Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2024 🤰💕🍼


Recommended Posts

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε από την αυχενική!

Είναι όλα πολύ καλά, οι μετρήσεις όπως πρέπει. Ο εμβρυολόγος ήταν πολύ ευχαριστημένος, μας είπε ότι είναι τα καλύτερα αποτελέσματα που θα μπορούσα να έχω με βάση την ηλικία μου. Αύριο το απόγευμα προς βραδάκι που θα βγουν και οι αιματολογικές θα μου στείλουν τα τελικά αποτελέσματα. Αν είναι και οι αιματολογικές καλές τότε είμαστε σε πολύ καλό δρόμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 320
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasa_K είπε:

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε από την αυχενική!

Είναι όλα πολύ καλά, οι μετρήσεις όπως πρέπει. Ο εμβρυολόγος ήταν πολύ ευχαριστημένος, μας είπε ότι είναι τα καλύτερα αποτελέσματα που θα μπορούσα να έχω με βάση την ηλικία μου. Αύριο το απόγευμα προς βραδάκι που θα βγουν και οι αιματολογικές θα μου στείλουν τα τελικά αποτελέσματα. Αν είναι και οι αιματολογικές καλές τότε είμαστε σε πολύ καλό δρόμο! 

Τέλεια κορίτσι μου, πολύ όμορφα νέα🥰 με το καλό να έρθει το μωράκι σας, όλα πάνε καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/10/2023 at 10:57 ΜΜ, ο/η Christina.... είπε:

Κορίτσια μου από όσο βλέπω είμαι η πρώτη που την έκανα! Πήγα σήμερα! Με τρομερό άγχος και αγωνία για το τι θα δούμε και θα ακούσουμε! Επιτρέπουν έναν μόνο σύνοδο και όχι παιδιά... Ευτυχώς η δική μου ήταν πάρα πολύ καλή! Όλα ήταν άψογα! Δεν υπήρχε κανένα θέμα σε τίποτα! Το ποσοστό για σύνδρομο Down που μου έδωσαν ήταν 1/11000 κάτι που είναι πολύ καλό λέει ο γιατρός! Επίσης αν δουν για φύλο συνήθως ξεχωρίζουν το αγοράκι και εμένα μου είπαν πως μάλλον θα είναι αγόρι αλλά να μην το δέσω κόμπο γιατί ακόμη είναι νωρίς! Εκλεισα και τη Β Επιπέδου με τη νέα χρονιά... Εύχομαι σε όλες σας τις πιο τέλειες αυχενικές! Προσπαθήστε να διαχειριστείται το άγχος σας και όλα θα πάνε καλά! Θετική σκέψη και μόνο! Αναμένω τα νέα σας!

τέλεια νέα, μπράβο!! μακάρι τα πούμε έτσι καλά σε όλες μας!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasa_K είπε:

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε από την αυχενική!

Είναι όλα πολύ καλά, οι μετρήσεις όπως πρέπει. Ο εμβρυολόγος ήταν πολύ ευχαριστημένος, μας είπε ότι είναι τα καλύτερα αποτελέσματα που θα μπορούσα να έχω με βάση την ηλικία μου. Αύριο το απόγευμα προς βραδάκι που θα βγουν και οι αιματολογικές θα μου στείλουν τα τελικά αποτελέσματα. Αν είναι και οι αιματολογικές καλές τότε είμαστε σε πολύ καλό δρόμο! 

μπράβο, κορίτσια!!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Natasa_K είπε:

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε από την αυχενική!

Είναι όλα πολύ καλά, οι μετρήσεις όπως πρέπει. Ο εμβρυολόγος ήταν πολύ ευχαριστημένος, μας είπε ότι είναι τα καλύτερα αποτελέσματα που θα μπορούσα να έχω με βάση την ηλικία μου. Αύριο το απόγευμα προς βραδάκι που θα βγουν και οι αιματολογικές θα μου στείλουν τα τελικά αποτελέσματα. Αν είναι και οι αιματολογικές καλές τότε είμαστε σε πολύ καλό δρόμο! 

Μπράβο κορίτσι μου! Ήθελα να σας πω να προσέχετε γιατί κυκλοφορεί ίωση... Δυστυχώς εγώ την πάτησα αλλά ευτυχώς τα συμπτώματα είναι πολύ ήπια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Vanilla_ είπε:

Καλησπέρα!! Έκανα και εγώ αυχενική διαφάνεια και pappA σήμερα, ευτυχώς όλα καλά!! 😊😃

Μπράβο Vanilla! Πολύ χαίρομαι!

Βγήκαν και οι αιματολογικές μου σήμερα. Οι πιθανότητες στα 2 από τα 3 σύνδρομα έμειναν ίδιες και στο τρίτο βελτιώθηκαν κιόλας!! Πάνε όλα καλά! Μου φαίνεται σαν ψέμα.

Θα κλείσω ραντεβού για το NIPT την επόμενη εβδομάδα.  

Εύχομαι καλά αποτελέσματα και στις υπόλοιπες με τις αυχενικές τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Vanilla_ είπε:

Καλησπέρα!! Έκανα και εγώ αυχενική διαφάνεια και pappA σήμερα, ευτυχώς όλα καλά!! 😊😃

Τέλεια πολύ ωραία🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγώ αύριο το πρωί την έχω κορίτσια! Θα σας πω τα νέα μου αύριο!!

Θα περιμένουμε νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, όλα πολύ καλά κ για εμάς στην αυχενική την Τετάρτη θα βγει του αίματος η εξέταση, φύλλο δεν κατάφερε και δει κ σε εμάς,αλλά το σημαντικό είναι πως όλα είναι καλά🥰🥰❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όλα πολύ καλά κ για εμάς στην αυχενική την Τετάρτη θα βγει του αίματος η εξέταση, φύλλο δεν κατάφερε και δει κ σε εμάς,αλλά το σημαντικό είναι πως όλα είναι καλά🥰🥰❣️

Μπράβο Κατερίνα μου! Πάνε όλα καλά! 😍

Πόσο χαίρομαι που διαβάζω για καλές αυχενικές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Natasa_K είπε:

Μπράβο Κατερίνα μου! Πάνε όλα καλά! 😍

Πόσο χαίρομαι που διαβάζω για καλές αυχενικές! 

Αμήν σε όλες μας να πάνε όλα καλα🥰🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όλα πολύ καλά κ για εμάς στην αυχενική την Τετάρτη θα βγει του αίματος η εξέταση, φύλλο δεν κατάφερε και δει κ σε εμάς,αλλά το σημαντικό είναι πως όλα είναι καλά🥰🥰❣️

Μπράβο Κατερίνα μου! Να έχετε στο μυαλό σας ότι αν δεν μπορούν να δουν φύλο μάλλον είναι κοριτσάκι... Όχι πάντα βέβαια... Αλλά τα αγοράκια επειδή αρχίζει κάτι να βγαίνει έτσι τα καταλαβαίνουν! Με το καλό σε όλες μας και ότι θέλει ας είναι! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Μπράβο Κατερίνα μου! Να έχετε στο μυαλό σας ότι αν δεν μπορούν να δουν φύλο μάλλον είναι κοριτσάκι... Όχι πάντα βέβαια... Αλλά τα αγοράκια επειδή αρχίζει κάτι να βγαίνει έτσι τα καταλαβαίνουν! Με το καλό σε όλες μας και ότι θέλει ας είναι! ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, κ εγώ νομίζω ότι πάλι κοριτσάκι θα είναι πάντως😅🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, κορίτσια! Κι εγώ μανούλα Μαΐου 2024. Συγκεκριμένα έχω ΠΗΤ 10.5.24.. Με πολύ άγχος μπήκαμε σιγα σιγα στον 4ο!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια τι κάνετε πως είστε;😊 πείτε κανένα νέο να συζητήσουμε αν θέλετε🙂

Αχ κορίτσι μου εγώ καλά είμαι αλλά αυτό το στομάχι μου δεν λέει να ηρεμήσει... Τρώω και με ενοχλεί..  Πειναω και με ενοχλεί... Έχω κάθε μέρα όλη μέρα μια ανακατωσούρα φοβερή..  Κυρίως το απόγευμα..  Είναι κάποια άλλη ετσι; Έλεγα θα κλείσω το 3μηνο και θα είμαι καλύτερα... Αλλά... Εσύ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια τι κάνετε πως είστε;😊 πείτε κανένα νέο να συζητήσουμε αν θέλετε🙂

Περιμένω να κάνω το NIPT την Τρίτη να φύγει κι αυτό από τη μέση αν και θέλει κάνα 2 εβδομάδες για να βγουν τα αποτελέσματα. 

Την Κυριακή το ανακοινώσαμε στους γονείς μου και ήταν πολύ συγκινητική η ημέρα. Τώρα μένει να το πούμε στα πεθερικά μου αυτές τις μέρες. Από την ώρα που το είπα στους γονείς μου νιώθω σαν να έγινε πιο αληθινό. Δεν ξέρω αν το έχει νιώσει και κάποια άλλη αυτό. 

Κατά τα άλλα φουλ φούσκωμα στην κοιλιά και η κούραση καλά κρατεί που ήλπιζα να μειώνεται σιγά σιγά αλλά δεν το βλέπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natasa_K είπε:

Περιμένω να κάνω το NIPT την Τρίτη να φύγει κι αυτό από τη μέση αν και θέλει κάνα 2 εβδομάδες για να βγουν τα αποτελέσματα. 

Την Κυριακή το ανακοινώσαμε στους γονείς μου και ήταν πολύ συγκινητική η ημέρα. Τώρα μένει να το πούμε στα πεθερικά μου αυτές τις μέρες. Από την ώρα που το είπα στους γονείς μου νιώθω σαν να έγινε πιο αληθινό. Δεν ξέρω αν το έχει νιώσει και κάποια άλλη αυτό. 

Κατά τα άλλα φουλ φούσκωμα στην κοιλιά και η κούραση καλά κρατεί που ήλπιζα να μειώνεται σιγά σιγά αλλά δεν το βλέπω.

Αα σου είπαν να κάνεις κ το NIPT; καλά αποτελέσματα να έχεις κ σε αυτό😊 και εγώ το είχα νιώσει αυτό που λες στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, μέχρι να το πούμε ήταν σαν αν ήταν μόνο στο μυαλό μου!! Τώρα στη δεύτερη το είπαμε αμέσως μερικές μέρες μετά που το ανακαλύψαμε δλδ πριν καν πάμε στο γιατρό😅

Εγώ με την κούραση είμαι κάπως καλύτερα νομίζω, υπάρχουν βέβαια μέρες που πραγματικά δεν κρατάω τα μάτια μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα σου είπαν να κάνεις κ το NIPT; καλά αποτελέσματα να έχεις κ σε αυτό😊 και εγώ το είχα νιώσει αυτό που λες στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, μέχρι να το πούμε ήταν σαν αν ήταν μόνο στο μυαλό μου!! Τώρα στη δεύτερη το είπαμε αμέσως μερικές μέρες μετά που το ανακαλύψαμε δλδ πριν καν πάμε στο γιατρό😅

Εγώ με την κούραση είμαι κάπως καλύτερα νομίζω, υπάρχουν βέβαια μέρες που πραγματικά δεν κρατάω τα μάτια μου! 

Μου ζήτησε να κάνω και το NIPT λόγω ηλικίας. Είμαι 39. Επίσης μου πρότεινε να κάνω και μια εξέταση για SMA (νωτιαία μυϊκή ατροφία) πάλι λόγω ηλικίας. 

Προστίθεται ένα καινούργιο άγχος μέχρι να βγουν κι αυτά τα αποτελέσματα (θέλουν 2-3 εβδομάδες) αλλά θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasa_K είπε:

Μου ζήτησε να κάνω και το NIPT λόγω ηλικίας. Είμαι 39. Επίσης μου πρότεινε να κάνω και μια εξέταση για SMA (νωτιαία μυϊκή ατροφία) πάλι λόγω ηλικίας. 

Προστίθεται ένα καινούργιο άγχος μέχρι να βγουν κι αυτά τα αποτελέσματα (θέλουν 2-3 εβδομάδες) αλλά θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. 

Όλα θα είναι καλά κορίτσια μου δεν θεωρώ ότι είσαι κ τόσο μεγάλη για να έχεις αυξημένο κίνδυνο αλλά εντάξει καλά το κάνουν προληπτικά ποτέ δεν κάνουν κακό οι εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Όλα θα είναι καλά κορίτσια μου δεν θεωρώ ότι είσαι κ τόσο μεγάλη για να έχεις αυξημένο κίνδυνο αλλά εντάξει καλά το κάνουν προληπτικά ποτέ δεν κάνουν κακό οι εξετάσεις!

Ναι κι εγώ θεωρώ ότι δεν κάνουν κακό, αρκεί να είναι οι απαραίτητες γιατί είναι και πολύ ακριβές εξετάσεις.

Έχω αποφασίσει έτσι κι αλλιώς να εμπιστευτώ τον γιατρό μου σε ότι μου προτείνει για να είμαι και πιο ήρεμη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! εγώ μάλλον ήμουν η τελευταία που έκανα την αυχενική διαφάνεια! την έκανα χθες και Δόξα τω Θεό πήγαν όλα καλά! Τώρα θα περιμένω και την εξέταση αίματος! κατά 80% μας είπε πως θα είναι κοριτσάκι!

Το 100% πότε το πιάνουμε;;; χαχαχαχα ο άντρας μου ανυπομονεί περισσότερο από εμένα νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Natasa_K είπε:

Ναι κι εγώ θεωρώ ότι δεν κάνουν κακό, αρκεί να είναι οι απαραίτητες γιατί είναι και πολύ ακριβές εξετάσεις.

Έχω αποφασίσει έτσι κι αλλιώς να εμπιστευτώ τον γιατρό μου σε ότι μου προτείνει για να είμαι και πιο ήρεμη.  

Αα δεν καλύπτονται από ταμείο αυτές ε; δεν πειράζει κορίτσι μου χαλάλι τους να είναι καλά τα μωράκια μας! Πιστεύω όλα καλά θα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου χαλάλι τα κιλά, θα τα χάσεις! Κι εμένα μια γνωστή μου με το θηλασμό έγινε πέρσι και κόκκαλο κυριολεκτικά! Κολυμπούσε μες στα ρούχα! Οπότε πιστεύω θα βοηθήσει!!
    • Ναι! Προσέχω λόγω του σακχάρου!  Εμένα πάντως μωρέ μου χτυπάει άσχημα να το λέει έτσι χύμα ο γιατρός κανόνισα διακοπές.. Ας έλεγε άλλη δικαιολογία, γιατρός είναι.. ότι δεν μπορεί να αναλάβει άλλη γτ έχει πολλές έγκυες ας πούμε.. Το Αλεξάνδρας; Θα ψάξεις και εκεί;
    • Πονακια έχω κ εγώ συνέχεια κ πόνους περιόδου αλλά τα έχω συνηθίσει και δεν τους δίνω σημασία.  Η μέση καλά κρατεί!  Για μαλλια κάποια που ρώτησε εγώ μόλις  έκλεισα 1ο τρίμηνο έκανα ένα ωραιότατο ντεκαπαζ ρίζα μία χαρά! Δεν είμαι έγκυος πρότυπο!! Ντιπ δεν προσέχω, τώρα στις διακοπές αναψυκτικό,  αλκοόλ  κ τσιγάρο πήγαν σύννεφο!!! 🤪 Ζαβό θα το βγάλω το καημένο,  εκανα κ ηλιοθερηλιοθεραπεία... Μόλις γεννησω θα με αποκληρωσει απο μανα του! 
    • Κορίτσια καλησπέρα!Εγώ δυστυχώς σήμερα έχω πολύ πόνο και αιμα. Αύριο είναι να ξανακάνω χοριακη. Αλλά λογικα δεν προχωράει η εγκυμοσύνη. Έχει συμβεί σε καμία?
    • Κι εγώ 5+ κιλά είμαι ήδη..και μπήκα με παραπάνω από τα κανονικά μου (62) στην εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω που θα φτάσει αυτό, αλλά δε θέλω να ξεφύγω γιατί και δε θα μαζεύεται μετά και η μέση δεν ξέρω πόσο μπορεί να αντέξει. Αύριο έχω γυναικολόγο και θέλω να κάτσω να γράψω τί να τον ρωτήσω γιατί όλο ξεχνάω. Αρχές Ιουνίου έχω κλείσει και για τη Β επιπέδου. Έχω κάτι πονάκια χαμηλά, σαν τσιμπήματα τη μία φορά, σαν πόνους περιόδου την άλλη και κάτι περίεργες σουβλιές στη μέση. Δεν ξέρω τί είναι όλα αυτά. Αν είναι ότι αρχίζω να το νιώθω πλέον ή κ΄άτι άλλο. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξεκουράζομαι κι επίσης δεν κοιμάμαι και πολύ άνετα. Όλη η δυσκολία μου βγαίνει στον ύπνο γιατί δε βολεύομαι. Μόνο από τη μία μεριά μπορώ να κοιμηθώ και στο γύρισμα πονάω αρκετά.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...