Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Ρε κορίτσια εμείς είχαμε κάνει αυτό αλλά ο γυναικολόγος δε μας τα είχε βγάλει τραγικά τα πράγματα. Μας είπε βέβαια να κάνουμε σε εξειδικευμένο κέντρο μετά από ένα εξάμηνο. Αλλά λέω εγώ τώρα. Μήπως τσάμπα προσπαθούσαμε αυτό το εξάμηνο;; 

IMG_20230906_152108.jpg

Κορίτσι μου ο γυναικολόγος δεν είναι ο ειδικός που θα σου πει κάτι για το σπέρμα!! Εδώ υπάρχει πρόβλημα στην κινητικότητα μορφολογία και ποσότητα αλλά από την στιγμή που δεν είναι σε εξειδικευμένο κέντρο τότε δεν έχουν νόημα οι τιμές που βλέπουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Ρε κορίτσια εμείς είχαμε κάνει αυτό αλλά ο γυναικολόγος δε μας τα είχε βγάλει τραγικά τα πράγματα. Μας είπε βέβαια να κάνουμε σε εξειδικευμένο κέντρο μετά από ένα εξάμηνο. Αλλά λέω εγώ τώρα. Μήπως τσάμπα προσπαθούσαμε αυτό το εξάμηνο;; 

IMG_20230906_152108.jpg

Και εμείς ειχαμε θέμα στην κινητικότητα αλλά μας εξήγησε οτι αυτό παει ανάλογα και με την ποσότητα των σπερματοζωαρίων. Είχε ακίνητα στη μία ωρα παρόμοια με το δικό σας μας προτεινε συγκεκριμένες βιταμίνες πριν την ωοληψια και η αλήθεια βοήθησαν πάρα πολύ γιατί ξανα έκανε σπερμοδιαγραμμα και είχε διάφορα. Τώρα στη μορφολογία δεν είχε κάποιο θέμα και δεν γνωρίζω να σου πω. Αλλά για τη κινητικότητα μην αγχώνεσαι αυτό φτιάχνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού στις 20 του μήνα να πάμε για σπερμοδιάγραμμα..😑😑

Σε εξειδικευμένο κέντρο..για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lilbern κοριτσάκι μου εγώ λέω να περιμένεις μέχρι το Σάββατο και να κάνεις ξανά ένα πιο αξιόπιστο όπως λένε και τα κορίτσια. Εγώ βέβαια δεν τις έχω δοκιμάσει αυτές τις ταινίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού στις 20 του μήνα να πάμε για σπερμοδιάγραμμα..😑😑

Σε εξειδικευμένο κέντρο..για να δούμε..

Καλα έκανες κορίτσι μου! Για να ξέρεις ακριβώς τι γίνεται! Και να πάτε σε ουρολόγο! Όχι σε σε γυναικολόγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Καλα έκανες κορίτσι μου! Για να ξέρεις ακριβώς τι γίνεται! Και να πάτε σε ουρολόγο! Όχι σε σε γυναικολόγο 

Και σε ανδρολογο ακόμα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Σύμφωνα με τις πρώτες εξετάσεις δεν εμφανίζω κληρονομική θρομβοφιλια...για επίκτητη θέλει και τους υπόλοιπους παράγοντες...Δεν προσπαθούσαμε,έτυχε η εγκυμοσύνη και πάνω που πήγαμε να την χαρούμε δυστυχώς άλλαξαν τα πλάνα!!Από αυτόν τον μήνα θα ξεκινήσουμε κανονικά τις προσπάθειες γιατί θέλουμε πολύ ένα παιδάκι...Υστεροσκοπηση δε θέλω να κάνω...

Ε αφού δεν προσπαθείτε καιρό μου φαίνεται περιττή η υστεροσκοπηση αν δεν έχει δει κάτι ανησυχητικό στον υπέρηχο.

Για την θρομβοφιλια δες το όμως. Όχι μόνο για το θέμα του παιδιού αλλά και από άποψη υγείας γενικά. Καλό είναι να ξέρεις αν τυχόν έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Ε αφού δεν προσπαθείτε καιρό μου φαίνεται περιττή η υστεροσκοπηση αν δεν έχει δει κάτι ανησυχητικό στον υπέρηχο.

Για την θρομβοφιλια δες το όμως. Όχι μόνο για το θέμα του παιδιού αλλά και από άποψη υγείας γενικά. Καλό είναι να ξέρεις αν τυχόν έχεις.

Σ'ευχαριστω πολύ για την απάντηση...γ αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεξ πάρα πολύ και δε ξέρω πως θα καταφέρω να ηρεμήσω...Θα ψάξω για κάποιον καλό αιματολογο προκειμένου να απευθυνθώ 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια να κάνω μια ερώτηση άσχετη εγώ?? Πάνω από το θέμα Σεπτεμβρίου γιατί λέει βαθμολογία? Και μάλιστα 4 αστέρια? Ποιος μας βαθμολογεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ για την απάντηση...γ αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεξ πάρα πολύ και δε ξέρω πως θα καταφέρω να ηρεμήσω...Θα ψάξω για κάποιον καλό αιματολογο προκειμένου να απευθυνθώ 🤗

Μην αγχώνεσαι βρε! Απλά αν έχεις θα πρέπει να κάνεις αντιπηκτικες ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη. Είναι κάτι που ρυθμίζεται δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ρε κορίτσια να κάνω μια ερώτηση άσχετη εγώ?? Πάνω από το θέμα Σεπτεμβρίου γιατί λέει βαθμολογία? Και μάλιστα 4 αστέρια? Ποιος μας βαθμολογεί?

Χαχα σε κάθε θέμα υπάρχει να βαθμολογήσεις 😅 Νομίζω κάθε μέλος μπορεί να βαθμολογήσει. Φαντάζομαι έχει 4 αστέρια γιατί όλο και κάποια θα τα πάτησε καταλάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μιας και πιάσαμε το θέμα για τη θρομβοφιλια...θα παω αύριο να κάνω τις εξετάσεις που Μ εγραψε ο γυναικολόγος μετά από αποβολή. Δεν πήγα σε αιματολογο. Πιστεύετε οτι αν τυχόν βρεθεί κάτι καλύτερα να παω και σε αιματολογο; Ή θα με παραπέμψει ούτως η άλλως ο γυναικολόγος μου ; Λίγο χαζή η ερώτηση το ξέρω αλλά δεν γνωρίζω καθόλου τι γίνεται με αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

@lilbern κοριτσάκι μου εγώ λέω να περιμένεις μέχρι το Σάββατο και να κάνεις ξανά ένα πιο αξιόπιστο όπως λένε και τα κορίτσια. Εγώ βέβαια δεν τις έχω δοκιμάσει αυτές τις ταινίες.

Είναι το iq test, απλά το άνοιξα από περιέργεια 😅 αρνητικό τέρμα ήταν όταν το κοιτούσα.

Θα κάνω σίγουρα άλλο ένα το Σάββατο ή την Κυριακή για να είναι πιο έγκυρο.

Ειχα ελπίδες στην αρχή αυτό το μήνα γιατί ήρθαμε όλες τις σωστές μερες σε επαφή, όμως τώρα νομίζω ξεκίνησε το pms. Γιατί έχω τα κλασσικά πονάκια που νιώθεις λίγες μέρες πριν την περίοδο. Όποτε έχασα κάθε ελπίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Λοιπόν αυτό το τεστ μην το ξαναπάρεις....εμένα μου είχε βγάλει ενώ δεν ήμουν ...και την φίλη μου που όντως ήταν έγκυος...την έβγαλε αρνητικό χαχαχχαχαχα βγάλε άκρη τώρα!!!!!πάρε predictor...είναι τα καλύτερα!!! βλέπω μια γραμμουλα εκεί που το έχεις στο φως.... Μακάρι να είναι θετικό όντως!!!!

Είχα απαντήσει και πριν αλλά για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει το μήνυμα μου.

Η γραμμουλα είναι πολύ αριστερά, νομίζω θα έπρεπε να είναι πιο δεξιά αν ήταν γραμμουλα του τεστ. Πιστεύω ότι είναι «εγκλωβισμένα» ούρα αυτό που φαίνεται.

Θα κάνω άλλο ένα Σάββατο ή Κυριακή.

Ευχαριστώ ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Νομίζω ότι θα ήταν πιο πάνω πιο κοντά στην άλλη γραμμή δλδ αν ήταν γραμμή θετικού!

Ναι κορίτσι μου, έχεις δίκιο. Αυτό έγραψα και στην μαρίνα πιο πάνω. Ότι ίσως βούτηξα λίγο πιο πολύ το τεστ και έβγαλε αυτό εκεί πέρα.

Θα περιμένω λίγες μέρες και θα ξανακάνω.

Ευτυχώς που έχω κι εσάς εδώ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Ναι κορίτσι μου, έχεις δίκιο. Αυτό έγραψα και στην μαρίνα πιο πάνω. Ότι ίσως βούτηξα λίγο πιο πολύ το τεστ και έβγαλε αυτό εκεί πέρα.

Θα περιμένω λίγες μέρες και θα ξανακάνω.

Ευτυχώς που έχω κι εσάς εδώ 🥰

Γι'αυτό είμαστε εδώ....για να στεκόμαστε η μία στην άλλη... Με τις αγωνίες μας...💓 Τα άγχη μας.... όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Κι εγω διαβαζω τους διαλογους σας και κλαιω απο τα γελια!! ειστε πολυ ωραιο παρεακι!! ☺️

θυμαμαι κι εγω ποσα τετοια περιεργα καναμε στην αρχη και πραγματικα γελαω!! ακομα και τριβολι εβραζε καθε μερα ο δολιος να πιει και επειτα μας ειπε ο ουρολογος οτι ισως του αυξησει το ιξωδες του σπερματος... οτι να ναι.. ειχαμε δοκιμασει τα παντα!

@annitakianna κοριτσι μου ηδη με καλυψαν τα κοριτσια νωριτερα... το dfi ειναι μετριο.. σιγουρα ομως απεχει πολυ απο το κακο (απο 30% υπάρχει θεμα) και γνκα μεχρι 15% ειναι αριστο. οποτε ειστε πολυ καλα!! το οξειδωτικο σ εμας το μετρουσε με αλλη μοναδα μετρησης και οχι σε ποσοστο οποτε δεν μπορω να το συγκρινω! και η μορφολοφια ειναι καλη.. εμας μας εγραφε στο Λυμπεροπουλο οτι πρεπει να ειναι >=4% οποτε δεν νομιζω να υπαρχει θεμα...

η κινητικοτητα οντως χρειαζεται boostαρισμα αλλα με καλες βιταμινες, διατροφη και γνκα λιγη ασκηση ολα φτιαχνουν!! γνκα με αντιοξειδωτικη αγωγη... δεν ξερω βεβαια αν ηδη το εφαρμοζετε γτ εμεις απο τοτε που πηγαμε σε ουρολογο και γυναικολογο και ξεκινησαμε αντιοξειδωτικη αγωγη, αλλαξαμε πολλες "κακες" συνηθειες και τα υιοθετησαμε στην καθημερινοτητα...

οσο για την κοπελα που ειπε οτι εκοψε στον αντρα της μεχρι και το αλκοολ, επειδη εκανα κι εγω τετοια και τον ψιλοπιεζα (που ο ανθρωπος πινει 2 ποτα ενα σαββατο που θα βγουμε, δεν ειναι αλκοολικος 😅) νομιζω πιο πολυ τον αγχωνα και τον πιεζα παρα βοηθησα την κατασταση... θελει και το ψυχολογικο κομματι μια ισορροπια βρε κοριτσια!! και ολες ξερουμε οτι κρασαρουν ευκολα οι αντρες με τετοια κουτακια!!  🤪 😜(θυμαμαι οταν εμεινα εγκυος μετα απο 3-4 μερες μου λεει θελω να παω στη λεκανη και να πεταξω μια μια ολες τις βιταμινες που εχω στα κουτια και να το απολαυσω. φανταστειτε ποσο βαρος ενιωθε ο καημενος..)

Κοριτσι μου γνκως παντως τα αποτελεσματα ειναι οκ!! περιμενουμε τα νεα σου απο τον ουρολογο!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk καλα αποτελεσματα!!! περιμενουμε μαζι σου με αγωνια και θετικη ενεργεια!! οι εμετοι ξεκινησαν, ολα βαινουν καλως!!! 🤞 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamaria κοριτσι μου τι κανεις;; σμρ περιμενες κανονικα;; να φανταστω δεν εχει ερθει εε;; ευχομαι να κανει 9 μηνες να εμφανιστει η περιοδος!!🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Ρε κορίτσια να κάνω μια ερώτηση άσχετη εγώ?? Πάνω από το θέμα Σεπτεμβρίου γιατί λέει βαθμολογία? Και μάλιστα 4 αστέρια? Ποιος μας βαθμολογεί?

Χαχαχα ίσως το πάτησα εγώ γτ είχα ακριβώς την ίδια απορία! Τώρα το πατάω αλλά δεν μπορώ να βάλω 5 αστέρια, μόνο 4! 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα μου βγάζει και ότι και καλά έχω ένα μήνυμα πάνω πάνω πάω να το πατήσω και βγάζει σπαμ! Βάλτε αριθμό κινητού κτλ...

Οκ κορίτσια σταματώ να παίζω 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου φαντάσου ότι εμας την μορφολογία μας την έβγαλαν 45% σε απλό μικροβιολογικό και κινητικότητα 35%.. οπότε φαντάζομαι ότι καλά είναι που είναι πάνω από το όριο αλλά παίρνει βελτίωση!! 

Καλησπέρα, τα δικά σου αποτελέσματα είναι με διαφορετικά κριτήρια, με τις παλαιότερες τιμές αναφοράς, τώρα είναι διαφορετικές, για τη μορφολογία θέλει 4%, σπάνια βλέπω 5-6%.. Οπότε @singing in the rainμην μασάς, καλα είναι. Η κινητικότητα σίγουρα μπορούσε να ναι και καλύτερη, αλλά παίζει κι αυτή ανά διαστήματα.

https://www.endocrine.gr/fysiologikes-times-spermatos/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα, τα δικά σου αποτελέσματα είναι με διαφορετικά κριτήρια, με τις παλαιότερες τιμές αναφοράς, τώρα είναι διαφορετικές, για τη μορφολογία θέλει 4%, σπάνια βλέπω 5-6%.. Οπότε @singing in the rainμην μασάς, καλα είναι. Η κινητικότητα σίγουρα μπορούσε να ναι και καλύτερη, αλλά παίζει κι αυτή ανά διαστήματα.

https://www.endocrine.gr/fysiologikes-times-spermatos/

Αχ τα είπα μπερδεμένα μήπως? Συγνώμη είμαι και λίγο ζαλισμενη 4% γράφει ότι είναι η φυσιολογική τιμή και εμείς έχουμε 6% και θεωρώ ότι είναι σχετικά χαμηλά άσχετα που είναι πάνω από το όριο. Είναι καλά λες το 6%?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Κι εγω διαβαζω τους διαλογους σας και κλαιω απο τα γελια!! ειστε πολυ ωραιο παρεακι!! ☺️

θυμαμαι κι εγω ποσα τετοια περιεργα καναμε στην αρχη και πραγματικα γελαω!! ακομα και τριβολι εβραζε καθε μερα ο δολιος να πιει και επειτα μας ειπε ο ουρολογος οτι ισως του αυξησει το ιξωδες του σπερματος... οτι να ναι.. ειχαμε δοκιμασει τα παντα!

@annitakianna κοριτσι μου ηδη με καλυψαν τα κοριτσια νωριτερα... το dfi ειναι μετριο.. σιγουρα ομως απεχει πολυ απο το κακο (απο 30% υπάρχει θεμα) και γνκα μεχρι 15% ειναι αριστο. οποτε ειστε πολυ καλα!! το οξειδωτικο σ εμας το μετρουσε με αλλη μοναδα μετρησης και οχι σε ποσοστο οποτε δεν μπορω να το συγκρινω! και η μορφολοφια ειναι καλη.. εμας μας εγραφε στο Λυμπεροπουλο οτι πρεπει να ειναι >=4% οποτε δεν νομιζω να υπαρχει θεμα...

η κινητικοτητα οντως χρειαζεται boostαρισμα αλλα με καλες βιταμινες, διατροφη και γνκα λιγη ασκηση ολα φτιαχνουν!! γνκα με αντιοξειδωτικη αγωγη... δεν ξερω βεβαια αν ηδη το εφαρμοζετε γτ εμεις απο τοτε που πηγαμε σε ουρολογο και γυναικολογο και ξεκινησαμε αντιοξειδωτικη αγωγη, αλλαξαμε πολλες "κακες" συνηθειες και τα υιοθετησαμε στην καθημερινοτητα...

οσο για την κοπελα που ειπε οτι εκοψε στον αντρα της μεχρι και το αλκοολ, επειδη εκανα κι εγω τετοια και τον ψιλοπιεζα (που ο ανθρωπος πινει 2 ποτα ενα σαββατο που θα βγουμε, δεν ειναι αλκοολικος 😅) νομιζω πιο πολυ τον αγχωνα και τον πιεζα παρα βοηθησα την κατασταση... θελει και το ψυχολογικο κομματι μια ισορροπια βρε κοριτσια!! και ολες ξερουμε οτι κρασαρουν ευκολα οι αντρες με τετοια κουτακια!!  🤪 😜(θυμαμαι οταν εμεινα εγκυος μετα απο 3-4 μερες μου λεει θελω να παω στη λεκανη και να πεταξω μια μια ολες τις βιταμινες που εχω στα κουτια και να το απολαυσω. φανταστειτε ποσο βαρος ενιωθε ο καημενος..)

Κοριτσι μου γνκως παντως τα αποτελεσματα ειναι οκ!! περιμενουμε τα νεα σου απο τον ουρολογο!!❤️

Εμείς έχει 4-5 μήνες που κόψαμε αρκετά πράγματα (ψωμί αναψυκτικά τηγανητά γαλακτοκομικά κτλ) και νιώθουμε πολύ περισσότερη ενέργεια και χάσαμε κ κιλά!! Αν ήξερα ότι θα ένιωθα τέτοια ευεξία θα το έκανα πιο νωρίς! Από ποτά πάντως δεν πίνει σχεδόν καθόλου οπότε αν τύχει μια φορά το μήνα δεν μπορώ να του πω όχι! Πάντως και εγώ είμαι πολύ οκ με τα αποτελέσματα! Έστω που με την θεραπεία του μικρόβιου ανέβηκε λίγο η κινητικότητα! Αύριο θα σας ενημερώσω για το τι θα μας πει ο ουρολόγος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωωω χαρηκα τοσο για την αυχενική σου!! Αν σου πω οτι ήμουν σίγουρη για το κοριτσάκι. Οπως και για την Θετις είμαι σίγουρη πως εχει κοριτσάκι!! Ολα καλα θα πανε. Κανένα άγχος εσεις να μην εχετε γιατί ολα ειναι καλα απο την αρχή. Ακομα και οι αιμορραγίες σου ειδες απ την αρχή πως δεν είναι τίποτα! Θα τον παρω αυριο και θα παω Δευτέρα. Ειμαι αποφασισμένη γι'αυτό. Αν τελικά παει καλα η εγκυμοσύνη (που δεν το πιστεύω) θα αλλαξω γιατρό. Ηδη έχω βρει 2 που μου ειπαν το οκ. Ο 2ος κιολας ειδικεύεται σε κυησεις υψηλού κινδύνου και μου ειπε πως με αναλαμβάνει . Απλα είναι νεαρός και λιγο αυτο με φοβίζει. Έρχεται ομως απο Γερμανία και εχει καλα μηχανηματα. Ο άλλος είναι παλια καραβανα και εχει ξεγεννησει την ανήψια του άντρα μου που ειχε 2 δυσκολες εγκυμοσύνες. Μάλιστα η 2η ηταν με διεισδυτικό πλακούντα και της έσωσε την μήτρα. Η κολλητή μου θελει να μιλήσει και στον δικο της που είναι σίγουρη πως και αυτος θα με αναλάβει. Δεν ξερω αν θέλω να παω μέχρι τη Δευτέρα σε αλλον. Φοβάμαι μην πάθω τα ιδια με την κορη μου και τελικα μπερδευτω χειρότερα. Κατα τα λεγόμενά του , εχει καλό μηχάνημα και εχει πολυ καλύτερη ευκρίνεια απ τα μηχανηματα του Ρέα . Να τον πιστέψω; Ξερω γω... Πριν 5χρ το εφερε οταν ηρθε απο την Αγγλία και εγκαταστάθηκε μονιμα εδω για να αναλάβει το ιατρείο του πατέρα του.
    • Όχι η αλήθεια είναι ο γιατρός δεν είπε κάτι αλλά η μαία που μου το είπε δουλεύει μαζί με την γιατρό μου όποτε λίγο πολύ έχει δει και άλλες περιπτώσεις παροιμία με την δίκη μου και ξέρει περίπου πως κινητέ ο γιατρός σε αυτές τις περιπτώσεις μου για αυτό μου το είπε η κοπέλα είναι και γνωστή του αντρα μου..  Έλα πήρες και το οκ για θάλασσα καλά μπανακια να το ευχαριστηθείς 😊
    • Καλημέρα κι από μένα....όταν εγώ έχω συσπάσεις η πετρώνει η μισή κοιλιά(η δεξιά μεριά) η το κατω μέρος της κοιλιάς ..πάντα έτσι γίνεται σε μένα ...και δεν έχω καταλάβει ποτέ που είναι το κεφάλι και που τα πόδια😅😅😅... Όσον αφορά το κρεβατάκι εγώ στο πρώτο είχα πάρει μια κλασική κούνια όπου απλά κατέβαινε λίγο το κάγκελο...κι ευτυχώς δηλαδή που δεν την πήραμε κρεβατι γιατί ο γιος μου βγήκε πολύ ψηλός και μετά τα 2 δε χοραγε καθόλου στην κούνια και πήραμε κρεβάτι μονό κανονικό... Εν τω μεταξύ και μένα ο γιατρός μου Χε πει ότι το παιδί μπορεί να γυρίζει μέχρι το τέλος..απλά θα δυσκολεύεται γιατί είναι μεγάλο όχι ότι δε γίνεται όμως..γιατι κι εγώ όλο ρωταγα σε τι θέση είναι και μου λέει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτο @Katiana1987άντε ευχαριστησου τωρα τη θάλασσα χωρίς τύψεις...!!!μια χαρά προλαβαίνεις!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Κι εις ανώτερα!!! Μακάρι να μην ξανά χρειαστείς ημερολόγια και τεστάκια μέχρι να αποφασίσεις να ξανά δοκιμάσεις!
    • Καλημέρα κορίτσια. Έχουμε φτάσει αισίως στις 7 εβδομάδες και δόξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά!!!! Ωστόσο, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά μου και έχω συνεχώς το αίσθημα της πληρότητας (χωρίς πόνο). Αν είχα και άλλες εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου θα μπορούσα να εξηγήσω το τόσο απότομο φούσκωμα της κοιλιάς, αλλά τώρα??? Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να φαίνεται η εγκυμοσύνη από τώρα. Έτσι δεν είναι??? Πείτε μου σας παρακαλώ, σας έχει τύχει??
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...