Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μου ειπε να παρω στη γραμματεια του νοσοκ να μου κλείσουν γιατί οταν σου λέει αυτός από μόνος του "έλα τρίτη πρωί" μπορεί να περιμένεις μέχρι 3 το μεσημέρι να σε χώσει κάπου. Δεν πήρα ακόμα, είμαι στο στάδιο της στεναχώριας. Πφφφφ θα πάρω σύντομα. Δεν έχουμε και άλλο νευρολόγο εδώ να πα΄ρω 2η γνώμη. Το ίντερνετ λέει ότι η ενδοκράνια πίεση δεν επηρεάζει την εγκυμοσύνη και έχει τέλεια πρόγνωση και η μητέρα και το μωρό. Γενικά λέει ότι είτε είσαι έγκυος είτε όχι, η πάθηση το μόνο που μπορεί να προκαλέσει είναι προβλήματα όρασης και τύφλωση, τίποτα άλλο...

Εντάξει θα μπορούσα να αναβάλλω την εγκυμοσύνη λίγο αλλά πόσο; και 3 μήνες να πάρω αγωγή, μετά δε θα θέλει κ καποιο καιρό αναμονή να αποβληθούν οι ουσίες από τον οργανισμό; δηλ να περιμένω κανα 6μηνο πάλι. Και στο 6μηνο θα έχω ξανά 3 ινομυώματα και θα έχει επιστρέψει η ενδομητρίωση και θα έχω κλείσει τα 32, και άντε γειααα..... 

Συγνώμη κορίτσια για τη μαυρίλα, έχω στεναχωρηθεί πολύ. Συγνώμη 😢

Μην στενοχωριέσαι. Περίμενε πρώτα να πας, να σε δει και αν είναι τόσο κάθετος όπως τώρα πάρε και μια δεύτερη γνώμη, πήγαινε ακόμα και σε άλλη πόλη για γιατρό. Καταλαβαίνω αυτό το συναίσθημα του να ''πρέπει να μείνω γρήγορα έγκυος για να μην επανέλθουν τα προβλήματα υγείας'', το περνάω και εγώ. Αλλά αν χρειαστεί να κάνεις οπωσδήποτε θεραπεία θα πρέπει να οπλιστείς με δύναμη και να την κάνεις. Και να θυμάσαι πως για να έρθει ένα υγιές μωράκι πρέπει πρώτα απ' όλα να είναι καλά η μαμά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tooth.fairy είπε:

Δεν πειράζει πάμε όλες μαζί σε νέο κύκλο! Ποιες είναι μαζί μου; Σε μένα τελείωσε η περίοδος και είμαι 9η μέρα.

Εγώ 10η μερα 😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Λευκή μου ,πάμε δυνατά για τον επόμενο κύκλο 💪💪. Ξεκουραστείτε τώρα και οι δύο και σε λίγες μέρες βουυυυρρρρ!!!!

@Antonia2  all eyes on you!! Εύχομαι να σου έρθει αυτόν τον μήνα το θετικό σου τεστακι!! 

@cat12, κανένα νέο από το "μέτωπο"? Εγώ τιποτα. Ησυχία!!

κοριτσι μου σε ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια!!!🥰 δυστυχως ηρθε πρωι πρωι η ρουφιανα... 😂 ελπιζω ο νεος γυναικολογος να μας βοηθησει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Λευκή μου ,πάμε δυνατά για τον επόμενο κύκλο 💪💪. Ξεκουραστείτε τώρα και οι δύο και σε λίγες μέρες βουυυυρρρρ!!!!

@Antonia2  all eyes on you!! Εύχομαι να σου έρθει αυτόν τον μήνα το θετικό σου τεστακι!! 

@cat12, κανένα νέο από το "μέτωπο"? Εγώ τιποτα. Ησυχία!!

Μόνο ελαφριά τσιμπήματα στην δεξιά πλευρά αλλά παίζει να είναι από τα πολλά κιβώτια που έχω σηκώσει... κ λίγα υγρά... Εσύ τέλος από τσιμπήματα? Έχουμε 10 μέρες ακόμα δεν περνάνε με τιποταααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια είμαι 19 μέρα και όπως είπα πιο πανω είχα σχεδόν θετικά ωορρηξίας την 14 και 15 μέρα,. 16 και 17 αρνητικά τεστ.🤷 Χθές είχαμε επαφή και ένιωσα πόνους ωορρηξίας μετά. πραγματικά έχω μπερδευτεί αλλά δεν θα πανικοβληθω 😁😁 παμε για ετ, απλά τώρα που δεν ξέρω πότε έγινε και αν έγινε ωορρηξία δεν έχω ιδέα ποτέ να περιμένω περίοδο 😁😁 θα Μ κάνει έκπληξη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kokkinoskoufitsa μου μη ζητάς συγγνώμη. Εδώ είμαστε για αυτό το σκοπό. Να λέμε η κάθε μία ότι θέλει. Ότι την απασχολεί! Εδώ είναι το μόνο μέρος που μπορείς να βγάλεις τα εσωψυχα σου τις μαυριλες και τις πιο φωτεινές σου σκέψεις! Όπως και να έχει εγώ δεν μένω ΠΟΤΕ σε μια γνώμη γιατρού,πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ένα τέτοιο ζήτημα. Δεν λέω ότι ο άνθρωπος κάνει λάθος αλλά έχω καει από γιατρούς οπότε πια έμαθα να ζητάω δεύτερη γνώμη για το οτιδήποτε. Και όπως σου είπαν ήδη και συμφωνώ απόλυτα αν δεν έχεις στην περιοχή σου να πας σε άλλη πόλη. Να κάνεις ότι περνάει από το χέρι σου ώστε να είσαι σίγουρη πως τουλάχιστον δύο γιατροί συμφωνούν απόλυτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Εγώ 10η μερα 😻

Βγήκε αρνητικό το τεστ σήμερα! Αύριο πάλι! Ωστόσο έχω ξεκινήσει ήδη επαφουλες με βάση τη μέθοδο της @dimand. 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μόνο ελαφριά τσιμπήματα στην δεξιά πλευρά αλλά παίζει να είναι από τα πολλά κιβώτια που έχω σηκώσει... κ λίγα υγρά... Εσύ τέλος από τσιμπήματα? Έχουμε 10 μέρες ακόμα δεν περνάνε με τιποταααααα

Εγώ τέλος τα τσιμπήματα. Δεν έχω τίποτα. Μόνο ακμή που έχω παρατηρήσει και άλλη φορα μετά την ωορρηξία σε έναν κύκλο. 10? Ούτε καν! εγώ από τρίτη θα ξεκινήσω να κάνω το πρώτο τεστ!! Εγώ είμαι ανυπόμονη και ευτυχώς δεν με επειρςαζουν τα αρνητικά τεστ . Οπότε παίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη Δευτέρα έχω να πάω στον γυναικολόγο να δούμε αν έχει μεγαλώσει κανένα ωοθηλακιο με την αγωγή της κλομιφαινης και να δούμε και το ενδομήτριο πως πάει με το cyclacur. Ελπίζω σε κάποιο γιατί αυτό το μήνα δεν είναι πινάκια στις ωοθήκες ούτε ενοχλήσεις ούτε τπτ. Φοβάμαι αυτό το μήνα μήπως δεν έχουμε κανένα ωοθηλακιο. Τον προηγούμενο μήνα τα είδα όλα με τους πόνους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Με το καλό να έρθει κοριτσάκι μου όταν θα είναι η πιο κατάλληλη στιγμή, όλα θα πάνε πολύ καλά, να προσπαθήσεις να απολαύσεις τη γεννα σου, με το καλό να το κρατήσετε αγκαλιά σας το θαύματακι σας❤️❤️❤️🥰🥰🥰🙏🙏

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα!!!

Αχχχχ φτάνει η ωρααααα!!! Και η μπέμπα είναι μια χαρά στα κιλά της! Νομίζω πράττεις σωστά .καλά θα κάνεις γιατί αν την αφήσεις παραπάνω να έχεις κατά νου ότι ναι μεν παίρνει τον χρόνο της επιπλέον αλλά επίσης μεγαλώνει κιόλας και θα είναι πιο δύσκολο να βγει αν έχει πάρει και πιο πολλά γραμμάρια. Οπότε ξεκινά εσύ καλού κακού από σήμερα love  pregnancy zone 😉, γιατί το σπέρμα θα προκαλέσει σύσπασεις λογικά και ίσως έρθει χωρίς πρόκληση! 

Οοοοοολα θα πάνε υπέροχα! Τα συναισθήματα είναι απόλυτα λογικά όλα τους γιατί έχεις φτάσει στην κορυφή... αλλά για δεεεςςςς. Τι ωραία θέα έχει από εκεί πάνω εε??? 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

@Elli13 με το καλό να πάνε όλα κ να έχεις σύντομα το κοριτσάκι σου αγκαλιά ♥️♥️ θα περιμένουμε νέα σου!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! @Κατερίνα!!! μου με το καλό και το δικό σου μωράκι!! Θα περάσει ο καιρός νεράκι και ούτε που θα το καταλάβεις για ποτε θα τελειώσει αυτή η περίοδος της εγκυμοσύνης. Γι αυτό με έχει πιάσει μια μικρή στεναχώρια, σε 1 εβδομάδα δεν θα είμαι πια εγκυουλα. Βέβαια θα έχω την μπέμπα μου, αλλά κάθε στάδιο πρέπει να το χαιρόμαστε καιενγβ δυστυχώς λόγω των αποβολών και τους άγχους δεν χάρηκα την εγκυμοσύνη μου. 

@cat12 αγαπημένη μου, θα σου δώσω μόνο μια συμβουλή... μην παρατήσεις το όνειρο σου ο,τι και να γίνει!! Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα τα καταφέρεις, και στο λέω εγώ που πέρασα τόσα ❣️🙏

@Girly love zone;; Τι είναι αυτό;; το έχω ξεχάσει τελείως, ο άντρας μου ούτε να ακούσει για επαφές!! Έλεγα στον γιατρό χτες τι μπορώ να κάνω, περπάτημα, ασκήσεις με τη μπάλα (που τα κάνω ήδη). Μπαα μου λέει δεν θα καταφέρεις και πολλά με αυτά, μόνο επαφές. Ο άντρας μου δίπλα γέλασε, δεν υπάρχει περίπτωση του λέει. Σε όλη την εγκυμοσύνη 2 φορές είχαμε επαφή και αυτές γιατί τον ξελόγιασα. Μετά είχε τύψεις οπότε κόπηκε το άθλημα. Του λέω εσύ το έβαλες εκεί μέσα, τώρα πρέπει να το βγάλεις!! "Οπα παιδιά, εγώ θα το βγάλω" είπε ο Θεός γιατρός μου, και ελπίζω να με κάνει να γελάω έτσι και κατά τη διαρκεια του τοκετού 😂😂 Προσπαθώ να μην αγχώνομαι πολύ και να κάνω θετικές σκέψεις 🌈🌈🌈

Θα σας κρατάω ενήμερες ❣️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! @Κατερίνα!!! μου με το καλό και το δικό σου μωράκι!! Θα περάσει ο καιρός νεράκι και ούτε που θα το καταλάβεις για ποτε θα τελειώσει αυτή η περίοδος της εγκυμοσύνης. Γι αυτό με έχει πιάσει μια μικρή στεναχώρια, σε 1 εβδομάδα δεν θα είμαι πια εγκυουλα. Βέβαια θα έχω την μπέμπα μου, αλλά κάθε στάδιο πρέπει να το χαιρόμαστε καιενγβ δυστυχώς λόγω των αποβολών και τους άγχους δεν χάρηκα την εγκυμοσύνη μου. 

@cat12 αγαπημένη μου, θα σου δώσω μόνο μια συμβουλή... μην παρατήσεις το όνειρο σου ο,τι και να γίνει!! Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα τα καταφέρεις, και στο λέω εγώ που πέρασα τόσα ❣️🙏

@Girly love zone;; Τι είναι αυτό;; το έχω ξεχάσει τελείως, ο άντρας μου ούτε να ακούσει για επαφές!! Έλεγα στον γιατρό χτες τι μπορώ να κάνω, περπάτημα, ασκήσεις με τη μπάλα (που τα κάνω ήδη). Μπαα μου λέει δεν θα καταφέρεις και πολλά με αυτά, μόνο επαφές. Ο άντρας μου δίπλα γέλασε, δεν υπάρχει περίπτωση του λέει. Σε όλη την εγκυμοσύνη 2 φορές είχαμε επαφή και αυτές γιατί τον ξελόγιασα. Μετά είχε τύψεις οπότε κόπηκε το άθλημα. Του λέω εσύ το έβαλες εκεί μέσα, τώρα πρέπει να το βγάλεις!! "Οπα παιδιά, εγώ θα το βγάλω" είπε ο Θεός γιατρός μου, και ελπίζω να με κάνει να γελάω έτσι και κατά τη διαρκεια του τοκετού 😂😂 Προσπαθώ να μην αγχώνομαι πολύ και να κάνω θετικές σκέψεις 🌈🌈🌈

Θα σας κρατάω ενήμερες ❣️

 

Με το καλό κορίτσι μου!!!  Εφτασε η ώρα που θα την πάρεις στην αγκαλιά σ, το θαύμα σου που τόσο περίμενες 🩷🩷🩷Εννοείται θα μας κρατάς ενήμερες!!!  Μετράμε αντίστροφα μαζί σου🙏🏻🙏🏻🙏🏻🩷🩷🩷🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας...

Λοιπόν το έκλεισα το ραντεβού μαζί του για την άλλη Πέμπτη. Θα ακούσω τι έχει να πει, θα τον αφήσω να μου γράψει την αγωγή, και μετά θα πάω γυναικολόγο. Θα συζητήσω και μαζί του το θέμα. Μετά θα μεταφέρω τις απόψεις και των 2 στη μάνα μου (είπαμε, γιατρός με 30 χρόνια υπηρεσία σε νοσοκομεία=γνωριμίες με γιατρούς κ κυρίως ξέρει ποιοι ειναι καλοί κ ποιους εμπιστευόμαστε). 

Θα της πω τι είπαν  εδώ, να πάει αυτή να μιλήσει εκεί με νευρολόγους γυναικολόγους, και μολις βγει πόρισμα βλέπουμε. Αγωγή δε θα αρχίσω πάντως αν δεν έχω κ άλλες γνώμες, ότι κι αν μου πει ο εδώ. Εδώ δεν παίρνω ντεπόν καλά καλά! Στην ανάγκη, άμα χρειάζεται να αναβάλουμε την εγκυμοσύνη μέχρι και τα χριστούγεννα, οκ 2.5 μήνες είναι, να πάρουμε τις άδειές μας, να φύγουμε, να πάμε σε γιατρούς που ξέρουμε κ να τελειώνουμε. Ελπίζω μόνο μετα απ' αυτό να μην προκύψει άλλος λόγος αναβολής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας...

Λοιπόν το έκλεισα το ραντεβού μαζί του για την άλλη Πέμπτη. Θα ακούσω τι έχει να πει, θα τον αφήσω να μου γράψει την αγωγή, και μετά θα πάω γυναικολόγο. Θα συζητήσω και μαζί του το θέμα. Μετά θα μεταφέρω τις απόψεις και των 2 στη μάνα μου (είπαμε, γιατρός με 30 χρόνια υπηρεσία σε νοσοκομεία=γνωριμίες με γιατρούς κ κυρίως ξέρει ποιοι ειναι καλοί κ ποιους εμπιστευόμαστε). 

Θα της πω τι είπαν  εδώ, να πάει αυτή να μιλήσει εκεί με νευρολόγους γυναικολόγους, και μολις βγει πόρισμα βλέπουμε. Αγωγή δε θα αρχίσω πάντως αν δεν έχω κ άλλες γνώμες, ότι κι αν μου πει ο εδώ. Εδώ δεν παίρνω ντεπόν καλά καλά! Στην ανάγκη, άμα χρειάζεται να αναβάλουμε την εγκυμοσύνη μέχρι και τα χριστούγεννα, οκ 2.5 μήνες είναι, να πάρουμε τις άδειές μας, να φύγουμε, να πάμε σε γιατρούς που ξέρουμε κ να τελειώνουμε. Ελπίζω μόνο μετα απ' αυτό να μην προκύψει άλλος λόγος αναβολής!

Καλά τα έχεις οργανωμένα όλα βλέπω αλλά ακόμα δεν ξέρουμε αν είσαι έγκυος τώρα!! Σε αυτή τη περίπτωση τι γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου έκανα το 1ο τεστ ωορρηξίας..σας τα βάζω παρακάτω...

IMG_20231013_152158.jpg

IMG_20231013_151813.jpg

Κορίτσι μου είναι αρνητικό. Φαίνεται ότι έχεις ακόμη μέρες για την ωορρηξία. Εγώ κάνω ταινίες βέβαια αλλά και πάλι από ότι έχω ακούσει τουλάχιστον εδώ από τα κορίτσια θα πρέπει να βγάζει φατσούλα το clearblue.. φαντάζομαι και το άλλο θα πρέπει να έχει ίδια μπλε γραμμή με την γραμμή ελέγχου. Ίσως να είναι καλύτερα να ξαναδοκιμάσει μεθαύριο ώστε να μη σπαταλας και πολλά τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλά τα έχεις οργανωμένα όλα βλέπω αλλά ακόμα δεν ξέρουμε αν είσαι έγκυος τώρα!! Σε αυτή τη περίπτωση τι γίνεται?

Σε αυτή την περίπτωση, για αρχή γελάμε δυνατά όλες μαζί. Που όταν το θέλουμε δεν έρχεται, και όταν δε θέλουμε έρχεται! 

Δεν ξέρω τι γίνεται, αν γίνει τίποτα τέτοιο ελπίζουμε να μην τυφλωθω? Να κάνει λάθος αυτός? Να μην έχω καν αυτό το πράγμα? Αν το έχω να πάνε όλα καλά? Θα δούμε....

Προς το παρόν πάω για πιπι και σκουπιζομαι με μανία μπας και δω τίποτα καφέ αλλά δε βλέπω. Και δεν πήρα και βάρος, παίρνω 2 κιλά πριν την περίοδο κανονικά. 🫢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου έκανα το 1ο τεστ ωορρηξίας..σας τα βάζω παρακάτω...

IMG_20231013_152158.jpg

IMG_20231013_151813.jpg

Κορίτσι μου τα συγκεκριμένα τέστ με την φατσούλα είναι θετικά όταν χαμογελάει και δεν νομίζω ότι πρέπει να διαβάζουμε τις γραμμές που έχει μέσα!! Σήμερα είναι αρνητικό οπότε κάνε μεθαύριο ένα γιατί αυτά σου δείχνουν τις 2 πιο γόνιμες μέρες! Άρα αν κάνεις μέρα παρά μέρα δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις το θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Σε αυτή την περίπτωση, για αρχή γελάμε δυνατά όλες μαζί. Που όταν το θέλουμε δεν έρχεται, και όταν δε θέλουμε έρχεται! 

Δεν ξέρω τι γίνεται, αν γίνει τίποτα τέτοιο ελπίζουμε να μην τυφλωθω? Να κάνει λάθος αυτός? Να μην έχω καν αυτό το πράγμα? Αν το έχω να πάνε όλα καλά? Θα δούμε....

Προς το παρόν πάω για πιπι και σκουπιζομαι με μανία μπας και δω τίποτα καφέ αλλά δε βλέπω. Και δεν πήρα και βάρος, παίρνω 2 κιλά πριν την περίοδο κανονικά. 🫢

Καλέ το καλύτερο σενάριο είναι να κάνει λάθος αυτός και το πιο πιθανό! Γιατί το να κάνει κάποιος διάγνωση τηλεφωνικά είναι πολύ περίεργο! Εγώ θα ευχηθώ να έρθουν τα πράγματα όπως θέλεις γιατί τώρα δεν ξέρω και αν θέλεις να είσαι έγκυος 🤔🤔 μπερδεύτηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Βγήκε αρνητικό το τεστ σήμερα! Αύριο πάλι! Ωστόσο έχω ξεκινήσει ήδη επαφουλες με βάση τη μέθοδο της @dimand. 😬

Έχει ενημερωθεί ο άντρας σου για την μέθοδο αυτή??? Εμένα δεν θέλει να το ξανακάνει 🤣🤣🤣 αλλά θα τον πείσω ξανά που θα πάει 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Εγώ τέλος τα τσιμπήματα. Δεν έχω τίποτα. Μόνο ακμή που έχω παρατηρήσει και άλλη φορα μετά την ωορρηξία σε έναν κύκλο. 10? Ούτε καν! εγώ από τρίτη θα ξεκινήσω να κάνω το πρώτο τεστ!! Εγώ είμαι ανυπόμονη και ευτυχώς δεν με επειρςαζουν τα αρνητικά τεστ . Οπότε παίζω!

Θέα 🤣🤣 εγώ θα περιμένω όσο μπορώ... Εγώ λέω κατά τις 20 του μήνα... Αλλά θα πειστω να κάνω κ νωρίτερα αν δω τεστακιααααα 🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! @Κατερίνα!!! μου με το καλό και το δικό σου μωράκι!! Θα περάσει ο καιρός νεράκι και ούτε που θα το καταλάβεις για ποτε θα τελειώσει αυτή η περίοδος της εγκυμοσύνης. Γι αυτό με έχει πιάσει μια μικρή στεναχώρια, σε 1 εβδομάδα δεν θα είμαι πια εγκυουλα. Βέβαια θα έχω την μπέμπα μου, αλλά κάθε στάδιο πρέπει να το χαιρόμαστε καιενγβ δυστυχώς λόγω των αποβολών και τους άγχους δεν χάρηκα την εγκυμοσύνη μου. 

@cat12 αγαπημένη μου, θα σου δώσω μόνο μια συμβουλή... μην παρατήσεις το όνειρο σου ο,τι και να γίνει!! Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα τα καταφέρεις, και στο λέω εγώ που πέρασα τόσα ❣️🙏

@Girly love zone;; Τι είναι αυτό;; το έχω ξεχάσει τελείως, ο άντρας μου ούτε να ακούσει για επαφές!! Έλεγα στον γιατρό χτες τι μπορώ να κάνω, περπάτημα, ασκήσεις με τη μπάλα (που τα κάνω ήδη). Μπαα μου λέει δεν θα καταφέρεις και πολλά με αυτά, μόνο επαφές. Ο άντρας μου δίπλα γέλασε, δεν υπάρχει περίπτωση του λέει. Σε όλη την εγκυμοσύνη 2 φορές είχαμε επαφή και αυτές γιατί τον ξελόγιασα. Μετά είχε τύψεις οπότε κόπηκε το άθλημα. Του λέω εσύ το έβαλες εκεί μέσα, τώρα πρέπει να το βγάλεις!! "Οπα παιδιά, εγώ θα το βγάλω" είπε ο Θεός γιατρός μου, και ελπίζω να με κάνει να γελάω έτσι και κατά τη διαρκεια του τοκετού 😂😂 Προσπαθώ να μην αγχώνομαι πολύ και να κάνω θετικές σκέψεις 🌈🌈🌈

Θα σας κρατάω ενήμερες ❣️

 

Ναι κορίτσι μου δεν τα παρατάω 🥰 πέρασες κ εσύ πολλά κ παίρνω δύναμη που δεν τα παράτησες κ τελικά θα κρατάς τον άγγελο σου αγκαλιά σε λίγες μέρες!!! όταν αδιαθετω δυο τρεις μέρες είμαι χάλια αλλά μετά συνερχομαι κ ξεκινάω πάλι💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου έκανα το 1ο τεστ ωορρηξίας..σας τα βάζω παρακάτω...

IMG_20231013_152158.jpg

IMG_20231013_151813.jpg

Θα συμφωνήσω με την @Girly κορίτσι μου είναι πολύ αχνό οπότε όντως σε παίρνει να κάνεις πάλι μεθαύριο.. σε ποια μέρα είσαι? Συνήθως πότε έχεις ωορηξια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου έκανα το 1ο τεστ ωορρηξίας..σας τα βάζω παρακάτω...

IMG_20231013_152158.jpg

IMG_20231013_151813.jpg

Κορίτσι μου είναι αρνητικό, έκανα καιρό τα clear blue, θα σου βγάλουν φατσούλα. Μην κοιτάς μέσα το στικ, ειδικά άμα μείνει μετά από ώρα. Και πάντα να έχεις 2-3 ώρες να πας τουαλέτα ή καλύτερα με τα πρώτα πρωινά. Καλή επιτυχία ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλέ το καλύτερο σενάριο είναι να κάνει λάθος αυτός και το πιο πιθανό! Γιατί το να κάνει κάποιος διάγνωση τηλεφωνικά είναι πολύ περίεργο! Εγώ θα ευχηθώ να έρθουν τα πράγματα όπως θέλεις γιατί τώρα δεν ξέρω και αν θέλεις να είσαι έγκυος 🤔🤔 μπερδεύτηκα 

Τι να σου πω, μήπως ξέρω κι εγώ?? Αν έχει δίκιο αυτός, προφανώς δε θέλω να είμαι. Αν έχει άδικο, ας είμαι κ ολα θα λυθουν!! Τώρα όμως δε θα περιμένω για καθυστέρηση για να κάνω τεστ, θα κάνω αύριο πρωί... 27η μέρα, δεν πρέπει να δείξει? IQ πρωιμης ανιχνευσης είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Τι να σου πω, μήπως ξέρω κι εγώ?? Αν έχει δίκιο αυτός, προφανώς δε θέλω να είμαι. Αν έχει άδικο, ας είμαι κ ολα θα λυθουν!! Τώρα όμως δε θα περιμένω για καθυστέρηση για να κάνω τεστ, θα κάνω αύριο πρωί... 27η μέρα, δεν πρέπει να δείξει? IQ πρωιμης ανιχνευσης είναι 

Κανονικά αύριο δεν είναι να σου έρθει?? Εγώ πιστεύω ότι θα δείξει σίγουρα έστω και 1 μέρα πριν την αναμενόμενη θα δείξει αν είναι πρώιμης ανίχνευσης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...