Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

Κορίτσια διπλασιάστηκε και η χοριακή χτες🥰🌈👶🌷 και θα την επαναλάβω και αύριο! Ανέβηκε όμως αρκετά η TSH, από 0,7 πήγε στο 6!!!!! μπήκα να διαβάσω τις επιπτώσεις του υποθυρεοειδισμού και δε σας το σκύβω ότι κατα- αγχώθηκα!!! Θα την επαναλάβω μαζί με άλλες, αλλά η ενδοκρινολόγος δε μου ανέβασε τη δόση Τ4 μέχρι να πάρουμε αποτελέσματα.

Έχει τύχει σε καμία κορίτσια να αποσυντονιστεί τόσο πολύ ο θυροειδής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τη σκέψη σου! Μου δίνεις δύναμη!

Πάντως κοντεύω! Πήγα την Παρασκευή στο γιατρό, θα ξαναπάω και την άλλη εβδομάδα και μετά θα ξεκινήσουμε για ΕΤ. Ανυπομονώ! Με ελεγμένα αυτή τη φορά, άντε να γίνει το θαύμα έχω κουραστεί τόσο πολύ! Κι έχω πρηστεί και τόσο πολύ!!! αχαχχα

Ελισσάβετ μου με το καλό!!!!💪🌈 Οι πιθανότητές σου πλέον είναι οι καλύτερες!!! Είναι ελεγμένα και μπόλικα, οπότε είμαι σίγουρη για σένα!!!! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Ναι ρε γμτ, αυτό λέω, 3 χρόνια προσπάθειες μας έχουν διαλύσει. Είναι η ώρα επιτέλους!!!🙏

Καλημερα Ελισσάβετ μου!!! 🥰

ακριβώς στα ίδια είμαστε... 3 χρονια προσπαθουμε κι εμεις.... εχε πίστη και ηρθε η στιγμή σας!!!! τωρα εχετε κανει και προεμφυτευτικό και θα δεις οτι ολα θα πανε τελεια!!!! αν θυμαμαι καλα ειχες ηδη 1 εμφυτευση!!!

λίγη υπομονή και ειστε στην τελική ευθεία!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα Ελισσάβετ μου!!! 🥰

ακριβώς στα ίδια είμαστε... 3 χρονια προσπαθουμε κι εμεις.... εχε πίστη και ηρθε η στιγμή σας!!!! τωρα εχετε κανει και προεμφυτευτικό και θα δεις οτι ολα θα πανε τελεια!!!! αν θυμαμαι καλα ειχες ηδη 1 εμφυτευση!!!

λίγη υπομονή και ειστε στην τελική ευθεία!!!! ❤️

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ναι είχα μία εμφύτευση στην τελ ΕΤ. Μακάρι να είναι τώρα η στιγμή μας μακάρι!

Και η δική σου έρχεται το εύχομαι πραγματικά! Εσύ πώς είσαι μετά τα 3 αυτά χρόνια? Εγώ έχω ψιλοδιαλυθεί θα έλεγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια διπλασιάστηκε και η χοριακή χτες🥰🌈👶🌷 και θα την επαναλάβω και αύριο! Ανέβηκε όμως αρκετά η TSH, από 0,7 πήγε στο 6!!!!! μπήκα να διαβάσω τις επιπτώσεις του υποθυρεοειδισμού και δε σας το σκύβω ότι κατα- αγχώθηκα!!! Θα την επαναλάβω μαζί με άλλες, αλλά η ενδοκρινολόγος δε μου ανέβασε τη δόση Τ4 μέχρι να πάρουμε αποτελέσματα.

Έχει τύχει σε καμία κορίτσια να αποσυντονιστεί τόσο πολύ ο θυροειδής?

Μπραβο Λιλη μουυυ!!!!!!! 😊😊❤️🥰🤰🙌

με το καλο ολα!!!!! τ@ σπορακι@ σας ηρθαν για να μεινουν!!!!

στενη παρακολουθηση απο την ενδοκρινολογο και ολα θα πανε καλα!!! ξερει η γιατρος!!!😉

με το καλο ολα και στον 1ο υπερηχο!!!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ναι είχα μία εμφύτευση στην τελ ΕΤ. Μακάρι να είναι τώρα η στιγμή μας μακάρι!

Και η δική σου έρχεται το εύχομαι πραγματικά! Εσύ πώς είσαι μετά τα 3 αυτά χρόνια? Εγώ έχω ψιλοδιαλυθεί θα έλεγα..

ειμαι πολυ κουρασμενη!! δεν θα πω ψεματα... εχω κουραστει να ελπιζω, να προσπαθω και να ευχομαι καθε χρονο την ιδια ευχη που δεν πραγματοποιειται (ειχα γενεθλια την περασμενη εβδομαδα γι αυτο το αναφερω..)

ευτυχως ο αντρας μου ειναι βραχος διπλα μου και μεγαλο στηριγμα!! μια πεφτω εγω και με ανεβαζει και την αλλη πεφτει εκεινος και τον σηκωνω εγω... 

μεσα απο ολη αυτη την ταλαιπωρια και την απογοητευση ας κρατησουμε τα θετικα.. εχω αγαπησει 1000 φορες παραπανω τον αντρα μου και ολη αυτη η κατασταση μας εχει φερει πιο κοντα!! φυσικα υπηρχαν και στιγμες δυσκολες και "ξενερωτες" (γτ ολη αυτη η προσπαθεια θελωντας και μη δοκιμαζει πολυ τη σχεση του ζευγαριου).

ας εχουμε πιστη!! κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε και αργα ή γρηγορα θα ερθει και σ εμας το θαυμα!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ειμαι πολυ κουρασμενη!! δεν θα πω ψεματα... εχω κουραστει να ελπιζω, να προσπαθω και να ευχομαι καθε χρονο την ιδια ευχη που δεν πραγματοποιειται (ειχα γενεθλια την περασμενη εβδομαδα γι αυτο το αναφερω..)

ευτυχως ο αντρας μου ειναι βραχος διπλα μου και μεγαλο στηριγμα!! μια πεφτω εγω και με ανεβαζει και την αλλη πεφτει εκεινος και τον σηκωνω εγω... 

μεσα απο ολη αυτη την ταλαιπωρια και την απογοητευση ας κρατησουμε τα θετικα.. εχω αγαπησει 1000 φορες παραπανω τον αντρα μου και ολη αυτη η κατασταση μας εχει φερει πιο κοντα!! φυσικα υπηρχαν και στιγμες δυσκολες και "ξενερωτες" (γτ ολη αυτη η προσπαθεια θελωντας και μη δοκιμαζει πολυ τη σχεση του ζευγαριου).

ας εχουμε πιστη!! κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε και αργα ή γρηγορα θα ερθει και σ εμας το θαυμα!!🙏

Είσαι η φωνή μου!! Κι εγώ είχα χτες γενέθλια και για άλλη μια χρονιά την ίδια ευχή έκανα. Και χτες λέω στον άντρα μου, ''θυμάσαι πέρσυ το Πάσχα, λέγαμε θα είμαστε 3 φέτος το Πάσχα.. και πάλι στο μηδέν''. Πολλή κούραση, αλλά ακριβώς κι εμείς έτσι το ζούμε. Έχουμε δεθεί με έναν άλλο τρόπο, πιο δυνατό που δεν μπορώ να περιγράψω αλλά καταλαβαίνεις σίγουρα. Και είναι μια μεγάλη δοκιμασία όντως για το ζευγάρι. Δλδ έχω ακούσει να χωρίζουν ζευγάρια μετά από μια τέτοια δυσκολη κατάσταση και δεν μου φαίνεται τόσο περίεργο. Είναι πραγματικά δύσκολο. Αλλά αν τα καταφέρουν και μείνουν ενωμένοι , μετά θεωρώ δεν μπορεί τίποτα να τους διασπάσει.

Πόσες φορές έχω χάσει την πίστη μου Αντωνία μου..αυτή τη φορά αφήνω λίγο τον εαυτό μου να ελπίζει και να αισιοδοξεί. Πάντα με εγκράτεια. 

Καλή μας τύχη!! Σε όλες μας!!!🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Γεια σου cat μου! Σε σκεφτόμουν. Είχα μέρες να μπω και δεν είχα δει πώς πήγε η χοριακή σου. Όπως και να έχει προχωράμε για τα καλύτερα και δεν αφήνουμε τις δυσκολίες να μας ρίξουν. 🙏Για το καρουμπαλάκι που λες, πιστεύω ότι είναι κύστη. Γιατί, αν είναι μεγαλούτσικο κι εμφανίζεται ξαφνικά, συνήθως κύστες είναι. Καμιά φορά οφείλονται στις διεγέρσεις. Όμως, εξυπακούεται να πας να το ελέγξεις και γρήγορα! Μην φοβάσαι, όλα καλά θα είναι.😘

Καλημέρα ραμ μου! Εννοείται προχωράμε δυναμικά 🥰 αύριο βρήκα νοσοκομείο που έχει χειρουργικό κ είναι κοντά μου κ θα πάω να το δω! Μακάρι να είναι κάτι απλό όπως λές... Πήγε κ ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει να κάνει δύο χρόνια σχεδόν να δούμε που είμαστε κ μετά ανδρολογο να μιλήσει μήπως χρειαστεί βιταμίνες... Οπότε θα το παλέψουμε λίγο μόνοι μας κ ποιος ξέρει μπορεί να τα καταφέρουμε...🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα ραμ μου! Εννοείται προχωράμε δυναμικά 🥰 αύριο βρήκα νοσοκομείο που έχει χειρουργικό κ είναι κοντά μου κ θα πάω να το δω! Μακάρι να είναι κάτι απλό όπως λές... Πήγε κ ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει να κάνει δύο χρόνια σχεδόν να δούμε που είμαστε κ μετά ανδρολογο να μιλήσει μήπως χρειαστεί βιταμίνες... Οπότε θα το παλέψουμε λίγο μόνοι μας κ ποιος ξέρει μπορεί να τα καταφέρουμε...🙏

Κορίτσι μου ίσως μπορείς να πάρεις κ εσύ βιταμίνες για την ποιότητα των ωαρίων, ρώτησε τον γιατρό σου να σου συστήσει αναλόγως της περίπτωσης σου. Αν κ οι πλειστοι γιατροί δεν πιστεύουμ στις βιταμίνες. Εγώ πήρα πριν τη 2η μου διέγερση κ πήγε πολύ καλύτερα από την 1η, δεν ξέρω αν έπαιξε κ αυτό ρόλο. 

Το βιβλίο it starts with the egg έχει πολύ ωραίες πληροφορίες, το βρίσκεις δωρεάν online 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2024 at 10:18 ΜΜ, ο/η Apol είπε:

Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Apol μου . Μακάρι να ήταν απλά μια προετοιμασία για το χειρότερο αλλά και εγώ προετοιμάζομαι για αυτό πια γιατί ξέρω πως και ως πτωσή ανταποκρίτρια θα είναι πολύ δύσκολο να βρεθει κατάλληλο για μεταφορά .Ελπίζω και εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο γιατί πολέμαμε καθημερινά . Εσύ σε τι στάδιο είσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα ραμ μου! Εννοείται προχωράμε δυναμικά 🥰 αύριο βρήκα νοσοκομείο που έχει χειρουργικό κ είναι κοντά μου κ θα πάω να το δω! Μακάρι να είναι κάτι απλό όπως λές... Πήγε κ ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει να κάνει δύο χρόνια σχεδόν να δούμε που είμαστε κ μετά ανδρολογο να μιλήσει μήπως χρειαστεί βιταμίνες... Οπότε θα το παλέψουμε λίγο μόνοι μας κ ποιος ξέρει μπορεί να τα καταφέρουμε...🙏

Πολύ καλά θα κάνετε κορίτσι μου!! Να το παλέψετε και, αν χρειαστεί, ξαναπροσπαθειτε με φυσικό. Και οι βιταμίνες στους άνδρες αποδίδουν πιο πολυ απ ότι σε εμάς. Στον δικό μου, να σκεφτείς, χωρίς να έχει θέμα, του είχε δώσει ο ανδρολογος απλα για ενίσχυση (άλλο θέμα  ποσες πήρε τελικά, χιχι!).

Για την εξέταση, να δεις τι θα σου πουν αύριο και πάρε κ δεύτερη γνώμη, αν εχεις αμφιβολιες. Έχω κ εγώ ινοαδενωματα και κυστουλες, που τα παρακολουθώ χρόνια κ έχω καρδιοχτυπησει πολλές φορές μετά από εξετάσεις που εχω κάνει κ μου τα λενε ποτε ετσι ποτε αλλιως...Και, να σκεφτεις, πάω Αθήνα στους καλύτερους. Θέλουν πολλή προσοχή αυτά τα πράγματα και να έχεις καλή εικόνα του στήθους σου, για να ξέρεις να τους κατατοπιζεις κ εσυ. Και καλό μαστολογο να ξέρει τι κάνει!!

Δεν θα είναι τίποτα, απλά σου λέω για να είσαι υποψιασμενη. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια διπλασιάστηκε και η χοριακή χτες🥰🌈👶🌷 και θα την επαναλάβω και αύριο! Ανέβηκε όμως αρκετά η TSH, από 0,7 πήγε στο 6!!!!! μπήκα να διαβάσω τις επιπτώσεις του υποθυρεοειδισμού και δε σας το σκύβω ότι κατα- αγχώθηκα!!! Θα την επαναλάβω μαζί με άλλες, αλλά η ενδοκρινολόγος δε μου ανέβασε τη δόση Τ4 μέχρι να πάρουμε αποτελέσματα.

Έχει τύχει σε καμία κορίτσια να αποσυντονιστεί τόσο πολύ ο θυροειδής?

Λίλλυ μου συγχαρητήρια για την χοριακή σου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και χαιρόμαστε όλες με την χαρά σου . Εμένα ο Θυρεοειδής αποσυντονίζονταν με κάθε διέγερση και αλλάζαμε φάρμακα , σίγουρα θα πρέπει να στο αλλάξει γιατί είναι αρκετά υψηλό .

Τα καλύτερα από την καρδιά μου για το θαυματάκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια διπλασιάστηκε και η χοριακή χτες🥰🌈👶🌷 και θα την επαναλάβω και αύριο! Ανέβηκε όμως αρκετά η TSH, από 0,7 πήγε στο 6!!!!! μπήκα να διαβάσω τις επιπτώσεις του υποθυρεοειδισμού και δε σας το σκύβω ότι κατα- αγχώθηκα!!! Θα την επαναλάβω μαζί με άλλες, αλλά η ενδοκρινολόγος δε μου ανέβασε τη δόση Τ4 μέχρι να πάρουμε αποτελέσματα.

Έχει τύχει σε καμία κορίτσια να αποσυντονιστεί τόσο πολύ ο θυροειδής?

Λίλη μ εμενα πριν την ΕΤ ήταν 1,5 επερνα medithirox 62 κ μολις εκανα την πρωτη χοριακή ανέβηκε στο 4,9, ο γιατρός ομως μ αλλαξε το χάπι σε 75. Μετα απο 10 μερες ειχε πέσει στο 3 κ στον μήνα πανω στο 2,5. Δεν μ αλλαξε ομως το χάπι. Παίρνω το 75 κ τωρα εχω 1,5. Γνώμη μ πρέπει να στο αλλάξει γιατι θελει κανενα μηνα για να πεσει η τιμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2024 at 1:00 ΠΜ, ο/η Nicol🦩 είπε:

Λίλη μ εμενα πριν την ΕΤ ήταν 1,5 επερνα medithirox 62 κ μολις εκανα την πρωτη χοριακή ανέβηκε στο 4,9, ο γιατρός ομως μ αλλαξε το χάπι σε 75. Μετα απο 10 μερες ειχε πέσει στο 3 κ στον μήνα πανω στο 2,5. Δεν μ αλλαξε ομως το χάπι. Παίρνω το 75 κ τωρα εχω 1,5. Γνώμη μ πρέπει να στο αλλάξει γιατι θελει κανενα μηνα για να πεσει η τιμη. 

 

στις On 30/4/2024 at 2:50 ΜΜ, ο/η nefeli1980 είπε:

Λίλλυ μου συγχαρητήρια για την χοριακή σου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και χαιρόμαστε όλες με την χαρά σου . Εμένα ο Θυρεοειδής αποσυντονίζονταν με κάθε διέγερση και αλλάζαμε φάρμακα , σίγουρα θα πρέπει να στο αλλάξει γιατί είναι αρκετά υψηλό .

Τα καλύτερα από την καρδιά μου για το θαυματάκι σου

Καλημέρα κορίτσια μου❤️🌷! Τελικά μου ανέβασε κι εμένα το χάπι από Τ4 των 75 σε 88 και επανέλεγχο σε ένα μήνα! Ξαναέκανα χοριακή και τώρα είναι 940!!!!💪✌️🙏 Θα επαναλάβουμε μια τελευταία φορά το Σάββατο και μετά έχω ραντεβού μέσα Μαΐου για τον 1ο υπέρηχο!!!! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

Εν τω μεταξύ τα μόνα συμπτώματα που έχω είναι πρησμένη κοιλίτσα και έντονη υπνηλία.... Ειδικά στη δουλειά το μεσημέρι φοβάμαι ότι θα με πάρει ο ύπνος!!!!! χαχα😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου❤️🌷! Τελικά μου ανέβασε κι εμένα το χάπι από Τ4 των 75 σε 88 και επανέλεγχο σε ένα μήνα! Ξαναέκανα χοριακή και τώρα είναι 940!!!!💪✌️🙏 Θα επαναλάβουμε μια τελευταία φορά το Σάββατο και μετά έχω ραντεβού μέσα Μαΐου για τον 1ο υπέρηχο!!!! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

Εν τω μεταξύ τα μόνα συμπτώματα που έχω είναι πρησμένη κοιλίτσα και έντονη υπνηλία.... Ειδικά στη δουλειά το μεσημέρι φοβάμαι ότι θα με πάρει ο ύπνος!!!!! χαχα😴

Τι όμορφες στιγμές Λίλη μου! Πάρα πολύ χαίρομαι για σένα.. Όλα θα πάνε πολύ καλά, με το καλό ο υπέρηχος!!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2024 at 1:10 ΜΜ, ο/η Gif-e είπε:

Κορίτσι μου ίσως μπορείς να πάρεις κ εσύ βιταμίνες για την ποιότητα των ωαρίων, ρώτησε τον γιατρό σου να σου συστήσει αναλόγως της περίπτωσης σου. Αν κ οι πλειστοι γιατροί δεν πιστεύουμ στις βιταμίνες. Εγώ πήρα πριν τη 2η μου διέγερση κ πήγε πολύ καλύτερα από την 1η, δεν ξέρω αν έπαιξε κ αυτό ρόλο. 

Το βιβλίο it starts with the egg έχει πολύ ωραίες πληροφορίες, το βρίσκεις δωρεάν online 

Καλημέρα κορίτσι μου 😊 θα το ψάξω το βιβλίο που λες φαίνεται πολύ ενδιαφέρον 🙏 παίρνω βιταμίνες για τα ωάρια.. έπαιρνα δλδ μέχρι την ωοληψια κ τώρα τις έχω ξαναρχίσει! Κ στην αδελφή μου τα συγκεκριμένα όταν τα έπαιρνε είχε καλύτερη ποιότητα ωαρίων της είχαν πει... Τώρα δεν ξέρω σε μένα αλλά τις παίρνω καθημερινά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2024 at 8:51 ΠΜ, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια διπλασιάστηκε και η χοριακή χτες🥰🌈👶🌷 και θα την επαναλάβω και αύριο! Ανέβηκε όμως αρκετά η TSH, από 0,7 πήγε στο 6!!!!! μπήκα να διαβάσω τις επιπτώσεις του υποθυρεοειδισμού και δε σας το σκύβω ότι κατα- αγχώθηκα!!! Θα την επαναλάβω μαζί με άλλες, αλλά η ενδοκρινολόγος δε μου ανέβασε τη δόση Τ4 μέχρι να πάρουμε αποτελέσματα.

Έχει τύχει σε καμία κορίτσια να αποσυντονιστεί τόσο πολύ ο θυροειδής?

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Με το καλό!!!! Τον θυροειδή αφού τον ελέγχεις με τον ενδοκρινολόγο θα κατέβει στην τιμή που πρέπει μην αγχώνεσαι καθόλου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου❤️🌷! Τελικά μου ανέβασε κι εμένα το χάπι από Τ4 των 75 σε 88 και επανέλεγχο σε ένα μήνα! Ξαναέκανα χοριακή και τώρα είναι 940!!!!💪✌️🙏 Θα επαναλάβουμε μια τελευταία φορά το Σάββατο και μετά έχω ραντεβού μέσα Μαΐου για τον 1ο υπέρηχο!!!! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

Εν τω μεταξύ τα μόνα συμπτώματα που έχω είναι πρησμένη κοιλίτσα και έντονη υπνηλία.... Ειδικά στη δουλειά το μεσημέρι φοβάμαι ότι θα με πάρει ο ύπνος!!!!! χαχα😴

Λιλη μου μα τι τελεια νεα!!!!!! 🥰🥰🥰🥰😁😁😁😁🥹

Ολα θα πανε καλα!!! Τα κουκουνια σας ηρθαν γ ν μεινουν!!!! Λες να ειναι 2;;;!!! Χαμουλης θα γινει!!!! 

Χαιρομαι απιστευτα μ τη χαρα σας!!!🤗🥰❤️

Με το καλο η επομενη χοριακη κ ο πρωτος υπερηχος!!! 🙏🤰❤️🧿🌹🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου 😊 θα το ψάξω το βιβλίο που λες φαίνεται πολύ ενδιαφέρον 🙏 παίρνω βιταμίνες για τα ωάρια.. έπαιρνα δλδ μέχρι την ωοληψια κ τώρα τις έχω ξαναρχίσει! Κ στην αδελφή μου τα συγκεκριμένα όταν τα έπαιρνε είχε καλύτερη ποιότητα ωαρίων της είχαν πει... Τώρα δεν ξέρω σε μένα αλλά τις παίρνω καθημερινά! 

Κι εγω κοριτσια μου επαιρνα φουλ βιταμινες πριν την ωοληψια!! Πολυβιταμινουχο, coQ10, ινοσιτολη, φυλλικο, κλπ Πιστευω ολο κ καπου βοηθησαν... 

Κοριτσι μου χθες ειχες το ραντεβου στο νοσοκομειο;; τθ σου ειπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κι εγω κοριτσια μου επαιρνα φουλ βιταμινες πριν την ωοληψια!! Πολυβιταμινουχο, coQ10, ινοσιτολη, φυλλικο, κλπ Πιστευω ολο κ καπου βοηθησαν... 

Κοριτσι μου χθες ειχες το ραντεβου στο νοσοκομειο;; τθ σου ειπαν;

Αντωνία εσείς σε τι φάση είστε τώρα; Πότε βλέπετε για ετ;

Εμένα με ταλαιπωρεί λίγο το σάκχαρο, τώρα ανέβηκε πιο πολύ αλλά λέω οκ ένας μήνας και κάτι έμεινε. Θα με βλέπει κάθε βδομάδα από τις 34 κ μετά κ κάθε φορά καρδιοτοκογραφημα για αυτό το λόγο. Τελοσπαντων ο,τι χρειάζεται για να πάνε όλα καλά!

Πάντως τον βλέπω να πέφτει κάτω το γιατρό, δεν προλαβαίνει να πιει νερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Αντωνία εσείς σε τι φάση είστε τώρα; Πότε βλέπετε για ετ;

Εμένα με ταλαιπωρεί λίγο το σάκχαρο, τώρα ανέβηκε πιο πολύ αλλά λέω οκ ένας μήνας και κάτι έμεινε. Θα με βλέπει κάθε βδομάδα από τις 34 κ μετά κ κάθε φορά καρδιοτοκογραφημα για αυτό το λόγο. Τελοσπαντων ο,τι χρειάζεται για να πάνε όλα καλά!

Πάντως τον βλέπω να πέφτει κάτω το γιατρό, δεν προλαβαίνει να πιει νερό!

Καλησπερα Τοκυο μου!! 

Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε..

Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται...

Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο... 

Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵💫

οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κι εγω κοριτσια μου επαιρνα φουλ βιταμινες πριν την ωοληψια!! Πολυβιταμινουχο, coQ10, ινοσιτολη, φυλλικο, κλπ Πιστευω ολο κ καπου βοηθησαν... 

Κοριτσι μου χθες ειχες το ραντεβου στο νοσοκομειο;; τθ σου ειπαν;

Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...

Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍

Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!! 

Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι...

Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍

Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!! 

Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι...

Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Από ότι μου είπαν είναι σαν μαστογραφία αλλά πιο εξειδικευμένη... Κ εγώ δεν το έχω ξανακουσει... Κ εγώ αναρωτήθηκα αφού έκανα την παρακέντηση γιατί πρέπει κ τα άλλα κ την ρώτησα την γιατρό που μου την έκανε κ μου είπε ότι δεν είναι πάντα 100% σίγουρο το αποτέλεσμα... Κ όχι τίποτε άλλο με πόνεσε πολύ κ δεν θα είναι σίγουρα τα αποτελέσματα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...