Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

Kαλημέρα κορίτσια!!! Ρε σεις σας ζηλεύω, τι παχιές γραμμές, τι ροζ, εγώ τίποτα, με πολύ ζόρι εξακολουθώ να βλέπω μόνο σκιά, χωρίς χρώμα, γκρι θα το έλεγα. Πόσο πρέπει να εκπαιδευτώ πχια; Να δείτε που όοοοοοταν θα έχω εγώ θετικά, θα τα βαφτίζω αρνητικά και με καθυστέρηση 34214949 μέρες θα περιμένω περίοδο! 😅😅😅

@marinamanoulitsa γιατί δεν πας σε άλλο μικροβιολογικό για 2ο τσεκάρισμα;; εγώ στα τεστ που έχω διάβασα χτες ότι ανιχνεύει χοριακή από 10 και πάνω, δηλ με ποια λογική λέει η άλλη ότι στο αίμα δε φαίνεται ακόμα, που ανιχνεύει από 0 και πάνω; Αν είσαι χαλαρή και ήρεμη οκ αλλά αν τρώγεσαι, είναι πολλές οι μέρες κορίτσι μου μέχρι τη Δευτέρα, και σιγά τον κόπο, ένα τσίμπημα, 10 ευρώ και μισή μέρα αναμονή! Αν βγει θετική η χοριακή θα ξέρεις αρκετά νωρίς και θα κανονίσεις κ με το γιατρό σου πώς πρέπει να προχωρήσεις, αν βγει αρνητική δε θα περάσεις ένα ΠΣΚ τρώγοντας τα νύχια σου, τα σωθικά σου και τα μάτια σου σε τεστ!! Δεν ξέρω, μια γνώμη λέω, μπορεί να ναι και λάθος, αλλά κρίνοντας από το άγχος που έχω εγώ για σένα πριν κοιμηθώ και με το που ξυπνήσω, φαντάζομαι πώς θα είσαι εσύ!! 

@dimand το μεσημέρι θα έχουμε αποτελέσματα λογικά;;; άντε πες τους να κάνουν πιο γρήγορα, καρδιακές γίναμε! Ωστόσο δεν έβαλες φωτό και δεν πρέπει να σου μιλάω. Εγώ είμαι εκπαιδευόμενη ακόμα, χρειάζομαι πρακτική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Χαχαχα έχεις δίκιο Δεν το σκέφτηκα το έχω όμως στο σπίτι δεν το έχω πετάξει μόλις γυρίσω από τη δουλειά θα το βγάλω 😛😛 έχω αυτά της hometest που μου είχανε δώσει με. τά ωορρηξίας 😁

Αα και να φανταστείς δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης τα home test και έχεις ήδη 2 θετικα !! Αααχ ελπίζω να είναι θετική η χοριακή ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!!! Ρε σεις σας ζηλεύω, τι παχιές γραμμές, τι ροζ, εγώ τίποτα, με πολύ ζόρι εξακολουθώ να βλέπω μόνο σκιά, χωρίς χρώμα, γκρι θα το έλεγα. Πόσο πρέπει να εκπαιδευτώ πχια; Να δείτε που όοοοοοταν θα έχω εγώ θετικά, θα τα βαφτίζω αρνητικά και με καθυστέρηση 34214949 μέρες θα περιμένω περίοδο! 😅😅😅

@marinamanoulitsa γιατί δεν πας σε άλλο μικροβιολογικό για 2ο τσεκάρισμα;; εγώ στα τεστ που έχω διάβασα χτες ότι ανιχνεύει χοριακή από 10 και πάνω, δηλ με ποια λογική λέει η άλλη ότι στο αίμα δε φαίνεται ακόμα, που ανιχνεύει από 0 και πάνω; Αν είσαι χαλαρή και ήρεμη οκ αλλά αν τρώγεσαι, είναι πολλές οι μέρες κορίτσι μου μέχρι τη Δευτέρα, και σιγά τον κόπο, ένα τσίμπημα, 10 ευρώ και μισή μέρα αναμονή! Αν βγει θετική η χοριακή θα ξέρεις αρκετά νωρίς και θα κανονίσεις κ με το γιατρό σου πώς πρέπει να προχωρήσεις, αν βγει αρνητική δε θα περάσεις ένα ΠΣΚ τρώγοντας τα νύχια σου, τα σωθικά σου και τα μάτια σου σε τεστ!! Δεν ξέρω, μια γνώμη λέω, μπορεί να ναι και λάθος, αλλά κρίνοντας από το άγχος που έχω εγώ για σένα πριν κοιμηθώ και με το που ξυπνήσω, φαντάζομαι πώς θα είσαι εσύ!! 

@dimand το μεσημέρι θα έχουμε αποτελέσματα λογικά;;; άντε πες τους να κάνουν πιο γρήγορα, καρδιακές γίναμε! Ωστόσο δεν έβαλες φωτό και δεν πρέπει να σου μιλάω. Εγώ είμαι εκπαιδευόμενη ακόμα, χρειάζομαι πρακτική.

Καλημέρα κορίτσι μου!! Έχεις μυωπία? Γιατί δεν την βλέπεις την γραμμή??🤔🤔 εγώ και εσύ πάλι παρέα θα είμαστε στην αναμονή! Εσύ είχες θετικό τεστ την Κυριακή εγώ είχα την τρίτη!! Έχεις κανένα σύμπτωμα 🤣🤣?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!!! Ρε σεις σας ζηλεύω, τι παχιές γραμμές, τι ροζ, εγώ τίποτα, με πολύ ζόρι εξακολουθώ να βλέπω μόνο σκιά, χωρίς χρώμα, γκρι θα το έλεγα. Πόσο πρέπει να εκπαιδευτώ πχια; Να δείτε που όοοοοοταν θα έχω εγώ θετικά, θα τα βαφτίζω αρνητικά και με καθυστέρηση 34214949 μέρες θα περιμένω περίοδο! 😅😅😅

@marinamanoulitsa γιατί δεν πας σε άλλο μικροβιολογικό για 2ο τσεκάρισμα;; εγώ στα τεστ που έχω διάβασα χτες ότι ανιχνεύει χοριακή από 10 και πάνω, δηλ με ποια λογική λέει η άλλη ότι στο αίμα δε φαίνεται ακόμα, που ανιχνεύει από 0 και πάνω; Αν είσαι χαλαρή και ήρεμη οκ αλλά αν τρώγεσαι, είναι πολλές οι μέρες κορίτσι μου μέχρι τη Δευτέρα, και σιγά τον κόπο, ένα τσίμπημα, 10 ευρώ και μισή μέρα αναμονή! Αν βγει θετική η χοριακή θα ξέρεις αρκετά νωρίς και θα κανονίσεις κ με το γιατρό σου πώς πρέπει να προχωρήσεις, αν βγει αρνητική δε θα περάσεις ένα ΠΣΚ τρώγοντας τα νύχια σου, τα σωθικά σου και τα μάτια σου σε τεστ!! Δεν ξέρω, μια γνώμη λέω, μπορεί να ναι και λάθος, αλλά κρίνοντας από το άγχος που έχω εγώ για σένα πριν κοιμηθώ και με το που ξυπνήσω, φαντάζομαι πώς θα είσαι εσύ!! 

@dimand το μεσημέρι θα έχουμε αποτελέσματα λογικά;;; άντε πες τους να κάνουν πιο γρήγορα, καρδιακές γίναμε! Ωστόσο δεν έβαλες φωτό και δεν πρέπει να σου μιλάω. Εγώ είμαι εκπαιδευόμενη ακόμα, χρειάζομαι πρακτική.

Ναι μου είπανε το αργότερο μέχρι τις 4:00 θα μου έχουνε στείλει e-mail με τα αποτελέσματα. Χαχα έχετε απόλυτο δίκιο Δεν το σκέφτηκα γιατί έφυγα κατευθείαν για τη χοριακή και είμαι και λίγο αγχωμένη βλέπω και αυτά που γίνονται με τα υπόλοιπα κορίτσια πραγματικά ελπίζω σε ένα καλό αποτέλεσμα και σε μένα και στη Μαρίνα και σε όλες σας γενικά διότι όλες το θέλουμε πάρα πολύ και αυτή η στήριξη που υπάρχει μέσα στο forum δεν υπάρχει έξω στιε μεταξύ μας σχέσεις με τους ανθρώπους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...4ο θετικό τεστ...για εμένα ξεκαθαρα δεν παίζει να μην είναι έγκυος ...και επίσης τα τεστ βγαίνουν όχι εντονότατα λόγω του ότι είμαι πριν την περίοδο...

Επίσης για τα κορίτσια που το είπαν έκανα πρόσφατα ορμονικό έλεγχο και είναι όλα μια χαρά....

Δεν θα κάνω κάτι άλλο από εδώ και πέρα...εγώ το έχω δεδομένο ότι είμαι...εάν ως Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος θα πάω τότε για χοριακη...όπως μου είπε ο γυναικολόγος... επίσης στη μικροβιολόγο θα πάω να τα πάρω τα αποτελέσματα σήμερα και θα της πω έχω σύνολο 4 θετικά δεν ξέρω πως γίνεται να δω τι θα μου πει....αυτααααα δεν σας ζαλιζω άλλο και συγνώμη αν γίνομαι φορτική....

Πάντως μια τέτοια γραμμή ροζ παχιά παχιά είναι εξάτμισης θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω....

 

IMG_20231005_060003.jpg

Μαρίνα μου δεν παίζει να μην είσαι έγκυος δλδ οκ μετά θενε μήνυση οι εταιρείες των τεστ ήμαρτον, κάτι λάθος έχει γίνει στο μικροβιολογικό αυτό πιστεύω κ εγώ!! Εννοείται ότι δεν πρήζεις καμία μας μη το σκέφτεσαι καν αυτό! Η κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα που είπε ο γιατρός ή πήγαινε σήμερα αύριο σε άλλο μικροβιολογικο να κάνεις τη χοριακή, όχι τπτ άλλο να ξεκινήσεις κ τις αντιπηκτικες που σου είπε όσο πιο νωρίς γίνεται! Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλημέρα σε όλες ξύπνησα το πρωί ξανά θετικό πήγα να κάνω χοριακή και ανάλογα με το αποτέλεσμα θα πάρω το γιατρό να μου δώσει οδηγίες και ο Θεός βοηθός!!!

Καλεεε και δεν μας έβαλε μια φώτο να χαρούμε κ εμείς😜 στείλε μας όταν πάρεις τα αποτελέσματα, όλα να είναι καλα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Έχεις μυωπία? Γιατί δεν την βλέπεις την γραμμή??🤔🤔 εγώ και εσύ πάλι παρέα θα είμαστε στην αναμονή! Εσύ είχες θετικό τεστ την Κυριακή εγώ είχα την τρίτη!! Έχεις κανένα σύμπτωμα 🤣🤣?

χαχαχαχαχ! βλέπω κάτι αλλά εγώ δεν είμαι εκπαιδευμένη, δεν έχω κάνει καν τεστ εγκυμοσύνης, ούτε είμαι εδώ χρόνια, πχ αυτή τη γραμμή εξάτμισης που λέτε δεν την ξέρω, πώς πρέπει να είναι; στα τεστ της μαρίνας βλέπω κάτι εντελώς άχρωμο, μια σκιά, και αυτό θα το έλεγα γραμμή εξάτμισης, χωρίς να ξέρω ποια είναι η εξάτμισης! Σε θετικό θα περίμενα κάτι ροζ, να φαίνεται πανεύκολα χωρίς να χρειάζεται ζουμ, αρνητικά κλπ! Εγώ δε βλέπω, δεν καταλαβαίνω 😩

Δεν έχω κάτι ιδιαίτερο, αλλά προσπαθώ κιόλας να μην σκέφτομαι κ τρελαίνω το μυαλό μου χωρίς λόγο! Χτες πχ είχα πολλά υγρά και έντονο πονόκοιλο, αλλά δε θέλω να τα σκέφτομαι κ να υποψιάζομαι πράγματα. Εδώ το ωάριο ακόμα δεν έχει βρει το δρόμο του, πώς να προκαλέσει συμπτώματα;; Προσπαθώ με νύχια και με δοντια να κρατήσω το καλάθι μου μικρό μικρό και ταπεινό!! Πάντως ααααν υπάρξει καθυστέρηση και κάνω τεστ, εσείς θα μου πείτε τι είναι. Εγώ μπορώ μόνο να τα αγοράζω και να τα κατουράω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

@marinamanoulitsa μου πρώτον το τεστ σου είναι θετικό, αυτό το έχουμε πει, και θα το λέμε καθε μέρα. Δεύτερον δεν μας κούρασες καθόλου!!!!! Για αυτό δεν είμαστε εδώ; τρίτον είμαι αδικαιολόγητη που χθές πηγα στον γυναικολόγο και δεν τον ρώτησα για τη περίπτωση σου, σηκώθηκα πρωί πρωί και λεω τι βλακεία εκανα θεε Μ!!!! 

Τέλος πάντων, ακου τώρα να δεις, δεν θυμάμαι το ιστορικό σου, είχες μια αποβολή σωστά; μετά από αυτήν είχες κανει κάποιες εξετάσεις; πχ θρομβοφιλια κ τέτοια; αν ναι ηταν οκ; ρωτάω γιατί πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι, γιατροί δεν είμαστε σε καμία περίπτωση εδώ μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας και προσπαθούμε να βοηθήσουμε. Αλλα σε αυτή τη περίπτωση πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι. Εγώ ψηφίζω να κάνεις αυτό που είπε και ο γιατρός σου. Να ηρεμήσεις και να περιμένεις την αναμενόμενη. Όλο αυτό σου προκαλεί πολύ άγχος και στεναχώρια, και αν όντως υπάρχει ένα σπορακι στη κοιλίτσα σου μονο κακο άθελά σου του κάνεις με τέτοιο άγχος και κακη ψυχολογία. Ηρέμησε λοιπόν και ακου τν γιατρό σου. 

Και πάλι θα πω πόσο ηλίθια είμαι που δεν ρώτησα χθές τον γιατρό 🤦🏽‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παμε τώρα σε σένα... @dimand εσύ θες να μας πεθάνεις! Δεν ξέρω τι ώρα θα σχολασεις να μας στείλεις το τεστ αλλά το κοβω να δούμε πρώτα τη χοριακη και μετά το τεστ 😂 παρόλα αυτά εύχομαι να βγεί θετική (που θα βγεί δεν γίνεται!!!) 

Ρε κορίτσια εγω όσες φορές εκανα χοριακη μου την στέλνουν σε δύο ώρες. Εσάς σας λένε πολλές ώρες αναμονής. Να ανησυχήσω;;;  κάνουν κάτι λάθος 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!!! Ρε σεις σας ζηλεύω, τι παχιές γραμμές, τι ροζ, εγώ τίποτα, με πολύ ζόρι εξακολουθώ να βλέπω μόνο σκιά, χωρίς χρώμα, γκρι θα το έλεγα. Πόσο πρέπει να εκπαιδευτώ πχια; Να δείτε που όοοοοοταν θα έχω εγώ θετικά, θα τα βαφτίζω αρνητικά και με καθυστέρηση 34214949 μέρες θα περιμένω περίοδο! 😅😅😅

@marinamanoulitsa γιατί δεν πας σε άλλο μικροβιολογικό για 2ο τσεκάρισμα;; εγώ στα τεστ που έχω διάβασα χτες ότι ανιχνεύει χοριακή από 10 και πάνω, δηλ με ποια λογική λέει η άλλη ότι στο αίμα δε φαίνεται ακόμα, που ανιχνεύει από 0 και πάνω; Αν είσαι χαλαρή και ήρεμη οκ αλλά αν τρώγεσαι, είναι πολλές οι μέρες κορίτσι μου μέχρι τη Δευτέρα, και σιγά τον κόπο, ένα τσίμπημα, 10 ευρώ και μισή μέρα αναμονή! Αν βγει θετική η χοριακή θα ξέρεις αρκετά νωρίς και θα κανονίσεις κ με το γιατρό σου πώς πρέπει να προχωρήσεις, αν βγει αρνητική δε θα περάσεις ένα ΠΣΚ τρώγοντας τα νύχια σου, τα σωθικά σου και τα μάτια σου σε τεστ!! Δεν ξέρω, μια γνώμη λέω, μπορεί να ναι και λάθος, αλλά κρίνοντας από το άγχος που έχω εγώ για σένα πριν κοιμηθώ και με το που ξυπνήσω, φαντάζομαι πώς θα είσαι εσύ!! 

@dimand το μεσημέρι θα έχουμε αποτελέσματα λογικά;;; άντε πες τους να κάνουν πιο γρήγορα, καρδιακές γίναμε! Ωστόσο δεν έβαλες φωτό και δεν πρέπει να σου μιλάω. Εγώ είμαι εκπαιδευόμενη ακόμα, χρειάζομαι πρακτική.

Χαχαχαχα κορίτσι μου όταν μπήκα σε αυτό το γκουπακι πριν ένα χρόνο περίπου, δεν έβλεπα τιποτααααααα όλες έβλεπαν γραμμες εγώ παλι τίποτα! Λέω νταξει κορίτσια εγώ έχω και μια μυωπία δεν μιλάω. Σιγά σιγά άρχισα να βλέπω γραμμες που δεν υπάρχουν 😂 θέλει το χρόνο του 😂 θα εξοικειωθείς και εσύ σιγά σιγά😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχχα καλημεραααα

Γελάω μονη μου διαβάζοντας τα μνμ!! 

@marinamanoulitsa ειλικρινά τι να πω για τα τεστ? Εγώ όταν είχα το θετικό και μου έβγαλε αρνητική χοριακη επειδή εξεπλάγην πήρα τηλέφωνο και της το είπα. Μου είπε ότι την επανέλαβε και πάλι ήταν αρνητική αλλά μου είπε αν θέλω να ξαναπάω δωρεάν να ξαναδώσω αίμα γιατί ναι μεν είναι σπάνιο αλλά άνθρωποι είμαστε μπορεί να μπερδεύτηκαν τα δείγματα..μήπως να ξανακάνεις ένα τηλέφωνο στο μικροβιολογικό???? Δε θα το άφηνα στη θέση σου για Δευτέρα. Αν χρειάζεται α πάρεις αγωγή πρέπει να το την ξεκινήσεις. Ξανακάνει αύριο μια χοριακη ή ξαναλέω και επιμένω πάρε ένα ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΌ ΤΕΣΤ. νομίζω η αξιοπιστία τους ,επειδή δεν έχουν γραμμές για να αναρωτιόμαστε αν είναι γκρι ή ροζ ή λάθος κλπ ,είναι δεδομένη από αυτήν την αποψη. Κάνε σε παρακαλώ ένα ηλεκτρονικό τεστ 🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie @annitakianna @Antonia2 @marinaP @Κατερίνα!!! και εσείς όπως και η κολλητή μου ,μου λέει δεν παίζει να μην είσαι έγκυος!!!! Με λέει και αυτή ,εντάξει βλέπω μια χαρά,έχεις γραμμές ξεκάθαρες δεν είμαστε γκαβες λέει,πως γίνεται να μην είσαι έγκυος;;;; Έλα μου ντε την λέω...δεν ξέρω 🤷🤷🤷  μόνο σε εμένα συμβαίνουν αυτά πραγματικά!!και η @Girly την πάτησε βέβαια με ξεκάθαρη γραμμή και αυτή την προηγούμενη φορά....και το νέο κορίτσι που μας είπε ότι είχε θετικό το ηλεκτρονικό (δεν το έχω ξανακούσει) και αρνητικη χοριακη!! 

Λοιπόν πήγα στο μικρόβιολογικο ,πλήρωσα και μου είπε ξανά τα ίδια!!!! Προφανώς λέει φαίνεται πρώτα στα ούρα....και ακόμα δεν είναι ανιχνεύσιμο στα αιμα!και την λέω υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό;;;; μου λέει ναι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις!!! Καλά την λέω ...μου λέει θα έρθεις με μια εβδομάδα καθυστέρηση για να είμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα!!!!καλά την λέω τότε τα λέμε την επόμενη Παρασκευή 🤷 

Αυταααααααα!!!!! 

@dimand μην ανησυχείς θα είσαι σίγουρα έγκυος...αυτά τα κουλά είναι για λίγες που κάνουμε εδώ μέσα χαχαχαχα τι  να πω το ρίχνω στην πλάκα γιατι δεν την παλεύω αλλιώς!!!!με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο να μας πεις ένα μεγαλοοοο νούμερο!!!!!!!!!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@annie @annitakianna @Antonia2 @marinaP @Κατερίνα!!! και εσείς όπως και η κολλητή μου ,μου λέει δεν παίζει να μην είσαι έγκυος!!!! Με λέει και αυτή ,εντάξει βλέπω μια χαρά,έχεις γραμμές ξεκάθαρες δεν είμαστε γκαβες λέει,πως γίνεται να μην είσαι έγκυος;;;; Έλα μου ντε την λέω...δεν ξέρω 🤷🤷🤷  μόνο σε εμένα συμβαίνουν αυτά πραγματικά!!και η @Girly την πάτησε βέβαια με ξεκάθαρη γραμμή και αυτή την προηγούμενη φορά....και το νέο κορίτσι που μας είπε ότι είχε θετικό το ηλεκτρονικό (δεν το έχω ξανακούσει) και αρνητικη χοριακη!! 

Λοιπόν πήγα στο μικρόβιολογικο ,πλήρωσα και μου είπε ξανά τα ίδια!!!! Προφανώς λέει φαίνεται πρώτα στα ούρα....και ακόμα δεν είναι ανιχνεύσιμο στα αιμα!και την λέω υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό;;;; μου λέει ναι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις!!! Καλά την λέω ...μου λέει θα έρθεις με μια εβδομάδα καθυστέρηση για να είμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα!!!!καλά την λέω τότε τα λέμε την επόμενη Παρασκευή 🤷 

Αυταααααααα!!!!! 

@dimand μην ανησυχείς θα είσαι σίγουρα έγκυος...αυτά τα κουλά είναι για λίγες που κάνουμε εδώ μέσα χαχαχαχα τι  να πω το ρίχνω στην πλάκα γιατι δεν την παλεύω αλλιώς!!!!με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο να μας πεις ένα μεγαλοοοο νούμερο!!!!!!!!!!

 

 

 

Βρε κορίτσι θα μας τρελάνει αυτό το μικροβιολογικο που επιμένει σ αυτό το θέμα?? Θεσσαλονίκη είσαι κι εσύ? Να τους πεις να το κλείσουν καλύτερα.. Να αγοράσεις άλλα τεστ, αυτά δεν τα κόβω αξιόπιστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@annie @annitakianna @Antonia2 @marinaP @Κατερίνα!!! και εσείς όπως και η κολλητή μου ,μου λέει δεν παίζει να μην είσαι έγκυος!!!! Με λέει και αυτή ,εντάξει βλέπω μια χαρά,έχεις γραμμές ξεκάθαρες δεν είμαστε γκαβες λέει,πως γίνεται να μην είσαι έγκυος;;;; Έλα μου ντε την λέω...δεν ξέρω 🤷🤷🤷  μόνο σε εμένα συμβαίνουν αυτά πραγματικά!!και η @Girly την πάτησε βέβαια με ξεκάθαρη γραμμή και αυτή την προηγούμενη φορά....και το νέο κορίτσι που μας είπε ότι είχε θετικό το ηλεκτρονικό (δεν το έχω ξανακούσει) και αρνητικη χοριακη!! 

Λοιπόν πήγα στο μικρόβιολογικο ,πλήρωσα και μου είπε ξανά τα ίδια!!!! Προφανώς λέει φαίνεται πρώτα στα ούρα....και ακόμα δεν είναι ανιχνεύσιμο στα αιμα!και την λέω υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό;;;; μου λέει ναι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις!!! Καλά την λέω ...μου λέει θα έρθεις με μια εβδομάδα καθυστέρηση για να είμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα!!!!καλά την λέω τότε τα λέμε την επόμενη Παρασκευή 🤷 

Αυταααααααα!!!!! 

@dimand μην ανησυχείς θα είσαι σίγουρα έγκυος...αυτά τα κουλά είναι για λίγες που κάνουμε εδώ μέσα χαχαχαχα τι  να πω το ρίχνω στην πλάκα γιατι δεν την παλεύω αλλιώς!!!!με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο να μας πεις ένα μεγαλοοοο νούμερο!!!!!!!!!!

 

 

 

Αχ θα συμφωνήσω με την @Girly!!! Αν έχεις κουράγιο κάνε ένα ηλεκτρονικό που δείχνει εβδομάδες!! Αλλιώς περίμενε μέχρι την αναμενόμενη 🤷 τι να πω το έχουμε ζήσει και αυτό εδώ μέσα! Να δούμε τι αλλο θα δουν τα ματάκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ τι λέει η θεοπαλαβη??? Ποιο τεστ δείχνει νωρίτερα από την χοριακη? Τι χαζά είναι αυτά??? Εκεί μη ξαναπάς,είναι εντελώς άσχετοι ! Θα πας για χοριακη και θα σου βγάλουν προστάτη! Ξέρω ότι είναι ψυχοφθόρο αλλά ή κάνε ένα ηλεκτρονικό τεστ η πήγαινε τώρα κιόλας σε άλλο μικροβιολογικό. Αυτούς δεν τους εμπιστεύομαι. Γιατί εγώ ναι είχα τεστ θετικό ταινία αλλά το ηλεκτρονικό που έκανα ήταν αρνητικό! Και το ίδιο και ένα άλλης εταιρείας που έκανα! Οπότε ήμουν σίγουρη ότι το πρώτο τεστ ήταν λάθος. Εσύ όμως ρε κορίτσι μου έχεις. 15 τεστ όλα άχνα θετικά Ε πόσες πιθανότητες έχεις να είναι όλα λάθος? Ένα ηλεκτρονικό θα σε σώσει. Ούτε γραμμές ούτε τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimand μου αναμένουμε την χοριακη σου. Είμαι σίγουρη ότι θα είναι θετική 🙏❤️❤️❤️. Ελπίζω να μην κάνουν όντως τόσες ώρες! Κατά τις 12 ξεκινά να βλέπεις τα μέιλ σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μωρέ τι λέει η θεοπαλαβη??? Ποιο τεστ δείχνει νωρίτερα από την χοριακη? Τι χαζά είναι αυτά??? Εκεί μη ξαναπάς,είναι εντελώς άσχετοι ! Θα πας για χοριακη και θα σου βγάλουν προστάτη! Ξέρω ότι είναι ψυχοφθόρο αλλά ή κάνε ένα ηλεκτρονικό τεστ η πήγαινε τώρα κιόλας σε άλλο μικροβιολογικό. Αυτούς δεν τους εμπιστεύομαι. Γιατί εγώ ναι είχα τεστ θετικό ταινία αλλά το ηλεκτρονικό που έκανα ήταν αρνητικό! Και το ίδιο και ένα άλλης εταιρείας που έκανα! Οπότε ήμουν σίγουρη ότι το πρώτο τεστ ήταν λάθος. Εσύ όμως ρε κορίτσι μου έχεις. 15 τεστ όλα άχνα θετικά Ε πόσες πιθανότητες έχεις να είναι όλα λάθος? Ένα ηλεκτρονικό θα σε σώσει. Ούτε γραμμές ούτε τίποτα. 

😂😂😂😂😂 Ρε αλήθεια δεν ξέρω !!! πραγματικα!!! Τι άλλο θα ακούσουμε;;;;χαχαχαχχαχα θα με βγάλουν προστάτη όντως!!!να σου πω ούτε για γενικές  εξετάσεις δεν τους εμπιστεύομαι πλέον!!!!@Γιάννα 36 ναι Θεσσαλονίκη είμαι... έχουμε τέλεια μικρόβιολογικα εδώ 😂  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

😂😂😂😂😂 Ρε αλήθεια δεν ξέρω !!! πραγματικα!!! Τι άλλο θα ακούσουμε;;;;χαχαχαχχαχα θα με βγάλουν προστάτη όντως!!!να σου πω ούτε για γενικές  εξετάσεις δεν τους εμπιστεύομαι πλέον!!!!@Γιάννα 36 ναι Θεσσαλονίκη είμαι... έχουμε τέλεια μικρόβιολογικα εδώ 😂  

Σαν ένα άλλο που έχουμε εμείς στην περιοχή μου που αν πας πχ να κάνεις εξέταση θυροειδή σου βάζουν να κάνεις υποχρεωτικά και απλή γενική αίματος! Είχα πάθει σοκ, μαλωνα πόση ωρα! Βρε άνθρωποι τους έλεγα δεν θέλω γενική έχω κάνει και βγήκε τάδε τιμή η ορμόνη τάδε και θέλω μόνο αυτές του θυροειδή. Οοοοχιιι εκεί αυτοί! Θα κάνεις και γενικές γιατί εμείς έτσι κάνουμε. Δλδ και χοριακη να πας να κάνεις θα σου βάλουν και μια γενική ! Ότι να ναι. Δεν ξέρουν τι άλλο να κάνουν για να μαζέψουν λεφτά μου φαίνεται ,γιατί και με το ζόρι σε βάζουν να κάνεις αλλά θέλουν να τις πληρώσει κιόλας! Χαχαχαχαχ ότι να ναι!! Μαρίνα με βάζεις σε σκέψεις..ελπίζω να μη μένεις στον δεύτερο μεγαλύτερο δήμο της Θεσσαλονίκης που μένω και εγώ γιατί θα αρχίσω να κοιτάζω με μισό μάτι όλα τα μικροβιολογικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Σαν ένα άλλο που έχουμε εμείς στην περιοχή μου που αν πας πχ να κάνεις εξέταση θυροειδή σου βάζουν να κάνεις υποχρεωτικά και απλή γενική αίματος! Είχα πάθει σοκ, μαλωνα πόση ωρα! Βρε άνθρωποι τους έλεγα δεν θέλω γενική έχω κάνει και βγήκε τάδε τιμή η ορμόνη τάδε και θέλω μόνο αυτές του θυροειδή. Οοοοχιιι εκεί αυτοί! Θα κάνεις και γενικές γιατί εμείς έτσι κάνουμε. Δλδ και χοριακη να πας να κάνεις θα σου βάλουν και μια γενική ! Ότι να ναι. Δεν ξέρουν τι άλλο να κάνουν για να μαζέψουν λεφτά μου φαίνεται ,γιατί και με το ζόρι σε βάζουν να κάνεις αλλά θέλουν να τις πληρώσει κιόλας! Χαχαχαχαχ ότι να ναι!! Μαρίνα με βάζεις σε σκέψεις..ελπίζω να μη μένεις στον δεύτερο μεγαλύτερο δήμο της Θεσσαλονίκης που μένω και εγώ γιατί θα αρχίσω να κοιτάζω με μισό μάτι όλα τα μικροβιολογικά!!!

Εγώ Θεσσαλονίκη πλέον κάνω όλες τις εξετάσεις στο Γέν.. ς.. Ανοιχτό κάθε μέρα, δέχονται παραπεμπτικα, εκτός από χοριακη ημέρα Κυριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εγώ Θεσσαλονίκη πλέον κάνω όλες τις εξετάσεις στο Γέν.. ς.. Ανοιχτό κάθε μέρα, δέχονται παραπεμπτικα, εκτός από χοριακη ημέρα Κυριακή. 

Μου πέφτει μακριά ρε παιδί μου..άσε που δεν ήξερα ότι κάνουν εκεί εξετάσεις γενικότερα! Νομιζα ότι είναι ξεκάθαρα για άλλη χρήση αυτή η κλινική!Από σένα το μαθαίνω! Εγώ συνήθως πάω στο Βιοδ.....η .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εντωμεταξυ @Antonia2 δεν σου είπα και το καλύτερο, μου λέει ότι τα ούρα έχουν άλλη σύσταση λέει και κάποιες ουσίες περνάνε πιο γρήγορα στα ούρα με λέει όπως για παράδειγμα λέει π.χ. στους ναρκομανείς μου λέει και εκεί λέει φαίνονται πιο γρήγορα λέει στα ούρα παρά στο αίμα, αλήθεια δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό σαν να μου κάνει κάποιος πλάκα ρε κορίτσια αλήθεια τώρα..

Και αυτό τώρα δεν είναι κουλο δηλαδή ένας τέτοιος άνθρωπος που κάνει ουσίες φαίνονται στα ούρα και δεν φαίνεται στο αίμα;;; Θα τρελαθούμε τελείως δεν ξέρω τι να πω αλήθεια μα το θεό....

Δηλαδή πραγματικά κορίτσια αν κάποια είναι νοσηλεύτρια η μικροβιολόγος να μας πει δηλαδή στέκουν αυτά τα πράγματα;;

Ξέρω εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό αν ισχύουν δηλαδή αυτό να μας πει κάποιος ισχύουν όντως αυτά τα πράγματα δηλαδή Μακάρι κάποια κοπέλα από δω που είναι μικροβιολόγος η νοσηλεύτρια δεν θυμάμαι είχαμε κάποια κοπέλα που ήταν αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν δηλαδή αν το διαβάζει κάποια να μας πει ισχύει αυτό που μου είπε;;;

Κορίτσι εγώ είμαι Βιοχημικός, για τις ναρκωτικές ουσίες και ορισμένα φάρμακα ισχύει αυτό ότι δλδ μπορεί σε ανάλογους χρόνους να ανιχνεύονται σε υψηλότερη συγκέντρωση στα ούρα και λιγότερο στο αίμα αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με ουσίες του μεταβολισμού μας. Η χοριακή γοναδοτροπίνη εκκρίνεται από τα κύτταρα που σχηματίζουν τον πλακούντα και ρυθμίζει την έκκριση άλλων ορμονών και αυτό το κάνει μέσω της κυκλοφορίας του αίματος όχι των ούρων. Ωστόσο επειδή η ολική χοριακή γοναδοτροπίνη (χωρίζεται σε α και β αλλά ας μην μπλέκουμε με λεπτομέρειες)  έχει ένα μέρος της που μοιάζει πάρα πολύ με άλλες ορμόνες (LH, FSH, TSH γι αυτό και δρουν ρυθμιστικά μεταξύ τους) μπορεί στα ούρα ανάλογα με το τεστ που κάνεις να μην είναι η γραμμούλα από την χοριακή σου. Δεν γνωρίζω ακριβώς όλα τα τεστ που κυκλοφορούν στην αγορά τι ευαισθησία έχουν σε άλλες ορμόνες αλλά ένας γενικότερος ορμονολογικός έλεγχος σε κάθε στάδιο του κύκλου σου ίσως σου δώσει απαντήσεις όπως σου είπε και η Tokyo. Αν φυσικά εξαιρέσουμε την πιθανότητα σφάλματος γιατί δεν ξέρουμε τι αντιδραστήρια χρησιμοποιεί το εργαστήριο που πήγες, τι πρωτόκολλο ακολουθεί κλπ. 

Κάνε μερικές ημέρες υπομονή και θα ξεκαθαρίσουν όλα. Είναι δύσκολο αυτό που βιώνεις το νιώθουμε μαζί σου. Υπομονή! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μου πέφτει μακριά ρε παιδί μου..άσε που δεν ήξερα ότι κάνουν εκεί εξετάσεις γενικότερα! Νομιζα ότι είναι ξεκάθαρα για άλλη χρήση αυτή η κλινική!Από σένα το μαθαίνω! Εγώ συνήθως πάω στο Βιοδ.....η .

Ούτε εγώ το ήξερα, όταν έμεινα έγκυος κι έψαχνα για χοριακη Κυριακή το ανακάλυψα.. Κ βγαίνουν σε λίγες ώρες τα αποτελέσματα. Οκ αν σου πέφτει μακριά εννοείται δεν θα πας εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 😊😊😊

Περίεργα πράγματα συμβαίνουν,και εγώ θετικότατο το βλέπω το τεστ!!!Περιμένουμε όλες με αγωνία τα όμορφα νεάκια σας 😻😻

Εγώ μετά την χθεσινή αρνητική αδιαθετησα σήμερα 🤗 να μου πείτε ποιες είστε μαζί μου ή κοντά έστω να ανυπομονούμε παρέα για τον νέο μας κύκλο 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitrapth είπε:

Κορίτσι εγώ είμαι Βιοχημικός, για τις ναρκωτικές ουσίες και ορισμένα φάρμακα ισχύει αυτό ότι δλδ μπορεί σε ανάλογους χρόνους να ανιχνεύονται σε υψηλότερη συγκέντρωση στα ούρα και λιγότερο στο αίμα αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με ουσίες του μεταβολισμού μας. Η χοριακή γοναδοτροπίνη εκκρίνεται από τα κύτταρα που σχηματίζουν τον πλακούντα και ρυθμίζει την έκκριση άλλων ορμονών και αυτό το κάνει μέσω της κυκλοφορίας του αίματος όχι των ούρων. Ωστόσο επειδή η ολική χοριακή γοναδοτροπίνη (χωρίζεται σε α και β αλλά ας μην μπλέκουμε με λεπτομέρειες)  έχει ένα μέρος της που μοιάζει πάρα πολύ με άλλες ορμόνες (LH, FSH, TSH γι αυτό και δρουν ρυθμιστικά μεταξύ τους) μπορεί στα ούρα ανάλογα με το τεστ που κάνεις να μην είναι η γραμμούλα από την χοριακή σου. Δεν γνωρίζω ακριβώς όλα τα τεστ που κυκλοφορούν στην αγορά τι ευαισθησία έχουν σε άλλες ορμόνες αλλά ένας γενικότερος ορμονολογικός έλεγχος σε κάθε στάδιο του κύκλου σου ίσως σου δώσει απαντήσεις όπως σου είπε και η Tokyo. Αν φυσικά εξαιρέσουμε την πιθανότητα σφάλματος γιατί δεν ξέρουμε τι αντιδραστήρια χρησιμοποιεί το εργαστήριο που πήγες, τι πρωτόκολλο ακολουθεί κλπ. 

Κάνε μερικές ημέρες υπομονή και θα ξεκαθαρίσουν όλα. Είναι δύσκολο αυτό που βιώνεις το νιώθουμε μαζί σου. Υπομονή! ❤️ 

Λοιπόν τώρα με αυτά που έγραψες θυμήθηκα κάτι.... 

Την τελευταία φορά που είχα θετικό μετά την αποβολή θυμάστε Ε; λοιπόν μετά τη δεύτερη που ειδαμε οτι πεφτει και ο γιατρός μου είπε δεν μπορεί να μου πει αν βγήκε θετικό λόγω ορμόνης από την προηγούμενη εγκυμοσύνη ή τελικά ηταν νέα, τον  Ρώτησα το εξής: αν δεν μηδενισει δεν θα έρθει η περίοδος; και μου λέει : αυτό εξαρτάται από την προλακτίνη σου, η οποία είναι ψηλή, οταν πέσει αυτή θα έρθει και η περίοδος. Τώρα εγώ δεν κατάλαβα και πολλά. Αλλα με το μήνυμα αυτό μου ήρθε τώρα στο μυαλό μήπως έχεις κάτι αλλο υψηλό στον οργανισμό που ανιχνεύει το τεστ;; δεν θέλω να σε μπερδέψω βέβαια,η γιατρός σου θα σε καθοδηγήσει καλύτερα αν χρειάζεται κανείς έναν ορμονικό έλεγχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Λοιπόν τώρα με αυτά που έγραψες θυμήθηκα κάτι.... 

Την τελευταία φορά που είχα θετικό μετά την αποβολή θυμάστε Ε; λοιπόν μετά τη δεύτερη που ειδαμε οτι πεφτει και ο γιατρός μου είπε δεν μπορεί να μου πει αν βγήκε θετικό λόγω ορμόνης από την προηγούμενη εγκυμοσύνη ή τελικά ηταν νέα, τον  Ρώτησα το εξής: αν δεν μηδενισει δεν θα έρθει η περίοδος; και μου λέει : αυτό εξαρτάται από την προλακτίνη σου, η οποία είναι ψηλή, οταν πέσει αυτή θα έρθει και η περίοδος. Τώρα εγώ δεν κατάλαβα και πολλά. Αλλα με το μήνυμα αυτό μου ήρθε τώρα στο μυαλό μήπως έχεις κάτι αλλο υψηλό στον οργανισμό που ανιχνεύει το τεστ;; δεν θέλω να σε μπερδέψω βέβαια,η γιατρός σου θα σε καθοδηγήσει καλύτερα αν χρειάζεται κανείς έναν ορμονικό έλεγχο 

Για σένα πήγαινε το μήνυμα @marinamanoulitsa🫢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...