Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Το καλοκαίρι είδαμε 1 κύκλο παρακολουθηση (1 κύκλο ανωορρηκτικο) και τον Σεπτέμβρη και Οκτώβρη έκανα serpafar και cyclacur. Στον πρώτο κύκλο είδαμε ότι έφτασε στο κατάλληλο μέγεθος (19 χιλ.) κάναμε την ovitrelle. Στον 2ο κύκλο δεν έγινε τιποτα και θα τον αφήσουμε τον κύκλο. Τον Νοέμβριο θα πάρω ταμοξιφαινη. Θα κάνεις κι εσύ πρόκληση? Θα ξεκινήσεις με κλομιφαινη?

Άγνωστο, έχω ξεκινήσει την παρακολούθηση, σε αυτό το μήνα, ήταν 18,9 χιλ και θεωρητικά έκανα ωορρηξία. Θα πάω μεθαύριο για προγεστερόνη να δούμε αν έγινε κανονικά η ωορρηξία και αν έγινε τότε περιμένω, αν δεν έγινε θα πρέπει να διορθώσουμε αυτό. Εγώ έχω και άλλο θέμα εκτός του ΣΠΩ, έχω μία σάλπιγγα λόγω εξωμήτριου και είπαμε να κάνουμε δύο παρακολουθήσεις και μετά σπερματέγχυση και αν δεν είναι τίποτα αποτελεσματικό θα πάμε σε εξωσωματική καθώς περάσαμε το κατώφλι των 35! Απλά όλα αυτά θα πρέπει να γίνουν με την προϋπόθεση να συνεργαστούν οι ωοθήκες μου με την μία και μοναδική σάλπιγγα γιατί αν δεν κάνω ωορρηξία από την πλευρά της σάλπιγγας δεν προχωράνε σε σπερματέγχυση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Άγνωστο, έχω ξεκινήσει την παρακολούθηση, σε αυτό το μήνα, ήταν 18,9 χιλ και θεωρητικά έκανα ωορρηξία. Θα πάω μεθαύριο για προγεστερόνη να δούμε αν έγινε κανονικά η ωορρηξία και αν έγινε τότε περιμένω, αν δεν έγινε θα πρέπει να διορθώσουμε αυτό. Εγώ έχω και άλλο θέμα εκτός του ΣΠΩ, έχω μία σάλπιγγα λόγω εξωμήτριου και είπαμε να κάνουμε δύο παρακολουθήσεις και μετά σπερματέγχυση και αν δεν είναι τίποτα αποτελεσματικό θα πάμε σε εξωσωματική καθώς περάσαμε το κατώφλι των 35! Απλά όλα αυτά θα πρέπει να γίνουν με την προϋπόθεση να συνεργαστούν οι ωοθήκες μου με την μία και μοναδική σάλπιγγα γιατί αν δεν κάνω ωορρηξία από την πλευρά της σάλπιγγας δεν προχωράνε σε σπερματέγχυση. 

Μακάρι κορίτσι μου να σου έρθει γρήγορα. Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ κι εσύ. Τι να πω. Πάλι καλά είμαστε εδώ μιλάμε! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να σου έρθει γρήγορα. Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ κι εσύ. Τι να πω. Πάλι καλά είμαστε εδώ μιλάμε! 🙏❤️

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου κι εσύ μην απογοητεύεσαι ένας κύκλος ήταν άστο να πάει στο καλό! Κάνε τις προσπάθειες σου (ποτέ δεν ξέρεις) και που θα πάει θα έρθει! Θα τα καταφέρουμε όλες ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

Κ μοοοολις εκατσα στον καναπε κ μπηκα ν διαβασω τα νεα σου κοριτσι μου!!!!! Τι ωραια νεαααα!!!! Ολα πανε περιφημα!!!! Κ ειμαι σιγουρη οτι ετσι ομορφα θα συνεχισουν μεχρι ν παρετε το μωρακι σας αγκαλιτσα!!!!🥰🥰🥰🥰❤️❤️🌹🤰 

Να μπαινεις ν μας γραφεις τα νεα σου κ να μας στελνεις μπεμπεδοσκονη!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

Τι τέλεια νέα κορίτσι μου!!! Άντε με έναν πόνο θα ευχηθώ! ♥️♥️Ναι, να προσέχεις να αποφεύγεις τα απ' έξω γιατί μπορεί να μην είναι καλά πλυμένα!

*Αυτοί οι γιατροί όλο κάτι τέτοια κρύα αστεία πετάνε! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

Και γω μόλις έκατσα!!!μπραβοοοοοο υπέροχα νέα!!! Τι ωραία!! Προσδεθειτε! Το πιο υπέροχο ταξίδι μόλις ξεκίνησε!! Να το ευχαριστηθεις και να το απολαύσεις! Όσο για αυτά που σου είπε θα προσθέσω μακριά από γατάκια αδέσποτα και ανεμβολιαστα ,όχι μαλακά τυρια και πλενε και βάζε στο ξύδι όλες τις πράσινες σαλάτες που τρως ωμές (. Σπανάκι ώμο αν τρως ,ρόκα ,μαρούλι κλπ) αλλά θα αφαιρέσω την νέα τρίμηνη παρέα που πρόσθεσε στον ;ντρα σου ο γιατρός!!! Χαχαχαχα. Οοοολα καλά κορίτσι μου! Θεϊκή ενέργεια και σκέψη και σε λίγους μήνες θα έχεις αγκαλιά αυτήν την υπέροχη κουκίδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

Μπραβο τέλεια νέα αυτά βλέπουν στην αρχή

εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 😊

Και εμενα επαφες που είχε πει μέχρι να ακούσω καρδιά όχι και μετά με προφυλακτικό εγω να πω την αλήθεια το πρώτο τρίμηνο δεν έκανα αλλά δεν είχα και όρεξη τώρα που το σκέφτομαι σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα όρεξη 😂

 με το καλό !!!! 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δώστε λίγο τα φώτα σας... Σήμερα το απόγευμα που ήμουν στην δουλειά σήκωσα κάτι κιβώτια βαριά κλπ κ από τότε έχω έντονα τραβήγματα πολύ χαμηλά στην μήτρα. Δεν πονάω να πω πονάω αλλά τα νιώθω έντονα χωρίς πόνο. Κυριακή η Δευτέρα περιμένω περίοδο. Το έχει πάθει καμία? @cat12 εσύ που έχεις και εσύ δουλειά με βάρη ,σου συμβαίνει καμιά φορά λίγο πριν την περίοδο? Λίγο αγχώθηκα μην τυχόν κ ειχει γίνει κανένα καλό κ με προειδοποιεί το σώμα μου.  Από αύριο θα προσέχω αλλά μήπως είναι λόγω βάρους κ επειδή περιμένω απλά περίοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

Μπράβο κορίτσι μου, πολύ ωραία νέα!!

Νομίζω οι γιατροί είναι λίγο υπερβολικοί με τα κιλά, απλά για να μην ξεφύγουμε. Εγώ δεν πρόσεξα καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη,έβγαλα όλα μου τα απωθημένα για τα τόσα χρόνια που κάνω διατροφή και στερούμαι πράγματα. Επίσης επειδή έκανα φουλ γυμναστική με βάρη για 5-6 χρόνια, εννοείται μου το απαγορευσε. Και μάντεψε; μέχρι τον 8ο δεν έκανα τίποτα, γιατί είχα και δουλειά και μεταπτυχιακό συν άπειρη νυστα και κούραση. Μου έλεγε ότι με τους ρυθμούς που πάω θα πάρω άνετα 20 κιλά μέχρι να γεννήσω. Με όλα αυτά λοιπόν, και ειδικά μετά την καμπύλη σακχάρου που βγήκε καλή και μου έφυγε το άγχος, έχω φάει ό,τι υπάρχει από σαβουρα, πιτογυρα, παγωτα και γλυκά,έχω βάλει 14 συνολικά (και την Παρασκευή έχω ραντεβού για πρόκληση). Μου είχε πει στην αρχή ότι θέλει να βάλω 8-12 κιλά, αλλά στο τελευταίο μας ραντεβού που του είπα πόσα κιλά έχω βάλει, μου είπε είσαι τέλεια μην το σκέφτεσαι καν!! Άρα άδικα με αγχωνε, φαντάζομαι για να μην ξεφύγω πολύ.

Ωστόσο, καλύτερα να ακολουθήσεις τις οδηγίες του, και όχι το δικό μου κακό παράδειγμα 😂😂 Ο προηγούμενος γιατρός μου μου είχε απαγορεύσει και εμένα τις επαφές για 3 μήνες προληπτικά. Ο τωρινος μου, μου το επέτρεψε αφού δεν είχα κανένα θέμα με τράχηλο, πλακούντα κλπ, άσχετα αν ο άντρας μου δεν ήθελε γιατί φοβόταν. Έχω καταλάβει ότι άλλοι είναι πιο ελαστικοί σε μερικά θέματα και άλλοι πιο αυστηροί. Εμένα πχ δεν με άφησε να βάψω τα νύχια μου, ενω βλέπω άλλες εγκυουλες με τεχνητά νύχια και ζηλεύω λίγο 😋.

Χαλάλι οι θυσίες, θα περάσει ο καιρός και ούτε που θα το καταλάβεις. Εύχομαι να έχεις μια ήρεμη και υπέροχη εγκυμοσύνη 🌼❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου δώστε λίγο τα φώτα σας... Σήμερα το απόγευμα που ήμουν στην δουλειά σήκωσα κάτι κιβώτια βαριά κλπ κ από τότε έχω έντονα τραβήγματα πολύ χαμηλά στην μήτρα. Δεν πονάω να πω πονάω αλλά τα νιώθω έντονα χωρίς πόνο. Κυριακή η Δευτέρα περιμένω περίοδο. Το έχει πάθει καμία? @cat12 εσύ που έχεις και εσύ δουλειά με βάρη ,σου συμβαίνει καμιά φορά λίγο πριν την περίοδο? Λίγο αγχώθηκα μην τυχόν κ ειχει γίνει κανένα καλό κ με προειδοποιεί το σώμα μου.  Από αύριο θα προσέχω αλλά μήπως είναι λόγω βάρους κ επειδή περιμένω απλά περίοδο?

Καλημέραααα!!!κοίτα τώρα αυτό δεν μπορεις να το ξέρεις με σιγουριά... μπορεί να γίνεται και εμφύτευση και να πονάς αλλά μπορεί να είναι και λόγω ερχόμενης περιόδου... Εγώ πάντως έχει τύχει αρκετές φορές να έχω τσιμπήματα εν τέλει λόγω περίοδου επικείμενης και όχι δυστυχώς λόγω εγκυμοσύνης...ανά μήνα κάτι άλλο γίνεται 😬 και αυτό που λες εσύ δεν φουσκώνει πλέον το στήθος κάθε μήνα...και εγώ το είχα πάρει ως σημάδι....τι να πω... παίζει με τα νεύρα μας η περίοδος...🙄 Εύχομαι να δεις θετικό τεστ και χοριακη μεσα σε αυτές τις μέρες!! περιμένω το σημερινό σου τεστακι...

@dimand συγχαρητήρια όλα καλά να πάνε έως τέλος και να το κρατήσεις αγκαλιά σου!!!,,

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, όλα θα πάνε καλά, με το καλό να έρθει το θαυματακι σας😊😊 να προσέχεις αλλά να μην σε αγχώνουν όλα αυτά εγώ θα πω!! Να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου πρώτα απ όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

Καλημέραααα, υπέροχα νέααααα. Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια, εγώ έκανα τεστ τελικά εχθές το μεσημέρι μετά την δουλειά, και βγήκε και αυτό αρνητικό! Τα καφέ σταμάτησαν και επίσημα σήμερα. Νομίζω δεν θα κάνω άλλο τεστ, κάπου έχω κουραστεί να βλέπω πάντα μια γραμμούλα. Από την άλλη ο άνδρας μου ελπίζει πως η εξέλιξη της περιόδου δείχνει εγκυμοσύνη. Του δείχνω τα αρνητικά τεστ αλλά ελπίζει ο καημένος!😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! @dimandκορίτσι μου συγχαρητήρια! Όλα να πάνε καλά μέχρι να το πάρετε στην αγκαλιά σας!! Να το ζήσεις με όλη σου τη ψυχή♥️♥️

@Girly μου αυτό τον "πόνο" που λες εγώ τον έχω λίγο πριν την ωορρηξία ή λίγο πριν την περίοδο! Αν μιλάμε για τον ίδιο πόνο. Το ένιωσα και εγώ χθές οταν πήγα να σηκωθώ. Αλλά!!! Η κάθε γυναίκα εχει άλλα συμπτώματα, το δικό της σώμα, οπότε περίμενε μέχρι να Μην σου έρθει την Κυριακή 🙏🏻🙏🏻 και θα περιμένουμε για τεστ Ε! 

Άντε κορίτσια καιρό έχουμε να δούμε τεστακια 🥰🥰🥰🥰

Εγώ είμαι 24η μέρα του.κυκλου κορίτσια και μαλλον η περίοδος έρχεται... Εδώ και δύο μέρες εμφανίστηκε ένα πολύ όμορφο σπυράκι στο πρόσωπο😐 σήμερα ξυπνησα με πόνους περιόδου. Αν πάρω για θετικό το τεστ την 15η μέρα + 16 μέρες (εμένα έρχεται συνήθως 15-16 μέρες μετά την ωορρηξία) θα έρθει 30η-31η... Και τότε θα ξεκινήσω τα φάρμακα για ετ😁

Αυτά τα νέα μμμμ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ σηκώθηκα μιας χαρά σήμερα! Ούτε τραβήγματα ούτε βάρος χαμηλά ούτε τίποτα. Αυτό χθες θα ήταν από τα κιβώτια που σήκωσα στάνταρ σε συνδυασμό ίσως με το ότι πλησιάζουν οι μέρες! @ΛΕΥΚΗ μου μάλλον ήταν αλλαγή του κύκλου σου όλο αυτό..πες τον σύζυγο πως τώρα είναι ώρα να ξεκινήσει τις βιταμίνες γιατί θα βάλεις μπρος την "μέθοδο dimand" και αυτό προϋποθέτει πολλή ενεργειαααα!! Χαχαχαχαχ ο δικός μου πάντως ψήθηκε αμέσως. Του είπα τι εστί μέθοδος dimand και μου λέει "μέσα!" Χαχαχχα να τον δω τι θα λέει όταν έρθει η ώρα; της υλοποίησης!!!!!! @marinamanoulitsa αύριο θα κανωωω!! (Εύχομαι να κρατηθώ δλδ να κάνω αύριο!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @dimand συγχαρητήρια κοριτσάκι μου όλα τέλεια! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη, όλα καλά θα πάνε!!! 
@Girlyξεκινησα να σου γράφω ότι μπορεί να είναι και μέση και να σε χτυπάει μπροστά αλλά με πρόλαβες! Εγώ έτσι παθαίνω καμία φορά αν σηκώσω ειδικά βάρος γιατί πάντα πριν την περίοδο με πιάνει η μέση μου, καλή ώρα όπως τώρα δηλαδή. Ξέρω πως από την στιγμή που θα με πιάσει σε 3-4 ημέρες θα έχω αίμα όποτε τζίφος και αυτός ο μήνας το βλέπω 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ σηκώθηκα μιας χαρά σήμερα! Ούτε τραβήγματα ούτε βάρος χαμηλά ούτε τίποτα. Αυτό χθες θα ήταν από τα κιβώτια που σήκωσα στάνταρ σε συνδυασμό ίσως με το ότι πλησιάζουν οι μέρες! @ΛΕΥΚΗ μου μάλλον ήταν αλλαγή του κύκλου σου όλο αυτό..πες τον σύζυγο πως τώρα είναι ώρα να ξεκινήσει τις βιταμίνες γιατί θα βάλεις μπρος την "μέθοδο dimand" και αυτό προϋποθέτει πολλή ενεργειαααα!! Χαχαχαχαχ ο δικός μου πάντως ψήθηκε αμέσως. Του είπα τι εστί μέθοδος dimand και μου λέει "μέσα!" Χαχαχχα να τον δω τι θα λέει όταν έρθει η ώρα; της υλοποίησης!!!!!! @marinamanoulitsa αύριο θα κανωωω!! (Εύχομαι να κρατηθώ δλδ να κάνω αύριο!!)

Ναι και εγώ αυτή την μέθοδο θα ακολουθήσω🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κ μοοοολις εκατσα στον καναπε κ μπηκα ν διαβασω τα νεα σου κοριτσι μου!!!!! Τι ωραια νεαααα!!!! Ολα πανε περιφημα!!!! Κ ειμαι σιγουρη οτι ετσι ομορφα θα συνεχισουν μεχρι ν παρετε το μωρακι σας αγκαλιτσα!!!!🥰🥰🥰🥰❤️❤️🌹🤰 

Να μπαινεις ν μας γραφεις τα νεα σου κ να μας στελνεις μπεμπεδοσκονη!!!😍

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Τι τέλεια νέα κορίτσι μου!!! Άντε με έναν πόνο θα ευχηθώ! ♥️♥️Ναι, να προσέχεις να αποφεύγεις τα απ' έξω γιατί μπορεί να μην είναι καλά πλυμένα!

*Αυτοί οι γιατροί όλο κάτι τέτοια κρύα αστεία πετάνε! 😄

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέραααα!!!κοίτα τώρα αυτό δεν μπορεις να το ξέρεις με σιγουριά... μπορεί να γίνεται και εμφύτευση και να πονάς αλλά μπορεί να είναι και λόγω ερχόμενης περιόδου... Εγώ πάντως έχει τύχει αρκετές φορές να έχω τσιμπήματα εν τέλει λόγω περίοδου επικείμενης και όχι δυστυχώς λόγω εγκυμοσύνης...ανά μήνα κάτι άλλο γίνεται 😬 και αυτό που λες εσύ δεν φουσκώνει πλέον το στήθος κάθε μήνα...και εγώ το είχα πάρει ως σημάδι....τι να πω... παίζει με τα νεύρα μας η περίοδος...🙄 Εύχομαι να δεις θετικό τεστ και χοριακη μεσα σε αυτές τις μέρες!! περιμένω το σημερινό σου τεστακι...

@dimand συγχαρητήρια όλα καλά να πάνε έως τέλος και να το κρατήσεις αγκαλιά σου!!!,,

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, όλα θα πάνε καλά, με το καλό να έρθει το θαυματακι σας😊😊 να προσέχεις αλλά να μην σε αγχώνουν όλα αυτά εγώ θα πω!! Να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου πρώτα απ όλα!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέραααα, υπέροχα νέααααα. Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα☺️

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @dimandκορίτσι μου συγχαρητήρια! Όλα να πάνε καλά μέχρι να το πάρετε στην αγκαλιά σας!! Να το ζήσεις με όλη σου τη ψυχή♥️♥️

@Girly μου αυτό τον "πόνο" που λες εγώ τον έχω λίγο πριν την ωορρηξία ή λίγο πριν την περίοδο! Αν μιλάμε για τον ίδιο πόνο. Το ένιωσα και εγώ χθές οταν πήγα να σηκωθώ. Αλλά!!! Η κάθε γυναίκα εχει άλλα συμπτώματα, το δικό της σώμα, οπότε περίμενε μέχρι να Μην σου έρθει την Κυριακή 🙏🏻🙏🏻 και θα περιμένουμε για τεστ Ε! 

Άντε κορίτσια καιρό έχουμε να δούμε τεστακια 🥰🥰🥰🥰

Εγώ είμαι 24η μέρα του.κυκλου κορίτσια και μαλλον η περίοδος έρχεται... Εδώ και δύο μέρες εμφανίστηκε ένα πολύ όμορφο σπυράκι στο πρόσωπο😐 σήμερα ξυπνησα με πόνους περιόδου. Αν πάρω για θετικό το τεστ την 15η μέρα + 16 μέρες (εμένα έρχεται συνήθως 15-16 μέρες μετά την ωορρηξία) θα έρθει 30η-31η... Και τότε θα ξεκινήσω τα φάρμακα για ετ😁

Αυτά τα νέα μμμμ.

 

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @dimand συγχαρητήρια κοριτσάκι μου όλα τέλεια! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη, όλα καλά θα πάνε!!! 
@Girlyξεκινησα να σου γράφω ότι μπορεί να είναι και μέση και να σε χτυπάει μπροστά αλλά με πρόλαβες! Εγώ έτσι παθαίνω καμία φορά αν σηκώσω ειδικά βάρος γιατί πάντα πριν την περίοδο με πιάνει η μέση μου, καλή ώρα όπως τώρα δηλαδή. Ξέρω πως από την στιγμή που θα με πιάσει σε 3-4 ημέρες θα έχω αίμα όποτε τζίφος και αυτός ο μήνας το βλέπω 😭

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια μου ❤️❤️❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπραβο τέλεια νέα αυτά βλέπουν στην αρχή

εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 😊

Και εμενα επαφες που είχε πει μέχρι να ακούσω καρδιά όχι και μετά με προφυλακτικό εγω να πω την αλήθεια το πρώτο τρίμηνο δεν έκανα αλλά δεν είχα και όρεξη τώρα που το σκέφτομαι σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα όρεξη 😂

 με το καλό !!!! 🤰

Κι εμενα ο αντρας μου φοβαται :P Ας περασει το πρωτο τριμηνο μακαρι να ειναι ολα καλα με το μωρακι  κι ολα τα αλλα ειναι δευτερευοντα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου δώστε λίγο τα φώτα σας... Σήμερα το απόγευμα που ήμουν στην δουλειά σήκωσα κάτι κιβώτια βαριά κλπ κ από τότε έχω έντονα τραβήγματα πολύ χαμηλά στην μήτρα. Δεν πονάω να πω πονάω αλλά τα νιώθω έντονα χωρίς πόνο. Κυριακή η Δευτέρα περιμένω περίοδο. Το έχει πάθει καμία? @cat12 εσύ που έχεις και εσύ δουλειά με βάρη ,σου συμβαίνει καμιά φορά λίγο πριν την περίοδο? Λίγο αγχώθηκα μην τυχόν κ ειχει γίνει κανένα καλό κ με προειδοποιεί το σώμα μου.  Από αύριο θα προσέχω αλλά μήπως είναι λόγω βάρους κ επειδή περιμένω απλά περίοδο?

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Πριν την περίοδο ναι το παθαίνω συχνά αλλά πάντα πριν την περίοδο είμαστε λίγο πιο ευαίσθητες... Κ όταν έμεινα έγκυος κ δεν πίστευα ότι θα έβλεπα θετικό τεστ εκείνον τον μηνα είχα σηκώσει παλέτες με κιβώτια κ μετά το σκεφτόμουν κ έλεγα πως δεν το έχασα... Να προσέχεις πάντα λίγο πριν κ να τα σηκώνεις λίγα λίγα γιατί ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να ήρθε το σπορακι!!! Σου εύχομαι να είναι τραβήγματα γιατί προσπαθεί να βολεύει στην θεσουλα του κ να μην έρθει η περίοδος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, πολύ ωραία νέα!!

Νομίζω οι γιατροί είναι λίγο υπερβολικοί με τα κιλά, απλά για να μην ξεφύγουμε. Εγώ δεν πρόσεξα καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη,έβγαλα όλα μου τα απωθημένα για τα τόσα χρόνια που κάνω διατροφή και στερούμαι πράγματα. Επίσης επειδή έκανα φουλ γυμναστική με βάρη για 5-6 χρόνια, εννοείται μου το απαγορευσε. Και μάντεψε; μέχρι τον 8ο δεν έκανα τίποτα, γιατί είχα και δουλειά και μεταπτυχιακό συν άπειρη νυστα και κούραση. Μου έλεγε ότι με τους ρυθμούς που πάω θα πάρω άνετα 20 κιλά μέχρι να γεννήσω. Με όλα αυτά λοιπόν, και ειδικά μετά την καμπύλη σακχάρου που βγήκε καλή και μου έφυγε το άγχος, έχω φάει ό,τι υπάρχει από σαβουρα, πιτογυρα, παγωτα και γλυκά,έχω βάλει 14 συνολικά (και την Παρασκευή έχω ραντεβού για πρόκληση). Μου είχε πει στην αρχή ότι θέλει να βάλω 8-12 κιλά, αλλά στο τελευταίο μας ραντεβού που του είπα πόσα κιλά έχω βάλει, μου είπε είσαι τέλεια μην το σκέφτεσαι καν!! Άρα άδικα με αγχωνε, φαντάζομαι για να μην ξεφύγω πολύ.

Ωστόσο, καλύτερα να ακολουθήσεις τις οδηγίες του, και όχι το δικό μου κακό παράδειγμα 😂😂 Ο προηγούμενος γιατρός μου μου είχε απαγορεύσει και εμένα τις επαφές για 3 μήνες προληπτικά. Ο τωρινος μου, μου το επέτρεψε αφού δεν είχα κανένα θέμα με τράχηλο, πλακούντα κλπ, άσχετα αν ο άντρας μου δεν ήθελε γιατί φοβόταν. Έχω καταλάβει ότι άλλοι είναι πιο ελαστικοί σε μερικά θέματα και άλλοι πιο αυστηροί. Εμένα πχ δεν με άφησε να βάψω τα νύχια μου, ενω βλέπω άλλες εγκυουλες με τεχνητά νύχια και ζηλεύω λίγο 😋.

Χαλάλι οι θυσίες, θα περάσει ο καιρός και ούτε που θα το καταλάβεις. Εύχομαι να έχεις μια ήρεμη και υπέροχη εγκυμοσύνη 🌼❤️

Κι εμενα το θεμα της γυμναστικης μου κοστιζει λιγο .. Σκεψου μολις του πα οτι κανω aerial μου λεει "OYTE KAN" . Και παραλληλα γυμναστικη μπορω να κανω με τον αντρα μου αλλα καθολου βαρη ειπε. 

Τωρα οσον αφορα το φαγητο εγω δεν ειμξαι τοσο γλυκατζου ειμαι πιο πολυ του αλμυρου 😛  Θα προσεχω βεβαια αλλα νομιζω ειναι λιγο υπερβολικος . 

Μια χαρα ειναι τα κιλα που πηρες .Εχω διαβασει 12-16 κιλα ειναι φυσιολογικα/Βεβαια εξαρταται και απο τον καθε ανθρωπο .

 

Εσυ ποτε γεννας ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

Τέλεια κορίτσι μου να το ευχαριστηθείς κ να είναι μια όμορφη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️ θα περιμένουμε πως κ πως να έρθει το επόμενο ραντεβού να μας πεις ότι άκουσες καρδούλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγαπημένες!! Σήμερα έχει τέλειο καιρό (βροχή και κακό) και παρόλο που μου ήρθε περίοδος εχθές το βράδυ εγώ αισθάνομαι υπέροχα!! Καινούριος κύκλος και για εμένα και εννοείται με την μέθοδο dimand και elk γιατί αν θυμάμαι καλά και η @Elk την ίδια μέθοδο ακολούθησε και είδε το να θετικό τεστ!!! @dimand μου τέλεια τα νέα σου! Όλα να πάνε υπέροχα εύχομαι και να κρατήσεις στα χέρια σου ένα υγιέστατο μωράκι!! @Girly και @cat @cat12 κορίτσια μου μην έχετε στο νου σας ότι κάνετε κακό μέντα βαριά! Ναι φυσικά καλό θα είναι να μην κάνετε βαριές δουλειές αλλά παλιά οι γυναίκες έκαναν πιο βαριές δουλειές και όλες τους έμεναν έγκυες και γεννούσαν κανονικά! (Έβαλα ταγκ και κάποια άλλη κοπέλα καταλάθος ξανά και δεν ξέρω πως βγαίνει) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τώρα κατάφερα να μπω να σας γράψω. 

Λοιπόν αρχικά ήταν πάρα πολύ όμορφη εμπειρία είδαμε τη μικρή μας κουκιδιτσαα μέσα στο σάκο όλα είναι όπως έπρεπε να τα δούμε και το μέγεθος του σάκου είπε ο γιατρός πως ολα φαίνονται μία χαρά.

Μου είπε πώς το επόμενο ραντεβού θα είναι 9 Νοέμβρη οπου εκεί λογικά αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε και καρδούλα!

Ήταν πολύ αυστηρός με το θέμα του φαγητού Αν και γενικά με ζύγισε στα 62 κιλά είναι όπως είμαι πάντα δηλαδή ..δεν έχω πάρει κάτι . Ωστόσο μου απαγόρευσε το delivery , τις σαλάτες απέξω κ τις φράουλες όσον αφορά τα φρούτα είναι λέει πολύ δύσκολο να τις καθαρίσεις καλά..

Και μου είπε τα κλασικά ήπιας μορφής γυμναστική, δεν θα βάψω τα μαλλιά μου τρεις μήνες ,όχι σεξ τρεις μήνες και μάλιστα χαριτολογώντας είπε στον άντρα μου εσύ μπορείς να κάνεις με άλλη 😛

Μου έγραψε αρκετές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο και φιλικο που ήδη παίρνω ούτως ή άλλως .

Ωστόσο μου είπε να σταματήσω της lamberts λέει Δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζω τον οργανισμό μου με περισσότερα φάρμακα για αρχή Θα πάμε μόνο με το φιλικό .

Αυτά τα ωραία ☺️☺️

Τί ωραία νέα!!!! Μπράβο!!! Απόλαυσε τους επόμενους μήνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
    • Για να είμαι ειλικρινής δεν το κατάλαβα😜πήγαμε στον γιατρό και μας το είπε το είδε δηλαδή στον υπέρηχο…εγώ είχα την εντύπωση οτι γυρίζει συνέχεια μια νιώθω τα πόδια πάνω στον θώρακα μία κάτω…αλλά μας είπε ότι είναι με το κεφαλάκι κάτω η Μπέμπα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...