Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημερούδιαααααα

Καλά ε μας έχετε χαζεψει από χθες!! 1+1 δώρο τα θετικά τεστ και περιμένουμε να έρθουν και άλλα!!! Κορίτσια μου και τα δύο είναι θετικά χωρίς αμφιβολία,εύχομαι να επιβεβαιωθούν και από θετικές χοριςκες! @dimand έκανες χοριακη? Έχω χαθεί με τόσα μνμ... @marinamanoulitsa τι ώρα θα έχουμε αποτελέσματα????πεειμενουμεεεεε!!!!

@Demy93 κορίτσι μου λυπάμαι για την χοριακη, όμως για να μην ήρθε τώρα κάποιο λόγο θα είχε .πήγαινε το ταξιδακι σου ,πάρε τον χρόνο σου και ο επόμενος κύκλος είναι πολύ κοντά!!!!!

Screenshot_2023-10-04-12-07-57-978-edit_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

Screenshot_2023-10-04-12-20-30-011-edit_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

Χαχαχχαχχαα ξεσπάμε στα τεστακιαααα χαχαχαχα 1+1 δώρο χαχαχα με έκανες και γέλασα!!άντε βροχή άρχισαν τα θετικά από αρχές του μήνα....εύχομαι να βρέχει τεστακιαααα θετικά ο Οκτώβριος για όλες 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 μου είπε έως 6 η ώρα το πολύ θα τα έχω τα αποτελέσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Λογικά θα δει περίπου ποια θα δώσει, πιστεύω... Περιμένουμε τα νέα σου! Λογικά θα σου δώσει κάτι διαφορετικό στα φάρμακα αλλά δεν είναι ότι δεν είχες επιτυχία, άσχετα με το αποτέλεσμα... Θα τα καταφέρετε θα δεις, εδώ θα είμαστε και θα μας λες τα ευχάριστα, το πιστεύω! ❤️ 

Το κρίμα και το στενάχωρο για όλες μας είναι πως με τόσα που έχουμε περάσει δεν το χαιρόμαστε όπως θα έπρεπε... μακάρι να υπήρχε τρόπος να διώξεις το άγχος και την στεναχώρια και τους φόβους όλους. Αν κάποια τον βρει ας μου τον πει κι εμένα! 

Άστο φιλενάδα...το άγχος βαράει κόκκινο......ελπίζω να μπορέσω να το διαχειριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Λογικά θα δει περίπου ποια θα δώσει, πιστεύω... Περιμένουμε τα νέα σου! Λογικά θα σου δώσει κάτι διαφορετικό στα φάρμακα αλλά δεν είναι ότι δεν είχες επιτυχία, άσχετα με το αποτέλεσμα... Θα τα καταφέρετε θα δεις, εδώ θα είμαστε και θα μας λες τα ευχάριστα, το πιστεύω! ❤️ 

Το κρίμα και το στενάχωρο για όλες μας είναι πως με τόσα που έχουμε περάσει δεν το χαιρόμαστε όπως θα έπρεπε... μακάρι να υπήρχε τρόπος να διώξεις το άγχος και την στεναχώρια και τους φόβους όλους. Αν κάποια τον βρει ας μου τον πει κι εμένα! 

Θα συμφωνήσω... δυστυχώς οι περισσότερες ξεκινάμε αυτό το ταξίδι με πολύ άγχος και τον φόβο της πρώτης απώλειας. Αυτό έλεγα χθές στον σύζυγό μου. Οτι την πρώτη φορά παρόλο το άγχος να πάνε όλα καλά, εκανα σχέδια  όνειρα για αυτό το καινούριο κεφάλαιο. Τώρα σίγουρα δεν θα είμαι η ίδια θα τρέμω σαν το ψάρι σε κάθε χοριακη και κάθε ραντεβού. Αυτά σκεφτόμουν χθες και μου λεει αν δεν είσαι έτοιμη δεν το κάνουμε. Μα ποτέ δεν είσαι έτοιμη για αυτό! Ούτε τη πρώτη φορά ήμουν έτοιμη για μια απώλεια, ούτε και τώρα, συνειδητοποιημένη μπορεί να είμαι αλλά έτοιμη δεν θα νιώσω ποτέ πιστεύω. Θα προχωρήσουμε λοιπόν σε νέα ετ και ότι είναι να γίνει θα γίνει 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@dimand εισαι έγκυος και εσύ σίγουρα!!!!!!!με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο 🩷🩷

Κορίτσια επειδή νόμιζα ότι έκανε λάθος το τεστ λέω πάω να πάρω και ένα yes or no και βγήκε γραμμή και έτσι πήρα τηλέφωνο τον γιατρό....μου είπε θα πας για χοριακη....οπότε έδωσα αίμα και περιμένω.... Εντωμεταξυ έχω απίστευτη ζάλη....

Αν βγει θετική ξεκινάμε από σήμερα αμέσως μου λέει αντιπηκτική αγωγή για να βοηθήσουμε το μωράκι...λόγω παλινδρομων κυήσεων...δεν ξέρω αν θα μου δώσει και προγεστερόνη....

🙏🙏🙏🙏🙏🙏 αχ κάντε προσευχή να βγει θετική... φοβάμαι να ανοίξω και το email όταν έρθει...λέω φοβάμαι μην είναι αρνητική.....

Σας βάζω και το yes or no φώτο 😘 και line progression από self clear 😘😘😘😘

IMG_20231004_101327.jpg

IMG20231004113026.jpg

Καλα αποτελεσματα μαρινα μου!!!!! Ευχομαι ενα μεγαλο νουμερο!!!! ❤️❤️❤️🙏🤰🌹 αν κ ακομα δν εχεις καθυστερηση οποτε δν θα απογοητευτουμε αν ειναι πιο μετριο το νουμερο... θετικη σκεψη κ ξεκινα αγωγη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Χαχαχχαχχαα ξεσπάμε στα τεστακιαααα χαχαχαχα 1+1 δώρο χαχαχα με έκανες και γέλασα!!άντε βροχή άρχισαν τα θετικά από αρχές του μήνα....εύχομαι να βρέχει τεστακιαααα θετικά ο Οκτώβριος για όλες 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 μου είπε έως 6 η ώρα το πολύ θα τα έχω τα αποτελέσματα!!!!

Συγχαρητήρια!!!!!! Καλέ η γραμμή φαίνεται ξεκάθαρα και ροζ!!! Αχ τι μας κάνεις ποτέ θα φτάσει 6 η ώρα είμαστε όλες σε αγωνία!! 😁😁😁♥️

@dimand εγώ νομίζω θα είσαι κι εσύ εγκυούλα γτ μου φαίνεται κι εσένα ροζ η γραμμή!! Αχ υπομονή μέχρι αύριο για σένα! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Θα συμφωνήσω... δυστυχώς οι περισσότερες ξεκινάμε αυτό το ταξίδι με πολύ άγχος και τον φόβο της πρώτης απώλειας. Αυτό έλεγα χθές στον σύζυγό μου. Οτι την πρώτη φορά παρόλο το άγχος να πάνε όλα καλά, εκανα σχέδια  όνειρα για αυτό το καινούριο κεφάλαιο. Τώρα σίγουρα δεν θα είμαι η ίδια θα τρέμω σαν το ψάρι σε κάθε χοριακη και κάθε ραντεβού. Αυτά σκεφτόμουν χθες και μου λεει αν δεν είσαι έτοιμη δεν το κάνουμε. Μα ποτέ δεν είσαι έτοιμη για αυτό! Ούτε τη πρώτη φορά ήμουν έτοιμη για μια απώλεια, ούτε και τώρα, συνειδητοποιημένη μπορεί να είμαι αλλά έτοιμη δεν θα νιώσω ποτέ πιστεύω. Θα προχωρήσουμε λοιπόν σε νέα ετ και ότι είναι να γίνει θα γίνει 🙏🏻

Αυτά τα όνειρα και τα σχέδια που τα θάβεις μετά σε μια μικρή γωνίτσα στην καρδιά σου και στο μυαλό σου να μην μπλέκονται στα πόδια σου αλλά είναι πάντα εκεί... 1,5 χρόνο μετά εγώ δεν είμαι έτοιμη στο λέω ξεκάθαρα οπότε ναι ποτέ δεν θα είσαι έτοιμη να το αντιμετωπίσεις, πάντα θα το έχεις μέσα σου και θα το κουβαλάς όλη σου την ζωή, η ζωή όμως συνεχίζεται! Σηκώνεις μανίκια, παίρνεις βαθιά ανάσα και βουτάς στα βαθιά! Πάμε δυνατά κορίτσια όλες μαζί!!! 🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Αυτά τα όνειρα και τα σχέδια που τα θάβεις μετά σε μια μικρή γωνίτσα στην καρδιά σου και στο μυαλό σου να μην μπλέκονται στα πόδια σου αλλά είναι πάντα εκεί... 1,5 χρόνο μετά εγώ δεν είμαι έτοιμη στο λέω ξεκάθαρα οπότε ναι ποτέ δεν θα είσαι έτοιμη να το αντιμετωπίσεις, πάντα θα το έχεις μέσα σου και θα το κουβαλάς όλη σου την ζωή, η ζωή όμως συνεχίζεται! Σηκώνεις μανίκια, παίρνεις βαθιά ανάσα και βουτάς στα βαθιά! Πάμε δυνατά κορίτσια όλες μαζί!!! 🤞🙏

Να ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου, @marinamanoulitsa μια θετική χοριακή και μια ήρεμη εγκυμοσύνη ❤️ @dimand υπομονή και εύχομαι και σε εσένα αύριο δύο κόκκινες γραμμούλες ❤️

Κορίτσια μου σε όλες τις υπόλοιπες κουράγιο, θα τα καταφέρουμε όλες! Εγώ δε θα πω για τον Οκτώβριο γιατί κάποιες ήδη τον χάσαμε! Θα ευχηθώ μέχρι τα Χριστούγεννα,που αγαπώ, σε όλες μας γεμάτες κοιλίτσες με μωράκια🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω ΚΑΙ κάτι άλλο εγώ; σχετικά με την εξωσωματική που δεν ξέρω τίποτα. Μπορεί να κάνει όποιος θέλει, ή πρέπει να υπάρχει αποδεδειγμένα κάποιο πρόβλημα;; Δηλ χρόνια προσπαθειών, μεγάλη ηλικία, κακή ποσότητα-ποιότητα ωαρίων ή/και σπέρματος, ιστορικό αποβολών, ενδομητρίωση, σπω κτλ κτλ κτλ; Άμα σκάσεις μύτη σε μια κλινική και πεις είμαστε και οι 2 νέοι, υγιέστατοι, χωρίς κανένα θέμα, με 2 μήνες προσπαθειών και θέλουμε εξωσωματική, γίνεται;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω ΚΑΙ κάτι άλλο εγώ; σχετικά με την εξωσωματική που δεν ξέρω τίποτα. Μπορεί να κάνει όποιος θέλει, ή πρέπει να υπάρχει αποδεδειγμένα κάποιο πρόβλημα;; Δηλ χρόνια προσπαθειών, μεγάλη ηλικία, κακή ποσότητα-ποιότητα ωαρίων ή/και σπέρματος, ιστορικό αποβολών, ενδομητρίωση, σπω κτλ κτλ κτλ; Άμα σκάσεις μύτη σε μια κλινική και πεις είμαστε και οι 2 νέοι, υγιέστατοι, χωρίς κανένα θέμα, με 2 μήνες προσπαθειών και θέλουμε εξωσωματική, γίνεται;;; 

Κορίτσι μου αν πας σε ιδιωτική εννοείται ότι γίνεται! Αλλά για το δημόσιο δεν είμαι σίγουρη αν μπορείς να περάσεις επιτροπή χωρίς κάποιο "πρόβλημα" .. αλλά δεν είμαι και σίγουρη.. @marinamanoulitsa ακομααααα?? Θα σκάσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω ΚΑΙ κάτι άλλο εγώ; σχετικά με την εξωσωματική που δεν ξέρω τίποτα. Μπορεί να κάνει όποιος θέλει, ή πρέπει να υπάρχει αποδεδειγμένα κάποιο πρόβλημα;; Δηλ χρόνια προσπαθειών, μεγάλη ηλικία, κακή ποσότητα-ποιότητα ωαρίων ή/και σπέρματος, ιστορικό αποβολών, ενδομητρίωση, σπω κτλ κτλ κτλ; Άμα σκάσεις μύτη σε μια κλινική και πεις είμαστε και οι 2 νέοι, υγιέστατοι, χωρίς κανένα θέμα, με 2 μήνες προσπαθειών και θέλουμε εξωσωματική, γίνεται;;; 

Καλημέρα κοριτσι μου!!!! Εμείς είμαστε σε όλα οκ κ είχα κ σύλληψη αλλά ο γιατρός μου είπε για εξωσωματική κατευθείαν λόγω ηλικίας...  μπορείς σίγουρα να ζητήσεις να κάνεις διαδικασία για κατάψυξη ωαρίων πλέον από ότι έχω καταλάβει το κάνουν νέες γυναίκες για να έχουν στην άκρη ωάρια όπως κ εγώ θα κάνω την εξωσωματική κ εάν μείνουν να κρατήσω σίγουρα για αργότερα.... τώρα για διαδικασία εξωσωματικής οι περισσότεροι θα δουν πουν να προσπαθήσεις έναν χρόνο σίγουρα... όντως  2 μήνες είναι πολύ λίγο κ εφόσον είναι όλες οι εξετάσεις καλές θα σας έρθει το μωράκι. Θα έλεγα να προσπαθήσετε κ άλλο μόνοι σας κ να μην μπεις σε αυτήν την διαδικασία ακόμα...  κ το ίδιο θα σου πουν κ οι γιατροί.... θα σας έρθει κορίτσι μου λίγο χρόνο κ υπομονή θέλει 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω ΚΑΙ κάτι άλλο εγώ; σχετικά με την εξωσωματική που δεν ξέρω τίποτα. Μπορεί να κάνει όποιος θέλει, ή πρέπει να υπάρχει αποδεδειγμένα κάποιο πρόβλημα;; Δηλ χρόνια προσπαθειών, μεγάλη ηλικία, κακή ποσότητα-ποιότητα ωαρίων ή/και σπέρματος, ιστορικό αποβολών, ενδομητρίωση, σπω κτλ κτλ κτλ; Άμα σκάσεις μύτη σε μια κλινική και πεις είμαστε και οι 2 νέοι, υγιέστατοι, χωρίς κανένα θέμα, με 2 μήνες προσπαθειών και θέλουμε εξωσωματική, γίνεται;;; 

Καλέ έτσι για την πλάκα σου θα κάνεις εξωσωματική;;;;;δεν είναι παίρνω μια καραμέλα και τέλος.... αυτά δεν είναι έτσι απλά... ο γυναικολόγος το έχει σαν την έσχατη λύση όπως μου είπε εμένα μια φορά...

@annitakianna έως τις 6 θα μου τα στείλουν με είπε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω ΚΑΙ κάτι άλλο εγώ; σχετικά με την εξωσωματική που δεν ξέρω τίποτα. Μπορεί να κάνει όποιος θέλει, ή πρέπει να υπάρχει αποδεδειγμένα κάποιο πρόβλημα;; Δηλ χρόνια προσπαθειών, μεγάλη ηλικία, κακή ποσότητα-ποιότητα ωαρίων ή/και σπέρματος, ιστορικό αποβολών, ενδομητρίωση, σπω κτλ κτλ κτλ; Άμα σκάσεις μύτη σε μια κλινική και πεις είμαστε και οι 2 νέοι, υγιέστατοι, χωρίς κανένα θέμα, με 2 μήνες προσπαθειών και θέλουμε εξωσωματική, γίνεται;;; 

Κορίτσι η εξωσωματική είναι μία διαδικασία χρονοβόρα, με μεγάλο κόστος και αρκετές ψυχολογικές και σωματικές προκλήσεις δεν είναι κάτι απλό. Ένας σωστός γιατρός θα σας προτείνει την πιο σωστή προσέγγιση για εσάς, την λιγότερο επεμβατική με τα καλύτερα αποτελέσματα. Σαφώς υπάρχουν γιατροί και κλινικές που για το χρήμα θα σας πουν ελάτε ναι πάμε αλλά στην ουσία δεν τους ενδιαφέρει το αποτέλεσμα και δεν σου εγγυάται και κανένας πως με την εξωσωματική θα έχεις παιδί. Μακάρι δλδ όλες όσες προσπαθούμε για παιδάκι να μας έλεγε κάποιος έλα 100% με την πρώτη θα κάνεις παιδί και όλες θα κάναμε εξωσωματικές και δεν θα καθόμασταν τόσο καιρό σε αναμμένα κάρβουνα να κάνουμε τεστ και εξετάσεις κλπ κλπ. Για δημόσιο και για να σε χρηματοδοτήσει το κράτος σαφώς πρέπει να υπάρχουν ευρήματα και να έχουν γίνει εξετάσεις και να υπάρχει θέμα υπογονιμότητας γιατί αλλιώς δεν θα σε περάσουν από την επιτροπή. Στην ουσία ιδιωτικά μπορεί να κάνει όποιος θέλει αλλά το θέμα είναι ποιος γιατρός θα συμφωνήσει με τόσο μικρό διάστημα προσπαθειών να υποβάλλει το ζευγάρι σε τέτοια διαδικασία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitrapth είπε:

Αυτά τα όνειρα και τα σχέδια που τα θάβεις μετά σε μια μικρή γωνίτσα στην καρδιά σου και στο μυαλό σου να μην μπλέκονται στα πόδια σου αλλά είναι πάντα εκεί... 1,5 χρόνο μετά εγώ δεν είμαι έτοιμη στο λέω ξεκάθαρα οπότε ναι ποτέ δεν θα είσαι έτοιμη να το αντιμετωπίσεις, πάντα θα το έχεις μέσα σου και θα το κουβαλάς όλη σου την ζωή, η ζωή όμως συνεχίζεται! Σηκώνεις μανίκια, παίρνεις βαθιά ανάσα και βουτάς στα βαθιά! Πάμε δυνατά κορίτσια όλες μαζί!!! 🤞🙏

Ακριβώς όπως τα περιγράφεις. Και μια γνωστή Μ είχε την ίδια ιστορία με μένα, και οταν απέβαλε έκανε 2 χρόνια να ξαναπαει για ετ. Εγώ αν δεν ξανα κανω ετ νιώθω οτι δεν θα γεμίσει το κενό στη καρδιά Μ. Χωρίς αυτό στην κοιλίτσα μου είμαι άδεια! Για αυτό ναι σηκώνεις μανίκια και προχωράς! Και κάτι που Μ είπε ο πνευματικός μ: Η ζωή είναι σαν το ξενοδοχείο, βγαίνεις από ένα δωμάτιο και πας σε ένα άλλο, το κάνεις όπως εσύ θέλεις,το βάφεις εσυ οτι χρώμα θέλεις αλλάζεις έπιπλα τα πάντα, και όταν βγεις από εκείνο το δωμάτιο δεν μπορείς να ξαναμπείς, μετά μπαίνεις στο διπλανό.. και κάπως έτσι προχωρά η ζωή μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna @cat12 @marinamanoulitsa @Dimitrapth  

έχετε όλες απόλυτο δίκιο, ήξερα τις απαντήσεις σας πάνω κάτω, απλά κάθομαι και σκέφτομαι ότι όπως τόσες άλλες παλεύετε μήνες και χρόνια, πολλές χωρίς να έχετε και τίποτα φοβερό, έτσι κ εγώ θα βλέπω τους μήνες και τα χρόνια να περνάνε και θα με τρώει η αγωνία συνέχεια αν θα δω γραμμή, και τι είδους ζαλάδα είναι αυτή που νιώθω, και πώς είναι τα υγρά, και τι τσιμπηματάκι ήταν αυτό κλπ κλπ κλπ...

Για κάποιο λόγο είμαι σίγουρη ότι δε θα γίνει ποτέ! Και τόσο αγχώδης που είμαι εγώ, θεωρώ κάλλιστα πιθανό να μη μ' αφήνει και το άγχος μου να μείνω έγκυος! Γι' αυτό σκέφτηκα, άμα έκανα μια εξωσωματική δε θα ήταν πιο εύκολο, με λιγότερο άγχος εν πάσει περιπτώσει; Θα μου πεις, δεν πετυχαίνει πάντα... Ναι οκ, αλλά ούτε η φυσική σύλληψη πετυχαίνει πάντα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο στα κορίτσια που τα καταφέρανε και βλέπουν αυτές τις θεϊκές γραμμούλες.Μακάρι να αξιωθούμε όλες να τις δούμε και να νιώσουμε αυτό το συναίσθημα.Από το πρωί που βλέπω τις φωτό με τα τέστ συγκινούμαι παρόλο που δεν σας γνωρίζω μου έχετε γίνει ''εμμονή'' να μπαίνω να σας διαβάζω και να αγωνιώ για την κάθεμια σας.Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω Δευτέρα,Τρίτη...αν έρθει ξεκινάει η διέγερση και θα βαδίσουμε σ'αυτά τα μονοπάτια μετά απο 1,5 χρόνο προσπαθειών.💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Μπράβο στα κορίτσια που τα καταφέρανε και βλέπουν αυτές τις θεϊκές γραμμούλες.Μακάρι να αξιωθούμε όλες να τις δούμε και να νιώσουμε αυτό το συναίσθημα.Από το πρωί που βλέπω τις φωτό με τα τέστ συγκινούμαι παρόλο που δεν σας γνωρίζω μου έχετε γίνει ''εμμονή'' να μπαίνω να σας διαβάζω και να αγωνιώ για την κάθεμια σας.Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω Δευτέρα,Τρίτη...αν έρθει ξεκινάει η διέγερση και θα βαδίσουμε σ'αυτά τα μονοπάτια μετά απο 1,5 χρόνο προσπαθειών.💖

Σου εύχομαι κορίτσι μου να σε προλάβει το θαύμα πριν τη διέγερση! Σου το εύχομαι ολόψυχα

Και αν δεν έρθει σου εύχομαι καλή επιτυχία σε αυτό το δύσκολο μονοπάτι αλλα συνάμα και μονοπάτι ελπίδας! Για μένα αυτό είναι η διαδικασία αυτή, μια ελπίδα για όλες εμάς που προσπαθήσαμε αλλα δεν τα καταφέραμε, είμαστε τυχερές που υπάρχει και αυτό το μονοπάτι 🙏🏻♥️ σου στέλνω θετική ενέργεια 🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σου εύχομαι κορίτσι μου να σε προλάβει το θαύμα πριν τη διέγερση! Σου το εύχομαι ολόψυχα

Και αν δεν έρθει σου εύχομαι καλή επιτυχία σε αυτό το δύσκολο μονοπάτι αλλα συνάμα και μονοπάτι ελπίδας! Για μένα αυτό είναι η διαδικασία αυτή, μια ελπίδα για όλες εμάς που προσπαθήσαμε αλλα δεν τα καταφέραμε, είμαστε τυχερές που υπάρχει και αυτό το μονοπάτι 🙏🏻♥️ σου στέλνω θετική ενέργεια 🙏🏻🙏🏻

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου.Καλή επιτυχία και σε σενα(ξανά)Λίγα πράγματα θυμάμαι από όλα τα κορίτσια..γιατι υπάρχει τρελή ροή κάποιες μέρες. 😃Δεν είμαι καλή στα λόγια όταν συμβαίνει κάτι δυσάρεστο...Εχε πίστη στον εαυτό σου και δεν μπορεί όλες θα τα καταφέρουμε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.Και όπως είπες ευτυχώς που υπάρχει.Θα σας ενημερώνω...γιατί σίγουρα θα μου δημιουργούνται απορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου.Καλή επιτυχία και σε σενα(ξανά)Λίγα πράγματα θυμάμαι από όλα τα κορίτσια..γιατι υπάρχει τρελή ροή κάποιες μέρες. 😃Δεν είμαι καλή στα λόγια όταν συμβαίνει κάτι δυσάρεστο...Εχε πίστη στον εαυτό σου και δεν μπορεί όλες θα τα καταφέρουμε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.Και όπως είπες ευτυχώς που υπάρχει.Θα σας ενημερώνω...γιατί σίγουρα θα μου δημιουργούνται απορίες.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, να μας ρωτάς οτι θες αν μπορούμε να βοηθήσουμε 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

@annitakianna @cat12 @marinamanoulitsa @Dimitrapth  

έχετε όλες απόλυτο δίκιο, ήξερα τις απαντήσεις σας πάνω κάτω, απλά κάθομαι και σκέφτομαι ότι όπως τόσες άλλες παλεύετε μήνες και χρόνια, πολλές χωρίς να έχετε και τίποτα φοβερό, έτσι κ εγώ θα βλέπω τους μήνες και τα χρόνια να περνάνε και θα με τρώει η αγωνία συνέχεια αν θα δω γραμμή, και τι είδους ζαλάδα είναι αυτή που νιώθω, και πώς είναι τα υγρά, και τι τσιμπηματάκι ήταν αυτό κλπ κλπ κλπ...

Για κάποιο λόγο είμαι σίγουρη ότι δε θα γίνει ποτέ! Και τόσο αγχώδης που είμαι εγώ, θεωρώ κάλλιστα πιθανό να μη μ' αφήνει και το άγχος μου να μείνω έγκυος! Γι' αυτό σκέφτηκα, άμα έκανα μια εξωσωματική δε θα ήταν πιο εύκολο, με λιγότερο άγχος εν πάσει περιπτώσει; Θα μου πεις, δεν πετυχαίνει πάντα... Ναι οκ, αλλά ούτε η φυσική σύλληψη πετυχαίνει πάντα 😋

Κορίτσι μου η εξωσωματική είναι η τελευταία λύση!! Σκέψου ότι απλά κάνουμε σεξ τώρα και μας πιάνει άγχος! Με την εξωσωματική είναι 1000 φορές πιο δύσκολα και περισσότερο άγχος και είναι και το οικονομικό! Πάντως εσύ δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι έχεις πολύ καλές εξετάσεις και σε λίγο καιρό θα είσαι έγκυος 🤰🤰🤰♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου έχω αποτελέσματα...Η χοριακη μου είναι αρνητική οπότε μάλλον έχω αγχωθεί πααααααρα πολύ και έχω καταφέρει να μπλοκάρω τα πάντα...Δε πειράζει,κάθε εμπόδιο για καλό ✌️

Θα πάω το ταξιδάκι μου,θα επιστρέψω και θα περιμένω να μου έρθουν για να ξεκινήσουμε τον επόμενο κύκλο ακόμα πιο στοχευμένα 😻😻😻

Εγκυούλες μας με το καλό τα αποτελέσματα σας 🥰🥰🧿🧿

Θα παραμένουμε σε επικοινωνία!!!

κριμα κοριτσι μου.. ενταξει ο κυκλος μας τρωει τις φλασιες του και ωρες ωρες μικραινει και αλλες φορες επιμηκυνεται... ολες το εχουμε παθει... και ειδικα απ οταν ξεκινανε οι ελευθερες επαφες, εκει επηρεαζεται αρκετα..

το κοντερ μηδενισε και παμε για ενα νεο κυκλο με αισιοδοξια και θετικη ενεργεια!!! να περασεις τελεια στο ταξιδι σου, να φυγουν οι εννοιες και να ανανεωθεις!!!! 😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2023 at 1:31 ΜΜ, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Κορίτσια μου έγραψα και προηγουμένως..Θα ήθελα να σας ρωτήσω.. Πόσο χρόνο προσπαθείτε??? Εγώ είμαι στον 10ο κύκλο προσπαθειών χωρίς αποτέλεσμα.. Αυτό το μήνα έκανα τεστ ωορρηξίας κάθε μέρα και ενώ έχω κύκλο 29 ημερών, τα τεστάκια μου έδειξαν περισσότερο σκούρα (με μεγάλη διαφορά απο τις υπόλοιπες ημέρες) 12η 13η μέρα.. Είναι φυσιολογικό αυτό? 

Αυτό το μήνα κάναμε σπερμοδιάγραμμα με το σύζυγο και βγήκε ικανοποιητικό αλλά φάνηκε μια κιρσοκήλη.. Θα κάνουμε περισσότερες εξετάσεις μέσα στην βδομάδα...Αγχώθηκα και στενοχωρήθηκα γιατί ίσως τελικά έχω εγώ κάποιο πρόβλημα...

Επίσης είμαι διαβητική και κάνω ινσουλίνη απο τα 11 μου χρόνια.. Είμαι πάντα στα όρια και καλώς ρυθμισμένη.. Έχει καμία άλλη το ίδιο πρόβλημα μαζί μου?

Κοριτσι μου εισαι δοκιμαστικο μελος κ παιρνουν εγκριση τα μνμ σου.. οποτε ερχονται στις προηγουμενες σελιδες κ δν τα διαβαζουμε.. κατα τυχη το ειδα...

Εμεις προσπαθουμε αρκετο καιρο αλλα δν ειμαστε αντιπροσωπευτικο παραδειγμα.. ολες οι εξετασεις μας φαινονταν καλες αλλα υπηρχαν λεπτα θεματα..

Δλδ ο αντρας μου ειχε τελειες τιμες σε ποσοτητα, ποιοτητα κ μορφολογια σπερματος, με ταχυτητα στο οριο του ΠΟΥ αλλα οταν καναμε dfi ειχε 29%. κι εμενα ο αντρας μου ειχε κιρσοκηλη κ χειρουργηθηκε τον ιουλιο του 2022. Το φεβρουαριο ειχαμε κ τη μοναδικη συλληψη που ειχαμε αλλα ηταν κενος ο σακος κ εκανα αποξεση τελος μαρτιου.. απο μαιο ξεκινησαμε παλι τις προσπαθειες αλλα δν μας εχει ερθει ακομα το θαυματακι μας... τον αλλο μηνα εκλεισα ραντεβου με εξωσωματιστη γτ θελω αρχες του χρονου να ξεκινησω διαδικασιες εξωσωματικης...

Νομιζω τα τεστακια σου ειναι μια χαρα..αν σκεφτεις οτι σε 24-48 ωρες μετα το peak της LH γινεται ωορρηξια, εκανες γυρω στη 14-15η μερα του κυκλου.. κ 14 μερες (περιπου) μετα την ωορρηξια ερχεται η περιοδος...

Γ το διαβητη δε γνωριζω δυστυχως ωστε νσε βοηθησω..

Ευχομαι αυτο το μηνα να ερθει το θαυμα σας κ ν μας πεις τα ευχαριστα!!!!🤞🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@marinamanoulitsaΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙΙΙΙ 

Καλέ και εγωωωω!!! Μπαινοβγαίνω συνέχεια να δω μήπως ανέβασε η @marinamanoulitsa, θα με κάνει να γεννήσω στο τέλος 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@marinamanoulitsaΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙΙΙΙ 

 Πραγματικά!!!

Εσυ τι ώρα έχεις ραντεβού σήμερα;; περιμένουμε και από σένα νέα!!! Θα πάω και εγώ σε λίγο 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Να πας στα επείγοντα αν είναι να τρελαθείς... Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο άμεσα. Άλλα συμπτώματα δεν έχεις;;;
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; αχ το πέρασα και εγω αλλά όχι με το στήθος με τον εμετό 7εβδ + 5  ακόμα το θυμάμαι ήταν Παρασκευή ξύπνησα ήμουν μια χαρά δεν είχα καθόλου ναυτία εεε λέω μπορεί να έτυχε και το απόγευμα ειδα κάτι περίεργα υγρά που δεν είχα ξανά δει.. πήρα τηλ τον γιατρό εγω πίστευα πως το εχασα το μωρο μου λέει ο γιατρός εαν με έπαιρνες μια ώρα νωρίτερα θα σου έλεγα να έρθεις να σε δω ( τελευταία φορά με ειχε δει 5 μερες πριν που άκουσα και καρδούλα ) αλλά εχω φύγει για Αθήνα εδώ και μια ώρα ταξιδεύω   ελα Δευτέρα μου είπε… καταλαβαίνεις πως ήμουν μέχρι να πάω την Δευτέρα στο κέντρο υγείας δεν είχε μηχάνημα να ακούσω το μωρο… έριξα ένα κλάμα αστα να πάνε και τελικά ήταν όλα μια χαρά  παντως εγω το πρωτο μήνα έκανα 1 φορά τη βδομαδα ραντεβού στον γιατρό γιατί φοβομουν πολύ είχα άγχος τεράστιο..  δεν υπάρχει κάτι που να σου δείχνει αν πάνε καλά τα πράγματα μόνο ο υπέρηχος ίσως να μιλήσεις με γιατρό σήμερα ή αύριο να πας από κοντά να σε δει κορίτσι μου όσο μπορείς ψυχραιμία και πιστεύω πως είναι όλα καλά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...