Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Διαβάζω λίγα λιγα τα μνμ γιατί ήμουν εκτός σπιτιού...τι να πω..εύχομαι να είναι πραγματικά λάθος της και να είσαι εγκυουλα Μαρίνα μου. Ολόψυχα το εύχομαι... θα σου έλεγα να πάρεις ένα ηλεκτρονικό που να δείχνει ναι η όχι ή ποσών εβδομάδων είσαι. Μη μπλέξεις πάλι αύριο με γραμμές κλπ. Ηλεκτρονικό και όλα καλά. 

Εγώ κορίτσια πήγα στον γιατρό μου είπε επαφές Κυριακή Δευτέρα τότε θα γίνει η ωορηξια. Μου ξαναειπε για τις εξετάσεις μου ότι είναι σουπερ . Τον ρώτησα για σπερματεγχυση μου είπε ότι κοστίζει 200 ευρώ . Είπα ότι θα προσπαθήσουμε μόνοι μας αυτόν τον μήνα και αν δεν έρθει τον επόμενο θα κάνουμε σπερματεγχυση. 

Ευχομαι @Girlyμου να σας ερθει αυτο το μηνα το 2ο θαυματακι σας!!!! 🙏🥰❤️ κοστος φαινεται νορμαλ γ σπερματεγχυση νομιζω...

το σκ ειναι κοντα!!! Βουρ γ επαφουλες!!!😁😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχομαι @Girlyμου να σας ερθει αυτο το μηνα το 2ο θαυματακι σας!!!! 🙏🥰❤️ κοστος φαινεται νορμαλ γ σπερματεγχυση νομιζω...

το σκ ειναι κοντα!!! Βουρ γ επαφουλες!!!😁😉

Ευχαριστώωωωω!!!Δεν έχω ιδέα για τα κόστη γενικά, πάντως βατό μου ακούστηκε. Εύχομαι να έρθει όταν είναι η σωστή του ώρα ❤️. Τον ρώτησα πάντως αν είναι αυτό το πακέτο κομπλέ γιατί μου είπε η διαδικασία θα γίνει σε κέντρο αναπαραγωγής και μου είπε ναι αυτό είναι άντε να βγει κανένα 20αρικο πάνω αλλά όχι περισσότερα. Εκεί κυμαίνεται μου είπε. Είμαι αισιόδοξη. Θα έχω και έξοδο καλώς εχόντων των πραγμάτων την Παρασκευή με το αγόρι μουυυ οπότε Παρασκευή και μετά Κυριακή και Δευτέρα μου είπε. Βασικά μου είπε μέχρι αύριο να κάνω αν θέλω επαφή και μετά να μη ξανακάνω μέχρι την Κυριακή αλλά ρε παιδιά μια φορά στο δίμηνο και βάλε βγαίνουμε και εμείς,Ε να μην ολοκληρωθεί η έξοδος και με το κερασάκι στην τούρτα???? Λέτε να κάνω ακριβώς ότι μου είπε?? Πάντως για πρόκληση ωορηξιας κλπ με χάπια η οτιδήποτε δεν ανέφερε κάτι οπότε φαντάζομαι θα οαμε σε φυσικό κυκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ευχαριστώωωωω!!!Δεν έχω ιδέα για τα κόστη γενικά, πάντως βατό μου ακούστηκε. Εύχομαι να έρθει όταν είναι η σωστή του ώρα ❤️. Τον ρώτησα πάντως αν είναι αυτό το πακέτο κομπλέ γιατί μου είπε η διαδικασία θα γίνει σε κέντρο αναπαραγωγής και μου είπε ναι αυτό είναι άντε να βγει κανένα 20αρικο πάνω αλλά όχι περισσότερα. Εκεί κυμαίνεται μου είπε. Είμαι αισιόδοξη. Θα έχω και έξοδο καλώς εχόντων των πραγμάτων την Παρασκευή με το αγόρι μουυυ οπότε Παρασκευή και μετά Κυριακή και Δευτέρα μου είπε. Βασικά μου είπε μέχρι αύριο να κάνω αν θέλω επαφή και μετά να μη ξανακάνω μέχρι την Κυριακή αλλά ρε παιδιά μια φορά στο δίμηνο και βάλε βγαίνουμε και εμείς,Ε να μην ολοκληρωθεί η έξοδος και με το κερασάκι στην τούρτα???? Λέτε να κάνω ακριβώς ότι μου είπε?? Πάντως για πρόκληση ωορηξιας κλπ με χάπια η οτιδήποτε δεν ανέφερε κάτι οπότε φαντάζομαι θα οαμε σε φυσικό κυκλο

Κορίτσι μου εγώ ξέρω ότι το κάθε μέρα είναι πολύ καλό για το σπέρμα!! Όλοι αυτό μας έχουν πει!! Πέρα από αυτό όμως μπορείς να κάνεις την Παρασκευή και πάρε ρεπό το Σάββατο και μετά ξανά Κυριακή Δευτέρα! Η @Elk  5μερες συνεχόμενα έκανε και έπιασε το σπορακι! Και εγώ τώρα έκανα 3 μέρες συνεχόμενα και θα κάνω και αύριο δηλαδή 4!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ ξέρω ότι το κάθε μέρα είναι πολύ καλό για το σπέρμα!! Όλοι αυτό μας έχουν πει!! Πέρα από αυτό όμως μπορείς να κάνεις την Παρασκευή και πάρε ρεπό το Σάββατο και μετά ξανά Κυριακή Δευτέρα! Η @Elk  5μερες συνεχόμενα έκανε και έπιασε το σπορακι! Και εγώ τώρα έκανα 3 μέρες συνεχόμενα και θα κάνω και αύριο δηλαδή 4!! 

Και εγώ έτσι ήξερα είναι η αλήθεια! έτσι μας είχε πει και αυτός ο γιατρός στον κέντρο που είχε πάει ο άντρας μου να κάνει το σπερμοδιαγραμμα. Από την άλλη σκέφτομαι πως ίσως έτσι λένε για να αυξήσεις τις πιθανότητες να πιάσεις την ωορηξια και μήπως μου είπε έτσι ο γιατρός εφόσον ξέρει πότε ακριβώς θα γίνει η ωορηξια..δεν ξέρω. Εγώ πάντως την Παρασκευή σκοπεύω να φάω και την τούρτα και το κερασάκι ( και δε λέω και τι άλλο 🤐😅😂😂😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου εισαι δοκιμαστικο μελος κ παιρνουν εγκριση τα μνμ σου.. οποτε ερχονται στις προηγουμενες σελιδες κ δν τα διαβαζουμε.. κατα τυχη το ειδα...

Εμεις προσπαθουμε αρκετο καιρο αλλα δν ειμαστε αντιπροσωπευτικο παραδειγμα.. ολες οι εξετασεις μας φαινονταν καλες αλλα υπηρχαν λεπτα θεματα..

Δλδ ο αντρας μου ειχε τελειες τιμες σε ποσοτητα, ποιοτητα κ μορφολογια σπερματος, με ταχυτητα στο οριο του ΠΟΥ αλλα οταν καναμε dfi ειχε 29%. κι εμενα ο αντρας μου ειχε κιρσοκηλη κ χειρουργηθηκε τον ιουλιο του 2022. Το φεβρουαριο ειχαμε κ τη μοναδικη συλληψη που ειχαμε αλλα ηταν κενος ο σακος κ εκανα αποξεση τελος μαρτιου.. απο μαιο ξεκινησαμε παλι τις προσπαθειες αλλα δν μας εχει ερθει ακομα το θαυματακι μας... τον αλλο μηνα εκλεισα ραντεβου με εξωσωματιστη γτ θελω αρχες του χρονου να ξεκινησω διαδικασιες εξωσωματικης...

Νομιζω τα τεστακια σου ειναι μια χαρα..αν σκεφτεις οτι σε 24-48 ωρες μετα το peak της LH γινεται ωορρηξια, εκανες γυρω στη 14-15η μερα του κυκλου.. κ 14 μερες (περιπου) μετα την ωορρηξια ερχεται η περιοδος...

Γ το διαβητη δε γνωριζω δυστυχως ωστε νσε βοηθησω..

Ευχομαι αυτο το μηνα να ερθει το θαυμα σας κ ν μας πεις τα ευχαριστα!!!!🤞🥰

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εγώ προς το παρόν μίλησα με το γυναικολογο και μου έγραψε κάποιες ορμονικές εξετάσεις για να τις κάνω απ τη 2η έως την 4η μέρα του κύκλου...

Πέφτω λίγο ψυχολογικά γιατί στην οικογένεια μου δεν είχε καμία θέμα στη σύλληψη.. η αδερφή και η μητέρα μου κατάφερναν κατευθείαν.. και έχω λίγο αγχωθεί για μένα.. κάνουμε πολλές προσπάθειες μέσα στο μήνα και στις γονιμες...αλλά ακόμη τίποτα.. 

Εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνω τις εξετάσεις 😉

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σ εσάς! Η εξωσωματική πιστεύω είναι σωτηρία επιλογή για πολλά ζευγάρια! Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Και εγώ έτσι ήξερα είναι η αλήθεια! έτσι μας είχε πει και αυτός ο γιατρός στον κέντρο που είχε πάει ο άντρας μου να κάνει το σπερμοδιαγραμμα. Από την άλλη σκέφτομαι πως ίσως έτσι λένε για να αυξήσεις τις πιθανότητες να πιάσεις την ωορηξια και μήπως μου είπε έτσι ο γιατρός εφόσον ξέρει πότε ακριβώς θα γίνει η ωορηξια..δεν ξέρω. Εγώ πάντως την Παρασκευή σκοπεύω να φάω και την τούρτα και το κερασάκι ( και δε λέω και τι άλλο 🤐😅😂😂😂)

Κορίτσι μου και εμείς έτσι θα πάμε! Αφήνουμε και αυτό τον κύκλο και τον επόμενο θα πάμε με σπερματέγχυση! Έχουμε ραντεβού την επόμενη Πέμπτη για έξτρα πληροφορίες! Τελικά συμφωνούν πολλοί γιατροί με την αποχή! Εμείς που έχουμε θεματακι με το σπέρμα εν τέλη δεν έπρεπε μάλλον να κάνουμε τόσες μέρες σερί! Τέλεια η τιμή της σπερματέγχυσης πίστευα πολλά παραπάνω! Σας είπε σε πιο κέντρο αναπαραγωγής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ευχαριστώωωωω!!!Δεν έχω ιδέα για τα κόστη γενικά, πάντως βατό μου ακούστηκε. Εύχομαι να έρθει όταν είναι η σωστή του ώρα ❤️. Τον ρώτησα πάντως αν είναι αυτό το πακέτο κομπλέ γιατί μου είπε η διαδικασία θα γίνει σε κέντρο αναπαραγωγής και μου είπε ναι αυτό είναι άντε να βγει κανένα 20αρικο πάνω αλλά όχι περισσότερα. Εκεί κυμαίνεται μου είπε. Είμαι αισιόδοξη. Θα έχω και έξοδο καλώς εχόντων των πραγμάτων την Παρασκευή με το αγόρι μουυυ οπότε Παρασκευή και μετά Κυριακή και Δευτέρα μου είπε. Βασικά μου είπε μέχρι αύριο να κάνω αν θέλω επαφή και μετά να μη ξανακάνω μέχρι την Κυριακή αλλά ρε παιδιά μια φορά στο δίμηνο και βάλε βγαίνουμε και εμείς,Ε να μην ολοκληρωθεί η έξοδος και με το κερασάκι στην τούρτα???? Λέτε να κάνω ακριβώς ότι μου είπε?? Πάντως για πρόκληση ωορηξιας κλπ με χάπια η οτιδήποτε δεν ανέφερε κάτι οπότε φαντάζομαι θα οαμε σε φυσικό κυκλο

Κορίτσι μου εγώ νομίζω ότι το κάθε σπέρμα θέλει τη δική του προσέγγιση! 😁 Δεν ξέρω έτσι μου έχει κάτσει από ότι έχω δει εδώ μέσα, δηλαδή σε άλλους είναι καλύτερο το μέρα παρά μέρα, σε άλλους το κάθε μέρα..αχχχχχ δεν ξέρω!!🤐🤐 μήπως να ακολουθήσετε πιστά τις οδηγίες?? από την άλλη αν είστε αυθόρμητοι ανεβαίνει και η ποιότητα της επαφής άρα και οι πιθανότητες.. πολύ βοήθησα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimand κορίτσι μου έχεις βγάλει πολύ καλή φωτογραφία και βλέπω ξεκάθαρα παχιά ροζ γραμμή.. κάνε σε παρακαλώ χοριακή να το μάθεις εγκαίρως και να πάρεις οδηγίες από γιατρό.. αν όχι σίγουρα συνέχισε τα τεστ! αν δεν είσαι έγκυος πάει δεν πιστεύω πια κανένα τεστ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@marinaPεσυ εχεις νεα απ το γιατρο σου;; ειδατε ωαριο;;

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Ναι κορίτσι μου πήγα μου είπε οτι είναι πολύ νωρίς να μου πει σχετικά με ωορρηξία ειδε γενικά μικρα αυγουλάκια αλλα κανένα "έτοιμο" γιατί είναι παρα πολύ νωρίς για τον κύκλο μου. Υπάρχει πιθανότητα να κάνω ωορρηξία από την "κακη" ωοθήκη μου είπε γιατί εκεί είδε ένα που ηταν σχετικά μεγαλύτερο αλλά δεν είναι σίγουρο αυτό. Παρόλα αυτά τουλάχιστον θα ξέρω αν καθυστερήσει η περίοδος είναι επειδή θα κανω ωορρηξία από την πλευρά της ενδομητριωσης. 

Οσο αφορά την ετ μου είπε μόλις έρθει η περίοδος θα ξεκινήσω φάρμακα. Καιιιιι οτι με είδε παρά πολύ καλά ψυχολογικά και αυτό του άρεσε, μπηκα λεει με αλλο αέρα (η ψυχούλα μου το ξέρει ήθελα να του πω😏) και απλά του απάντησα "είμαι πιο έτοιμη από ποτέ 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ευχαριστώωωωω!!!Δεν έχω ιδέα για τα κόστη γενικά, πάντως βατό μου ακούστηκε. Εύχομαι να έρθει όταν είναι η σωστή του ώρα ❤️. Τον ρώτησα πάντως αν είναι αυτό το πακέτο κομπλέ γιατί μου είπε η διαδικασία θα γίνει σε κέντρο αναπαραγωγής και μου είπε ναι αυτό είναι άντε να βγει κανένα 20αρικο πάνω αλλά όχι περισσότερα. Εκεί κυμαίνεται μου είπε. Είμαι αισιόδοξη. Θα έχω και έξοδο καλώς εχόντων των πραγμάτων την Παρασκευή με το αγόρι μουυυ οπότε Παρασκευή και μετά Κυριακή και Δευτέρα μου είπε. Βασικά μου είπε μέχρι αύριο να κάνω αν θέλω επαφή και μετά να μη ξανακάνω μέχρι την Κυριακή αλλά ρε παιδιά μια φορά στο δίμηνο και βάλε βγαίνουμε και εμείς,Ε να μην ολοκληρωθεί η έξοδος και με το κερασάκι στην τούρτα???? Λέτε να κάνω ακριβώς ότι μου είπε?? Πάντως για πρόκληση ωορηξιας κλπ με χάπια η οτιδήποτε δεν ανέφερε κάτι οπότε φαντάζομαι θα οαμε σε φυσικό κυκλο

Εγω ψηφιζω αυθορμητισμοοοο!!!! Και να περασετε τελεια την παρασκευη κ στην εξοδο κ μετα!!!!😉🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Ναι κορίτσι μου πήγα μου είπε οτι είναι πολύ νωρίς να μου πει σχετικά με ωορρηξία ειδε γενικά μικρα αυγουλάκια αλλα κανένα "έτοιμο" γιατί είναι παρα πολύ νωρίς για τον κύκλο μου. Υπάρχει πιθανότητα να κάνω ωορρηξία από την "κακη" ωοθήκη μου είπε γιατί εκεί είδε ένα που ηταν σχετικά μεγαλύτερο αλλά δεν είναι σίγουρο αυτό. Παρόλα αυτά τουλάχιστον θα ξέρω αν καθυστερήσει η περίοδος είναι επειδή θα κανω ωορρηξία από την πλευρά της ενδομητριωσης. 

Οσο αφορά την ετ μου είπε μόλις έρθει η περίοδος θα ξεκινήσω φάρμακα. Καιιιιι οτι με είδε παρά πολύ καλά ψυχολογικά και αυτό του άρεσε, μπηκα λεει με αλλο αέρα (η ψυχούλα μου το ξέρει ήθελα να του πω😏) και απλά του απάντησα "είμαι πιο έτοιμη από ποτέ 💪

Μετραμε αντιστροφα Μαρινα μου!!! Σ ενα μηνα περιπου ξεκινας κ θα βαλεις τα εμβρυακια σου στη φωλιτσα τους!!! Με το καλο ολα!!❤️❤️❤️🥰🌹😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2023 at 9:19 ΜΜ, ο/η DanaiX είπε:

Καλησπέρα! Γράφω πρωτη φορά!

Ειχα επαφη με τον άντρα μου 21+22 Σεπτέμβρη γόνιμες μέρες και μάλιστα στις 22 ειχα ωορρηξία. Κύκλος 33-35 μέρες. Σάββατο ένιωθα λες και ειμαι κρυωμενη. Κυριακη βλέπω ροζ μονο στο χαρτί. Δευτέρα καφέ...πονακια στην κοιλιά, σαν να μου έρχεται περίοδος. Τριτη σήμερα 03/10 και συνεχίζει το καφέ χρωμα να υπαρχει στο χαρτί και ελάχιστο στο σερβιετακι. Θετικό τεστ το πρωι στις 6:30,9 και αρνητικη χοριακη στις 7:30 το απογευμα. Πως γίνεται; Ραντεβού εχω 10/10. Αλλά ως τοτε θα σκασω!! Προσπαθούμε κανένα εξάμηνο περιπου. Εχω αλλα δυο παιδιά 7 και 4 ετών αλλα δε θυμαμαι να ειχα ποτε κατι τέτοιο. Απλα με την καθυστέρηση εκανα αμέσως υπέρηχο. Τωρα ομως; Εκανα το ψηφιακό τεστ clear blue. Γίνεται να ειναι ψευδώς θετικό;

Στο γκρουπ αυτό κ σε άλλες κοπέλες έχει τύχει να έχουν θετικό τεστ αρνητική χοριακη 

τι να πω τώρα μέχρι να έρθει η περίοδος ελπίζεις πάντα 

Ποτε περιμένεις περίοδο κανονικά; 
Τη ημέρα που περιμένεις ή την επόμενη αν δεν σου έρθει πήγαινε για μια ακόμα χοριακη (ίσως κ σε άλλο μικροβιολογικό) για να είσαι σίγουρη τι παίζει 

 

να σου ζήσουν τ παιδάκια σου κ εύχομαι οτι ποθείς να έρθει σύντομα 🫶🏽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...4ο θετικό τεστ...για εμένα ξεκαθαρα δεν παίζει να μην είναι έγκυος ...και επίσης τα τεστ βγαίνουν όχι εντονότατα λόγω του ότι είμαι πριν την περίοδο...

Επίσης για τα κορίτσια που το είπαν έκανα πρόσφατα ορμονικό έλεγχο και είναι όλα μια χαρά....

Δεν θα κάνω κάτι άλλο από εδώ και πέρα...εγώ το έχω δεδομένο ότι είμαι...εάν ως Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος θα πάω τότε για χοριακη...όπως μου είπε ο γυναικολόγος... επίσης στη μικροβιολόγο θα πάω να τα πάρω τα αποτελέσματα σήμερα και θα της πω έχω σύνολο 4 θετικά δεν ξέρω πως γίνεται να δω τι θα μου πει....αυτααααα δεν σας ζαλιζω άλλο και συγνώμη αν γίνομαι φορτική....

Πάντως μια τέτοια γραμμή ροζ παχιά παχιά είναι εξάτμισης θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω....

 

IMG_20231005_060003.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...4ο θετικό τεστ...για εμένα ξεκαθαρα δεν παίζει να μην είναι έγκυος ...και επίσης τα τεστ βγαίνουν όχι εντονότατα λόγω του ότι είμαι πριν την περίοδο...

Επίσης για τα κορίτσια που το είπαν έκανα πρόσφατα ορμονικό έλεγχο και είναι όλα μια χαρά....

Δεν θα κάνω κάτι άλλο από εδώ και πέρα...εγώ το έχω δεδομένο ότι είμαι...εάν ως Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος θα πάω τότε για χοριακη...όπως μου είπε ο γυναικολόγος... επίσης στη μικροβιολόγο θα πάω να τα πάρω τα αποτελέσματα σήμερα και θα της πω έχω σύνολο 4 θετικά δεν ξέρω πως γίνεται να δω τι θα μου πει....αυτααααα δεν σας ζαλιζω άλλο και συγνώμη αν γίνομαι φορτική....

Πάντως μια τέτοια γραμμή ροζ παχιά παχιά είναι εξάτμισης θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω....

 

IMG_20231005_060003.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου! Πράγματι, κι αυτό φαίνεται θετικό! Ο,τι κι αν σου πουν από το μικροβιολογικό (αν έχουν κάνει κάποιο λάθος) δικαιολογίες θα σου πούνε (σαν αυτό που σου είπαν ότι πρώτα ανιχνεύεται στα ούρα και μετά στο αίμα). Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο σαν μικροβιολογικό! Πάρε βαθιές ανάσες, κάνε υπομονή μέχρι να έρθει η Δευτέρα, κι εφόσον δεν σου έχει έρθει (που στο εύχομαι ολόψυχα) πήγαινε να κάνεις τη χοριακη σου σε άλλο μικροβιολογικό! Κι εμένα μου είχε εμφανιστεί ψευδώς θετικό πριν 15 χρόνια περίπου αλλά μόνο 1 τέστ! Οχι 4! (Τα υπόλοιπα που είχα κάνει ήταν αρνητικά!) 

Καλό κουράγιο, υπομονή, βαθιές ανάσες και πίστη!!🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Πράγματι, κι αυτό φαίνεται θετικό! Ο,τι κι αν σου πουν από το μικροβιολογικό (αν έχουν κάνει κάποιο λάθος) δικαιολογίες θα σου πούνε (σαν αυτό που σου είπαν ότι πρώτα ανιχνεύεται στα ούρα και μετά στο αίμα). Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο σαν μικροβιολογικό! Πάρε βαθιές ανάσες, κάνε υπομονή μέχρι να έρθει η Δευτέρα, κι εφόσον δεν σου έχει έρθει (που στο εύχομαι ολόψυχα) πήγαινε να κάνεις τη χοριακη σου σε άλλο μικροβιολογικό! Κι εμένα μου είχε εμφανιστεί ψευδώς θετικό πριν 15 χρόνια περίπου αλλά μόνο 1 τέστ! Οχι 4! (Τα υπόλοιπα που είχα κάνει ήταν αρνητικά!) 

Καλό κουράγιο, υπομονή, βαθιές ανάσες και πίστη!!🙏🙏

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!ναι αυτό θα κάνω.... υπομονή!!αν και θα πάω να το ψάξω λίγο ..μπας και μπερδεύτηκαν...για να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...4ο θετικό τεστ...για εμένα ξεκαθαρα δεν παίζει να μην είναι έγκυος ...και επίσης τα τεστ βγαίνουν όχι εντονότατα λόγω του ότι είμαι πριν την περίοδο...

Επίσης για τα κορίτσια που το είπαν έκανα πρόσφατα ορμονικό έλεγχο και είναι όλα μια χαρά....

Δεν θα κάνω κάτι άλλο από εδώ και πέρα...εγώ το έχω δεδομένο ότι είμαι...εάν ως Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος θα πάω τότε για χοριακη...όπως μου είπε ο γυναικολόγος... επίσης στη μικροβιολόγο θα πάω να τα πάρω τα αποτελέσματα σήμερα και θα της πω έχω σύνολο 4 θετικά δεν ξέρω πως γίνεται να δω τι θα μου πει....αυτααααα δεν σας ζαλιζω άλλο και συγνώμη αν γίνομαι φορτική....

Πάντως μια τέτοια γραμμή ροζ παχιά παχιά είναι εξάτμισης θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω....

 

IMG_20231005_060003.jpg

Ξεκάθαρα θετικό!! Έχουν κάνει βλακεία στο μικροβιολογικό δεν παίζει άλλο σενάριο!! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου κ κάνε τη Δευτέρα χοριακη. Κ όχι εννοείται ότι δεν έχεις πρήξει καμμία!!! Είναι αδύνατον;!;!;;; Σηκώθηκα πρωί πρωί ετοίμασα τα παιδιά κ μπήκα να δω τα νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...4ο θετικό τεστ...για εμένα ξεκαθαρα δεν παίζει να μην είναι έγκυος ...και επίσης τα τεστ βγαίνουν όχι εντονότατα λόγω του ότι είμαι πριν την περίοδο...

Επίσης για τα κορίτσια που το είπαν έκανα πρόσφατα ορμονικό έλεγχο και είναι όλα μια χαρά....

Δεν θα κάνω κάτι άλλο από εδώ και πέρα...εγώ το έχω δεδομένο ότι είμαι...εάν ως Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος θα πάω τότε για χοριακη...όπως μου είπε ο γυναικολόγος... επίσης στη μικροβιολόγο θα πάω να τα πάρω τα αποτελέσματα σήμερα και θα της πω έχω σύνολο 4 θετικά δεν ξέρω πως γίνεται να δω τι θα μου πει....αυτααααα δεν σας ζαλιζω άλλο και συγνώμη αν γίνομαι φορτική....

Πάντως μια τέτοια γραμμή ροζ παχιά παχιά είναι εξάτμισης θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω....

 

IMG_20231005_060003.jpg

Καλημέρα να κάνεις αυτό που νιώθεις… κ ο γιατρός σου αφού σε συμβούλεψε για Δευτέρα κάτι θα ξέρει! 😊😊😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...4ο θετικό τεστ...για εμένα ξεκαθαρα δεν παίζει να μην είναι έγκυος ...και επίσης τα τεστ βγαίνουν όχι εντονότατα λόγω του ότι είμαι πριν την περίοδο...

Επίσης για τα κορίτσια που το είπαν έκανα πρόσφατα ορμονικό έλεγχο και είναι όλα μια χαρά....

Δεν θα κάνω κάτι άλλο από εδώ και πέρα...εγώ το έχω δεδομένο ότι είμαι...εάν ως Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος θα πάω τότε για χοριακη...όπως μου είπε ο γυναικολόγος... επίσης στη μικροβιολόγο θα πάω να τα πάρω τα αποτελέσματα σήμερα και θα της πω έχω σύνολο 4 θετικά δεν ξέρω πως γίνεται να δω τι θα μου πει....αυτααααα δεν σας ζαλιζω άλλο και συγνώμη αν γίνομαι φορτική....

Πάντως μια τέτοια γραμμή ροζ παχιά παχιά είναι εξάτμισης θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω....

 

IMG_20231005_060003.jpg

Ακόμα ένα θετικό τεστ!! Με παχιά ροζ γραμμή! Άχνη μεν αλλά παχιά ροζ πριν την καθυστέρηση! Κάτι έγινε εκεί στο μικροβιολογικό! Υπομονή κορίτσι μου μέχρι την Δευτέρα! Και δεν μας πριζεις καθόλου! Μην λες τέτοια σε εμάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...4ο θετικό τεστ...για εμένα ξεκαθαρα δεν παίζει να μην είναι έγκυος ...και επίσης τα τεστ βγαίνουν όχι εντονότατα λόγω του ότι είμαι πριν την περίοδο...

Επίσης για τα κορίτσια που το είπαν έκανα πρόσφατα ορμονικό έλεγχο και είναι όλα μια χαρά....

Δεν θα κάνω κάτι άλλο από εδώ και πέρα...εγώ το έχω δεδομένο ότι είμαι...εάν ως Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος θα πάω τότε για χοριακη...όπως μου είπε ο γυναικολόγος... επίσης στη μικροβιολόγο θα πάω να τα πάρω τα αποτελέσματα σήμερα και θα της πω έχω σύνολο 4 θετικά δεν ξέρω πως γίνεται να δω τι θα μου πει....αυτααααα δεν σας ζαλιζω άλλο και συγνώμη αν γίνομαι φορτική....

Πάντως μια τέτοια γραμμή ροζ παχιά παχιά είναι εξάτμισης θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω....

 

IMG_20231005_060003.jpg

Καλημερα Μαρινα μου!!! 🤰Κι εγω θετικο βλεπω ξεκαθαρα!!! Τωρα γι αυτο π ειπαν τα κοριτσια σχετικα μ τις ορμονες δν γνωριζω αν ανεβαινει καποια ορμονη πριν την περιοδο...

Το μονο π σκεφτομαι ειναι μηπως η δευτερα εινσι μακρυα αν χρειαζεσαι αντιπηκτικες ενεσεις.. αν θυμαμαι καλα πιο παλια ειχες θετικες χοριακες π επεφταν στην επανσληψη. Μηπως αν οχι σμρ, ν πηγαινες αυριο γ μια χοριακη;; ωστε να σου δωσει αγωγη ο γιατρος σου;; 

Οτι νομιζεις βεβαια... μια σκεψη μου λεω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2023 at 1:31 ΜΜ, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Κορίτσια μου έγραψα και προηγουμένως..Θα ήθελα να σας ρωτήσω.. Πόσο χρόνο προσπαθείτε??? Εγώ είμαι στον 10ο κύκλο προσπαθειών χωρίς αποτέλεσμα.. Αυτό το μήνα έκανα τεστ ωορρηξίας κάθε μέρα και ενώ έχω κύκλο 29 ημερών, τα τεστάκια μου έδειξαν περισσότερο σκούρα (με μεγάλη διαφορά απο τις υπόλοιπες ημέρες) 12η 13η μέρα.. Είναι φυσιολογικό αυτό? 

Αυτό το μήνα κάναμε σπερμοδιάγραμμα με το σύζυγο και βγήκε ικανοποιητικό αλλά φάνηκε μια κιρσοκήλη.. Θα κάνουμε περισσότερες εξετάσεις μέσα στην βδομάδα...Αγχώθηκα και στενοχωρήθηκα γιατί ίσως τελικά έχω εγώ κάποιο πρόβλημα...

Επίσης είμαι διαβητική και κάνω ινσουλίνη απο τα 11 μου χρόνια.. Είμαι πάντα στα όρια και καλώς ρυθμισμένη.. Έχει καμία άλλη το ίδιο πρόβλημα μαζί μου?

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στη παρέα! Εύχομαι σύντομα τα ευχάριστα! Τα τεστ ωορρηξίας μια χαρά δούλεψαν είναι απόλυτα φυσιολογικό με κύκλο 29 μέρες να έχεις θετικό τεστ στις 12-13 άρα μια χαρά είναι η ωορρηξία σου! Τους 10 μήνες που προσπαθήστε είσαι σίγουρη ότι είχες επαφές τις σωστές μέρες? Επίσης κάτι σημαντικό το σπερμοδιαγραμμα έγινε σε εξειδικευμένο κέντρο η σε απλό μικροβιολογικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...4ο θετικό τεστ...για εμένα ξεκαθαρα δεν παίζει να μην είναι έγκυος ...και επίσης τα τεστ βγαίνουν όχι εντονότατα λόγω του ότι είμαι πριν την περίοδο...

Επίσης για τα κορίτσια που το είπαν έκανα πρόσφατα ορμονικό έλεγχο και είναι όλα μια χαρά....

Δεν θα κάνω κάτι άλλο από εδώ και πέρα...εγώ το έχω δεδομένο ότι είμαι...εάν ως Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος θα πάω τότε για χοριακη...όπως μου είπε ο γυναικολόγος... επίσης στη μικροβιολόγο θα πάω να τα πάρω τα αποτελέσματα σήμερα και θα της πω έχω σύνολο 4 θετικά δεν ξέρω πως γίνεται να δω τι θα μου πει....αυτααααα δεν σας ζαλιζω άλλο και συγνώμη αν γίνομαι φορτική....

Πάντως μια τέτοια γραμμή ροζ παχιά παχιά είναι εξάτμισης θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω....

 

IMG_20231005_060003.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου . Ε αν δεν είναι αυτό θετικό θα βγάλω τα μαλλιά μου δηλαδή αν είναι δυνατόν !! 

Να κάνεις χοριακη σε άλλο διαγνωστικό  🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες ξύπνησα το πρωί ξανά θετικό πήγα να κάνω χοριακή και ανάλογα με το αποτέλεσμα θα πάρω το γιατρό να μου δώσει οδηγίες και ο Θεός βοηθός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσι μου εγώ νομίζω ότι το κάθε σπέρμα θέλει τη δική του προσέγγιση! 😁 Δεν ξέρω έτσι μου έχει κάτσει από ότι έχω δει εδώ μέσα, δηλαδή σε άλλους είναι καλύτερο το μέρα παρά μέρα, σε άλλους το κάθε μέρα..αχχχχχ δεν ξέρω!!🤐🤐 μήπως να ακολουθήσετε πιστά τις οδηγίες?? από την άλλη αν είστε αυθόρμητοι ανεβαίνει και η ποιότητα της επαφής άρα και οι πιθανότητες.. πολύ βοήθησα 😁

Συμφωνώ και εγώ με αυτό! Πιστεύω ότι το σπέρμα που έχει θέμα με την κινητικότητα δεν χρειάζεται αποχή αλλά συχνή επαφή! Ενώ το σπέρμα που έχει θέμα με την ποσότητα χρειάζεται ίσως κάποιες μέρες αποχή! Εμάς ο γιατρός μας είπε επει λέξη ότι όταν όταν ένας άντρας έχει κάθε μέρα επαφή αναγκάζει το σώμα του να δημιουργήσει καινούρια σπερματοζωάρια με αποτέλεσμα να μαθαίνει στον οργανισμό του να "δουλεύει" συνεχώς!! Τώρα το τι είναι αλήθεια και τι όχι δεν ξέρω 🤔🤔 εσύ κορίτσι μου πώς είσαι? Ξεκινήσατε την θεραπεία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλημέρα σε όλες ξύπνησα το πρωί ξανά θετικό πήγα να κάνω χοριακή και ανάλογα με το αποτέλεσμα θα πάρω το γιατρό να μου δώσει οδηγίες και ο Θεός βοηθός!!!

Καλημέρα κορίτσι μου! Θα έπρεπε να ντρέπεστε που μας λες κατάμουτρα ότι είχες ξανά θετικό τεστ και δεν έχεις βάλει Φωτογραφία!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Θα έπρεπε να ντρέπεστε που μας λες κατάμουτρα ότι είχες ξανά θετικό τεστ και δεν έχεις βάλει Φωτογραφία!! ♥️

Χαχαχα έχεις δίκιο Δεν το σκέφτηκα το έχω όμως στο σπίτι δεν το έχω πετάξει μόλις γυρίσω από τη δουλειά θα το βγάλω 😛😛 έχω αυτά της hometest που μου είχανε δώσει με. τά ωορρηξίας 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...