Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Ακόμα και μετά την ωορρηξία μπορεί να πάνε πρακτικά ένα εκατομμύριο πράγματα στραβά και να μην έχεις στην ουσία «ποιοτική» ωορρηξία. Αυτήν ακριβώς την συζήτηση κάναμε με τον γιατρό την Δευτέρα που μας πέρασε και αυτό ακριβώς είπαμε. Η LH σου λέει ότι είσαι έτοιμη για το ωάριο αλλά μπορεί το ωάριο να μην έχει αναπτυχθεί σωστά ή επαρκώς ή οτιδήποτε άλλο. Υπάρχουν παρά πολλοί παράγοντες. 
Εγώ θα πω καλή επιτυχία και να ειναι η τυχερή σας ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Κ σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι... δλδ αν κάνεις παρακολούθηση ωορηξιας μόνο βλέπει εάν όντως υπάρχει ωάριο.. αλλά κ πάλι δεν σου εγγυάται ότι θα είναι ποιοτικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@singing in the rainδιαβασα το μνμ σου και θελω να σου πω καλη επιτυχια στη νεα σας προσπαθεια!!! ❤️ θα ερθω σιγα σιγα κι εγω στην αλλη ομαδουλα μιας και σε 10 μερες εχουμε ραντεβου με τον εξωσωματιστη να βαλουμε κι εμεις μπροστα για εξωσωματικη! θελω να παρω κι εγω να κλεισω ραντεβου στην επιτροπη αλλα ειδα θελει 2 σπερμοδιαγραμματα σε διαστημα 75 ημερων οποτε πρεπει να βαλω τον αντρα μου να κανει σιγα σιγα...

εσυ σε ποια επιτροπη θα πας; αθηνα μενεις ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@singing in the rainδιαβασα το μνμ σου και θελω να σου πω καλη επιτυχια στη νεα σας προσπαθεια!!! ❤️ θα ερθω σιγα σιγα κι εγω στην αλλη ομαδουλα μιας και σε 10 μερες εχουμε ραντεβου με τον εξωσωματιστη να βαλουμε κι εμεις μπροστα για εξωσωματικη! θελω να παρω κι εγω να κλεισω ραντεβου στην επιτροπη αλλα ειδα θελει 2 σπερμοδιαγραμματα σε διαστημα 75 ημερων οποτε πρεπει να βαλω τον αντρα μου να κανει σιγα σιγα...

εσυ σε ποια επιτροπη θα πας; αθηνα μενεις ε;

Καλή αρχή κορίτσι μου! Θα δεις ότι με ένα περίεργο τρόπο θα είσαι πιο ήρεμη τώρα που κάτι κάνεις... αν θες να πεις σε ποιο γιατρό πήγες τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλή αρχή κορίτσι μου! Θα δεις ότι με ένα περίεργο τρόπο θα είσαι πιο ήρεμη τώρα που κάτι κάνεις... αν θες να πεις σε ποιο γιατρό πήγες τελικά;

Ευχαριστω Tokyo μου!!! μου λειπει η ηρεμια η αληθεια ειναι γτ τον τελευταιο μηνα εχω τρομερα ξεσπασματα απο στεναχωρια και μαζεμενη ενταση... νομιζω πια εχουν σπασει τα νευρα μου μετα απο τοση προσπαθεια και επαναλαμβανομενη απογοητευση...

Στον γιατρο σου εχω κλεισει!!! 😉 ανυπομονω να παω!! εχω ραντεβου στις 19 του μηνα!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μουυυυ!!!!

@Antonia2 μου ναιιιι είχαμε επαφή❤️❤️ . Και σήμερα μας είπε ο γιατρός να έχουμε οπότε δώσαμε και για σήμερα ραντεβού 😉!! Θα κάνω ένα τεστακι το μεσημέρι να δω πως πάει η γραμμή που φαντάζομαι πρέπει να εξασθενεί. Εγώ αυτόν τον μήνα πάντως κατάλαβα την ωορηξια μου και χωρίς τεστ μόνο από τον πόνο και επιτέλους κατάλαβα και την δεξιά πλευρά! Από εκεί έκανα αυτόν τον μήνα. Συνήθως νιώθω μόνο την αριστερή. Και αυτόν τον μήνα ένιωσα πόνο και από αριστερά αλλά αφού ένιωσα πιο έντονο από δεξιά κατάλαβα ότι έγινε από εκεί! Πάντως ο γιατρός έπεσε μέσα!! 

Αντωνία μου εγώ άσχετα που βλέπεις όπως λες τα καφέ κάθε μήνα πριν την περίοδο,θα ευελπιστώ ότι αυτόν τον μήνα σημαίνουν κάτι άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυυ!!!!

@Antonia2 μου ναιιιι είχαμε επαφή❤️❤️ . Και σήμερα μας είπε ο γιατρός να έχουμε οπότε δώσαμε και για σήμερα ραντεβού 😉!! Θα κάνω ένα τεστακι το μεσημέρι να δω πως πάει η γραμμή που φαντάζομαι πρέπει να εξασθενεί. Εγώ αυτόν τον μήνα πάντως κατάλαβα την ωορηξια μου και χωρίς τεστ μόνο από τον πόνο και επιτέλους κατάλαβα και την δεξιά πλευρά! Από εκεί έκανα αυτόν τον μήνα. Συνήθως νιώθω μόνο την αριστερή. Και αυτόν τον μήνα ένιωσα πόνο και από αριστερά αλλά αφού ένιωσα πιο έντονο από δεξιά κατάλαβα ότι έγινε από εκεί! Πάντως ο γιατρός έπεσε μέσα!! 

Αντωνία μου εγώ άσχετα που βλέπεις όπως λες τα καφέ κάθε μήνα πριν την περίοδο,θα ευελπιστώ ότι αυτόν τον μήνα σημαίνουν κάτι άλλο! 

με το καλο κοριτσι μουυυ!!! να ειναι οι επαφες σας οι τυχερες που θα σας φερουν το 2ο θαυμα σας!!!!🤞❤️😍 τι ωραια που τα καταλαβες ολα αυτα... εγω ντιπ ζαβο... δεν καταλαβαινω τπτ καθε μηνα.. εχω κτ διασπαρτα μικροπονακια (και αυτα αρχισα να τα αντιλαμβανομαι αφοτου αρχισαμε τις ελευθερες επαφες και παρατηρουσα το παραμικρο) αλλα ως εκει..

σε ευχαριστω πολυ για τη θετικη ενεργεια!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Tokyo μου!!! μου λειπει η ηρεμια η αληθεια ειναι γτ τον τελευταιο μηνα εχω τρομερα ξεσπασματα απο στεναχωρια και μαζεμενη ενταση... νομιζω πια εχουν σπασει τα νευρα μου μετα απο τοση προσπαθεια και επαναλαμβανομενη απογοητευση...

Στον γιατρο σου εχω κλεισει!!! 😉 ανυπομονω να παω!! εχω ραντεβου στις 19 του μηνα!!! 😁

Προσωπικά βρήκα πιο εύκολη την εξωσωματική απο τη φυσικη προσπαθεια! Θα δεις ποσο εξαιρετικός γιατρός είναι! Μακάρι να σας ερθουν όλα ευκολα απο εδω και περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Κ σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι... δλδ αν κάνεις παρακολούθηση ωορηξιας μόνο βλέπει εάν όντως υπάρχει ωάριο.. αλλά κ πάλι δεν σου εγγυάται ότι θα είναι ποιοτικό...

Έτσι ακριβώς και ακόμα και ποιοτική ωορρηξία να κάνεις μπορεί να πάνε τα υπόλοιπα στραβά, πχ να μην αναπτυχθεί το ενδομήτριο, να μην βρεθούν ωάριο και σπερματοζωάριο, να μην γίνει γονιμοποίηση στον πυρήνα και όλα αυτά πριν πιάσουμε το κομμάτι της εμφύτευσης. Άσε γιατί όλη η αναπτυξιακή βιολογία του 4ου έτους περνάει μπροστά από τα μάτια μου κάθε μήνα 😆 Με τόσα εμπόδια να πάνε όλα καλά αν πιάσουμε εμείς παιδί φυσιολογικά θα είναι θαύμα, να ξέρετε, σας το λέω από τώρα... με την γκαντεμιά που έχω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@singing in the rainδιαβασα το μνμ σου και θελω να σου πω καλη επιτυχια στη νεα σας προσπαθεια!!! ❤️ θα ερθω σιγα σιγα κι εγω στην αλλη ομαδουλα μιας και σε 10 μερες εχουμε ραντεβου με τον εξωσωματιστη να βαλουμε κι εμεις μπροστα για εξωσωματικη! θελω να παρω κι εγω να κλεισω ραντεβου στην επιτροπη αλλα ειδα θελει 2 σπερμοδιαγραμματα σε διαστημα 75 ημερων οποτε πρεπει να βαλω τον αντρα μου να κανει σιγα σιγα...

εσυ σε ποια επιτροπη θα πας; αθηνα μενεις ε;

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν θέλω να φανώ αδιάκριτη αλλά αν θυμάμαι καλά δεν ήταν τόσο σοβαρό το θέμα που είχατε και η ηλικία σου σου επιτρέπει να συνεχίσεις της προσπάθειες φυσιολογικά! Η θυμάμαι κάτι λάθος? Θέλω να πω γιατί ξεκινάς για εξωσωματική? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσια μου και καλη εβδομαδα να εχουμε!!

εχει μαυρισει η ψυχη μου με οσα γινονται στο Ισραηλ... ποσοι πολεμοι πια... ποσοι νεκροι...😔

Μαρινακι μου εγω περιμενω την Παρασκευη κανονικα.. και ηδη χθες ειδα τα πρωτα καφε (που ερχονται πριν την περιοδο καθε μηνα...) οποτε δεν ελπιζω και πολυ...🙄

Ναι αλλά μήπως αυτά τα καφέ δεν ήταν τα γνωστά του κάθε μήνα;;;; 😍😍😍

Δεν είναι πολύ νωρίς να τα είδες από Κυριακή ενώ περιμένεις Παρασκευή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν θέλω να φανώ αδιάκριτη αλλά αν θυμάμαι καλά δεν ήταν τόσο σοβαρό το θέμα που είχατε και η ηλικία σου σου επιτρέπει να συνεχίσεις της προσπάθειες φυσιολογικά! Η θυμάμαι κάτι λάθος? Θέλω να πω γιατί ξεκινάς για εξωσωματική? 

καλημερα και σε εσενα!!!❤️

οχι οχι καθολου αδιακριτη.. προς θεου... 

το δικο μας προβλημα ειναι οτι δεν ξερουμε αν εχουμε εντοπισει προβλημα... 😅 ξεκινησαμε προσπαθειες αρχες του 2021.. ενταξει στην αρχη υπολογιζα λαθος τις μερες με βαση μια εφαρμογη.. τον ιουλιο του 2021 πηρα τις ταινιες να μαθω την ωορρηξια μου και καναμε στοχευμενες επαφες (χωρις να το ξερει ο αντρας μου φσκ😊... τζιφος και παλι.. κανουμε τον οκτωβρη εξετασεις (ορμονολογικες και οι 2, εγω σαλπιγγογραφια και ελεγχο σε γυναικολογο, ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα καλλιεργεια κλπ) και βρισκουμε μονο οτι η κινητικοτητα του σπερματος ηταν στο οριο με ποσοτητα και μορφολογια τελεια. παιρνει βιταμινες, κανουμε και οι 2 διατροφη κλπ και προσπαθουμε αλλο ενα 6μηνο με ελευθερες επαφες.. τπτ... μαιο του 2022 κανει ο αντρας μου 2ο σπερμοδιαγραμμα και dfi+οξειδωτικο... Ολα τελεια αλλα βρηκαμε dfi 29% λογω κιρσοκηλης.. εκανε τον ιουλιου του 2022 χειρουργειο και ταυτοχρονα εκανα κι εγω μια θεραπεια γτ βρηκαμε αυξημενα πυοσφαιρια και ειχα και τα καφε οποτε βρηκαμε οτι εχω χλαμυδια (αλλα οχι το ΣΜΝ).. [εδω να πω οτι εχω επισκεφθει 3 γυναικολογους οι οποιοι μου λενε οτι δεν εχω θεμα.. ο τελευταιος μου ειπε να κανω υστεροσκοπηση για να ειμαστε σιγουροι οτι δεν υπαρχει κατι που δεν βλεπουμε....]

να μην πω αλλες λεπτομερειες, αφου κανω θεραπεια και αφου περναει ενα 6μηνο απο το χειρουργειο του αντρα μου το μαρτιο του 2023 εχω θετικο τεστ αλλα ηταν κενος ο σακος εν τελει.. τελη μαρτιου αποξεση και απο μαιο νεες προσπαθειες ως τωρα....

οπως καταλαβαινεις εχουμε ταλαιπωρηθει τοοοοοοοσο πολυ και οι 2 που η ψυχουλα μας δεν αντεχει αλλη προσπαθεια και απογοητευση.. ελπιζω η εξωσωματικη να μας φερει το θαυμα μας...🙏

Υ.Γ. οι ηλικιες μας ειναι 34 εγω και 37 ο αντρας μου. εγω εκανα ΑΜΗ το φεβρουαριο και ηταν χαμηλη (1,36)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα και σε εσενα!!!❤️

οχι οχι καθολου αδιακριτη.. προς θεου... 

το δικο μας προβλημα ειναι οτι δεν ξερουμε αν εχουμε εντοπισει προβλημα... 😅 ξεκινησαμε προσπαθειες αρχες του 2021.. ενταξει στην αρχη υπολογιζα λαθος τις μερες με βαση μια εφαρμογη.. τον ιουλιο του 2021 πηρα τις ταινιες να μαθω την ωορρηξια μου και καναμε στοχευμενες επαφες (χωρις να το ξερει ο αντρας μου φσκ😊... τζιφος και παλι.. κανουμε τον οκτωβρη εξετασεις (ορμονολογικες και οι 2, εγω σαλπιγγογραφια και ελεγχο σε γυναικολογο, ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα καλλιεργεια κλπ) και βρισκουμε μονο οτι η κινητικοτητα του σπερματος ηταν στο οριο με ποσοτητα και μορφολογια τελεια. παιρνει βιταμινες, κανουμε και οι 2 διατροφη κλπ και προσπαθουμε αλλο ενα 6μηνο με ελευθερες επαφες.. τπτ... μαιο του 2022 κανει ο αντρας μου 2ο σπερμοδιαγραμμα και dfi+οξειδωτικο... Ολα τελεια αλλα βρηκαμε dfi 29% λογω κιρσοκηλης.. εκανε τον ιουλιου του 2022 χειρουργειο και ταυτοχρονα εκανα κι εγω μια θεραπεια γτ βρηκαμε αυξημενα πυοσφαιρια και ειχα και τα καφε οποτε βρηκαμε οτι εχω χλαμυδια (αλλα οχι το ΣΜΝ).. [εδω να πω οτι εχω επισκεφθει 3 γυναικολογους οι οποιοι μου λενε οτι δεν εχω θεμα.. ο τελευταιος μου ειπε να κανω υστεροσκοπηση για να ειμαστε σιγουροι οτι δεν υπαρχει κατι που δεν βλεπουμε....]

να μην πω αλλες λεπτομερειες, αφου κανω θεραπεια και αφου περναει ενα 6μηνο απο το χειρουργειο του αντρα μου το μαρτιο του 2023 εχω θετικο τεστ αλλα ηταν κενος ο σακος εν τελει.. τελη μαρτιου αποξεση και απο μαιο νεες προσπαθειες ως τωρα....

οπως καταλαβαινεις εχουμε ταλαιπωρηθει τοοοοοοοσο πολυ και οι 2 που η ψυχουλα μας δεν αντεχει αλλη προσπαθεια και απογοητευση.. ελπιζω η εξωσωματικη να μας φερει το θαυμα μας...🙏

Υ.Γ. οι ηλικιες μας ειναι 34 εγω και 37 ο αντρας μου. εγω εκανα ΑΜΗ το φεβρουαριο και ηταν χαμηλη (1,36)..

Εντάξει με καλύψεις πλήρως 😁 η αλήθεια είναι ότι έχετε ένα 6 μηνο ακόμα να δοκιμάσετε αλλά το θέμα είναι η ψυχολογία! Και από τη στιγμή που δεν το αντέχεις άλλο νομίζω ότι και όλα τέλεια να ήταν δεν θα είχε νόημα! Το βασικό αυτό είναι! Για την υστεροσκοπιση έβγαλες άκρη? Βρήκες κανέναν που να το κάνει λίγο πιο οικονομικά? Γτ θα ήταν καλά να το έκανες για να είσαι σίγουρη ότι δεν υπάρχει κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Ναι αλλά μήπως αυτά τα καφέ δεν ήταν τα γνωστά του κάθε μήνα;;;; 😍😍😍

Δεν είναι πολύ νωρίς να τα είδες από Κυριακή ενώ περιμένεις Παρασκευή;;;

η αληθεια ειναι οτι συνηθως ερχονται 3-4 μερες πριν... βεβαια επειδη ειναι λιγο ανωμαλα ολα αυτα τα καφε, εχει τυχει να ερθουν και 5 μερες πριν την περιοδο οποτε το θεωρω φυσιολογικο για μενα... 😇 επισης ο κυκλος μου εχει τυχει να ειναι 27 μερες αντι για 28.. οποτε αν ερθει την πεμπτη, χθες ηταν 4 μερες πριν την περιοδο...🙄

οπως καταλαβαινεις δεν το πιστευω καθολου οτι εχουμε πετυχει συλληψη... απλα τα εχω βαψει μαυρα και μετραω μερες γ ν παω στο γιατρο...😞

ευχαριστω κοριτσι μου που θες να μου δωσεις ελπιδες!!!! σου στελνω ενα μεγαλο φιλι!! 😘❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εντάξει με καλύψεις πλήρως 😁 η αλήθεια είναι ότι έχετε ένα 6 μηνο ακόμα να δοκιμάσετε αλλά το θέμα είναι η ψυχολογία! Και από τη στιγμή που δεν το αντέχεις άλλο νομίζω ότι και όλα τέλεια να ήταν δεν θα είχε νόημα! Το βασικό αυτό είναι! Για την υστεροσκοπιση έβγαλες άκρη? Βρήκες κανέναν που να το κάνει λίγο πιο οικονομικά? Γτ θα ήταν καλά να το έκανες για να είσαι σίγουρη ότι δεν υπάρχει κάτι!

θα το συζητησω με το γιατρο που θα παω τωρα... νομιζω μετα απ οσα διαβασα για τα δημοσια νοσοκομεια, δεν νιωθω πολυ safe και ουτε εχω το κουραγιο (ψυχικα) να ταλαιπωρηθω κι αλλο... θα παω σε αυτον, θα του το συζητησω και θα δω τι θα μου πει... εγω θα ηθελα να κανω υστεροσκοπηση πριν την εξωσωματικη αλλα θελω και τη γνωμη του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

θα το συζητησω με το γιατρο που θα παω τωρα... νομιζω μετα απ οσα διαβασα για τα δημοσια νοσοκομεια, δεν νιωθω πολυ safe και ουτε εχω το κουραγιο (ψυχικα) να ταλαιπωρηθω κι αλλο... θα παω σε αυτον, θα του το συζητησω και θα δω τι θα μου πει... εγω θα ηθελα να κανω υστεροσκοπηση πριν την εξωσωματικη αλλα θελω και τη γνωμη του...

Σίγουρα τα ιδιωτικά είναι καλύτερα αλλά έχουμε μεγάλο κόστος δυστυχώς! Σε αυτή τη χώρα παρακαλάμε να μην αρρωστήσουμε!! Πάντως κάτι άσχετο εμάς ο γιατρός για το κατακερματισμό δεν μας έδωσε θεραπεία! Και ήταν 19%.. μήπως πρέπει να το ξαναδούμε? Ξέρω ότι μικρότερο του 15 είναι καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω μια ερώτηση να σας κάνω, όπως είπα και παραπάνω πήρα σήμερα τα αποτελέσματα της προγεστερόνης και είναι 15,05 ng/ml. Η κοπέλα από το διαγνωστικό με ρώτησε αν είμαι έγκυος σύμφωνα με τα αποτελέσματα της προγεστερόνης και ρε κορίτσια μου έχει κολλήσει στο μυαλό. Υπάρχει περίπτωση να είμαι??? 

* Την εξέταση την έκανα την 22η μέρα σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού.

* Είμαι στην 26 μέρα σήμερα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

θα το συζητησω με το γιατρο που θα παω τωρα... νομιζω μετα απ οσα διαβασα για τα δημοσια νοσοκομεια, δεν νιωθω πολυ safe και ουτε εχω το κουραγιο (ψυχικα) να ταλαιπωρηθω κι αλλο... θα παω σε αυτον, θα του το συζητησω και θα δω τι θα μου πει... εγω θα ηθελα να κανω υστεροσκοπηση πριν την εξωσωματικη αλλα θελω και τη γνωμη του...

Ίσως επειδη εκανες κ αποξεση, αρα μια επεμβαση στη μητρα, να τη ζητησει για να δει τι παιζει... θα σας πει πάντως μονο αν ειναι απαραιτητο! Είσαι πολύ νέα Αντωνία κ πραγματικά θα πας πολύ καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

θα το συζητησω με το γιατρο που θα παω τωρα... νομιζω μετα απ οσα διαβασα για τα δημοσια νοσοκομεια, δεν νιωθω πολυ safe και ουτε εχω το κουραγιο (ψυχικα) να ταλαιπωρηθω κι αλλο... θα παω σε αυτον, θα του το συζητησω και θα δω τι θα μου πει... εγω θα ηθελα να κανω υστεροσκοπηση πριν την εξωσωματικη αλλα θελω και τη γνωμη του...

Δε ξέρω γιατί αλλά έχω την εντύπωση ότι για να μπεις σε διαδικασία εξωσωματικής καλό θα ήταν να κάνεις πρώτα μια υστεροσκοπιση. Έχω δύο φίλες που η μία με καφέ πριν την περίοδο και η άλλη με βαριά περίοδο βρήκαν με υστεροσκοπιση πολύποδες και απλά αφαιρέθηκαν. 

Όσο αφορά την εξωσωματική έτσι όπως το θέτεις πιστεύω και εγώ αυτό θα εκανα. Και θεωρώ ότι θα έχετε και επιτυχία με την πρώτη. Απλά σκέψου σαν εναλλακτική την υστεροσκοπιση για να δεις και γιατί είναι τα καφέ. Συνήθως οι πολύποδες δίνουν τέτοια εικόνα. Όπως και να έχει όμως είσαι πολυυυυυ κονταααααα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Σίγουρα τα ιδιωτικά είναι καλύτερα αλλά έχουμε μεγάλο κόστος δυστυχώς! Σε αυτή τη χώρα παρακαλάμε να μην αρρωστήσουμε!! Πάντως κάτι άσχετο εμάς ο γιατρός για το κατακερματισμό δεν μας έδωσε θεραπεία! Και ήταν 19%.. μήπως πρέπει να το ξαναδούμε? Ξέρω ότι μικρότερο του 15 είναι καλό 

τι να σου πω κοριτσι μου;; δεν ειμαι και ειδικη.. απλα εμας στις πρωτες εξετασεις δεν μας το ζητησαν και μπορει να ηταν πολυ παραπανω απο 29% γτ η 2η εξεταση εγινε μετα απο αντιοξειδωτικη αγωγη 6 μηνων με βιταμινες και διατροφη.. οποτε ειπαμε να παρουμε δραστικα μετρα και να κανουμε το χειρουργειο..

μετα το χειρουργειο ηταν να κανει εξετασεις ο αντρας μου μετα το 6μηνο (γυρω στον ιανουαριο) αλλα το δεκεμβρη σηκωσε 39,5 πυρετο και μας ειπαν μετα το 3μηνο.. και τσουπ ηρθε μια συλληψη οποτε ειπαμε να περιμενουμε μετα τις προσπαθειες του καλοκαιριου να παει μπας και ερθει σπορακι πριν τις εξετασεις και τις γλιτωσουμε (γτ θα δωσουμε 360€ για να τις κανει στο λυμπεροπουλο...) money money money🤑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια έχω μια ερώτηση να σας κάνω, όπως είπα και παραπάνω πήρα σήμερα τα αποτελέσματα της προγεστερόνης και είναι 15,05 ng/ml. Η κοπέλα από το διαγνωστικό με ρώτησε αν είμαι έγκυος σύμφωνα με τα αποτελέσματα της προγεστερόνης και ρε κορίτσια μου έχει κολλήσει στο μυαλό. Υπάρχει περίπτωση να είμαι??? 

* Την εξέταση την έκανα την 22η μέρα σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού.

* Είμαι στην 26 μέρα σήμερα.

 

αχ λευκη μου δεν ξερεις ποσο το ευχομαιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!🙏🙏❤️❤️❤️ μακαρι να εισαι εγκυουλα!!!!!

στις 12/10 δεν περιμενεις;; μηπως να μιλησεις με το γιατρο σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

αχ λευκη μου δεν ξερεις ποσο το ευχομαιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!🙏🙏❤️❤️❤️ μακαρι να εισαι εγκυουλα!!!!!

στις 12/10 δεν περιμενεις;; μηπως να μιλησεις με το γιατρο σου;;

Περιμένω να με πάρει τηλέφωνο για τα αποτελέσματα του ΠΑΠ μου και θα τον ενημερώσω!!!

Μακάρι να πιάσει η ευχή σου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ίσως επειδη εκανες κ αποξεση, αρα μια επεμβαση στη μητρα, να τη ζητησει για να δει τι παιζει... θα σας πει πάντως μονο αν ειναι απαραιτητο! Είσαι πολύ νέα Αντωνία κ πραγματικά θα πας πολύ καλά! 

το ελπιζω Τοκυο μου να πανε ολα καλα για ολες μας!!!! 🙏😍 εγω να σου πω την αληθεια θα το προτιμουσα απο την αποψη να αποκλεισω καθε πιθανοτητα οτι υπαρχει κατι που ισως να μη βοηθησει να γινει η εμφυτευση και στην περιπτωση της εξωσωματικης...

οσο δεν προσπαθεις με υποβοηθουμενη εχεις παντα στο πισω μερος του μυαλου σου οτι υπαρχει αυτη η "λυση" (της εξωσωματικης)... τωρα φοβαμαι μηπως αποτυχει και αυτη η προσπαθεια και πραγματικα θα πεσω στα πατωματα.... 😢 (που ειναι λογικο να μην πετυχουμε με την πρωτη αλλα θα μου στοιχισει πολυ... οπως σε καθε κοπελα αλλωστε...)

εσυ κοριτσι μου εχεις ετοιμα εμβρυακια απ τη διεγερση που ειχες κανει παλιοτερα;; ποτε θα κανεις την ετ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Περιμένω να με πάρει τηλέφωνο για τα αποτελέσματα του ΠΑΠ μου και θα τον ενημερώσω!!!

Μακάρι να πιάσει η ευχή σου🙏

περιμενουμε νεα σου!!!! 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ λευκη μου δεν ξερεις ποσο το ευχομαιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!🙏🙏❤️❤️❤️ μακαρι να εισαι εγκυουλα!!!!!

στις 12/10 δεν περιμενεις;; μηπως να μιλησεις με το γιατρο σου;;

Καταλάθος δεν σου απάντησα στην ερώτηση σου!😁 Ναι στις 12 περιμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

το ελπιζω Τοκυο μου να πανε ολα καλα για ολες μας!!!! 🙏😍 εγω να σου πω την αληθεια θα το προτιμουσα απο την αποψη να αποκλεισω καθε πιθανοτητα οτι υπαρχει κατι που ισως να μη βοηθησει να γινει η εμφυτευση και στην περιπτωση της εξωσωματικης...

οσο δεν προσπαθεις με υποβοηθουμενη εχεις παντα στο πισω μερος του μυαλου σου οτι υπαρχει αυτη η "λυση" (της εξωσωματικης)... τωρα φοβαμαι μηπως αποτυχει και αυτη η προσπαθεια και πραγματικα θα πεσω στα πατωματα.... 😢 (που ειναι λογικο να μην πετυχουμε με την πρωτη αλλα θα μου στοιχισει πολυ... οπως σε καθε κοπελα αλλωστε...)

εσυ κοριτσι μου εχεις ετοιμα εμβρυακια απ τη διεγερση που ειχες κανει παλιοτερα;; ποτε θα κανεις την ετ;;

ειχα τον ιδιο φοβο τοτε... ελεγα οκ τωρα εχω την εξωσωματικη κ αν αποτυχει;;; ομως εχετε ολα τα φοντα να πανε ολα καλα! 

εχω ετοιμα ναι! μετα την υστεροσκοπηση διορθωθηκαν τα θεματακια μου κ θα προχωρησω τωρα συντομα! Μπορει να σε πετυχω κ καμια μερα στο ιατρειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχα δεν πειράζει αυτό έχει σημασία πως είναι όλα καλά τωρα λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μπορέσετε να το δείτε  εχεις κάνει κοιλιτσα ; Τώρα μπορείς να είσαι πιο χαλαρή και να απολαύσεις το ταξίδι 🌈 σε ευχαριστώ πολύ αύριο έχω Doppler να πάω και σε μια βδομαδα γυναικολόγο ίσως τον κάνω κουβέντα και για την γεννά θα δούμε ! 
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! να σαι καλά και με το καλό κι εσύ να δεχτείς την κορούλα σου τον άλλο μήνα 💖 Όχι, φύλο δε καταφέραμε να δούμε, γιατί το μωράκι κοιμόταν και κάναμε αμάν και πως να το ξυπνήσουμε, οπότε ο γιατρός εστίασε στα απαραίτητα σημεία να δει, προσπάθησε να έχουμε καλή εικόνα και ανάμεσα στα πόδια αλλά δε τα κατάφερε... 😅 το μωρό μάλλον νευρίασε που το ξυπνήσαμε και λέει σιγά μη σας κάνω και τη χάρη 🤣🤣🤣  δε πειράζει, το σημαντικό είναι ότι όλα βγήκαν φυσιολογικά, ελάχιστο ρίσκο για τρισωμίες, οπότε φύγαμε ολοταχώς για το 2ο τρίμηνο! Ακόμα σα ψέμματα μου ακούγεται και μόνο που το λέω 🥲🥲🌈🌈
    • @Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗 Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά! Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα... Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει. Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου. Σας φιλώ 🌸🌷🤗
    • @Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.   τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️) αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον.  σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️
    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...