Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

Εμπρός κορίτσια στον δρόμο που χάραξε η dimand 😂😂😂 

Παρακολουθώ μια coach στο YouTube και λέει υπάρχουν κάποιες ενδείξεις χωρίς να είναι σίγουρο και χωρίς να έχουν επιβεβαιωθεί από επιστημονικές μελέτες ότι στην εμφύτευση βοηθάει ο ανανάς. Θα το δοκιμάσω ΚΑΙ αυτο! Να δω τι άλλο θα κάνω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Για να δούμε! Έτσι όπως τα θέτεις ναι έχεις δίκιο...να δούμε τώρα οι κολυμβητές βρήκαν στόχο?? Εδώ θα είμαστε να το δούμε μαζί!

Εγώ πάντως βλέπω ότι έχεις πιστέψει τρέλα στους δύο επόμενους κύκλους και αυτό μόνο καλό αποτέλεσμα μπορεί να φέρει!!! Άντε και οι δυο μας να ανοίξουμε κανένα θεματακι μωρεε!! Να δώσουμε χώρο στο νέο "αίμα" που μπαίνει στο φόρουμ! Βετεράνοι γίναμε! Χαχαχαχ 

Το έχω πιστέψει ότι αν είναι να κάνουν δουλειά οι βιταμίνες θα γίνει κάτι στους επόμενους μήνες! Αλλιώς πάμε προς άλλη κατεύθυνση! Μετά από 2,5 χρόνια τα βλέπω πολύ πιο ψύχραιμα τα πράγματα! Ενώ αρκετούς μήνες πριν με είχε πάρει από κάτω και δεν μπορούσα να διαχειριστώ όλο αυτό το θέμα με την υπογονιμότητα τώρα λες και δια μαγείας είμαι πολύ ήρεμη! Και νομίζω ότι αυτό έγινε επειδή βρήκαμε το πρόβλημα! Αν δεν ξέρεις τι φταίει και πας στα τυφλά νομίζω ότι λίγο τρελαίνεσαι!! 

Εσύ μαρηηη έχεις σκεφτεί κανένα στοιχακι αν χρειαστεί να ανοίξεις θεματακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Το έχω πιστέψει ότι αν είναι να κάνουν δουλειά οι βιταμίνες θα γίνει κάτι στους επόμενους μήνες! Αλλιώς πάμε προς άλλη κατεύθυνση! Μετά από 2,5 χρόνια τα βλέπω πολύ πιο ψύχραιμα τα πράγματα! Ενώ αρκετούς μήνες πριν με είχε πάρει από κάτω και δεν μπορούσα να διαχειριστώ όλο αυτό το θέμα με την υπογονιμότητα τώρα λες και δια μαγείας είμαι πολύ ήρεμη! Και νομίζω ότι αυτό έγινε επειδή βρήκαμε το πρόβλημα! Αν δεν ξέρεις τι φταίει και πας στα τυφλά νομίζω ότι λίγο τρελαίνεσαι!! 

Εσύ μαρηηη έχεις σκεφτεί κανένα στοιχακι αν χρειαστεί να ανοίξεις θεματακι??

Ακριβώς αυτό!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Και εγω τότε έτσι ήμουν..περίπου στον 1μισι χρόνο με είχε πιάσει τρέλα,μετά ησύχασα τα είδα όλα ψύχραιμα και τελικά ήρθε!!!

Όσο για το θεματακι ,είτε χειμώνα είτε καλοκαίρι θα είναι το ίδιο! Το είχα βάλει στο νου πριν πολλούς μήνες αν θυμάσαι και για μένα είχε πολλή πλάκα! Ελπίζω να μπορέσω να το υλοποιησω κιόλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2023 at 10:00 ΠΜ, ο/η stalitsa stal είπε:

Καλημέρα στην παρέα! Εμείς κάναμε ένεση ovitrelle  και μετα σπερματέγχυση και απο εκείνη την στιγμή έχω τσιμπήματα στο στήθος και πονάκια... επίσης, μου έχει ανοίξει η όρεξη κ συγκεκριμένα θέλω να τρώω σοκολάτα με πατατάκια...το έχει πα΄θει καμία κοπέλα;;

Γειά σου σταλιτσα! Με το καλό να έρθει το σπορακι σας! Πότε κάνετε την σπερματεγχυση και πότε περιμένεις να αδιαθετησεις;  

Τα τσιμπήματα είναι καλό σημάδι. Για τις λιγούρες δεν ξέρω, δεν είχα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @stalitsa stal!!  Αυτή τη συγκεκριμένη στιγμή τρώω ντοριτος με σοκολάτα ιόν χαχαχχα. εμένα με πιάνουν τέτοια βέβαια καμιά βδομάδα πριν την περίοδο και μετά λίγες μέρες πριν δεν έχω καμία όρεξη να φάω τίποτα! Αν κοντεύεις στην ημερομηνία έλευσης περιόδου και συνυπολογίσουμε και τα τσιμπήματακια και την σπερματεγχυση,τότε θα χαρώ να σκεφτώ πως ίσως κάτι μαγειρεύεται εκεί μέσα!!! Εύχομαι να είναι ένα μωράκι που τα προκαλεί αυτά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2023 at 11:59 ΠΜ, ο/η mary mary είπε:

καλημέραα κι από εμένα!!!! παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις σας και ένιωσα την ανάγκη να εκφράσω κι εγώ τους προβληματισμούς μου...  στον τελευταίο κύκλο μου με 1η ημέρα 30/9 και με επαφές 6&11/10 στις 12/10 παρατήρησα κατά το σκούπισμα ροζ υγρά για ένα απόγευμα κράτησε αυτό ...θεωρείται ότι μπορεί να είναι εμφύτευσης μιας και ειναι μια εβδομαδα μετα την επαφή? ο γιατρος μου είπε ότι ισως είναι απο την ωορρηξια ωστόσο εγώ έχω κύκλο 30-33 ημερών και δεν ειχα ποτε ξανα τετοιο συμπτωματα  πέρα από ότι μου φαίνεται αρκετα νωρίς να είχα ωορρηξια 11η ημερα

Γειά σου κορίτσι! Πρέπει να είσαι νέο μέλος και αργούν να φανούν τα μηνύματα σου.

Ναι από ότι λες είναι νωρίς για αίμα εμφύτευσης... Εκείνες τις μέρες μπορεί να ήταν η ωορρηξία σου, μπορεί το αίμα να ήταν και από την επαφή. Παρόλο αυτά είναι καλές οι επαφές σας 😊 Ελπίζω να κάνετε κι άλλες για να αυξήσετε τις πιθανότητες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Γειά σου σταλιτσα! Με το καλό να έρθει το σπορακι σας! Πότε κάνετε την σπερματεγχυση και πότε περιμένεις να αδιαθετησεις;  

Τα τσιμπήματα είναι καλό σημάδι. Για τις λιγούρες δεν ξέρω, δεν είχα 😅

Την κάναμε τ Τρίτη τη σπερματεγχυση!  Κ σε 14 μέρες μου είπε ν κάνω χοριακη.. κορίτσια από τη στιγμή της σπερματέγχυσης κ κάθε μερα με πονάει η κοιλιά μου..τι ν πω δε ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2023 at 11:59 ΠΜ, ο/η mary mary είπε:

καλημέραα κι από εμένα!!!! παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις σας και ένιωσα την ανάγκη να εκφράσω κι εγώ τους προβληματισμούς μου...  στον τελευταίο κύκλο μου με 1η ημέρα 30/9 και με επαφές 6&11/10 στις 12/10 παρατήρησα κατά το σκούπισμα ροζ υγρά για ένα απόγευμα κράτησε αυτό ...θεωρείται ότι μπορεί να είναι εμφύτευσης μιας και ειναι μια εβδομαδα μετα την επαφή? ο γιατρος μου είπε ότι ισως είναι απο την ωορρηξια ωστόσο εγώ έχω κύκλο 30-33 ημερών και δεν ειχα ποτε ξανα τετοιο συμπτωματα  πέρα από ότι μου φαίνεται αρκετα νωρίς να είχα ωορρηξια 11η ημερα

Κορίτσι μου, δεν ξέρω πόσο καιρό προσπαθείτε, αλλά γνωρίζεις τις γόνιμες μέρες σου; Σου φαίνεται νωρίς όπως λες 11η μέρα για ωορρηξία (και ισχύει αν έχεις 30-33 μέρες κύκλο). Τότε πως θα είναι αίμα εμφύτευσης, χωρίς να έχει προηγηθεί ωορρηξία; 

Για να σε βοηθήσω, υπολόγισε ωορρηξία περίπου 14 μέρες πριν την περίοδο σου. Σε αυτές τις μέρες αν κάνεις και τεστ ωορρηξίας θα σιγουρευτείς. Οπότε εκεί πρέπει να εστιάσουν οι επαφές σου, και για ακόμα περισσότερες πιθανότητες, από την ώρα που τελειώνει η περίοδος, μέχρι την επόμενη καλό θα είναι να έχεις πολύ συχνες επαφές (εντάξει καθε μέρα είναι δύσκολο το ξέρω 😂, αλλά κάθε 2-3 μέρες τουλάχιστον). Το αίμα εμφύτευσης τώρα, αν το δεις, γιατί εγώ με 3 εγκυμοσύνες ως τώρα δεν το είχα σε καμία, θα το δεις σχετικά κοντά στη μέρα που περιμένεις περίοδο, άντε λίιιγες μέρες πριν. Πάντως σίγουρα 6-12 μερες ΜΕΤΑ την ωορρηξία σου.

Για οποιαδήποτε απορία είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου, δεν ξέρω πόσο καιρό προσπαθείτε, αλλά γνωρίζεις τις γόνιμες μέρες σου; Σου φαίνεται νωρίς όπως λες 11η μέρα για ωορρηξία (και ισχύει αν έχεις 30-33 μέρες κύκλο). Τότε πως θα είναι αίμα εμφύτευσης, χωρίς να έχει προηγηθεί ωορρηξία; 

Για να σε βοηθήσω, υπολόγισε ωορρηξία περίπου 14 μέρες πριν την περίοδο σου. Σε αυτές τις μέρες αν κάνεις και τεστ ωορρηξίας θα σιγουρευτείς. Οπότε εκεί πρέπει να εστιάσουν οι επαφές σου, και για ακόμα περισσότερες πιθανότητες, από την ώρα που τελειώνει η περίοδος, μέχρι την επόμενη καλό θα είναι να έχεις πολύ συχνες επαφές (εντάξει καθε μέρα είναι δύσκολο το ξέρω 😂, αλλά κάθε 2-3 μέρες τουλάχιστον). Το αίμα εμφύτευσης τώρα, αν το δεις, γιατί εγώ με 3 εγκυμοσύνες ως τώρα δεν το είχα σε καμία, θα το δεις σχετικά κοντά στη μέρα που περιμένεις περίοδο, άντε λίιιγες μέρες πριν. Πάντως σίγουρα 6-12 μερες ΜΕΤΑ την ωορρηξία σου.

Για οποιαδήποτε απορία είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε!!

@Eliza Kats  @Elli13 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας 🫶🏻 προσπαθούμε εδώ και 6 μήνες περίπου βέβαια από την ώρα που αρχίσαμε τις ελεύθερες επαφές συνέβησαν όλα ενώ είχα σταθερό κύκλο …από εκείνη την στιγμή κ έπειτα λίγο το άγχος λίγο που ήμουν άρρωστη σχεδόν κάθε μήνα δεν πήγε όπως περιμέναμε ! Τους τελευταίους 3 μήνες επομενως  κάπως προσπαθούμε περισσότερο. Όσον αφορά την ωορρηξία αδυνατώ  να πιστέψω ότι είχα ωορρηξία τόσο νωρίς πέρα από το γεγονός ότι συνήθως την καταλαβαίνω γτ έχω πονάκια. Μακάρι να έχουμε ο Οκτώβριος να είναι ο μήνας μας για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια sos!!!

Το μεσημέρι όπως έγραψα και παραπάνω είχα το 1ο θετικό τεστ ωορρηξίας (12η μέρα κύκλου)  και τώρα πριν πάω για ύπνο λέω δε κάνω ακόμα ένα και ήταν αρνητικό!!!τι παίζει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια sos!!!

Το μεσημέρι όπως έγραψα και παραπάνω είχα το 1ο θετικό τεστ ωορρηξίας (12η μέρα κύκλου)  και τώρα πριν πάω για ύπνο λέω δε κάνω ακόμα ένα και ήταν αρνητικό!!!τι παίζει ???

Μην σε αγχωνει αυτό. Ισχύει ότι έγραψαν τα κορίτσια παραπάνω, απλά σε κάποιες γυναίκες κάνει πολύ αποτομο και σύντομο πικ η ορμόνη. Δεν είναι ανησυχητικό,απλά θα χρειάζεται να κάνεις δυο τεστ τη μέρα για να μην χάσεις το θετικο. Από την άλλη μήπως είχες πιει πολλά υγρά πριν το κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μην σε αγχωνει αυτό. Ισχύει ότι έγραψαν τα κορίτσια παραπάνω, απλά σε κάποιες γυναίκες κάνει πολύ αποτομο και σύντομο πικ η ορμόνη. Δεν είναι ανησυχητικό,απλά θα χρειάζεται να κάνεις δυο τεστ τη μέρα για να μην χάσεις το θετικο. Από την άλλη μήπως είχες πιει πολλά υγρά πριν το κάνεις; 

Όχι όχι σχεδόν καθόλου υγρά...Αγχώθηκα τώρα 😔..Άρα κάνω ωορρηξία ή έγινε και την έχασα??που μια επαφή πρόλαβα να την κάνω δλδ αλλά μάλλον δεν έχω καταλάβει ακριβώς πώς λειτουργούν...εγώ νόμιζα κάνα δυο μέρες θα το βλέπω το χαμογελάκι!!εννοείται ότι έτσι όπως πήγε θα κάνω και αύριο τεστακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Όχι όχι σχεδόν καθόλου υγρά...Αγχώθηκα τώρα 😔..Άρα κάνω ωορρηξία ή έγινε και την έχασα??που μια επαφή πρόλαβα να την κάνω δλδ αλλά μάλλον δεν έχω καταλάβει ακριβώς πώς λειτουργούν...εγώ νόμιζα κάνα δυο μέρες θα το βλέπω το χαμογελάκι!!εννοείται ότι έτσι όπως πήγε θα κάνω και αύριο τεστακι..

Ωορρηξία μπορεί να έκανες σήμερα, να κανεις αύριο ή μεθαύριο. Δεν έχει σχέση με το χρονικό διάστημα που παραμένει η ορμόνη σου ανεβασμένη. Κάποιες γυναίκες έχουν 2 μέρες θετικό, κάποιες λίγες ώρες. Εσύ κανονικά και αύριο και μεθαύριο επαφές 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Όχι όχι σχεδόν καθόλου υγρά...Αγχώθηκα τώρα 😔..Άρα κάνω ωορρηξία ή έγινε και την έχασα??που μια επαφή πρόλαβα να την κάνω δλδ αλλά μάλλον δεν έχω καταλάβει ακριβώς πώς λειτουργούν...εγώ νόμιζα κάνα δυο μέρες θα το βλέπω το χαμογελάκι!!εννοείται ότι έτσι όπως πήγε θα κάνω και αύριο τεστακι..

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν υπάρχει λόγος για πανικός! Η ορμόνη έφτασε στο πικ της και έπεσε! Σε κάποιες άλλες κρατάει περισσότερο σε άλλες πέφτει κατευθείαν! Το ότι έπεσε η ορμόνη δεν σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία όπως είπε και η @Elli13 μην επαναπαυθείς και δεν έχεις επαφή σήμερα και αύριο!! Σε μένα υπάρχουν μήνες που έχω θετικό 1 μέρα και έχει μήνες που έχω θετικό 2 μέρες! Τις περισσότερες φορές έχω 1 μέρα θετικό! Και μάλιστα το μεσημέρι συνήθως και μετά το βράδυ έχει πέσει η ορμόνη! Δεν χρειάζεται πανικός! Κάνε εσύ τις επαφές σου και θα γίνει το θαύμα ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Καλή εβδομάδα να έχουμε! Δεν μου αρέσει καθόλου η Δευτέρα αλλά σήμερα έχει αρκετά σύννεφα και πάει για βροχή οπότε για μένα είναι τέλεια μέρα! @kokkinoskoufitsa κορίτσι μου πώς είσαι? Ήρθε η περίοδος? @cat12 εσύ κορίτσι μου στην αναμονή είσαι σωστά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Καλή εβδομάδα να έχουμε! Δεν μου αρέσει καθόλου η Δευτέρα αλλά σήμερα έχει αρκετά σύννεφα και πάει για βροχή οπότε για μένα είναι τέλεια μέρα! @kokkinoskoufitsa κορίτσι μου πώς είσαι? Ήρθε η περίοδος? @cat12 εσύ κορίτσι μου στην αναμονή είσαι σωστά??

morninggggg!! Ναι ήρθε χθες το βράδυ! Απλά μου την έφερε αυτή τη φορά γιατί δεν είχε καθόλου προεόρτια. Ήρθε κατευθείαν αίμα κανονικά! Αχ κ γω σαν εσένα είμαι, κόβω  φλέβα για συννεφιές, ομίχλες, βροχές... Αλλά δυστυχώς εδώ έχει ήλιο, ζέστη, κόσμος πάει για μπάνιο, και εμείς οι χαμένοι για δουλειά... 😢 Και είναι και Δευτέρα, και έχω κοιμηθεί και ελάχιστα. Ανά μία ώρα ξυπνούσα!  Σκοτώνω άνθρωπο κυριολεκτικά. Και δε θα το μετανιώσω καν μετά! Η απολογία μου θα είναι 1 τεράστια λευκή σελίδα που θα λέει "Με προκάλεσε. Μου μίλησε. Ας πρόσεχε."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε! Δυστυχώς είναι δύσκολο να συνδέομαι τα σαββατοκύριακα από το σπίτι και περιμένω την Δευτέρα να έρθω στο γραφείο για να διαβάσω τα νέα σας και να σας πω τα δικά μου.

Λοιπόν εγώ όπως σας είχα ενημερώσει αδιαθέτησα στις 12/10, Πέμπτη. Την παρασκευή είχα μια κανονική ροή για 2η μέρα και μετά από αυτό τίποτα. Από το πρωί του Σαββάτου έχω μόνο κάτι καφέ κηλίδες στο σκούπισμα και αυτό είναι όλο. Τι γίνεται????? Γιατί κόπηκε τόσο απότομα??? Σας έχει τύχει ποτέ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε! Δυστυχώς είναι δύσκολο να συνδέομαι τα σαββατοκύριακα από το σπίτι και περιμένω την Δευτέρα να έρθω στο γραφείο για να διαβάσω τα νέα σας και να σας πω τα δικά μου.

Λοιπόν εγώ όπως σας είχα ενημερώσει αδιαθέτησα στις 12/10, Πέμπτη. Την παρασκευή είχα μια κανονική ροή για 2η μέρα και μετά από αυτό τίποτα. Από το πρωί του Σαββάτου έχω μόνο κάτι καφέ κηλίδες στο σκούπισμα και αυτό είναι όλο. Τι γίνεται????? Γιατί κόπηκε τόσο απότομα??? Σας έχει τύχει ποτέ???

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα, συννεφιασμένη και αγριεμένη κι εδώ! 

Κορίτσι σε εμένα ήταν έτσι η περίοδος μου τις δύο τελευταίες φορές. Βέβαια γενικά ε΄χω πολύ μικρή διάρκεια δλδ σε 4-5 ημέρες έχω καθαρίσει αλλά μου τυχαίνει κάποιες φορές να είναι πολύ σύντομη, 2 μέρες αίμα και μετά καφέ. Έκανες κάτι διαφορετικό σε αυτόν τον κύκλο; πχ εμένα πριν τις δύο αυτές φορές είχα χρησιμοποιήσει cup περιόδου και παρατήρησα μου έκοψε την περίοδο. Ο γυναικολόγος μου μου είπε πως κάποιες φορές μπορεί να συμβεί γιατί έτυχε ένα μήνα να μην αναπτυχθεί πολύ το ενδομήτριο. Συμβαίνουν αυτά... απλά αν είναι συνεχόμενα καλό θα ήταν να το δεις. Είχες αίμα καθαρό κόκκινο; Κανονική ροή αυτές τις δύο ημέρες;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε! Δυστυχώς είναι δύσκολο να συνδέομαι τα σαββατοκύριακα από το σπίτι και περιμένω την Δευτέρα να έρθω στο γραφείο για να διαβάσω τα νέα σας και να σας πω τα δικά μου.

Λοιπόν εγώ όπως σας είχα ενημερώσει αδιαθέτησα στις 12/10, Πέμπτη. Την παρασκευή είχα μια κανονική ροή για 2η μέρα και μετά από αυτό τίποτα. Από το πρωί του Σαββάτου έχω μόνο κάτι καφέ κηλίδες στο σκούπισμα και αυτό είναι όλο. Τι γίνεται????? Γιατί κόπηκε τόσο απότομα??? Σας έχει τύχει ποτέ???

καλημέρα κορίτσι!! δηλ είχες 2 μέρες κανονική ροή; μπερδεύτηκα, για την Παρασκευή λες μόνο, η Πέμπτη πώς ήταν; Αν είχες 2 μέρες κανονική ροή δεν είναι και κουλό, εξαρτάται βέβαια ποιο είναι το κανονικό για σένα; Εγώ πχ πριν την επέμβαση είχα 5 μέρες φουλ ροή, και χρειαζόμουν 30 σερβιέτες extra ultra secure night xxl την ημέρα 😅. Μετά την επέμβαση έχω την 1η μέρα που δεν είναι ολόκληρη, ουσιαστικά δε μετράει γιατί εμφανιζεται αίμα μετά τις 8-9 το βράδυ και είναι ίχνη, 2η μέρα κανονική, 3η μέρα κανονική/μεγάλη ροή και τέλος. Και οι 2 γυναικολόγοι μου είπαν ότι αυτή είναι η νορμάλ ροή και η προ χειρουργείου ήταν υπερβολική λόγω ενδομητρίωσης. Αλλά έχει σημασία ποιο είναι το κανονικό για σένα, αν είχες πάντα 7 μέρες ροή κ τώρα 1, προφανώς θα είναι λίγο περίεργο!

Τώρα ανεξάρτητα από το χειρουργείο, αυτό που λες δε μου είχε συμβεί ποτέ παλιότερα, ΄ήταν ίδια η ροή μου πάντα ανεξαρτήτως καιρού, κούρασης, διατροφής, ψυχολογίας, φαρμάκων κλπ. Δεν άλλαξε ποτέ με κανένα τρόπο. Μία διαφορά παρατήρησα λόγω ηλικίας, πριν τα 30 είχα ακόμα περισσότερο αίμα και διάρκεια, ήταν 7-8 μέρες, και μόλις πάτησα τα 30 έγινε ξαφνικά 5. Και τότε πήγα πανικόβλητη γυναικολόγο και  μου είπε ότι η ροή και η ηλικία είναι αντιστρόφως ανάλογες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κορίτσι!! δηλ είχες 2 μέρες κανονική ροή; μπερδεύτηκα, για την Παρασκευή λες μόνο, η Πέμπτη πώς ήταν; Αν είχες 2 μέρες κανονική ροή δεν είναι και κουλό, εξαρτάται βέβαια ποιο είναι το κανονικό για σένα; Εγώ πχ πριν την επέμβαση είχα 5 μέρες φουλ ροή, και χρειαζόμουν 30 σερβιέτες extra ultra secure night xxl την ημέρα 😅. Μετά την επέμβαση έχω την 1η μέρα που δεν είναι ολόκληρη, ουσιαστικά δε μετράει γιατί εμφανιζεται αίμα μετά τις 8-9 το βράδυ και είναι ίχνη, 2η μέρα κανονική, 3η μέρα κανονική/μεγάλη ροή και τέλος. Και οι 2 γυναικολόγοι μου είπαν ότι αυτή είναι η νορμάλ ροή και η προ χειρουργείου ήταν υπερβολική λόγω ενδομητρίωσης. Αλλά έχει σημασία ποιο είναι το κανονικό για σένα, αν είχες πάντα 7 μέρες ροή κ τώρα 1, προφανώς θα είναι λίγο περίεργο!

Τώρα ανεξάρτητα από το χειρουργείο, αυτό που λες δε μου είχε συμβεί ποτέ παλιότερα, ΄ήταν ίδια η ροή μου πάντα ανεξαρτήτως καιρού, κούρασης, διατροφής, ψυχολογίας, φαρμάκων κλπ. Δεν άλλαξε ποτέ με κανένα τρόπο. Μία διαφορά παρατήρησα λόγω ηλικίας, πριν τα 30 είχα ακόμα περισσότερο αίμα και διάρκεια, ήταν 7-8 μέρες, και μόλις πάτησα τα 30 έγινε ξαφνικά 5. Και τότε πήγα πανικόβλητη γυναικολόγο και  μου είπε ότι η ροή και η ηλικία είναι αντιστρόφως ανάλογες.

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα, συννεφιασμένη και αγριεμένη κι εδώ! 

Κορίτσι σε εμένα ήταν έτσι η περίοδος μου τις δύο τελευταίες φορές. Βέβαια γενικά ε΄χω πολύ μικρή διάρκεια δλδ σε 4-5 ημέρες έχω καθαρίσει αλλά μου τυχαίνει κάποιες φορές να είναι πολύ σύντομη, 2 μέρες αίμα και μετά καφέ. Έκανες κάτι διαφορετικό σε αυτόν τον κύκλο; πχ εμένα πριν τις δύο αυτές φορές είχα χρησιμοποιήσει cup περιόδου και παρατήρησα μου έκοψε την περίοδο. Ο γυναικολόγος μου μου είπε πως κάποιες φορές μπορεί να συμβεί γιατί έτυχε ένα μήνα να μην αναπτυχθεί πολύ το ενδομήτριο. Συμβαίνουν αυτά... απλά αν είναι συνεχόμενα καλό θα ήταν να το δεις. Είχες αίμα καθαρό κόκκινο; Κανονική ροή αυτές τις δύο ημέρες;  

Το μόνο που κάναμε διαφορετικό αυτό το μήνα είναι πως μετά τις επαφές δεν σηκωνόμουν για τουαλέτα (οδηγία γιατρού). Τίποτα άλλο. Η περίοδος μου ήρθε 28η μέρα το απόγευμα με καφέ κηλίδες. Την παρασκευή(2η μέρα) είχα κανονική ροή, όχι κάτι τρομερό αλλά ήταν νορμάλ. Ε και αυτό ήταν. Δηλαδή ουσιαστικά αν δεν μετρήσω τα καφέ είχα για μια μέρα. Και έχω τρομάξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

 

Το μόνο που κάναμε διαφορετικό αυτό το μήνα είναι πως μετά τις επαφές δεν σηκωνόμουν για τουαλέτα (οδηγία γιατρού). Τίποτα άλλο. Η περίοδος μου ήρθε 28η μέρα το απόγευμα με καφέ κηλίδες. Την παρασκευή(2η μέρα) είχα κανονική ροή, όχι κάτι τρομερό αλλά ήταν νορμάλ. Ε και αυτό ήταν. Δηλαδή ουσιαστικά αν δεν μετρήσω τα καφέ είχα για μια μέρα. Και έχω τρομάξει

Καλημέρα! Είχες ζωηρό κόκκινο αίμα; Υπήρχαν τα γνωστά κομματάκια;

Εγώ είχα αίμα την ημέρα που περίμενα περίοδο και την επόμενη αλλά σε πιο καφέ απόχρωση. Μετά μόνο καφέ. Ήμουν έγκυος 😅 Σου εύχομαι το ίδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα! Είχες ζωηρό κόκκινο αίμα; Υπήρχαν τα γνωστά κομματάκια;

Εγώ είχα αίμα την ημέρα που περίμενα περίοδο και την επόμενη αλλά σε πιο καφέ απόχρωση. Μετά μόνο καφέ. Ήμουν έγκυος 😅 Σου εύχομαι το ίδιο!

Καλημέραα, ήταν ξεκάθαρα κόκκινο, κομματάκια δεν υπήρχαν. Την δεύτερη μέρα δεν είχα πολύ στην σερβιέτα αλλά όταν πήγα τουαλέτα. Πιο πριν ήταν καφέ. Και μέχρι και σήμερα όταν σκουπίζομαι υπάρχει κάτι σαν καφέ στο χαρτί αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Ίσα που φαίνεται. 

Εχθές το βράδυ έκανα ένα τεστ γιατί μου πέρασε από το μυαλό η εγκυμοσύνη αλλά ήταν αρνητικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέραα, ήταν ξεκάθαρα κόκκινο, κομματάκια δεν υπήρχαν. Την δεύτερη μέρα δεν είχα πολύ στην σερβιέτα αλλά όταν πήγα τουαλέτα. Πιο πριν ήταν καφέ. Και μέχρι και σήμερα όταν σκουπίζομαι υπάρχει κάτι σαν καφέ στο χαρτί αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Ίσα που φαίνεται. 

Εχθές το βράδυ έκανα ένα τεστ γιατί μου πέρασε από το μυαλό η εγκυμοσύνη αλλά ήταν αρνητικο

Περίεργο όντως, αλλά ίσως είναι τυχαίο. Στη θέση σου θα έκανα ένα τεστακι με τα πρωινά ούρα καλού κακού. Θυμάμαι εμένα τότε με πρωινά ούρα και ήταν πολύ αχνό, ίσως το βράδυ με τα υγρά να έβγαινε αρνητικό. 

Πάντως και να μην είναι εγκυμοσύνη θα έτυχε πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eliza Kats είπε:

Περίεργο όντως, αλλά ίσως είναι τυχαίο. Στη θέση σου θα έκανα ένα τεστακι με τα πρωινά ούρα καλού κακού. Θυμάμαι εμένα τότε με πρωινά ούρα και ήταν πολύ αχνό, ίσως το βράδυ με τα υγρά να έβγαινε αρνητικό. 

Πάντως και να μην είναι εγκυμοσύνη θα έτυχε πιστεύω.

Θα κάνω αύριο το πρωί άλλο ένα! Μακάρι να ισχύει αυτό. Γιατί με ανησύχησε. 

Ποια μέρα είχες θετικό τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου... Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Καλημέρα κορίτσια μου... Βρέθηκα με το μπαμπά της μπουμπούς εχθές και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα".  Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...