Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου...Σήμερα τελείωσα και τυπικά όλο τον έλεγχο που μου είχε ζητήσει ο γιατρός μετά την παλινδρομη του Ιουνίου...Από την μία νιώθω ανακούφιση από την άλλη είναι σίγουρο πια ότι τκ "γιατί" δε θα το μάθω ποτέ!!!Είπαμε με τον σύζυγο να προσπαθήσουμε λίγο πιο στοχευμένα και αυτό τον μήνα και μετά να το αφήσουμε στην τύχη 🤗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...Σήμερα ταλιωδα και τυπικά όλο τον έλεγχο που μου είχε ζητήσει ο γιατρός μετά την παλινδρομη του Ιουνίου...Από την μία νιώθω ανακούφιση από την άλλη είναι σίγουρο πια ότι τκ "γιατί" δε θα το μάθω ποτέ!!!Είπαμε με τον σύζυγο να προσπαθήσουμε λίγο πιο στοχευμένα και αυτό τον μήνα και μετά να το αφήσουμε στην τύχη 🤗🥰

Κορίτσι μου χαίρομαι που ξεκινάς νέες προσπάθειες και εύχομαι να τα καταφέρετε κατευθείαν! Αφού εμεινες μια φορά τότε σίγουρα δεν θα αργήσει να ξανά συμβεί! 

Όσο για την παλινδρομη καμία φορά είναι και τυχαίο γεγονός! Εσύ καλα έκανες και τι έψαξες για να είσαι σίγουρη ότι δεν υπάρχει κάτι!! Εμένα η αδελφή μου είχε μια παλινδρομη και μια βιοχημική επίσης και τώρα έχει 2 υγιέστατα παιδάκια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Ααα δεν είναι καθόλου άσχημο το 5%.. αξίζει τότε η σπερμματεγχηση!! Γιατί από ότι ξέρω και το κόστος δεν είναι τρομερά μεγάλο!! 

Όχι δεν είναι πολύ μεγάλο το κόστος σε σχέση τουλάχιστον με την εξωσωματική. Εγώ πάλι το βλέπω πολύ μικρό το +5%, δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη να είμαι ειλικρινείς. Άντε να δούμε αυτό το μήνα τι ψάρια πιάσαμε κι αν έγινε τίποτα που πήγαμε με παρακολούθηση 🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια δυστυχώς αδιαθέτησα !!! Όποτε προς το παρόν περιμένουμε ευχάριστα νέα από την @Antonia2!!!!

Άντε να ακολουθήσουν και άλλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Εγώ κορίτσια δυστυχώς αδιαθέτησα !!! Όποτε προς το παρόν περιμένουμε ευχάριστα νέα από την @Antonia2!!!!

Άντε να ακολουθήσουν και άλλες!!!!

😔😔😔 κριμα Λευκη μου.. δν ειμαι κ πολυ αισιοδοξη...  πιστευω θα ερθει κανονικα η ατιμη...

Ας ειναι η σημερινη μερα, η αρχη των 40 εβδομαδων σου!!!🙏❤️🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Γεια σου τρελοκομείο μου!! Τώρα γύρισα από γιατρό. Όλα μια χαρά, 3360 η μπέμπα και αύριο θα είμαι 39 εβδομάδων ακριβώς. Μου είπε ότι μπορώ να μπω και αύριο για πρόκληση, μπορεί να με περιμένει μέχρι και 41 εβδομάδων. Αποφάσισα λοιπόν να δώσω στη μικρούλα το χρόνο της μέχρι και την επόμενη εβδομάδα και αν μέχρι την ΠΗΤ δεν έχει έρθει, να μπω την επόμενη Παρασκευή 20/10 με πρόκληση ώστε να γεννήσω Σάββατο... Ανάμεικτα συναισθήματα με έπιασαν, αγχος, φοβος, λύπη, χαρά, όλα μαζί...

Με το καλό να έρθει κοριτσάκι μου όταν θα είναι η πιο κατάλληλη στιγμή, όλα θα πάνε πολύ καλά, να προσπαθήσεις να απολαύσεις τη γεννα σου, με το καλό να το κρατήσετε αγκαλιά σας το θαύματακι σας❤️❤️❤️🥰🥰🥰🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! @ΛΕΥΚΗ μου λυπάμαι κορίτσι μου όλες καταλαβαίνουμε αυτή την απογοήτευση που νιώθεις! Αλλά ξεκινάει καινούριος κύκλος και προσπάθειες! Δεν χάνουμε το κουράγιο μας!! @Antonia2 @kokkinoskoufitsa περιμένουμε τα ευχάριστα από σας 🥰🥰 ελπίζω για το θετικό! 🤞🤞🤞

Ποιες άλλες είναι κοντά κορίτσια? Εγω περιμένω την τρίτη και ξεκίνησαν χθες αργά το βράδυ οι έντονοι πόνοι περιόδου οπότε ελπίζω για τον επόμενο μήνα!! Είναι και Παρασκευή σήμερα οπότε έχω λίγα κέφια παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! @ΛΕΥΚΗ μου λυπάμαι κορίτσι μου όλες καταλαβαίνουμε αυτή την απογοήτευση που νιώθεις! Αλλά ξεκινάει καινούριος κύκλος και προσπάθειες! Δεν χάνουμε το κουράγιο μας!! @Antonia2 @kokkinoskoufitsa περιμένουμε τα ευχάριστα από σας 🥰🥰 ελπίζω για το θετικό! 🤞🤞🤞

Ποιες άλλες είναι κοντά κορίτσια? Εγω περιμένω την τρίτη και ξεκίνησαν χθες αργά το βράδυ οι έντονοι πόνοι περιόδου οπότε ελπίζω για τον επόμενο μήνα!! Είναι και Παρασκευή σήμερα οπότε έχω λίγα κέφια παραπάνω!

Κσλημερα κοριτσια μου!! Καλη παρασκευουλα να εχουμε!! ❤️🎉

Μπηκα ν σας ενημερωσω οτι μου ηρθε κι εμενα η περιοδος πρωι πρωι... 28η μερα νταν.. πιστη κ υπομονη ν εχουμε κ θα ερθει καποια στιγμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσόπουλα!!! Λοιπόν εγώ χθες χάθηκα γιατί έτρεχα με νοσοκομεία, είναι τώρα καμιά βδομάδα που έχω έναν πολύ παράξενο "πονοκέφαλο", δηλαδή μια πίεση ας πούμε, σφίξιμο, στα αυτιά, στο λαιμό, στο σαγόνι, σε όλο το τούτο μου. Και στην αρχή έλεγα έλα μωρέ θα φύγει, αλλά όσο πέρναγαν οι μέρες ήμουν σίγουρη ότι πάει ήρθε το εγκεφαλικό ή έμφραγμα, με προειδοποιεί νωρίτερα κ εγώ αντί να κάνω κάτι κάθομαι και πίνω χυμό μάνγκο στη σκιά του φοίνικα!

Αλλά τελικά όλες οι εξετάσεις καλές βγήκαν, ούτε πίεση έχω, τίποτα δε φαίνεται. Μπορεί να σχετίζεται με τον αυχένα μου είπαν, μπορεί με το μπούκωμα που έχω αυτές τις μέρες και να με περιτριγυρίζει κάτι, μπορεί ενδοκράνια υπέρταση που είναι πολύ ενοχλητική αλλά όχι επικίνδυνη, οπότε ηρέμησα κάπως. Αλλά μου έχει τινάξει τα μυαλά στον αέρα ε, δεν την παλεύω καθόλου.

@Antonia2 @annitakianna εξακολουθούν οι πόνοι περιόδου, λίγο κοιλίτσα, λίγο μέση, καφέ δεν είδα ακόμα αλλά τη νιώθω να κοντοζυγώνει! Δεν πειράζει κορίτσια, έχουμε μήνες μπροστά μας, δε θα τα βάψουμε και μαύρα... Την υγεία μας να έχουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κοριτσόπουλα!!! Λοιπόν εγώ χθες χάθηκα γιατί έτρεχα με νοσοκομεία, είναι τώρα καμιά βδομάδα που έχω έναν πολύ παράξενο "πονοκέφαλο", δηλαδή μια πίεση ας πούμε, σφίξιμο, στα αυτιά, στο λαιμό, στο σαγόνι, σε όλο το τούτο μου. Και στην αρχή έλεγα έλα μωρέ θα φύγει, αλλά όσο πέρναγαν οι μέρες ήμουν σίγουρη ότι πάει ήρθε το εγκεφαλικό ή έμφραγμα, με προειδοποιεί νωρίτερα κ εγώ αντί να κάνω κάτι κάθομαι και πίνω χυμό μάνγκο στη σκιά του φοίνικα!

Αλλά τελικά όλες οι εξετάσεις καλές βγήκαν, ούτε πίεση έχω, τίποτα δε φαίνεται. Μπορεί να σχετίζεται με τον αυχένα μου είπαν, μπορεί με το μπούκωμα που έχω αυτές τις μέρες και να με περιτριγυρίζει κάτι, μπορεί ενδοκράνια υπέρταση που είναι πολύ ενοχλητική αλλά όχι επικίνδυνη, οπότε ηρέμησα κάπως. Αλλά μου έχει τινάξει τα μυαλά στον αέρα ε, δεν την παλεύω καθόλου.

@Antonia2 @annitakianna εξακολουθούν οι πόνοι περιόδου, λίγο κοιλίτσα, λίγο μέση, καφέ δεν είδα ακόμα αλλά τη νιώθω να κοντοζυγώνει! Δεν πειράζει κορίτσια, έχουμε μήνες μπροστά μας, δε θα τα βάψουμε και μαύρα... Την υγεία μας να έχουμε! 

Καλεε μπούκωμα και πονοκέφαλος και το μυαλό σου πήγε σε έμφραγμα η καρδιακό και όχι σε εγκυμοσύνη?? Αααχ θα με τρελάνεις εσύ 🤣🤣🤣🤣 βέβαια καλά έκανες και πηγές για εξετάσεις γιατί με αυτά τα πράγματα δεν παίζουμε! Και είπες ότι ακόμα δεν έχεις καφέ!!! @Antonia2 δεν πειράζει κορίτσι μου (που πειράζει αλλά τι να πω) εδώ μαζί θα είμαστε και στον επόμενο κύκλο θα τα καταφέρουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Καλεε μπούκωμα και πονοκέφαλος και το μυαλό σου πήγε σε έμφραγμα η καρδιακό και όχι σε εγκυμοσύνη?? Αααχ θα με τρελάνεις εσύ 🤣🤣🤣🤣 βέβαια καλά έκανες και πηγές για εξετάσεις γιατί με αυτά τα πράγματα δεν παίζουμε! Και είπες ότι ακόμα δεν έχεις καφέ!!! @Antonia2 δεν πειράζει κορίτσι μου (που πειράζει αλλά τι να πω) εδώ μαζί θα είμαστε και στον επόμενο κύκλο θα τα καταφέρουμε 

ναι αλλά αφού δεν είναι κανονικός πονοκέφαλος. Πίεση νιώθω, έντονη πίεση, λες και κάποιος με πιάνει στο σημείο των αυτιών και πατάει το κεφάλι μου 😅😅😅 
Έχει τέτοια πράματα η εγκυμοσύνη;;
Καφέ βλέπω 1 μέρα πριν, τώρα αν εμφανιστούν σήμερα το βράδυ θα έρθει αύριο λογικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κοριτσόπουλα!!! Λοιπόν εγώ χθες χάθηκα γιατί έτρεχα με νοσοκομεία, είναι τώρα καμιά βδομάδα που έχω έναν πολύ παράξενο "πονοκέφαλο", δηλαδή μια πίεση ας πούμε, σφίξιμο, στα αυτιά, στο λαιμό, στο σαγόνι, σε όλο το τούτο μου. Και στην αρχή έλεγα έλα μωρέ θα φύγει, αλλά όσο πέρναγαν οι μέρες ήμουν σίγουρη ότι πάει ήρθε το εγκεφαλικό ή έμφραγμα, με προειδοποιεί νωρίτερα κ εγώ αντί να κάνω κάτι κάθομαι και πίνω χυμό μάνγκο στη σκιά του φοίνικα!

Αλλά τελικά όλες οι εξετάσεις καλές βγήκαν, ούτε πίεση έχω, τίποτα δε φαίνεται. Μπορεί να σχετίζεται με τον αυχένα μου είπαν, μπορεί με το μπούκωμα που έχω αυτές τις μέρες και να με περιτριγυρίζει κάτι, μπορεί ενδοκράνια υπέρταση που είναι πολύ ενοχλητική αλλά όχι επικίνδυνη, οπότε ηρέμησα κάπως. Αλλά μου έχει τινάξει τα μυαλά στον αέρα ε, δεν την παλεύω καθόλου.

@Antonia2 @annitakianna εξακολουθούν οι πόνοι περιόδου, λίγο κοιλίτσα, λίγο μέση, καφέ δεν είδα ακόμα αλλά τη νιώθω να κοντοζυγώνει! Δεν πειράζει κορίτσια, έχουμε μήνες μπροστά μας, δε θα τα βάψουμε και μαύρα... Την υγεία μας να έχουμε! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Παθουσα και εγώ με αυτον τον πονοκέφαλο σε όλο το κεφάλι και ανακαλυψα οτι είναι από το σφυξιμο στα δόντια μου... Δεν το καταλάβαινα οταν το έκανα πήγα για ένα τυπικό έλεγχο στον οδοντίατρο και δεν ξερω πως αλλα το κατάλαβε. Ξυπνούσα κάθε πρωί με πονοκέφαλο και οτι και αν έπαιρνα δεν έφευγε, ακόμη και μέσα στη μέρα το κάνω. Ψάξε το λίγο ίσως είναι από αυτό ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Γεια σου τρελοκομείο μου!! Τώρα γύρισα από γιατρό. Όλα μια χαρά, 3360 η μπέμπα και αύριο θα είμαι 39 εβδομάδων ακριβώς. Μου είπε ότι μπορώ να μπω και αύριο για πρόκληση, μπορεί να με περιμένει μέχρι και 41 εβδομάδων. Αποφάσισα λοιπόν να δώσω στη μικρούλα το χρόνο της μέχρι και την επόμενη εβδομάδα και αν μέχρι την ΠΗΤ δεν έχει έρθει, να μπω την επόμενη Παρασκευή 20/10 με πρόκληση ώστε να γεννήσω Σάββατο... Ανάμεικτα συναισθήματα με έπιασαν, αγχος, φοβος, λύπη, χαρά, όλα μαζί...

Καλημέρα!!!

Αχχχχ φτάνει η ωρααααα!!! Και η μπέμπα είναι μια χαρά στα κιλά της! Νομίζω πράττεις σωστά .καλά θα κάνεις γιατί αν την αφήσεις παραπάνω να έχεις κατά νου ότι ναι μεν παίρνει τον χρόνο της επιπλέον αλλά επίσης μεγαλώνει κιόλας και θα είναι πιο δύσκολο να βγει αν έχει πάρει και πιο πολλά γραμμάρια. Οπότε ξεκινά εσύ καλού κακού από σήμερα love  pregnancy zone 😉, γιατί το σπέρμα θα προκαλέσει σύσπασεις λογικά και ίσως έρθει χωρίς πρόκληση! 

Οοοοοολα θα πάνε υπέροχα! Τα συναισθήματα είναι απόλυτα λογικά όλα τους γιατί έχεις φτάσει στην κορυφή... αλλά για δεεεςςςς. Τι ωραία θέα έχει από εκεί πάνω εε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Παθουσα και εγώ με αυτον τον πονοκέφαλο σε όλο το κεφάλι και ανακαλυψα οτι είναι από το σφυξιμο στα δόντια μου... Δεν το καταλάβαινα οταν το έκανα πήγα για ένα τυπικό έλεγχο στον οδοντίατρο και δεν ξερω πως αλλα το κατάλαβε. Ξυπνούσα κάθε πρωί με πονοκέφαλο και οτι και αν έπαιρνα δεν έφευγε, ακόμη και μέσα στη μέρα το κάνω. Ψάξε το λίγο ίσως είναι από αυτό ♥️

Ναι, έχω ακούσει και εγώ για αυτό από μια φίλη. Ο γιατρός της έδωσε κάτι λαστιχένια μασελακια να φοράει το βράδυ. Ήταν από την πίεση στην γνάθο.. Κοκκινοσκουφίτσα πολύ πιθανόν όπως λέει και η Μαρίνα μας να είναι από αυτό! Ευτυχώς υπάρχει λύση για όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! @ΛΕΥΚΗ μου λυπάμαι κορίτσι μου όλες καταλαβαίνουμε αυτή την απογοήτευση που νιώθεις! Αλλά ξεκινάει καινούριος κύκλος και προσπάθειες! Δεν χάνουμε το κουράγιο μας!! @Antonia2 @kokkinoskoufitsa περιμένουμε τα ευχάριστα από σας 🥰🥰 ελπίζω για το θετικό! 🤞🤞🤞

Ποιες άλλες είναι κοντά κορίτσια? Εγω περιμένω την τρίτη και ξεκίνησαν χθες αργά το βράδυ οι έντονοι πόνοι περιόδου οπότε ελπίζω για τον επόμενο μήνα!! Είναι και Παρασκευή σήμερα οπότε έχω λίγα κέφια παραπάνω!

Αννιτακι μου ,σαν νωρίς δεν ξεκίνησαν τα πονάκια 😉??? Μέχρι την Τρίτη έχουμε ακόμη πολλές μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, εγώ πήρα τα αποτελέσματα από την ανάλυση ούρων, φαίνονται πολύ καλά τα έστειλα και στον γυναικολόγο και περιμένω.

Σε άλλα νέα εγώ δεν ξέρω πότε να περιμένω την περίοδο 😁 8/10 και 9/10 είχα έντονη γραμμή στο τεστ ωορρηξίας αλλά οχι θετικό, 10/10, 11/10 και 12/10 αρνητικό. Οπότε δεν έχω ιδέα τι γίνεται 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ναι, έχω ακούσει και εγώ για αυτό από μια φίλη. Ο γιατρός της έδωσε κάτι λαστιχένια μασελακια να φοράει το βράδυ. Ήταν από την πίεση στην γνάθο.. Κοκκινοσκουφίτσα πολύ πιθανόν όπως λέει και η Μαρίνα μας να είναι από αυτό! Ευτυχώς υπάρχει λύση για όλα!

Ναι το έχουν πολλοί τελικά αυτό το θέμα, εμένα με πιάνει οταν εχω άγχος και δεν καταλαβαίνω ποτε το κάνω απλά όταν πάω να μιλήσω νιώθω αυτή τη πίεση στα δόντια 😏

Αλλά η αλήθεια ταλαιπωρήθηκα αρκετά μέχρι να το ανακαλύψω νόμιζα οτι είναι ο αυχένας και εγώ @kokkinoskoufitsa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην παρέα! Εμείς κάναμε ένεση ovitrelle  και μετα σπερματέγχυση και απο εκείνη την στιγμή έχω τσιμπήματα στο στήθος και πονάκια... επίσης, μου έχει ανοίξει η όρεξη κ συγκεκριμένα θέλω να τρώω σοκολάτα με πατατάκια...το έχει πα΄θει καμία κοπέλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Ναι το έχουν πολλοί τελικά αυτό το θέμα, εμένα με πιάνει οταν εχω άγχος και δεν καταλαβαίνω ποτε το κάνω απλά όταν πάω να μιλήσω νιώθω αυτή τη πίεση στα δόντια 😏

Αλλά η αλήθεια ταλαιπωρήθηκα αρκετά μέχρι να το ανακαλύψω νόμιζα οτι είναι ο αυχένας και εγώ @kokkinoskoufitsa

για τα δόντια το έχω ψάξει δεν είναι, χρησιμοποιώ και μασελάκια γι' αυτό το λόγο εδώ κ 2 χρόνια αλλά δεν αλλάζει κάτι! Ο νευρολόγος που είχα μιλήσει πριν 2-3 χρόνια μου είχε πει για αυχένα ή ενδοκράνια πίεση αλλά δεν ασχολήθηκα ξανά γιατί η εξέταση που κάνουν είναι οσφυονωτιαία παρακέντηση και ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να μου χώσει κανείς βελόνα στη σπονδυλική στήλη ΠΟΤΕ! 

σ' εμένα ειναι πολύ πιθανό να σχετίζεται με τον αυχένα γιατί περνάω 12-15 ώρες τη μέρα στον υπολογιστή σε στάση Κουασιμόδου. Απλά δεν έχω κάνει τη σύνδεση αν εμφανίζεται όταν είμαι καιρό σε δουλειά γραφείου ή εξωτερικού χώρου. Τώρα που το σκέφτομαι, δε θυμάμαι να δούλευα ποτέ έξω και να είχα το πρόβλημα. Χμμμ 😈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

για τα δόντια το έχω ψάξει δεν είναι, χρησιμοποιώ και μασελάκια γι' αυτό το λόγο εδώ κ 2 χρόνια αλλά δεν αλλάζει κάτι! Ο νευρολόγος που είχα μιλήσει πριν 2-3 χρόνια μου είχε πει για αυχένα ή ενδοκράνια πίεση αλλά δεν ασχολήθηκα ξανά γιατί η εξέταση που κάνουν είναι οσφυονωτιαία παρακέντηση και ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να μου χώσει κανείς βελόνα στη σπονδυλική στήλη ΠΟΤΕ! 

σ' εμένα ειναι πολύ πιθανό να σχετίζεται με τον αυχένα γιατί περνάω 12-15 ώρες τη μέρα στον υπολογιστή σε στάση Κουασιμόδου. Απλά δεν έχω κάνει τη σύνδεση αν εμφανίζεται όταν είμαι καιρό σε δουλειά γραφείου ή εξωτερικού χώρου. Τώρα που το σκέφτομαι, δε θυμάμαι να δούλευα ποτέ έξω και να είχα το πρόβλημα. Χμμμ 😈

Ααααα τότε πολύ πιθανόν να είναι ο αυχένας σου κορίτσι μου, εγώ βρηκα τη λύση μου στο πιλάτες 🙏🏻😁 υπέφερα από αυχένα λόγω διαβάσματος όταν ήμουν φοιτήτρια και τώρα λόγω γραφιακης δουλειάς και εγω, δοκίμασα πιλάτες και είμαι πολύ καλύτερα. Ναι πρόσεξε ποτε έχεις αυτούς τους πόνους!

Τουλάχιστον δεν είναι κάτι σοβαρό αφου το έψαξες 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

για τα δόντια το έχω ψάξει δεν είναι, χρησιμοποιώ και μασελάκια γι' αυτό το λόγο εδώ κ 2 χρόνια αλλά δεν αλλάζει κάτι! Ο νευρολόγος που είχα μιλήσει πριν 2-3 χρόνια μου είχε πει για αυχένα ή ενδοκράνια πίεση αλλά δεν ασχολήθηκα ξανά γιατί η εξέταση που κάνουν είναι οσφυονωτιαία παρακέντηση και ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να μου χώσει κανείς βελόνα στη σπονδυλική στήλη ΠΟΤΕ! 

σ' εμένα ειναι πολύ πιθανό να σχετίζεται με τον αυχένα γιατί περνάω 12-15 ώρες τη μέρα στον υπολογιστή σε στάση Κουασιμόδου. Απλά δεν έχω κάνει τη σύνδεση αν εμφανίζεται όταν είμαι καιρό σε δουλειά γραφείου ή εξωτερικού χώρου. Τώρα που το σκέφτομαι, δε θυμάμαι να δούλευα ποτέ έξω και να είχα το πρόβλημα. Χμμμ 😈

Καλημέρα! Έχεις τσεκάρει για ιγμοριτιδα ή ρινίτιδα? Κι αυτά φέρνουν τρομερό πονοκέφαλο.. Σε ο, τι αφορά το αυχενικο, εμένα με ταλαιπωρεί ακόμα χειρότερα όταν δεν δουλεύω, πχ διακοπές καλοκαιριού, καθώς τότε χαλαρώνει ο οργανισμός και βγαίνει πιο έντονα η ενόχληση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! Έχεις τσεκάρει για ιγμοριτιδα ή ρινίτιδα? Κι αυτά φέρνουν τρομερό πονοκέφαλο.. Σε ο, τι αφορά το αυχενικο, εμένα με ταλαιπωρεί ακόμα χειρότερα όταν δεν δουλεύω, πχ διακοπές καλοκαιριού, καθώς τότε χαλαρώνει ο οργανισμός και βγαίνει πιο έντονα η ενόχληση. 

εχω χρόνια ρινίτιδα, με αιτίες την υγρασία, το κρύο και τα χημικά. Τώρα με την υγρασία άρχισαν τα μπουκώματα, αλλά είναι ακόμα αρκετά ελαφρύ... Να φταίει κ αυτό; Να ρε κορίτσια γι αυτό δε θέλω ποτέ να ψάχνω τι έχω. Γιατί για κάθε σύμπτωμα υπάρχουν 4865979023 πιθανές αιτίες και πρέπει να φας 3 μήνες, να περάσεις από 10 ειδικότητες, να κάνεις 500 εξετάσεις, για να σου πουν στο τέλος "έχεις πολύ άγχος, να κοιμάσαι καλά, πίνε νερό, μην καπνίζεις, να περπατάς και να τρως φρούτα και λαχανικά" 😅😅😅

Εν πάση περιπτώσει, βγάλτε τίποτα θετικά τεστ να ξεχαστούμε και να χαλαρώσουν οι αυχενικοί μύες τελοσπάντων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

εχω χρόνια ρινίτιδα, με αιτίες την υγρασία, το κρύο και τα χημικά. Τώρα με την υγρασία άρχισαν τα μπουκώματα, αλλά είναι ακόμα αρκετά ελαφρύ... Να φταίει κ αυτό; Να ρε κορίτσια γι αυτό δε θέλω ποτέ να ψάχνω τι έχω. Γιατί για κάθε σύμπτωμα υπάρχουν 4865979023 πιθανές αιτίες και πρέπει να φας 3 μήνες, να περάσεις από 10 ειδικότητες, να κάνεις 500 εξετάσεις, για να σου πουν στο τέλος "έχεις πολύ άγχος, να κοιμάσαι καλά, πίνε νερό, μην καπνίζεις, να περπατάς και να τρως φρούτα και λαχανικά" 😅😅😅

Εν πάση περιπτώσει, βγάλτε τίποτα θετικά τεστ να ξεχαστούμε και να χαλαρώσουν οι αυχενικοί μύες τελοσπάντων! 

Στο εγγυώμαι πάντως, πως μετά το θετικό τεστ δεν πονά τίποτα!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Γεια σου τρελοκομείο μου!! Τώρα γύρισα από γιατρό. Όλα μια χαρά, 3360 η μπέμπα και αύριο θα είμαι 39 εβδομάδων ακριβώς. Μου είπε ότι μπορώ να μπω και αύριο για πρόκληση, μπορεί να με περιμένει μέχρι και 41 εβδομάδων. Αποφάσισα λοιπόν να δώσω στη μικρούλα το χρόνο της μέχρι και την επόμενη εβδομάδα και αν μέχρι την ΠΗΤ δεν έχει έρθει, να μπω την επόμενη Παρασκευή 20/10 με πρόκληση ώστε να γεννήσω Σάββατο... Ανάμεικτα συναισθήματα με έπιασαν, αγχος, φοβος, λύπη, χαρά, όλα μαζί...

Εύχομαι να έχεις έναν εύκολο, γρήγορο και γεμάτο όμορφα συναισθήματα τοκετό... Η σκέψη μας και η θετική μας ενέργεια θα είναι κοντά σε εσένα και στην μπεμπούλα σου!!! Με το καλό να την υποδεχτείτε!!!👶🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Η μαμά μου μεγάλωσε 5 παιδιά μόνη της. Χώρισε τον πατέρα μου (ευτυχώς) κ αυτός όχι απλά δν νοιάστηκε, όχι απλά δν έδωσε ποτέ ούτε 1€ αλλά μας έκανε (ευτυχως)  την χάρη να μην υπάρχει στην ζωή μας. Του κλείσαμε την πόρτα ούτως η άλλως.  οι μικρές μου αδερφές δεν τον θυμούνται (ως προς την συμπεριφορά του) επειδή ήταν πολύ μικρές όταν έφυγε από το σπίτι κ  αυτό είναι καλύτερο από εμάς που έχουμε τις μνήμες.    μπορείς να τα καταφέρεις! Κ αυτό το παιδί θα δεις ότι θα σε εκτιμάει πιο πολύ απ’ οτιδήποτε στον κόσμο όπως εκτιμάω εγώ την μητέρα μου που μετανάστευσε αναγκαστικά για να μας σπουδάσει κ να μας μεγαλώσει όλες όσο κ αν δν ήθελε να φύγει από το σπίτι της.    θα τα καταφέρεις στο λέω με σιγουριά 💪🏽    Προσωπικά έχουμε βρει την ησυχία μας από τότε , η μαμά μου ξανά παντρεύτηκε πολύ αργότερα όταν είχαμε πια ενηλικιωθεί και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα αυτός ο πατέρας ν έχει διεκδικήσει δικαιώματα πάνω μας. Ειλικρινά η διατροφή δεν είναι τίποτα μπροστά στην επιρροή κ στην ζωή που μπορεί να σου δυσκολέψει ένας άνθρωπος μόνο κ μόνο από πείσμα.    ταπεινή μου άποψη ως παιδί τέτοιου γονέα.    σαφως κ υπάρχουν απωθημένα. Σαφώς κ «ζήλευα» παιδιά που είχαν μπαμπά κτλ κτλ αλλά η ψυχική υγεία είναι το πιο σημαντικό από το να έχεις κάποιον ακατάλληλο δίπλα στο παιδί σου. Δν ξέρεις πως θα εξελιχτεί κ εφόσον δεν θέλει καλύτερα να μην πιέζεις τα πράγματα. Η μαμά μας, μας γέμισε κάθε κενό ❤️   στο ξανά λέω και να το θυμάσαι! Θα τα καταφέρεις ❤️ 
    • Καλημέρα κορίτσι μου...όντως αυτό το τεστ είναι αρνητικό..Καταλαβαίνω την λαχτάρα σου αλλά εγώ θα σου πω να αφήσεις στην άκρη τα τεστ..Ζήσε το καλοκαίρι σου με τον άντρα σου και τα παιδιά σου και το μωράκι σίγουρα θα έρθει πριν καν το καταλάβεις,αλλά πρέπει να ηρεμήσεις και να μη βάζεις εμπόδια στον εαυτό σου 🧡..Περαστικά σου και για τον κορονοιο 🤗🧿
    • Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες μας ❤️❤️❤️❤️
    • Με το καλό κορίτσι διάβασα κ εγω την απίθανη ιστορία σου ❤️   αν ανησυχείς πάρε τον γιατρό να πας να σε δει. Μην ντρέπεσαι. Σκέψου ποσό πιο ήρεμη θα νιώσεις μετά! Αν είσαι οκ κ μπορείς να περιμένεις μέχρι τον επόμενο υπέρηχο τότε κανένα θέμα! 😊   οτι σε κάνει εσένα να νιώσεις καλύτερα! 
    • Εμένα λογικό μου φαίνεται γιατί κι εγώ τις δύο φορές που είχα τέτοια υγρά μου κράτησαν 2-3 μέρες!  Τώρα λογικό να σε πιάνει ένα άγχος και να σκέφτεσαι διάφορα!  Μήπως ρώτησες τον γιατρό σου σε ποια φάση πρέπει να ανησυχήσεις ή να τον ενημερώσεις; Απ' ότι κατάλαβα και να τα ξαναεβλεπες το θεωρεί νορμάλ ο γιατρός  Εμένα πχ τότε μου είχε πει αν συνεχίσουν για πάνω από τρεις μέρες ή αν δεις κόκκινο να μου πεις! Βέβαια εγώ ήμουν στο δεύτερο τρίμηνο και είχα και χαμηλό πλακούντα οπότε δεν σημαίνει ότι είμαστε ίδια περίπτωση ή ότι ο γιατρός θα δώσει ίδιες οδηγίες!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...