδώ ότι αυτή η απαισια εξέταση για τη διαστολή ΠΟΝΑΕΙΙΙ τόσο πολύ, παρόλο που η κοπέλα προσπάθησε να με χαλαρώσει. Ο τράχηλος λέει ειναι ακόμα πίσω και σκληρος, καθόλου διαστολή, άρα δεν θα βλέπαμε σύντομα φως στο τούνελ 😂. Η μπέμπα μάλλον βαριέται να βγει!! Τώρα είμαι στο δωμάτιο αραχτη, λίγο αργότερα θα μου βάλουν το πρώτο υπόθετο και το βράδυ το δεύτερο. Σε περίπτωση έντονων πόνων θα κάνουμε εννοείται επισκληρηδιο.

Αυτά τα νέα μου, έχω απλεττο χρόνο ακόμα οπότε μπαίνω και σας διαβάζω να ξεχνιέμαι. Να πω εδώ ότι με συγκίνησαν πολύ τα προσωπικά μηνύματα που έλαβα καθώς και οι αναρτήσεις σας ( @Girly κορίτσι μου τι να πω για σένα, απλά αυτό ❤️❤️). 

Με το καλό να την υποδεχτείς!!Ολα θα πα΄νε καλά.💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έφυγα νωρίτερα από τη δουλειά , ευτυχώς δουλεύω κέντρο και το Έλενα είναι κοντά. 

Είπα ότι και καλά πονάει η κοιλιά μου κτλ κτλ.

Λοιπόν ο γιατρός δεν ήταν εκεί ήταν ένας από την ομάδα του . Με εξέτασε τα είδε όλα "μια Χαρα ,όπως πρέπει" όπως είπε. Επίσης μου είπε ότι 1 στις 3 γυναίκες θα δει λίγο αιματακι στο 1 τρίμηνο και να μην ανησυχώ .

Τον ρώτησα αν θα πάρω κάτι και μου είπε θα ενημερώσω τον γιατρό και θα σου πω. Αφού περίμενα λίγο μου είπε  ότι ο γιατρός είπε ότι δεν χρειάζεται να πάρω κάτι είναι όλα καλά, και ότι είναι φυσιολογικό λίγο ροζ στις εβδομαδες που είμαι τώρα. 

Να χαλαρώσω και όσο μπορώ να είμαι ξαπλωμένη ή έστω καθιστή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου απευθείας ανταπόκριση από νοσοκομείο. Ήρθαμε όπως σας είπα να με ετοιμάσουν για πρόκληση, και αύριο πρώτα ο Θεός να γεννήσω. Δεν έχω παράπονο, μέχρι τώρα όλοι είναι ευγενεστατοι. Και το παιδί που μου έβαλε την πεταλούδα τόσο γλυκό, χαλάλι ο πόνος και η σπασμένη φλέβα 😱😱. Να πω εδώ ότι αυτή η απαισια εξέταση για τη διαστολή ΠΟΝΑΕΙΙΙ τόσο πολύ, παρόλο που η κοπέλα προσπάθησε να με χαλαρώσει. Ο τράχηλος λέει ειναι ακόμα πίσω και σκληρος, καθόλου διαστολή, άρα δεν θα βλέπαμε σύντομα φως στο τούνελ 😂. Η μπέμπα μάλλον βαριέται να βγει!! Τώρα είμαι στο δωμάτιο αραχτη, λίγο αργότερα θα μου βάλουν το πρώτο υπόθετο και το βράδυ το δεύτερο. Σε περίπτωση έντονων πόνων θα κάνουμε εννοείται επισκληρηδιο.

Αυτά τα νέα μου, έχω απλεττο χρόνο ακόμα οπότε μπαίνω και σας διαβάζω να ξεχνιέμαι. Να πω εδώ ότι με συγκίνησαν πολύ τα προσωπικά μηνύματα που έλαβα καθώς και οι αναρτήσεις σας ( @Girly κορίτσι μου τι να πω για σένα, απλά αυτό ❤️❤️). 

Με το καλό κορίτσι μου 🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια έφυγα νωρίτερα από τη δουλειά , ευτυχώς δουλεύω κέντρο και το Έλενα είναι κοντά. 

Είπα ότι και καλά πονάει η κοιλιά μου κτλ κτλ.

Λοιπόν ο γιατρός δεν ήταν εκεί ήταν ένας από την ομάδα του . Με εξέτασε τα είδε όλα "μια Χαρα ,όπως πρέπει" όπως είπε. Επίσης μου είπε ότι 1 στις 3 γυναίκες θα δει λίγο αιματακι στο 1 τρίμηνο και να μην ανησυχώ .

Τον ρώτησα αν θα πάρω κάτι και μου είπε θα ενημερώσω τον γιατρό και θα σου πω. Αφού περίμενα λίγο μου είπε  ότι ο γιατρός είπε ότι δεν χρειάζεται να πάρω κάτι είναι όλα καλά, και ότι είναι φυσιολογικό λίγο ροζ στις εβδομαδες που είμαι τώρα. 

Να χαλαρώσω και όσο μπορώ να είμαι ξαπλωμένη ή έστω καθιστή. 

Αχ μπράβο. Όλα καλά θα πάνε! Πήγαινε να ξεκουραστείς τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitrapth είπε:

Κι εγώ μια από τα ίδια! Το χάσιμο είναι μαρτύριο, το να βάλω αντιθέτως μια χαρά το πάω 😂. Έβαλα 10 κιλά μετά την εξωμήτρια και ο ενδοκρινολόγος μόνο που δεν με πέταξε από τον δεύτερο! 

Μου είπε ο γυναικολόγος να βρω έναν διαιτολόγο με μαστίγιο 😂

Μπορείς πάντως να ζητήσεις στον διαιτολόγο σου αν έχεις κάποιον να σε παρακολουθεί να σε βοηθήσει σε αυτό με τροφές που θα σου ρυθμίσουν πολύ καλά την προλακτίνη, εμένα η διατροφή με βοήθησε πάρα πολύ στις ελαφρώς αυξημένη προλακτίνη μου. Τώρα έπεσε στο 13 από το 29 που ήταν. 

Έχω πάει και σε διατροφολόγος ένα χρόνο τώρα. Τον Σεπτέμβρη τον έκοψα γιατί κουράστηκα ψυχολογικά και το άφησα. Απλά πλέον ξέρω πως να τρώω και που να το μαζευω.

Αχ κορίτσι μου το ξέρω αυτό με τον υποθυρεοειδισμό. Πήρα χωρίς να το ξέρω 25 κιλά. Και μέχρι τώρα παλεύω να τα χάσω. Τι κάνουμε μου αρέσει το φαγητό 😬🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Επιτέλους ήρθε η ώρα της μικρής να συναντήσει τους γονείς της 🥰🥰🥰 όλα να πάνε υπέροχα κορίτσι μου! Είσαι δυνατή και θα τα πας υπέροχα με την γέννα είμαι σίγουρη! Έρχεται το μωράκι σου ♥️

Και κάτι τελευταίο! Το θυμάσαι αυτό?? (Βάζω φώτο) πως περνάει ο καιρός!!

Screenshot_2023-10-20-14-29-06-02_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Αααααα βρε θηρίο που το ξεθαψες αυτό;;; Μετά μου λέτε εσείς για αχνές γραμμές... 7 Φεβρουαρίου.. Σαν χτες το θυμάμαι. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να βρεθείτε όλες πολύ σύντομα σε αυτήν την γλυκιά αναμονή να συναντήσετε το μωράκι σας ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια ειχα παλι κι αυτη τη φορα λιγο πιο εντονο ροζ 😕 Μολις σχολασω θα παω στο νοσοκομειο που δουλευει ο γιατρος μου , ειπε να παω στα επειγοντα και να πω οτι ειμαι απο εκεινον 😕

Πήγαινε κορίτσι μου, πιστεύω κ εύχομαι ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, να μας ενημερώσεις όταν σε δει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...