Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αχ κ εγώ περιμένω είμαι 6η μέρα από ωορηξια κ δεν περνάνε οι μέρες!!!

Και εγω αυτο σκεφτομαι! πως θα περασουν!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σας παρακολουθώ ολη μέρα δεν βρηκα ώρα να σας γράψω!

Έχω μια απορία για τις κοπέλες που είχαν αποβολή... μετά την αιμορραγία (που εμένα κράτησε το αίμα 10 μέρες) έχουμε κανονικά γόνιμες; κάνουμε ωορρηξία; ή ξεκινά ξανα ο κύκλος μας από την επόμενη περίοδο; 

Το σκεφτόμουν σήμερα γιατί οταν Μ τελείωσε το αίμα είχα κανονικά επαφές δεν τις σημείωσα αλλα ήταν 6-7 επαφές σίγουρα, την Παρασκευή 08/09 είχα πόνους ωορρηξίας. Άρα αν ήταν όντως ωορρηξία μετράω 15 μέρες άρα περιμένω περίοδο 23/09..

Δεν έχω ζήσει κάτι παρόμοιο αλλά η κολλητή μου έχασε το μωράκι της 8 εβδομάδων είχαν κανονικά τις επαφές τους και δεν αδιαθετησε ποτέ ξανά μετά την αιμορραγία της αποβολής είχε μείνει ήδη έγκυος! 

Άρα λογικά υπάρχουν κανονικά γόνιμες μέρες και γίνεται ωορρηξία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Δεν έχω ζήσει κάτι παρόμοιο αλλά η κολλητή μου έχασε το μωράκι της 8 εβδομάδων είχαν κανονικά τις επαφές τους και δεν αδιαθετησε ποτέ ξανά μετά την αιμορραγία της αποβολής είχε μείνει ήδη έγκυος! 

Άρα λογικά υπάρχουν κανονικά γόνιμες μέρες και γίνεται ωορρηξία! 

Σε ευχαριστώ, μου δίνεις ελπίδες!! Γιατί είχα νιώσει πόνους ωορρηξίας αλλά μου φάνηκε περίεργο. Άρα θα την περιμένω την άλλη βδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vanilla_ είπε:

Γεια σας! Να ρωτήσω, πώς μετράμε πότε τελειώνει πχ ο πρώτος μήνας ή πότε μπορεί΄ να γεννηθεί το μωράκι; Aπό την αντίστοιχη 1η ημέρα της τελευταίας περιόδου ή από την ημέρα της σύλληψης; 

Οι εβδομάδες/μήνες στην εγκυμοσύνη μετριούνται από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου. Η σύλληψη δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς πότε έγινε 😅

Ο πρώτος μήνας δηλαδή είναι λίγο μούφα μήνας γιατί στην ουσία 2 εβδομάδες είσαι έγκυος περίπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ, μου δίνεις ελπίδες!! Γιατί είχα νιώσει πόνους ωορρηξίας αλλά μου φάνηκε περίεργο. Άρα θα την περιμένω την άλλη βδομάδα...

Κορίτσι μου ούτε εγώ έχω ζήσει κάτι παρόμοιο αλλά θυμάμαι το κορίτσι μας την @Elli13 που είχε την βιοχημική. Έμεινε κατευθείαν έγκυος όταν τελείωσε η περίοδος (βιοχημική) σε εκείνο τον κύκλο! Άρα λογικά γίνεται η ωορρηξία απλά ίσως να γίνει πιο νωρίς η πιο αργά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου ούτε εγώ έχω ζήσει κάτι παρόμοιο αλλά θυμάμαι το κορίτσι μας την @Elli13 που είχε την βιοχημική. Έμεινε κατευθείαν έγκυος όταν τελείωσε η περίοδος (βιοχημική) σε εκείνο τον κύκλο! Άρα λογικά γίνεται η ωορρηξία απλά ίσως να γίνει πιο νωρίς η πιο αργά.. 

Α τώρα που το λες πως Μ ξέφυγε η γλυκιά μου @Elli13😊😊 δίκιο έχεις κορίτσι μου. Αν κι εγώ δεν έχω πολλές πιθανό καθώς με εξωσωματική έμεινα έγκυος. Αλλά μου έχει δώσει ελπίδες η ομοιοπαθητικός μου με το πρόγραμμα που Μ έδωσε τώρα μου είπε ότι άλλη ασθενής της που ηταν έτοιμη για εξωσωματική δεν πρόλαβε γιατί έμεινε φυσικά εγκυος. Βέβαια εγώ το πρόγραμμα χθές το ξεκίνησα 🫢 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Α τώρα που το λες πως Μ ξέφυγε η γλυκιά μου @Elli13😊😊 δίκιο έχεις κορίτσι μου. Αν κι εγώ δεν έχω πολλές πιθανό καθώς με εξωσωματική έμεινα έγκυος. Αλλά μου έχει δώσει ελπίδες η ομοιοπαθητικός μου με το πρόγραμμα που Μ έδωσε τώρα μου είπε ότι άλλη ασθενής της που ηταν έτοιμη για εξωσωματική δεν πρόλαβε γιατί έμεινε φυσικά εγκυος. Βέβαια εγώ το πρόγραμμα χθές το ξεκίνησα 🫢 

Σου είπε περίπου πόσο καιρό χρειάζεται το πρόγραμμα για να φέρει αποτελέσματα? Γιατί αν είναι όντως έτσι τότε ίσως να μην χρειάζεται καν εξωσωματική! Εγώ ξέρω πολλά κορίτσια που θεράπευσαν το ΣΠΩ με την ομοιοπαθητική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από γιατρό 

Όλα καλά ειδαμε σακο 9,6 χιλιοστά και λεκιθικο ασκό, ωορρηξία που είπε έκανα από την δεξιά μερια και μου έβγαλε ΠΗΤ 6/5/24 

τωρα πάμε στα περίεργα ειδαμε και δεύτερο σακο 4 χιλιοστά το περίεργο είναι ότι και στην πρώτη εγκυμοσύνη ειδαμε πάλι δεύτερο σακο 4 χιλιοστά δεν ξέρω τι γίνεται είναι δυο μωρά και για κάποιο λόγο δεν προχωράει το ένα ; 

ή είναι καποια κυστη; αλλά πάλι αν ήταν κυστη όταν έκανα τον υπέρηχο πριν μεινω εγκυος δεν θα το έβλεπε ;
 

Ή είναι αίμα εμφύτευσης που δεν κατεβαίνει και φαίνεται στο υπέρηχο σαν σάκος;

Απάντηση δεν έχω 🤷‍♀️

το μόνο που με είπε είναι να πάω σε δυο εβδομάδες να ακούσουμε καρδιά και βλεπουμε πως θα εξελιχθεί και ο δεύτερος σάκος 

αυτα τα νέα μου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από γιατρό 

Όλα καλά ειδαμε σακο 9,6 χιλιοστά και λεκιθικο ασκό, ωορρηξία που είπε έκανα από την δεξιά μερια και μου έβγαλε ΠΗΤ 6/5/24 

τωρα πάμε στα περίεργα ειδαμε και δεύτερο σακο 4 χιλιοστά το περίεργο είναι ότι και στην πρώτη εγκυμοσύνη ειδαμε πάλι δεύτερο σακο 4 χιλιοστά δεν ξέρω τι γίνεται είναι δυο μωρά και για κάποιο λόγο δεν προχωράει το ένα ; 

ή είναι καποια κυστη; αλλά πάλι αν ήταν κυστη όταν έκανα τον υπέρηχο πριν μεινω εγκυος δεν θα το έβλεπε ;
 

Ή είναι αίμα εμφύτευσης που δεν κατεβαίνει και φαίνεται στο υπέρηχο σαν σάκος;

Απάντηση δεν έχω 🤷‍♀️

το μόνο που με είπε είναι να πάω σε δυο εβδομάδες να ακούσουμε καρδιά και βλεπουμε πως θα εξελιχθεί και ο δεύτερος σάκος 

αυτα τα νέα μου 😊

Μπράβο κορίτσι μου πολύ καλά τα νέα!! Όσο αφορά τον 2ο σάκο δεν ξέρω τι να πω!! Δεν σου είπε πιο είναι το πιθανότερο σενάριο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από γιατρό 

Όλα καλά ειδαμε σακο 9,6 χιλιοστά και λεκιθικο ασκό, ωορρηξία που είπε έκανα από την δεξιά μερια και μου έβγαλε ΠΗΤ 6/5/24 

τωρα πάμε στα περίεργα ειδαμε και δεύτερο σακο 4 χιλιοστά το περίεργο είναι ότι και στην πρώτη εγκυμοσύνη ειδαμε πάλι δεύτερο σακο 4 χιλιοστά δεν ξέρω τι γίνεται είναι δυο μωρά και για κάποιο λόγο δεν προχωράει το ένα ; 

ή είναι καποια κυστη; αλλά πάλι αν ήταν κυστη όταν έκανα τον υπέρηχο πριν μεινω εγκυος δεν θα το έβλεπε ;
 

Ή είναι αίμα εμφύτευσης που δεν κατεβαίνει και φαίνεται στο υπέρηχο σαν σάκος;

Απάντηση δεν έχω 🤷‍♀️

το μόνο που με είπε είναι να πάω σε δυο εβδομάδες να ακούσουμε καρδιά και βλεπουμε πως θα εξελιχθεί και ο δεύτερος σάκος 

αυτα τα νέα μου 😊

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια!!!🙏🏻🙏🏻♥️♥️♥️

Δεν νομίζω να είναι κύστη. Συμβαίνει να πρόκειται για δίδυμη κύηση και το ένα να μην προχωρήσει, τώρα κάνε υπομονή μέχρι το επόμενο ραντεβού και θα λυθεί και αυτό το μυστήριο. Κρατάμε μόνο οτι ολα προχωράνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Σου είπε περίπου πόσο καιρό χρειάζεται το πρόγραμμα για να φέρει αποτελέσματα? Γιατί αν είναι όντως έτσι τότε ίσως να μην χρειάζεται καν εξωσωματική! Εγώ ξέρω πολλά κορίτσια που θεράπευσαν το ΣΠΩ με την ομοιοπαθητική. 

3 μήνες μου είπε και να μην κάνω αλλη ετ μέχρι να τελειώσει γιατί λεει ίσως δεν χρειαστεί. Εγώ όμως κρατιεμαι δεν ξέρω και γω πως . Θέλω να κάνω ετ χθές!!! Δεν ξέρω πως θα περάσει το τρίμηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σας παρακολουθώ ολη μέρα δεν βρηκα ώρα να σας γράψω!

Έχω μια απορία για τις κοπέλες που είχαν αποβολή... μετά την αιμορραγία (που εμένα κράτησε το αίμα 10 μέρες) έχουμε κανονικά γόνιμες; κάνουμε ωορρηξία; ή ξεκινά ξανα ο κύκλος μας από την επόμενη περίοδο; 

Το σκεφτόμουν σήμερα γιατί οταν Μ τελείωσε το αίμα είχα κανονικά επαφές δεν τις σημείωσα αλλα ήταν 6-7 επαφές σίγουρα, την Παρασκευή 08/09 είχα πόνους ωορρηξίας. Άρα αν ήταν όντως ωορρηξία μετράω 15 μέρες άρα περιμένω περίοδο 23/09..

Από όσο έχω δει ναι γιατί τα έψαχνα τότε στο ίντερνετ γίνεται κανονικά η ωορρηξία δλδ την αποβολή την θεωρούμε σαν περίοδο το διάστημα που έχουμε αίμα κ μετά έρχεται η ωορρηξία... εγώ έκανα συνέχεια τεστ ωορρηξίας τότε γιατί ήθελα να δω πότε θα αδιαθετουσα αλλά μου βγαίνανε κάθε μέρα θετικά μάλλον επειδή δεν θα είχαν μηδενίσει οι ορμόνες της εγκυμοσύνης... εγώ πρέπει να εκανα ωορηξια 14η μέρα από την αποβολή γιατί ήταν ένα Τσικ πιο σκούρο κ μετά αδιαθετησα γύρω στις 28 μέρες οπότε έτσι το σιγουρεψα. Αλλά κ εγώ σαν εσένα τα έψαχνα όλα... 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Από όσο έχω δει ναι γιατί τα έψαχνα τότε στο ίντερνετ γίνεται κανονικά η ωορρηξία δλδ την αποβολή την θεωρούμε σαν περίοδο το διάστημα που έχουμε αίμα κ μετά έρχεται η ωορρηξία... εγώ έκανα συνέχεια τεστ ωορρηξίας τότε γιατί ήθελα να δω πότε θα αδιαθετουσα αλλά μου βγαίνανε κάθε μέρα θετικά μάλλον επειδή δεν θα είχαν μηδενίσει οι ορμόνες της εγκυμοσύνης... εγώ πρέπει να εκανα ωορηξια 14η μέρα από την αποβολή γιατί ήταν ένα Τσικ πιο σκούρο κ μετά αδιαθετησα γύρω στις 28 μέρες οπότε έτσι το σιγουρεψα. Αλλά κ εγώ σαν εσένα τα έψαχνα όλα... 😁

Όχι απλαυτα ψάχνω άρχισε η παράνοια πάλι... παρειγγειλα τεστ ωορρηξίας ενω έχω τα εμβρυακια μου και με περιμένουν 😢 αλλά πώς αλλιώς θα περάσουν οι μήνες... κάτι πρέπει να ελπίζω και εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Είμαστε πολλές που περιμένουμε περίοδο! @Antonia2 @kokkinoskoufitsa @Mary_piggy @ΛΕΥΚΗ και εγώ φυσικά!! Ελπίζω να μην ξέχασα καμία!! Και ελπίζω να μην έρθει σε καμία μας! @Girly εσύ κορίτσι μου που είσαι?? Μπήκες στο love zone??

κορίτσια και  εγώ σε αναμονή περίοδου είμαι στις 20/9... είχαμε λίγες επαφές αλλά τις γόνιμες νομίζω τις χάσαμε... τέσπα.. καλά αποτέλεσματα να έχουμε όλες!! 

@Elk τι υπέροχα νέα... μεγαλώνει το σποράκι σου!!!

@marinaP αφού είχες την αποβολή μετά θεωρητικά ξεκίνησε καινούριος κύκλος άρα έχεις πολλές πιθανότητες... μέσα απο την καρδιά μου στο εύχομαι!! 

κορίτσια για γράψτε τις ημερομηνίες που περιμένετε να τις συγκεντρώσουμε σε πινακάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από γιατρό 

Όλα καλά ειδαμε σακο 9,6 χιλιοστά και λεκιθικο ασκό, ωορρηξία που είπε έκανα από την δεξιά μερια και μου έβγαλε ΠΗΤ 6/5/24 

τωρα πάμε στα περίεργα ειδαμε και δεύτερο σακο 4 χιλιοστά το περίεργο είναι ότι και στην πρώτη εγκυμοσύνη ειδαμε πάλι δεύτερο σακο 4 χιλιοστά δεν ξέρω τι γίνεται είναι δυο μωρά και για κάποιο λόγο δεν προχωράει το ένα ; 

ή είναι καποια κυστη; αλλά πάλι αν ήταν κυστη όταν έκανα τον υπέρηχο πριν μεινω εγκυος δεν θα το έβλεπε ;
 

Ή είναι αίμα εμφύτευσης που δεν κατεβαίνει και φαίνεται στο υπέρηχο σαν σάκος;

Απάντηση δεν έχω 🤷‍♀️

το μόνο που με είπε είναι να πάω σε δυο εβδομάδες να ακούσουμε καρδιά και βλεπουμε πως θα εξελιχθεί και ο δεύτερος σάκος 

αυτα τα νέα μου 😊

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια, σε ποια βδομάδα σου είπε είσαι τωρα;; με το καλό να ακούσετε κ καρδούλα την επόμενη φορα🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολύ καλά τα νέα!! Όσο αφορά τον 2ο σάκο δεν ξέρω τι να πω!! Δεν σου είπε πιο είναι το πιθανότερο σενάριο??

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

@Elk πως πήγε η πρώτη επίσκεψη για το σπορακι???❤️

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια!!!🙏🏻🙏🏻♥️♥️♥️

Δεν νομίζω να είναι κύστη. Συμβαίνει να πρόκειται για δίδυμη κύηση και το ένα να μην προχωρήσει, τώρα κάνε υπομονή μέχρι το επόμενο ραντεβού και θα λυθεί και αυτό το μυστήριο. Κρατάμε μόνο οτι ολα προχωράνε τέλεια!

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια και  εγώ σε αναμονή περίοδου είμαι στις 20/9... είχαμε λίγες επαφές αλλά τις γόνιμες νομίζω τις χάσαμε... τέσπα.. καλά αποτέλεσματα να έχουμε όλες!! 

@Elk τι υπέροχα νέα... μεγαλώνει το σποράκι σου!!!

@marinaP αφού είχες την αποβολή μετά θεωρητικά ξεκίνησε καινούριος κύκλος άρα έχεις πολλές πιθανότητες... μέσα απο την καρδιά μου στο εύχομαι!! 

κορίτσια για γράψτε τις ημερομηνίες που περιμένετε να τις συγκεντρώσουμε σε πινακάκι...

Ευχαριστώ κορίτσια ναι ευτυχώς για την ώρα πάνε όλα καλα 🙏

δεν ξέρει ο γιατρός να μου απαντήσει 100%  Τι μπορεί να ειναι.. όποτε περιμένουμε να δούμε πως θα προχωρήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια, σε ποια βδομάδα σου είπε είσαι τωρα;; με το καλό να ακούσετε κ καρδούλα την επόμενη φορα🥰🥰

Ο γιατρός με έβγαλε 6 εβδομάδων και 3 μερες… ΠΗΤ 6/5/24 μέσα στο Πάσχα 😂

περιμένω αύριο και τα δικά σου νέα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από γιατρό 

Όλα καλά ειδαμε σακο 9,6 χιλιοστά και λεκιθικο ασκό, ωορρηξία που είπε έκανα από την δεξιά μερια και μου έβγαλε ΠΗΤ 6/5/24 

τωρα πάμε στα περίεργα ειδαμε και δεύτερο σακο 4 χιλιοστά το περίεργο είναι ότι και στην πρώτη εγκυμοσύνη ειδαμε πάλι δεύτερο σακο 4 χιλιοστά δεν ξέρω τι γίνεται είναι δυο μωρά και για κάποιο λόγο δεν προχωράει το ένα ; 

ή είναι καποια κυστη; αλλά πάλι αν ήταν κυστη όταν έκανα τον υπέρηχο πριν μεινω εγκυος δεν θα το έβλεπε ;
 

Ή είναι αίμα εμφύτευσης που δεν κατεβαίνει και φαίνεται στο υπέρηχο σαν σάκος;

Απάντηση δεν έχω 🤷‍♀️

το μόνο που με είπε είναι να πάω σε δυο εβδομάδες να ακούσουμε καρδιά και βλεπουμε πως θα εξελιχθεί και ο δεύτερος σάκος 

αυτα τα νέα μου 😊

Τώρα είδα που έστειλες!! Αχ τι ωραία!!!!! Χάρηκα πολύ!!! Κ δεύτερος σάκος??? Τέλεια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σας παρακολουθώ ολη μέρα δεν βρηκα ώρα να σας γράψω!

Έχω μια απορία για τις κοπέλες που είχαν αποβολή... μετά την αιμορραγία (που εμένα κράτησε το αίμα 10 μέρες) έχουμε κανονικά γόνιμες; κάνουμε ωορρηξία; ή ξεκινά ξανα ο κύκλος μας από την επόμενη περίοδο; 

Το σκεφτόμουν σήμερα γιατί οταν Μ τελείωσε το αίμα είχα κανονικά επαφές δεν τις σημείωσα αλλα ήταν 6-7 επαφές σίγουρα, την Παρασκευή 08/09 είχα πόνους ωορρηξίας. Άρα αν ήταν όντως ωορρηξία μετράω 15 μέρες άρα περιμένω περίοδο 23/09..

Την αιμορραγία θα πρέπει να τη δεις σαν περίοδο, συνεπω΄ς ως την έναρξη του νέου κύκλου. Επειδή και γω είχα μια αποβολή παρόμοια με σένα, θυμάμαι (δεν είναι και πολύ μακριά, τέλη Δεκέμβρη ήταν, αλλά μου φαίνεται πια τόοοοοσο μακριά) ότι πήγαμε στο γιατρό για τσεκάρισμα, για να δούμε αν έχω καθαρίσει (κανά 20ημερο μετά;) και είδαμε αυγουλάκια να ετοιμάζονται. Άρα ο οργανισμός κάνει ριστάρτ. Το μέσα μας είναι να κάνει και αυτό το ανάλογο ριστάρτ και να μπούμε πάλι στον αγώνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ, μου δίνεις ελπίδες!! Γιατί είχα νιώσει πόνους ωορρηξίας αλλά μου φάνηκε περίεργο. Άρα θα την περιμένω την άλλη βδομάδα...

Μακάρι κορίτσι μου στο εύχομαι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

3 μήνες μου είπε και να μην κάνω αλλη ετ μέχρι να τελειώσει γιατί λεει ίσως δεν χρειαστεί. Εγώ όμως κρατιεμαι δεν ξέρω και γω πως . Θέλω να κάνω ετ χθές!!! Δεν ξέρω πως θα περάσει το τρίμηνο.

Θα περάσει ο καιρός γρήγορα!! Και γω έπρεπε να περιμένω ένα ανάλογο δια΄στημα για να δυναμώσει πλήρως το σύστημα, μιας και θα έκανα από την αρχή πάλι διέγερση κλπ και έπρεπε να κάνω και μια θεραπεία με βιταμίνες για να βελτιώσουμε -όσο αυτό είναι δυνατόν- την ποιότητα των ωαρίων. Πέρασαν οι μήνες και δεν το συνειδητοποίησα! Είχα φτάσει δε σε σημείο, ενώ στην αρχή έλεγα ότι "πάμε γιούργια να ξεκινήσουμε όσο το δυνατόν πιο άμεσα", να κάνω και λίγο πίσω για να'μαι καλύτερα προετοιμασμένη. Ψυχολογικά κυρίως. Περνά ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Α τώρα που το λες πως Μ ξέφυγε η γλυκιά μου @Elli13😊😊 δίκιο έχεις κορίτσι μου. Αν κι εγώ δεν έχω πολλές πιθανό καθώς με εξωσωματική έμεινα έγκυος. Αλλά μου έχει δώσει ελπίδες η ομοιοπαθητικός μου με το πρόγραμμα που Μ έδωσε τώρα μου είπε ότι άλλη ασθενής της που ηταν έτοιμη για εξωσωματική δεν πρόλαβε γιατί έμεινε φυσικά εγκυος. Βέβαια εγώ το πρόγραμμα χθές το ξεκίνησα 🫢 

Μαρίνα μου, επιβεβαιώνω ότι κανεις κανονικα ωορρηξία μεταξύ της αποβολής και της πρώτης περιόδου. Απλά αν δεν έχει μηδενίσει η χοριακη, ίσως να βγαίνουν ψειδως θετικά τα τεστακια για μέρες.

Υπάρχουν πολλά βίντεο στο YouTube με κοπέλες που έμειναν έγκυες στο διάστημα αυτό. Επιπλέον, να ξέρεις, ότι εφόσον έμεινες μια φορά έγκυος, υπάρχουν πιθανότητες να μείνεις και φυσιολογικά τόσο σύντομα. Είναι σαν να προετοιμάστηκε η μήτρα και να θυμάται τη διαδικασία. Αν από την άλλη δεν τύχει, σε περιμένουν τα μωράκια σου στην κατάψυξη 🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

3 μήνες μου είπε και να μην κάνω αλλη ετ μέχρι να τελειώσει γιατί λεει ίσως δεν χρειαστεί. Εγώ όμως κρατιεμαι δεν ξέρω και γω πως . Θέλω να κάνω ετ χθές!!! Δεν ξέρω πως θα περάσει το τρίμηνο.

Εδώ κορίτσι μου όλες μαζί θα σπρώξουμε τον χρόνο! Και εμείς ξεκινήσαμε την 3 μήνη θεραπεία του καλού μου!! Και εύχομαι μέχρι τα Χριστούγεννα να γίνει το θαύμα για όλες μας!! Ο γιατρός σου τι σου είπε? Ποτέ μπορείς να κάνεις την επόμενη ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Όχι απλαυτα ψάχνω άρχισε η παράνοια πάλι... παρειγγειλα τεστ ωορρηξίας ενω έχω τα εμβρυακια μου και με περιμένουν 😢 αλλά πώς αλλιώς θα περάσουν οι μήνες... κάτι πρέπει να ελπίζω και εγώ.

Το ίδιο θα έκανα κ εγώ κορίτσι μου!!! Να κάνεις προσπάθειες κ μόνη σου ποτέ δεν ξέρεις!!! Αν είναι να περιμένεις να κάνεις τις επαφές σου!!! Κ νομίζω θα είσαι κ πιο ήρεμη γιατί ξέρεις όπως λες οτι σε περιμένουν τα εμβρυακια σου... αν σου πω κ εγώ ότι έχω ηρεμήσει κάπως που συμφώνησε κ ο άντρας μου για εξωσωματική οπότε ξέρω ότι υπάρχει κ αυτή η λύση αν δεν μας συμβεί κ εμάς σε δυο τρεις μήνες... λέω τόσο γιατί δεν ξέρω αν θέλω να περιμένω 6μηνο για να ξεκινήσω διαδικασίες για εξωσωματική... θέλω πίσω και εγώ την χαρά να έχω ένα μωράκι μέσα μου... οπότε δεν έχω υπομονή να περιμένω... οπότε σε καταλαβαίνω... φουλ επαφουλες κορίτσι μου κ μπορεί να συμβεί το θαύμα εκεί που δεν το περιμένεις 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

Θα περάσει ο καιρός γρήγορα!! Και γω έπρεπε να περιμένω ένα ανάλογο δια΄στημα για να δυναμώσει πλήρως το σύστημα, μιας και θα έκανα από την αρχή πάλι διέγερση κλπ και έπρεπε να κάνω και μια θεραπεία με βιταμίνες για να βελτιώσουμε -όσο αυτό είναι δυνατόν- την ποιότητα των ωαρίων. Πέρασαν οι μήνες και δεν το συνειδητοποίησα! Είχα φτάσει δε σε σημείο, ενώ στην αρχή έλεγα ότι "πάμε γιούργια να ξεκινήσουμε όσο το δυνατόν πιο άμεσα", να κάνω και λίγο πίσω για να'μαι καλύτερα προετοιμασμένη. Ψυχολογικά κυρίως. Περνά ο καιρός!

Μακάρι να περάσει έτσι όπως το λες. Νιώθω οτι χωρίς αυτό δεν έχει νόημα ξυπναω κοιμάμαι και απλά κάθε μέρα μπαίνω στο ημερολόγιο και μετράω τις μέρες λες και θα αλλάξει κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...