Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Φυσικά και θα πάω, γιατί λένε μετά ότι (αν βγουν καλά τα αποτελέσματα) καθαρίζεις και ανοίγουν διάπλατα οι δρόμοι 😛

Φυσικά και φοβάμαι για τον πόνο αλλά σκέφτομαι 2 πράγματα. Ότι αν είναι να πονέσω αλλά μετά να πετύχω τη σύλληψη χαλάλι! Και επίσης εδώ θέλω να συλλάβω που σημαίνει ότι μετά θα έρθω αντιμέτωπη με τη γέννα οπότε η σαλπιγγογραφία φαίνεται παιχνιδάκι μπροστά στη γέννα 😂

Ποιος περιμένει τόσες μέρες για τα αποτελέσματα;;;; 

Ένα ένα βήμα τη φορά! Καλέ μην προτρέψει! 😬🙏 όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυυυυ!!!! Μόλις έκανα τεστακι! Δεν άντεξα!! Είναι ολόλευκο αρνητικό...κρατάω λίγες ελπίδες και συνεχίζουμε!!! 

Καλημερααα!!! κριμα για το αρνητικο αλλα δεν πτοουμαστε!! οντως ειναι νωρις... υπομονη μεχρι αυριο το πρωι...😜

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εμένα με κόλλησε ίωση ο μικρός από το σχολείο και έχω συνάχι φουλ....αρχίσαμε πάλι τα γνωστά!!!!έχω πλακωθεί στις βιταμίνες ...σήμερα θα πάρω τα τεστ ωορρηξίας ηλεκτρονικα κλασικά...και τα ξεκινάω αύριο...πάλι στην προσπάθεια...τι να κάνουμε κορίτσι συνεχίζουμε... ελπίζω να γίνει θετικό τις επόμενες μέρες 🙏🙏🙏

καλημερα Μαρινα μου!! περαστικα σας!!❤️ 

ειναι τωρα περιεργη εποχη... ολοι γυρω μας κατι εχουν.. κι εγω εχω μπουκωμα κλασσικα..  σχεδον 3 μηνες περυσι την εβγαλα με ρινιτιδα...🤔

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! Μπράβο πολύ χάρηκα για τη νέα εγκυμοσύνη! Βλέπω τα θετικά τεστ και παίρνω τόση ικανοποίηση γιατί έχω συνηθίσει να βλέπω τα αρνητικά μου 😂 

Μην ακούω για covid κορίτσια γιατί την επόμενη εβδομάδα θα πάω για σαλπιγγογραφία και έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου ότι μετά θα είμαι πιο γόνιμη. Ο άντρας μου είναι καθηγητής σε σχολείο και καταλαβαίνετε ότι φλερτάρει κάθε μέρα με covid, έτσι και κολλήσει τώρα που θα έχουμε πιο πολλές πιθανότητες θα τον δείρω! 

Αύριο κάνω ορμονολογικές, τα αποτελέσματα βγαίνουν την ίδια μέρα, ξέρετε;

καλημερα κοριτσια μου!!! θελουν 2-3 μερουλες σιγουρα.. καλα αποτελεσματα και με το καλο η σαλπιγγογραφια!! κι εγω φοβομουν οσο εσυ πριν την κανω αλλα τλκα ηταν παιχνιδακι!! ενας πονος 5 δευτερολεπτων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα σπίτι και έβαλα φαγητό να γίνεται. @annitakianna ναι μπορεί να είναι και ετσι..τον Σεπτέμβρη που πήγα γιατρό την 11η μέρα το απόγευμα μου είπε έγινε η ωορηξια μου αλλά η περίοδος μου ήρθε την 15η μέρα μετά τον υπέρηχο. Άρα πιθανολογω έγινε την ημέρα που πήγα στον γιατρό το πρωί και πήρα συν μία μέρα για να έρθει περίοδος. Ήλπιζα και εγώ να δω σαν την καλή μας @dimand θετικό τεστ την 11 μέρα αλλά δε μου έκατσε (αν θυμάμαι καλά το απόγευμα της 10ης είχε δει με τα one step) . Δεν χάνω ελπίδες ειλικρινά. Εκτός από πείνα και φοβερό πρήξιμο στην κοιλιά δεν είχα τα γνωστά προεμμυνορρυακα συμπτώματα, οπότε ελπίζω φυσικά! Απλά οι μέρες ξέρεις...περνάνε αργά! Και εγώ είμαι φουλ ανυπόμονη! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Μόλις γύρισα σπίτι και έβαλα φαγητό να γίνεται. @annitakianna ναι μπορεί να είναι και ετσι..τον Σεπτέμβρη που πήγα γιατρό την 11η μέρα το απόγευμα μου είπε έγινε η ωορηξια μου αλλά η περίοδος μου ήρθε την 15η μέρα μετά τον υπέρηχο. Άρα πιθανολογω έγινε την ημέρα που πήγα στον γιατρό το πρωί και πήρα συν μία μέρα για να έρθει περίοδος. Ήλπιζα και εγώ να δω σαν την καλή μας @dimand θετικό τεστ την 11 μέρα αλλά δε μου έκατσε (αν θυμάμαι καλά το απόγευμα της 10ης είχε δει με τα one step) . Δεν χάνω ελπίδες ειλικρινά. Εκτός από πείνα και φοβερό πρήξιμο στην κοιλιά δεν είχα τα γνωστά προεμμυνορρυακα συμπτώματα, οπότε ελπίζω φυσικά! Απλά οι μέρες ξέρεις...περνάνε αργά! Και εγώ είμαι φουλ ανυπόμονη! 

 

*προεμμηνορροϊκα  (σας έβγαλα τα μάτια !! 😵💫😵💫)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!! Χρειάζομαι την γνώμη σας έχω κύκλο 31-33 ημερών την 12η ημέρα είχα κάποιες ροζ εκκρίσεις ελάχιστες για κάποιες ώρες που σύμφωνα με το γιατρό μου ήταν ωορρηξία με ελάχιστη πιθανότητα ουρολοιμωξης καθώς δεν είχα άλλο σύμπτωμα. Χθες και σήμερα 19η & 20η ημέρα δλδ έχω έντονους πόνους κάτω δεξιά όπως έχω συνήθως στην ωορρηξία μ και τσιμπήματα μια στο τόσο στο αντίστοιχο σημείο αριστερά .Ποια η γνώμη σας; Ελπίζω να μην πάει χαμένος ο μήνας είχαμε επαφές 6,10,15,16,17,18 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες μου 🌼🌼🌼

Ξύπνησα πολύ άσχημα σήμερα αλλά όχι δε θα κάνω την χάρη σε τίποτα να με ρίξει!!!12η μέρα πριν την (μη) αναμενόμενη,ποιες είμαστε μαζί να αλληλοστηριζόμαστε??

Υποθετικά είχαμε καλές επαφές με τεστ ωορρηξίας,έχουν βγει και οι ορμονικές και ανοσολογικές μου και είναι τέλειες!!!!Στείλτε λίγη θετική ενέργεια μήπως και αυτή τη φορά γίνει το θαύμα 🧿🧿🧿🥰🥰🥰

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες μου 🌼🌼🌼

Ξύπνησα πολύ άσχημα σήμερα αλλά όχι δε θα κάνω την χάρη σε τίποτα να με ρίξει!!!12η μέρα πριν την (μη) αναμενόμενη,ποιες είμαστε μαζί να αλληλοστηριζόμαστε??

Υποθετικά είχαμε καλές επαφές με τεστ ωορρηξίας,έχουν βγει και οι ορμονικές και ανοσολογικές μου και είναι τέλειες!!!!Στείλτε λίγη θετική ενέργεια μήπως και αυτή τη φορά γίνει το θαύμα 🧿🧿🧿🥰🥰🥰

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!!!

Κι εγώ 1/11 (δεν) περιμένω !!! Μακάρι να είναι ο μήνας μας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

@evaioan συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να υποδεχθείτε και το 2ο? μωράκι στην οικογένεια 😊

@Elli13 2 μέρες έμειναν ❤️❤️❤️ Αν δεν γεννησες ήδη από τα συμπτώματα που διάβαζα στην ομάδα του Οκτωβρίου 😅 Όπως και να χει το σώμα σου φαίνεται να είναι έτοιμο οπότε μην αγχωθεις! Όλα θα πάνε τέλεια! Καλή λευτεριά και περιμένουμε νέα σου όταν γεννήσεις 😘❤️

@marinamanoulitsa συγχαρητήρια για το παιδάκι σου! Μεγάλη τιμή να είναι σημαιοφόρος!

@ΛΕΥΚΗ κρίμα που δεν είχες θετικό τεστακι τελικά 😕 Μην σου φουσκωσω τα μυαλά αλλά εγώ 2 κύκλους πριν μείνω τελικά έγκυος μου έκανε κάτι κουλά η περίοδος... Μπορεί να ήταν και εντελώς τυχαίο βέβαια 🤣 Θετική ενέργεια και πολλές επαφές μέχρι την επόμενη αναμενόμενη ημέρα περιόδου, που εύχομαι να μην την δεις!

@marinaP χαίρομαι που το έχεις πάρει ζεστά 😁 Είμαι σίγουρη ότι και σε αυτή την ετ θα δεις θετική χοριακη 😊 Και αυτή τη φορά θα μένει το/τα σπορακι/α σου 😁😁😁

@dimand συγχαρητήρια και πάλι κοπέλα μου για την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά! 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες τις κοπέλες που κάνετε τώρα τις προσπάθειες σας! Και καλή αναμονή σε όσες περιμένουν το θετικό τεστακι! Περιμένω κι εγώ μαζί σας 😜

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες μου 🌼🌼🌼

Ξύπνησα πολύ άσχημα σήμερα αλλά όχι δε θα κάνω την χάρη σε τίποτα να με ρίξει!!!12η μέρα πριν την (μη) αναμενόμενη,ποιες είμαστε μαζί να αλληλοστηριζόμαστε??

Υποθετικά είχαμε καλές επαφές με τεστ ωορρηξίας,έχουν βγει και οι ορμονικές και ανοσολογικές μου και είναι τέλειες!!!!Στείλτε λίγη θετική ενέργεια μήπως και αυτή τη φορά γίνει το θαύμα 🧿🧿🧿🥰🥰🥰

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!!!

Στέλνω πολλή πολλή θετική ενέργεια και εύχομαι να είναι ο μήνας που θα δεις την υπέροχη δεύτερη ροζ γραμμουλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες μου 🌼🌼🌼

Ξύπνησα πολύ άσχημα σήμερα αλλά όχι δε θα κάνω την χάρη σε τίποτα να με ρίξει!!!12η μέρα πριν την (μη) αναμενόμενη,ποιες είμαστε μαζί να αλληλοστηριζόμαστε??

Υποθετικά είχαμε καλές επαφές με τεστ ωορρηξίας,έχουν βγει και οι ορμονικές και ανοσολογικές μου και είναι τέλειες!!!!Στείλτε λίγη θετική ενέργεια μήπως και αυτή τη φορά γίνει το θαύμα 🧿🧿🧿🥰🥰🥰

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!!!

καλημεραααααα!!!!❤️🌻

αχ αυτη η αναμονη δεν παλευεται.... προσπαθησε να κανεις πραγματα να ξεχνιεσαι... γεμισε το χρονο σου γτ αλλιως δεν θα περνανε οι μερες, οι ωρες, τα λεπτα...😜

θετικη σκεψη, ειστε νεοι και υγιεστατοι και θα ερθει πολυ πολυ συντομα!!!! στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια!!!

ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιησες τεστ ωορρηξιας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημεραααααα!!!!❤️🌻

αχ αυτη η αναμονη δεν παλευεται.... προσπαθησε να κανεις πραγματα να ξεχνιεσαι... γεμισε το χρονο σου γτ αλλιως δεν θα περνανε οι μερες, οι ωρες, τα λεπτα...😜

θετικη σκεψη, ειστε νεοι και υγιεστατοι και θα ερθει πολυ πολυ συντομα!!!! στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια!!!

ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιησες τεστ ωορρηξιας;;

Ναι η πρώτη φορά...3 μέρες χαμογελάκι 😂😂 με τρέλανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Demy93 είπε:

Ναι η πρώτη φορά...3 μέρες χαμογελάκι 😂😂 με τρέλανε!!!

χαχαχαχα!! ΣΑΣ τρελανε!!!! κανατε υπερωριες!!! 😝 

τωρα που ξεκινησατε στοχευμενες επαφες θα ερθει πολυ πολυ συντομα!!! εμενα μια φιλη μου οταν ξεκινησε τα τεστ στο 2ο-3ο μηνα της ηρθε το σπορακι!!! ωστοσο, εσας μπορει να ερθει και με την 1η!!!😊

στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!🤞🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Μόλις γύρισα σπίτι και έβαλα φαγητό να γίνεται. @annitakianna ναι μπορεί να είναι και ετσι..τον Σεπτέμβρη που πήγα γιατρό την 11η μέρα το απόγευμα μου είπε έγινε η ωορηξια μου αλλά η περίοδος μου ήρθε την 15η μέρα μετά τον υπέρηχο. Άρα πιθανολογω έγινε την ημέρα που πήγα στον γιατρό το πρωί και πήρα συν μία μέρα για να έρθει περίοδος. Ήλπιζα και εγώ να δω σαν την καλή μας @dimand θετικό τεστ την 11 μέρα αλλά δε μου έκατσε (αν θυμάμαι καλά το απόγευμα της 10ης είχε δει με τα one step) . Δεν χάνω ελπίδες ειλικρινά. Εκτός από πείνα και φοβερό πρήξιμο στην κοιλιά δεν είχα τα γνωστά προεμμυνορρυακα συμπτώματα, οπότε ελπίζω φυσικά! Απλά οι μέρες ξέρεις...περνάνε αργά! Και εγώ είμαι φουλ ανυπόμονη! 

 

Και τα δικά μου προεόρτια έχουν εξαφανιστεί αυτή τη φορά ενώ ωορρηξία έκανα κανονικά.. τι φάση; Τι γίνεται;;; Έκανα σήμερα την προγεστερονη που ζήτησε ο γιατρός και έφαγα μια καλή καλή πατάτα γιατί είναι χαμηλή για κύηση και προφανώς κι αυτό το μήνα δεν είμαι έγκυος ξανά 😔. Περιμένω το Σάββατο περίοδο, με τις υγείες μου! Άντε κορίτσια η σειρά σας μπας και δούμε κανένα θετικό τεστακι ακόμα να πάρουμε χαρά!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Και τα δικά μου προεόρτια έχουν εξαφανιστεί αυτή τη φορά ενώ ωορρηξία έκανα κανονικά.. τι φάση; Τι γίνεται;;; Έκανα σήμερα την προγεστερονη που ζήτησε ο γιατρός και έφαγα μια καλή καλή πατάτα γιατί είναι χαμηλή για κύηση και προφανώς κι αυτό το μήνα δεν είμαι έγκυος ξανά 😔. Περιμένω το Σάββατο περίοδο, με τις υγείες μου! Άντε κορίτσια η σειρά σας μπας και δούμε κανένα θετικό τεστακι ακόμα να πάρουμε χαρά!!! 🙏

Κάτσε βρε κορίτσι μου γιατί δεν κατάλαβα καλά! Την προγεστερόνη την έκανες για να δεις αν έγινε η ωορρηξία η για να δεις αν είσαι έγκυος? Γιατί αν περιμένεις το Σάββατο περίοδο είναι λίγο νωρίς να ανέβει τόσο η προγεστερόνη. Εκτός και αν εννοείς ότι ήταν χαμηλή γενικά και έδειξε ότι δεν έγινε ωορρηξία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Και τα δικά μου προεόρτια έχουν εξαφανιστεί αυτή τη φορά ενώ ωορρηξία έκανα κανονικά.. τι φάση; Τι γίνεται;;; Έκανα σήμερα την προγεστερονη που ζήτησε ο γιατρός και έφαγα μια καλή καλή πατάτα γιατί είναι χαμηλή για κύηση και προφανώς κι αυτό το μήνα δεν είμαι έγκυος ξανά 😔. Περιμένω το Σάββατο περίοδο, με τις υγείες μου! Άντε κορίτσια η σειρά σας μπας και δούμε κανένα θετικό τεστακι ακόμα να πάρουμε χαρά!!! 🙏

κοριτσι μου μια κοπελα απο την παλια μας παρεα, επαιρνε προγεστερονη μετα την ωορρηξια (δε θυμαμαι ποιες μερες ακριβως...) για να βοηθησει την εμφυτευση σε περιπτωση που ειχαν συλληψη... μηπως πρεπει κι εσυ να παρεις;; το εχεις συζητησει με το γιατρο σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Και τα δικά μου προεόρτια έχουν εξαφανιστεί αυτή τη φορά ενώ ωορρηξία έκανα κανονικά.. τι φάση; Τι γίνεται;;; Έκανα σήμερα την προγεστερονη που ζήτησε ο γιατρός και έφαγα μια καλή καλή πατάτα γιατί είναι χαμηλή για κύηση και προφανώς κι αυτό το μήνα δεν είμαι έγκυος ξανά 😔. Περιμένω το Σάββατο περίοδο, με τις υγείες μου! Άντε κορίτσια η σειρά σας μπας και δούμε κανένα θετικό τεστακι ακόμα να πάρουμε χαρά!!! 🙏

Και εσύ δεν είχες τίποτα??? Σου έχει ξανασυμβεί? Εγώ έχω πάθει πλάκα με το στήθος μου που δεν με ενοχλήσει ούτε δευτερόλεπτο αυτόν τον μήνα... Όσο για την προγεστερόνη έχω την ίδια απορία με τα κορίτσια...δεν είναι νωρίς να έχει ανέβει τόσο ώστε να δείχνει εγκυμοσύνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα παρατήρησα τα υγρά μου να είναι λίγο προς το ροζ αχνό ροζ. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου είπε να το παρακολουθήσω σήμερα κι άμα δω ότι συνεχιστεί να πάω αύριο να με δει.. Έχω τρελαθεί από το άγχος μου αυτή τη στιγμή 🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα παρατήρησα τα υγρά μου να είναι λίγο προς το ροζ αχνό ροζ. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου είπε να το παρακολουθήσω σήμερα κι άμα δω ότι συνεχιστεί να πάω αύριο να με δει.. Έχω τρελαθεί από το άγχος μου αυτή τη στιγμή 🥺🥺

Κοριτσάκι μου πιστεύω δεν θα είναι τπτ αν είναι κ ετσι τοσο λίγο, νιώθεις καθόλου πονο; ίσως είναι αίμα εμφύτευσης και εμφανίστηκε τώρα! Όσο μπορείς χαλάρωσε και κάτσε ήρεμα, θα περάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα παρατήρησα τα υγρά μου να είναι λίγο προς το ροζ αχνό ροζ. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου είπε να το παρακολουθήσω σήμερα κι άμα δω ότι συνεχιστεί να πάω αύριο να με δει.. Έχω τρελαθεί από το άγχος μου αυτή τη στιγμή 🥺🥺

Αν συνεχιστεί ξαναπάρε τηλέφωνο να σου δώσει προγεστερόνη.... Και να ξαπλώνεις όσο μπορείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα παρατήρησα τα υγρά μου να είναι λίγο προς το ροζ αχνό ροζ. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου είπε να το παρακολουθήσω σήμερα κι άμα δω ότι συνεχιστεί να πάω αύριο να με δει.. Έχω τρελαθεί από το άγχος μου αυτή τη στιγμή 🥺🥺

Κορίτσι μου συμφωνώ απόλυτα με την @marinamanoulitsa. Δες πως θα είναι σήμερα και ξάπλωσε όσο μπορεις. Μπορεί να χρειαστεί λίγη προγεστερόνη και να σου δώσει χάπι ή κολπικό υπόθετο. Είχα και εγώ και ένιωθα ακριβώς σαν εσένα (και την ίδια βδομάδα με σένα).πήρα την αγωγή και όλα πήγαν υπέροχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσάκι μου πιστεύω δεν θα είναι τπτ αν είναι κ ετσι τοσο λίγο, νιώθεις καθόλου πονο; ίσως είναι αίμα εμφύτευσης και εμφανίστηκε τώρα! Όσο μπορείς χαλάρωσε και κάτσε ήρεμα, θα περάσει!

Όχι δεν πονάω καθόλου 🤷🏼 

Θα δω πως θα πάει και αν είναι και ξανά δω θα πάω αύριο να με δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα παρατήρησα τα υγρά μου να είναι λίγο προς το ροζ αχνό ροζ. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου είπε να το παρακολουθήσω σήμερα κι άμα δω ότι συνεχιστεί να πάω αύριο να με δει.. Έχω τρελαθεί από το άγχος μου αυτή τη στιγμή 🥺🥺

Είναι συνηθισμένο κορίτσι μου να έχουμε αυτα στην αρχή όλα καλά θα είναι ίσως είναι από την εμφύτευση

Ξεκουράσου μην κάνεις πολλά πράγματα και θα ξανά μιλήσεις με τον γιατρό σου όλα καλά θα είναι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@marinamanoulitsaπρόλαβες να κα εις κανένα τεστ ωορρηξίας? 

Από αύριο θα τα αρχίσω.....γιατί πριν την 14η αποκλείεται δεν κάνω ωορρηξία....16η με 17η γίνεται και τα ξεκινάω από 14η για σιγουριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...