Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου τα πηγες υπέροχα!!!! Με το καλό η ετ!!

Παρα πολύ καλά!!! Μπράβο κορίτσι μου. 

Ευχαριστώ πολύ!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου τα πηγες υπέροχα!!!! Με το καλό η ετ!!

Παρα πολύ καλά!!! Μπράβο κορίτσι μου. 

Ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Ο,τι σου είπαν.Σίγουρα κάποιος λόγος θα υπάρχει για να τις κάνεις έτσι.Όλα θα τα κάνεις δεν σε φοβάμαι.😁Πάμε δυνατά!😁

Εγώ με φοβάμαι 😂😂😅😅 μην ρίξω καμία λιποθυμία με την σύριγγα στην κοιλιά 😂😂😂 ελπίζω να πάει καλά κ να τις κάνω εύκολα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Οι orgalutran συνήθως το πρωι γίνονται. Μην αγχώνεσαι. Πρωι orgalutran, βραδυ meriofert. Όλες τις φορές έτσι τις έχω κάνει. Αλλά δεν είναι κ απόλυτο σε όλους τους γιατρούς. 

Ναι προφανώς ο κάθε γιατρός βλέπει κ κάνει... Θα τις κάνω έτσι όπως λέει κ εύχομαι να τα καταφέρω ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

@marilouu Ναι, ποιοτητα Α (5Α ή 3Α, αναλογως τι σου ειπαν) ειναι αριστη ποιοτητα με πολλες πιθανοτητες εμφυτευσης. Και τα 5ΑΒ ειναι εξισου καλα!

Καλησπέρα!!! Συγνώμη που πετάγομαι στη συζήτηση, μια ερώτηση να κάνω.. το 5 ή 3 τι σημαίνουν? Εμένα μόνο ΑΑ και ΑΒ μου έλεγαν.. εχω μια βλαστοκυστη που μου έχει μείνει και είμαι σε δίλημμα αν είναι καλή η όχι, τη χαρακτήρισαν ΑΒ αλλά ποτέ με αριθμούς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα!!! Συγνώμη που πετάγομαι στη συζήτηση, μια ερώτηση να κάνω.. το 5 ή 3 τι σημαίνουν? Εμένα μόνο ΑΑ και ΑΒ μου έλεγαν.. εχω μια βλαστοκυστη που μου έχει μείνει και είμαι σε δίλημμα αν είναι καλή η όχι, τη χαρακτήρισαν ΑΒ αλλά ποτέ με αριθμούς.. 

Δεν είμαι σίγουρη 100%. Νομίζω ότι ο αριθμός είναι ο διαχωρισμός σε κύτταρα και το γράμμα Α-Β- Γ (μέχρι εκεί παει) είναι η ποιότητα του περιβληματος. Οι Α θεωρητικά έχουν περισσότερες πιθανότητες εμφυτευσης, ωστόσο δεν αποκλείεται να πιάσει κ μια Β ή Γ. Ο γιατρός μου είχε κάνει κάποτε μια παρομοίωση με την κούπα του καφέ, λέγοντας ότι η συσκευασία αλλάζει, το περιεχόμενο όμως είναι ίδιο. Επίσης απ όσο θυμάμαι, οι Α και οι Β είναι πιο ανθεκτικές στην απόψυξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα!!! Συγνώμη που πετάγομαι στη συζήτηση, μια ερώτηση να κάνω.. το 5 ή 3 τι σημαίνουν? Εμένα μόνο ΑΑ και ΑΒ μου έλεγαν.. εχω μια βλαστοκυστη που μου έχει μείνει και είμαι σε δίλημμα αν είναι καλή η όχι, τη χαρακτήρισαν ΑΒ αλλά ποτέ με αριθμούς.. 

Αν θυμάμαι καλά, ο αριθμός δηλώνει τον βαθμό διόγκωσής της. Ξεκινά από 1 και φτάνει στο 6.

Μπράβο στα κορίτσια και στα εμβρυάκια τους! Με το καλό η εμβρυομεταφορά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

Αν θυμάμαι καλά, ο αριθμός δηλώνει τον βαθμό διόγκωσής της. Ξεκινά από 1 και φτάνει στο 6.

Μπράβο στα κορίτσια και στα εμβρυάκια τους! Με το καλό η εμβρυομεταφορά!!

Ευχαριστούμε πολύ ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Α τόσο γρήγορα έρχεται... Κ εμένα μου είπε ότι θα κάνουμε έμβρυομεταφορά τον επόμενο μήνα... Άρα θα έρθει το πρώτο αίμα κ θα περιμένω κ την επόμενη περίοδο... Πω πω μου ακούγεται μακρινό 😭...

Θα βοηθήσει τον οργανισμό σου να ξεκουραστεί! Υπομονή, πλησιάζεις!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα!!! Συγνώμη που πετάγομαι στη συζήτηση, μια ερώτηση να κάνω.. το 5 ή 3 τι σημαίνουν? Εμένα μόνο ΑΑ και ΑΒ μου έλεγαν.. εχω μια βλαστοκυστη που μου έχει μείνει και είμαι σε δίλημμα αν είναι καλή η όχι, τη χαρακτήρισαν ΑΒ αλλά ποτέ με αριθμούς.. 

Δες εδώ, τα εξηγεί πολύ καλά και αναλυτικά 

https://harroulabilali.gr/emvryometafora-vlastokystis/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Ευχαριστούμε πολύ ♥️

Πολύ περιληπτικά ο αριθμός είναι ο βαθμός ανάπτυξης! Συνήθως τα αφήνουν ως το 4 που είναι η ανεπτυγμένη βλαστοκυστη, από εκεί κ πάνω σημαίνει ότι έχει αρχίσει να κάνει εκκόλαψη. Οπότε το 4 είναι πρακτικα άριστο. Τα δυο γράμματα δείχνουν την ποιότητα, αν θυμάμαι καλά το ένα δείχνει το έμβρυο κ το άλλο τον πλακούντα. Με λίγα λόγια το 4αα είναι άριστο έμβρυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολες !

Και εγω στην διαδικασια τησ εξωσωματικης ειμαι αλλα με κατεψυγμενα βλαστοκυστες , Πρωτη εξωσωματικη την ειχα κανει το 2015 οπου ηταν επιτυχης και εχουμε το Θαυματακι μας και ειναι τωρα 7 ετων !

Τωρα παμε για την δευτερη εξωσωματικη , ευελπιστω να ειναι ολα καλα .

Για ολες μας !!

 

θα χαρω πολυ να  τα λεμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gif-e είπε:

Θα βοηθήσει τον οργανισμό σου να ξεκουραστεί! Υπομονή, πλησιάζεις!

Δες εδώ, τα εξηγεί πολύ καλά και αναλυτικά 

https://harroulabilali.gr/emvryometafora-vlastokystis/

Ναι έτσι λέει κ ο γιατρός να ηρεμήσει πρώτα ο οργανισμός... Θα κάνω υπομονή κ μακάρι να περάσουν γρήγορα οι μέρες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΝίναΦ είπε:

Καλησπέρα σε ολες !

Και εγω στην διαδικασια τησ εξωσωματικης ειμαι αλλα με κατεψυγμενα βλαστοκυστες , Πρωτη εξωσωματικη την ειχα κανει το 2015 οπου ηταν επιτυχης και εχουμε το Θαυματακι μας και ειναι τωρα 7 ετων !

Τωρα παμε για την δευτερη εξωσωματικη , ευελπιστω να ειναι ολα καλα .

Για ολες μας !!

 

θα χαρω πολυ να  τα λεμε !

Να σου ζήσει το παιδάκι σου κ με το καλό να έρθει σύντομα κ το επόμενο!! Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Να σου ζήσει το παιδάκι σου κ με το καλό να έρθει σύντομα κ το επόμενο!! Καλή επιτυχία!!!

Σε ευχαριστω πολυ ... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα!!! Συγνώμη που πετάγομαι στη συζήτηση, μια ερώτηση να κάνω.. το 5 ή 3 τι σημαίνουν? Εμένα μόνο ΑΑ και ΑΒ μου έλεγαν.. εχω μια βλαστοκυστη που μου έχει μείνει και είμαι σε δίλημμα αν είναι καλή η όχι, τη χαρακτήρισαν ΑΒ αλλά ποτέ με αριθμούς.. 

Όπως σου είπαν τα κορίτσια. Εμένα το ένα ήταν ΑΑ κ το άλλο ήταν early AA ή ΑΒ που σημαίνει οτι δεν είχε αναπτυχθεί τόσο παρολα αυτά έπιασαν κ τα 2!!

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΝίναΦ είπε:

Καλησπέρα σε ολες !

Και εγω στην διαδικασια τησ εξωσωματικης ειμαι αλλα με κατεψυγμενα βλαστοκυστες , Πρωτη εξωσωματικη την ειχα κανει το 2015 οπου ηταν επιτυχης και εχουμε το Θαυματακι μας και ειναι τωρα 7 ετων !

Τωρα παμε για την δευτερη εξωσωματικη , ευελπιστω να ειναι ολα καλα .

Για ολες μας !!

 

θα χαρω πολυ να  τα λεμε !

Να χαίρεστε το παιδάκι σας!! Με το καλό κ ετ. Κ γω Θεσσαλονίκη περνάω επιτροπή το Δεκέμβρη κ ξεκινάμε πάλι διέγερση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝίναΦ είπε:

Καλησπέρα σε ολες !

Και εγω στην διαδικασια τησ εξωσωματικης ειμαι αλλα με κατεψυγμενα βλαστοκυστες , Πρωτη εξωσωματικη την ειχα κανει το 2015 οπου ηταν επιτυχης και εχουμε το Θαυματακι μας και ειναι τωρα 7 ετων !

Τωρα παμε για την δευτερη εξωσωματικη , ευελπιστω να ειναι ολα καλα .

Για ολες μας !!

 

θα χαρω πολυ να  τα λεμε !

Καλησπέρα 😃Να χαίρεσαι το θαυματακι σου και καλή επιτυχία στο δεύτερο.Ευχομαι τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μπορείτε η να αργήσετε λίγο να το πάτε ή καλύτερα όπως σου είπα να μην αφήσετε τις 4 μέρες αποχή εμείς για να καταλαβεις είχαμε επαφή την προηγούμενη όπως καταλαβαίνεις και αριθμός και κηνιτικοτητα στα ταρταρα

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η annie! είπε:

Πήγαινε το στην ώρα του κανονικά μη γίνει νερό κ δε μπορούν να το ελέγξουν. Θα τσεκάρετε κ το φάκελο με το κέντρο εξωσωματικής κ όλα θα πάνε καλά!! 

Λογικό είναι, εμένα τότε μου είχαν πει σε 5-10 μέρες κ όντως εκεί μέσα είχε έρθει. Θα προχωρήσεις σε ετ τώρα σε αυτό τον κύκλο;

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Αν σας πει να πάτε με αιτιολογία σπέρμα θα σας δώσουν οδηγίες πως λίγο να το ταλαιπωρήσετε. Ένας τρόπος είναι να το πας αργότερα, όπως κι αυτό με τη συχνή επαφή πριν από τη λήψη. Μην ντραπείς ρώτησε το γιατρό και καλή επιτυχία! 
 

@cat12 η περίοδος μετά την ωοληψία έρχεται μέσα σε 5 ημέρες, θα στο πει και ο γιατρός. Και δεν την υπολογίζουν. Εμένα άφησε δηλαδή ακόμα μια περίοδο να περάσει για να πάμε στην επόμενη για εμβρυομεταφορά. 

Κοριτσια μου σας υπερευχαριστω για τη βοηθεια και τις συμβουλες!!!❤️❤️❤️

Μιλησα μ το γιατρο το απογευμα κ μου ειπε οτι επειδη ειμαστε νεοι (34 εγω κ 37 ο αντρας μου) κ δεν θ κανουμε σπερματεγχυση, καλο ειναι να ταλαιπωρησουμε λιγο το σπερμα κ ν δωσουμε το δειγμα μετα απο επαφες... ωστε ν υπαρχει καποιος λογος γτ φοβαται μην μας απορριψουν την εξωσωματικη κ μας ζητησουν σπερματεγχυση...

Αυτο με αγχωσε λιγο γτ το σπερμα ειναι καλο κ δν ξερω τι θα βγει εν τελει... θα τον ξεζουμισω ενα σκ κ θα του πω ν παει δευτερα!!! 😜🥰 Κι ο θεος μαζι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ❤️Είμαι πάρα πάρααααα πολύ χαρούμενη.Από τα 8 γονιμοποιημένα ωάρια έμειναν 6!!!Εχω 6 βλαστοκύστες κατηγορίας Α μου ανέφεραν.Οχι οτι κατάλαβα τι σημαίνει αυτό.Μάλλον το ανώτερο σε ποιότητα?Αύριο θα κάνω εξετάσεις αίματος και βλέπουμε πώς προχωράμε..Πετάω στα ουράνια..Δεν περίμενα αυτόν τον αριθμό.Αγαπώ όλο τον κόσμο αυτή τη στιγμή.😁

Συγχαρητηριααααα!!!!! 🎉🎉🎉🎉🥰🥰

Εσπασες ολα τα κοντερ!!!! Με το καλο να γινει η ετ σου κ να εχεις τα πιο ομορφα χριστουγεννα με σπορακι/α στην κοιλια!!

Εχετε σκεφτει ποσα θ βαλεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Εμένα με είδαν σήμερα κ μου βρήκαν γύρω στα 8 δεξιά κ γύρω στα 5 από τα αριστερά αν θυμάμαι καλά κ μου είπαν ότι πάει πολύ καλά... Κ ξεκίνησα κ ανταγωνιστές τώρα το πρωί!! Τετάρτη θα πάω πάλι να με δουν 

Μπραβο κοριτσι μου!!! Τα νεα σου ειναι τελεια!!! ✌️🎉🎉😍😍 Ευχομαι ν ειναι ολα ποιοτικα κ να εχεις γερα εμβρυακια!!! 

Σχεδον τελειωνεις μ την ωοληψια!!! Ποσο γρηγορα;;

Ειναι ν γινει η αρχη κ μετα δν ειναι τπτ...!!!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ❤️Είμαι πάρα πάρααααα πολύ χαρούμενη.Από τα 8 γονιμοποιημένα ωάρια έμειναν 6!!!Εχω 6 βλαστοκύστες κατηγορίας Α μου ανέφεραν.Οχι οτι κατάλαβα τι σημαίνει αυτό.Μάλλον το ανώτερο σε ποιότητα?Αύριο θα κάνω εξετάσεις αίματος και βλέπουμε πώς προχωράμε..Πετάω στα ουράνια..Δεν περίμενα αυτόν τον αριθμό.Αγαπώ όλο τον κόσμο αυτή τη στιγμή.😁

Εξαιρετικά τα πήγες! Με το καλό η μεταφορά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Εμένα με είδαν σήμερα κ μου βρήκαν γύρω στα 8 δεξιά κ γύρω στα 5 από τα αριστερά αν θυμάμαι καλά κ μου είπαν ότι πάει πολύ καλά... Κ ξεκίνησα κ ανταγωνιστές τώρα το πρωί!! Τετάρτη θα πάω πάλι να με δουν 

Πολύ καλά φαίνεται να πας κι εσύ! Σε λίγες μέρες θα ξέρεις με σιγουριά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@RAM21 @το χοντρό μπιζέλι @Gif-e @Tokyo @annie! Ευχαριστώ πάρα πολυ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!! Θα τα ρωτήσω και στο γιατρό μου όταν έρθει εκείνη η ώρα τώρα που το έχω υπόψιν μου!! Μακάρι να ναι τυχερό αυτό το εμβρυακι που μπήκε τελευταίο και καταϊδρωμενο στην κατάψυξη και να μου χαρίσει ένα 2ο παιδακι αλλιώς πάλι από την αρχή!! Καλή επιτυχία σε όλες!! Εύχομαι σύντομα γερά και τυχερά μωράκια στις κοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Συγχαρητηριααααα!!!!! 🎉🎉🎉🎉🥰🥰

Εσπασες ολα τα κοντερ!!!! Με το καλο να γινει η ετ σου κ να εχεις τα πιο ομορφα χριστουγεννα με σπορακι/α στην κοιλια!!

Εχετε σκεφτει ποσα θ βαλεις;; 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 😃.Μακάρι να έρθει Χριστούγεννα το δωράκι.♥️Θα βάλουμε δύο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!! Τα νεα σου ειναι τελεια!!! ✌️🎉🎉😍😍 Ευχομαι ν ειναι ολα ποιοτικα κ να εχεις γερα εμβρυακια!!! 

Σχεδον τελειωνεις μ την ωοληψια!!! Ποσο γρηγορα;;

Ειναι ν γινει η αρχη κ μετα δν ειναι τπτ...!!!😉

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πολύ καλά φαίνεται να πας κι εσύ! Σε λίγες μέρες θα ξέρεις με σιγουριά! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μάλλον Δευτέρα θα την κάνουμε κ περιμένω πως κ πως να τελειώνω!!! Για να δούμε 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...