Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι πέτυχα σύλληψη 😊

Έκανα την 18 η μέρα του κύκλου, 19 με θετικό τεστ ωορρηξιας , 20 που συνέχισα να έχω θετικό τεστ ωορρηξιας, 21 που το τεστ ωορρηξιας ήταν αχνό και 22 η μέρα του κύκλου μου 

πιστεύω πως η σύλληψη έγινε 20 με 21 η μέρα του κύκλου 😊

Επισης θα δώσω άλλη μια πληροφορία ίσως άχρηστη αλλά θα την πω.. όλες οι επαφες μου ήταν μεσημεράκι.. εκτος απο την πρώτη που είχα στις 18 που ήταν βράδυ 

 οποτε μην το σκέφτεσαι αν το σπερμα είναι καλό κανε οσες μερες μπορείτε και αν μπορείτε και τις 2 να κάνετε 😍

Ωπ! Έχει ακουστεί κάτι για τις μεσημεριανές επαφές;; Τι παίζει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lou418 είπε:

Καλημέρα με φρέσκο update. Τελευταία φορά είχα δει την γυναικολόγο μου τον Μάρτη, μας είχε πει ότι οι δικές μου εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές, του συντρόφου οκ, όχι ουαου αλλά οκ, αλλά λόγω ηλικιών να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση (εγώ 40, ο σύντροφος 45). Εμεις είπαμε άστο, να προσπαθήσουμε μόνοι μας μέχρι και το καλοκαίρι και το κάνουμε αν είναι μετά. Οπως καταλαβαίνετε το καλοκαίρι πέρασε, εγκυμοσύνη δεν ήρθε και ήμασταν έτοιμοι για σπερματέγχυση(είχα κλείσει μάλιστα ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα να με δει). Παίρνουμε χθες μια δεύτερη γνώμη από πολύ καλό γνωστό, αστέρι, βιολόγο(που πραγματικά απορώ γιατί δεν το κάναμε νωρίτερα) και μας λέει ότι αν είναι δυνατόν, το σπερμα έχει θέμα και αν δεν το λύσουμε δεν θα πιάσει ούτε η σπερματέγχυση. Και λέω εγώ τώρα. Θα είχαμε κάνει κάνα δυο από τον Μάρτιο, με ο,τι ψυχολογικό κόστος αυτό συνεπάγεται και δεν θα είχε πιάσει τίποτα. Και επίσης χάσαμε πόσο χρόνο, ενώ δεν έχουμε την πολυτέλεια, γιατί απλά δεν πήραμε 2η γνώμη σαν τους χαζούς. Εχω πέσει πάρα πολύ από χθες, περιμένω τώρα να το δούμε τι χρειάζεται και ελπίζω πραγματικά να μας πούνε τίποτα βιταμίνες και όχι επέμβαση. 

Κορίτσι μου αν επιτρέπεται τι τιμές είχατε σε κινητικότητα και μορφολογία και σας είπε αυτό ο βιολόγος; Γιατί εμείς έχουμε χαμηλή κινητικότητα και μορφολογία 6% (πριν από ένα εξάμηνο) και θα το ψάξουμε!

Εύχομαι πολύ γρήγορα να τα ξεδιαλύνετε όλα και να έχετε το σποράκι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo καλή μου όταν λέμε εξειδικευμένο γιατρό υποβοηθούμενης; Πχ. Εμένα είναι σε κλινική και ασχολείται με αυτά, καταψύξεις, εξωσωματικές..ένας τέτοιος γυναικολόγος μπορεί να έχει άποψη και για το σπέρμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

αν μπορείτε καλό θα είναι να έχετε κορίτσι μου για να αυξήσετε τις πιθανότητες 

αντε μακάρι να μας στείλεις σε 2 βδομαδες το θετικό τεστ σου 🙏

Μακάρι κορίτσι μου το θέλω τόσο πολύ.... 🙏🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σου Lou! Δεν έχουμε μιλήσει ποτέ, αλλά είδα το μνμ σου κ ήθελα να σου μιλήσω ως συνομήλικη κ σχετικά παθουσα... Η ηλικία μας δεν προσφέρεται για σπερματεγχυση, οι πιθανότητες είναι ελάχιστες δυστυχώς. Με κακό σπέρμα είναι απλά μηδενικές. Επειδή δεν ξέρω φυσικά το προφίλ σου (ορμονικα δλδ κ γενικά) η συμβουλή μου είναι μια. Μην αρκεστείτε στο τι λέει ένας απλός γυναικολόγος ή ένας βιολόγος. Δείτε εξειδικευμένο γιατρό υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Εδώ θα βρεις πολλές κοπέλες να προτείνουν γιατρούς. Δεν ισχυρίζομαι ότι Σόνι κ καλά χρειάζεται να προχωρήσετε σε διαδικασίες όμως ΑΝ χρειάζεται τώρα είναι η σωστή στιγμή. Ακόμα κ αν είσαι σούπερ καλά η ηλικία δυστυχώς δεν βοηθάει οπότε μη χάνετε χρόνο. Συγνώμη αν σου κάνω την καρδιά περιβόλι αλλά σου μιλάω ως κάποια που προλαβα στο παρά πέντε. Οπότε όταν βλέπω γιατρούς να λένε σε κοπέλες στα 40 να περιμένουν κλπ ειλικρινά σφίγγεται η καρδιά μου... Κ πάλι εύχομαι να μην χρειαστεί απολύτως τπτ, απλά μην αφήσετε το χρόνο να περνάει έτσι...

Κορίτσι μου καλό, ευχαριστώ που μου έγραψες και εννοείται καταλαβαίνω ότι η πρόθεσή σου είναι καλή και ότι δεν θέλεις να με στεναχωρήσεις. Ελπίζω τώρα να κινηθούμε πιο σωστά και να προλάβουμε και εμείς, σ ευχαριστώ πολύ για το μήνυμά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

@Tokyo καλή μου όταν λέμε εξειδικευμένο γιατρό υποβοηθούμενης; Πχ. Εμένα είναι σε κλινική και ασχολείται με αυτά, καταψύξεις, εξωσωματικές..ένας τέτοιος γυναικολόγος μπορεί να έχει άποψη και για το σπέρμα;

Ένας τέτοιος γυναικολόγος θα έχει άποψη για το σπέρμα κ κυρίως θα σε κατευθύνει σε ειδικό αν χρειαστεί. Εμένα πχ έστειλε τον σύζυγό για εξετάσεις μίλησε με τους βιολόγους εκεί κ μας είπε όλα οκ. Έχουν δλδ κ κατάλληλους συνεργάτες. Επίσης ήξερε πότε κ πως να μας προχωρήσει. Αμέσως τσίμπησε ότι κάτι δεν πάει καλά (ενώ ένας απλός γυναικολόγος θα έβλεπε τις κυριολεκτικά τέλειες εξετάσεις κ των δύο μας κ θα έδινε χρόνο) κ μου είπε είσαι 37 μην χάνεις χρόνο με σπερματεγχυση (με τέλειο σπέρμα κιόλας). Έκανα εξωσωματική κ αποδείχτηκε ότι είχα θέμα που δεν φαίνονταν πουθενά... Τελοσπαντων επειδή με έτρεξε ο γιατρός μου έμεινα έγκυος με την πρώτη μεταφορά αλλά χρειάστηκε δύο διεγέρσεις. Κ είχα ειλικρινά εξετάσεις που φαίνονταν τέλειες. Όλες όμως...κ όμως στην πράξη τα ωάρια μου δεν γονιμοποιούνταν (για άγνωστο λόγο). 

Οπότε μιλήστε με γιατρούς που κάνουν εξωσωματική κ ξέρουν. Αν νιώθετε ότι σας πιέζουν για τα λεφτά πηγαίνετε κ αλλού. Αλλά ειδικά αν έχετε περάσει τα 35 μην χάνετε χρόνο... 

Εύχομαι σε όλες να δείτε σύντομα το θετικό κ τπτ να μην χρειαστεί παραπάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ένας τέτοιος γυναικολόγος θα έχει άποψη για το σπέρμα κ κυρίως θα σε κατευθύνει σε ειδικό αν χρειαστεί. Εμένα πχ έστειλε τον σύζυγό για εξετάσεις μίλησε με τους βιολόγους εκεί κ μας είπε όλα οκ. Έχουν δλδ κ κατάλληλους συνεργάτες. Επίσης ήξερε πότε κ πως να μας προχωρήσει. Αμέσως τσίμπησε ότι κάτι δεν πάει καλά (ενώ ένας απλός γυναικολόγος θα έβλεπε τις κυριολεκτικά τέλειες εξετάσεις κ των δύο μας κ θα έδινε χρόνο) κ μου είπε είσαι 37 μην χάνεις χρόνο με σπερματεγχυση (με τέλειο σπέρμα κιόλας). Έκανα εξωσωματική κ αποδείχτηκε ότι είχα θέμα που δεν φαίνονταν πουθενά... Τελοσπαντων επειδή με έτρεξε ο γιατρός μου έμεινα έγκυος με την πρώτη μεταφορά αλλά χρειάστηκε δύο διεγέρσεις. Κ είχα ειλικρινά εξετάσεις που φαίνονταν τέλειες. Όλες όμως...κ όμως στην πράξη τα ωάρια μου δεν γονιμοποιούνταν (για άγνωστο λόγο). 

Οπότε μιλήστε με γιατρούς που κάνουν εξωσωματική κ ξέρουν. Αν νιώθετε ότι σας πιέζουν για τα λεφτά πηγαίνετε κ αλλού. Αλλά ειδικά αν έχετε περάσει τα 35 μην χάνετε χρόνο... 

Εύχομαι σε όλες να δείτε σύντομα το θετικό κ τπτ να μην χρειαστεί παραπάνω 

Ευχαριστώ πολύ!!! Εμείς είμαστε 37 και 42.. Όπως έχω πει και εδώ, τώρα θα κάνουμε ένα σπερμοδιάγραμμα και θα δούμε τι θα μας πει γιατί πέρασε σχεδόν ένα εξάμηνο προσπαθειών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι απλώς για ενημέρωση, η όλη διαδικασία μιας εξωσωματικής πόσο μπορεί να κοστίζει; Και αυτό που ακούω για επιτροπές τι είναι; Σου δίνει το κράτος κάποια βοήθεια και μετά από πόσο καιρό; Συγνώμη είμαι άσχετη επί του θέματος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσι μου αν επιτρέπεται τι τιμές είχατε σε κινητικότητα και μορφολογία και σας είπε αυτό ο βιολόγος; Γιατί εμείς έχουμε χαμηλή κινητικότητα και μορφολογία 6% (πριν από ένα εξάμηνο) και θα το ψάξουμε!

Εύχομαι πολύ γρήγορα να τα ξεδιαλύνετε όλα και να έχετε το σποράκι σας!!

Μορφολογία 3% και κινητικότητα δεν θυμάμαι, αλλά θέλουν ένα νούμερο αθροιστικά από τις 2 φάσεις, Α και Β, το νούμερο το πιάνουμε αλλά η Α είναι 0 και η Β δίνει πόνο μόνη της! Το οποίο μας είπε ο βιολόγος και αυτό είναι περίεργο και θέλει διερεύνηση το γιατί συμβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου, ελπιζω να ειστε ολα καλα, εγω περίμενα εχθές την περίοδο και δεν ήρθε, σήμερα θα βγω σε λίγο προς τα έξω και αν δεν μου έχει έρθει θα πάρω ένα τεστ να κάνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κορίτσια μου, ελπιζω να ειστε ολα καλα, εγω περίμενα εχθές την περίοδο και δεν ήρθε, σήμερα θα βγω σε λίγο προς τα έξω και αν δεν μου έχει έρθει θα πάρω ένα τεστ να κάνω!!

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Έχεις καθόλου πόνους η κάτι άλλο?? Μακάρι να μην έρθει να δεις θετικό τεστακι🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κορίτσια μου, ελπιζω να ειστε ολα καλα, εγω περίμενα εχθές την περίοδο και δεν ήρθε, σήμερα θα βγω σε λίγο προς τα έξω και αν δεν μου έχει έρθει θα πάρω ένα τεστ να κάνω!!

Καλημέρα κορίτσι μου 

θα περιμένουμε με ανυπομονησία το τεστ σου 💕 εύχομαι να είναι θετικοοοο 😃

Θέλει πρωινά ουρά πηγες τουαλέτα ; Γιατί μπορεί να μην δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κορίτσια μου, ελπιζω να ειστε ολα καλα, εγω περίμενα εχθές την περίοδο και δεν ήρθε, σήμερα θα βγω σε λίγο προς τα έξω και αν δεν μου έχει έρθει θα πάρω ένα τεστ να κάνω!!

Καλημέρα κορίτσι μου.. πολύ ευχάριστα νέα μας λες!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου 

θα περιμένουμε με ανυπομονησία το τεστ σου 💕 εύχομαι να είναι θετικοοοο 😃

Θέλει πρωινά ουρά πηγες τουαλέτα ; Γιατί μπορεί να μην δείξει 

Καλημέρα!! Πιθανόν να δείξει και στα δεύτερα ουρά μιας και είναι μετά την καθυστέρηση 🥰🥰 η λέω βλακεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Έχεις καθόλου πόνους η κάτι άλλο?? Μακάρι να μην έρθει να δεις θετικό τεστακι🙏

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου 

θα περιμένουμε με ανυπομονησία το τεστ σου 💕 εύχομαι να είναι θετικοοοο 😃

Θέλει πρωινά ουρά πηγες τουαλέτα ; Γιατί μπορεί να μην δείξει 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. πολύ ευχάριστα νέα μας λες!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!!!

Κορίτσια δεν έχω καθόλου συμπτώματα,τον τελευταίο καιρό πριν μου έρθει έβλεπα λίγα καφέ δεν έχω δει ούτε αυτά! Δεν το σκέφτηκα αυτό με τα ουρά δεν κράτησα οχι😵 λέτε να περιμένω αύριο το πρωι;

Ρε κορίτσια θέλω να χαρώ αλλά δυσκολεύομαι γιατί φοβάμαι ότι θα δω πάλι ένα αρνητικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα!! Πιθανόν να δείξει και στα δεύτερα ουρά μιας και είναι μετά την καθυστέρηση 🥰🥰 η λέω βλακεία?

Μμμ δεν ξέρω σίγουρα… εγω το πρώτο τεστ που είχα κάνει η αλήθεια είναι πήγα τουαλέτα 4 η ώρα το πρωί και το τεστ το έκανα 8 το πρωί αλλά 4 ώρες δεν ήπια τιποτα κοιμόμουν 

Μακάρι να δείξει κάτι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

 

 

Κορίτσια δεν έχω καθόλου συμπτώματα,τον τελευταίο καιρό πριν μου έρθει έβλεπα λίγα καφέ δεν έχω δει ούτε αυτά! Δεν το σκέφτηκα αυτό με τα ουρά δεν κράτησα οχι😵 λέτε να περιμένω αύριο το πρωι;

Ρε κορίτσια θέλω να χαρώ αλλά δυσκολεύομαι γιατί φοβάμαι ότι θα δω πάλι ένα αρνητικό!!

Κορίτσι μου εγώ πιστεύω ότι θα δείξει γιατί είσαι μετά την αναμενόμενη! Ειδικά αν πάρεις πρώιμης ανίχνευσης σίγουρα θα δείξει!! 

Όσο για τον φόβο δεν μπορώ να σου πω να μην φοβάσαι αλλά όπως και να έχει αν δεν είσαι έγκυος θα έρθει η περίοδος και θα απογοητευτείς τότε!! Που μάλλον δεν θα έρθει γιατί και τα συμπτώματα είναι πολύ ενθαρρυντικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ πιστεύω ότι θα δείξει γιατί είσαι μετά την αναμενόμενη! Ειδικά αν πάρεις πρώιμης ανίχνευσης σίγουρα θα δείξει!! 

Όσο για τον φόβο δεν μπορώ να σου πω να μην φοβάσαι αλλά όπως και να έχει αν δεν είσαι έγκυος θα έρθει η περίοδος και θα απογοητευτείς τότε!! Που μάλλον δεν θα έρθει γιατί και τα συμπτώματα είναι πολύ ενθαρρυντικά 

Μακάρι,βγαίνω τώρα να πάρω θα αφήσω αν είναι μερικές ώρες να μην πιω υγρά κ θα το κάνω, θα σας ενημερώσω🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μακάρι,βγαίνω τώρα να πάρω θα αφήσω αν είναι μερικές ώρες να μην πιω υγρά κ θα το κάνω, θα σας ενημερώσω🙏

Είναι πολύ ενθαρρυντικό που δεν έχεις καφέ 

θα περιμένουμε νέα σου εύχομαι να είσαι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα νεύρα μου 5 6 φαρμακεία εδώ κοντά μου όλα κλειστά, να ήταν κ ανάγκη δλδ! Θα μου πάρει ο άντρας μου όταν σχολασει όπως έγινε οπότε θα το έχω το απόγευμα! Πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2023 at 8:46 ΠΜ, ο/η annitakianna είπε:

Έχεις στην ωορρηξία σου καφέ υγρά? Ξέρω ότι το έχουν αρκετά κορίτσια! Αλλά αν περιμένεις την άλλη Παρασκευή τότε έχει γίνει η ωορρηξία σου!! Με τον γιατρό σου έχεις μιλήσει για την τραχηλιτιδα? 

Καλημερα κοριτσι μου!

Γνκα στην ωορρηξια δν εχω καφε υγρα αλλα ειχα τον αυγουστο λιγο αιμα κοκκινο κ μετα λιγο καφε... 

Ναι γ την τραχηλιτιδα εχω μιλησει κ πηρα αγωγη.. αλλα φοβομαστε οτι εναι κατι πιο βαθυ π θα φανει στην υστεροσκοπηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια τα νεύρα μου 5 6 φαρμακεία εδώ κοντά μου όλα κλειστά, να ήταν κ ανάγκη δλδ! Θα μου πάρει ο άντρας μου όταν σχολασει όπως έγινε οπότε θα το έχω το απόγευμα! Πφφ

Δεν πειράζει είναι Σάββατο σήμερα δεν είναι όλα ανοιχτά αν μπορέσει και βρει κ αντρας σου φαρμακείο ας πάρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν πειράζει είναι Σάββατο σήμερα δεν είναι όλα ανοιχτά αν μπορέσει και βρει κ αντρας σου φαρμακείο ας πάρει 

Θα πάει σε ένα που ειδε ότι εφημερευει κοντά στην δουλειά του🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τώρα πρόλαβα να κάτσω να σας διαβάσω. Ήθελα να πω ότι εμάς ο ανρδολογοε και ο γυναικολόγος και ο γιατρός που έκανε στον άντρα μου το ειδικό σπερμοδιαγραμμα μας είπαν όλοι να έχουμε κάθε μέρα επαφές ξεκινώντας μια μέρα πριν τις γόνιμες και ολοκληρονωντας τες 5 μέρες μετά. Τουλάχιστον στη δική μας περίπτωση με το σπέρμα που έχουμε εμείς διαθέσιμο. Και μας είχε πει ότι ίσα ίσα δυναμώνει το σπέρμα έτσι . 

@marinamanoulitsaμου γλυκιά, ήρθε η άτιμη ε? Ας το δούμε όσο πιο θετικά μπορούμε λοιπόν αφού δε μπορούμε να κάνουμε και αλλιώς και ας σκεφτούμε ότι σε λίγες μέρες θα είσαι έτοιμη να απολαύσεις το love zone σου ❤️.

@ΚΑΤΕΡΙΝΑωχ λάθος Κατερίνα τάγκαρα!!! Και δεν ξέρω πως βγαίνει!!!

@Κατερίνα!!! μου πολύ μου αρέσουν αυτά που βλέπω!! Θ; ανυπομονώ να δω το τεστακι σου που εύχομαι να είναι θετικοοοοοοο🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τώρα πρόλαβα να κάτσω να σας διαβάσω. Ήθελα να πω ότι εμάς ο ανρδολογοε και ο γυναικολόγος και ο γιατρός που έκανε στον άντρα μου το ειδικό σπερμοδιαγραμμα μας είπαν όλοι να έχουμε κάθε μέρα επαφές ξεκινώντας μια μέρα πριν τις γόνιμες και ολοκληρονωντας τες 5 μέρες μετά. Τουλάχιστον στη δική μας περίπτωση με το σπέρμα που έχουμε εμείς διαθέσιμο. Και μας είχε πει ότι ίσα ίσα δυναμώνει το σπέρμα έτσι . 

@marinamanoulitsaμου γλυκιά, ήρθε η άτιμη ε? Ας το δούμε όσο πιο θετικά μπορούμε λοιπόν αφού δε μπορούμε να κάνουμε και αλλιώς και ας σκεφτούμε ότι σε λίγες μέρες θα είσαι έτοιμη να απολαύσεις το love zone σου ❤️.

@ΚΑΤΕΡΙΝΑωχ λάθος Κατερίνα τάγκαρα!!! Και δεν ξέρω πως βγαίνει!!!

@Κατερίνα!!! μου πολύ μου αρέσουν αυτά που βλέπω!! Θ; ανυπομονώ να δω το τεστακι σου που εύχομαι να είναι θετικοοοοοοο🤞🤞🤞

Πάνω δεξιά γωνία στο μνμ σου έχει 3 τελίτσες αν τις πατήσεις πατάς επεξεργασία και μπορείς να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις κατι σε αυτό που έγραψες 😊 με το κουμπί που σβήνεις όταν γταφεις μπορείς να αφαιρέσεις το ονομα της κοπέλας  😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...