Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μα ποσο σε νιωθω... 💔 κι εμεις τα ιδια ειχαμε στην αρχη κ απ τη μια χαιρομουν π δν ειχαμε κτ αλλα απ την αλλη με ετρωγαν τα γιατι... μετα βρηκαμε το dfi κ τη δικη μου φλεγμονη.. (;)

Κ χθες π ηρθε η ατιμη ημουν τοσο χαλια... αλλα ειπα δν θ πεσω... θα κλαψω ν το βγαλω κ μετα θα σηκωθω.. θα ερθει!! Δν χανω την ελπιδα μου!! Η ψυχολογια ειναι το α κ το ω...

Ναι κάθε μήνα το ίδιο... μια καλά μια χάλια...θα έρθει κάποια στιγμή σίγουρα... αλλά πώς να αποβάλλουμε αυτό το άγχος? Αν και με φουλ άγχος κατάφερα να μείνω έγκυος... μπορεί να ξαναγίνει τι να πω... σκέψου σε λίγες μέρες ξεκινάτε για love zone οπότε ξεκινάει άλλη μια ευκαιρία για το σπορακι🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Εντάξει κορίτσι μου δεν πειράζει! Ζευγάρι είστε και ήταν λογικό να κολλήσει!! Αν δεν είστε πολύ χάλια (πυρετό συνάχι κτλ) μπορείτε να κάνετε τις προσπάθειες σας αυτές τις μέρες τότε αφού έχετε και οι δυο κοβιντ 

Αυτό είναι το μόνο καλό!!! 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Ναι κάθε μήνα το ίδιο... μια καλά μια χάλια...θα έρθει κάποια στιγμή σίγουρα... αλλά πώς να αποβάλλουμε αυτό το άγχος? Αν και με φουλ άγχος κατάφερα να μείνω έγκυος... μπορεί να ξαναγίνει τι να πω... σκέψου σε λίγες μέρες ξεκινάτε για love zone οπότε ξεκινάει άλλη μια ευκαιρία για το σπορακι🥰

Θα ξαναγινει αλλα μας βγαζει το λαδι... κ ηλπιζα οτι θα ερθει ευκολα τη 2η φορα αλλα παλι παιδεμα... 

Υπομονη κι επιμονη!!💪🏼✌️🌹

Εσυ κοριτσι μου ποτε περιμενεις; εχεις ακομα ελπιδες.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;; 

Εγώ λίγο αγχωμένη, πριν λίγο που πήγα στην τουαλέτα είχα ελάχιστα καφέ στο σκούπισμα😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;; 

Εγώ λίγο αγχωμένη, πριν λίγο που πήγα στην τουαλέτα είχα ελάχιστα καφέ στο σκούπισμα😕

Μην φοβάσαι συμβαίνει συχνα αυτό κορίτσι μου να πάρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου να σου δωσει λογικά προγεστερονη όλα καλά είναι 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μην φοβάσαι συμβαίνει συχνα αυτό κορίτσι μου να πάρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου να σου δωσει λογικά προγεστερονη όλα καλά είναι 😊

 

Θα τον πάρω σε λιγάκι ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Θα τον πάρω σε λιγάκι ναι!!

Παρε σε λίγο να δεις τι θα σου πει αλλά δεν είναι κάτι ίσως είναι και από την εξέταση 

@marinamanoulitsa τι κανείς εσυ κορίτσι μου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ πίνω τι καφεδάκι μου και ξεκινάω ετοιμασίες για την βάφτιση! Ευτυχώς χθες ήρθε η περίοδος και σήμερα είμαι μια χαρά! Ελπίζω όλες να περάσετε όμορφα ότι και να κάνετε! @Κατερίνα!!! κορίτσι μου τα καφέ λένε είναι παλιό αίμα που δεν κατέβηκε. Μπορεί να είναι και εμφύτευση οπότε μην ανησυχείς αλλά πάρε φυσικά τον γιατρό σου και να μην κουράζεσαι αυτές τις μέρες! Όλα θα πάνε τέλεια 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Ναι κάθε μήνα το ίδιο... μια καλά μια χάλια...θα έρθει κάποια στιγμή σίγουρα... αλλά πώς να αποβάλλουμε αυτό το άγχος? Αν και με φουλ άγχος κατάφερα να μείνω έγκυος... μπορεί να ξαναγίνει τι να πω... σκέψου σε λίγες μέρες ξεκινάτε για love zone οπότε ξεκινάει άλλη μια ευκαιρία για το σπορακι🥰

Μπες δυναμικά στο love zone και εύχομαι να είναι ο τελευταίος μήνας που θα προσπαθείτε για μωρακι 😊

το αγχος δεν θα φύγει ούτε όσο προσπαθείς ούτε μετά κορίτσι μου με αυτό θα είμαστε δυστηχως μακάρι να υπήρχε κουμπί και να το πατούσε να σταματήσει αλλά δεν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ πίνω τι καφεδάκι μου και ξεκινάω ετοιμασίες για την βάφτιση! Ευτυχώς χθες ήρθε η περίοδος και σήμερα είμαι μια χαρά! Ελπίζω όλες να περάσετε όμορφα ότι και να κάνετε! @Κατερίνα!!! κορίτσι μου τα καφέ λένε είναι παλιό αίμα που δεν κατέβηκε. Μπορεί να είναι και εμφύτευση οπότε μην ανησυχείς αλλά πάρε φυσικά τον γιατρό σου και να μην κουράζεσαι αυτές τις μέρες! Όλα θα πάνε τέλεια 🥰🥰🥰

Με το καλό η βάφτιση καλοφωτιστος να είναι.. τι όνομα θα πάρει ο ανιψιός  ; 

Να περασετε καλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Παρε σε λίγο να δεις τι θα σου πει αλλά δεν είναι κάτι ίσως είναι και από την εξέταση 

@marinamanoulitsa τι κανείς εσυ κορίτσι μου ;

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ πίνω τι καφεδάκι μου και ξεκινάω ετοιμασίες για την βάφτιση! Ευτυχώς χθες ήρθε η περίοδος και σήμερα είμαι μια χαρά! Ελπίζω όλες να περάσετε όμορφα ότι και να κάνετε! @Κατερίνα!!! κορίτσι μου τα καφέ λένε είναι παλιό αίμα που δεν κατέβηκε. Μπορεί να είναι και εμφύτευση οπότε μην ανησυχείς αλλά πάρε φυσικά τον γιατρό σου και να μην κουράζεσαι αυτές τις μέρες! Όλα θα πάνε τέλεια 🥰🥰🥰

Ναι θα μιλήσω μαζί του, ειχα κ στη κόρη μου θυμάμαι αλλά πιο μεγάλη εβδομάδα κ δεν μου είχε δώσει τπτ, μου είχε πει θυμάμαι αν δεν πονάω δεν είναι επικίνδυνο! Αλλά όσο να ναι με αγχωσε πρωί πρωί αυτό! Ήταν πολύ αχνό βέβαια αλλά όπως κ να χει, θα δω μέσα στη μέρα πως θα πάει κ θα τον ενοχλήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ πίνω τι καφεδάκι μου και ξεκινάω ετοιμασίες για την βάφτιση! Ευτυχώς χθες ήρθε η περίοδος και σήμερα είμαι μια χαρά! Ελπίζω όλες να περάσετε όμορφα ότι και να κάνετε! @Κατερίνα!!! κορίτσι μου τα καφέ λένε είναι παλιό αίμα που δεν κατέβηκε. Μπορεί να είναι και εμφύτευση οπότε μην ανησυχείς αλλά πάρε φυσικά τον γιατρό σου και να μην κουράζεσαι αυτές τις μέρες! Όλα θα πάνε τέλεια 🥰🥰🥰

Καλημεραααααα

Ευλογημένος να είναι ο νεοφώτιστος αννιτακι μου!! Να περάσετε υπέροχα σήμερα!

@Κατερίνα!!! μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, θα πάρεις προγεστερόνη και όλα θα είναι τέλεια. Ακριβώς σαν εσένα την ίδια χρονική περίοδο είχα και εγώ λίγα τέτοια ,πήρα προγεστερόνη και όλα πήγαν υπέροχα! Ξάπλωσε και μη κουράζεσαι σήμερα και μην αργήσεις να καλέσεις τον γιατρό σου σκεπτόμενη ότι είναι Κυριακή. Δεν θα τον ενοχλήσεις ,ίσα ίσα θα ξεκινήσεις νωρίτερα την αγωγή σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Με το καλό η βάφτιση καλοφωτιστος να είναι.. τι όνομα θα πάρει ο ανιψιός  ; 

Να περασετε καλα 😊

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Θα πάρει το όνομα του πεθερού φυσικά (1000 χρόνια πίσω σε αυτά τα θέματα) Μαργαρίτης και θα τον φωνάζουν Άκη 😁😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλλη μου με το καλό το μωράκι σας! 

  ❤️❤️❤️

Τις ευχές μου και σε όσα κοριτσια ξεκινάνε τώρα την εγκυμοσύνη τους. Σας διαβάζω όλες καθημερινά. 

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και καλή ανάρρωση σε όσες παλεύουν με μικροπροβληματα. 

Εγώ βάση ωορηξιας δεν περιμένω την Τετάρτη. Αλλα κάτι μέσα μου μου λέει πως είμαι έγκυος. Έχω κάποια συμπτώματα που με έχουν βάλει σε σκέψεις. Πχ την εβδομάδα που μας πέρασε για κάνα 2-3 ώρες είχα μια περίεργη διάθεση, σαν κούραση, σαν αδιαθεσία, κάτι που μου θύμιζε την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Επίσης έχω αρκετά έντονη την αίσθηση της οσμής, κάτι που επίσης είχα την προηγούμενη φορά. Τέλος και πιο σημαντικό, έχω από την Παρασκευή έναν πόνο στον μηρό στο δεξί μου πόδι από τον οποίο υποφέρω. Στο κρεβάτι γυρνάω με δυσκολία και για να σηκωθώ από την τουαλέτα ζορίζομαι πολύ. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με είχε πιάσει σε μεγάλη εβδομάδα βέβαια, μετά τις 20 εβδομάδες, και οφείλετε λέει στην παραγωγή της ρελαξινης. Όμως διάβασα ότι η ορμόνη αυτή παράγεται από την στιγμή της σύλληψης. Οπότε το συνδιασα έτσι, επειδή με συμφέρει 😋Παράλληλα με πονάει και η μέση και ο αστράγαλος στην αριστερή πλευρά. Εν τω μεταξύ υποφέρω και δεν μπορώ ούτε να πιω κάτι ούτε να βάλω κάτι πχ εμπλαστρο για να περάσει. 

Ουφ σήμερα 27η μέρα, ελπίζω αν είναι να έρθει, να έρθει σύντομα ώστε να μπορέσω να πάρω κάνα φάρμακο να γιανω. 

Καλή Κυριακή! 

@annitakiannaνα σας ζήσει ο παίδαρος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Έλλη μου με το καλό το μωράκι σας! 

  ❤️❤️❤️

Τις ευχές μου και σε όσα κοριτσια ξεκινάνε τώρα την εγκυμοσύνη τους. Σας διαβάζω όλες καθημερινά. 

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και καλή ανάρρωση σε όσες παλεύουν με μικροπροβληματα. 

Εγώ βάση ωορηξιας δεν περιμένω την Τετάρτη. Αλλα κάτι μέσα μου μου λέει πως είμαι έγκυος. Έχω κάποια συμπτώματα που με έχουν βάλει σε σκέψεις. Πχ την εβδομάδα που μας πέρασε για κάνα 2-3 ώρες είχα μια περίεργη διάθεση, σαν κούραση, σαν αδιαθεσία, κάτι που μου θύμιζε την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Επίσης έχω αρκετά έντονη την αίσθηση της οσμής, κάτι που επίσης είχα την προηγούμενη φορά. Τέλος και πιο σημαντικό, έχω από την Παρασκευή έναν πόνο στον μηρό στο δεξί μου πόδι από τον οποίο υποφέρω. Στο κρεβάτι γυρνάω με δυσκολία και για να σηκωθώ από την τουαλέτα ζορίζομαι πολύ. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με είχε πιάσει σε μεγάλη εβδομάδα βέβαια, μετά τις 20 εβδομάδες, και οφείλετε λέει στην παραγωγή της ρελαξινης. Όμως διάβασα ότι η ορμόνη αυτή παράγεται από την στιγμή της σύλληψης. Οπότε το συνδιασα έτσι, επειδή με συμφέρει 😋Παράλληλα με πονάει και η μέση και ο αστράγαλος στην αριστερή πλευρά. Εν τω μεταξύ υποφέρω και δεν μπορώ ούτε να πιω κάτι ούτε να βάλω κάτι πχ εμπλαστρο για να περάσει. 

Ουφ σήμερα 27η μέρα, ελπίζω αν είναι να έρθει, να έρθει σύντομα ώστε να μπορέσω να πάρω κάνα φάρμακο να γιανω. 

Καλή Κυριακή! 

@annitakiannaνα σας ζήσει ο παίδαρος! 

Μακάρι να είσαι!! Δεν κάνεις ένα τεστάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Έλλη μου με το καλό το μωράκι σας! 

  ❤️❤️❤️

Τις ευχές μου και σε όσα κοριτσια ξεκινάνε τώρα την εγκυμοσύνη τους. Σας διαβάζω όλες καθημερινά. 

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και καλή ανάρρωση σε όσες παλεύουν με μικροπροβληματα. 

Εγώ βάση ωορηξιας δεν περιμένω την Τετάρτη. Αλλα κάτι μέσα μου μου λέει πως είμαι έγκυος. Έχω κάποια συμπτώματα που με έχουν βάλει σε σκέψεις. Πχ την εβδομάδα που μας πέρασε για κάνα 2-3 ώρες είχα μια περίεργη διάθεση, σαν κούραση, σαν αδιαθεσία, κάτι που μου θύμιζε την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Επίσης έχω αρκετά έντονη την αίσθηση της οσμής, κάτι που επίσης είχα την προηγούμενη φορά. Τέλος και πιο σημαντικό, έχω από την Παρασκευή έναν πόνο στον μηρό στο δεξί μου πόδι από τον οποίο υποφέρω. Στο κρεβάτι γυρνάω με δυσκολία και για να σηκωθώ από την τουαλέτα ζορίζομαι πολύ. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με είχε πιάσει σε μεγάλη εβδομάδα βέβαια, μετά τις 20 εβδομάδες, και οφείλετε λέει στην παραγωγή της ρελαξινης. Όμως διάβασα ότι η ορμόνη αυτή παράγεται από την στιγμή της σύλληψης. Οπότε το συνδιασα έτσι, επειδή με συμφέρει 😋Παράλληλα με πονάει και η μέση και ο αστράγαλος στην αριστερή πλευρά. Εν τω μεταξύ υποφέρω και δεν μπορώ ούτε να πιω κάτι ούτε να βάλω κάτι πχ εμπλαστρο για να περάσει. 

Ουφ σήμερα 27η μέρα, ελπίζω αν είναι να έρθει, να έρθει σύντομα ώστε να μπορέσω να πάρω κάνα φάρμακο να γιανω. 

Καλή Κυριακή! 

@annitakiannaνα σας ζήσει ο παίδαρος! 

Ω Ω τι υπέροχα νέα ακουωωω??? Μισοφέγγαρο μας σου εύχομαι την Τετάρτη πρωί πρωί (ή και νωρίτερα,καλέ πως κρατιέσαι???) να μας στείλεις το θετικό τεστακι σου!!! Ανυπομονώωωωωω!!!!🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Θα πάρει το όνομα του πεθερού φυσικά (1000 χρόνια πίσω σε αυτά τα θέματα) Μαργαρίτης και θα τον φωνάζουν Άκη 😁😁 

Να σας ζήσει!!! Γερός και τυχερός να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

 

Ναι θα μιλήσω μαζί του, ειχα κ στη κόρη μου θυμάμαι αλλά πιο μεγάλη εβδομάδα κ δεν μου είχε δώσει τπτ, μου είχε πει θυμάμαι αν δεν πονάω δεν είναι επικίνδυνο! Αλλά όσο να ναι με αγχωσε πρωί πρωί αυτό! Ήταν πολύ αχνό βέβαια αλλά όπως κ να χει, θα δω μέσα στη μέρα πως θα πάει κ θα τον ενοχλήσω!

Κοιτα λογικό να αγχωθείς αλλα αφού είχες και στην πρώτη σου εγκυμοσύνη και πήγαν όλα καλά  το ίδιο θα γίνει και τώρα 😊 

αλλα όπως και να έχεις να τον ενημερώσεις τον γιατρό σου 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ότι και να πείτε δίκιο έχετε για την αναμονή, εγώ να κάτσω δεν προλαβαίνω με την μπέμπα και τώρα στην αναμονή έχω σκάσει να δω θετικό τεστ. Που για να είμαι ειλικρινής πραγματικα με τη μικρή μας βγαίνει το λάδι δύο άτομα, ε και όμως όταν μπεις στο τρυπακι για μωρό σκας. Καλή επιτυχία σε όλες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Θα πάρει το όνομα του πεθερού φυσικά (1000 χρόνια πίσω σε αυτά τα θέματα) Μαργαρίτης και θα τον φωνάζουν Άκη 😁😁 

Ωωω Μαργαριτης ; Σπάνιο όνομα ειναι αλλά πιο βολικο το να τον φωναζεις Άκη εμένα μου αρέσει και πιο πολύ το Ακης 😊 

Όχι μωρέ εντάξει γιατί και εγω της πεθεράς μου εβαλα αλλά το θέλαμε όμως να την βάλουμε εμείς Θωμαΐς την ονομάσαμε.. σημασία σε αυτά έχει το ζευγάρι να θέλουν να δώσουν το ονομα οι ίδιοι και έχουν να το κάνουν με το ζόρι γιατί πιέζουν οι γονεις και να τσακώνονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Έλλη μου με το καλό το μωράκι σας! 

  ❤️❤️❤️

Τις ευχές μου και σε όσα κοριτσια ξεκινάνε τώρα την εγκυμοσύνη τους. Σας διαβάζω όλες καθημερινά. 

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και καλή ανάρρωση σε όσες παλεύουν με μικροπροβληματα. 

Εγώ βάση ωορηξιας δεν περιμένω την Τετάρτη. Αλλα κάτι μέσα μου μου λέει πως είμαι έγκυος. Έχω κάποια συμπτώματα που με έχουν βάλει σε σκέψεις. Πχ την εβδομάδα που μας πέρασε για κάνα 2-3 ώρες είχα μια περίεργη διάθεση, σαν κούραση, σαν αδιαθεσία, κάτι που μου θύμιζε την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Επίσης έχω αρκετά έντονη την αίσθηση της οσμής, κάτι που επίσης είχα την προηγούμενη φορά. Τέλος και πιο σημαντικό, έχω από την Παρασκευή έναν πόνο στον μηρό στο δεξί μου πόδι από τον οποίο υποφέρω. Στο κρεβάτι γυρνάω με δυσκολία και για να σηκωθώ από την τουαλέτα ζορίζομαι πολύ. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με είχε πιάσει σε μεγάλη εβδομάδα βέβαια, μετά τις 20 εβδομάδες, και οφείλετε λέει στην παραγωγή της ρελαξινης. Όμως διάβασα ότι η ορμόνη αυτή παράγεται από την στιγμή της σύλληψης. Οπότε το συνδιασα έτσι, επειδή με συμφέρει 😋Παράλληλα με πονάει και η μέση και ο αστράγαλος στην αριστερή πλευρά. Εν τω μεταξύ υποφέρω και δεν μπορώ ούτε να πιω κάτι ούτε να βάλω κάτι πχ εμπλαστρο για να περάσει. 

Ουφ σήμερα 27η μέρα, ελπίζω αν είναι να έρθει, να έρθει σύντομα ώστε να μπορέσω να πάρω κάνα φάρμακο να γιανω. 

Καλή Κυριακή! 

@annitakiannaνα σας ζήσει ο παίδαρος! 

Αχ άντε μακάρι θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου και αφού το πιστεύεις είμαι σίγουρη ότι θα είσαι εγκυουλα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

 

Ναι θα μιλήσω μαζί του, ειχα κ στη κόρη μου θυμάμαι αλλά πιο μεγάλη εβδομάδα κ δεν μου είχε δώσει τπτ, μου είχε πει θυμάμαι αν δεν πονάω δεν είναι επικίνδυνο! Αλλά όσο να ναι με αγχωσε πρωί πρωί αυτό! Ήταν πολύ αχνό βέβαια αλλά όπως κ να χει, θα δω μέσα στη μέρα πως θα πάει κ θα τον ενοχλήσω!

Καντου ένα τηλέφωνο!! Είναι συνηθισμένοι!!! Εμείς το σκεφτόμαστε ενώ οι περισσότεροι δεν έχουν θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! Καλημέρα!! Μια γνωστή μου που έμεινε έγκυος πρόσφατα είχε αρκετό καφέ και λίγο κόκκινο και της έδωσε προγεστερόνη ο γιατρός της και είναι μια χαρά! Ρώτησέ τον μην ντρέπεσαι καθόλου άσχετα αν σταμάτησει όχι για να ξέρεις αν τυχόν το ξαναδεις!!

 

@misofeggaro για να το πιστεύεις κάτι σημαίνει αυτό!! Αναμένω να μας πεις τα ευχάριστα!! 😁😁

Κορίτσια μου εγώ αύριο περιμένω και έδωσα περιθώριο μέχρι την Τρίτη για να κάνω μετά τεστ! Αν και με τρώει τώρα που θα βγω βόλτα να βρω εφημερεύον! (Η κλασσική παράνοια 😁😁) Συμπτώματα τα κλασσικά προ περιόδου έχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Θα ξαναγινει αλλα μας βγαζει το λαδι... κ ηλπιζα οτι θα ερθει ευκολα τη 2η φορα αλλα παλι παιδεμα... 

Υπομονη κι επιμονη!!💪🏼✌️🌹

Εσυ κοριτσι μου ποτε περιμενεις; εχεις ακομα ελπιδες.. 😉

Ναι έχω ακόμα μια εβδομάδα 🙂 θα γίνει κάποια στιγμή αλλά μας φαίνεται αιώνας 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπες δυναμικά στο love zone και εύχομαι να είναι ο τελευταίος μήνας που θα προσπαθείτε για μωρακι 😊

το αγχος δεν θα φύγει ούτε όσο προσπαθείς ούτε μετά κορίτσι μου με αυτό θα είμαστε δυστηχως μακάρι να υπήρχε κουμπί και να το πατούσε να σταματήσει αλλά δεν.. 

Ναι είναι εύκολο για τους άλλους γύρω μου να λένε άσε το άγχος μην το σκέφτεσαι θα έρθει... Ακόμα κ ο γιατρός το λέει... την τελευταία φορά που μου το είπε του είπα με το άγχος έμεινα έγκυος. Περιμένω σε 7 μέρες περίοδο οπότε εύχομαι να έχει συμβεί το θαυματακι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια γεια κ από μένα!! Κάναμε σήμερα το doppler,όλα καλά!! 1934γρ ο μπέμπης και προς το παρόν με το κεφάλι προς τα κάτω..Μας ταλαιπώρησε λίγο η εξέταση δε γυρνούσε ο μπέμπης ανάσκελα κ μας έστειλε η γιατρός για βόλτα..είχαμε κ το ταξίδι κ τώρα νιώθω σαν να έσκαβα..χαλάλι όμως!!!😄
    • Συγχαρητήρια ακους διπλασιασμούς κορίτσι μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 🥰
    • Αννίτα μου εγώ έκανα από 4-5 τσιγάρα πριν μάθω την εγκυμοσύνη μου στα 23. Όμως επειδή κατάλαβα ότι είμαι έγκυος όταν ήμουν 8εβδ δυστυχώς μέχρι τότε εν άγνοια μου κάπνιζα.  κ λόγω αυτού εμφάνισα υψηλή αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες κ έπαιρνα Σαλοσπίρ μέχρι τον 9ο μήνα κ διατροφή χωρίς αλάτι.  Ήδη μέχρι την β επιπέδου οι μετρήσεις είχαν έρθει στα φυσιολογικά.  Σαφως κ μόλις έμαθα την εγκυμοσύνη κόπηκε  το τσιγάρο μαχαίρι κ δν ξανά έκανα από τότε ποτε.  Άλλωστε το έκανα πιο πολύ στην δουλειά ως διάλειμμα κ όχι πχ στο σπίτι. Ήταν μια συνήθεια απλά.    Το τσιγάρο ποτέ μα ποτέ δεν κάνει καλό. Δν ξέρω πως επιτρέπουν γιατροί το τσιγάρο όταν όντως με βάση τα επιστημονικά δεδομένα το έμβρυο επηρεάζεται. Η περίπτωση μου ήταν ένα από τα παραδείγματα.    μπράβο σ εσένα κ σε κάθε γυναίκα που κατάφερε και το έκοψε ενώ ήταν χρόνια καπνίστρια. Πραγματικά μπράβο! Δν είναι λίγο να ξέρεις ❤️
    • Το ξέρω ότι έκανες υπέρβαση και μπράβο σου γι αυτό. Καλό είναι να μην εξαντλούμε τον εαυτό μας, να βάζουμε κάποιο όριο. Το λέω και για μένα. Να είσαι καλά κορίτσι μου και να έρθει το παιδάκι σου, αν θελει ο Θεός, πιο εύκολα! Σε φιλώ!❤️
    • Αχ εγώ δεν ξέρω, άλλες φορές ανυπομονώ να τον αντικρύσω και άλλες σκέφτομαι πώς θα είναι που δεν θα τον έχω πια στην κοιλίτσα μου; Τρελό ε; Δεν ξέρω νομίζω θα πάθω σοκ εκείνη τη στιγμή, όταν το σκέφτομαι δακρύζω..είναι τόσο μεγάλη η συγκίνηση που δεν ξέρω πώς θα το διαχειριστώ! Εν τω μεταξύ δε θέλω να με πάρουν τα ζουμιά τότε μπροστά στον γιατρό, ντρέπομαι 😀😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...