Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2024 🤰💕🍼


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια ανοίγω αυτήν την ομαδούλα για τα μαγιάτικα μωράκια που θα έρθουν το 2024  ελπιζω να είναι και αλλες κοπέλες με ΠΗΤ Μαΐου για να τα λέμε 😊

έχω ένα κοριτσάκι 12 μηνών και είμαι εγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου 

τωρα είμαι 6 εβδομάδων + 4 μερες πήγα πρώτο ραντεβού στον γιατρό ειδαμε σακο και λεκιθικο ασκό και ξανά ραντεβού σε 2 βδομαδες για να ακούσαμε καρδούλα 

η ΠΗΤ μου είναι 6/5/24 

@Κατερίνα!!! Θα βάλω και εσενα κορίτσι μου μήπως μαζευτούμε και άλλες κοπέλες να τα λέμε και εδώ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 320
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Γεια σας κοριτσια ανοίγω αυτήν την ομαδούλα για τα μαγιάτικα μωράκια που θα έρθουν το 2024  ελπιζω να είναι και αλλες κοπέλες με ΠΗΤ Μαΐου για να τα λέμε 😊

έχω ένα κοριτσάκι 12 μηνών και είμαι εγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου 

τωρα είμαι 6 εβδομάδων + 4 μερες πήγα πρώτο ραντεβού στον γιατρό ειδαμε σακο και λεκιθικο ασκό και ξανά ραντεβού σε 2 βδομαδες για να ακούσαμε καρδούλα 

η ΠΗΤ μου είναι 6/5/24 

@Κατερίνα!!! Θα βάλω και εσενα κορίτσι μου μήπως μαζευτούμε και άλλες κοπέλες να τα λέμε και εδώ 😊

Γειά σου κορίτσι μου... Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου! Εγώ έχω μια υποψία ότι είμαι έγκυος... Έχω καθυστέρηση ενώ είμαι ρολοι και επειδή είχα και μια παλινδρομη αυτή τη χρονιά θέλω να περιμένω κάνα 2 μερούλες μέχρι να κάνω το τεστ... Αν τυχόν είμαι το παιδάκι μου θα γεννηθεί Μάϊο γιατί υπολογίζω ότι θα είμαι 5 εβδομάδων... Προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη γιατί ήταν ο πρώτος μήνας που ήμασταν ελεύθεροι καθώς μετα τη παλίνδρομη δημιουργήθηκε κύστη η οποία κατά τη γνώμη της γιατρου μου έπρεπε να φύγει πρώτα οπότε δεν μπορώ να πιστέψω ότι από το πρώτο μήνα έχω εγκυμοσύνη... Εύχομαι να είμαι και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά καθώς δεν έχω ακόμα παιδάκι και η πρώτη εμπειρία μου στοίχισε πολύ! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις, με ένα γερό παιδάκι και μακάρι να πάνε όλα καλά και σε εμένα και να τα λέμε εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elk είπε:

Γεια σας κοριτσια ανοίγω αυτήν την ομαδούλα για τα μαγιάτικα μωράκια που θα έρθουν το 2024  ελπιζω να είναι και αλλες κοπέλες με ΠΗΤ Μαΐου για να τα λέμε 😊

έχω ένα κοριτσάκι 12 μηνών και είμαι εγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου 

τωρα είμαι 6 εβδομάδων + 4 μερες πήγα πρώτο ραντεβού στον γιατρό ειδαμε σακο και λεκιθικο ασκό και ξανά ραντεβού σε 2 βδομαδες για να ακούσαμε καρδούλα 

η ΠΗΤ μου είναι 6/5/24 

@Κατερίνα!!! Θα βάλω και εσενα κορίτσι μου μήπως μαζευτούμε και άλλες κοπέλες να τα λέμε και εδώ 😊

Τελειααα, κ εγώ λίγο μετά υπολογίζω θα έχω ΠΗΤ🥰 με το καλό Παναγία μου να έρθουν, να πάνε όλα καλά🙏🙏🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Γειά σου κορίτσι μου... Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου! Εγώ έχω μια υποψία ότι είμαι έγκυος... Έχω καθυστέρηση ενώ είμαι ρολοι και επειδή είχα και μια παλινδρομη αυτή τη χρονιά θέλω να περιμένω κάνα 2 μερούλες μέχρι να κάνω το τεστ... Αν τυχόν είμαι το παιδάκι μου θα γεννηθεί Μάϊο γιατί υπολογίζω ότι θα είμαι 5 εβδομάδων... Προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη γιατί ήταν ο πρώτος μήνας που ήμασταν ελεύθεροι καθώς μετα τη παλίνδρομη δημιουργήθηκε κύστη η οποία κατά τη γνώμη της γιατρου μου έπρεπε να φύγει πρώτα οπότε δεν μπορώ να πιστέψω ότι από το πρώτο μήνα έχω εγκυμοσύνη... Εύχομαι να είμαι και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά καθώς δεν έχω ακόμα παιδάκι και η πρώτη εμπειρία μου στοίχισε πολύ! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις, με ένα γερό παιδάκι και μακάρι να πάνε όλα καλά και σε εμένα και να τα λέμε εδώ!

Κορίτσι μου αν έχεις ήδη καθυστέρηση κάνε μια χοριακη αν είσαι να μιλήσεις με τον γιατρό σου, εύχομαι ολόψυχα να είσαι και να πάνε όλα τέλεια μέχρι τέλους😊😊🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2023 at 12:17 ΠΜ, ο/η Christina.... είπε:

Γειά σου κορίτσι μου... Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου! Εγώ έχω μια υποψία ότι είμαι έγκυος... Έχω καθυστέρηση ενώ είμαι ρολοι και επειδή είχα και μια παλινδρομη αυτή τη χρονιά θέλω να περιμένω κάνα 2 μερούλες μέχρι να κάνω το τεστ... Αν τυχόν είμαι το παιδάκι μου θα γεννηθεί Μάϊο γιατί υπολογίζω ότι θα είμαι 5 εβδομάδων... Προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη γιατί ήταν ο πρώτος μήνας που ήμασταν ελεύθεροι καθώς μετα τη παλίνδρομη δημιουργήθηκε κύστη η οποία κατά τη γνώμη της γιατρου μου έπρεπε να φύγει πρώτα οπότε δεν μπορώ να πιστέψω ότι από το πρώτο μήνα έχω εγκυμοσύνη... Εύχομαι να είμαι και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά καθώς δεν έχω ακόμα παιδάκι και η πρώτη εμπειρία μου στοίχισε πολύ! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις, με ένα γερό παιδάκι και μακάρι να πάνε όλα καλά και σε εμένα και να τα λέμε εδώ!

Αχ εύχομαι να είσαι εγκυος και να πάνε  όλα καλά

φυσικα και μπορείς από τον πρώτο μήνα να είσαι και να το πιστέψεις 😊

εγω έμεινα από τον πρώτο μήνα που είχα πιο στοχευμένες προσπάθειες με τεστ ωορρηξιας και σωστές επαφες στις γόνιμες .. και να σκεφτείς στο πρώτο μου παιδάκι εκανα 1,5 χρόνο να τα καταφέρω 

 να κανείς ένα  τεστ ή μια χοριακη για πιο έγκυρο αποτέλεσμα αφού έχεις καθυστέρηση θα δείξει σίγουρα 

 σου στέλνουμε πολύ μπεμπεδοσκονη🥰

Περιμένουμε νεα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου! Το αποτέλεσμα επιβεβαιωθηκε! Έκανα σήμερα τεστ και βγήκε κατευθείαν θετικό! Θα πάρω και τη γιατρό μου να με δει. Πραγματικά αισθάνομαι και χαρά και φόβο ταυτοχρονα καθώς δεν μπορώ να ξεπεράσω το γεγονός της παλινδρομης κυησης που ειχα πριν 4 μήνες! Παρακαλάω μόνο να κάνω ένα γερό παιδάκι. Εύχομαι να έχουμε όλες μια καλή εγκυμοσύνη και να κάνουμε γερά παιδάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Το αποτέλεσμα επιβεβαιωθηκε! Έκανα σήμερα τεστ και βγήκε κατευθείαν θετικό! Θα πάρω και τη γιατρό μου να με δει. Πραγματικά αισθάνομαι και χαρά και φόβο ταυτοχρονα καθώς δεν μπορώ να ξεπεράσω το γεγονός της παλινδρομης κυησης που ειχα πριν 4 μήνες! Παρακαλάω μόνο να κάνω ένα γερό παιδάκι. Εύχομαι να έχουμε όλες μια καλή εγκυμοσύνη και να κάνουμε γερά παιδάκια!

Μπράβο κορίτσι μου🎉🥰 με το καλό εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Όλα καλά θα πάνε τωρα να σου πω μην αγχώνεσαι; ξέρω ότι δεν γίνεται γιατί και εγω έχω άγχος 😂

Να μας στείλεις τα νέα σου από την γιατρό μην μας ξεχάσεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Το αποτέλεσμα επιβεβαιωθηκε! Έκανα σήμερα τεστ και βγήκε κατευθείαν θετικό! Θα πάρω και τη γιατρό μου να με δει. Πραγματικά αισθάνομαι και χαρά και φόβο ταυτοχρονα καθώς δεν μπορώ να ξεπεράσω το γεγονός της παλινδρομης κυησης που ειχα πριν 4 μήνες! Παρακαλάω μόνο να κάνω ένα γερό παιδάκι. Εύχομαι να έχουμε όλες μια καλή εγκυμοσύνη και να κάνουμε γερά παιδάκια!

Με το καλό κορίτσι μου, όλα να πάνε πολύ καλά μέχρι τέλους, να σκέφτεσαι θετικά για το σπορακι σου και να έχεις πίστη🥰🥰🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ! Ανταποδίδω τις ευχες! Η γιατρός μου είπε να κάνω 2 χοριακες... Μια αύριο και μια τη Πέμπτη για να δούμε και πότε θα κλείσουμε ραντεβού για να δούμε και το μωράκι... 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου🎉🥰 με το καλό εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Όλα καλά θα πάνε τωρα να σου πω μην αγχώνεσαι; ξέρω ότι δεν γίνεται γιατί και εγω έχω άγχος 😂

Να μας στείλεις τα νέα σου από την γιατρό μην μας ξεχάσεις 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι νέο μέλος, αν και έχω παρακολουθήσει λίγο το φόρουμ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Με είχε βοηθήσει πολύ τότε, οπότε τώρα είπα να συμμετάσχω ενεργά! 

Αν και είναι λίγο νωρίς, έχω κάνει μια χοριακη στην 33η μέρα του κύκλου μου και βγήκε 680, οπότε σύμφωνα με τη γιατρό μου περιμένω να κάνω μια δεύτερη την Παρασκευή για να δούμε πότε θα κλείσουμε το ραντεβού μας. Με έχει ήδη πιάσει το άγχος!! 😅

ΠΗΤ με υπολογισμό από την τελευταία περίοδο έχω στις 22/05/2024.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχουμε όλες μια καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ! Ανταποδίδω τις ευχες! Η γιατρός μου είπε να κάνω 2 χοριακες... Μια αύριο και μια τη Πέμπτη για να δούμε και πότε θα κλείσουμε ραντεβού για να δούμε και το μωράκι... 

 

Άντε ωραία εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο λοιπόν στην χοριακη σου και να πάνε όλα καλά 

και εγω έτσι είχα κάνει 2 χοριακες και μετά έκλεισα ραντεβού να με δει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2023 at 10:45 ΠΜ, ο/η _piripiri_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι νέο μέλος, αν και έχω παρακολουθήσει λίγο το φόρουμ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Με είχε βοηθήσει πολύ τότε, οπότε τώρα είπα να συμμετάσχω ενεργά! 

Αν και είναι λίγο νωρίς, έχω κάνει μια χοριακη στην 33η μέρα του κύκλου μου και βγήκε 680, οπότε σύμφωνα με τη γιατρό μου περιμένω να κάνω μια δεύτερη την Παρασκευή για να δούμε πότε θα κλείσουμε το ραντεβού μας. Με έχει ήδη πιάσει το άγχος!! 😅

ΠΗΤ με υπολογισμό από την τελευταία περίοδο έχω στις 22/05/2024.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχουμε όλες μια καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη 🙏 

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Και εγώ τώρα αυτό έκανα... 2 χοριακες και έκλεισα ραντεβού για 2 Οκτωβρίου... 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Τα μηνύματά μου δεν εγκρίνονται γρήγορα κι αισθάνομαι σα να είμαι αόρατη για την ώρα 😅 θα στέλνω παρόλα αυτά μήπως και γίνω γρήγορα μέλος!!

Πήγα κι έκανα τη δεύτερη χοριακη μου και με έχει πιάσει άγχος για τα αποτελέσματα, ενώ περίμενα ότι στο δεύτερο παιδάκι δε θα είχα τέτοια άγχη... 🙄

Εσείς τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2023 at 10:45 ΠΜ, ο/η _piripiri_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι νέο μέλος, αν και έχω παρακολουθήσει λίγο το φόρουμ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Με είχε βοηθήσει πολύ τότε, οπότε τώρα είπα να συμμετάσχω ενεργά! 

Αν και είναι λίγο νωρίς, έχω κάνει μια χοριακη στην 33η μέρα του κύκλου μου και βγήκε 680, οπότε σύμφωνα με τη γιατρό μου περιμένω να κάνω μια δεύτερη την Παρασκευή για να δούμε πότε θα κλείσουμε το ραντεβού μας. Με έχει ήδη πιάσει το άγχος!! 😅

ΠΗΤ με υπολογισμό από την τελευταία περίοδο έχω στις 22/05/2024.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχουμε όλες μια καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη 🙏 

Τέλεια, με το καλο κοριτσι μου, όλα να πάνε καλά,εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η _piripiri_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Τα μηνύματά μου δεν εγκρίνονται γρήγορα κι αισθάνομαι σα να είμαι αόρατη για την ώρα 😅 θα στέλνω παρόλα αυτά μήπως και γίνω γρήγορα μέλος!!

Πήγα κι έκανα τη δεύτερη χοριακη μου και με έχει πιάσει άγχος για τα αποτελέσματα, ενώ περίμενα ότι στο δεύτερο παιδάκι δε θα είχα τέτοια άγχη... 🙄

Εσείς τι κάνετε;

Καλημέρα, πότε περιμένεις τα αποτελέσματα; όλα καλα θα είναι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!! Είμαι καινούρια στο forum αν και έχω διαβάσει άπειρα threads κατά καιρούς. 

Σήμερα είμαι 6+2, την περασμένη εβδομάδα είδαμε σάκο και την ερχόμενη Δευτέρα έχω πάλι ραντεβού για να ακούσουμε καρδιά. Η ΠΗΤ προς το παρόν σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είναι 15/05!

Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου αλλά δυστυχώς η πρώτη πέρυσι παλινδρόμησε περισυ τον Νοέμβριο την 9η εβδομάδα. Οπότε ενώ έχω μεγάλη χαρά προς το παρόν είμαι πολύ συγκρατημένη! Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η _piripiri_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Τα μηνύματά μου δεν εγκρίνονται γρήγορα κι αισθάνομαι σα να είμαι αόρατη για την ώρα 😅 θα στέλνω παρόλα αυτά μήπως και γίνω γρήγορα μέλος!!

Πήγα κι έκανα τη δεύτερη χοριακη μου και με έχει πιάσει άγχος για τα αποτελέσματα, ενώ περίμενα ότι στο δεύτερο παιδάκι δε θα είχα τέτοια άγχη... 🙄

Εσείς τι κάνετε;

Αργούν λίγο τα μνμ σου θέλει λίγο χρόνο να εγκριθούν να στέλνεις όσα πιο πολλά μπορείς και σε λιγες μερες θα τα βλέπουμε αμέσως εσυ να στέλνεις και μόλις τα βλέπουμε θα απαντάμε 😊

εγω σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη έχω λιγότερο άγχος είναι η αλήθεια αλλά πάλι έχω εννοείται 

πολύ καλή η χοριακη σου εμένα η πρώτη ήταν στην 34 ημέρα του κύκλου μου και ήταν 237 και μετά από δυο μερες 476 

εγω έχω μερικές ναυτίες συνήθως μεσημέρι προς απόγευμα και πονάνε οι θηλες μου έχω πονακια περιόδου και δεν έχω πολύ όρεξη για να φάω κρέας αυτά μέχρι στιγμής 

η αλήθεια είναι στην πρώτη εγκυμοσύνη ειχα πολλούς εμετούς να δούμε πως θα πάει κι αυτήν 

ποσο είναι το πρώτο σου παιδάκι ; 

Να μας στείλεις τα νέα σου από την χοριακη 

Με το καλό 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

@Vanilla_ έχουμε κάνει αυτήν την ομαδούλα να τα λέμε αν θέλεις να μας γράφεις τα νέα σου εδώ 😊

Γεια σας και από μένα!! Ευχαριστώ που με προσθέσατε, ωραία ομάδα να λέμε τα νέα μας! Και εγώ νέο μέλος είμαι (και επίσης με ενοχλούσε που δεν μπορούσαν να εγκριθούν σύντομα τα μηνύματα που  έγραφα, γιατί γράφτηκα λίγο πριν μάθω ότι είμαι έγκυος), σήμερα μπήκα στην 7η βδομάδα μου!! Να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και με το καλό τα μωράκια του Μάη!!! 🥰 Εγώ σήμερα αν ήμουν όλη μέρα εκτός σπιτιού νιώθω καλύτερα, μόνο το πρωί είχα αναγούλες, μακάρι να πάει έτσι, γιατί τις τελευταίες ημέρες ήταν έντονη η αδιαθεσία! Τη Δευτέρα έχω ραντεβού με γυναικολόγο, στο προηγούμενο είδαμε σάκο, τώρα ελπίζω να δούμε το έμβρυο κ να ακούσουμε καρδιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Vanilla_ είπε:

Γεια σας και από μένα!! Ευχαριστώ που με προσθέσατε, ωραία ομάδα να λέμε τα νέα μας! Και εγώ νέο μέλος είμαι (και επίσης με ενοχλούσε που δεν μπορούσαν να εγκριθούν σύντομα τα μηνύματα που  έγραφα, γιατί γράφτηκα λίγο πριν μάθω ότι είμαι έγκυος), σήμερα μπήκα στην 7η βδομάδα μου!! Να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και με το καλό τα μωράκια του Μάη!!! 🥰 Εγώ σήμερα αν ήμουν όλη μέρα εκτός σπιτιού νιώθω καλύτερα, μόνο το πρωί είχα αναγούλες, μακάρι να πάει έτσι, γιατί τις τελευταίες ημέρες ήταν έντονη η αδιαθεσία! Τη Δευτέρα έχω ραντεβού με γυναικολόγο, στο προηγούμενο είδαμε σάκο, τώρα ελπίζω να δούμε το έμβρυο κ να ακούσουμε καρδιά!!

Άντε με το καλό να ακούσετε την καρδούλα εγω έχω ραντεβού την Πέμπτη για να ακούσουμε 

εγω νομίζω από την 8 εβδομάδα και μετά αρχίζουν τα πιο έντονα συμπτώματα τουλάχιστον στην πρώτη εγκυμοσύνη μου τότε άρχισε το πανηγύρι 😂

θα περιμένουμε νέα σου την Δευτέρα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε με το καλό να ακούσετε την καρδούλα εγω έχω ραντεβού την Πέμπτη για να ακούσουμε 

εγω νομίζω από την 8 εβδομάδα και μετά αρχίζουν τα πιο έντονα συμπτώματα τουλάχιστον στην πρώτη εγκυμοσύνη μου τότε άρχισε το πανηγύρι 😂

θα περιμένουμε νέα σου την Δευτέρα 💕

και δικά σου την Πέμπτη!! 😀 💗

εμείς όλο σκεφτόμαστε αν είναι 1 ή δίδυμα, μάλλον επειδή ΄ήταν κάπως υψηλή η χοριακή κ επειδή ο γιατρός είπε ότι είδε 1 σάκο αλλά ότι μπορεί κ μέσα σε 1 σάκο να είναι 2 μωράκια, οπότε έχω μια περιέργεια για αυτό τη Δευτέρα (αν κ πιστεύω ότι είναι 1)! 

ωχ ωχ...!! εμένα είναι 1η μου εγκυμοσύνη κ είναι όλα μια έκπληξη! 😅

εσείς έχετε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σας σε οικογένεια και φίλους ή περιμένετε ακόμη λίγο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ με συγκίνησε αυτό το ποστ. Περσυ 19.09.2022 είχα ανοίξει το θέμα Μωράκια Μαΐου 2023. Εύχομαι κορίτσια με το καλό τα θαυματακια σας. Είναι πολύ όμορφες στιγμές άγχος αγωνία αλλά είναι γλυκές στιγμές. 

Ο μπεμπακος μου ροχαλίζει τώρα δίπλα μου. Είχα ΠΗΤ 16.05 αλλά γεμμησα 12.05 . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ με συγκίνησε αυτό το ποστ. Περσυ 19.09.2022 είχα ανοίξει το θέμα Μωράκια Μαΐου 2023. Εύχομαι κορίτσια με το καλό τα θαυματακια σας. Είναι πολύ όμορφες στιγμές άγχος αγωνία αλλά είναι γλυκές στιγμές. 

Ο μπεμπακος μου ροχαλίζει τώρα δίπλα μου. Είχα ΠΗΤ 16.05 αλλά γεμμησα 12.05 . 

 

🥰🥰 ευχαριστούμε, κ συ να τον χαίρεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Vanilla_ είπε:

🥰🥰 ευχαριστούμε, κ συ να τον χαίρεσαι!! 

Κορίτσια μου και εμένα αργούν να εγκρίνουν λίγο τα μηνύματα μου... Ερώτηση.. Εγώ είμαι 5 εβδομάδων και 2 ημερών.. Πότε περίπου ξεκινούν οι αναγούλες; Στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη που έφτασε μέχρι την 9η εβδομάδα δεν είχα έντονα πράγματα... Οπότε δεν θυμάμαι πότε περίπου αρχίζουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vanilla_ είπε:

Γεια σας και από μένα!! Ευχαριστώ που με προσθέσατε, ωραία ομάδα να λέμε τα νέα μας! Και εγώ νέο μέλος είμαι (και επίσης με ενοχλούσε που δεν μπορούσαν να εγκριθούν σύντομα τα μηνύματα που  έγραφα, γιατί γράφτηκα λίγο πριν μάθω ότι είμαι έγκυος), σήμερα μπήκα στην 7η βδομάδα μου!! Να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και με το καλό τα μωράκια του Μάη!!! 🥰 Εγώ σήμερα αν ήμουν όλη μέρα εκτός σπιτιού νιώθω καλύτερα, μόνο το πρωί είχα αναγούλες, μακάρι να πάει έτσι, γιατί τις τελευταίες ημέρες ήταν έντονη η αδιαθεσία! Τη Δευτέρα έχω ραντεβού με γυναικολόγο, στο προηγούμενο είδαμε σάκο, τώρα ελπίζω να δούμε το έμβρυο κ να ακούσουμε καρδιά!!

Καλημέρα, και εγώ σήμερα πάω προς την 7η εβδομάδα, εγώ από τη Δευτέρα έχω εμετούς πάλι όπως την πρώτη μου, όχι σε τέτοια φάση που ήμουν λίγο καλύτερα προς το παρόν τώρα δεν ξέρω πως θα πάει, εύχομαι κ εγώ να είναι πιο ήπια γτ ήδη έχω ζοριστεί! Εμείς ξανά πάμε 2 Οκτωβρίου, με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας🙏🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...