Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις On 14/12/2023 at 7:07 ΠΜ, ο/η marilouu είπε:

Ευχαριστώ πολύ ♥️Πέρασε ο καιρός ναι..πότε ξεκινήσαμε πότε φτάσαμε στο σημερα..Μακάρι να πάνε όλα καλά και να είμαστε πάλι εδώ να τα συζητάμε τα ευχάριστα.Εχω άγχος αλλά το παλεύω.Ευχομαι ότι καλύτερο και σε σένα.🎀🌹♥️

Κορίτσι έκανες χοριακη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, χτες βγήκαν τα αποτελέσματα από κάποιες εξετάσεις.... Είδα ότι η fsh πήγε 8,7.... πέρυσι το Δεκέμβριο ήταν στο 7. Τα φυσιολογικά όρια που γράφει είναι 3.03 - 8.08. Εδώ κι εκεί διαβάζω διαφορετικές φυσιολογικές τιμές. Όπως και να έχει, ανέβηκε προφανώς.... ΑΜΗ είχα καλή πέρυσι, αλλά δεν την επανέλαβα τώρα (στα 39 μου). Τα έστειλα στο γιατρό μου και μου απάντησε απλά ότι είναι καλές. Στον επόμενο κύκλο θα ξεκιν΄΄ησουμε προσπάθεια διέγερσης. Εσάς πώς σας φαίνονται???

Καλές είναι κοπέλα μου. Απλά μην καθυστερείς. Βλέπεις ότι από χρόνο σε χρόνο μειώνονται τα αποθέματα. Θα σου πω όμως ότι ένα υγιές ωάριο χρειάζεσαι. Και λίγα να έχεις, δεν αποκλείεται ένα από αυτά να είναι υγιές και να σου δώσει εγκυμοσύνη. Πίστη και αισιοδοξία. Φίλη μου στα 40 έφτιαξε 8 βλαστοκύστες κι έμεινε έγκυος. άλλη στα 41, έφτιαξε μόνο δύο και μοναδικές με φυσικούς κύκλους και η μία ήταν υγιής! Γέννησε προχθές!❤️ Και στα δικά σου εύχομαι σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε κορίτσια μου??? Εγώ στην αναμονή... Ήθελα να ρωτήσω αν μετά την ωοληψια είχατε καθυστέρηση στην περίοδο σας... Περιμένω την δεύτερη περίοδο κ δεν λέει να έρθει κ είμαι στην 35η μέρα κ δεν νιώθω να έρχεται... Επαφές δεν είχα οπότε εγκυμοσύνη σίγουρα δεν είναι... Σας έχει τύχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Πως είστε κορίτσια μου??? Εγώ στην αναμονή... Ήθελα να ρωτήσω αν μετά την ωοληψια είχατε καθυστέρηση στην περίοδο σας... Περιμένω την δεύτερη περίοδο κ δεν λέει να έρθει κ είμαι στην 35η μέρα κ δεν νιώθω να έρχεται... Επαφές δεν είχα οπότε εγκυμοσύνη σίγουρα δεν είναι... Σας έχει τύχει?

Γειά σου @cat12. Λοιπόν, είμαι στην ίδια φάση με σένα. Μετά από πλήρη κύκλο εξωσωματικης με εμφυτευση, που δυστυχώς δεν πέτυχε, η πρώτη περίοδος ήρθε ακριβώς 5 μέρες μετά το σταμάτημα των φαρμάκων, η δεύτερη είμαι 30η ημέρα και δεν λέει να ρθει, ενώ έχω μικρό κύκλο 25-27 ημερών.

Το αποδίδω είτε σε απορρύθμιση λόγω της διεγερσης - των φαρμακων της ετ που εφεραν πισω την περιοδο. Και πιστεύω ότι θα αποκατασταθεί. Ειτε, μου περνάει απ το μυαλό ότι λόγω των φαρμάκων που πήραμε πριν 1-2μηνες είχαμε μεγαλύτερη παραγωγή ωαρίων σ αυτόν τον κύκλο, ίσως διπλή ωορρηξια...Μου έτυχε πέρσι να έχω διπλή κ αρκετά ωάρια για τα δεδομένα μου και να έρθει η περίοδος στις 34 ημέρες, γιατί ο οργανισμός ήθελε τον χρόνο του να ξεκινήσει νέο κύκλο. Αλλά έτυχε να πάω στον γιατρο εκείνες τις μερες κ το είδε. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται...Μπορεί να λέω και βλακειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Γειά σου @cat12. Λοιπόν, είμαι στην ίδια φάση με σένα. Μετά από πλήρη κύκλο εξωσωματικης με εμφυτευση, που δυστυχώς δεν πέτυχε, η πρώτη περίοδος ήρθε ακριβώς 5 μέρες μετά το σταμάτημα των φαρμάκων, η δεύτερη είμαι 30η ημέρα και δεν λέει να ρθει, ενώ έχω μικρό κύκλο 25-27 ημερών.

Το αποδίδω είτε σε απορρύθμιση λόγω της διεγερσης - των φαρμακων της ετ που εφεραν πισω την περιοδο. Και πιστεύω ότι θα αποκατασταθεί. Ειτε, μου περνάει απ το μυαλό ότι λόγω των φαρμάκων που πήραμε πριν 1-2μηνες είχαμε μεγαλύτερη παραγωγή ωαρίων σ αυτόν τον κύκλο, ίσως διπλή ωορρηξια...Μου έτυχε πέρσι να έχω διπλή κ αρκετά ωάρια για τα δεδομένα μου και να έρθει η περίοδος στις 34 ημέρες, γιατί ο οργανισμός ήθελε τον χρόνο του να ξεκινήσει νέο κύκλο. Αλλά έτυχε να πάω στον γιατρο εκείνες τις μερες κ το είδε. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται...Μπορεί να λέω και βλακειες...

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Ναι κ εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά αγχώθηκα! Όλα μπορεί να παίζουν ρόλο! Όχι τίποτε άλλο θα μπορούσα να έχω επαφές αν είχα διπλή ωορηξια η αν άργησε απλά να βγει το ωάριο... όλα λάθος τα υπολόγιζα...Τελικά σήμερα ξύπνησα με φριχτό πόνο κ ήρθε ξαφνικά η περίοδος... Αλλά χθες δεν είχα τίποτα από πόνους.. έτσι μπαμ ξαφνικά μαχαίρια κ περίοδος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Ναι κ εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά αγχώθηκα! Όλα μπορεί να παίζουν ρόλο! Όχι τίποτε άλλο θα μπορούσα να έχω επαφές αν είχα διπλή ωορηξια η αν άργησε απλά να βγει το ωάριο... όλα λάθος τα υπολόγιζα...Τελικά σήμερα ξύπνησα με φριχτό πόνο κ ήρθε ξαφνικά η περίοδος... Αλλά χθες δεν είχα τίποτα από πόνους.. έτσι μπαμ ξαφνικά μαχαίρια κ περίοδος... 

Καλημέρα. Οκ, τότε όλα καλά. Εγώ τίποτε ακόμα και από συμπτωματα τίποτα επίσης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Καλημέρα. Οκ, τότε όλα καλά. Εγώ τίποτε ακόμα και από συμπτωματα τίποτα επίσης...

Ίσως κ εσένα σου έρθει έτσι ξαφνικά... Εγώ δεν ένιωθα τίποτα... Ενώ πριν την διέγερση πονούσα μια εβδομάδα πριν κ ήξερα ότι θα αδιαθετησω... Τώρα δεν είχα τίποτα 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@RAM21 @cat12 και σε μένα είχε συμβεί αυτό μετά τη διέγερση. Το σώμα κάπως κουράζεται και καθυστερεί η επόμενη ωορρηξία οπότε κ η περίοδος. Τότε είχα ρωτήσει και άλλες κοπέλες και είχαν το ίδιο. Επίσης το ίδιο μου συνέβη και το καλοκαίρι που έκανα υστεροσκόπηση. Κ τις δυο φορές προχώρησα μετά σε ετ με θετικό αποτέλεσμα, οπότε μην ανησυχείτε είναι φυσιολογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@RAM21 @cat12 και σε μένα είχε συμβεί αυτό μετά τη διέγερση. Το σώμα κάπως κουράζεται και καθυστερεί η επόμενη ωορρηξία οπότε κ η περίοδος. Τότε είχα ρωτήσει και άλλες κοπέλες και είχαν το ίδιο. Επίσης το ίδιο μου συνέβη και το καλοκαίρι που έκανα υστεροσκόπηση. Κ τις δυο φορές προχώρησα μετά σε ετ με θετικό αποτέλεσμα, οπότε μην ανησυχείτε είναι φυσιολογικό!

Κατάλαβα 🙂 έκανα μεγάλο κύκλο αυτή τη φορά κ απόρησα... Αχ άντε να περάσουν κ εμένα οι μέρες να κάνω την έμβρυομεταφορά 🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Ίσως κ εσένα σου έρθει έτσι ξαφνικά... Εγώ δεν ένιωθα τίποτα... Ενώ πριν την διέγερση πονούσα μια εβδομάδα πριν κ ήξερα ότι θα αδιαθετησω... Τώρα δεν είχα τίποτα 🤷

Δεν θα το πιστέψεις! Κ εμενα σήμερα ήρθε, εντελώς ξαφνικά, χωρίς καμία προειδοποίηση. 31η μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Δεν θα το πιστέψεις! Κ εμενα σήμερα ήρθε, εντελώς ξαφνικά, χωρίς καμία προειδοποίηση. 31η μέρα...

Αλήθεια??? Είδες τελικά όντως τα παίζει ο οργανισμός... Ενώ εμένα η πρώτη περίοδος ήρθε στις 12 μέρες η δεύτερη 36η μέρα!!! Άντε να ηρεμήσουμε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλή Χρονιά σε όλες τις μανούλες της εξωσωματικης!! Εύχομαι το 2024 να είναι το τυχερό μας κορίτσια, και να φέρει σε ολες τα μωρακια που περιμένουμε!! Με υγεία, αισιοδοξία και αγάπη στις ζωές όλων μας!!🎄🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια!!!! Να είναι η νέα χρονιά αφετηρία μιας χαρούμενης εποχής για όλες μας. Να αφήσουμε όσα μας πόνεσαν και μας ταλαιπώρησαν την προηγούμενη χρονιά και να αντλήσουμε δύναμη να συνεχίσουμε το ταξίδι και να πετύχουμε το στόχο μας!!!!! Θετική ενέργεια και αγάπη 🥰❤️💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ξεκινάμε και εμείς εξωσωματική και ήθελα να ρωτήσω στα κορίτσια που είναι από Θεσσαλονίκη  αν ξέρουν κάποιο καλό κέντρο.  Ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια! Το 2024 να είναι τυχερό και να γεμίσει το θεματακι της εξωσωματικής με θετικες χοριακες και τέλειομήνες εγκυμοσύνες! ☺️🍀🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η tonia92 είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ξεκινάμε και εμείς εξωσωματική και ήθελα να ρωτήσω στα κορίτσια που είναι από Θεσσαλονίκη  αν ξέρουν κάποιο καλό κέντρο.  Ευχαριστώ πολύ 

Καλή χρονιά! Εγω έκανα την προσπάθεια μου στο embryolab κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη από όλους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η tonia92 είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ξεκινάμε και εμείς εξωσωματική και ήθελα να ρωτήσω στα κορίτσια που είναι από Θεσσαλονίκη  αν ξέρουν κάποιο καλό κέντρο.  Ευχαριστώ πολύ 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Εγώ έκανα στο New Life με τον κ. Παντελή. Πολύ επεξηγηματικός κι αυτός και η ομάδα του! Ο,τι σου λέει έτσι ακριβώς γίνεται. Δεν σου κρύβει κάτι. Είναι ντόμπρος μα και ευγενικός, χωρίς να σε προσβάλλει! Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Εγώ έκανα στο New Life με τον κ. Παντελή. Πολύ επεξηγηματικός κι αυτός και η ομάδα του! Ο,τι σου λέει έτσι ακριβώς γίνεται. Δεν σου κρύβει κάτι. Είναι ντόμπρος μα και ευγενικός, χωρίς να σε προσβάλλει! Καλή επιτυχία! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλή χρονιά! Εγω έκανα την προσπάθεια μου στο embryolab κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη από όλους! 

Κι εγώ στο embryolab ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η elbe είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Θέλω να σας ρωτήσω για την προγεστερόνη...εσάς σας έφερε πρήξιμο στην κοιλιά;; νιώθω ότι θα σκάσω...

Γειά σου και καλή επιτυχία! Εμένα στην πρώτη ετ μου έφερε ατονία, υπνηλία, κατάπτωση... Δε μπορούσα να δουλέψω. Ιδιαίτερα η ενέσιμη προγεστερονη (prolutex). Και πρήξιμο ενιωθα στην κοιλια, αλλά νομιζω ειναι συνέπεια όλων των φαρμάκων, οχι μονο της προγεστερονης. Παίρνεις κ κορτιζόνη ( medrol ή prezolon)? Νομίζω αυτά φουσκώνουν περισσότερο...

Υπομονή, για καλό είναι.❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα ο μικρούλης έχει πάρει θέση εδώ και 3 4 εβδομάδες αλλά ο γιατρός μου είπε να μη το δένω και κόμπο γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει πάλι οπότε μην αγχώνεσαι!!
    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
    • Αχ αυτό είναι το μόνιμο άγχος μου όσο και να προσπαθώ να μην το σκέφτομαι..και αργεί και το ραντεβού μου, 10 Αυγούστου, σκέφτομαι μήπως του πω να πάω νωρίτερα..με αγχώνει που δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πώς είναι μέσα στην κοιλιά μου..κι όλο την τρίβω κυκλικά μήπως το βοηθήσω να γυρίσει..όλοι όμως λένε, όπως και ο γιατρός, ότι έχουμε χρόνο.. επίσης έχω πάρει το μενταγιόν μπόλα και κάνω την άσκηση όπου όντως στα 4 κουνάς τη λεκάνη σου.. 🤷🤷
    • Καλή επιτυχία!!! Και νωρίτερα να κάνεις χοριακη θα δείξει.. μια χαρά κι η άδεια.. ξεκουράσου διάβασε κανένα βιβλίο, δες πέντε έξι σειρές και φυσικά βγαίνε χαλαρές βόλτες, καλοκαίρι είναι, δεν λέει να κλειστεις μέσα. Πώς κι επιλέξατε να μεταφέρετε μία?
    • Ναι, μαζί θα μεγαλώσουν!! Πολύ χαίρομαι 🤗🤗
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...