Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μην ανησυχείς, το μόνο που έκανες είναι να με βοηθήσεις. Ναι θα τα ζητήσω όλα. 

Θα απαντήσω και εγώ κλειστό μου σε λίγο εδω. Είμαι σε σύγχιση τώρα. Θα στα πω αναλυτικά πιο μετά πάντως και εγώ είχα πάρει κανονικά το dvd  και τα πάντα όλα σε ένα ντοσιέ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλέ πως θα αντέξεις έως τότε;;;;πάνε πάρε ένα τώρα και κάνε...γιατί αν βγει και εκείνο θετικό άρα έκανε λάθος το μικροβιολογικό 

Τώρα θα φανεί? Έχω πιει χυμό καφε και νερό. Και είναι δύο μέρες πριν την περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

@annie!μου πριν λίγο επισκέφθηκα την λεκάνη οπότε ηρεμησε το άγχος μου λίγο😅 κ εγω ειχα καφε την περασμένη βδομάδα για 2 3 μερες,μου ειχε πει οσο δεν ποναω κ είναι καφε να μην ανησυχώ!

Εχεις καφε πριν την περίοδο συνηθως; αν κ 22η μερα είναι νωρις για την περίοδο ε;

Όχι, δν έχω ξεκινάω κατευθείαν με αίμα. 28-29 μέρες είναι ο κύκλος μου. Εαν δεν είχε γίνει το ίδιο και στον προηγούμενο κύκλο θα έλεγα πως είναι εμφύτευσης. Αλλά επειδή συνέβη τον προηγούμενο μήνα το θεωρω αδυνατο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Τώρα θα φανεί? Έχω πιει χυμό καφε και νερό. Και είναι δύο μέρες πριν την περίοδο 

Κοριτσακι μου κανε και αυριο το πρωι ενα τεστ !  θα μας τρελανουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τώρα θα φανεί? Έχω πιει χυμό καφε και νερό. Και είναι δύο μέρες πριν την περίοδο 

Δεν πιστεύω ότι θα δείξει τώρα δοκιμασε να κανείς ένα άλλο τεστ πρώιμης το πρωί 

πραγματικά αυτό με τα τεστ δεν μπορω να καταλάβω τι γίνετε πια τεστ είναι τα home test ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τώρα θα φανεί? Έχω πιει χυμό καφε και νερό. Και είναι δύο μέρες πριν την περίοδο 

Μπα καλύτερα αύριο με τα πρωινά ουρά εφόσον είσαι πριν την καθυστέρηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όχι, δν έχω ξεκινάω κατευθείαν με αίμα. 28-29 μέρες είναι ο κύκλος μου. Εαν δεν είχε γίνει το ίδιο και στον προηγούμενο κύκλο θα έλεγα πως είναι εμφύτευσης. Αλλά επειδή συνέβη τον προηγούμενο μήνα το θεωρω αδυνατο

 

Άσε να δεις μην το αποκλείεις γτ μια βδομάδα πριν την περίοδο γτ να έχεις καφε; δεν είναι να πεις κοντά στην ωορρηξία θεωρητικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Θα απαντήσω και εγώ κλειστό μου σε λίγο εδω. Είμαι σε σύγχιση τώρα. Θα στα πω αναλυτικά πιο μετά πάντως και εγώ είχα πάρει κανονικά το dvd  και τα πάντα όλα σε ένα ντοσιέ 

Εδω η γραμμουλα σου φαίνεται ξεκάθαρα στο αρνητικό! Τρέφω ελπίδες !!! 

IMG_5113.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι μπήκα φουριοζα και το έκανα πριν δω ότι μου λέτε ότι δε θα δείξει. Έκανα ένα σελφ κλιαρ και βγήκε ξεκάθαρα αρνητικό. Πήρα άλλο ένα ηλεκτρικό clear blue  για αύριο το πρωί η μεθαύριο.. με έσκασαν σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/9/2023 at 2:38 ΜΜ, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!

Συμφωνώ με όσα σου έχουν πει και ήθελα να βάλω μια ακόμα παράμετρο, ότι το σπερμοδιάγραμμα δεν είναι πάντα ίδιο, δηλαδή μπορεί να έγινε η εξέταση σε μια πολύ κακή του μέρα. Να είχε στρεσσαριστεί, να είχε περάσει κάποιον πυρετό κτλ. Μην το βάζεις κάτω. Αφού έχει και μικρόβιο, τότε μάλλον αυτό επηρέασε τα υπόλοιπα αποτελέσματα. Μετά τη θεραπεία του, να δεις που θα φτιάξουν οι τιμές του.

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια :-)

Όντως αυτό δεν το είχα σκεφτεί!! Ευχαριστώ πολύ πολύ για τη θετική ενέργεια!! ♥️

 

Περιμένω να πάει 5 να πάρω τηλέφωνο! 😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

IMG_20230925_130539.jpg

Μωρέ μήπως τώρα ανεβαίνει; Εγώ όσες φορές ήταν αρνητική ήταν κοντά στο 0. Πάρε ένα ακόμα τεστακι για να κάνεις στην καθυστέρηση 😉

Τώρα είδα που λες ότι πήρες. Κάνε το μεθαύριο το πρωί να είναι πιο έγκυρο! Η γραμμή στο τεστ φαίνεται πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Μωρέ μήπως τώρα ανεβαίνει; Εγώ όσες φορές ήταν αρνητική ήταν κοντά στο 0. Πάρε ένα ακόμα τεστακι για να κάνεις στην καθυστέρηση 😉

Μπα , εγώ έχω ξαναδεί τέτοιο νούμερο χωρίς εγκυμοσύνη. Είναι νέα τα μηχάνηματα μου είπαν και έχουν μεγάλη ακρίβεια. Κάτω από 5 είναι αρνητική. Και έχω και πονακια περιόδου σήμερα . Να αυξηθεί αργότερα? Το εύχομαι αλλά και πάλι δεν μπορώ να δικαιολογήσω το θετικό τεστ σήμερα. Δεν μπορεί να ανιχνεύσει μια τέτοια τιμή κανένα τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Άσε να δεις μην το αποκλείεις γτ μια βδομάδα πριν την περίοδο γτ να έχεις καφε; δεν είναι να πεις κοντά στην ωορρηξία θεωρητικά 

Τι να πω μακάρι.. Αν κ δεν πιστεύω ότι μπορώ να μείνω φυσιολογικά έγκυος ποτε δεν ξέρεις. 
 

@Girly Γλυκό μου κορίτσι μπορεί να ήταν ελαττωματικό το τεστ. Να δείχνει το τεστ κ όχι η χοριακη είναι αδύνατο. Εκτός κ αν μπέρδεψαν τα δείγματα στο εργαστήριο. Περίμενε μέχρι μεθαύριο κ κάνε το τεστ με πρωινά ουρα. Εύχομαι να βγει θετικο❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Τι να πω μακάρι.. Αν κ δεν πιστεύω ότι μπορώ να μείνω φυσιολογικά έγκυος ποτε δεν ξέρεις. 
 

@Girly Γλυκό μου κορίτσι μπορεί να ήταν ελαττωματικό το τεστ. Να δείχνει το τεστ κ όχι η χοριακη είναι αδύνατο. Εκτός κ αν μπέρδεψαν τα δείγματα στο εργαστήριο. Περίμενε μέχρι μεθαύριο κ κάνε το τεστ με πρωινά ουρα. Εύχομαι να βγει θετικο❤️💙

Επικοινώνησα με την εταιρεία με τα τεστ και αναμένω τηλεφώνημα τους..

Αυτό σκέφτομαι και εγώ..ότι η χοριςκη είναι η μοναδική αξιόπιστη εξέταση και πόσες πιθανότητες να υπάρχουν να έγινε λάθος και να μπέρδεψαν τα δείγματα??? Μετά σκέφτομαι ότι μια καλή φίλη έκανε εξωσωματική που είναι ακόμη πιο προσεκτικοί σε όλα και τελικά την ενημέρωσαν ότι τα δικά της τα έβαλαν σε άλλη κοπέλα και της άλλης κοπέλας σε αυτήν ..και σκέφτομαι ξανά...πόσες οι πιθανότητες? 

Λοιπόν το πήρα απόφαση. Έχασα ολόκληρη τη μέρα μου με αυτά και σας επρηξα κιόλας. Θα καθαρίσω λίγο το μπαλκόνι να ξεχαστω και αύριο πρώτα ο Θεός θα κάνω άλλο ένα. Δεν νομίζω να αντέξω παραπάνω από μια ολόκληρη μέρα για να κάνω τεστ! Θα σας ενημερώσω αύριο.

Σας υπερευχαριστω που με ανεχτηκατε σήμερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Επικοινώνησα με την εταιρεία με τα τεστ και αναμένω τηλεφώνημα τους..

Αυτό σκέφτομαι και εγώ..ότι η χοριςκη είναι η μοναδική αξιόπιστη εξέταση και πόσες πιθανότητες να υπάρχουν να έγινε λάθος και να μπέρδεψαν τα δείγματα??? Μετά σκέφτομαι ότι μια καλή φίλη έκανε εξωσωματική που είναι ακόμη πιο προσεκτικοί σε όλα και τελικά την ενημέρωσαν ότι τα δικά της τα έβαλαν σε άλλη κοπέλα και της άλλης κοπέλας σε αυτήν ..και σκέφτομαι ξανά...πόσες οι πιθανότητες? 

Λοιπόν το πήρα απόφαση. Έχασα ολόκληρη τη μέρα μου με αυτά και σας επρηξα κιόλας. Θα καθαρίσω λίγο το μπαλκόνι να ξεχαστω και αύριο πρώτα ο Θεός θα κάνω άλλο ένα. Δεν νομίζω να αντέξω παραπάνω από μια ολόκληρη μέρα για να κάνω τεστ! Θα σας ενημερώσω αύριο.

Σας υπερευχαριστω που με ανεχτηκατε σήμερα!! 

Καλησπέρα κορίτσι μου.Δεν επρηξες καμιά...για αυτό είμαστε εδώ άλλωστε.Ευχομαι να πάνε όλα καλά.Κι εγώ όταν θέλω να ξεχνιέμαι δουλειές κάνω 😁Να μας ενημερώσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.Κανω μια μικρή υπενθύμιση για τα κορίτσια που δεν γνωρίζουν.Θετικο τεστ ωορρηξίας Παρασκευή απόγευμα.Επαφες Παρασκευή Σάββατο Κυριακή..λέω και σήμερα αν έχει αντοχές 😂Σήμερα από το πρωί έχω υγρά..όχι πάρα πολλά άλλα έχω.Σαν αυτά που εμφανίζω πριν την ωορρηξία.Συνηθως δεν είχα μετά...Σας έχει συμβεί ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Επικοινώνησα με την εταιρεία με τα τεστ και αναμένω τηλεφώνημα τους..

Αυτό σκέφτομαι και εγώ..ότι η χοριςκη είναι η μοναδική αξιόπιστη εξέταση και πόσες πιθανότητες να υπάρχουν να έγινε λάθος και να μπέρδεψαν τα δείγματα??? Μετά σκέφτομαι ότι μια καλή φίλη έκανε εξωσωματική που είναι ακόμη πιο προσεκτικοί σε όλα και τελικά την ενημέρωσαν ότι τα δικά της τα έβαλαν σε άλλη κοπέλα και της άλλης κοπέλας σε αυτήν ..και σκέφτομαι ξανά...πόσες οι πιθανότητες? 

Λοιπόν το πήρα απόφαση. Έχασα ολόκληρη τη μέρα μου με αυτά και σας επρηξα κιόλας. Θα καθαρίσω λίγο το μπαλκόνι να ξεχαστω και αύριο πρώτα ο Θεός θα κάνω άλλο ένα. Δεν νομίζω να αντέξω παραπάνω από μια ολόκληρη μέρα για να κάνω τεστ! Θα σας ενημερώσω αύριο.

Σας υπερευχαριστω που με ανεχτηκατε σήμερα!! 

Δυστυχως εχει συμβει και σε άλλα κοριτσια να γινει λαθος στο μικροβιολογικο.. τι να πω;; ανθρωποι ειναι κι αυτοι, κανουν λαθη.. αν και ειναι σημαντικα λαθη, ολα ειναι μεσα στη ζωη... αυριο πρωι θα περιμενουμε ολες το τεστ σου!!! 

και εννοειται οτι δεν μας επρηξες... γι αυτο ειμαστε εδω!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μίλησα με την κοπέλα από την εταιρεία. Μου είπε πως εφόσον η χοριςκη είναι αρνητικη προφανώς πρόκειται για γραμμή εξάτμισης αν και όντως είναι περίεργο που είναι χρωματισμένη. Παρ όλα αυτά ξανατονισε θα πρόκειται για γραμμή εξάτμισης. Μου ζήτησε να της στείλω τον αριθμό παρτίδας ώστε να ελεγξουν  όλα τα τεστ . 

Δε πειράζει κορίτσια μου, εν αναμονή Περιόδου και άλλος ένας μήνας που δε θα χρειαστεί να κόψω το τσιγάρο και τα κρασάκια και θα φροντίσω να έχω μια έξοδο σύντομα,την χρειάζομαι!! Χαχαχαχα 

Τι είχαμε τι χάσαμε?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μόλις μίλησα με την κοπέλα από την εταιρεία. Μου είπε πως εφόσον η χοριςκη είναι αρνητικη προφανώς πρόκειται για γραμμή εξάτμισης αν και όντως είναι περίεργο που είναι χρωματισμένη. Παρ όλα αυτά ξανατονισε θα πρόκειται για γραμμή εξάτμισης. Μου ζήτησε να της στείλω τον αριθμό παρτίδας ώστε να ελεγξουν  όλα τα τεστ . 

Δε πειράζει κορίτσια μου, εν αναμονή Περιόδου και άλλος ένας μήνας που δε θα χρειαστεί να κόψω το τσιγάρο και τα κρασάκια και θα φροντίσω να έχω μια έξοδο σύντομα,την χρειάζομαι!! Χαχαχαχα 

Τι είχαμε τι χάσαμε?!

Μπήκα να διαβάσω τα νέα σας και βλέπω χαμούλης πάλι!! 🤗🤗 Κορίτσι μου λυπάμαι για την αναστάτωσή σου αλλά όπως και να χει εσύ σε λίγο καιρό θα μας πεις τα ευχάριστα! Αυτό είναι δεδομένο! Τι τώρα τι τον επόμενο; Καλά έκανες πάντως και ενημέρωσες την εταιρεία! Κανονικά πρέπει να σου στείλουν κανένα τεστάκι έτσι για δωράκι και την ψυχική οδύνη! 😁 Να περασεις τέλεια στην επόμενη έξοδό σου!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.Κανω μια μικρή υπενθύμιση για τα κορίτσια που δεν γνωρίζουν.Θετικο τεστ ωορρηξίας Παρασκευή απόγευμα.Επαφες Παρασκευή Σάββατο Κυριακή..λέω και σήμερα αν έχει αντοχές 😂Σήμερα από το πρωί έχω υγρά..όχι πάρα πολλά άλλα έχω.Σαν αυτά που εμφανίζω πριν την ωορρηξία.Συνηθως δεν είχα μετά...Σας έχει συμβεί ;

Κορίτσι μου, μου έχει συμβεί κι εμένα να έχω αυτά τα υγρά τύπου ασπράδι αυγού σε άλλη μέρα του κύκλου αλλά όντως σε πολύ μικρότερη ποσότητα..δεν το έχω ρώτησε όμως σε γιατρό γτ υπέθεσα ότι απλά συμβαίνει..τι λες να είναι καμια διπλή ωορρηξία ή λέω βλακεία;🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@terry1986 @lilly1984 κορίτσια μου ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας και την εμψύχωση!! Το εκτιμώ πολύ και λαμβάνω τη θετική ενέργεια που μου στέλνετε! Είμαι με το τηλέφωνο ανά χείρας για να πάρω τον γιατρό μου και παίρνω βαθιές ανάσες, καθαρίζω τον λαιμό μου, προσπαθώ να λύσω τον κόμπο και να βγει η φωνή μου.. εντάξει είμαι λίγο τραγική εκ φύσεως με το άγχος μου..χτυπάει κόκκινο. Λες και θα μου πει από το τηλέφωνο τι και πώς..φφφ λοιπόν..στέλνω το μήνυμα και παίρνω! 🥺🥺🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

@terry1986 @lilly1984 κορίτσια μου ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας και την εμψύχωση!! Το εκτιμώ πολύ και λαμβάνω τη θετική ενέργεια που μου στέλνετε! Είμαι με το τηλέφωνο ανά χείρας για να πάρω τον γιατρό μου και παίρνω βαθιές ανάσες, καθαρίζω τον λαιμό μου, προσπαθώ να λύσω τον κόμπο και να βγει η φωνή μου.. εντάξει είμαι λίγο τραγική εκ φύσεως με το άγχος μου..χτυπάει κόκκινο. Λες και θα μου πει από το τηλέφωνο τι και πώς..φφφ λοιπόν..στέλνω το μήνυμα και παίρνω! 🥺🥺🥺🥺

Περιμενουμε τα νεα σου!!! ❤️ η σκεψη μας μαζι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

@terry1986 @lilly1984 κορίτσια μου ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας και την εμψύχωση!! Το εκτιμώ πολύ και λαμβάνω τη θετική ενέργεια που μου στέλνετε! Είμαι με το τηλέφωνο ανά χείρας για να πάρω τον γιατρό μου και παίρνω βαθιές ανάσες, καθαρίζω τον λαιμό μου, προσπαθώ να λύσω τον κόμπο και να βγει η φωνή μου.. εντάξει είμαι λίγο τραγική εκ φύσεως με το άγχος μου..χτυπάει κόκκινο. Λες και θα μου πει από το τηλέφωνο τι και πώς..φφφ λοιπόν..στέλνω το μήνυμα και παίρνω! 🥺🥺🥺🥺

Περιμένουμε τα νέα σου από τον γιατρό λογικά θα σας πεις να βρεθείτε από κοντά για να μιλήσετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μόλις μίλησα με την κοπέλα από την εταιρεία. Μου είπε πως εφόσον η χοριςκη είναι αρνητικη προφανώς πρόκειται για γραμμή εξάτμισης αν και όντως είναι περίεργο που είναι χρωματισμένη. Παρ όλα αυτά ξανατονισε θα πρόκειται για γραμμή εξάτμισης. Μου ζήτησε να της στείλω τον αριθμό παρτίδας ώστε να ελεγξουν  όλα τα τεστ . 

Δε πειράζει κορίτσια μου, εν αναμονή Περιόδου και άλλος ένας μήνας που δε θα χρειαστεί να κόψω το τσιγάρο και τα κρασάκια και θα φροντίσω να έχω μια έξοδο σύντομα,την χρειάζομαι!! Χαχαχαχα 

Τι είχαμε τι χάσαμε?!

Τι να πω μεγάλη ατυχία να σου συμβεί τέτοιο πράγμα με το τεστ.. 

εννοείτε μην το ξανά πεις αυτό για αυτό είμαστε εδώ για να μιλάμε και να τα βγάζουμε από μέσα μας αυτός είναι ο σκοπός αυτού του γκρουπ δεν μας κούρασες καθόλου βλέπεις όλες μπαίνουμε με αγωνία να δούμε τι έχει γίνει..  

Να την κανονισεις την έξοδο και να την χαρεις γιατί μόλις με το καλό έρθει το σπορακι θα σταματήσουν αυτά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.Κανω μια μικρή υπενθύμιση για τα κορίτσια που δεν γνωρίζουν.Θετικο τεστ ωορρηξίας Παρασκευή απόγευμα.Επαφες Παρασκευή Σάββατο Κυριακή..λέω και σήμερα αν έχει αντοχές 😂Σήμερα από το πρωί έχω υγρά..όχι πάρα πολλά άλλα έχω.Σαν αυτά που εμφανίζω πριν την ωορρηξία.Συνηθως δεν είχα μετά...Σας έχει συμβεί ;

Εμμμμμμ πως να στο πω...είναι το σπέρμα καλέ χαχαχαχχαχαχχα και εμένα για μέρες τρέχει 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...