Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Christ85 είπε:

Κορίτσια,να σας πω; Δεν το λέω στον άντρα μου γτ θα κοροϊδεύει σίγουρα... Χθές όλη τη μέρα είχα σουβλιές στη δεξιά ωοθήκη. Από εκεί έκανα και ωορρηξία... Βέβαια,με το θετικό τεστ κοβιντ ερμηνεύονται οι πόνοι στα κόκκαλα (που δεν είχα χθες). Μόνο σουβλιές δεξιά... Λέτε να έχω καμιά μικρή ελπίδα;;;;;

Μπορεί κάτι να γίνεται. Το ελπίζω! 🙏  Βέβαια με τον κοβιντ δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Κι εγώ έτσι ακριβως νιώθω. Λέω έλα πάμε στην αρχή του κύκλου. Και μετά στο τέλος απογοητεύομαι όταν έρθει η περίοδος. Το χειρότερο από όλα είναι όταν μου κόβεται η χαρά στη μέση του κύκλου που μου λέει ο γιατρός αυτός ο κύκλος δεν θα δώσει τίποτα. Και χάνονται οι μήνες έτσι. Παίζει φέτος να έχω χάσει 5 μήνες χωρίς ωορρηξία. Νιώθω ένα παιδάκι που μου παίρνουν την σοκολάτα μέσα από τα χέρια!!! 😪 και με κουράζει αυτό.

Πόσο σε καταλαβαίνω 🥴🥴🥴...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Antonia2 μου θέλω να; σου στείλω μια μεγάλη αγκαλιά. Έτσι χωρίς λόγο. Απλά το θέλω ! Με πολλή αγάπη σου στέλνω μία! 

@marinaP αχ, πόσο μα πόσο γρήγορα θα έρθει η ώρα να μας ανακοινώσεις τας ευχάριστα , να φουσκώσει η κοιλίτσα σου και επιτέλους να πάρεις αγκαλιά την ίδια την ψυχή σου.. είμαστε όλες εδώ μαζί σου, μετράμε τις μέρες και πεειμενουμε. Η ώρα εκείνη δε θα αργήσει να έρθει!

γλυκουλι μουυυυυ!!! ευχαριστω για την αγκαλια!!!! 🥰❤️ ανταποδιδω!!! και ανυπομονω για το θετικο τεστακι σου καρντασι μου!!!! 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Και κορίτσια μια συμβουλή διότι την πάτησα και στις δύο εγκυμοσύνες όχι τεστ στις 10 μέρες από την ωορρηξια πάντα αρνητικό μου έβγαινε 😂😂😂

Μπράβο κορίτσι μου ! Συγχαρητήρια εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 🎉🎉🎉 να πάνε όλα καλά 🥰🎊🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

@Girly @Antonia2 @tooth.fairy ευχαριστώ κορίτσια μου για τα γλυκά σας μηνύματα!! Η αλήθεια δεν μπορώ να μην σκέφτομαι κατι αλλο παρα μόνο μια θετική χοριακη! Προσπαθώ να μην σκέφτομαι καθόλου αρνητικά,αν και μετα από μια αποβολή οσες το ζήσατε ξέρετε οτι ο φόβος παραμένει ο ίδιος... Παρόλα αυτά οσο πλησιάζει η μέρα που θα ξαναρχίσω τις ενέσεις νιώθω οτι ξαναγεννιεμαι,οτι θα ξεκινήσω παλι τη ζωή Μ από την αρχή. Δεν μπορώ να σας το περιγράψω διαφορετικά!🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Ανυπομονώ όμως να δω και τα δικά σας θετικά!!! Σας το είπα ο Οκτώβρης είναι ο αγαπημένος Μ μήνας το ένιωθα οτι θα δούμε πολλά!!! Και ακόμα δεν έφυγε.... 🥰🥰🥰🥰

Μαρίνα μου εύχομαι να πάνε οοοολα καλά και να έχεις ένα μεγάλο νούμερο στην χοριακη τον Νοέμβριο!  

Η αποβολή είναι ζόρικη είναι η αλήθεια  αλλά τώρα ξεκιναμε από την αρχή πάλι δυνατά και θα δεις θα πάνε όλα καλά🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

@evaioan συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να υποδεχθείτε και το 2ο? μωράκι στην οικογένεια 😊

@Elli13 2 μέρες έμειναν ❤️❤️❤️ Αν δεν γεννησες ήδη από τα συμπτώματα που διάβαζα στην ομάδα του Οκτωβρίου 😅 Όπως και να χει το σώμα σου φαίνεται να είναι έτοιμο οπότε μην αγχωθεις! Όλα θα πάνε τέλεια! Καλή λευτεριά και περιμένουμε νέα σου όταν γεννήσεις 😘❤️

@marinamanoulitsa συγχαρητήρια για το παιδάκι σου! Μεγάλη τιμή να είναι σημαιοφόρος!

@ΛΕΥΚΗ κρίμα που δεν είχες θετικό τεστακι τελικά 😕 Μην σου φουσκωσω τα μυαλά αλλά εγώ 2 κύκλους πριν μείνω τελικά έγκυος μου έκανε κάτι κουλά η περίοδος... Μπορεί να ήταν και εντελώς τυχαίο βέβαια 🤣 Θετική ενέργεια και πολλές επαφές μέχρι την επόμενη αναμενόμενη ημέρα περιόδου, που εύχομαι να μην την δεις!

@marinaP χαίρομαι που το έχεις πάρει ζεστά 😁 Είμαι σίγουρη ότι και σε αυτή την ετ θα δεις θετική χοριακη 😊 Και αυτή τη φορά θα μένει το/τα σπορακι/α σου 😁😁😁

@dimand συγχαρητήρια και πάλι κοπέλα μου για την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά! 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες τις κοπέλες που κάνετε τώρα τις προσπάθειες σας! Και καλή αναμονή σε όσες περιμένουν το θετικό τεστακι! Περιμένω κι εγώ μαζί σας 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!❤️

@ΛΕΥΚΗμου εμενα τλκ η περιοδος συνεχιστηκε την 4η μερα... δλδ κυριακη δεν ειχα τπτ περα απο ελαχιστο στο σκουπισμα και τη δευτερα ξαναειχα αρκετο αιμα θα ελεγα... και χθες τα τελειωματα... οποτε δεν ξερω τι τον επιασε τον κυκλο μου...

οσο για τους αντρες μας ασε... προσπαθει κι εμενα να πιαστει απο το οτιδηποτε... ακομα κι οταν του λεω οτι κατεβηκαν τα καφε μου λεει "και το μαρτιο που ειχες μεινει εγκυος ειχες καφε, δεν λεει κατι...." 😅 εχουν αγχωθει και αρνουνται να πιστεψουν οτι ηρθε η περιοδος μας κανονικα....

@marinaP εμενα μετα τη συλληψη που ειχα, μου βγαινουν 1-2 σπυρακια στην ωορρηξια.. δεν το ειχα ποτε παλιοτερα, ειχα μονο 1-2 λιγο πριν την περιοδο... δεν ξερω αν εφταιξε η συλληψη ή αν ειναι θεμα ηλικιας/ορμονολογικο...

@annitakiannaλυπαμαι που σου ηρθε κανονικα η περιοδος αλλα ξερω οτι τα καλυτερα ειναι μπροστα!!! κανει την αγωγη του ο αντρας σου και πολυ πολυ συντομα θα ερθει το θετικο σου τεστακι!!!!🤞🥰

Δεν ξέρω, ίσως παίζει ρόλο και το άγχος. Εμένα τελείωσαν όλα. Δεν ξανά ήρθε αίμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κι εμενα το θεμα της γυμναστικης μου κοστιζει λιγο .. Σκεψου μολις του πα οτι κανω aerial μου λεει "OYTE KAN" . Και παραλληλα γυμναστικη μπορω να κανω με τον αντρα μου αλλα καθολου βαρη ειπε. 

Τωρα οσον αφορα το φαγητο εγω δεν ειμξαι τοσο γλυκατζου ειμαι πιο πολυ του αλμυρου 😛  Θα προσεχω βεβαια αλλα νομιζω ειναι λιγο υπερβολικος . 

Μια χαρα ειναι τα κιλα που πηρες .Εχω διαβασει 12-16 κιλα ειναι φυσιολογικα/Βεβαια εξαρταται και απο τον καθε ανθρωπο .

 

Εσυ ποτε γεννας ? 

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

@evaioan συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να υποδεχθείτε και το 2ο? μωράκι στην οικογένεια 😊

@Elli13 2 μέρες έμειναν ❤️❤️❤️ Αν δεν γεννησες ήδη από τα συμπτώματα που διάβαζα στην ομάδα του Οκτωβρίου 😅 Όπως και να χει το σώμα σου φαίνεται να είναι έτοιμο οπότε μην αγχωθεις! Όλα θα πάνε τέλεια! Καλή λευτεριά και περιμένουμε νέα σου όταν γεννήσεις 😘❤️

@marinamanoulitsa συγχαρητήρια για το παιδάκι σου! Μεγάλη τιμή να είναι σημαιοφόρος!

@ΛΕΥΚΗ κρίμα που δεν είχες θετικό τεστακι τελικά 😕 Μην σου φουσκωσω τα μυαλά αλλά εγώ 2 κύκλους πριν μείνω τελικά έγκυος μου έκανε κάτι κουλά η περίοδος... Μπορεί να ήταν και εντελώς τυχαίο βέβαια 🤣 Θετική ενέργεια και πολλές επαφές μέχρι την επόμενη αναμενόμενη ημέρα περιόδου, που εύχομαι να μην την δεις!

@marinaP χαίρομαι που το έχεις πάρει ζεστά 😁 Είμαι σίγουρη ότι και σε αυτή την ετ θα δεις θετική χοριακη 😊 Και αυτή τη φορά θα μένει το/τα σπορακι/α σου 😁😁😁

@dimand συγχαρητήρια και πάλι κοπέλα μου για την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά! 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες τις κοπέλες που κάνετε τώρα τις προσπάθειες σας! Και καλή αναμονή σε όσες περιμένουν το θετικό τεστακι! Περιμένω κι εγώ μαζί σας 😜

Ελίζα μου μακάρι να είχα γεννήσει, αλλά η μπέμπα μου κάνει πείσματα 😂😂 Νιώθω μόνιμα ότι θα βγει τόσο χαμηλά που έχει κατέβει αλλά δεν... Με πιάνουν πονακια, λέω ώπα λες;; αλλά περνάνε.

Παρασκευή μπαίνω μέσα για προετοιμασία για την πρόκληση, και Σάββατο μεσημεράκι θα έχω γεννήσει πρώτα ο Θεός. Ήθελα πολύ να νιώσω αυτό το ξαφνικό, να με πιάσουν οι πόνοι ή να σπάσουν τα νερά και να ετοιμαζόμαστε για το νοσοκομείο σε έναν μικρό πανικό (όπως στις ταινίες), αλλά το θέμα είναι να γεννηθεί υγιής η μπουμπού 🌼🌼🌼🌈🌈🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Βάζω και άλλες δύο φώτο αλλά είναι πρώιμης και δεν μπορώ να το αποτυπωσω καλά IMG_20231018_113439.thumb.jpg.fbb2079486a6bbca35d08838d27662b1.jpg

IMG_20231018_083557.jpg

Τέλειαααα💝💝💝💝💝 με το καλό το δεύτερο μωράκι σας κορίτσι μου!!!!!για πες τι έκανες ;;;επαφές με τέστ ωορρηξίας;;;; ή έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μαρίνα μου εύχομαι να πάνε οοοολα καλά και να έχεις ένα μεγάλο νούμερο στην χοριακη τον Νοέμβριο!  

Η αποβολή είναι ζόρικη είναι η αλήθεια  αλλά τώρα ξεκιναμε από την αρχή πάλι δυνατά και θα δεις θα πάνε όλα καλά🥰

Είναι κορίτσι μου πολύ ζορικη... Αλλά είμαστε τόσο δυνατές που ούτε εμείς οι ίδιες δεν το πιστεύουμε καμιά φορά! Και επειδή είμαστε δυνατές θα τα καταφέρουμε 💪 δεν υπάρχει άλλη επιλογή! Μόνο αυτή! Θα έρθει ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

 

Ελίζα μου μακάρι να είχα γεννήσει, αλλά η μπέμπα μου κάνει πείσματα 😂😂 Νιώθω μόνιμα ότι θα βγει τόσο χαμηλά που έχει κατέβει αλλά δεν... Με πιάνουν πονακια, λέω ώπα λες;; αλλά περνάνε.

Παρασκευή μπαίνω μέσα για προετοιμασία για την πρόκληση, και Σάββατο μεσημεράκι θα έχω γεννήσει πρώτα ο Θεός. Ήθελα πολύ να νιώσω αυτό το ξαφνικό, να με πιάσουν οι πόνοι ή να σπάσουν τα νερά και να ετοιμαζόμαστε για το νοσοκομείο σε έναν μικρό πανικό (όπως στις ταινίες), αλλά το θέμα είναι να γεννηθεί υγιής η μπουμπού 🌼🌼🌼🌈🌈🌈🌈

Κοριτσακι μουυυ έρχεται έρχεται 🩷🩷🩷 Παρασκευή πας για πρόκληση; σωστά θυμάμαι; άντε με το καλό! Σε έχω στις προσευχές μου🙏🏻♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τέλειαααα💝💝💝💝💝 με το καλό το δεύτερο μωράκι σας κορίτσι μου!!!!!για πες τι έκανες ;;;επαφές με τέστ ωορρηξίας;;;; ή έτσι;

Μόλις βγήκε θετικό το τεστ ωορρηξιας το βράδυ είχαμε επαφή. Από τότε δεν μπορέσαμε να ξαναέρθουμε σε επαφή διότι βαφτιζαμε τη σουσουραδα σε μακρινό μέρος. Ε μάλλον ήταν καλή η επαφή 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου ! Συγχαρητήρια εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 🎉🎉🎉 να πάνε όλα καλά 🥰🎊🎉

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Κοριτσακι μουυυ έρχεται έρχεται 🩷🩷🩷 Παρασκευή πας για πρόκληση; σωστά θυμάμαι; άντε με το καλό! Σε έχω στις προσευχές μου🙏🏻♥️

 

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

 

Ελίζα μου μακάρι να είχα γεννήσει, αλλά η μπέμπα μου κάνει πείσματα 😂😂 Νιώθω μόνιμα ότι θα βγει τόσο χαμηλά που έχει κατέβει αλλά δεν... Με πιάνουν πονακια, λέω ώπα λες;; αλλά περνάνε.

Παρασκευή μπαίνω μέσα για προετοιμασία για την πρόκληση, και Σάββατο μεσημεράκι θα έχω γεννήσει πρώτα ο Θεός. Ήθελα πολύ να νιώσω αυτό το ξαφνικό, να με πιάσουν οι πόνοι ή να σπάσουν τα νερά και να ετοιμαζόμαστε για το νοσοκομείο σε έναν μικρό πανικό (όπως στις ταινίες), αλλά το θέμα είναι να γεννηθεί υγιής η μπουμπού 🌼🌼🌼🌈🌈🌈🌈

Α δε τον είδα οτι το έγραψες πας για προετοιμασία!! Ωραία! Θα είναι μια χαρά η μπουμπού σου κορίτσι μου και έρχεται η στιγμή που θα την πάρεις στην αγκαλιά σου♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

 

Ελίζα μου μακάρι να είχα γεννήσει, αλλά η μπέμπα μου κάνει πείσματα 😂😂 Νιώθω μόνιμα ότι θα βγει τόσο χαμηλά που έχει κατέβει αλλά δεν... Με πιάνουν πονακια, λέω ώπα λες;; αλλά περνάνε.

Παρασκευή μπαίνω μέσα για προετοιμασία για την πρόκληση, και Σάββατο μεσημεράκι θα έχω γεννήσει πρώτα ο Θεός. Ήθελα πολύ να νιώσω αυτό το ξαφνικό, να με πιάσουν οι πόνοι ή να σπάσουν τα νερά και να ετοιμαζόμαστε για το νοσοκομείο σε έναν μικρό πανικό (όπως στις ταινίες), αλλά το θέμα είναι να γεννηθεί υγιής η μπουμπού 🌼🌼🌼🌈🌈🌈🌈

Νομίζω καλύτερα είναι που θα πας με πρόκληση, θα είσαι προετοιμασμένη 😅 Θα έχεις κάνει τις δουλίτσες σου και θα τα έχεις όλα έτοιμα. Δεν θα έχεις το άγχος ότι άφησες κάτι στη μέση 😊 Θα είναι Σαββατογεννηνενη δλδ η δικιά σου σαν τη δικιά μου 😅 Τέλεια! Θα είναι γουρλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

 

Ελίζα μου μακάρι να είχα γεννήσει, αλλά η μπέμπα μου κάνει πείσματα 😂😂 Νιώθω μόνιμα ότι θα βγει τόσο χαμηλά που έχει κατέβει αλλά δεν... Με πιάνουν πονακια, λέω ώπα λες;; αλλά περνάνε.

Παρασκευή μπαίνω μέσα για προετοιμασία για την πρόκληση, και Σάββατο μεσημεράκι θα έχω γεννήσει πρώτα ο Θεός. Ήθελα πολύ να νιώσω αυτό το ξαφνικό, να με πιάσουν οι πόνοι ή να σπάσουν τα νερά και να ετοιμαζόμαστε για το νοσοκομείο σε έναν μικρό πανικό (όπως στις ταινίες), αλλά το θέμα είναι να γεννηθεί υγιής η μπουμπού 🌼🌼🌼🌈🌈🌈🌈

Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Θα περιμένουμε με ανυπομονησία μήνυμα σου.

Καλή λευτεριααααααα!!!!!!!!

Με έναν πόνο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου στα θετικά τεστ του μήνα βάλτε και εμένα. Πονούσα αφόρητα δύο μέρες και έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο σίγουρη πως τα ινομυωματα έχουν διπλασιαστεί και θα μπω χειρουργείο. Σήμερα το πρωί 12 μερες μετά την ωορρηξια έκανα τεστ και βγήκε θετικό 😊. Ηρέμησα και χάρηκα. Σίγουρα θα ταλαιπωρηθώ με τα ινομυωματα αλλά αν είναι να έρθει και το δεύτερο θα σκάσω και θα το υπομεινω. Σας εύχομαι όλες γρήγορα θετικά τεστ. 

Συγχαρητήριααα[smilie=hello2.gif]

Μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι☺️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

 

 

Α δε τον είδα οτι το έγραψες πας για προετοιμασία!! Ωραία! Θα είναι μια χαρά η μπουμπού σου κορίτσι μου και έρχεται η στιγμή που θα την πάρεις στην αγκαλιά σου♥️♥️

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Νομίζω καλύτερα είναι που θα πας με πρόκληση, θα είσαι προετοιμασμένη 😅 Θα έχεις κάνει τις δουλίτσες σου και θα τα έχεις όλα έτοιμα. Δεν θα έχεις το άγχος ότι άφησες κάτι στη μέση 😊 Θα είναι Σαββατογεννηνενη δλδ η δικιά σου σαν τη δικιά μου 😅 Τέλεια! Θα είναι γουρλου!

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Θα περιμένουμε με ανυπομονησία μήνυμα σου.

Καλή λευτεριααααααα!!!!!!!!

Με έναν πόνο!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Πλέον από το άγχος δεν κοιμάμαι καθόλου τη νύχτα, πρώτα ξημερώνει και μετά κλείνει λίγο το μάτι 😂😂

@Eliza Kats και εγώ σαββατογεννημενη είμαι 😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

 

Ελίζα μου μακάρι να είχα γεννήσει, αλλά η μπέμπα μου κάνει πείσματα 😂😂 Νιώθω μόνιμα ότι θα βγει τόσο χαμηλά που έχει κατέβει αλλά δεν... Με πιάνουν πονακια, λέω ώπα λες;; αλλά περνάνε.

Παρασκευή μπαίνω μέσα για προετοιμασία για την πρόκληση, και Σάββατο μεσημεράκι θα έχω γεννήσει πρώτα ο Θεός. Ήθελα πολύ να νιώσω αυτό το ξαφνικό, να με πιάσουν οι πόνοι ή να σπάσουν τα νερά και να ετοιμαζόμαστε για το νοσοκομείο σε έναν μικρό πανικό (όπως στις ταινίες), αλλά το θέμα είναι να γεννηθεί υγιής η μπουμπού 🌼🌼🌼🌈🌈🌈🌈

Όοολα θα πάνε υπέροχα! Θα έχει έναν υπέροχο τοκετό όπως και να γίνει! Άσε που έχεις ακόμα λίγες μέρες ώστε να ανατραπεί το υπάρχον σχέδιο και να σπάσουν τα νερά!!! Με το καλό αγαπημένη μου Έλλη. ❤️❤️💓💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Συγχαρητήρια είπα; δεν είπα!! 🎉🎉🎉🎉❤️❤️❤️ Είμαι τόσο στον κόσμο μου με τα δικά μου που καμία φορά ξεχνάω τι γίνεται γύρω μου 😂😂. Με το καλό κοπέλα μου, εύχομαι μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη, να πάνε όλα υπέροχα 🌼🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Πλέον από το άγχος δεν κοιμάμαι καθόλου τη νύχτα, πρώτα ξημερώνει και μετά κλείνει λίγο το μάτι 😂😂

@Eliza Kats και εγώ σαββατογεννημενη είμαι 😋😋

Με το καλό κορίτσι μου με ένα πόνο εύχομαι 

εγω πήγα με πρόκληση 40 εβδομάδων και 2 μερες σαββατογεννημενη και εμένα το κοριτσάκι μου 

αν και έτσι όπως τα διαβάζω αν μπεις πρωί Παρασκευή για πρόκληση ίσως γεννήσεις και την ίδια μέρα αν είναι χαμηλά το κοριτσάκι σου θα βγει εύκολα 

και εγω ηθελα να το νιώσω όλο αυτό με την γεννά να σπάσουν τα νερά να έχω λίγους πόνους να δω πως είναι αλλά δεν ήρθαν έτσι όπως τα ηθελα τα πράγματα 

σημασία όμως έχει να είναι καλά το μωρακι σου και εσύ μαζί  💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

χαχαχαχα Αν ησουν Θεσσαλονικη θα ημου σιγουρη πως εχουμε τον ιδιο γιατρο... Η ατακα του δε φτανει που σε γκαστρωσαμε θες κ σεξ.... Ο αντρας σου μπορει να κάνεις όσο θέλει με οποια αλλη θελει.. Με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα!!!

 

@evaioan Συγχαρητηρια κοπελα μου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

 

Ελίζα μου μακάρι να είχα γεννήσει, αλλά η μπέμπα μου κάνει πείσματα 😂😂 Νιώθω μόνιμα ότι θα βγει τόσο χαμηλά που έχει κατέβει αλλά δεν... Με πιάνουν πονακια, λέω ώπα λες;; αλλά περνάνε.

Παρασκευή μπαίνω μέσα για προετοιμασία για την πρόκληση, και Σάββατο μεσημεράκι θα έχω γεννήσει πρώτα ο Θεός. Ήθελα πολύ να νιώσω αυτό το ξαφνικό, να με πιάσουν οι πόνοι ή να σπάσουν τα νερά και να ετοιμαζόμαστε για το νοσοκομείο σε έναν μικρό πανικό (όπως στις ταινίες), αλλά το θέμα είναι να γεννηθεί υγιής η μπουμπού 🌼🌼🌼🌈🌈🌈🌈

Ελλη μου με το καλοοοοοοο!!!!!! 💗💗💗💗  πω πω και μονο στη σκεψη μου σηκωνεται η τριχα!!!!!

τι μαγικη στιγμη!!!! θα παρεις αγκαλια το κοριτσακι σου!!!!! 🤱🎈🎈🎈🎈🎈

καλη λευτερια!!!!! 🙏 θα αγωνιουμε για τα νεα σου!!!!! ετοιμασου για πολυ κλαμα και δυνατες συγκινησεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annie! είπε:

χαχαχαχα Αν ησουν Θεσσαλονικη θα ημου σιγουρη πως εχουμε τον ιδιο γιατρο... Η ατακα του δε φτανει που σε γκαστρωσαμε θες κ σεξ.... Ο αντρας σου μπορει να κάνεις όσο θέλει με οποια αλλη θελει.. Με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα!!!

 

@evaioan Συγχαρητηρια κοπελα μου!!!!!!!!!

Θα ήθελα πολύ να μάθω ποιος είναι ο γιατρός που έχει τόσο χιούμορ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗 Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά! Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα... Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει. Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου. Σας φιλώ 🌸🌷🤗
    • @Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.   τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️) αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον.  σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️
    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
    • Τέλεια τα νέα σου! ❤️ Στην αυχενική θα καθοριστεί η πητ σου κ γενικά ανα υπερήχους μπορεί να βλέπεις ότι αλλάζει κάθε φορά.  εσυ θα κρατήσεις την πητ της αυχενικής όπως κ ο γιατρός σου που θα στο εξηγήσει αυτό.  επισης ανάλογα τον κύκλο σου μπορεί να είσαι πίσω με την πητ της τελευταίας μέρας της περίοδου σου  για παράδειγμα εγώ έχω 33 κύκλο άρα είμαι πίσω μια εβδοαμδα  τουλάχιστον γι αυτό κ στην αυχενική καθορίζεται ακριβώς αυτό το ζήτημα κ κρατάμε την πητ αυτήν κ μόνο ❤️   πότε έχεις ξανά ραντεβού;;; 
    • Μπράβο βρε κορίτσια μου!!!!! Με το καλό να τα πάρετε στην αγκαλιά σας τελειόμηνα και υγιέστατα!!!!!! 😍😍😍😍😍😍😍 Καλά για κοριτσάκι σας έχω εγώ και τις δύο να ξέρετε...!! 🤣🤣🤣 Θα δείξει σε λίγες εβδομάδες!!! ❤️❤️❤️❤️ Σούπερ οι μετρήσεις σας εντωμεταξυ!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️  @Θέτις Κ.μου, είδες για πότε το περνάς το εγκεφαλικό;!!!! 🤣🤣🤣🤣 Νιπτ ούτε καν και δη με αυτές τις μετρήσεις!!! Μη πετάς τα λεφτά σου τσάμπα γλυκιά μου!! Το μωράκι σου είναι σούπερ!! Υπομονή τώρα για την Β επιπέδου!! 🙏🙏🙏🙏 Αυτές οι μετρήσεις είναι μαζί με την Papp-A εντωμεταξυ;; Πως το κάνουν εντέλει εκεί;!  @Kate1992 πολύ καλός φαίνεται ο εμβρυομητρικος που πήγες και λεπτομερεστατος!! Ποιος είναι;! Τι ποσοστά για σύνδρομα σας έδωσε; Άντε με το καλό και η Papp-A !!! 😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...