Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Όχι δεν πονάω καθόλου 🤷🏼 

Θα δω πως θα πάει και αν είναι και ξανά δω θα πάω αύριο να με δει.

Αφού δεν πονάς κορίτσι μου είναι καλό ξεκουράσου σήμερα κ αύριο κ θα δεις δεν θα είναι τίποτα ❤️ αν θες ζητά του να σε δει για να είσαι κ πιο ήρεμη... Όλα καλά θα είναι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Από αύριο θα τα αρχίσω.....γιατί πριν την 14η αποκλείεται δεν κάνω ωορρηξία....16η με 17η γίνεται και τα ξεκινάω από 14η για σιγουριά 

Με το καλό κορίτσι μου. Να πετύχετε το σπορακι σας🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γκάλοπ. Επειδή έχει κολλήσει το μυαλό μου ,πείτε μου ποιο τεστ πρώιμης ανίχνευσης να πάρω? Δώστε ιδέες να πάω να πάρω ένα.. να πάρω ηλεκτρονικό ή κανονικό? Και ποια μάρκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια γκάλοπ. Επειδή έχει κολλήσει το μυαλό μου ,πείτε μου ποιο τεστ πρώιμης ανίχνευσης να πάρω? Δώστε ιδέες να πάω να πάρω ένα.. να πάρω ηλεκτρονικό ή κανονικό? Και ποια μάρκα?

First step

Predictor early

Clearblue ηλεκτρονικό 

Όλα αυτά και πολλά άλλα έχω χρησιμοποιήσει και έδειξαν σωστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση κορίτσια μου . Θα σας πω νεότερα ❤️

Κοριτσάκι μου ξάπλωσε να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς! Θα σου πει και ο γιατρός σου να πάρεις κάτι να βοηθήσεις το σποράκι σου. Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι και να μην σκέφτεσαι αρνητικά 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

First step

Predictor early

Clearblue ηλεκτρονικό 

Όλα αυτά και πολλά άλλα έχω χρησιμοποιήσει και έδειξαν σωστά 

Τέλεια ευχαριστώ! Γιατί δε ξέρω στο φαρμακείο που θα πάω τι θα βρω , τουλάχιστον ελπίζω να έχει ένα από αυτα. Λέω να το κάνω το βράδυ. Θα σταματήσω από τώρα να πίνω υγρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια γκάλοπ. Επειδή έχει κολλήσει το μυαλό μου ,πείτε μου ποιο τεστ πρώιμης ανίχνευσης να πάρω? Δώστε ιδέες να πάω να πάρω ένα.. να πάρω ηλεκτρονικό ή κανονικό? Και ποια μάρκα?

Predictor early θα πω κ εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κάτσε βρε κορίτσι μου γιατί δεν κατάλαβα καλά! Την προγεστερόνη την έκανες για να δεις αν έγινε η ωορρηξία η για να δεις αν είσαι έγκυος? Γιατί αν περιμένεις το Σάββατο περίοδο είναι λίγο νωρίς να ανέβει τόσο η προγεστερόνη. Εκτός και αν εννοείς ότι ήταν χαμηλή γενικά και έδειξε ότι δεν έγινε ωορρηξία! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου μια κοπελα απο την παλια μας παρεα, επαιρνε προγεστερονη μετα την ωορρηξια (δε θυμαμαι ποιες μερες ακριβως...) για να βοηθησει την εμφυτευση σε περιπτωση που ειχαν συλληψη... μηπως πρεπει κι εσυ να παρεις;; το εχεις συζητησει με το γιατρο σου;;

Κορίτσια μου την έκανα για να επιβεβαιώσουμε την ωορρηξία ότι έγινε και ευτυχώς έγινε κανονικά, που σημαίνει πως κάνω ωορρηξία κανονικά και δεν μένω έγκυος έτσι γιατί έτσι 🤦‍♀️. Με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός μου και μου είπε πως θα την ήθελε λίγο πιο ανεβασμένη αλλά μπορεί να ανεβεί τις επόμενες ημέρες. Μου είπε να τον πάρω τηλέφωνο αν μου έρθει περίοδος να ξανακάνουμε δεύτερη παρακολούθηση παράλληλα με το σπερματογραφημα του συζύγου για να  δούμε πως θα προχωρήσουμε. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Και εσύ δεν είχες τίποτα??? Σου έχει ξανασυμβεί? Εγώ έχω πάθει πλάκα με το στήθος μου που δεν με ενοχλήσει ούτε δευτερόλεπτο αυτόν τον μήνα... Όσο για την προγεστερόνη έχω την ίδια απορία με τα κορίτσια...δεν είναι νωρίς να έχει ανέβει τόσο ώστε να δείχνει εγκυμοσύνη?

Εγώ το στήθος μου αυτή τη φορά είναι ανύπαρκτο λες και δεν έχω εδώ τίποτα. Και η αλήθεια είναι πως άλλη μια φορά που ήμουν έτσι ήμουν έγκυος αλλά δεν θέλω να φουσκώνω τα μυαλά μου με τέτοια, κατά πάσα πιθανότητα είναι γιατί ο προγεστερονη μου είναι ακόμα χαμηλή πιστεύω. 
Δεν ξέρω ποτέ ανεβαίνει η προγεστερονη αν είσαι έγκυος; Θεωρητικά Πέμπτη σήμερα θα έπρεπε να είναι πάνω από 5 για να είναι φυσιολογική και είναι 4,9 και περιμένω περίοδο ή Σάββατο βράδυ ή Κυριακή πρωί. 
Ο γιατρός μου ειναι τόσο γλυκούλης που μου λέει εύχομαι να μην σου έρθει περίοδος  😆 ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

 

Κορίτσια μου την έκανα για να επιβεβαιώσουμε την ωορρηξία ότι έγινε και ευτυχώς έγινε κανονικά, που σημαίνει πως κάνω ωορρηξία κανονικά και δεν μένω έγκυος έτσι γιατί έτσι 🤦‍♀️. Με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός μου και μου είπε πως θα την ήθελε λίγο πιο ανεβασμένη αλλά μπορεί να ανεβεί τις επόμενες ημέρες. Μου είπε να τον πάρω τηλέφωνο αν μου έρθει περίοδος να ξανακάνουμε δεύτερη παρακολούθηση παράλληλα με το σπερματογραφημα του συζύγου για να  δούμε πως θα προχωρήσουμε. 

Εγώ το στήθος μου αυτή τη φορά είναι ανύπαρκτο λες και δεν έχω εδώ τίποτα. Και η αλήθεια είναι πως άλλη μια φορά που ήμουν έτσι ήμουν έγκυος αλλά δεν θέλω να φουσκώνω τα μυαλά μου με τέτοια, κατά πάσα πιθανότητα είναι γιατί ο προγεστερονη μου είναι ακόμα χαμηλή πιστεύω. 
Δεν ξέρω ποτέ ανεβαίνει η προγεστερονη αν είσαι έγκυος; Θεωρητικά Πέμπτη σήμερα θα έπρεπε να είναι πάνω από 5 για να είναι φυσιολογική και είναι 4,9 και περιμένω περίοδο ή Σάββατο βράδυ ή Κυριακή πρωί. 
Ο γιατρός μου ειναι τόσο γλυκούλης που μου λέει εύχομαι να μην σου έρθει περίοδος  😆 ❤️ 

Έλα ρεεε, τι καλός!! Ευχή μου πραγματικά ,να είσαι εγκυουλα και να σου είναι μια μεγάλη έκπληξη!!! Επίσης χωρίς να θέλω να φουσκώσει τα μυαλά σου (τα δικά μου πετάνε ήδη κάπου στα ουράνια χαχαχχα) και εγώ όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι ενώ είχε πονέσει μια μέρα μόνο το στήθος μου μετά δεν το ξαναενιωσα ποτέ και ήταν ένας λόγος που είχα ξεγράψει εντελώς εκείνον τον μήνα ..τελικά όμως έκανε την έκπληξη!! Γι αυτό και τώρα έχω πάρει αέρα! Εύχομαι ειλικρινά να είσαι εγκυουλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Έλα ρεεε, τι καλός!! Ευχή μου πραγματικά ,να είσαι εγκυουλα και να σου είναι μια μεγάλη έκπληξη!!! Επίσης χωρίς να θέλω να φουσκώσει τα μυαλά σου (τα δικά μου πετάνε ήδη κάπου στα ουράνια χαχαχχα) και εγώ όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι ενώ είχε πονέσει μια μέρα μόνο το στήθος μου μετά δεν το ξαναενιωσα ποτέ και ήταν ένας λόγος που είχα ξεγράψει εντελώς εκείνον τον μήνα ..τελικά όμως έκανε την έκπληξη!! Γι αυτό και τώρα έχω πάρει αέρα! Εύχομαι ειλικρινά να είσαι εγκυουλα ❤️

Μακάρι αγάπη μου να είσαι κι εσύ εγκυούλα! Θυμάμαι χαρακτηριστικά να με ρωτάει ο τότε γυναικολόγος επίμονα το στηθος σε πονάει; Κι εγώ να τα ζουλάω και να του λέω όχι καθόλου!!! Το θυμάμαι σαν χθες! Κανε μας την έκπληξη @Girly μου να είναι το τεστακι σου θετικό 🙏🙏🙏🙏🙏

Εμενα μόνο το predictor early μου έχει δείξει θετικό!!! Αυτό να πάρεις αν δεν έχεις πάρει ακόμα 🤞🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Μακάρι αγάπη μου να είσαι κι εσύ εγκυούλα! Θυμάμαι χαρακτηριστικά να με ρωτάει ο τότε γυναικολόγος επίμονα το στηθος σε πονάει; Κι εγώ να τα ζουλάω και να του λέω όχι καθόλου!!! Το θυμάμαι σαν χθες! Κανε μας την έκπληξη @Girly μου να είναι το τεστακι σου θετικό 🙏🙏🙏🙏🙏

Εμενα μόνο το predictor early μου έχει δείξει θετικό!!! Αυτό να πάρεις αν δεν έχεις πάρει ακόμα 🤞🤞🤞🤞🤞

Τώρα πηγαίνω. Ευχαριστώ!!! Πάντως αυτό με την προγεστερόνη έχει μια βάση (για το ότι ίσως για αυτό δε πονάει το στήθος μου) γιατί τότε όντως δε πονούσε κ μετά από λίγο καιρό είχα ροζ κ χρειάστηκε να πάρω προγεστερόνη...οπότε ευτυχώς πριν κανω τεστ με προσγειωσες ήρεμα κ όμορφα πίσω στη γη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι ξαπλωμένη και τσεκαρω να δω που που . Όταν πάω τουαλέτα δεν βλέπω ροζ όπως είχα δει.. αχ μακάρι να μην δω ξανά αλλο🥺

Θα το τσεκαρω κι αν μέχρι αύριο το μεσημέρι δω ,στο σχολασμα από τη δουλειά θα πάω να με ελέγξει 🤷🏼 ευτυχώς η δουλειά είναι καθιστική.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τώρα πηγαίνω. Ευχαριστώ!!! Πάντως αυτό με την προγεστερόνη έχει μια βάση (για το ότι ίσως για αυτό δε πονάει το στήθος μου) γιατί τότε όντως δε πονούσε κ μετά από λίγο καιρό είχα ροζ κ χρειάστηκε να πάρω προγεστερόνη...οπότε ευτυχώς πριν κανω τεστ με προσγειωσες ήρεμα κ όμορφα πίσω στη γη!!!

Τι ήθελα και μίλαγα δηλαδή 😂

Όπως είπε και ο γιατρός πριν λίγη ώρα το ότι είναι ΤΩΡΑ χαμηλή ΔΕΝ σημαίνει πως δεν θα ανεβεί αύριο ή μεθαύριο!!! Εσύ να ελπίζεις εγώ είμαι η απαισιόδοξη νταξει; 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Τι ήθελα και μίλαγα δηλαδή 😂

Όπως είπε και ο γιατρός πριν λίγη ώρα το ότι είναι ΤΩΡΑ χαμηλή ΔΕΝ σημαίνει πως δεν θα ανεβεί αύριο ή μεθαύριο!!! Εσύ να ελπίζεις εγώ είμαι η απαισιόδοξη νταξει; 😁

Το έκανα το τεστ!! Κοριτσαρες μου είναι αρνητικό μέχρι αηδίας! Χαχαχα έκανα το predictor early μόλις και δεν χωρά αμφιβολία! Τουλάχιστον ηρέμησα και μπορώ πλέον να καπνίσω κανονικά γιατί σήμερα όλη μέρα έκανα δυο τσιγάρα ! Τώρα θα βάλω το κρασάκι μου και θα το ευχαριστηθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια γκάλοπ. Επειδή έχει κολλήσει το μυαλό μου ,πείτε μου ποιο τεστ πρώιμης ανίχνευσης να πάρω? Δώστε ιδέες να πάω να πάρω ένα.. να πάρω ηλεκτρονικό ή κανονικό? Και ποια μάρκα?

Predictor είναι το καλύτερο για μένα...το self clear είδες πόσες εξάτμισης έβγαζε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Το έκανα το τεστ!! Κοριτσαρες μου είναι αρνητικό μέχρι αηδίας! Χαχαχα έκανα το predictor early μόλις και δεν χωρά αμφιβολία! Τουλάχιστον ηρέμησα και μπορώ πλέον να καπνίσω κανονικά γιατί σήμερα όλη μέρα έκανα δυο τσιγάρα ! Τώρα θα βάλω το κρασάκι μου και θα το ευχαριστηθω!

Κοίτα ίσως ήθελε πρωινά ούρα...πήρες διπλό να κάνεις και πρωί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοίτα ίσως ήθελε πρωινά ούρα...πήρες διπλό να κάνεις και πρωί;

Μωρέ αν ήταν θα έδειχνε αυτό . Είναι πρώιμης ανίχνευσης. Περίοδο περιμένω Κυριακή η δευτερα. Άρα πιστεύω ακόμη και με βραδυνα ουρά κάτι θα έδειχνε. Αυτό ήταν ολοκάθαρο! Όμως δε πειράζει. έβαλα κρασάκι και όοολα καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Το έκανα το τεστ!! Κοριτσαρες μου είναι αρνητικό μέχρι αηδίας! Χαχαχα έκανα το predictor early μόλις και δεν χωρά αμφιβολία! Τουλάχιστον ηρέμησα και μπορώ πλέον να καπνίσω κανονικά γιατί σήμερα όλη μέρα έκανα δυο τσιγάρα ! Τώρα θα βάλω το κρασάκι μου και θα το ευχαριστηθω!

Εγώ πάντως θα σε συνοδεύσω στο κρασάκι! Στην υγεια μας και ας ελπίσουμε να μας χαμογελάσει κ εμάς κάποια στιγμή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Εγώ πάντως θα σε συνοδεύσω στο κρασάκι! Στην υγεια μας και ας ελπίσουμε να μας χαμογελάσει κ εμάς κάποια στιγμή ❤️

Αχ ναιιιι!!! Στην υγείας μια Δημητρούλα μου! Στην υγεία σας κορίτσια μου! Γερές να είμαστε ❤️🥂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου @Girly και @Dimitrapth είναι αρκετά νωρίς ακόμα για να βγάζετε συμπεράσματα!! Καλά κάνετε και πίνετε τα κρασιά σας! Αχ τώρα θέλω και εγώ και δεν έχω καθόλου σπίτι! Το ήπια πριν λίγες την αγαπημένη μου σαγκρια και ξέχασα να ξανά πάρω! Πάντως εγώ πιστεύω ότι όταν η @Girly μείνει έγκυος και 7 μηνών να φτάσει ακόμα τέστ θα κάνει  για να κάνει παρέα στις υπόλοιπες 🤣🤣 έχεις εθισμό στα τεστ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Εγώ είμαι ξαπλωμένη και τσεκαρω να δω που που . Όταν πάω τουαλέτα δεν βλέπω ροζ όπως είχα δει.. αχ μακάρι να μην δω ξανά αλλο🥺

Θα το τσεκαρω κι αν μέχρι αύριο το μεσημέρι δω ,στο σχολασμα από τη δουλειά θα πάω να με ελέγξει 🤷🏼 ευτυχώς η δουλειά είναι καθιστική.

 

Όλα καλά θα πάνε ❤️

σε μια από τις εγκυμοσύνες μου είχα κ εγώ 

εκει στις 6-7 εβδ 

καθαρά από την εμπειρία μου θα σου έλεγα αν ξανά δεις όντως να πας για έναν υπέρηχο έτσι για να είσαι ήσυχη. 
 

με το καλό να κυλήσουν όλα τέλεια! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου @Girly και @Dimitrapth είναι αρκετά νωρίς ακόμα για να βγάζετε συμπεράσματα!! Καλά κάνετε και πίνετε τα κρασιά σας! Αχ τώρα θέλω και εγώ και δεν έχω καθόλου σπίτι! Το ήπια πριν λίγες την αγαπημένη μου σαγκρια και ξέχασα να ξανά πάρω! Πάντως εγώ πιστεύω ότι όταν η @Girly μείνει έγκυος και 7 μηνών να φτάσει ακόμα τέστ θα κάνει  για να κάνει παρέα στις υπόλοιπες 🤣🤣 έχεις εθισμό στα τεστ!! 

Χαχαχαχαχ βρε ας ειμαι εγώ έγκυος με το καλό και τα τεστ θα πάνε σύννεφο! Χαχαχαχ 

Πάντως ήρθε η ώρα να σας πω τις σκέψεις μου και γιατί αυτός και ο επόμενος μήνας είναι σημαντικοί για μένα! Έχω βάλει ένα deadline μέχρι τον Δεκέμβριο μάξιμουμ. Και αυτό λόγω του 9μηνου της εγκυμοσύνης και την έναρξη του γιου μου στο δημοτικό τον επόμενο Σεπτέμβριο με το καλό. Επειδή λοιπόν η εμπειρία της πρώτης γέννας μου και ο καιρός μετά ήταν αφόρητα δύσκολος για μένα γιατί δεν είχα βοήθεια και συνέτρεχαν ταυτόχρονα πολλοί εξαντλητικοι λόγοι ( καθημερινά μέχρι 13 ημερών στα νοσοκομεία ολόκληρη μέρα,φεύγαμε βράδυ για τον ίκτερο του παιδιού και ξανά την επόμενη μέρα εκεί στις 8 ,εγώ άυπνη παντελώς, πολύ πολύ κακούς γείτονες και ένα αφόρητα προβληματικό σπίτι που δε με άφηναν να κοιμηθώ δευτερόλεπτο, κλπ κλπ) ένας ακόμη λόγος ήταν ότι όταν τελείωσαν τα καθημερινά πήγαινε έλα μας στα νοσοκομεία τελειωσε μαζί και η άδεια του άντρα μου..άρα ήμουν χωρίς καμία μα καμία βοήθεια ,άυπνη 24ωρ; ολόκληρα μέχρι να γυρίσει ο άντρας μου στις 5μισι ...όλα αυτά με ξετιναξαν είχε πέσει το ανοσοποιητικό μου, έπεφταν τα νύχια μου από την κούραση και είχα βαριάς μορφής εξάντληση. Είχα γεμίσει παντού φλεγμονές. Γενικά πέρασα πολύ δύσκολα. Έτσι λοιπόν όχι ότι έχω σίγουρο ότι θα επαναληφθεί αλλά δεν θα μπορέσω σε καμία περίπτωση αν γεννήσω Σεπτεμβριο να ανταπεξέλθω στις ανάγκες του γιου μου τον πρώτο δύσκολο καιρό στο δημοτικό που χρειάζεται υπομονή και ξεκούραστο κεφάλι. Θα είναι κάτι εντελώς νέο και θέλω να είμαι παρούσα σε όλο αυτό . Έτσι λοιπόν πήρα την απόφαση συνειδητά να σταματήσω τις προσπάθειες από τον Ιανουάριο. Για πόσο καιρό δεν ξέρω ειλικρινά. Για κάποιους μήνες σίγουρα όμως. Δεν θέλω να θέσω ούτε εμένα σε μια τέτοια τεράστια πίεση ούτε το παιδί. Έτσι λοιπόν έσκασα αυτόν τον μήνα ειδικά αφότου είδα ότι είχα ένα σύμπτωμα που είχα μόνο στην εγκυμοσύνη μου! Την απουσία τους στήθους μου!  Και γιναυτο τον λόγο πήραμε την απόφαση να πάμε τον επόμενο μήνα σε σπερματεγχυση. Τουλάχιστον ήθελα να έχω γεννήσει καλοκαίρι και ο πρώτος πολύ δύσκολος μήνας να έχει περάσει μέχρι να πάει το παιδί σχολείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 αρχηγέ της καρδιάς μου,κορίτσι μου γλυκό και υπέροχο! Η μέρα σε λίγες ώρες θα ξημερώσει και μαζί της θα σου φέρει αυτό που παλέψεις και κατάφερες να αποκτήσεις. Το υπέροχο δώρο της μητρότητας. Το πιο υπέροχο και πολύτιμο πράγμα του κόσμου αύριο θα το κρατάς στα χέρια σου. Δεν πιστεύω ότι θα φτάσεις Σάββατο,κόντρα στις προβλέψεις σου! Κοιμήσου ήρεμα απόψε, αύριο έχεις αγώνα! Το τρόπαιο, βαρύ και ανεκτίμητο. Σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά να απολαύσεις κάθε πόνο και κάθε λεπτό και να κρατήσεις αγκαλιά σου σφιχτά ένα γερό μωράκι. Να είστε και οι δύο σας καλά! Δως της ένα φιλάκι πρώτα με την ψυχή σου και έπειτα από όλες τις "θείες" της εδώ!  Αύριο η σκέψη μου θα είναι μαζί σου! Με το καλό Έλλη μου. Σου στέλνω όλα τα μου τα φιλιά! Αναμένουμε όταν θα είσαι σε θέση να μας πεις ότι όλα πήγαν άψογα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️the time has come 🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...