Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια όλα καλά, ένα σακο είδαμε εν τελει😅 όλα καλά μου είπε για τις εβδομάδες που είμαι σε 15 μέρες θα ξανά πάμε και τότε μάλλον θα ακούσουμε κ καρδούλα😇🙏

Τέλεια κορίτσι μου!!!! Άντε να περάσουν οι μέρες να μας πεις για την καρδούλα!!!! Πόσο χαίρομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Εμένα πάντως η μάνα μου 2 φορές έτυχε σε ληγμένη αναισθησία. Η μία ήταν σε διάνοιξη αποστήματος στις αμυγδαλές. Ένιωθε τα πάντα κ δε μπορούσε να αντιδράσει, την κραταγαν τέσσερις, με το στομα τεντα ανοιχτο και δε μπορούσε να κάνει κιχ γιατί ο άλλος ήδη είχε αρχίσει να ανοίγει κ φοβόταν μη της κοψει τίποτα που δεν πρέπει...Αλλά αυτο ήταν λίγο. Το ΄΄αλλο ήταν που είχε πάει για επέμβαση με ολικη αναισθησια η οποια δεν έπιασε. Ληγμένη. Είναι αυτό που σε έχει αναισθητοποιήσει αρκετά ώστε να παραλύσεις αλλά κατα τα άλλα νιώθεις και ακούς... "Ευτυχώς" η επέμβαση ήταν στην κοιλιά, και το "καλό" είναι οτι οταν ανοίγεις κοιλιά χωρίς αναισθησία, φουσκώνουν τα έντερα κ βγαίνουν έξω. Έτσι το κατάλαβαν κ της έκαναν επιτόπου άλλη. Ωστόσο είχε ήδη ζήσει να της κόβουν την κοιλιά στα ζωντανά...

Να σημειώσω ότι η μάνα μου γιατρός στο ίδιο νοσοκομείο που υποτίθεται την πρόσεχαν και παραπάνω ε! Πού να μην την πρόσεχαν κιόλας ...

Το έχω ζήσει, 11 χρόνων για διάνοιξη που δεν είχαν αναισθησία και με άνοιξαν χωρίς τίποτα με 3 άτομα να με κρατάνε και άλλη μιας φορά πάλι διάνοιξη για τέτοιο γορμοαλακι που ανέφερεες πιο πάνω χωρίς αναισθησία και μετά για να καθαρισει η τομή μου έβαλαν και πόσο οξυζενέ εκεί πάνω....εγώ ούρλιαζα και φώναζα θεέ μου και ο γιατρός μου είπε κατά λέξη" ο θεός δεν έχει καμία θέση εδώ,εδώ μόνο οι γιατροί έχουν θέση .." τι να πεις . Μη μας τύχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Άντε να τα αφήσουμε τα άσχημα πίσω μας. Προς γνώση και συμμόρφωση όλων μας ας πάμε παρακάτω!!

@Elli13,  πες μας!!! Έτοιμο το δωμάτιο??? 

Εγώ διαβάζω αυτά τα τρομακτικά που γράφετε και έχω φρικαρει!!! Θα γεννήσω σε δημόσιο, στο Αρεταίειο (με τον δικό μου γιατρό όμως). Έχω ακούσει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο νοσοκομείο, (και από άγνωστες και από δύο γνωστές μου που γέννησαν εκεί) αλλά με όλα αυτά που λέτε με έχει πιάσει ένα άγχος άλλο πράγμα 😱😱

Σε άλλα νέα, το δωμάτιο σχεδόν έτοιμο ❤️❤️ Περιμένω κάτι τελευταία διακοσμητικά, πάντα πλεξούδα για την κούνια και μια κουνουπιέρα υπερπαραγωγή που κρεμιέται από το ταβάνι και είμαι έτοιμη!! Τα ρουχαλακια ευτυχώς τα χώρεσα όλα πολύ τακτοποιημένα από ιδέες που πήρα από το tik tok. 34+6 σήμερα και μετράω ήδη αντίστροφα με άγχος αλλά και ανυπομονησία!!

Βέβαια, οι εξελίξεις με προλαβαίνουν, προκύπτουν διάφορα πίσω στη δουλειά, εγκυμοσύνες (2 κιόλας), η κοπέλα που θα με αντικαθιστούσε θα παραιτηθεί και άλλα τέτοια ωραία. Και θα μου πείτε και εσένα τι σε νοιάζει; Εμμμ από τη μία μου κάνουν πρόταση για καλύτερη θέση αν γυρίσω νωρίτερα πίσω (τη θέση της μιας εγκύου), από την άλλη μήπως χρειαστεί να βοηθήσω με την εκπαίδευση της νέας κοπέλας, που θα πάρει τη θέση μου, εξ αποστάσεως... Και όλα αυτά μου δημιουργούν έξτρα άγχος. Δεν είμαι σε θέση να πάρω αποφάσεις για τα επαγγελματικά μου αυτή τη στιγμή, ακόμα δεν έχω γεννήσει. Και πως να αφήσω το μωράκι μου νωρίτερα για να εξασφαλίσω μια καλύτερη θέση στη δουλειά; Δεν ξέρω αν αξίζει... Πολλές σκέψεις και εγώ σε σύγχυση 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλά απίστευτο και εγώ σε Πάνο πάω τώρα!! Αν το επίθετο ξεκινάει από Ξ.. έχουμε πάλι τον ίδιο! 😂 

Εγώ είμαι καλά κορίτσι μου… 29η εβδομάδα τώρα και μετράω αντίστροφα! Έχουμε κάνει κάποιες αγορές και ετοιμάζουμε το δωμάτιο με τα βασικά για αρχή.. Έχω κάποιες συσπασουλες και πονάκια βέβαια, οπότε ο γιατρός μου λέει να ξεκουράζομαι όσο μπορώ, αλλά εγώ όλη μέρα σπίτι έχω βαρεθεί! Μόλις περπατήσω λίγο ή κάνω καμία δουλειά με πιάνουν.. Κατά τα αλλά καλά ευτυχώς, οπότε λέω χαλάλι για την μπεμπα και κάθομαι στα αβγά μου! 😅😅

Απίστευτο!!! Ναιιιιι τον ίδιο έχουμε παλιιιιιιι χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια όλα καλά, ένα σακο είδαμε εν τελει😅 όλα καλά μου είπε για τις εβδομάδες που είμαι σε 15 μέρες θα ξανά πάμε και τότε μάλλον θα ακούσουμε κ καρδούλα😇🙏

Μπράβο κοριτσάκι μου συγχαρητήρια! Να πάνε όλα καλά εύχομαι να έχεις μία ήρεμη και τέλεια εγκυμοσύνη! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ διαβάζω αυτά τα τρομακτικά που γράφετε και έχω φρικαρει!!! Θα γεννήσω σε δημόσιο, στο Αρεταίειο (με τον δικό μου γιατρό όμως). Έχω ακούσει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο νοσοκομείο, (και από άγνωστες και από δύο γνωστές μου που γέννησαν εκεί) αλλά με όλα αυτά που λέτε με έχει πιάσει ένα άγχος άλλο πράγμα 😱😱

Σε άλλα νέα, το δωμάτιο σχεδόν έτοιμο ❤️❤️ Περιμένω κάτι τελευταία διακοσμητικά, πάντα πλεξούδα για την κούνια και μια κουνουπιέρα υπερπαραγωγή που κρεμιέται από το ταβάνι και είμαι έτοιμη!! Τα ρουχαλακια ευτυχώς τα χώρεσα όλα πολύ τακτοποιημένα από ιδέες που πήρα από το tik tok. 34+6 σήμερα και μετράω ήδη αντίστροφα με άγχος αλλά και ανυπομονησία!!

Βέβαια, οι εξελίξεις με προλαβαίνουν, προκύπτουν διάφορα πίσω στη δουλειά, εγκυμοσύνες (2 κιόλας), η κοπέλα που θα με αντικαθιστούσε θα παραιτηθεί και άλλα τέτοια ωραία. Και θα μου πείτε και εσένα τι σε νοιάζει; Εμμμ από τη μία μου κάνουν πρόταση για καλύτερη θέση αν γυρίσω νωρίτερα πίσω (τη θέση της μιας εγκύου), από την άλλη μήπως χρειαστεί να βοηθήσω με την εκπαίδευση της νέας κοπέλας, που θα πάρει τη θέση μου, εξ αποστάσεως... Και όλα αυτά μου δημιουργούν έξτρα άγχος. Δεν είμαι σε θέση να πάρω αποφάσεις για τα επαγγελματικά μου αυτή τη στιγμή, ακόμα δεν έχω γεννήσει. Και πως να αφήσω το μωράκι μου νωρίτερα για να εξασφαλίσω μια καλύτερη θέση στη δουλειά; Δεν ξέρω αν αξίζει... Πολλές σκέψεις και εγώ σε σύγχυση 😂

Αχ μια φωτογραφία και με το δωμάτιο της μικρούλας την θέλουμε 🥰🥰🥰

Αχ άντε σιγά σιγά κορίτσι μου έφτασε η ώρα να υποδεχτείς το θαύμα σου. Όσο για τα άλλα μην αγχώνεσαι. Και να την αφήσεις νωρίτερα για να πας για δουλειά σκέψου ότι και αυτό για το καλό της το κάνεις για να μην της λείψει τίποτα! Στο λέω για να μην έχεις τύψεις γιατί το κάνουν αυτό οι γονείς!! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Άρα προφανώς με τόσο μεγάλη χοριςκη μάλλον έγινε πολύ νωρίς η σύλληψη!!! Τι ευχαριστα νέα!!! Πόσο χαιρομαιιιιιι. Όοολα θα πάνε υπέροχα και την επόμενη φορά θα κουσετε αυτήν την υπέροχη καρδούλα!!!

Ναι αυτό υποψιάζομαι κ εγω, μακάρι Παναγία μου να πάνε όλα καλά τπτ αλλο🙏😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια όλα καλά, ένα σακο είδαμε εν τελει😅 όλα καλά μου είπε για τις εβδομάδες που είμαι σε 15 μέρες θα ξανά πάμε και τότε μάλλον θα ακούσουμε κ καρδούλα😇🙏

Άντε κορίτσι μου τέτοια μόνο να ακούμε!! Όλα κυλάνε υπέροχα!! 🥰🥰♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!!! Άντε να περάσουν οι μέρες να μας πεις για την καρδούλα!!!! Πόσο χαίρομαι!!!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά🙏🙏 και να χουμε κ άλλα ευχάριστα γρήγορα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου συγχαρητήρια! Να πάνε όλα καλά εύχομαι να έχεις μία ήρεμη και τέλεια εγκυμοσύνη! ❤️ 

 

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Άντε κορίτσι μου τέτοια μόνο να ακούμε!! Όλα κυλάνε υπέροχα!! 🥰🥰♥️♥️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου να στε καλα🥰🥰 κ εγώ αυτό εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τότε κ μέχρι τέλους🙏 

Γρήγορα και σε εσάς εύχομαι❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

...χθες λοιπόν που πήγα στον γυναικολόγο και του είπα ότι έχω να τον δω 6 χρόνια μου ;παντησε μεταξύ σοβαρου και αστείου "τι έγινε τώρα και "έπεσες " στην ανάγκη μου??? Του είπα λοιπόν ότι τότε ξεγεννούσε μόνο σε ιδιωτικές κλινικές και ούσα άνεργη εγώ δεν μπορούσα να καλύψω τα έξοδα αυτά. Και γελάει και λέει "και τώρα ξεγενναω σε δημόσιο νοσοκομείο?" Και του λέω "τώρα εγώ δεν ξαναπάω σε δημόσιο νοσοκομείο να γεννήσω!!!!". Φυσικά η κουβέντα έγινε σε πολύ φιλικό και χαλαρό κλίμα ..τι θέλω να πω με αυτό? Ότι η εμπειρία μου να γεννήσω σε ένα ημιδημοσιο νοσοκομείο,γιατί αυτό που πήγα δεν είναι 100% δημόσιο, ήταν πολύ άσχημη..στην προετοιμασία όλα καλά, μετά στην αίθουσα ωδινων ήμασταν 6 γυναίκες σε κάθε θάλαμο (2 θάλαμοι) ,σύνολο 12 γυναίκες...εγώ είχα υποτίθεται πολύ καλές προοπτικές και θα γεννούσα πρώτη. Μπήκα στις 8 το πρωί στις 17 μαϊου και τελικά γέννησα τελευταία στις 2 παρά τέταρτο τα χαράματα στις 18 μαϊου.. το μόνο φωτεινό σημείο ήταν η γέννηση του γιου μου από όλη την εμπειρία μου..εγώ είχα πληρώσει τον γιατρό και είχα συμφωνήσει επισληριδιο έφοσον θα έκανα πρόκληση (υποχρεωτικα 38 εβδομάδων λόγω διαβήτη κύησης). Στις 4 το απόγευμα είδα τον γιατρό που ήρθε να μου σπάσει τα νερά. Μετά τον ξαναείδα όταν γέννησα. Από τις 12 γυναίκες οι 10 γέννησαν με καισαρική και εφόσον υπήρχε μόνο μια αναισθησιολογος ήταν μόνιμα στα χειρουργεία..φυσικά δεν έκανα επισληριδιο. Τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναζήσει και εύχομαι (και θα φροντίσω) να μη το ξαναζήσω. Είχα 10 διαστολή γεννούσα και δεν υπήρχε κανείς εκεί. Φώναζα και ήρθε μια μαία και κου είπε τι φωνάζεις μωρέ,άλλες δεν γέννησαν?? Πήρε τον γιατρό τηλέφωνο και με έβγαλε να κάτσω με το ζόρι στυλ σπαγγατο πάνω στο κρεβάτι για να μη βγει το μωρό. Μετά ήρθε τρέχοντας η αναισθησιολογος που την έβαλαν να μου κάνει επισληριδιο,ενώ γεννούσα Ε!, και αυτή δεν ήθελε. Την είπαν να μου κάνει γιατί ο γιατρός μου έχει άλλη γέννα και δεν υπάρχει κανείς και είναι οι εντολές του. Μου έκαναν άνευ λόγου επισληριδιο,αφού ήδη είχα νιώσει κάθε δυνατό πόνο και κατάσταση. Η ποσότητα ήταν μάλλον γαιδουρινη γιατί εγώ μετά εν μπορούσα να νιώσω τίποτα και δε μπορούσα να γεννήσω έτσι μου έβγαλαν επιτέλους το μωρό με βεντούζα. Μετά με άφησαν με την βελόνα σαν να έχω κάνει καισαρική για 2 μέρες με αποτέλεσμα να πιάνει αυτή κάποιο νεύρο και εγώ να μη μπορώ να σηκωθώ να περπατήσω. Διπλώνομουν στα δύο. Την έβγαλα ΜΟΝΗ ΜΟΥ αφού είχα επανελλημενως ζητήσει από όποιον εβελπα να τη βγάλει και δε μου έδιναν σημασία. Όσο ήμουν ετσι κόλλησε το μυαλό μου όταν μου έφεραν κάτι χάπια και αγχώθηκα αν έπρεπε να τα πάρω εφόσον θήλαζα. Πάλεψα 3 φορές να πάω μέχρι το γκισέ με τις νοσοκόμες αλλά δε τα κατάφερα και έτσι πάτησα το κουδουνάκι να έρθουν. Όταν ήρθε το ζώο μου λέει"εσύ χτύπησες????? Εσύ φυσιολογικά δεν γεννησες??? Γιατί δεν πήρες τα πόδια σου να έρθεις σου φαίνεται να είμαστε μακριά????" Απέφυγα να απαντήσω γιατί ήμουν εξουθενωμένη και την ρώτησα αυτό που ήθελα και μου είπε"για να τα έχεις εδώ αυτά τα χάπια πρέπει να τα πάρεις, είναι δύσκολο να το σκεφτείς??" Και κάνει να φύγει και γυρίζει και μου λέει " κοίτα μην χτυπήσει το κινητό σου και με καλέσεις να έρθω να στο σηκώσω κιόλας" και έφυγε...όλα απαίσια εκεί μέσα ..

Συγγνώμη για το σεντόνι τα είπα και γω και τα βγαλα από μέσα μου!! 

 

 

 

συγνωμη που γεννησες κοπελα μου; για κλωτσιες ολοι ηταν οπου και να το πιασεις. ο γιατρος περα απο γιατρος πρεπει να ειναι ανθρωπος.. μακαρι την επομενη φορα να πανε ολα οπως τα θες.. προσωπικα γιαυτο πηγα σε ιδιωτικό και ειχα το κεφαλι μου ησυχο αλλα και ο γιατρος μου εκανε το καλυτερο για μενα, για το μωρο και τον αντρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!!Μπράβο κατερινα τέλεια όλα καλά 😊🥰💕

και εγω σε 2 βδομαδες θα παω για καρδούλα μάλλον είχες νωρίς την σύλληψη 

Εγω περιμένω να με πεις ΠΗΤ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια όλα καλά, ένα σακο είδαμε εν τελει😅 όλα καλά μου είπε για τις εβδομάδες που είμαι σε 15 μέρες θα ξανά πάμε και τότε μάλλον θα ακούσουμε κ καρδούλα😇🙏

Μπραβο Κατερινα!!!!! Τι ωραια νεα!!! τετοια να μας λες να κανουμε ονειρα κι εμεις για τα δικα μας με το καλο!!! να πανε ολα τελεια και σε 2 βδομαδες να ακουσετε μια δυνατη καρδουλα!!!💓🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @Κατερίνα!!! μου τι υπέροχα νέα!!! Πόσο χαίρομαι για σένα κορίτσι μου όλα τέλεια θα πάνε! Πίστη και υπομονή λίγες μερουλες να ακούσετε τον πιο υπέροχο ήχο ♥️♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια και  εγώ σε αναμονή περίοδου είμαι στις 20/9... είχαμε λίγες επαφές αλλά τις γόνιμες νομίζω τις χάσαμε... τέσπα.. καλά αποτέλεσματα να έχουμε όλες!! 

@Elk τι υπέροχα νέα... μεγαλώνει το σποράκι σου!!!

@marinaP αφού είχες την αποβολή μετά θεωρητικά ξεκίνησε καινούριος κύκλος άρα έχεις πολλές πιθανότητες... μέσα απο την καρδιά μου στο εύχομαι!! 

κορίτσια για γράψτε τις ημερομηνίες που περιμένετε να τις συγκεντρώσουμε σε πινακάκι...

Κορίτσι μου κι εγώ περιμένω τη Δευτέρα με βάση την εφαρμογή! Αλλά δεν ελπίζω γτ έχω ήδη αρκετές μέρες τα καφέ και κόκκινες κηλίδες, όπως και σε κάθε κύκλο τώρα τελευταία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Όταν είχα το εξωμήτριο έπαθε το ίδιο πράγμα μία κυρία στο δίπλα κρεβάτι γιατί μόλις της είχαν βγάλει την πεταλούδα και δεν της είπαν να προσέξει και πήγε να σηκωθεί η γυναίκα και άνοιξε, έτρεχαν αίματα σαν να την έσφαξαν και την έπιασε πανικός, είχα 3 σωληνάκια πάνω μου να βγαίνουν και πετάχτηκα πάνω για να την βοηθήσω μέχρι να έρθουν οι νοσοκόμες, είχε χλωμιάσει! Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ψύχραιμοι με τέτοια θέματα! Έχω κάνει παροχή πρώτων βοηθειών και ξέρω πως δεν είναι κάτι αλλά η καημένη ήταν έτοιμη να λιποθυμήσει κρίμα! Στα δημόσια νοσοκομεία οι συνθήκες είναι βάρβαρες! Στο Πανεπιστημιακό στην Λάρισα ολόκληρη η γυναικολογική κλινική είναι με 2 νοσοκόμες και μία μαία στην κάθε βάρδια, τι να πρωτοκάνουν κι αυτές! Η δημόσια υγεία είναι εξαθλιωμένη πλήρως! Δεν είχαν PCR τεστ να μου κάνουν για covid (ήταν ακόμα εν μέσω covid) και εγώ είχα εσωτερική αιμορραγία κι αυτοί έψαχναν να βρουν τεστ για να με βάλουν χειρουργείο! Μιλάμε  για δραματικές καταστάσεις! Ο γιατρός μετά το χειρουργείο μου είπε πως δεν θα κάνω ποτέ παιδιά φυσιολογικά και να πάω να τον βρω σε γνωστή ιδιωτική κλινική. Δεν τον ξανάδα στο δημόσιο! Απ ότι καταλαβαίνεις άλλαξα γιατρό, κλινική τα πάντα. Δεν θα με πεθάνουν αυτοί.

Και με το μικρόβιο είσαι πολύ τυχερή γιατί κόλλησα κι εγώ ενδονοσοκομειακή λοίμωξη και μετά το χειρουργείο ξαναπήγα στο νοσοκομείο σε πολύ χάλια κατάσταση. Τον δικό μου τον γιατρό που είναι και διευθυντής δεν τον ξανάδα στο νοσοκομείο. Στο ιατρείο του όμως το τσίμπησε το φακελάκι του, να τα λέμε κι αυτά. Ντροπή τους! Πλέον έχω πει μόνο ιδιωτικά! Δεν ξαναπάω σε δημόσια δομή εκτός αν με πάνε με το ζόρι! 

Αίσχος..δε ντρέπονται καθόλου..με ανθρώπινες ζωές έχουν να κάνουν..έχω τραβήξει κι εγώ άπειρα με γιατρούς..άλλος με είχε κάψει, άλλος ήθελε με το ζόρι να μου κάνει επέμβαση που αποδείχθηκε ότι δεν έπρεπε να γίνει..άσε ούτε να θυμάμαι δε θέλω..το επάγγελμα που διαλέξαμε να κάνουμε πρέπει να το κάνουμε με αίσθημα ευθύνης και συνείδησης.. αλλιώς είμαστε άξιοι της μοίρας μας ως ανθρωπότητα..νευρίασα τώρα..😤 ευτυχώς μέσα σε αυτόν το συρφετό υπάρχουν και λαμπροί άνθρωποι, αυτό μου δίνει ελπίδα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ διαβάζω αυτά τα τρομακτικά που γράφετε και έχω φρικαρει!!! Θα γεννήσω σε δημόσιο, στο Αρεταίειο (με τον δικό μου γιατρό όμως). Έχω ακούσει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο νοσοκομείο, (και από άγνωστες και από δύο γνωστές μου που γέννησαν εκεί) αλλά με όλα αυτά που λέτε με έχει πιάσει ένα άγχος άλλο πράγμα 😱😱

Σε άλλα νέα, το δωμάτιο σχεδόν έτοιμο ❤️❤️ Περιμένω κάτι τελευταία διακοσμητικά, πάντα πλεξούδα για την κούνια και μια κουνουπιέρα υπερπαραγωγή που κρεμιέται από το ταβάνι και είμαι έτοιμη!! Τα ρουχαλακια ευτυχώς τα χώρεσα όλα πολύ τακτοποιημένα από ιδέες που πήρα από το tik tok. 34+6 σήμερα και μετράω ήδη αντίστροφα με άγχος αλλά και ανυπομονησία!!

Βέβαια, οι εξελίξεις με προλαβαίνουν, προκύπτουν διάφορα πίσω στη δουλειά, εγκυμοσύνες (2 κιόλας), η κοπέλα που θα με αντικαθιστούσε θα παραιτηθεί και άλλα τέτοια ωραία. Και θα μου πείτε και εσένα τι σε νοιάζει; Εμμμ από τη μία μου κάνουν πρόταση για καλύτερη θέση αν γυρίσω νωρίτερα πίσω (τη θέση της μιας εγκύου), από την άλλη μήπως χρειαστεί να βοηθήσω με την εκπαίδευση της νέας κοπέλας, που θα πάρει τη θέση μου, εξ αποστάσεως... Και όλα αυτά μου δημιουργούν έξτρα άγχος. Δεν είμαι σε θέση να πάρω αποφάσεις για τα επαγγελματικά μου αυτή τη στιγμή, ακόμα δεν έχω γεννήσει. Και πως να αφήσω το μωράκι μου νωρίτερα για να εξασφαλίσω μια καλύτερη θέση στη δουλειά; Δεν ξέρω αν αξίζει... Πολλές σκέψεις και εγώ σε σύγχυση 😂

Αχχχ τι τέλεια!!! Έρχεται η στιγμή!! Μην αγχώνεσαι καθόλου όμως, δεν είναι παντού το ίδιο!! Αφού το έχεις ψάξει και κυρίως έχεις μαρτυρίες! Και για τα επαγγελματικά σου να διεκδικήσεις τον χρόνο που χρειάζεσαι για να το σκεφτείς όποτε εσύ μπορέσεις! Πιστεύω όταν θα γεννήσεις και θα μπεις σε μια σειρά όλα θα ξεδιαλύνουν! Πολλά πολλά φιλιά και αναμένουμε τα ευχάριστα!! 😁😁♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια όλα καλά, ένα σακο είδαμε εν τελει😅 όλα καλά μου είπε για τις εβδομάδες που είμαι σε 15 μέρες θα ξανά πάμε και τότε μάλλον θα ακούσουμε κ καρδούλα😇🙏

Mπραβο Κατερινα!  Να πανε ολα καλα και να εχεις μια τελειομηνη και ανεμελη εγκυμοσυνη !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια όλα καλά, ένα σακο είδαμε εν τελει😅 όλα καλά μου είπε για τις εβδομάδες που είμαι σε 15 μέρες θα ξανά πάμε και τότε μάλλον θα ακούσουμε κ καρδούλα😇🙏

Τέλεια!!!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου και πάλι!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααα όπως σας είπα παρειγγειλα τεστακια ωορρηξιαααας παααααλιιιιι😏😏😏 έτσι στη παράνοια και εγώ ξανα πίσω στα παλιά να περάσει το τρίμηνο! Μου ηρθαν σήμερα και σκέφτομαι να κάνω ένα αύριο ή λέτε θα παει χαμένο; 33 ημέρα σήμερα, μου είπαν οτι θα καθυστερήσει να έρθει λόγω της αποβολής αλλα είναι δυνατόν να μην εκανα ακόμη ωορρηξία; είχα δυνατό πόνο στη δεξιά πλευρά στις 08/09... αλλά δεν ξέρω αν ήταν ωορρηξία 🤷🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Αχ μια φωτογραφία και με το δωμάτιο της μικρούλας την θέλουμε 🥰🥰🥰

Αχ άντε σιγά σιγά κορίτσι μου έφτασε η ώρα να υποδεχτείς το θαύμα σου. Όσο για τα άλλα μην αγχώνεσαι. Και να την αφήσεις νωρίτερα για να πας για δουλειά σκέψου ότι και αυτό για το καλό της το κάνεις για να μην της λείψει τίποτα! Στο λέω για να μην έχεις τύψεις γιατί το κάνουν αυτό οι γονείς!! ♥️♥️

 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Αχχχ τι τέλεια!!! Έρχεται η στιγμή!! Μην αγχώνεσαι καθόλου όμως, δεν είναι παντού το ίδιο!! Αφού το έχεις ψάξει και κυρίως έχεις μαρτυρίες! Και για τα επαγγελματικά σου να διεκδικήσεις τον χρόνο που χρειάζεσαι για να το σκεφτείς όποτε εσύ μπορέσεις! Πιστεύω όταν θα γεννήσεις και θα μπεις σε μια σειρά όλα θα ξεδιαλύνουν! Πολλά πολλά φιλιά και αναμένουμε τα ευχάριστα!! 😁😁♥️♥️♥️♥️

Δεν το έχω πιστέψει ακόμα ότι σε 5 εβδομάδες θα έχω την μπέμπα αγκαλιά.. το γράφω και συγκινουμαι μετά από όσα έχω περάσει.. Τόσος πόνος, τόσο κλάμα...

Εννοείται θα σας ενημερώσω, κυρίως για να δώσω κουράγιο ότι στο τέλος το όνειρο μας θα γίνει πραγματικότητα!! Απλά για μερικές από εμάς ο δρόμος δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα... Μην το βάζετε κάτω, και δεν τα λέω καθόλου εκ του ασφαλούς αυτά.. Ναι μεν είχα εύκολες συλλήψεις αλλά είχα και το ίδιο εύκολα αποβολες.

Σήμερα θα κρεμάσω στο παιδικό δωμάτιο 3 πανέμορφα καδρακια πολύ συμβολικά. Το πρώτο απεικονίζει ένα ροζ σύννεφο, το δεύτερο ένα ουράνιο τόξο (rainbow baby🌈) και το τρίτο έναν ήλιο. Όλα σε όμορφες αποχρώσεις του ροζ. Πλέον πάντα το ουράνιο τόξο θα μου θυμίζει τα μωράκια που έχω χάσει, και το πόσο πολύτιμη είναι η μπέμπα στη ζωή μου, σαν το ουράνιο τόξο μετά την καταιγιδα ❤️❤️

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι σε όλες να κρατάτε σύντομα θετικότατα τεστακια, και στις εγκυουλες μας, να έχουν μια υπέροχη εγκυμοσύνη, ξέγνοιαστη και τελειομηνη ❤️❤️🍼🍼🍼🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

 

Δεν το έχω πιστέψει ακόμα ότι σε 5 εβδομάδες θα έχω την μπέμπα αγκαλιά.. το γράφω και συγκινουμαι μετά από όσα έχω περάσει.. Τόσος πόνος, τόσο κλάμα...

Εννοείται θα σας ενημερώσω, κυρίως για να δώσω κουράγιο ότι στο τέλος το όνειρο μας θα γίνει πραγματικότητα!! Απλά για μερικές από εμάς ο δρόμος δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα... Μην το βάζετε κάτω, και δεν τα λέω καθόλου εκ του ασφαλούς αυτά.. Ναι μεν είχα εύκολες συλλήψεις αλλά είχα και το ίδιο εύκολα αποβολες.

Σήμερα θα κρεμάσω στο παιδικό δωμάτιο 3 πανέμορφα καδρακια πολύ συμβολικά. Το πρώτο απεικονίζει ένα ροζ σύννεφο, το δεύτερο ένα ουράνιο τόξο (rainbow baby🌈) και το τρίτο έναν ήλιο. Όλα σε όμορφες αποχρώσεις του ροζ. Πλέον πάντα το ουράνιο τόξο θα μου θυμίζει τα μωράκια που έχω χάσει, και το πόσο πολύτιμη είναι η μπέμπα στη ζωή μου, σαν το ουράνιο τόξο μετά την καταιγιδα ❤️❤️

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι σε όλες να κρατάτε σύντομα θετικότατα τεστακια, και στις εγκυουλες μας, να έχουν μια υπέροχη εγκυμοσύνη, ξέγνοιαστη και τελειομηνη ❤️❤️🍼🍼🍼🙏🙏🙏

Γλυκό μου κορίτσι!!! Να το πιστέψεις! Έρχεται οτι πιο ομορφο υπάρχει στο κόσμο! Το ουράνιο τόξο σου! Το περιγράφεις και είναι λες και το βλέπω μπροστά μου, το δωμάτιο της μπέμπας σου θα είναι υπέροχο γιατί το έχεις φτιάξει με την αγάπη σου!🩷🩷🩷

Στο εχω ξαναπει οτι μου.δινεις τρομερή δύναμη και αισιοδοξία οτι μετά από την αποβολή θα ετοιμάζω και εγώ μια μέρα το παιδικό δωμάτιο με όλα οσα σήμερα είναι πλέον στην αποθήκη και περιμένουν...

Μακάρι όλες οσες περασαμε οτι περασαμε να δούμε αυτό το ουράνιο τόξο! 🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Γλυκό μου κορίτσι!!! Να το πιστέψεις! Έρχεται οτι πιο ομορφο υπάρχει στο κόσμο! Το ουράνιο τόξο σου! Το περιγράφεις και είναι λες και το βλέπω μπροστά μου, το δωμάτιο της μπέμπας σου θα είναι υπέροχο γιατί το έχεις φτιάξει με την αγάπη σου!🩷🩷🩷

Στο εχω ξαναπει οτι μου.δινεις τρομερή δύναμη και αισιοδοξία οτι μετά από την αποβολή θα ετοιμάζω και εγώ μια μέρα το παιδικό δωμάτιο με όλα οσα σήμερα είναι πλέον στην αποθήκη και περιμένουν...

Μακάρι όλες οσες περασαμε οτι περασαμε να δούμε αυτό το ουράνιο τόξο! 🌈🌈

Είμαι 100% σίγουρη για εσένα ότι σε λίγους μήνες θα είσαι με φουσκωμενη κοιλίτσα ❤️❤️ Εδώ θα είμαστε να τα λέμε και να χαιρόμαστε παρέα, θυμησου τη μέρα που στο λέω!!

Για εμένα αν έστω και μια κοπέλα παίρνει δυναμη από την ιστορία μου, είναι τεράστιο επίτευγμα!! Έτσι πρέπει να είμαστε οι γυναίκες, ενωμενες, να δίνουμε δύναμη και κουράγιο η μία στην άλλη 💪💪🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Είμαι 100% σίγουρη για εσένα ότι σε λίγους μήνες θα είσαι με φουσκωμενη κοιλίτσα ❤️❤️ Εδώ θα είμαστε να τα λέμε και να χαιρόμαστε παρέα, θυμησου τη μέρα που στο λέω!!

Για εμένα αν έστω και μια κοπέλα παίρνει δυναμη από την ιστορία μου, είναι τεράστιο επίτευγμα!! Έτσι πρέπει να είμαστε οι γυναίκες, ενωμενες, να δίνουμε δύναμη και κουράγιο η μία στην άλλη 💪💪🌹🌹

Σε ευχαριστώ Έλλη μου μακάρι!!! Πολλές κοπέλες μη σου πω και όλες παίρνουμε δύναμη από σένα! Και από αλλα κορίτσια που πέρασαν τοσαααα και είτε περιμένουν το ουράνιο τόξο τους είτε απλά δεν το βάζουν κάτω και προσπαθούν με όλη τη ψυχή τους για αυτό! Και θα τα καταφέρουμε! Όλες κορίτσια Μ! 🩷

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια γεια κ από μένα!! Κάναμε σήμερα το doppler,όλα καλά!! 1934γρ ο μπέμπης και προς το παρόν με το κεφάλι προς τα κάτω..Μας ταλαιπώρησε λίγο η εξέταση δε γυρνούσε ο μπέμπης ανάσκελα κ μας έστειλε η γιατρός για βόλτα..είχαμε κ το ταξίδι κ τώρα νιώθω σαν να έσκαβα..χαλάλι όμως!!!😄
    • Συγχαρητήρια ακους διπλασιασμούς κορίτσι μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 🥰
    • Αννίτα μου εγώ έκανα από 4-5 τσιγάρα πριν μάθω την εγκυμοσύνη μου στα 23. Όμως επειδή κατάλαβα ότι είμαι έγκυος όταν ήμουν 8εβδ δυστυχώς μέχρι τότε εν άγνοια μου κάπνιζα.  κ λόγω αυτού εμφάνισα υψηλή αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες κ έπαιρνα Σαλοσπίρ μέχρι τον 9ο μήνα κ διατροφή χωρίς αλάτι.  Ήδη μέχρι την β επιπέδου οι μετρήσεις είχαν έρθει στα φυσιολογικά.  Σαφως κ μόλις έμαθα την εγκυμοσύνη κόπηκε  το τσιγάρο μαχαίρι κ δν ξανά έκανα από τότε ποτε.  Άλλωστε το έκανα πιο πολύ στην δουλειά ως διάλειμμα κ όχι πχ στο σπίτι. Ήταν μια συνήθεια απλά.    Το τσιγάρο ποτέ μα ποτέ δεν κάνει καλό. Δν ξέρω πως επιτρέπουν γιατροί το τσιγάρο όταν όντως με βάση τα επιστημονικά δεδομένα το έμβρυο επηρεάζεται. Η περίπτωση μου ήταν ένα από τα παραδείγματα.    μπράβο σ εσένα κ σε κάθε γυναίκα που κατάφερε και το έκοψε ενώ ήταν χρόνια καπνίστρια. Πραγματικά μπράβο! Δν είναι λίγο να ξέρεις ❤️
    • Το ξέρω ότι έκανες υπέρβαση και μπράβο σου γι αυτό. Καλό είναι να μην εξαντλούμε τον εαυτό μας, να βάζουμε κάποιο όριο. Το λέω και για μένα. Να είσαι καλά κορίτσι μου και να έρθει το παιδάκι σου, αν θελει ο Θεός, πιο εύκολα! Σε φιλώ!❤️
    • Αχ εγώ δεν ξέρω, άλλες φορές ανυπομονώ να τον αντικρύσω και άλλες σκέφτομαι πώς θα είναι που δεν θα τον έχω πια στην κοιλίτσα μου; Τρελό ε; Δεν ξέρω νομίζω θα πάθω σοκ εκείνη τη στιγμή, όταν το σκέφτομαι δακρύζω..είναι τόσο μεγάλη η συγκίνηση που δεν ξέρω πώς θα το διαχειριστώ! Εν τω μεταξύ δε θέλω να με πάρουν τα ζουμιά τότε μπροστά στον γιατρό, ντρέπομαι 😀😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...