Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε ;

Εγω σήμερα πήγα γιατρό μου είπε πως είμαι εντάξει και μπορω να αρχίσω προσπάθειες κανονικά και από τώρα αν θέλω 

τον ρώτησα μήπως έφταιγε η προλακτινη που είναι ανεβασμένη για την παλινδρόμηση 

μου είπε η προλακτινη εμποδίζει στην σύλληψη ή  θα μπορούσε να φταίει αν ειχα αποβολή να κάνει συσπάσεις η μυτρα και να το αποβάλεις με αίμα

η παλινδρόμηση  είναι άλλο δεν έχει σχέση με την προλακτινη 🤷‍♀️

τωρα σκέφτομαι να αρχίσω και τα inofert plus 

 

Με το καλο κοριτσι μου!!! Ευχομαι συντομα ν μας πεις τα ευχαριστα!!!🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Hello girls!!!!😘😘☺️☺️☺️ Καλή εβδομάδα να έχουμε με υγεία!!!!

Το παλικάρι μου θα γίνει σημαιοφόρος 🇬🇷  σήμερα τα έμαθα τα νέα... απίστευτη χαρά και συγκίνηση!!!

Σας φιλώ όλες 😘☺️☺️☺️

Γεια σου Μαρινα μου!!! Τι τελεια νεα!!! Τι υπερηφανεια!! Να ειναι παντα γερος κ ν τον καμαρωνετε να προοδευει!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Εγώ είχα κάνει πρώιμης ανίχνευσης και είχα θετικό 3 μέρες πριν την αναμενόμενη. Την μέρα που περίμενα περίοδο έκανα χοριακη αλλά μετά το απόγευμα ήρθε αίμα... Λεω πάει το έχασα.... Τελικά ήταν ακόμα εκεί 😊 Η γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει και ότι μπορεί να ήταν και το αίμα εμφύτευσης. Βέβαια γέμισα 2 σερβιετες κανονικά πριν ξεκινήσουν τα καφέ...

Α να πω πως πριν την χοριακη είχα κάνει ένα hometest και έδειξε πολύ αχνό θετικό (ίσα που φαινόταν) και χοριακη είχα 134! Μια μέρα πριν έδειχνε αρνητικό. Το λέω για να το δουν κι άλλες κοπέλες να μην περιμένουν να δείξει αυτό το τεστ πριν την αναμενόμενη 😅

Καλημέρα κορίτσια μου, μακάρι να συμβαίνει και σε εμένα αυτό. 

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να κάνω τεστ τώρα το πρωί εξαιτίας ενός απρόοπτου, οπότε θα κάνω όταν γυρίσω σπίτι. Πιστεύω πως αν ισχύει θα δείξει μετά από τόσες μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Λοιπόν εγώ το είχα ξαναπεί και δεν το είχε σχολιάσει ούτε μία! Θα σας φάνηκε βλακεία αλλά δεν είναι. Σχετικά με το άγχος που λέτε παραπάνω, σας είχα εκθειάσει τον διαλογισμό! Αν έχεις υπομονή και επιμονή να προσπαθήσεις κ να μάθεις να τον κάνεις σωστά κάνει θαύματα. Σε όλους τους τομείς αλλά τώρα μιλάμε για το άγχος. Να σας πω παράδειγμα; Χτες βράδυ όπως πάντα, ξάπλωσα και εκείνη ειναι η ώρα που στο μυαλό μου παίζει ένα έργο τέτοιο: 

"Πόσο θα έχω δουλειά;" "Για πόσο θα έχω αυτή τη δουλειά;" "Να αλλάξω επάγγελμα;" "Να πάρω ένα άλλο πτυχίο;" "Να κάνω ένα τρίτο μεταπτυχιακό;" "Να κάνω ένα διδακτορικό;" "Να πάω σε τέταρτη γλώσσα;" "Να γίνω κομμώτρια ή νυχού;" "Να δώσω πανελλήνιες να πάω στα ιατρικά;" "Πότε θα γίνω αδύνατη;" "Πώς θα χάσω βάρος γρήγορα;" "Αν δεν προλάβω και πεθάνω από τα κιλά μου;" "Εγώ πότε θα γίνω μάνα;" "Κι αν δεν είμαι καλή;" "Και πως θα το μεγαλώσω χωρίς βοήθεια;" "Και με την πίεση του εγκεφάλου τι θα γίνει;" "Αφού δεν είναι θανατηφόρο να το αγνοήσω και να κάνω παιδί;" "Και αν τυφλωθώ;" "Και με τις ορμόνες μου τι γίνεται;" "2 η ώρα, ακόμα δεν κοιμήθηκα" "Ε ναι χωρίς μελατονίνη στο σώμα ποιος κοιμάται;" "Λείπει και μαγνήσιο, μήπως δεν παίρνω αρκετό;" "Να πίνω περισσότερο πριν τον ύπνο;" "Θα πάω το πρωί να δώσω πάλι αίμα να δω αν ανέβηκε" "Ε και τι, 2 φορές το μήνα θα τρυπιέμαι;" "πρέπει να δω και τη γλυκοζυλιωμένη" "Και αν ανέβηκε;" "Πρέπει να ανέβει η δόση, πωωωω θα χειροτερέψουν οι διάρροιες"

Έτσι λοιπόν, πριν τον ύπνο η πίεσή μου ανεβαίνει. Οι χθεσινές μου μετρήσεις ενδεικτικά:

21.00 -->  μέτρηση 1: 15,6-9,5 και 86 παλμοί
                 μέτρηση 2: 15,3-9,3 και 84 παλμοί
                 μέτρηση 3: 15,4-9,4 και 84 παλμοί
20' διαλογισμός
21.20 --> μέτρηση 1: 14,4-9,1 και 71 παλμοί
                 μέτρηση 2: 14,1-9 και 68 παλμοί
                 μέτρηση 3: 14,2-8,9 και 66 παλμοί
20' διαλογισμός ακόμα, ύπνωσης, ξάπλα.
21.45 --> μέτρηση 1: 12,9-8,5 και 57 παλμοί
                 μέτρηση 2: 12,7-8,3 και 60 παλμοί
                 μέτρηση 3: 12,6-8,2 και 58 παλμοί

Κορίτσια βοηθάει τόσο πολύ, σε πράγματα που δεν έχεις φανταστεί ποτέ. Ακόμα και σ'αυτά που λέγαμε,  πιάσιμο αυχένα και ώμων, πόνοι στο σαγόνι κ τα δόντια από 24ωρο σφίξιμο λόγω άγχους. Κάνεις διαλογισμό και ξαφνικά νιώθεις να λύνονται οι μύες και να πέφτει το σαγόνι. Εγώ δεν ήξερα τι σημαίνει χαλαρό σαγόνι, όταν "έπεσε" πρώτη φορά από χαλαρότητα κόντεψα να κλάψω από συγκίνηση! 

Υ.Γ. Μη γελάτε, όχι δεν είμαι από αυτές τις ζαβές που χαιρετάνε τον ήλιο το πρωί, στέκονται 3 ώρες κουτσό στα βράχια κάνοντας τον πελαργό, πιάνουν μύγες με ξυλάκια κινέζικου, ζουν 6 μέρες τη βδομάδα με τσάι και προσκυνάνε τον βούδα. Επιστήμονας άνθρωπος είμαι, πολύ λογική, σοβαρή και συγκροτημένη, κανείς δε μου το'χει να ασχολούμαι με διαλογισμό. Αλλά αφού δουλεύει;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Το κακο ειναι οτι εχω χασει τελειως τη διαθεση μου.. ενταξει ειναι λογικο ν συμβαινει τις μερες π εχω περιοδο γτ καθε περιοδος ειναι αλλη μια αποτυχια αλλα γνκα εχει πεσει η ψυχολογια μου... κ γυμναστηριο ξεκινησα πριν 1μιση χρονο να εκτονωνομαι κ ξεδινω, κ σε ψυχολογο πηγαινα κ προσπαθω αλλα δν ξερω τι γινεται... καλα γ τον αντρα μου δν ξερω ποσα εχει ακουσει ο καημενος... κ σκεφτομαι ωρες ωρες οτι χαλαω κ τη σχεση μας κ νευριαζω μετα μ εμενα... ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα 😅😅😅

διαθεση μηδεν κ κολλημενο μυαλο σ αυτο το ζητημα.. νομιζω μονη μου το μπλοκαρω...

Κ γνωριζω οτι δν εχει νοημα ν κανω εξωσωματικη μ αυτη την ψυχολογια.. οποτε πρεπει να ξεσηκωθω κ μαλιστα αμεσα!!! Διαλογισμο ειπες εε;; πρεπει ν το ψαξω.... μπας κ συναντηθω κι εγω μ την ψυχουλα....😂

 

Εξωσωματική και ψυχολογία το έχουμε ακούσει πολλές φορές αλλά να είμαστε ρεαλιστές και ειλικρινείς δεν γίνεται να πετάς στα σύννεφα ενώ έχεις φάει τόσες κατραπακιές πιο πριν. Μην λέμε βλακείες! Απλά μαθαίνεις να το αντιμετωπίζεις όπως και το καθημερινό άγχος. Το βάζεις σε ένα κουτάκι, ξερεις ότι είναι εκεί και απλά πορεύεσαι με αυτό. Ωστόσο αυτό δεν σημαίνει πως η ζωή σου δεν συνεχίζεται, πως δεν υπάρχουν καθημερινά μικρά πράγματα να είμαστε ευγνώμων και να μας κάνουν χαρούμενες. Κοιτάμε τα μικρά θετικά και παίρνουμε κουράγιο. Όπως και η μια από την άλλη εδώ μέσα παίρνουμε κουράγιο και ελπίδα. 💖
Οι άντρες ειδικά όταν δεν τα εξωτερικεύουν όλα αυτά (γιατί έχουν μεγαλώσει με ένα πολύ λάθος πατριαρχικό στερεότυπο που αγγίζει τα όρια της ψυχολογικής κακοποίησης) μπορεί να το βιώνουν και 10000 φορές χειρότερα. Γιατί το καταπνίγουν και δεν το εκφράζουν και τους τρώει…

Είναι τόσα πολλά τα ζευγάρια που αντιμετωπίζουν προβλήματα υπογονιμότητας και τόσο κακή η ποιότητα υπηρεσιών στην Ελλάδα και η οικονομική στήριξη  (μην λεμε βλακείες) που πραγματικά πλέον δεν απορώ όταν λένε ότι μειώνονται οι γεννήσεις. Αφού ουσιαστικά δεν έχεις καμία στήριξη από πουθενά! Μέχρι και από το περιβάλλον σου ειναι ταμπού το θέμα δεν μπορείς να το συζητήσεις χωρίς να ακούσεις βλακείες. 

Ολα αυτά δεν βοηθάνε γιγαντώνουν το πρόβλημα… είναι ο ελέφαντας στο δωμάτιο! Ε αν είναι να κάνω και βελονισμό για να ηρεμήσει το μέσα μου ε θα το κάνω!!! Θα με δείτε σαν τον σκαντζόχοιρο καμία μέρα 😂 

Βροχερή καλημέρα, ας βρούμε την λιακάδα μέσα μας και μια ελπιδα να έρθει σύντομα αυτό που έχουμε όλες στην καρδιά μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Λοιπόν εγώ το είχα ξαναπεί και δεν το είχε σχολιάσει ούτε μία! Θα σας φάνηκε βλακεία αλλά δεν είναι. Σχετικά με το άγχος που λέτε παραπάνω, σας είχα εκθειάσει τον διαλογισμό! Αν έχεις υπομονή και επιμονή να προσπαθήσεις κ να μάθεις να τον κάνεις σωστά κάνει θαύματα. Σε όλους τους τομείς αλλά τώρα μιλάμε για το άγχος. Να σας πω παράδειγμα; Χτες βράδυ όπως πάντα, ξάπλωσα και εκείνη ειναι η ώρα που στο μυαλό μου παίζει ένα έργο τέτοιο: 

"Πόσο θα έχω δουλειά;" "Για πόσο θα έχω αυτή τη δουλειά;" "Να αλλάξω επάγγελμα;" "Να πάρω ένα άλλο πτυχίο;" "Να κάνω ένα τρίτο μεταπτυχιακό;" "Να κάνω ένα διδακτορικό;" "Να πάω σε τέταρτη γλώσσα;" "Να γίνω κομμώτρια ή νυχού;" "Να δώσω πανελλήνιες να πάω στα ιατρικά;" "Πότε θα γίνω αδύνατη;" "Πώς θα χάσω βάρος γρήγορα;" "Αν δεν προλάβω και πεθάνω από τα κιλά μου;" "Εγώ πότε θα γίνω μάνα;" "Κι αν δεν είμαι καλή;" "Και πως θα το μεγαλώσω χωρίς βοήθεια;" "Και με την πίεση του εγκεφάλου τι θα γίνει;" "Αφού δεν είναι θανατηφόρο να το αγνοήσω και να κάνω παιδί;" "Και αν τυφλωθώ;" "Και με τις ορμόνες μου τι γίνεται;" "2 η ώρα, ακόμα δεν κοιμήθηκα" "Ε ναι χωρίς μελατονίνη στο σώμα ποιος κοιμάται;" "Λείπει και μαγνήσιο, μήπως δεν παίρνω αρκετό;" "Να πίνω περισσότερο πριν τον ύπνο;" "Θα πάω το πρωί να δώσω πάλι αίμα να δω αν ανέβηκε" "Ε και τι, 2 φορές το μήνα θα τρυπιέμαι;" "πρέπει να δω και τη γλυκοζυλιωμένη" "Και αν ανέβηκε;" "Πρέπει να ανέβει η δόση, πωωωω θα χειροτερέψουν οι διάρροιες"

Έτσι λοιπόν, πριν τον ύπνο η πίεσή μου ανεβαίνει. Οι χθεσινές μου μετρήσεις ενδεικτικά:

21.00 -->  μέτρηση 1: 15,6-9,5 και 86 παλμοί
                 μέτρηση 2: 15,3-9,3 και 84 παλμοί
                 μέτρηση 3: 15,4-9,4 και 84 παλμοί
20' διαλογισμός
21.20 --> μέτρηση 1: 14,4-9,1 και 71 παλμοί
                 μέτρηση 2: 14,1-9 και 68 παλμοί
                 μέτρηση 3: 14,2-8,9 και 66 παλμοί
20' διαλογισμός ακόμα, ύπνωσης, ξάπλα.
21.45 --> μέτρηση 1: 12,9-8,5 και 57 παλμοί
                 μέτρηση 2: 12,7-8,3 και 60 παλμοί
                 μέτρηση 3: 12,6-8,2 και 58 παλμοί

Κορίτσια βοηθάει τόσο πολύ, σε πράγματα που δεν έχεις φανταστεί ποτέ. Ακόμα και σ'αυτά που λέγαμε,  πιάσιμο αυχένα και ώμων, πόνοι στο σαγόνι κ τα δόντια από 24ωρο σφίξιμο λόγω άγχους. Κάνεις διαλογισμό και ξαφνικά νιώθεις να λύνονται οι μύες και να πέφτει το σαγόνι. Εγώ δεν ήξερα τι σημαίνει χαλαρό σαγόνι, όταν "έπεσε" πρώτη φορά από χαλαρότητα κόντεψα να κλάψω από συγκίνηση! 

Υ.Γ. Μη γελάτε, όχι δεν είμαι από αυτές τις ζαβές που χαιρετάνε τον ήλιο το πρωί, στέκονται 3 ώρες κουτσό στα βράχια κάνοντας τον πελαργό, πιάνουν μύγες με ξυλάκια κινέζικου, ζουν 6 μέρες τη βδομάδα με τσάι και προσκυνάνε τον βούδα. Επιστήμονας άνθρωπος είμαι, πολύ λογική, σοβαρή και συγκροτημένη, κανείς δε μου το'χει να ασχολούμαι με διαλογισμό. Αλλά αφού δουλεύει;;;; 

Ζαβη δεν θα σε πούμε σίγουρα, εννοείται βοηθά ο διαλογισμός! Εμένα στο άγχος με βοήθησε και ο βελονισμός.. Χρόνο θέλει κι οργάνωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Λοιπόν εγώ το είχα ξαναπεί και δεν το είχε σχολιάσει ούτε μία! Θα σας φάνηκε βλακεία αλλά δεν είναι. Σχετικά με το άγχος που λέτε παραπάνω, σας είχα εκθειάσει τον διαλογισμό! Αν έχεις υπομονή και επιμονή να προσπαθήσεις κ να μάθεις να τον κάνεις σωστά κάνει θαύματα. Σε όλους τους τομείς αλλά τώρα μιλάμε για το άγχος. Να σας πω παράδειγμα; Χτες βράδυ όπως πάντα, ξάπλωσα και εκείνη ειναι η ώρα που στο μυαλό μου παίζει ένα έργο τέτοιο: 

"Πόσο θα έχω δουλειά;" "Για πόσο θα έχω αυτή τη δουλειά;" "Να αλλάξω επάγγελμα;" "Να πάρω ένα άλλο πτυχίο;" "Να κάνω ένα τρίτο μεταπτυχιακό;" "Να κάνω ένα διδακτορικό;" "Να πάω σε τέταρτη γλώσσα;" "Να γίνω κομμώτρια ή νυχού;" "Να δώσω πανελλήνιες να πάω στα ιατρικά;" "Πότε θα γίνω αδύνατη;" "Πώς θα χάσω βάρος γρήγορα;" "Αν δεν προλάβω και πεθάνω από τα κιλά μου;" "Εγώ πότε θα γίνω μάνα;" "Κι αν δεν είμαι καλή;" "Και πως θα το μεγαλώσω χωρίς βοήθεια;" "Και με την πίεση του εγκεφάλου τι θα γίνει;" "Αφού δεν είναι θανατηφόρο να το αγνοήσω και να κάνω παιδί;" "Και αν τυφλωθώ;" "Και με τις ορμόνες μου τι γίνεται;" "2 η ώρα, ακόμα δεν κοιμήθηκα" "Ε ναι χωρίς μελατονίνη στο σώμα ποιος κοιμάται;" "Λείπει και μαγνήσιο, μήπως δεν παίρνω αρκετό;" "Να πίνω περισσότερο πριν τον ύπνο;" "Θα πάω το πρωί να δώσω πάλι αίμα να δω αν ανέβηκε" "Ε και τι, 2 φορές το μήνα θα τρυπιέμαι;" "πρέπει να δω και τη γλυκοζυλιωμένη" "Και αν ανέβηκε;" "Πρέπει να ανέβει η δόση, πωωωω θα χειροτερέψουν οι διάρροιες"

Έτσι λοιπόν, πριν τον ύπνο η πίεσή μου ανεβαίνει. Οι χθεσινές μου μετρήσεις ενδεικτικά:

21.00 -->  μέτρηση 1: 15,6-9,5 και 86 παλμοί
                 μέτρηση 2: 15,3-9,3 και 84 παλμοί
                 μέτρηση 3: 15,4-9,4 και 84 παλμοί
20' διαλογισμός
21.20 --> μέτρηση 1: 14,4-9,1 και 71 παλμοί
                 μέτρηση 2: 14,1-9 και 68 παλμοί
                 μέτρηση 3: 14,2-8,9 και 66 παλμοί
20' διαλογισμός ακόμα, ύπνωσης, ξάπλα.
21.45 --> μέτρηση 1: 12,9-8,5 και 57 παλμοί
                 μέτρηση 2: 12,7-8,3 και 60 παλμοί
                 μέτρηση 3: 12,6-8,2 και 58 παλμοί

Κορίτσια βοηθάει τόσο πολύ, σε πράγματα που δεν έχεις φανταστεί ποτέ. Ακόμα και σ'αυτά που λέγαμε,  πιάσιμο αυχένα και ώμων, πόνοι στο σαγόνι κ τα δόντια από 24ωρο σφίξιμο λόγω άγχους. Κάνεις διαλογισμό και ξαφνικά νιώθεις να λύνονται οι μύες και να πέφτει το σαγόνι. Εγώ δεν ήξερα τι σημαίνει χαλαρό σαγόνι, όταν "έπεσε" πρώτη φορά από χαλαρότητα κόντεψα να κλάψω από συγκίνηση! 

Υ.Γ. Μη γελάτε, όχι δεν είμαι από αυτές τις ζαβές που χαιρετάνε τον ήλιο το πρωί, στέκονται 3 ώρες κουτσό στα βράχια κάνοντας τον πελαργό, πιάνουν μύγες με ξυλάκια κινέζικου, ζουν 6 μέρες τη βδομάδα με τσάι και προσκυνάνε τον βούδα. Επιστήμονας άνθρωπος είμαι, πολύ λογική, σοβαρή και συγκροτημένη, κανείς δε μου το'χει να ασχολούμαι με διαλογισμό. Αλλά αφού δουλεύει;;;; 

Γελάω με το χαιρετάνε τον ήλιο 😂😂😂

Όταν πήγα να κάνω πρώτη συνέδρια διαλογισμού γέλαγα και στο τέλος μου έφυγε όλο το βάρος στον αυχένα από το σφίξιμο που κάνω από το άγχος συνεχώς! Τρόμαξα νόμιζα κάτι ξεκουμπωσε 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Εγώ έχω ξυπνήσει από τις 4 μετά την χθεσινή μου επίσκεψη στο γυναικολόγο. Κι αυτό από το άγχος και στεναχώρια. Πιστεύω με το κάιρο θα ηρεμήσει λίγο μέσα μου. Είναι το πρώτο σοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitrapth είπε:

Γελάω με το χαιρετάνε τον ήλιο 😂😂😂

Όταν πήγα να κάνω πρώτη συνέδρια διαλογισμού γέλαγα και στο τέλος μου έφυγε όλο το βάρος στον αυχένα από το σφίξιμο που κάνω από το άγχος συνεχώς! Τρόμαξα νόμιζα κάτι ξεκουμπωσε 😂😂😂

μα το κάνουν 😅😅😅

Ντάξει για να μη λέω ψέματα το έχω κάνει κ αυτό, αλλά για να είσαι σε τέτοιο επίπεδο πρέπει να είσαι πλούσια, να μη σου τρώει χρόνο καθημερινά η δουλειά, τα παιδιά, ο άντρας σου, οι φίλοι σου και οι δουλειές.  Το έκανα ένα διάστημα που έπαιρνα ταμείο ανεργίας και έκανα μεταπτυχιακό! Ξύπναγα στις 4 το πρωί, έκανα 1 ώρα τρέξιμο παραλία, μετά 1 ώρα διαλογισμό και όταν έβγαινε ο ήλιος τον χαιρετούσα 😅

Και μετά είναι και η βιπάσανα, αν σας ενδιαφέρει να πάτε σε ένα μέρος που 10 μέρες επιτρέπεται να κάνεις μόνο διαλογισμό και τπτ άλλο... https://gr.dhamma.org/seminaria/  

Φεύγω μη φάω καμιά παντόφλα στο κεφάλι! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Τα δικά μου νέα είναι ότι την Πέμπτη θα πάω στον γυναικολόγο να μου δώσει παραπεμπτικό και Παρασκευή θα κάνω ορμονολογικές εξετάσεις. Και την επόμενη εβδομάδα σαλπιγγογραφία. Το πήρα απόφαση όσο και αν πονέσω θα την κάνω και μόνο που υπάρχει η πιθανότητα να καθαρίσω και να μείνω έγκυος πιο εύκολα μετά (εάν βέβαια βγουν καλά τα αποτελέσματα). Να σας ρωτήσω, μετά τη σαλπιγγογραφία μπορείς τον ίδιο μήνα να κάνεις προσπάθεια ή πας για τον επόμενο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

μα το κάνουν 😅😅😅

Ντάξει για να μη λέω ψέματα το έχω κάνει κ αυτό, αλλά για να είσαι σε τέτοιο επίπεδο πρέπει να είσαι πλούσια, να μη σου τρώει χρόνο καθημερινά η δουλειά, τα παιδιά, ο άντρας σου, οι φίλοι σου και οι δουλειές.  Το έκανα ένα διάστημα που έπαιρνα ταμείο ανεργίας και έκανα μεταπτυχιακό! Ξύπναγα στις 4 το πρωί, έκανα 1 ώρα τρέξιμο παραλία, μετά 1 ώρα διαλογισμό και όταν έβγαινε ο ήλιος τον χαιρετούσα 😅

Και μετά είναι και η βιπάσανα, αν σας ενδιαφέρει να πάτε σε ένα μέρος που 10 μέρες επιτρέπεται να κάνεις μόνο διαλογισμό και τπτ άλλο... https://gr.dhamma.org/seminaria/  

Φεύγω μη φάω καμιά παντόφλα στο κεφάλι! 😅

χαχαχα δεν έχω κι άλλες αντιδράσεις! Μαρή το τερμάτισες! Όχι μπράβο, εγώ 10 λεπτά χαλαρώνω και το θεωρώ και άθλο! Μήπως να σε βάλουμε να μας κάνεις ομαδικές συνεδρίες εδώ μέσα να χαλαρώσουμε όλες μαζί μπας και δούμε άσπρη μέρα; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααα

Χαχαχαχχαχαχα το ποσό γελάω διαβάζοντας σας δε λεγεταιιι!! Ρε @kokkinoskoufitsa έχω πεθάνει!! Χαχαχχα μαρηηηη πως τις χώρας τόσες σκέψεις εκει μέσα? Χαχαχ πέθανα στα γέλια! @Elk μου , πολύ χαίρομαι που πήρατε το οκ! Από δω και πέρα μόνο καλά εύχομαι και με το καλό να ακούσουμε σύντομα,πολύ σύντομα τα ωραία νέα! @marinamanoulitsa ναιιιι! Welcome back!! Συγχαρητήρια στο αγόρι σας ,πάντα να είναι γερός και να σας γεμίζει χαρές και συγκίνηση! Με το καλό να τον καμαρωσετε σημαιοφόρο ❤️. @tooth.fairy, λένε πως μια κακία μέρα δεν μας κάνει μια κακία ζωή..δεν θα κρυφτώ να πω πως δεν θα με επειρεαζε ψυχολογικά αν μου το έλεγε ο γιατρός μου. Φυσικά θα με επειρεαζε,και θα στεναχωριομουν και θα με πείραζε. Όμως μετά τι? Μετά θα έλεγα ωραία ,μπορώ να το αλλάξω εγώ αυτό τώρα? Όχι. Μπορώ να αλλάξω την ψυχολογία μου όμως γιατί συνεχίζω να ζω και έχω την χαρά να είμαι υγιής? Ναι! Οπότε θα προσπαθήσω μόνο και μόνο γιναυτο να πάω παρακάτω! Τα "blue διαλείμματα" όπως τα λέω εγώ ,είναι απαραίτητα πολλές φορές για να βγάλουμε τις μαυριλες μας και μετά απλά να τις αφήσουμε σαν χνάρια στον δρόμο μας..πίσω μας όμως! Έτσι ώστε να γυρνάμε και όταν τα βλέπουμε να λέμε ναι υπήρχαν και αυτά αλλά τα προσπέρασα! Ανασκουμπωσου, χαιρετά τον ήλιο εν ανάγκη (χαχαχ) βάλε το χαμόγελο σου και πείσε τον εαυτό σου ότι το να φέρουμε σένα μωρό στον κόσμο δεν πρέπει να γίνεται αυτοσκοπός και να μας κατατρώει,αλλά είναι ιερός σκοπός για το οποίο θέλουμε να γινόμαστε καλύτεροι και να μάθουμε να; ξεπερνάμε εμπόδια! Πρακτική κάνουμε όλες όσες δυσκολευόμαστε μέχρι να έρθει!!! Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά και μη ξεχνάς! Όσο έχεις μήτρα θα έχεις πάντα την ευκαιρία να γίνεις μαμά! Ξέρω κοπλεςς που δεν έχουν καν περίοδο μονές του ..μια από αυτές είναι κάπου εδώ τώρα και θηλάζει ένα μωράκι ..όλα γινονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ ενημέρωσε μας όταν επιστρέψεις!! Περίεργο όντως αυτό. Εμένα δε μου έχει συμβεί για να ξέρω να σου πω .. @annitakianna τι ωραία μέρα ξημέρωσε για μας!! Συννεφιά και πάει για βροχή! Χαχαχαχχα μόνο εσύ με καταλαβαίνεις!!!!!❤️🌪️❤️

@Mary_piggy μη φοβάσαι καθολουυυυ!! Δεν πονάει αλήθεια σου λέω! Και αν την κάνεις και με αφρό φαντάζομαι ακόμη καλύτερα! Εγώ την είχα κάνει με σκιαγραφικό  είχα πάρει δύο παναντολ πριν την σαλπιγγγραφια και ένιωσα απλά μια κράμπα περιόδου! Όσο για το αν θα κάνετε επαφές μετα νομίζω πως θα κάνεις στον επόμενο κύκλο ..πέρασαν και χρόνια και έχω ξεχάσει!!

Εγώ κορίτσια μου είμαι καλά, 9η μέρα με τα την ωορηξια σήμερα και δεν έχω τίποτα εκτός από τη μέση που με πονάει από το πρωί σήμερα. Το στήθος μου ενώ πάντα πονάει τόσες μέρες πριν την περίοδο (και ακόμη νωρίτερα) είναι απλά "αχαμπαρο". Τίποτα σας λέω. Ούτε ένα Τσικ να δώσει σημεία ενδιαφέροντος. Τίποτα!  @cat12, συνοδοιπορε μου για αυτό τον μήνα, πώς είσαι? Έχεις τίποτα? Εγώ όπως είχα πει,έκανα και ένα τεστ το πρωί από τα καινούργια της home test, και είναι ξεκάθαρα και πέραν πάσης αμφιβολίας αρνητικό. Θα ξανακάνω μεθαύριο! Θα τηρήσω είπα αυτή τη φορά το "ανά δύο μέρες"..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@ΛΕΥΚΗ ενημέρωσε μας όταν επιστρέψεις!! Περίεργο όντως αυτό. Εμένα δε μου έχει συμβεί για να ξέρω να σου πω .. @annitakianna τι ωραία μέρα ξημέρωσε για μας!! Συννεφιά και πάει για βροχή! Χαχαχαχχα μόνο εσύ με καταλαβαίνεις!!!!!❤️🌪️❤️

@Mary_piggy μη φοβάσαι καθολουυυυ!! Δεν πονάει αλήθεια σου λέω! Και αν την κάνεις και με αφρό φαντάζομαι ακόμη καλύτερα! Εγώ την είχα κάνει με σκιαγραφικό  είχα πάρει δύο παναντολ πριν την σαλπιγγγραφια και ένιωσα απλά μια κράμπα περιόδου! Όσο για το αν θα κάνετε επαφές μετα νομίζω πως θα κάνεις στον επόμενο κύκλο ..πέρασαν και χρόνια και έχω ξεχάσει!!

Εγώ κορίτσια μου είμαι καλά, 9η μέρα με τα την ωορηξια σήμερα και δεν έχω τίποτα εκτός από τη μέση που με πονάει από το πρωί σήμερα. Το στήθος μου ενώ πάντα πονάει τόσες μέρες πριν την περίοδο (και ακόμη νωρίτερα) είναι απλά "αχαμπαρο". Τίποτα σας λέω. Ούτε ένα Τσικ να δώσει σημεία ενδιαφέροντος. Τίποτα!  @cat12, συνοδοιπορε μου για αυτό τον μήνα, πώς είσαι? Έχεις τίποτα? Εγώ όπως είχα πει,έκανα και ένα τεστ το πρωί από τα καινούργια της home test, και είναι ξεκάθαρα και πέραν πάσης αμφιβολίας αρνητικό. Θα ξανακάνω μεθαύριο! Θα τηρήσω είπα αυτή τη φορά το "ανά δύο μέρες"..

 

Ελπίζω να μην χρειάζεται στον επόμενο κύκλο, ποιος περιμένει; Θα ρωτήσω τον γιατρό να δω τι θα μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@ΛΕΥΚΗ ενημέρωσε μας όταν επιστρέψεις!! Περίεργο όντως αυτό. Εμένα δε μου έχει συμβεί για να ξέρω να σου πω .. @annitakianna τι ωραία μέρα ξημέρωσε για μας!! Συννεφιά και πάει για βροχή! Χαχαχαχχα μόνο εσύ με καταλαβαίνεις!!!!!❤️🌪️❤️

@Mary_piggy μη φοβάσαι καθολουυυυ!! Δεν πονάει αλήθεια σου λέω! Και αν την κάνεις και με αφρό φαντάζομαι ακόμη καλύτερα! Εγώ την είχα κάνει με σκιαγραφικό  είχα πάρει δύο παναντολ πριν την σαλπιγγγραφια και ένιωσα απλά μια κράμπα περιόδου! Όσο για το αν θα κάνετε επαφές μετα νομίζω πως θα κάνεις στον επόμενο κύκλο ..πέρασαν και χρόνια και έχω ξεχάσει!!

Εγώ κορίτσια μου είμαι καλά, 9η μέρα με τα την ωορηξια σήμερα και δεν έχω τίποτα εκτός από τη μέση που με πονάει από το πρωί σήμερα. Το στήθος μου ενώ πάντα πονάει τόσες μέρες πριν την περίοδο (και ακόμη νωρίτερα) είναι απλά "αχαμπαρο". Τίποτα σας λέω. Ούτε ένα Τσικ να δώσει σημεία ενδιαφέροντος. Τίποτα!  @cat12, συνοδοιπορε μου για αυτό τον μήνα, πώς είσαι? Έχεις τίποτα? Εγώ όπως είχα πει,έκανα και ένα τεστ το πρωί από τα καινούργια της home test, και είναι ξεκάθαρα και πέραν πάσης αμφιβολίας αρνητικό. Θα ξανακάνω μεθαύριο! Θα τηρήσω είπα αυτή τη φορά το "ανά δύο μέρες"..

 

Και εγώ home test κάνω. Μια μέρα πριν την αναμενόμενη έκανα ένα (έτσι για την ελπίδα) και ήταν αρνητικό. Βασικά δεν το πολύ-πιστεύω για εγκυμοσύνη γιατί και το επόμενο που έκανα αφού σταμάτησε το αίμα, ήταν αρνητικό. Φαντάζομαι ότι μια αχνή γραμμούλα θα υπήρχε. Θα κάνω άλλο ένα μετά και βλέπουμε. Στο μεταξύ εξακολουθώ να έχω καφέ στο σκούπισμα. 

Ελπίζω εσύ να την δεις την πολυπόθητη γραμμή αυτόν τον μήνα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Διαβάζω την συζήτηση σας σχετικά με το διαλογισμό και είναι πολύ ενδιαφέρον! Και γελάω ταυτόχρονα με την @kokkinoskoufitsa με τις ατακαρες της 🤣🤣 @GIRL έκανα κάποια καταλάθος ταγκ και δεν ξέρω πως βγαίνει συγνώμη για την ενόχληση @Girly κορίτσι μου σήμερα την περιμένω ναι πιστεύω θα μου έρθει μεσημέρι προς απόγευμα!! Εσύ πως και δεν έκανες κανένα τέστ ακόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Και εγώ home test κάνω. Μια μέρα πριν την αναμενόμενη έκανα ένα (έτσι για την ελπίδα) και ήταν αρνητικό. Βασικά δεν το πολύ-πιστεύω για εγκυμοσύνη γιατί και το επόμενο που έκανα αφού σταμάτησε το αίμα, ήταν αρνητικό. Φαντάζομαι ότι μια αχνή γραμμούλα θα υπήρχε. Θα κάνω άλλο ένα μετά και βλέπουμε. Στο μεταξύ εξακολουθώ να έχω καφέ στο σκούπισμα. 

Ελπίζω εσύ να την δεις την πολυπόθητη γραμμή αυτόν τον μήνα🙏

..ναι ε? Είχα την εντύπωση ότι είχες κάνει μόνο ένα τεστ . .τοτε ίσως να είναι κάποια αλλαγή του κύκλου. Κάποιες φορές το χρόνο αλλάζει ο κύκλος μας και έχει κάποια διαφορά στην περίοδο μας. 

Ευχαριστώ ❤️ και εγώ το εύχομαι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Και εγώ home test κάνω. Μια μέρα πριν την αναμενόμενη έκανα ένα (έτσι για την ελπίδα) και ήταν αρνητικό. Βασικά δεν το πολύ-πιστεύω για εγκυμοσύνη γιατί και το επόμενο που έκανα αφού σταμάτησε το αίμα, ήταν αρνητικό. Φαντάζομαι ότι μια αχνή γραμμούλα θα υπήρχε. Θα κάνω άλλο ένα μετά και βλέπουμε. Στο μεταξύ εξακολουθώ να έχω καφέ στο σκούπισμα. 

Ελπίζω εσύ να την δεις την πολυπόθητη γραμμή αυτόν τον μήνα🙏

Κορίτσι μου γενικά να ξέρεις τα hime test δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης! Ανιχνεύουν από 25 μονάδες και άνω! Γενικά είναι για μετά την καθυστέρηση! Όπως και να έχει περιμένουμε νέα σου και αν όχι τώρα εύχομαι ο επόμενος κύκλος να σου φέρει το θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Διαβάζω την συζήτηση σας σχετικά με το διαλογισμό και είναι πολύ ενδιαφέρον! Και γελάω ταυτόχρονα με την @kokkinoskoufitsa με τις ατακαρες της 🤣🤣 @GIRL έκανα κάποια καταλάθος ταγκ και δεν ξέρω πως βγαίνει συγνώμη για την ενόχληση @Girly κορίτσι μου σήμερα την περιμένω ναι πιστεύω θα μου έρθει μεσημέρι προς απόγευμα!! Εσύ πως και δεν έκανες κανένα τέστ ακόμα?

ΧΑ! Καλά θυμόμουν! Ακόμη τίποτα εεε?? Για να δουμεεε!! Έχω κάτι σκριν σοτ κρατημενααααα 😂😂.

Έκανα καλέ! Κρατιεμαι εγώ??? Έκανα home test  αλλά βγήκε αρνητικό. Βέβαια κρατάω ελπίδες από την @Eliza Kats  που ανέφερε ότι άργησε πολύ να της δείξει το συγκεκριμένο! Από την άλλη σκέφτομαι και την @dimand βέβαια που είχε με τα συγκεκριμένα τεστ θετικό 9η μέρα μετά την ωορηξια νομίζω ..αλλά αυτήν μετά δε τη σκέφτομαι άλλο γιατί δε με συμφέρει! Χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

..ναι ε? Είχα την εντύπωση ότι είχες κάνει μόνο ένα τεστ . .τοτε ίσως να είναι κάποια αλλαγή του κύκλου. Κάποιες φορές το χρόνο αλλάζει ο κύκλος μας και έχει κάποια διαφορά στην περίοδο μας. 

Ευχαριστώ ❤️ και εγώ το εύχομαι!!!! 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου γενικά να ξέρεις τα hime test δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης! Ανιχνεύουν από 25 μονάδες και άνω! Γενικά είναι για μετά την καθυστέρηση! Όπως και να έχει περιμένουμε νέα σου και αν όχι τώρα εύχομαι ο επόμενος κύκλος να σου φέρει το θετικό!

Σας ευχαριστώ κορίτσια, θα σας ενημερώσω όταν το κάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρααααααα

Χαχαχαχχαχαχα το ποσό γελάω διαβάζοντας σας δε λεγεταιιι!! Ρε @kokkinoskoufitsa έχω πεθάνει!! Χαχαχχα μαρηηηη πως τις χώρας τόσες σκέψεις εκει μέσα? Χαχαχ πέθανα στα γέλια! @Elk μου , πολύ χαίρομαι που πήρατε το οκ! Από δω και πέρα μόνο καλά εύχομαι και με το καλό να ακούσουμε σύντομα,πολύ σύντομα τα ωραία νέα! @marinamanoulitsa ναιιιι! Welcome back!! Συγχαρητήρια στο αγόρι σας ,πάντα να είναι γερός και να σας γεμίζει χαρές και συγκίνηση! Με το καλό να τον καμαρωσετε σημαιοφόρο ❤️. @tooth.fairy, λένε πως μια κακία μέρα δεν μας κάνει μια κακία ζωή..δεν θα κρυφτώ να πω πως δεν θα με επειρεαζε ψυχολογικά αν μου το έλεγε ο γιατρός μου. Φυσικά θα με επειρεαζε,και θα στεναχωριομουν και θα με πείραζε. Όμως μετά τι? Μετά θα έλεγα ωραία ,μπορώ να το αλλάξω εγώ αυτό τώρα? Όχι. Μπορώ να αλλάξω την ψυχολογία μου όμως γιατί συνεχίζω να ζω και έχω την χαρά να είμαι υγιής? Ναι! Οπότε θα προσπαθήσω μόνο και μόνο γιναυτο να πάω παρακάτω! Τα "blue διαλείμματα" όπως τα λέω εγώ ,είναι απαραίτητα πολλές φορές για να βγάλουμε τις μαυριλες μας και μετά απλά να τις αφήσουμε σαν χνάρια στον δρόμο μας..πίσω μας όμως! Έτσι ώστε να γυρνάμε και όταν τα βλέπουμε να λέμε ναι υπήρχαν και αυτά αλλά τα προσπέρασα! Ανασκουμπωσου, χαιρετά τον ήλιο εν ανάγκη (χαχαχ) βάλε το χαμόγελο σου και πείσε τον εαυτό σου ότι το να φέρουμε σένα μωρό στον κόσμο δεν πρέπει να γίνεται αυτοσκοπός και να μας κατατρώει,αλλά είναι ιερός σκοπός για το οποίο θέλουμε να γινόμαστε καλύτεροι και να μάθουμε να; ξεπερνάμε εμπόδια! Πρακτική κάνουμε όλες όσες δυσκολευόμαστε μέχρι να έρθει!!! Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά και μη ξεχνάς! Όσο έχεις μήτρα θα έχεις πάντα την ευκαιρία να γίνεις μαμά! Ξέρω κοπλεςς που δεν έχουν καν περίοδο μονές του ..μια από αυτές είναι κάπου εδώ τώρα και θηλάζει ένα μωράκι ..όλα γινονται!!!

Κορίτσι μου δεν σε ξέρω αλλά πραγματικά με έκανες και γέλασα με το κείμενο σου. Το ξέρω ότι πρέπει να αναπτερωθω και να συνεχίσω τον αγώνα. Απλά ήρθαν σαν χαστούκια όλα μαζί. Το θέμα μου τώρα είναι να συνεχίσω τη θεραπεία με τον γυναικολογο ή να ζητήσω μια άλλη γνώμη από ειδικό αναπαραγωγής. Δεν ξέρω ποια είναι τα βήματα που πρέπει να κάνω (αν και νομίζω όλοι τα ίδια πρωτόκολλα ακολουθούν). Ένα χρόνο τώρα πάω στα τυφλά με τους γιατρούς που άλλαξα. Ο τελευταίος γιατρός μόνο με ενημέρωσε αμυδρά για τα βήματα και τις πρώτες εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντάξει πολύ χαίρομαι που σας κάνω και γελάτε! Λοιπόν όσες έχετε και θέματα ύπνου λόγω του άγχους, άμα σας είναι δύσκολος ο διαλογισμός ή η γιόγκα ύπνου, δοκιμάστε να πάρετε κουβέρτα βαρύτητας. 170€ έχει, και φτιάχνει τον ύπνο. Είτε δεν κοιμάσαι εύκολα είτε έχεις διακοπτόμενο ύπνο είτε δε μπορείς να ξανακοιμηθείς όταν ξυπνήσεις, βοηθάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tooth.fairy είπε:

Κορίτσι μου δεν σε ξέρω αλλά πραγματικά με έκανες και γέλασα με το κείμενο σου. Το ξέρω ότι πρέπει να αναπτερωθω και να συνεχίσω τον αγώνα. Απλά ήρθαν σαν χαστούκια όλα μαζί. Το θέμα μου τώρα είναι να συνεχίσω τη θεραπεία με τον γυναικολογο ή να ζητήσω μια άλλη γνώμη από ειδικό αναπαραγωγής. Δεν ξέρω ποια είναι τα βήματα που πρέπει να κάνω (αν και νομίζω όλοι τα ίδια πρωτόκολλα ακολουθούν). Ένα χρόνο τώρα πάω στα τυφλά με τους γιατρούς που άλλαξα. Ο τελευταίος γιατρός μόνο με ενημέρωσε αμυδρά για τα βήματα και τις πρώτες εξετάσεις.

Κορίτσι μου ξέρω ότι όλα σου φαίνονται βουνό τώρα και σε νιώθω αλλά είχα ακούσει μια συνέντευξη από έναν γιατρό που μιλούσε για την υπογονιμότητα! Και έλεγε ότι το πιο απλό πρόβλημα που λύνεται εύκολα είναι η ωορρηξία! Απλά θέλει χρόνο! Εσύ ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά! Και από την μεριά σου κάνε ότι μπορείς για να αντιμετωπίσεις το ΣΠΩ ( να χάσεις βάρος αν έχεις παραπάνω κιλά να κόψεις το κάπνισμα και να κάνεις μια πιο ισορροπημένη διατροφή) βοηθούν παρά πολύ αυτά .. ειδικά εγώ που έχασα 8 κιλά έκαναν τον κύκλο μου πιο σταθερό!! Έχε πίστη κορίτσι μου! Θα τα καταφέρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Κορίτσι μου δεν σε ξέρω αλλά πραγματικά με έκανες και γέλασα με το κείμενο σου. Το ξέρω ότι πρέπει να αναπτερωθω και να συνεχίσω τον αγώνα. Απλά ήρθαν σαν χαστούκια όλα μαζί. Το θέμα μου τώρα είναι να συνεχίσω τη θεραπεία με τον γυναικολογο ή να ζητήσω μια άλλη γνώμη από ειδικό αναπαραγωγής. Δεν ξέρω ποια είναι τα βήματα που πρέπει να κάνω (αν και νομίζω όλοι τα ίδια πρωτόκολλα ακολουθούν). Ένα χρόνο τώρα πάω στα τυφλά με τους γιατρούς που άλλαξα. Ο τελευταίος γιατρός μόνο με ενημέρωσε αμυδρά για τα βήματα και τις πρώτες εξετάσεις.

Μα και βέβαια ήρθαν όλα μαζί! Και βέβαια σε έριξαν! Και συνήθως έτσι πάνε αυτά ..έρχονται όλα μαζί και μετά πελαγωνουμε για λίγο .αλλά! Μετά "και ξανά προς τη δόξα τραβά" . Και μέσα σε όλα είναι και το μελανό σημείο,το θέμα των γιατρών που ψάχνουμε όλες να βρούμε έναν που θα μας εμπνεύσει! Κρατά προς το παρόν αυτόν που έχεις και Τουλάχιστον μπήκε στη διαδικασία να σου εξηγήσει σε αντίθεση με τους υπόλοιπους. Αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα, φυσικά και να πάρεις και γνωμη από ειδικό αναπαραγωγής. Μπορείς για λίγο να συνεχίσεις την θεραπεία και να μιλάς και με τον ειδικό αναπαραγωγής για να δεις πως θα συνεχίσεις. Αυτή τη στιγμή πάρε την ανάποδια αυτού μήνα σαν κάτι ωφέλιμο. Έχεις χρόνο! Έχεις χρόνο αυτόν τον συγκεκριμένο μήνα να πάρεις γνώμες και να δεις πως θα κινηθείς ώστε τον επόμενο να έχεις και το αποτέλεσμα που θέλεις! Δες θετικά την παύση αυτού του μήνα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...