Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @dimand @Antonia2 @Girlyσας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για το αγόρι μου 💓 

@Girly έκανες τεστακι εσύ;;;; περιμένω με ανυπομονησία να δω νέα σου!!!💓 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Girly είπε:

ΧΑ! Καλά θυμόμουν! Ακόμη τίποτα εεε?? Για να δουμεεε!! Έχω κάτι σκριν σοτ κρατημενααααα 😂😂.

Έκανα καλέ! Κρατιεμαι εγώ??? Έκανα home test  αλλά βγήκε αρνητικό. Βέβαια κρατάω ελπίδες από την @Eliza Kats  που ανέφερε ότι άργησε πολύ να της δείξει το συγκεκριμένο! Από την άλλη σκέφτομαι και την @dimand βέβαια που είχε με τα συγκεκριμένα τεστ θετικό 9η μέρα μετά την ωορηξια νομίζω ..αλλά αυτήν μετά δε τη σκέφτομαι άλλο γιατί δε με συμφέρει! Χαχαχαχαχα 

Καλέ τρελή τα home test ξέρεις ότι αργούν να δείξουν!! Στην dimand ίσως έγινε αρκετά νωρίς η εμφύτευση και γι'αυτό είχε αχνό τέστ!  Κάνε την Παρασκευή τώρα!! Υπομονή! @cat12 εσύ έδειξες τουλάχιστον αυτοσυγκράτηση η τα ίδια χάλια και εσύ 🤣??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @dimand @Antonia2 @Girlyσας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για το αγόρι μου 💓 

@Girly έκανες τεστακι εσύ;;;; περιμένω με ανυπομονησία να δω νέα σου!!!💓 

Τι έγινε κορίτσι μου με το αγόρι σου? Υπάρχει κάτι που δεν βλέπω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Καλέ τρελή τα home test ξέρεις ότι αργούν να δείξουν!! Στην dimand ίσως έγινε αρκετά νωρίς η εμφύτευση και γι'αυτό είχε αχνό τέστ!  Κάνε την Παρασκευή τώρα!! Υπομονή! @cat12 εσύ έδειξες τουλάχιστον αυτοσυγκράτηση η τα ίδια χάλια και εσύ 🤣??

Χαχαχαχαχαχαχχαχα ρεεεε πήρα αυτά τώρα γιατί τα άλλα με μπέρδεψαν τόσο τον προηγούμενο μήνα που δεν ήθελα πάλι τα ίδια! Καλύτερα να άργησω να δω γραμμή και αν την δω να ξέρω ότι είναι όντως αυτό παρά να την βλέπω και τελικά να μην είμαι! Τώρα Παρασκευή ναι ! Η...και Πέμπτη 😂😂😅😅🤣🤣!!! Θα δούμε! Το μόνο διαφορετικό που έχω αυτόν τον μήνα είναι ότι το στήθος δεν έχει πάρει μπρος. Μπορώ να γεμίσω το κεφάλι μου ελπίδες επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα το ίδιο πράγμα αλλά θα κάτσω ήσυχα σαν καλό κορίτσι και θα περιμένω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Τι έγινε κορίτσι μου με το αγόρι σου? Υπάρχει κάτι που δεν βλέπω??

Θα γίνει σημαιοφόρος!!!!! Μπορεί να χάθηκε στα τόσα μνμ αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @dimand @Antonia2 @Girlyσας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για το αγόρι μου 💓 

@Girly έκανες τεστακι εσύ;;;; περιμένω με ανυπομονησία να δω νέα σου!!!💓 

Μαρινακι μου ναι έκανα βεβαίως βεβαίως αλλά ήταν αρνητικό. Αλλά μέχρι να δω αίμα τίποτα δε με σταματά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Θα γίνει σημαιοφόρος!!!!! Μπορεί να χάθηκε στα τόσα μνμ αυτό!

Αααχ αλήθεια @marinamanoulitsa μπράβο κορίτσι μου στο αγόρι σου! Πρέπει να είσαι πολύ περιφανή ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Λοιπόν εγώ το είχα ξαναπεί και δεν το είχε σχολιάσει ούτε μία! Θα σας φάνηκε βλακεία αλλά δεν είναι. Σχετικά με το άγχος που λέτε παραπάνω, σας είχα εκθειάσει τον διαλογισμό! Αν έχεις υπομονή και επιμονή να προσπαθήσεις κ να μάθεις να τον κάνεις σωστά κάνει θαύματα. Σε όλους τους τομείς αλλά τώρα μιλάμε για το άγχος. Να σας πω παράδειγμα; Χτες βράδυ όπως πάντα, ξάπλωσα και εκείνη ειναι η ώρα που στο μυαλό μου παίζει ένα έργο τέτοιο: 

"Πόσο θα έχω δουλειά;" "Για πόσο θα έχω αυτή τη δουλειά;" "Να αλλάξω επάγγελμα;" "Να πάρω ένα άλλο πτυχίο;" "Να κάνω ένα τρίτο μεταπτυχιακό;" "Να κάνω ένα διδακτορικό;" "Να πάω σε τέταρτη γλώσσα;" "Να γίνω κομμώτρια ή νυχού;" "Να δώσω πανελλήνιες να πάω στα ιατρικά;" "Πότε θα γίνω αδύνατη;" "Πώς θα χάσω βάρος γρήγορα;" "Αν δεν προλάβω και πεθάνω από τα κιλά μου;" "Εγώ πότε θα γίνω μάνα;" "Κι αν δεν είμαι καλή;" "Και πως θα το μεγαλώσω χωρίς βοήθεια;" "Και με την πίεση του εγκεφάλου τι θα γίνει;" "Αφού δεν είναι θανατηφόρο να το αγνοήσω και να κάνω παιδί;" "Και αν τυφλωθώ;" "Και με τις ορμόνες μου τι γίνεται;" "2 η ώρα, ακόμα δεν κοιμήθηκα" "Ε ναι χωρίς μελατονίνη στο σώμα ποιος κοιμάται;" "Λείπει και μαγνήσιο, μήπως δεν παίρνω αρκετό;" "Να πίνω περισσότερο πριν τον ύπνο;" "Θα πάω το πρωί να δώσω πάλι αίμα να δω αν ανέβηκε" "Ε και τι, 2 φορές το μήνα θα τρυπιέμαι;" "πρέπει να δω και τη γλυκοζυλιωμένη" "Και αν ανέβηκε;" "Πρέπει να ανέβει η δόση, πωωωω θα χειροτερέψουν οι διάρροιες"

Έτσι λοιπόν, πριν τον ύπνο η πίεσή μου ανεβαίνει. Οι χθεσινές μου μετρήσεις ενδεικτικά:

21.00 -->  μέτρηση 1: 15,6-9,5 και 86 παλμοί
                 μέτρηση 2: 15,3-9,3 και 84 παλμοί
                 μέτρηση 3: 15,4-9,4 και 84 παλμοί
20' διαλογισμός
21.20 --> μέτρηση 1: 14,4-9,1 και 71 παλμοί
                 μέτρηση 2: 14,1-9 και 68 παλμοί
                 μέτρηση 3: 14,2-8,9 και 66 παλμοί
20' διαλογισμός ακόμα, ύπνωσης, ξάπλα.
21.45 --> μέτρηση 1: 12,9-8,5 και 57 παλμοί
                 μέτρηση 2: 12,7-8,3 και 60 παλμοί
                 μέτρηση 3: 12,6-8,2 και 58 παλμοί

Κορίτσια βοηθάει τόσο πολύ, σε πράγματα που δεν έχεις φανταστεί ποτέ. Ακόμα και σ'αυτά που λέγαμε,  πιάσιμο αυχένα και ώμων, πόνοι στο σαγόνι κ τα δόντια από 24ωρο σφίξιμο λόγω άγχους. Κάνεις διαλογισμό και ξαφνικά νιώθεις να λύνονται οι μύες και να πέφτει το σαγόνι. Εγώ δεν ήξερα τι σημαίνει χαλαρό σαγόνι, όταν "έπεσε" πρώτη φορά από χαλαρότητα κόντεψα να κλάψω από συγκίνηση! 

Υ.Γ. Μη γελάτε, όχι δεν είμαι από αυτές τις ζαβές που χαιρετάνε τον ήλιο το πρωί, στέκονται 3 ώρες κουτσό στα βράχια κάνοντας τον πελαργό, πιάνουν μύγες με ξυλάκια κινέζικου, ζουν 6 μέρες τη βδομάδα με τσάι και προσκυνάνε τον βούδα. Επιστήμονας άνθρωπος είμαι, πολύ λογική, σοβαρή και συγκροτημένη, κανείς δε μου το'χει να ασχολούμαι με διαλογισμό. Αλλά αφού δουλεύει;;;; 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, ο διαλογισμός και γενικότερα η γνώση του εαυτού με έχει βοηθήσει πάρα πολύ τα τελευταία χρόνια σε πολλά επίπεδα όχι μόνο στο άγχος! Και δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με τη μόρφωση η όχι του ανθρώπου, όποιος το έκανε θα τον βοηθούσε🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αααχ αλήθεια @marinamanoulitsa μπράβο κορίτσι μου στο αγόρι σου! Πρέπει να είσαι πολύ περιφανή ♥️♥️

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!πολύ περήφανη είμαι εννοείται.....το κλάμα θα πάει σύννεφο ☺️ μεγάλη συγκίνηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μαρινακι μου ναι έκανα βεβαίως βεβαίως αλλά ήταν αρνητικό. Αλλά μέχρι να δω αίμα τίποτα δε με σταματά! 

Καλά εννοείται αυτό!!! ελπίζουμε μέχρι να έρθει η περίοδος...😉 ελπίζω να μην έρθει !!! Και να έρθει τι να κάνουμε...προχωράμε...έχει ο Θεός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Μα και βέβαια ήρθαν όλα μαζί! Και βέβαια σε έριξαν! Και συνήθως έτσι πάνε αυτά ..έρχονται όλα μαζί και μετά πελαγωνουμε για λίγο .αλλά! Μετά "και ξανά προς τη δόξα τραβά" . Και μέσα σε όλα είναι και το μελανό σημείο,το θέμα των γιατρών που ψάχνουμε όλες να βρούμε έναν που θα μας εμπνεύσει! Κρατά προς το παρόν αυτόν που έχεις και Τουλάχιστον μπήκε στη διαδικασία να σου εξηγήσει σε αντίθεση με τους υπόλοιπους. Αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα, φυσικά και να πάρεις και γνωμη από ειδικό αναπαραγωγής. Μπορείς για λίγο να συνεχίσεις την θεραπεία και να μιλάς και με τον ειδικό αναπαραγωγής για να δεις πως θα συνεχίσεις. Αυτή τη στιγμή πάρε την ανάποδια αυτού μήνα σαν κάτι ωφέλιμο. Έχεις χρόνο! Έχεις χρόνο αυτόν τον συγκεκριμένο μήνα να πάρεις γνώμες και να δεις πως θα κινηθείς ώστε τον επόμενο να έχεις και το αποτέλεσμα που θέλεις! Δες θετικά την παύση αυτού του μήνα ! 

Θα παω σιγουρα και σε εναν ειδικο για να νιωσω η ιδια καλα μεσα μου και για να μην εχω αμφιβολιες αργοτερα. Εκλεισα μολις μην σου πω για την επομενη εβδομαδα να παω σε εναν ειδικο γυναικολογο!!! Ας ελπιζουμε να με διαφωτισει και να ασχοληθει με την περιπτωση μου. Τοσα χρονια ακουγα "Ε πολυκυστικες εχεις, σιγα θα μεινεις εγκυος! Δεν ειναι κατι" και φτασαμε τωρα εδω που φτασαμε, να χανονται οι μηνες ετσι. Κι λεω εγω τωρα τι πηγε τοσο λαθος;;;!!. Προσπαθω να δω θετικα αυτο το μηνα. Θα σας ειδοποιησω οτι μου πει ο ειδικος την αλλη εβδομαδα. Ωστοσο λεω να μην το βαλω κατω αυτο το μηνα και να προσπαθησω! Εχει δεν εχει αποτελεσμα!!! Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου, να σας ερθει αυτο το μηνα το μωρακι που επιθυμει η καθε μια σας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tooth.fairy είπε:

Θα παω σιγουρα και σε εναν ειδικο για να νιωσω η ιδια καλα μεσα μου και για να μην εχω αμφιβολιες αργοτερα. Εκλεισα μολις μην σου πω για την επομενη εβδομαδα να παω σε εναν ειδικο γυναικολογο!!! Ας ελπιζουμε να με διαφωτισει και να ασχοληθει με την περιπτωση μου. Τοσα χρονια ακουγα "Ε πολυκυστικες εχεις, σιγα θα μεινεις εγκυος! Δεν ειναι κατι" και φτασαμε τωρα εδω που φτασαμε, να χανονται οι μηνες ετσι. Κι λεω εγω τωρα τι πηγε τοσο λαθος;;;!!. Προσπαθω να δω θετικα αυτο το μηνα. Θα σας ειδοποιησω οτι μου πει ο ειδικος την αλλη εβδομαδα. Ωστοσο λεω να μην το βαλω κατω αυτο το μηνα και να προσπαθησω! Εχει δεν εχει αποτελεσμα!!! Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου, να σας ερθει αυτο το μηνα το μωρακι που επιθυμει η καθε μια σας ❤️ 

Ευχαριστούμε πολύ πολύ για την ευχή.. θα νιώσεις σίγουρα καλύτερα και μόνο που θα ξέρεις ότι "κάνεις κάτι " τέλος πάντων! Δεν κάθεσαι άπραγη! Εύχομαι να έχεις να μας πεις όμορφα πράγματα και να ησυχάσει μετά την επίσκεψη στον γιατρό!είμαστε σε αναμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Θα παω σιγουρα και σε εναν ειδικο για να νιωσω η ιδια καλα μεσα μου και για να μην εχω αμφιβολιες αργοτερα. Εκλεισα μολις μην σου πω για την επομενη εβδομαδα να παω σε εναν ειδικο γυναικολογο!!! Ας ελπιζουμε να με διαφωτισει και να ασχοληθει με την περιπτωση μου. Τοσα χρονια ακουγα "Ε πολυκυστικες εχεις, σιγα θα μεινεις εγκυος! Δεν ειναι κατι" και φτασαμε τωρα εδω που φτασαμε, να χανονται οι μηνες ετσι. Κι λεω εγω τωρα τι πηγε τοσο λαθος;;;!!. Προσπαθω να δω θετικα αυτο το μηνα. Θα σας ειδοποιησω οτι μου πει ο ειδικος την αλλη εβδομαδα. Ωστοσο λεω να μην το βαλω κατω αυτο το μηνα και να προσπαθησω! Εχει δεν εχει αποτελεσμα!!! Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου, να σας ερθει αυτο το μηνα το μωρακι που επιθυμει η καθε μια σας ❤️ 

Σ ευχαριστούμε για την ευχή σου είσαι τόσο γλυκιά ❤️ 
Θα δεις πόσο καλύτερα θα νιώσεις πριν ακόμα πας στην επίσκεψη, τουλάχιστον θα κάνεις ένα βήμα! Μην απογοητεύεσαι θα γίνει το θαυματάκι σου και δεν θα το πιστεύεις! Και η φίλη μου δεν έκανε ωορρηξία βρήκε τον τρόπο τελικά πήρε τα φάρμακα της, έκανε τις ενεσούλες της και με την δεύτερη τσουπ παιδάκι και όχι μία φορά! Ο γιατρός που μας παρακολουθεί μου είπε λύσεις υπάρχουν για όλα, πάμε να βρούμε την καλύτερη! Και εννοείται να προσπαθήσεις, δεν σταματάμε ποτέ τις προσπάθειες, ποτέ δεν ξέρεις παίζεις πάντα με τις πιθανότητες και πολλές φορές δεν είναι με το μέρος σου αλλά συμβαίνουν! Όταν σπούδαζα είχα μία καθηγήτρια που μας έλεγε πως κάθε κύηση είναι ένα μικρό θαύμα ❤️ ας πιστέψουμε κορίτσια στα θαυματάκια μας έρχονται ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Εξωσωματική και ψυχολογία το έχουμε ακούσει πολλές φορές αλλά να είμαστε ρεαλιστές και ειλικρινείς δεν γίνεται να πετάς στα σύννεφα ενώ έχεις φάει τόσες κατραπακιές πιο πριν. Μην λέμε βλακείες! Απλά μαθαίνεις να το αντιμετωπίζεις όπως και το καθημερινό άγχος. Το βάζεις σε ένα κουτάκι, ξερεις ότι είναι εκεί και απλά πορεύεσαι με αυτό. Ωστόσο αυτό δεν σημαίνει πως η ζωή σου δεν συνεχίζεται, πως δεν υπάρχουν καθημερινά μικρά πράγματα να είμαστε ευγνώμων και να μας κάνουν χαρούμενες. Κοιτάμε τα μικρά θετικά και παίρνουμε κουράγιο. Όπως και η μια από την άλλη εδώ μέσα παίρνουμε κουράγιο και ελπίδα. 💖
Οι άντρες ειδικά όταν δεν τα εξωτερικεύουν όλα αυτά (γιατί έχουν μεγαλώσει με ένα πολύ λάθος πατριαρχικό στερεότυπο που αγγίζει τα όρια της ψυχολογικής κακοποίησης) μπορεί να το βιώνουν και 10000 φορές χειρότερα. Γιατί το καταπνίγουν και δεν το εκφράζουν και τους τρώει…

Είναι τόσα πολλά τα ζευγάρια που αντιμετωπίζουν προβλήματα υπογονιμότητας και τόσο κακή η ποιότητα υπηρεσιών στην Ελλάδα και η οικονομική στήριξη  (μην λεμε βλακείες) που πραγματικά πλέον δεν απορώ όταν λένε ότι μειώνονται οι γεννήσεις. Αφού ουσιαστικά δεν έχεις καμία στήριξη από πουθενά! Μέχρι και από το περιβάλλον σου ειναι ταμπού το θέμα δεν μπορείς να το συζητήσεις χωρίς να ακούσεις βλακείες. 

Ολα αυτά δεν βοηθάνε γιγαντώνουν το πρόβλημα… είναι ο ελέφαντας στο δωμάτιο! Ε αν είναι να κάνω και βελονισμό για να ηρεμήσει το μέσα μου ε θα το κάνω!!! Θα με δείτε σαν τον σκαντζόχοιρο καμία μέρα 😂 

Βροχερή καλημέρα, ας βρούμε την λιακάδα μέσα μας και μια ελπιδα να έρθει σύντομα αυτό που έχουμε όλες στην καρδιά μας ❤️

εννοειται δεν ειναι πρωτη επιλογη η εξωσωματικη, ουτε το ονειρευομουν ποτε... απλα σκεφτομαι οτ ετσι οπως ειμαι τωρα ισως πραγματικα χρειαζομαι ενα διαλειμμα απο ολη αυτη την προσπαθεια και με το νεο ετος με το καλο να ξεκινησουμε την ολη διαδικασια... ετσι κι αλλιως μεχρι να περασω επιτροπη και να μαζεψω τα δικαιολογητικα, θα περασουν κανα 2 μηνες χωρις να το καταλαβω... αλλα κι αυτο το διαστημα διαλειμμα δεν το λες..😂

σχετικα με τους αντρες συμφωνω μαζι σου 100%!! εννοειται οτι και πολλες γυναικες καταπιεζονται και σωματοποιουν το αγχος τους αλλα οι αντρες (ακομη κ της δικης μας γενιας... ελπιζω οσο περνανε τα χρονια να αλλαξει αυτο απο τις νεες μαμαδες) εχουν μεγαλωσει ωστε να ειναι "δυνατοι".. λες και οι δυνατοι δεν μπορουν να στεναχωρηθουν, να λυγισουν, να κλαψουν.. λες και οι δυνατοι δεν ειναι ανθρωποι...

εμενα ο δικος μου βεβαια το εχει αυτο απο μικρο παιδι απ οτι μου λενε οι δικοι του. δεν εκδηλωνοταν ποτε απο το σχολειο κιολας. τους εβγαζε την πιστη για να πει τι εχει και με τι στεναχωρεθηκε... τον εχω πρηξει να παει σε ψυχολογο (ισως να μην επρεπε αλλα προσπαθησα μηπως παει και τον ξεκλειδωσει καπως) αλλα και παλι σταματησε γτ μου ειπε ουτε σε αυτες (πηγε σε 2) δεν μπορει να μιλησει... τα παρατησα γτ θα βοηθηθει μονο αν το θελει ο ιδιος και κανει δουλεια με τον εαυτο του..

οσο για το θεμα εξωσωματικη και συζητηση ασε... εμενα ηδη η μαμα μου εχει πεσει στα πατωματα γτ η κορη της κολλητης της εχει καρκινο του στηθους (σε ηλικια 45 ετων) και επειδη εκανε αρκετες εξωσωματικες τρεμει μην κανω κι εγω... φσκ στεναχωριεται για την κοπελα που το περναει ολο αυτο και για την φιλη της αλλα ξερει οτι το σκεφτομαι κι εγω και τρεμει... εννοειται οτι δεν θα της πω τπτ... καλυτερα να τα πω στην ψυχολογο μου να με βοηθησει γτ αν τα πω αλλου θα φτασω τους παρηγορω που θα κανω εξωσωματικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εννοειται δεν ειναι πρωτη επιλογη η εξωσωματικη, ουτε το ονειρευομουν ποτε... απλα σκεφτομαι οτ ετσι οπως ειμαι τωρα ισως πραγματικα χρειαζομαι ενα διαλειμμα απο ολη αυτη την προσπαθεια και με το νεο ετος με το καλο να ξεκινησουμε την ολη διαδικασια... ετσι κι αλλιως μεχρι να περασω επιτροπη και να μαζεψω τα δικαιολογητικα, θα περασουν κανα 2 μηνες χωρις να το καταλαβω... αλλα κι αυτο το διαστημα διαλειμμα δεν το λες..😂

σχετικα με τους αντρες συμφωνω μαζι σου 100%!! εννοειται οτι και πολλες γυναικες καταπιεζονται και σωματοποιουν το αγχος τους αλλα οι αντρες (ακομη κ της δικης μας γενιας... ελπιζω οσο περνανε τα χρονια να αλλαξει αυτο απο τις νεες μαμαδες) εχουν μεγαλωσει ωστε να ειναι "δυνατοι".. λες και οι δυνατοι δεν μπορουν να στεναχωρηθουν, να λυγισουν, να κλαψουν.. λες και οι δυνατοι δεν ειναι ανθρωποι...

εμενα ο δικος μου βεβαια το εχει αυτο απο μικρο παιδι απ οτι μου λενε οι δικοι του. δεν εκδηλωνοταν ποτε απο το σχολειο κιολας. τους εβγαζε την πιστη για να πει τι εχει και με τι στεναχωρεθηκε... τον εχω πρηξει να παει σε ψυχολογο (ισως να μην επρεπε αλλα προσπαθησα μηπως παει και τον ξεκλειδωσει καπως) αλλα και παλι σταματησε γτ μου ειπε ουτε σε αυτες (πηγε σε 2) δεν μπορει να μιλησει... τα παρατησα γτ θα βοηθηθει μονο αν το θελει ο ιδιος και κανει δουλεια με τον εαυτο του..

οσο για το θεμα εξωσωματικη και συζητηση ασε... εμενα ηδη η μαμα μου εχει πεσει στα πατωματα γτ η κορη της κολλητης της εχει καρκινο του στηθους (σε ηλικια 45 ετων) και επειδη εκανε αρκετες εξωσωματικες τρεμει μην κανω κι εγω... φσκ στεναχωριεται για την κοπελα που το περναει ολο αυτο και για την φιλη της αλλα ξερει οτι το σκεφτομαι κι εγω και τρεμει... εννοειται οτι δεν θα της πω τπτ... καλυτερα να τα πω στην ψυχολογο μου να με βοηθησει γτ αν τα πω αλλου θα φτασω τους παρηγορω που θα κανω εξωσωματικη...

Επειδη εχω χασει τη μητερα μου απο καρκινο του στηθους σε μικρη ηλικια και εχω σαν μανα τη θεια μου, μπορω να καταλαβω πως νιωθει η μητερα σου. Το ιδιο μηνυμα προσπαθει να μου περασει και η θεια μου επειδη φοβαται μην παθω τιποτα απο τα φαρμακα που μου προτεινουν. Για το λογο αυτο εχω παει σε "200 γιατρους για διαφορετικη αποψη". Τωρα θα παω σε ειδικο γιατι το φαρμακο που μου δινει ο γυναικολογος κανονικα το δινουν στην ορμονοθεραπεια του καρκινου του μαστου και αυτο με αγχωσε. Απλα με τα τοσα φαρμακα , σκεφτεσαι υπαρχει η πιθανοτητα να μου προκαλεσουν κατι μελλοντικα. Δεν τα θεωρω οτι καλυτερο. :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Σ ευχαριστούμε για την ευχή σου είσαι τόσο γλυκιά ❤️ 
Θα δεις πόσο καλύτερα θα νιώσεις πριν ακόμα πας στην επίσκεψη, τουλάχιστον θα κάνεις ένα βήμα! Μην απογοητεύεσαι θα γίνει το θαυματάκι σου και δεν θα το πιστεύεις! Και η φίλη μου δεν έκανε ωορρηξία βρήκε τον τρόπο τελικά πήρε τα φάρμακα της, έκανε τις ενεσούλες της και με την δεύτερη τσουπ παιδάκι και όχι μία φορά! Ο γιατρός που μας παρακολουθεί μου είπε λύσεις υπάρχουν για όλα, πάμε να βρούμε την καλύτερη! Και εννοείται να προσπαθήσεις, δεν σταματάμε ποτέ τις προσπάθειες, ποτέ δεν ξέρεις παίζεις πάντα με τις πιθανότητες και πολλές φορές δεν είναι με το μέρος σου αλλά συμβαίνουν! Όταν σπούδαζα είχα μία καθηγήτρια που μας έλεγε πως κάθε κύηση είναι ένα μικρό θαύμα ❤️ ας πιστέψουμε κορίτσια στα θαυματάκια μας έρχονται ❤️ 

Να σε ρωτησω η φιλη σου που εκανε τις ενεσεις, ηταν γοναδοτροπινες;; Εκανε για προκληση ωορρηξιας αν καταλαβα καλα;; Ειχε δοκιμασει πριν απο αυτες και προκληση με χαπια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εννοειται δεν ειναι πρωτη επιλογη η εξωσωματικη, ουτε το ονειρευομουν ποτε... απλα σκεφτομαι οτ ετσι οπως ειμαι τωρα ισως πραγματικα χρειαζομαι ενα διαλειμμα απο ολη αυτη την προσπαθεια και με το νεο ετος με το καλο να ξεκινησουμε την ολη διαδικασια... ετσι κι αλλιως μεχρι να περασω επιτροπη και να μαζεψω τα δικαιολογητικα, θα περασουν κανα 2 μηνες χωρις να το καταλαβω... αλλα κι αυτο το διαστημα διαλειμμα δεν το λες..😂

σχετικα με τους αντρες συμφωνω μαζι σου 100%!! εννοειται οτι και πολλες γυναικες καταπιεζονται και σωματοποιουν το αγχος τους αλλα οι αντρες (ακομη κ της δικης μας γενιας... ελπιζω οσο περνανε τα χρονια να αλλαξει αυτο απο τις νεες μαμαδες) εχουν μεγαλωσει ωστε να ειναι "δυνατοι".. λες και οι δυνατοι δεν μπορουν να στεναχωρηθουν, να λυγισουν, να κλαψουν.. λες και οι δυνατοι δεν ειναι ανθρωποι...

εμενα ο δικος μου βεβαια το εχει αυτο απο μικρο παιδι απ οτι μου λενε οι δικοι του. δεν εκδηλωνοταν ποτε απο το σχολειο κιολας. τους εβγαζε την πιστη για να πει τι εχει και με τι στεναχωρεθηκε... τον εχω πρηξει να παει σε ψυχολογο (ισως να μην επρεπε αλλα προσπαθησα μηπως παει και τον ξεκλειδωσει καπως) αλλα και παλι σταματησε γτ μου ειπε ουτε σε αυτες (πηγε σε 2) δεν μπορει να μιλησει... τα παρατησα γτ θα βοηθηθει μονο αν το θελει ο ιδιος και κανει δουλεια με τον εαυτο του..

οσο για το θεμα εξωσωματικη και συζητηση ασε... εμενα ηδη η μαμα μου εχει πεσει στα πατωματα γτ η κορη της κολλητης της εχει καρκινο του στηθους (σε ηλικια 45 ετων) και επειδη εκανε αρκετες εξωσωματικες τρεμει μην κανω κι εγω... φσκ στεναχωριεται για την κοπελα που το περναει ολο αυτο και για την φιλη της αλλα ξερει οτι το σκεφτομαι κι εγω και τρεμει... εννοειται οτι δεν θα της πω τπτ... καλυτερα να τα πω στην ψυχολογο μου να με βοηθησει γτ αν τα πω αλλου θα φτασω τους παρηγορω που θα κανω εξωσωματικη...

Αντωνία μου πετάγομαι εδώ να πω το εξής. Τα νέα γενιάς φάρμακα δεν έχουν καμία σχέση με τον καρκίνο στο στήθος. Έχει αποδειχθεί από πολλές Μελέτες πλέον... Γνωρίζω άλλωστε ένα σωρό γυναίκες με εξωσωματική που δεν έπαθαν κ άλλες τόσες χωρίς εξωσωματική που έπαθαν. Δυστυχώς είναι να τραβήξεις το λαχείο... 

Προσωπικά επειδή το είχα άγχος πήγα σε ειδικό κ συζήτησα εκτενώς το θέμα. Έκανα υπέρηχο ακόμα κ έγκυος κ ξεκίνησα τις μαστογραφίες από τα 37. Μου εξήγησαν όλοι (πήγα σε πάνω από 1...) Οτι δεν έχει σχέση, ειδικά αν μιλάμε για συγκεκριμένες προσπάθειες. 

Θυμάμαι το σοκ μου όταν φίλη μου στην 3η εγκυμοσύνη (όλες φυσιολογικα) ανακάλυψε στον 8ο ότι έχει καρκίνο στο μαστό κ μιλάω για γυναίκα 35 ετών. Πήγα σε όλους τους γιατρούς τότε... Κ έχω άλλη φίλη επίσης με 3 παιδιά που έπαθε στα 43, επίσης όλες οι εγκυμοσύνες φυσιολογικά... Κ οι δύο είχαν κληρονομικότητα... 

Για αυτό εννοείται πάντα οι εξετάσεις μας στη ώρα τους κ φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά αλλά μην φοβάσαι την εξωσωματική... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Θα παω σιγουρα και σε εναν ειδικο για να νιωσω η ιδια καλα μεσα μου και για να μην εχω αμφιβολιες αργοτερα. Εκλεισα μολις μην σου πω για την επομενη εβδομαδα να παω σε εναν ειδικο γυναικολογο!!! Ας ελπιζουμε να με διαφωτισει και να ασχοληθει με την περιπτωση μου. Τοσα χρονια ακουγα "Ε πολυκυστικες εχεις, σιγα θα μεινεις εγκυος! Δεν ειναι κατι" και φτασαμε τωρα εδω που φτασαμε, να χανονται οι μηνες ετσι. Κι λεω εγω τωρα τι πηγε τοσο λαθος;;;!!. Προσπαθω να δω θετικα αυτο το μηνα. Θα σας ειδοποιησω οτι μου πει ο ειδικος την αλλη εβδομαδα. Ωστοσο λεω να μην το βαλω κατω αυτο το μηνα και να προσπαθησω! Εχει δεν εχει αποτελεσμα!!! Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου, να σας ερθει αυτο το μηνα το μωρακι που επιθυμει η καθε μια σας ❤️ 

κοριτσι μου ειναι πολλοι οι γατροι που μας πανε βημα βημα.. κι εγω θυμαμαι ελεγα στον αντρα μου να κανουμε ολες τις εξετασεις που χρειαζονται προτου ξεκινησουμε τις προσπαθειες.. ειμαι γνκα control freak και δε θελω να αφηνω το χρονο να περναει χωρις να εχω λαβει υποψιν τους βασικους παραγοντες... και φτασαμε να εχουν περασει 2μιση χρονια προσπαθειας...

ακουσα το γιατρο και τον αντρα μου και λεω αντε ασε ενα 6μηνο προσπαθειας.. το 6μηνο εγινε 8μηνο γτ στο μεσοδιαστημα εμαθα και τα τεστ ωορρηξιας και καταλαβα οτι υπολογιζα τελειως λαθος την ωορρηξια μου... κανουμε τις εξετασεις, αντε βρηκαμε οριακη κινητικοτητα σπερματος με ολες τις αλλες παραμετρους καλες.. αγωγη με βιταμινες για 6μηνες με την ελπιδα να πιασουμε.. μετα κανουμε και οξειδωτικο στρες και κατακερματισο και βρισκουμε dfi 29%.. αποφασιζουμε το χειρουργειο ακι εγινε στον 1μιση χρονο περιπου (περυσι τον ιουλιο) περιμενε αλλους 3-6 μηνες την αποθεραπεια και να επανελθει το σπερμα.. κολλαμε και κοβιντ οποτε μας λεει ο ουρολογος ξεχαστε συλληψη για το επομενο 3μηνο... μετα παλι περναει ιωση ο αντρας μου με πυρετο 39,5... λεω παει μας εχουν μουντζωσει... και καπου εκει ηρθε ενα μικρο θαυμα και ειχαμε συλληψη... και τωρα παλι 5 μηνες τζιφος και απογοητευση.. ο χρονος περναει χωρις να το κατλαβουμε αλλα ξερουμε οτι καθε φορα δοκιμαζαμε κατι.. κι εσυ πας βημα βημα να δεις ο οργανισμος σου πως λειτουργει...

νιωθω τη στεναχωρια σου γτ κι εμεις προσπαθουμε πολυυυ καιρο.. αλλοι προσπαθουν και περισσοτερο... ο καθενας εχει τις αντοχες του..

και φσκ οοολα αυτα θελουν ενα σωρο χρηματα... μη γελιομαστε... ειναι ακριβο το αθλημα...

σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια γτ καταλαβαινω οτι περνας δυσκολα και να ξερεις οτι δεν εισαι μονη... δεν εισαι η μονη... ειμαστε ολες μια αγκαλια!!!🤗🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Επειδη εχω χασει τη μητερα μου απο καρκινο του στηθους σε μικρη ηλικια και εχω σαν μανα τη θεια μου, μπορω να καταλαβω πως νιωθει η μητερα σου. Το ιδιο μηνυμα προσπαθει να μου περασει και η θεια μου επειδη φοβαται μην παθω τιποτα απο τα φαρμακα που μου προτεινουν. Για το λογο αυτο εχω παει σε "200 γιατρους για διαφορετικη αποψη". Τωρα θα παω σε ειδικο γιατι το φαρμακο που μου δινει ο γυναικολογος κανονικα το δινουν στην ορμονοθεραπεια του καρκινου του μαστου και αυτο με αγχωσε. Απλα με τα τοσα φαρμακα , σκεφτεσαι υπαρχει η πιθανοτητα να μου προκαλεσουν κατι μελλοντικα. Δεν τα θεωρω οτι καλυτερο. :( 

κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για τη μαμα σου και που σου εφερα τετοιες μνημες. να πας στο γιατρο και να ψαξεις οτι χρειαζεται για να εισαι και να νιωθεις καλα και ασφαλης...❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αντωνία μου πετάγομαι εδώ να πω το εξής. Τα νέα γενιάς φάρμακα δεν έχουν καμία σχέση με τον καρκίνο στο στήθος. Έχει αποδειχθεί από πολλές Μελέτες πλέον... Γνωρίζω άλλωστε ένα σωρό γυναίκες με εξωσωματική που δεν έπαθαν κ άλλες τόσες χωρίς εξωσωματική που έπαθαν. Δυστυχώς είναι να τραβήξεις το λαχείο... 

Προσωπικά επειδή το είχα άγχος πήγα σε ειδικό κ συζήτησα εκτενώς το θέμα. Έκανα υπέρηχο ακόμα κ έγκυος κ ξεκίνησα τις μαστογραφίες από τα 37. Μου εξήγησαν όλοι (πήγα σε πάνω από 1...) Οτι δεν έχει σχέση, ειδικά αν μιλάμε για συγκεκριμένες προσπάθειες. 

Θυμάμαι το σοκ μου όταν φίλη μου στην 3η εγκυμοσύνη (όλες φυσιολογικα) ανακάλυψε στον 8ο ότι έχει καρκίνο στο μαστό κ μιλάω για γυναίκα 35 ετών. Πήγα σε όλους τους γιατρούς τότε... Κ έχω άλλη φίλη επίσης με 3 παιδιά που έπαθε στα 43, επίσης όλες οι εγκυμοσύνες φυσιολογικά... Κ οι δύο είχαν κληρονομικότητα... 

Για αυτό εννοείται πάντα οι εξετάσεις μας στη ώρα τους κ φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά αλλά μην φοβάσαι την εξωσωματική... 

λυπαμαι πολυ για τις φιλες σου και ευχομαι να βγουν νικητριες στον αγωνα που δινουν!

κι εγω ενα μικρο φοβο μεσα μου τον εχω αλλα δεν το εχω ψαξει αρκετα... μην πω ψεματα.. η επιστημη εχει προχωρησει πολυ και πιστευω ειναι υπερ μας.. αλλωστε οπως λες κι εσυ τοσες γυναικες γνωριζω κι εγω που εχουν κανει εξωσωματικες και μεχρι στιγμης δεν ειχαν κατι..

Ευχαριστω για την απαντηση!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααα και εχθές να έγινε μας κανει😅 

Αααχ εγώ ζορίζομαι αρκετά με τους εμετούς, με έπιασε το χάπι καμία βδομάδα αλλά τώρα παλι είναι σαν να μην το παίρνω, εύχομαι στο τρίμηνο να σταματήσουν🙏

Την άλλη Δευτέρα έκλεισα ραντεβού με τον καινούργιο γιατρό κ μετά θα πρέπει να κλείσω την αυχενική πρώτα ο Θεός!

Δοκίμασε να φας αποξηραμενο τζιντζερ. Εχει σε καταστηματα με ξηρους καρπους. Κανει θαυματα στο στομαχι. Εγω με αυτο την παλευα με τις καουρες

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! Τα δικά μου νέα είναι ότι την Πέμπτη θα πάω στον γυναικολόγο να μου δώσει παραπεμπτικό και Παρασκευή θα κάνω ορμονολογικές εξετάσεις. Και την επόμενη εβδομάδα σαλπιγγογραφία. Το πήρα απόφαση όσο και αν πονέσω θα την κάνω και μόνο που υπάρχει η πιθανότητα να καθαρίσω και να μείνω έγκυος πιο εύκολα μετά (εάν βέβαια βγουν καλά τα αποτελέσματα). Να σας ρωτήσω, μετά τη σαλπιγγογραφία μπορείς τον ίδιο μήνα να κάνεις προσπάθεια ή πας για τον επόμενο;

Μια ανασα είναι, ποναει αλλά είναι στιγμιαιο δε κραταει πολυ. Φυσικά και μπορεις να προσπαθησεις στον ιδιο κυκλο κ θεωρητικα εισαι κ πιο γονιμη καθως ανοιγουν τελειως οι σαλπιγγες εγοσον δεν υπαρχει προβλημα. Εγω είχα πάρει κ ένα παυσιποο 1-2 ωρες πριν την κανω

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

ΧΑ! Καλά θυμόμουν! Ακόμη τίποτα εεε?? Για να δουμεεε!! Έχω κάτι σκριν σοτ κρατημενααααα 😂😂.

Έκανα καλέ! Κρατιεμαι εγώ??? Έκανα home test  αλλά βγήκε αρνητικό. Βέβαια κρατάω ελπίδες από την @Eliza Kats  που ανέφερε ότι άργησε πολύ να της δείξει το συγκεκριμένο! Από την άλλη σκέφτομαι και την @dimand βέβαια που είχε με τα συγκεκριμένα τεστ θετικό 9η μέρα μετά την ωορηξια νομίζω ..αλλά αυτήν μετά δε τη σκέφτομαι άλλο γιατί δε με συμφέρει! Χαχαχαχαχα 

Να φανταστεις πως κοπελα με διδυμα και 3ψηφια χοριακη είχε πολυ αχνο θετικο της home test

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου ειναι πολλοι οι γατροι που μας πανε βημα βημα.. κι εγω θυμαμαι ελεγα στον αντρα μου να κανουμε ολες τις εξετασεις που χρειαζονται προτου ξεκινησουμε τις προσπαθειες.. ειμαι γνκα control freak και δε θελω να αφηνω το χρονο να περναει χωρις να εχω λαβει υποψιν τους βασικους παραγοντες... και φτασαμε να εχουν περασει 2μιση χρονια προσπαθειας...

ακουσα το γιατρο και τον αντρα μου και λεω αντε ασε ενα 6μηνο προσπαθειας.. το 6μηνο εγινε 8μηνο γτ στο μεσοδιαστημα εμαθα και τα τεστ ωορρηξιας και καταλαβα οτι υπολογιζα τελειως λαθος την ωορρηξια μου... κανουμε τις εξετασεις, αντε βρηκαμε οριακη κινητικοτητα σπερματος με ολες τις αλλες παραμετρους καλες.. αγωγη με βιταμινες για 6μηνες με την ελπιδα να πιασουμε.. μετα κανουμε και οξειδωτικο στρες και κατακερματισο και βρισκουμε dfi 29%.. αποφασιζουμε το χειρουργειο ακι εγινε στον 1μιση χρονο περιπου (περυσι τον ιουλιο) περιμενε αλλους 3-6 μηνες την αποθεραπεια και να επανελθει το σπερμα.. κολλαμε και κοβιντ οποτε μας λεει ο ουρολογος ξεχαστε συλληψη για το επομενο 3μηνο... μετα παλι περναει ιωση ο αντρας μου με πυρετο 39,5... λεω παει μας εχουν μουντζωσει... και καπου εκει ηρθε ενα μικρο θαυμα και ειχαμε συλληψη... και τωρα παλι 5 μηνες τζιφος και απογοητευση.. ο χρονος περναει χωρις να το κατλαβουμε αλλα ξερουμε οτι καθε φορα δοκιμαζαμε κατι.. κι εσυ πας βημα βημα να δεις ο οργανισμος σου πως λειτουργει...

νιωθω τη στεναχωρια σου γτ κι εμεις προσπαθουμε πολυυυ καιρο.. αλλοι προσπαθουν και περισσοτερο... ο καθενας εχει τις αντοχες του..

και φσκ οοολα αυτα θελουν ενα σωρο χρηματα... μη γελιομαστε... ειναι ακριβο το αθλημα...

σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια γτ καταλαβαινω οτι περνας δυσκολα και να ξερεις οτι δεν εισαι μονη... δεν εισαι η μονη... ειμαστε ολες μια αγκαλια!!!🤗🥰❤️

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για τη μαμα σου και που σου εφερα τετοιες μνημες. να πας στο γιατρο και να ψαξεις οτι χρειαζεται για να εισαι και να νιωθεις καλα και ασφαλης...❤️

@Antonia2 μιλησες στην ψυχη μου. Κι εμεις βημα βημα παμε . Στο τελος του χρονου θα κλεισουμε ενα χρονο προσπαθειας (αν και ειχαμε ξεκινησει χαλαρα απο τον Αυγουστο του 2022). Προσπαθω να εχω υπομονη. Οσον αφορα τη μαμα μου, ολα μεσα στη ζωη ειναι. Απλα αυτο που ειπες κι εσυ θελω να κοιταξω το καλυτερο για μενα. Για αυτο κιολας μπηκα στην παρεα σας δεν ειχα ιδεα, πηγαινα λιγο στα τυφλα. Εμαθα πολλα απο εδω μεσα. Εμενα δεν το ξερει το περιβαλλον μου τι περναμε, μονο εδω μεσα το εχω μοιραστει. Παλι καλα που εχω κι εσας και μιλαμε. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

ΧΑ! Καλά θυμόμουν! Ακόμη τίποτα εεε?? Για να δουμεεε!! Έχω κάτι σκριν σοτ κρατημενααααα 😂😂.

Έκανα καλέ! Κρατιεμαι εγώ??? Έκανα home test  αλλά βγήκε αρνητικό. Βέβαια κρατάω ελπίδες από την @Eliza Kats  που ανέφερε ότι άργησε πολύ να της δείξει το συγκεκριμένο! Από την άλλη σκέφτομαι και την @dimand βέβαια που είχε με τα συγκεκριμένα τεστ θετικό 9η μέρα μετά την ωορηξια νομίζω ..αλλά αυτήν μετά δε τη σκέφτομαι άλλο γιατί δε με συμφέρει! Χαχαχαχαχα 

10η μέρα από την ωορρηξία το πρωί τίποτα  , αχνό το απόγευμα (!)

Και μετά όλο και σκουραίνε

Έχεις ελπίδες αγάπη .. αν δεν δεις αίμα όλα παίζονται !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

 

@Antonia2 μιλησες στην ψυχη μου. Κι εμεις βημα βημα παμε . Στο τελος του χρονου θα κλεισουμε ενα χρονο προσπαθειας (αν και ειχαμε ξεκινησει χαλαρα απο τον Αυγουστο του 2022). Προσπαθω να εχω υπομονη. Οσον αφορα τη μαμα μου, ολα μεσα στη ζωη ειναι. Απλα αυτο που ειπες κι εσυ θελω να κοιταξω το καλυτερο για μενα. Για αυτο κιολας μπηκα στην παρεα σας δεν ειχα ιδεα, πηγαινα λιγο στα τυφλα. Εμαθα πολλα απο εδω μεσα. Εμενα δεν το ξερει το περιβαλλον μου τι περναμε, μονο εδω μεσα το εχω μοιραστει. Παλι καλα που εχω κι εσας και μιλαμε. ❤️

ναι ειναι μεγαλος θησαυρος η ομαδα αυτη... και απο αποψη γνωσεων και απο αποψη ψυχολογικης στηριξης!! ειμαστε τυχερες που εχουμε η μια την αλλη!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ για την σκέψη σου κοπέλα μου. Το εκτιμώ πολύ... Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες... Πολύ δύσκολες... Κορίτσι μου .... Λυπάμαι από τα βάθη της καρδιάς μου για αυτό που σου συνέβη. Ειναι τόσο άδικο!!!! Έχω χάσει και γω 3 μωράκια ως τώρα, στο πρώτο τρίμηνο όμως. Το τελευταίο το έχασα πριν 2 εβδομάδες περίπου και έχω ήδη μια κορούλα 8 μηνών. Δεν θα σου πω πολλά γιατί φαντάζομαι πως νιώθεις. Αν εγώ θρηνω τόσες μέρες που το έμαθα την ημέρα της αυχενικης ότι δεν ζούσε πια, σκέφτομαι πόσο δύσκολο είναι για σένα στην εβδομάδα που ήσουν.. Θα σου πω μόνο να ζητήσεις βοήθεια από ψυχολόγο αν βλέπεις να σε ρουφάει όλο αυτό. Το ίδιο θα κάνω και εγώ γιατί κάθε μέρα είναι όλο και πιο δυσκολη και πλέον δυσκολεύομαι να φροντίσω ακόμα και την κορούλα  μου. Έχω χαθεί στις σκέψεις μου και στη μαύρη αυτή τρύπα και δεν ξέρω πως να βγω... Κουραγιο κορίτσι μου... Αν χρειαστείς να μιλήσεις να μου στείλεις μήνυμα, νιώθω τον πόνο σου και κλαίω κυριολεκτικά μαζί σου... Δεν είσαι μόνη σου, και δυστυχώς ο περίγυρος μας καμιά φορά στην προσπάθεια του να μας παρηγορήσει λέει πολύ λάθος λόγια. Μην δίνεις σημασία, μόνο μια γυναίκα που έχει βιώσει την απώλεια μπορεί να σε καταλάβει στο 100%. Είμαι εδώ για εσένα όποτε με χρειαστείς ♥️
    • Ωωω τι ωραια πρώτος υπέρηχος!!  ποσό χαίρομαι! Ποσό θέλω Όλα τα κορίτσια να τα καταφέρουν να έχουν μωράκια! ❤️❤️❤️ φτου Φτου όλα να πάνε καλά!!!!
    • Μπράβο όλα καλά!!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Δεν ξέρω τι εξ αιτίας η ντομπλερ βλέπεις είμαι άσχετη...μου είπε εμένα ότι όλα τα βλέπει όπως πρέπει να ειναι αν δε του είχα πει για την χοριακη τότε ...ίσως φοβάται αυτό αλλά δε μπορώ να καταλάβω αφού 2 φορες ακούστηκε καρδια μεγάλωσε σε μια βδομάδα ή χοριακη τότε γιατί να έπεσε??? Λες και μας προετοιμάζει ότι κάτι δε θα πάει καλά δε ξερω
    • Αννίτα μου η αλήθεια είναι ότι το ταξίδι της γονιμότητας επειδή διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα κάνει ίσως κ τους γιατρούς να δίνουν άλλες συμβουλές.  πχ μια γυναίκα με εξωσωματική ή με πολλές απώλειες μπορεί να κάνει τον γιατρό πιο επιφυλακτικό όπως κ την ίδια την εγκυμονούσα.   εγω το κατανοώ απόλυτα! Κ το καταλαβαίνω. Ειδικά στις γυναίκες που το ταξίδι τους είναι μακρύ κ ίσως κ πολύπαθο. 🙏🏼  Καλά κανεις κ δν ξεχνάς λεπτό την εγκυμοσύνη σου❤️ απόλαυσε την, κάθε λεπτό γιατί είναι η μοναδική φορά που θα μπορείς να αφιερώσεις όλο σου τον χρόνο κ να την ζήσεις ήρεμα 😍   εγω δν προλαβαίνω καν να το σκεφτώ ακόμα αυτό το εμβρυακι. Ίσως γιατί προσπαθώ να απολαύσω αυτές τις στιγμές που ζω με τα δυο μου παιδιά πριν γίνουν 3. Όσο να ναι με κάθε παιδί μειώνεται κ ο χρόνος από τα υπόλοιπα.  φυσικά κορίτσια μου θα αξιωθείτε κ εσείς πολύ σύντομα να το ζήσετε, να μοιράσετε τον χρόνο σας στα πλασματάκια σας ❤️❤️❤️  
    • Εχω κ γω αυτο το ενστικτο οτι θα ηθελα να κανω πρωτα μια σπερματεγχυση για εξαντλεισω ολες τις πιθανοτητες πριν παω γ εξωσωματικη...απλα νοιωθω πως εχασα χρονο κανοντας ολα αυτα χωρις σωστη καθοδηγηση...με εκανε να νομιζω πως δε θα τα καταφερω...σκεψου ειχα παει κ σε μια αλλη γιατρο να παρω κ αλλη γνωμη κ εκεινη μονο π δε με ειπε στειρα κ οτι πρπει να προλαβω το χρονο...με εξετασεις αψογες εντωμεταξυ...οι γιατροι της επαρχιας ειναι το 90% μη πω παραπανω επικινδυνοι καποιες φορες...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...