Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

🤗🤗

Μακάριιιι!!!

Τα συγκεκριμένα λένε ότι δε θέλουν πολύ πρωινά ούρα παρόλα αυτά δε ξέρω και ακριβώς τι γίνεται...θα συνεχίσω εγώ το πρόγραμμα μου και βλέπουμε 😂🥰🥰🥰

εγώ πάντως πάντα μεσημέρι κάνω τεστ μόλις σχολάω, γύρω στις 4, μετά από 4 λίτρα νερό και 3 φορές τουαλέτα. Με τα clear δεν είχα ποτέ πρόβλημα, πάντα δείχνουν θετικό σωστά, σε 2 κύκλους το επιβεβαίωσα κ με υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να έχεις θετικό τεστακι αύριο. Εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο για μπορέσω να σε διαφωτησω κάπως. 

Εγώ αν πονούσαν στην ωορρηξία όσο πονάω στην περίοδο δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω σεξ για κανέναν λόγο 😅😅 

Χαχαχχαχα εγώ εχθές πήρα ντεπόν για να την παλέψω🤣🤣🤣 Κ σήμερα, περιμένω να με πιάσει καθώς έχω εδω τον σύζυγο τα παιδιά παιδικό κ σκοπεύω να τον αποπλανήσω😜😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε ;

Εγω σήμερα πήγα γιατρό μου είπε πως είμαι εντάξει και μπορω να αρχίσω προσπάθειες κανονικά και από τώρα αν θέλω 

τον ρώτησα μήπως έφταιγε η προλακτινη που είναι ανεβασμένη για την παλινδρόμηση 

μου είπε η προλακτινη εμποδίζει στην σύλληψη ή  θα μπορούσε να φταίει αν ειχα αποβολή να κάνει συσπάσεις η μυτρα και να το αποβάλεις με αίμα

η παλινδρόμηση  είναι άλλο δεν έχει σχέση με την προλακτινη 🤷‍♀️

τωρα σκέφτομαι να αρχίσω και τα inofert plus 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε ;

Εγω σήμερα πήγα γιατρό μου είπε πως είμαι εντάξει και μπορω να αρχίσω προσπάθειες κανονικά και από τώρα αν θέλω 

τον ρώτησα μήπως έφταιγε η προλακτινη που είναι ανεβασμένη για την παλινδρόμηση 

μου είπε η προλακτινη εμποδίζει στην σύλληψη ή  θα μπορούσε να φταίει αν ειχα αποβολή να κάνει συσπάσεις η μυτρα και να το αποβάλεις με αίμα

η παλινδρόμηση  είναι άλλο δεν έχει σχέση με την προλακτινη 🤷‍♀️

τωρα σκέφτομαι να αρχίσω και τα inofert plus 

 

Πολύ χαίρομαι για εσένα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά από δω και πέρα. Προσπάθησε να απολαύσεις το ταξίδι προς την εγκυμοσύνη και να είσαι ήρεμη. Αυτή τη φορά θα πετύχει!!!!

ΚΑΛΉ ΑΡΧΉ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Πολύ χαίρομαι για εσένα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά από δω και πέρα. Προσπάθησε να απολαύσεις το ταξίδι προς την εγκυμοσύνη και να είσαι ήρεμη. Αυτή τη φορά θα πετύχει!!!!

ΚΑΛΉ ΑΡΧΉ

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι για όλες μας τα καλύτερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε ;

Εγω σήμερα πήγα γιατρό μου είπε πως είμαι εντάξει και μπορω να αρχίσω προσπάθειες κανονικά και από τώρα αν θέλω 

τον ρώτησα μήπως έφταιγε η προλακτινη που είναι ανεβασμένη για την παλινδρόμηση 

μου είπε η προλακτινη εμποδίζει στην σύλληψη ή  θα μπορούσε να φταίει αν ειχα αποβολή να κάνει συσπάσεις η μυτρα και να το αποβάλεις με αίμα

η παλινδρόμηση  είναι άλλο δεν έχει σχέση με την προλακτινη 🤷‍♀️

τωρα σκέφτομαι να αρχίσω και τα inofert plus 

 

Πολυ χαιρομαι για σενα κοριτσι μου. Ευχομαι να εχεις τον αλλο μηνα ενα ευχαριστο νεο να μας πεις !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Αφού θα πας θα δεις κ πως θα ανεβαίνουν κ τα τεστ... Κ εγώ αν πήγαινα για έλεγχο ωορηξιας θα έκανα κ τα τεστ να δω πως ανεβαίνουν κ εάν ταιριάζουν με τον έλεγχο στον γιατρό... Θα περιμένουμε νέα σου από τον γιατρό

Μόλις γύρισα από το γιατρό μου. Επιβεβαίωθηκε αυτό που σας είπα. Αυτός ο κύκλος δεν έδωσε κυρίαρχο ωοθηλακιο και δεν θα δώσει. Άλλος ένας κύκλος που χάνεται 😪 Εντάξει η απογοήτευση φουλ, μου ερχόταν να κλαψω. Δεν με έπιασε η κλομιφαινη. Μου έδωσε τώρα ένα φάρμακο τύπου ταμοξιφαινης στον επόμενο κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tooth.fairy είπε:

Μόλις γύρισα από το γιατρό μου. Επιβεβαίωθηκε αυτό που σας είπα. Αυτός ο κύκλος δεν έδωσε κυρίαρχο ωοθηλακιο και δεν θα δώσει. Άλλος ένας κύκλος που χάνεται 😪 Εντάξει η απογοήτευση φουλ, μου ερχόταν να κλαψω. Δεν με έπιασε η κλομιφαινη. Μου έδωσε τώρα ένα φάρμακο τύπου ταμοξιφαινης στον επόμενο κύκλο. 

Κορίτσι μου,λυπάμαι πολύ 🥴

Μην απογοητεύεσαι όμως!!!όλα θα γίνουν και όλες κάποια στιγμή θα κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!!😻

Ας ελπίσουμε ότι το νέο φαρμακάκι θα κάνει πολύ καλύτερη δουλεια ✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσι μου,λυπάμαι πολύ 🥴

Μην απογοητεύεσαι όμως!!!όλα θα γίνουν και όλες κάποια στιγμή θα κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!!😻

Ας ελπίσουμε ότι το νέο φαρμακάκι θα κάνει πολύ καλύτερη δουλεια ✌️✌️

Απογοητεύομαι γιατί δεν μπορώ να κάνω ωορρηξία όχι μόνο από μόνη μου αλλά ούτε με φαρμακευτική αγωγή βλέπω. Και φοβάμαι κιόλας τα φάρμακα αυτά λόγω ενός οικογενειακά ιστορικού που έχω. Αν και βλέπω είναι μονόδρομος αυτή η λύση πλέον. Ελπίζω σε ένα θαύμα! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

Χαχαχχαχα εγώ εχθές πήρα ντεπόν για να την παλέψω🤣🤣🤣 Κ σήμερα, περιμένω να με πιάσει καθώς έχω εδω τον σύζυγο τα παιδιά παιδικό κ σκοπεύω να τον αποπλανήσω😜😜😜

Βουρ κορίτσι μου μάλλον σήμερα θα ειναι η ωορρηξία σου αλλα αν μπορείτε καντε κ αύριο😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Βουρ κορίτσι μου μάλλον σήμερα θα ειναι η ωορρηξία σου αλλα αν μπορείτε καντε κ αύριο😉😉

Λογικά έγινε εχθές γιατί είχα θετικό Σάββατο πρωί στις 11 κ είναι το ψηφιακό. Λέω να τον ξελογιάσω κ αύριο με το καλό 😜😜😜. Πως είσαι εσύ κορίτσι μου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια . Αύριο το απόγευμα έχω πρώτο υπέρηχο. Διάβασα στο ίντερνετ ( το οποίο έχει πάρει φωτιά τόσες μέρες !!) ότι πρέπει να έχω πιει πολύ νερό για να δείχνει ... Μου φάνηκε λίγο περίεργο 🤷🏼 ισχύει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Αύριο το απόγευμα έχω πρώτο υπέρηχο. Διάβασα στο ίντερνετ ( το οποίο έχει πάρει φωτιά τόσες μέρες !!) ότι πρέπει να έχω πιει πολύ νερό για να δείχνει ... Μου φάνηκε λίγο περίεργο 🤷🏼 ισχύει ?

Όχι καμία σχέση 😂😂😂😂 πως φαίνεται η πρωτάρα Ε;;;; απλά χαλαρώνεις και απολαμβάνεις τον υπέρηχο 😘😘😘 με το καλοοοοοο💝💝💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello girls!!!!😘😘☺️☺️☺️ Καλή εβδομάδα να έχουμε με υγεία!!!!

Το παλικάρι μου θα γίνει σημαιοφόρος 🇬🇷  σήμερα τα έμαθα τα νέα... απίστευτη χαρά και συγκίνηση!!!

Σας φιλώ όλες 😘☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Hello girls!!!!😘😘☺️☺️☺️ Καλή εβδομάδα να έχουμε με υγεία!!!!

Το παλικάρι μου θα γίνει σημαιοφόρος 🇬🇷  σήμερα τα έμαθα τα νέα... απίστευτη χαρά και συγκίνηση!!!

Σας φιλώ όλες 😘☺️☺️☺️

Συγχαρητήρια, θα νιώσει μεγάλη υπερηφάνεια όπως κ εσείς που θα τον καμαρώσετε. Καλή πρόοδο να έχει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Αύριο το απόγευμα έχω πρώτο υπέρηχο. Διάβασα στο ίντερνετ ( το οποίο έχει πάρει φωτιά τόσες μέρες !!) ότι πρέπει να έχω πιει πολύ νερό για να δείχνει ... Μου φάνηκε λίγο περίεργο 🤷🏼 ισχύει ?

Επειδή θα είναι κολπικός ο υπέρηχος, η κύστη σου θα πρέπει να είναι άδεια. Άρα θα σε βάλει να ουρήσεις πρώτα. Στον κοιλιακό υπέρηχο, αντίθετα βοηθάει η πιο γεμάτη κύστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Επειδή θα είναι κολπικός ο υπέρηχος, η κύστη σου θα πρέπει να είναι άδεια. Άρα θα σε βάλει να ουρήσεις πρώτα. Στον κοιλιακό υπέρηχο, αντίθετα βοηθάει η πιο γεμάτη κύστη.

Ευχαριστώ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Λογικά έγινε εχθές γιατί είχα θετικό Σάββατο πρωί στις 11 κ είναι το ψηφιακό. Λέω να τον ξελογιάσω κ αύριο με το καλό 😜😜😜. Πως είσαι εσύ κορίτσι μου ;

Ααα και εχθές να έγινε μας κανει😅 

Αααχ εγώ ζορίζομαι αρκετά με τους εμετούς, με έπιασε το χάπι καμία βδομάδα αλλά τώρα παλι είναι σαν να μην το παίρνω, εύχομαι στο τρίμηνο να σταματήσουν🙏

Την άλλη Δευτέρα έκλεισα ραντεβού με τον καινούργιο γιατρό κ μετά θα πρέπει να κλείσω την αυχενική πρώτα ο Θεός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μαρία Φωκά είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Πώς κάνετε μια φωτογραφία αρνητική?

Γεια σου κοριτσι μου!!! Η ειδικη της παρεας ειναι η @Girly 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2023 at 10:16 ΜΜ, ο/η stalitsa stal είπε:

Την κάναμε τ Τρίτη τη σπερματεγχυση!  Κ σε 14 μέρες μου είπε ν κάνω χοριακη.. κορίτσια από τη στιγμή της σπερματέγχυσης κ κάθε μερα με πονάει η κοιλιά μου..τι ν πω δε ξέρω..

Εύχομαι να το πιάσατε το σπορακι 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Κορίτσι μου γλυκό κι εγώ έτσι ήμουν μέχρι που πήγα στον γυναικολόγο που με παρακολουθεί τώρα και μου είπε δεν με νοιάζει τι θα κάνεις, γυμναστική, δουλειά, χόμπι, χτύπα τον άντρα σου, στην τελική κάνε διαλογισμό οτιδήποτε να αποβάλλεις το άγχος σου και την κακή ψυχολογία. Μην το γελάς αλλά ξεκίνησα και κάνω διαλογισμό (το άλλο βήμα θα ήταν να αρχίσω να χτυπάω τον αντρα μου 😂 ) εγώ που δεν τα πιστεύω αυτά τα θεωρώ βλακείες... ε σε πληροφορώ έχει αλλάξει η διάθεση μου και σταμάτησα να υποφέρω ψυχολογικά. Με βοήθησε και ο γιατρός που είναι πολύ προσιτός και πολύ αισιόδοξος και χαρούμενος ε λίγο το ένα λίγο το άλλο κάπως το διαχειρίζομαι! Βρες κάτι να κάνεις να αλλάξεις την διάθεση σου ❤️ Το παιδάκι σου θα έρθει είναι στο δρόμο... όπως λέει κι αυτή η χαζή στο διαλογισμό η ψυχή υπάρχει, είναι στο δρόμο, άνοιξε την καρδιά σου να την καλωσορίσεις! 

Το κακο ειναι οτι εχω χασει τελειως τη διαθεση μου.. ενταξει ειναι λογικο ν συμβαινει τις μερες π εχω περιοδο γτ καθε περιοδος ειναι αλλη μια αποτυχια αλλα γνκα εχει πεσει η ψυχολογια μου... κ γυμναστηριο ξεκινησα πριν 1μιση χρονο να εκτονωνομαι κ ξεδινω, κ σε ψυχολογο πηγαινα κ προσπαθω αλλα δν ξερω τι γινεται... καλα γ τον αντρα μου δν ξερω ποσα εχει ακουσει ο καημενος... κ σκεφτομαι ωρες ωρες οτι χαλαω κ τη σχεση μας κ νευριαζω μετα μ εμενα... ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα 😅😅😅

διαθεση μηδεν κ κολλημενο μυαλο σ αυτο το ζητημα.. νομιζω μονη μου το μπλοκαρω...

Κ γνωριζω οτι δν εχει νοημα ν κανω εξωσωματικη μ αυτη την ψυχολογια.. οποτε πρεπει να ξεσηκωθω κ μαλιστα αμεσα!!! Διαλογισμο ειπες εε;; πρεπει ν το ψαξω.... μπας κ συναντηθω κι εγω μ την ψυχουλα....😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

κ εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη και δεν ξέρω αν ήθελα να έρθει χαχαχα! μετά τα ραντεβου΄ θα αποφασίσω τι θέλω. Πέμπτη έχω νευρολόγο και την επόμενη βδομάδα θα βάλω γυναικολόγο, να δούμε τι θα δούμε!

Ελπιζω ν πανε ολα καλα την πεμπτη κοριτσι μου. 🙏❤️ Πανω απ ολα η υγεια σου. Η ηλικια σου ειναι συμμαχος σου κ η εγκυμοσυνη θα ερθει κ πιο μετα (σε περιπτωση που υπαρχει σοβαρος λογος ν το αναβαλλετε προς το παρον. Δε λεω οτι ειναι ευκολο γτ κι εσυ εχεις περασει αρκετα γ ν φτασεις ως εδω κ να ξεκινησετε τις προσπαθειες σας). Αρκει να εισαι εσυ καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Εντάξει είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό κάθε μήνα!! Πραγματικά δεν περιγράφεται με λέξεις και είναι τόσο δύσκολο να σε καταλάβει κάποιος που δεν το έχει βιώσει!!

Αλλά αντέχουμε βρε κορίτσια τι να κάνουμε πρέπει να συνεχίσουμε την προσπάθεια! Πολλές φορές αναρωτιέμαι αν και οι άντρες μας νιώθουν έτσι!! Εγώ έχω την αίσθηση ότι ο δικός μου το περνάει πιο χαλαρά από μένα!

Ειναι οντως δυσκολο κ η μονιμη συμβουλη απ τους τριτους ειναι μην αγχωνεσαι.. αλλα προφανως δν ελεγχεται αυτο....

Εμενα ο αντρας μου το περναει δυσκολα.. λιγες φορες εκδηλωνεται κ του βγαινει η στεναχωρια γτ θελει ν με στηριζει κ να φαινεται "δυνατος"... αλλα φαντασου πριν κανα μηνα μου ειπε οτι δν αντεχει αλλο κ ν παμε γ εξωσωματικη.. παροτι δν ηταν πολυ θετικος στην αρχη...

Μπορει κ ο δικος σου αντρας ν φαινεται χαλαρος αλλα αν υπαρχει κ θεμα μ το σπερμα (αν θυμαμαι καλα...) τοτε κι αυτος ο παραγοντας τους "ριχνει" εις διπλουν.. τλχ εμενα τον εριχνε μεχρι π αποφασισε ν κανει το χειρουργειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Απογοητεύομαι γιατί δεν μπορώ να κάνω ωορρηξία όχι μόνο από μόνη μου αλλά ούτε με φαρμακευτική αγωγή βλέπω. Και φοβάμαι κιόλας τα φάρμακα αυτά λόγω ενός οικογενειακά ιστορικού που έχω. Αν και βλέπω είναι μονόδρομος αυτή η λύση πλέον. Ελπίζω σε ένα θαύμα! 🙏

Κοριτσι μου σε νιωθω...❤️🤗 πρεπει καπως να ανεβασουμε ψυχολογια. αν δν το πιστεψουμε δν θα ερθει... (τα λεω γ ν τα ακουω κι εγω)

προσπαθησε ν μην εσωτερικευεις τη στεναχωρια... προσπαθησε ν βρεις κτ ν εκτονωθεις... θα βοηθησει πολυ ν ξεσπας καπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Θα κάνω αύριο το πρωί άλλο ένα! Μακάρι να ισχύει αυτό. Γιατί με ανησύχησε. 

Ποια μέρα είχες θετικό τεστ?

Εγώ είχα κάνει πρώιμης ανίχνευσης και είχα θετικό 3 μέρες πριν την αναμενόμενη. Την μέρα που περίμενα περίοδο έκανα χοριακη αλλά μετά το απόγευμα ήρθε αίμα... Λεω πάει το έχασα.... Τελικά ήταν ακόμα εκεί 😊 Η γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει και ότι μπορεί να ήταν και το αίμα εμφύτευσης. Βέβαια γέμισα 2 σερβιετες κανονικά πριν ξεκινήσουν τα καφέ...

Α να πω πως πριν την χοριακη είχα κάνει ένα hometest και έδειξε πολύ αχνό θετικό (ίσα που φαινόταν) και χοριακη είχα 134! Μια μέρα πριν έδειχνε αρνητικό. Το λέω για να το δουν κι άλλες κοπέλες να μην περιμένουν να δείξει αυτό το τεστ πριν την αναμενόμενη 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...